SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

Auburn and Georgia Tech Scrimmage

Announcer Program

Print Preview
Event List
1 Women 50 Back
2 Men 50 Back
3 Women 100 Free
4 Men 100 Free
5 Women 50 Breast
6 Men 50 Breast
7 Women 100 Fly
8 Men 100 Fly
9 Women 100 Back
10 Men 100 Back
11 Women 50 Free
12 Men 50 Free
13 Women 100 Breast
14 Men 100 Breast
15 Women 50 Fly
16 Men 50 Fly
17 Women 100 IM
18 Men 100 IM

Lane Status Name Club Seed
Time
Finals
Time
Event 1 Women 50 Back
    Heat 1 of 2 Event 1 Women 50 Back
        3 Leila Strebel AU NT 35.97
        4 Shannon Lucky AU NT 33.53
        5 Katherine Mallett AU NT 40.93
    Heat 2 of 2 Event 1 Women 50 Back
        1 Tori Herron AU NT 32.09
        2 Janae Gerwe AU 34.83 33.21
        3 Chloe Thaeler AU 32.00 33.53
        4 Genevieve Rice AU 28.93 29.96
        5 Makenna Laffey GT 30.69 30.34
        6 Isabella Sanders GT 34.00 NT
        7 Taylor Almy AU 36.50 34.39
Event 2 Men 50 Back
    Heat 1 of 3 Event 2 Men 50 Back
        3 Matt Williams GT NT 29.76
        4 Stephen Robertson GT NT NT
        5 David Prygoski AU NT 38.39
    Heat 2 of 3 Event 2 Men 50 Back
        2 James Barr AU NT 29.09
        3 Ashok Vallamattam GT 35.69 30.52
        4 Sam McManus AU 31.39 32.94
        5 Connor Phillips AU 32.15 32.01
        6 Teddy Turrall AU NT 28.57
        7 Rodrigo Carvalhedo AU NT 31.15
    Heat 3 of 3 Event 2 Men 50 Back
        1 Blake Bunnell GT 30.69 NT
        2 Sean Gant AU 29.80 28.59
        3 Maxwell Zhou GT 27.00 28.89
        4 Mark Johnson AU 25.99 26.45
        5 Peter Lrbedev GT 26.00 NT
        6 Jake Grant GT 29.69 28.93
        7 Thomas Holtslander AU 30.14 30.02
        8 Adam Nohl GT 30.69 32.13
Event 3 Women 100 Free
    Heat 1 of 3 Event 3 Women 100 Free
        3 Ally Nastasi GT NT 58.52
        4 Leila Strebel AU NT 1:08.30
        5 Sarah Solomon AU NT 1:30.45
    Heat 2 of 3 Event 3 Women 100 Free
        2 Grace Strickland AU NT 1:12.40
        3 Kelley Stokes AU 1:07.22 1:04.83
        4 Claudia Ortega GT 1:05.00 1:04.87
        5 Margaret Williams GT 1:05.00 1:03.43
        6 Holly Blair AU 1:09.99 1:07.97
        7 Riley McDaniel AU NT 1:02.90
    Heat 3 of 3 Event 3 Women 100 Free
        1 Grace Freeman AU 1:03.00 1:08.87
        2 Emily Garguilo AU 1:01.68 1:00.53
        3 Casey Boland GT 58.28 1:00.52
        4 Lindsay Knapp GT 55.00 57.01
        5 Genevieve Rice AU 55.30 56.91
        6 Amelia Keller GT 59.00 1:02.33
        7 Maddie Sibilia GT 1:01.69 1:02.10
        8 Darby Foster GT 1:04.88 1:05.13
Event 4 Men 100 Free
    Heat 1 of 4 Event 4 Men 100 Free
        3 Matt Williams GT NT 55.46
        4 Brian Glowniak GT NT 56.19
        5 Sultan Sayedzada GT NT 59.65
    Heat 2 of 4 Event 4 Men 100 Free
        2 Nick Mastando AU NT 1:01.71
        3 Rodrigo Carvalhedo AU NT 1:01.00
        4 Atharva Deshmukh GT 1:00.69 56.21
        5 Jacob Megehee AU NT NT
        6 James Barr AU NT 58.77
