SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

Fall OSU Invitational 2017

Announcer Program

Print Preview
Event List
1 Women 200 Medley Relay
2 Men 200 Medley Relay
3 Women 25 Back
4 Men 25 Back
5 Women 200 Free
6 Men 200 Free
7 Women 25 Fly
8 Men 25 Fly
9 Women 200 IM
10 Men 200 IM
11 Women 25 Free
12 Men 25 Free
13 Women 50 Breast
14 Men 50 Breast
15 Women 50 Free
16 Men 50 Free
17 Women 400 Free Relay
18 Men 400 Free Relay
19 Women 100 IM
20 Men 100 IM
21 Women 50 Back
22 Men 50 Back
23 Women 25 Breast
24 Men 25 Breast
25 Women 100 Fly
26 Men 100 Fly
27 Women 500 Free
28 Men 500 Free
29 Women 100 Free
30 Men 100 Free
31 Women 100 Back
32 Men 100 Back
33 Women 50 Fly
34 Men 50 Fly
35 Women 100 Breast
36 Men 100 Breast
37 Women 200 Free Relay
38 Men 200 Free Relay

Lane Status Name Club Seed
Time
Finals
Time
Event 1 Women 200 Medley Relay
    Heat 1 of 4 Event 1 Women 200 Medley
        1 CSOSU G CSOSU NT 2:17.04
        2 CSOSU E CSOSU NT 2:10.58
        3 UTSC C UTSC NT 2:38.84
        4 PSC! C PSC! NT NT
        5 PSC! B PSC! NT NT
        6 LUC B LUC NT NT
        7 UMD C UMD NT NT
        8 CSOSU D CSOSU NT 2:09.21
        9 CSOSU F CSOSU NT 2:02.44
    Heat 2 of 4 Event 1 Women 200 Medley
        1 UTSC B UTSC NT 2:32.83
        2 WVU B WVU NT NT
        3 LUC A LUC NT 2:16.66
        4 UTSC A UTSC NT 2:10.68
        5 SRU A SRU NT 2:09.85
        6 ASCS A ASCS NT 2:31.56
        7 WVU A WVU NT 2:11.38
        8 DCS A DCS NT 2:08.95
        9 ISC B ISC NT 2:06.24
        10 UMD B UMD NT NT
    Heat 3 of 4 Event 1 Women 200 Medley
        1 ISC A ISC NT 2:08.65
        2 UC D UC 3:00.00 NT
        3 UC C UC 2:30.00 2:14.54
        4 PSC B PSC 2:17.35 2:11.91
        5 IUP A IUP 2:14.46 2:10.86
        6 UC B UC 2:15.00 2:01.65
        7 PSC C PSC 2:23.89 2:13.73
        8 IUP B IUP 2:30.99 NT
        9 CMCS A CMCS NT 2:21.39
        10 PSC! A PSC! NT 2:00.10
    Heat 4 of 4 Event 1 Women 200 Medley
        1 MIZZ A MIZZ 2:05.60 2:07.67
        2 CSOSU B CSOSU 2:02.71 2:01.92
        3 PSC D PSC 2:02.31 2:14.33
        4 XUSC A XUSC 2:00.00 2:09.10
        5 UMD A UMD 1:59.62 1:59.48
        6 UC A UC 2:00.00 1:58.43
        7 CSOSU A CSOSU 2:00.92 1:59.72
        8 PSC A PSC 2:02.53 2:06.70
        9 CSOSU C CSOSU 2:04.76 2:04.68
        10 XUSC B XUSC 2:10.00 2:09.99
Event 2 Men 200 Medley Relay
    Heat 1 of 4 Event 2 Men 200 Medley
        1 PSC! F PSC! NT 2:02.75
        2 CSOSU D CSOSU NT 1:52.76
        3 WVU C WVU NT 1:57.56
        4 UMD C UMD NT 1:54.35
        5 ISC B ISC NT 2:02.60
        6 PSC! C PSC! NT 1:47.20
        7 ISC C ISC NT NT
        8 PSC! D PSC! NT 1:59.10
        9 PSC! E PSC! NT 1:58.09
    Heat 2 of 4 Event 2 Men 200 Medley
        1 PSC! B PSC! NT 1:47.79
        2 UMD B UMD NT 1:50.62
        3 CMCS A CMCS NT 1:55.73
        4 SRU A SRU NT 1:52.44
        5 LUC A LUC NT 1:55.03
        6 WVU A WVU NT 1:50.66
        7 ISC A ISC NT 1:42.54
        8 DCS A DCS NT 1:55.90
        9 WVU B WVU NT 2:00.12
        10 UTSC B UTSC NT 2:06.37
    Heat 3 of 4 Event 2 Men 200 Medley
