SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Schools | Scores

2017 New Roads, Lighthouse vs SMPS

Announcer Program

Print Preview
Event List
1 Girls 200 Medley Relay
2 Boys 200 Medley Relay
3 Girls 100 Medley Relay
4 Boys 100 Medley Relay
5 Girls 100 Free
6 Boys 100 Free
7 Girls 25 Fly
8 Boys 25 Fly
9 Girls 25 Back
10 Boys 25 Back
11 Girls 50 Free
12 Boys 50 Free
13 Girls 25 Breast
14 Boys 25 Breast
15 Girls 25 Free
16 Boys 25 Free
17 Girls 100 IM
18 Boys 100 IM
19 Girls 100 Free Relay
20 Boys 100 Free Relay
21 Girls 200 Free Relay
22 Boys 200 Free Relay

Lane Status Name School Seed
Time
Finals
Time
Event 1 Girls 200 Medley Relay
        3 SMPS A St. Matthew's NT NT
Event 2 Boys 200 Medley Relay
        3 SMPS A St. Matthew's NT NT
Event 3 Girls 100 Medley Relay
Event 4 Boys 100 Medley Relay
        3 LGTHS A Lighthouse NT NT
        4 NEWRO A New Roads NT NT
Event 5 Girls 100 Free
    Heat 1 of 2 Event 5 Girls 100 Free
        2 Elena Roby St. Matthew's NT NT
        3 Katharine Doble St. Matthew's NT NT
        4 Samantha Momtazee St. Matthew's NT NT
    Heat 2 of 2 Event 5 Girls 100 Free
        2 Jahna Lathan New Roads NT NT
        3 Lucy Bowden St. Matthew's NT NT
        4 Morgan Matteson St. Matthew's NT NT
        5 Bridget Reese St. Matthew's NT NT
Event 6 Boys 100 Free
        1 Nico Williams-Kalinec New Roads NT NT
        2 Jack Shoemaker St. Matthew's NT NT
        3 Stephen Lahood Lighthouse 1:25.00 NT
        4 Nuzzy Sykes St. Matthew's NT NT
        5 Jack Higley St. Matthew's NT NT
Event 7 Girls 25 Fly
        2 Katharine Doble St. Matthew's NT NT
        3 Lucy Bowden St. Matthew's NT NT
        4 Madeline Cahill New Roads NT NT
        5 Julia Momtazee St. Matthew's NT NT
Event 8 Boys 25 Fly
        1 Jack Shoemaker St. Matthew's NT NT
        2 Alex Kay New Roads NT NT
        3 Jack Steele New Roads 22.78 NT
        4 Rob Scribner Lighthouse 40.00 NT
        5 Jack Higley St. Matthew's NT NT
Event 9 Girls 25 Back
    Heat 1 of 2 Event 9 Girls 25 Back
        2 Sophie Gilford St. Matthew's NT NT
        3 Sarah Montez Lighthouse 50.00 NT
        4 Georgia Jones St. Matthew's NT NT
    Heat 2 of 2 Event 9 Girls 25 Back
        2 Roxy Photenhauer Lighthouse 50.00 NT
        3 Jahna Lathan New Roads 26.34 NT
        4 Tatiana Pignatelli Lighthouse 45.00 NT
Event 10 Boys 25 Back
        1 Aloka Gent New Roads NT NT
        2 Spencer Graves St. Matthew's NT NT
        3 Dante Lindstrom New Roads 23.62 NT
        4 Ben Lahood Lighthouse 50.00 NT
        5 Isaiah Brody New Roads NT NT
Event 11 Girls 50 Free
    Heat 1 of 2 Event 11 Girls 50 Free
        2 Georgia Jones St. Matthew's NT NT
        3 Lucy Bowden St. Matthew's NT NT
        4 Julia Momtazee St. Matthew's NT NT
    Heat 2 of 2 Event 11 Girls 50 Free
        1 Madeline Cahill New Roads NT NT
        2 Katharine Doble St. Matthew's NT NT
        3 Sarah Montez Lighthouse 1:00.00 NT