        7 Jack Rhoda AU NT 56.15
    Heat 3 of 4 Event 4 Men 100 Free
        1 Michael Xiao GT 56.54 53.21
        2 Samuel Yund GT 56.00 NT
        3 Jacob Jones AU 53.82 53.77
        4 Jake Grant GT 52.69 52.87
        5 Bennett Paradis AU 53.50 53.44
        6 Sam McManus AU 54.31 1:00.01
        7 Jason Schumacher AU 56.15 56.82
        8 Adam Nohl GT 56.69 56.81
    Heat 4 of 4 Event 4 Men 100 Free
        1 Michael Quillen GT 50.69 48.60
        2 Peter Lrbedev GT 50.00 50.07
        3 Mathias Zacarias GT 48.69 49.06
        4 Julien Pinon AU 44.76 48.28
        5 Michael Kurtz GT 48.00 49.72
        6 Teddy Turrall AU 49.60 50.25
        7 Carson Fregosi GT 50.23 51.00
        8 John Sturgill AU 52.00 54.38
Event 5 Women 50 Breast
    Heat 1 of 2 Event 5 Women 50 Breast
        3 Shannon Lucky AU NT 37.14
        4 Olivia Spinosa AU NT 36.82
        5 Grace Strickland AU NT 46.45
    Heat 2 of 2 Event 5 Women 50 Breast
        1 Sarah LaMontagne AU 40.03 39.07
        2 Leigh Higby AU 37.50 36.94
        3 Michaela Wilson AU 35.00 33.68
        4 Olivia Fassett GT 32.25 33.85
        5 Reilly Cuccinelli AU 34.95 36.58
        6 Amelia Keller GT 35.90 38.63
        7 Isabella Sanders GT 39.00 38.20
Event 6 Men 50 Breast
    Heat 1 of 3 Event 6 Men 50 Breast
        3 Jacob Megehee AU NT NT
        4 Matt Williams GT NT 34.33
        5 Brian Glowniak GT NT 37.50
    Heat 2 of 3 Event 6 Men 50 Breast
        1 Kenny Scharm GT 35.00 NT
        2 Jarrad Lehrer GT 33.69 32.89
        3 Evan Ragoowansi GT 32.69 31.64
        4 Daniel Zhang GT 30.69 31.21
        5 Atharva Deshmukh GT 32.69 32.71
        6 Stephen Robertson GT 33.00 30.78
        7 Jason Schumacher AU 34.03 34.84
        8 Alex Mavrakos AU 35.82 36.15
    Heat 3 of 3 Event 6 Men 50 Breast
        1 Justin Wong GT 29.90 29.83
        2 Ziv Kalontarov AU 28.50 28.46
        3 Collin Howard AU 27.70 31.88
        4 Robert Ellwanger AU 27.05 28.27
        5 Andrew Sterns AU 27.30 28.51
        6 Nathan Pease AU 28.34 29.47
        7 Maxwell Zhou GT 29.00 30.94
        8 Connor Sykora AU 30.09 30.96
Event 7 Women 100 Fly
        2 Ally Nastasi GT NT 1:04.14
        3 Tori Herron AU 1:08.70 1:05.93
        4 Olivia Fassett GT 1:00.46 1:05.72
        5 Emma Bagwell AU 1:07.37 NT
        6 Holly Blair AU 1:13.50 1:14.89
        7 Kate Coleman AU NT NT
Event 8 Men 100 Fly
        1 Evan Morris AU 59.58 1:04.02
        2 Matthew Hopkins GT 58.69 NT
        3 Josh Thrift GT 57.00 55.83
        4 Julien Pinon AU 47.52 54.63
        5 Mark Johnson AU 53.00 54.47
        6 Carson Fregosi GT 58.59 1:03.26
        7 Michael Xiao GT 59.16 1:07.94
        8 Byron He AU 1:00.00 1:02.57
Event 9 Women 100 Back
        2 Chloe Thaeler AU 1:13.00 1:13.46
        3 Janae Gerwe AU 1:08.00 1:12.81
        4 Makenna Laffey GT 1:05.69 1:04.44
        5 Maddie Sibilia GT 1:06.69 1:05.02
        6 Holly Blair AU 1:12.99 1:19.72
        7 Katherine Mallett AU NT 1:29.46
Event 10 Men 100 Back