        1 PSC! A PSC! NT 1:47.98
        2 UC E UC 2:30.00 1:53.22
        3 IUP B IUP 2:12.19 NT
        4 XUSC A XUSC 2:00.00 1:53.11
        5 IUP A IUP 1:54.29 1:51.49
        6 PSC C PSC 1:55.67 1:56.00
        7 UC C UC 2:01.00 1:46.12
        8 UC D UC 2:15.00 1:54.13
        9 UC F UC 2:45.00 NT
        10 UTSC A UTSC NT 1:48.92
    Heat 4 of 4 Event 2 Men 200 Medley
        1 MIZZ A MIZZ 1:51.05 1:54.19
        2 PSC B PSC 1:49.60 1:48.57
        3 PSC A PSC 1:45.68 1:41.79
        4 CSOSU B CSOSU 1:43.09 1:43.53
        5 UMD A UMD 1:39.80 1:39.53
        6 CSOSU A CSOSU 1:40.44 1:38.03
        7 UC A UC 1:45.00 1:39.90
        8 PSC D PSC 1:45.68 2:00.92
        9 CSOSU C CSOSU 1:50.78 1:54.34
        10 UC B UC 1:53.00 1:43.70
Event 3 Women 25 Back
    Heat 1 of 6 Event 3 Women 25 Back
        4 Stefani Scimeca ISC NT 16.45
        5 Amanda Haid PSC 23.01 16.77
        6 Hannah Almeida LUC 26.00 18.70
    Heat 2 of 6 Event 3 Women 25 Back
        1 Marcella Donatelli PSC 22.60 19.47
        2 Jessica Crow ASCS 21.03 21.60
        3 Lauren Bermke LUC 20.00 17.90
        4 Nia Garama CSOSU 20.00 15.60
        5 Rina Laois PSC! 20.00 15.02
        6 Amelia Hurley-Novatny UMD 20.00 18.25
        7 Ariana Casimates UMD 20.00 15.83
        8 Annie Stankivicz CSOSU 20.00 16.68
        9 Mackenzie Smith PSC 21.40 19.69
        10 Elizabeth Troiano LUC 23.00 16.64
    Heat 3 of 6 Event 3 Women 25 Back
        1 Jessica Wasek SRU 19.00 14.16
        2 Olivia Bartholomew PSC 18.20 16.39
        3 Hannah Loewenstein CSOSU 18.00 16.07
        4 Mandi Lene PSC 17.69 15.94
        5 Marlynn Hall PSC 17.60 15.05
        6 Autumn Garvey MIZZ 17.69 14.23
        7 Ally Mora PSC 17.69 15.20
        8 Brittany Gatson SRU 18.12 17.52
        9 Brooke Knight ASCS 18.78 NT
        10 Gretchen Rudolph CSOSU 19.00 17.55
    Heat 4 of 6 Event 3 Women 25 Back
        1 Tori Meadows CSOSU 17.00 15.49
        2 Silea Tan CSOSU 17.00 16.88
        3 Olivia Boling UC 17.00 18.61
        4 Kendal Brasch PSC 16.67 15.95
        5 Justine Kenney UC 16.59 15.14
        6 Gina Gugliotta CSOSU 16.61 15.60
        7 Alicia Chabin IUP 16.73 15.90
        8 Hannah Bashardoust UC 17.00 16.21
        9 Sarah Snavely PSC 17.00 NT
        10 Emma Round CSOSU 17.05 16.61
    Heat 5 of 6 Event 3 Women 25 Back
        1 Lindsey Jackson WVU 16.50 16.94
        2 Katie Bruce PSC 16.11 16.33
        3 Hannah Kelly WVU 16.00 17.16
        4 Jennifer Hatton WVU 16.00 16.57
        5 Abigail Santoni UMD 15.92 16.52
        6 Sabrina Smith CSOSU 16.00 14.09
        7 Abby White WVU 16.00 NT
        8 Megan Black MIZZ 16.10 15.45
        9 Maggie Given PSC 16.40 14.65
        10 Keri Tkatch PSC 16.55 15.06
    Heat 6 of 6 Event 3 Women 25 Back
        1 Tiana Han PSC 15.80 15.27
        2 Courtney O'Keefe PSC! 15.00 14.84
        3 Aislinn Florio XUSC 15.00 16.07
        4 Melanie Bak UTSC 14.00 16.42
        5 Rachel Hawken ISC 13.00 15.37
        6 Alyssa Pavich ISC 13.50 NT
        7 Zoe Karabinus CSOSU 14.00 14.60
        8 Amanda Civitello PSC! 15.00 15.25