        4 Sophie Gilford St. Matthew's NT NT
        5 Emily Doble St. Matthew's NT NT
Event 12 Boys 50 Free
    Heat 1 of 2 Event 12 Boys 50 Free
        2 Aidan Barton St. Matthew's NT NT
        3 Jack Steele New Roads NT NT
        4 Jack Higley St. Matthew's NT NT
        5 Spencer Graves St. Matthew's NT NT
    Heat 2 of 2 Event 12 Boys 50 Free
        1 Nico Williams-Kalinec New Roads NT NT
        2 Cassian Carmichael St. Matthew's NT NT
        3 Rob Scribner Lighthouse 45.00 NT
        4 Ben Lahood Lighthouse 1:00.00 NT
        5 Isaiah Brody New Roads NT NT
Event 13 Girls 25 Breast
        1 Emily Doble St. Matthew's NT NT
        2 Georgia Jones St. Matthew's NT NT
        3 Elena Roby St. Matthew's NT NT
        4 Bridget Reese St. Matthew's NT NT
        5 Sophie Gilford St. Matthew's NT NT
Event 14 Boys 25 Breast
    Heat 1 of 2 Event 14 Boys 25 Breast
        2 Spencer Graves St. Matthew's NT NT
        3 Nuzzy Sykes St. Matthew's NT NT
        4 Aidan Barton St. Matthew's NT NT
    Heat 2 of 2 Event 14 Boys 25 Breast
        2 Cassian Carmichael St. Matthew's NT NT
        3 Dante Lindstrom New Roads 31.59 NT
        4 Alex Kay New Roads NT NT
        5 Aloka Gent New Roads NT NT
Event 15 Girls 25 Free
        1 Jahna Lathan New Roads NT NT
        2 Tatiana Pignatelli Lighthouse 45.00 NT
        3 Sarah Montez Lighthouse 40.00 NT
        4 Roxy Photenhauer Lighthouse 45.00 NT
        5 Emily Doble St. Matthew's NT NT
Event 16 Boys 25 Free
    Heat 1 of 2 Event 16 Boys 25 Free
        2 Spencer Graves St. Matthew's NT NT
        3 Jack Steele New Roads NT NT
        4 Aidan Barton St. Matthew's NT NT
    Heat 2 of 2 Event 16 Boys 25 Free
        2 Isaiah Brody New Roads NT NT
        3 Wilbur Wiggins Lighthouse 50.00 NT
        4 Nico Williams-Kalinec New Roads NT NT
        5 Cassian Carmichael St. Matthew's NT NT
Event 17 Girls 100 IM
    Heat 1 of 2 Event 17 Girls 100 IM
        2 Morgan Matteson St. Matthew's NT NT
        3 Samantha Momtazee St. Matthew's NT NT
        4 Bridget Reese St. Matthew's NT NT
    Heat 2 of 2 Event 17 Girls 100 IM
        2 Lucy Bowden St. Matthew's NT NT
        3 Madeline Cahill New Roads 1:40.69 NT
        4 Julia Momtazee St. Matthew's NT NT
Event 18 Boys 100 IM
    Heat 1 of 2 Event 18 Boys 100 IM
        2 Jack Shoemaker St. Matthew's NT NT
        3 Nuzzy Sykes St. Matthew's NT NT
        4 Jack Higley St. Matthew's NT NT
    Heat 2 of 2 Event 18 Boys 100 IM
        2 Alex Kay New Roads NT NT
        3 Stephen Lahood Lighthouse 1:30.00 NT
        4 Aloka Gent New Roads 1:33.57 NT
        5 Dante Lindstrom New Roads NT NT
Event 19 Girls 100 Free Relay
        3 SMPS A St. Matthew's NT NT
Event 20 Boys 100 Free Relay
        3 LGTHS A Lighthouse NT NT
Event 21 Girls 200 Free Relay
        3 SMPS A St. Matthew's NT NT
Event 22 Boys 200 Free Relay
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home