    Heat 1 of 2 Event 10 Men 100 Back
        3 Samuel Yund GT NT NT
        4 James Barr AU NT 1:07.39
        5 Sean Gant AU NT NT
    Heat 2 of 2 Event 10 Men 100 Back
        2 Connor Phillips AU 1:08.63 1:09.94
        3 Mark Johnson AU 56.50 1:01.34
        4 Mathias Zacarias GT 55.69 1:01.44
        5 Peter Lrbedev GT 56.00 58.83
        6 Rodrigo Carvalhedo AU 1:07.00 1:09.33
        7 Blake Bunnell GT 1:09.69 NT
Event 11 Women 50 Free
    Heat 1 of 3 Event 11 Women 50 Free
        1 Leila Strebel AU NT 31.03
        2 Grace Strickland AU NT 33.40
        3 Kate Coleman AU NT NT
        4 Cate Zwiercan AU 34.09 35.22
        5 Mary Grace Stanley AU 34.60 36.09
        6 Sarah Solomon AU NT 40.50
        7 Katherine Mallett AU NT 39.37
    Heat 2 of 3 Event 11 Women 50 Free
        1 Janae Gerwe AU 29.94 32.12
        2 Darby Foster GT 29.57 30.41
        3 Emma Bagwell AU 28.78 NT
        4 Emily Garguilo AU 27.84 NT
        5 Reilly Cuccinelli AU 28.00 28.75
        6 Isabella Sanders GT 29.00 28.63
        7 Kelley Stokes AU 29.82 30.20
        8 Olivia Spinosa AU 30.00 29.83
    Heat 3 of 3 Event 11 Women 50 Free
        1 Amelia Keller GT 27.10 28.68
        2 Grace Freeman AU 26.00 30.51
        3 Casey Boland GT 25.80 27.46
        4 Genevieve Rice AU 25.07 26.20
        5 Erin Falejczyk GT 25.25 27.32
        6 Lindsay Knapp GT 26.00 26.51
        7 Chloe Thaeler AU 26.00 28.97
        8 Claudia Ortega GT 27.70 30.46
Event 12 Men 50 Free
    Heat 1 of 3 Event 12 Men 50 Free
        1 Collin Howard AU NT 27.70
        2 Kenny Scharm GT 30.69 26.53
        3 Jacob Megehee AU 26.69 NT
        4 Sean Gant AU 25.50 25.32
        5 Jack Purdy GT 26.40 26.44
        6 Alex Mavrakos AU 26.86 25.25
        7 Nick Mastando AU NT 26.84
        8 Brian Glowniak GT NT 25.38
    Heat 2 of 3 Event 12 Men 50 Free
        1 Connor Sykora AU 25.00 24.96
        2 Evan Ragoowansi GT 24.69 25.72
        3 Jack Rhoda AU 24.14 26.64
        4 John Sturgill AU 23.70 24.46
        5 Jacob Jones AU 23.80 23.82
        6 Michael Xiao GT 24.50 24.56
        7 Adam Nohl GT 24.69 25.06
        8 Sam McManus AU 25.10 26.16
    Heat 3 of 3 Event 12 Men 50 Free
        1 Matthew Hopkins GT 23.69 24.20
        2 Byron He AU 23.69 24.00
        3 Teddy Turrall AU 22.80 22.70
        4 Michael Kurtz GT 21.67 22.69
        5 Ziv Kalontarov AU 22.60 21.96
        6 Carson Fregosi GT 23.20 24.13
        7 Daniel Zhang GT 23.69 23.37
        8 Bennett Paradis AU 23.70 23.59
Event 13 Women 100 Breast
        2 Olivia Spinosa AU 1:22.00 1:22.44
        3 Michaela Wilson AU 1:14.70 1:14.82
        4 Olivia Fassett GT 1:08.56 1:13.70
        5 Erin Falejczyk GT 1:13.49 1:22.59
        6 Leigh Higby AU 1:20.90 1:20.72
        7 Riley McDaniel AU NT 1:22.77
Event 14 Men 100 Breast
    Heat 1 of 2 Event 14 Men 100 Breast
        3 Sultan Sayedzada GT NT 1:20.44
        4 Atharva Deshmukh GT 1:10.69 1:11.58
        5 Kenny Scharm GT 1:20.69 NT
    Heat 2 of 2 Event 14 Men 100 Breast
        2 Maxwell Zhou GT 1:04.00 1:08.26
        3 Nathan Pease AU 1:01.56 1:05.00
        4 Andrew Sterns AU 58.90 1:01.58
        5 Robert Ellwanger AU 1:01.00 1:02.71
        6 Collin Howard AU 1:02.80 1:13.87
        7 Connor Sykora AU 1:10.00 1:10.40
Event 15 Women 50 Fly
    Heat 1 of 2 Event 15 Women 50 Fly
        2 Casey Boland GT NT 31.64
        3 Kate Coleman AU NT 30.50
        4 Erin Falejczyk GT NT 31.62
        5 Margaret Williams GT NT 32.15
        6 Kelley Stokes AU NT 33.89
    Heat 2 of 2 Event 15 Women 50 Fly
        1 Darby Foster GT 34.94 33.84
        2 Taylor Almy AU 32.75 31.75
        3 Emma Bagwell AU 30.36 NT
        4 Grace Freeman AU 28.00 31.89
        5 Lindsay Knapp GT 28.00 29.34
        6 Emily Garguilo AU 31.34 30.40
        7 Claudia Ortega GT 33.54 35.20
        8 Sarah LaMontagne AU 36.46 34.37
Event 16 Men 50 Fly
    Heat 1 of 2 Event 16 Men 50 Fly
        3 Ashok Vallamattam GT 35.69 27.64
        4 Jarrad Lehrer GT 28.69 28.96
        5 Jason Schumacher AU 31.50 29.58
        6 Jacob Jones AU NT 27.19
    Heat 2 of 2 Event 16 Men 50 Fly
        1 Evan Morris AU 28.00 27.18
        2 Jack Purdy GT 27.59 27.40
        3 John Sturgill AU 25.70 27.03
        4 Julien Pinon AU 21.89 23.46
        5 Josh Thrift GT 25.50 24.94
        6 Justin Wong GT 26.40 25.63
        7 Bennett Paradis AU 27.70 27.07
        8 Nick Mastando AU 28.50 28.83
Event 17 Women 100 IM
    Heat 1 of 2 Event 17 Women 100 IM
        3 Ally Nastasi GT NT 1:07.68
        4 Shannon Lucky AU NT 1:12.57
        5 Margaret Williams GT NT 1:15.90
    Heat 2 of 2 Event 17 Women 100 IM
        1 Riley McDaniel AU NT 1:12.77
        2 Reilly Cuccinelli AU 1:18.00 1:11.90
        3 Leigh Higby AU 1:10.98 1:10.00
        4 Michaela Wilson AU 1:08.00 1:07.69
        5 Makenna Laffey GT 1:09.69 1:06.33
        6 Maddie Sibilia GT 1:12.69 1:14.32
        7 Taylor Almy AU 1:18.00 1:15.95
Event 18 Men 100 IM
    Heat 1 of 3 Event 18 Men 100 IM
        3 Ashok Vallamattam GT 1:16.69 1:08.91
        4 Jarrad Lehrer GT 1:10.00 NT
        5 Connor Phillips AU 1:15.37 1:12.44
        6 Sultan Sayedzada GT NT 1:12.70
    Heat 2 of 3 Event 18 Men 100 IM
        1 Mathias Zacarias GT 1:09.69 58.16
        2 Stephen Robertson GT 1:05.00 1:01.76
        3 Jake Grant GT 1:03.69 1:01.78
        4 Evan Morris AU 1:02.00 NT
        5 Nathan Pease AU 1:02.65 1:01.68
        6 Evan Ragoowansi GT 1:04.69 1:06.20
        7 Jack Purdy GT 1:08.00 NT
        8 Blake Bunnell GT 1:09.69 NT
    Heat 3 of 3 Event 18 Men 100 IM
        1 Matthew Hopkins GT 1:00.69 NT
        2 Andrew Sterns AU 58.90 55.95
        3 Josh Thrift GT 58.00 58.52
        4 Robert Ellwanger AU 56.80 1:00.47
        5 Michael Quillen GT 57.69 57.58
        6 Justin Wong GT 58.70 58.64
        7 Byron He AU 1:00.00 1:05.00
        8 Ziv Kalontarov AU 1:01.00 53.90
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home