        9 Alexandra Kukla UTSC 15.00 17.36
        10 Emily Winget CSOSU 15.87 15.18
Event 4 Men 25 Back
    Heat 1 of 3 Event 4 Men 25 Back
        1 Cole Harlow CSOSU 20.00 NT
        2 Brian Edwards PSC 16.78 14.05
        3 Jonathan Hunte IUP 16.68 15.84
        4 Nick Calvaresi PSC 15.69 NT
        5 Eric Chiu PSC 15.20 13.35
        6 Gabriel Abreu-Vigil WVU 15.50 14.44
        7 Mickey Brock UMD 16.00 14.69
        8 Harrison Schatz UMD 16.76 15.08
        9 Charlie Gates PSC 17.41 16.74
        10 Austin Sizemore MIZZ 20.06 NT
    Heat 2 of 3 Event 4 Men 25 Back
        1 Luke Hays UMD 15.00 13.47
        2 John Burwell IUP 14.39 14.67
        3 Morgan Harris IUP 14.00 14.15
        4 Remington Ro UMD 13.39 13.73
        5 Joshua Miller PSC! 13.00 12.99
        6 Joshua Zimmerman MIZZ 13.37 14.44
        7 Nathan Plow CSOSU 14.00 14.03
        8 Kristian Van Wiel UC 14.00 15.35
        9 Theodore Sauerland UMD 15.00 13.34
        10 Jiho Choi UC 15.00 12.29
    Heat 3 of 3 Event 4 Men 25 Back
        1 Rob Gazall XUSC 13.00 14.95
        2 Blake Hanna UC 13.00 11.88
        3 Dane Lambert WVU 12.69 12.86
        4 Daniel Chen UMD 12.00 NT
        5 Aaron Tam PSC! 9.01 12.57
        6 Caleb Torgerson PSC! 9.02 NT
        7 Anthony Savena UC 12.50 12.85
        8 Patrick Byman PSC 12.80 NT
        9 Sean Dunphy CSOSU 13.00 13.56
        10 Abe Wickstrom UC 13.00 14.23
Event 5 Women 200 Free
    Heat 1 of 3 Event 5 Women 200 Free
        4 Karen Garn XUSC 3:10.00 3:05.77
        5 Madi Cole CMCS 2:40.00 NT
        6 Aubry Beany CSOSU 2:40.00 2:46.48
    Heat 2 of 3 Event 5 Women 200 Free
        2 Ashley Flynn MIZZ 2:30.00 2:23.18
        3 Elouise Filas UTSC 2:30.00 2:35.80
        4 Jenn Hornor PSC 2:20.32 2:25.88
        5 Elizabeth Bingham CSOSU 2:20.00 2:16.59
        6 Abby Baldwin UTSC 2:20.00 NT
        7 Victoria Houston UTSC 2:30.00 NT
        8 Devan Parkerson MIZZ 2:30.00 2:36.84
        9 Abby White WVU 2:30.45 NT
    Heat 3 of 3 Event 5 Women 200 Free
        1 Alyssa Norden UTSC 2:17.00 2:34.97
        2 Morgan Caramenico PSC 2:15.80 2:17.10
        3 Claire Finnerty PSC 2:12.40 2:11.04
        4 Abby Shoyat UC 1:59.00 2:05.95
        5 Isabelle Jimenez UC 1:56.00 2:04.43
        6 Anne Evans AUSC 1:56.38 2:13.56
        7 Jocelyn Baker PSC 2:05.70 2:10.68
        8 Chelsea Friedrich CSOSU 2:15.00 2:25.69
        9 Amanda Morgan LUC 2:16.00 2:26.16
        10 Jordan Liptak PSC! 2:19.92 NT
Event 6 Men 200 Free
    Heat 1 of 4 Event 6 Men 200 Free
        4 Nick Blumish WVU 2:25.00 2:21.49
        5 Issiah Wolf DCS 2:15.00 1:57.23
        6 Logan Newman PSC 2:15.69 2:00.99
    Heat 2 of 4 Event 6 Men 200 Free
        1 William Fox WVU 2:15.00 2:14.02
        2 Dennis Vinokurov PSC 2:10.69 1:57.71
        3 Evan Washington PSC 2:07.69 1:57.91
        4 Kevin Loushin UC 2:05.09 2:09.58
        5 Ben Russ UC 2:05.09 2:13.93
        6 Aaron Carrol UC 2:05.09 2:08.37
        7 Curtiss Johnson UTSC 2:07.00 2:15.52
        8 Nathan Boone UC 2:10.00 2:08.98
        9 Nathan Smykowski PSC 2:10.69 2:09.35
    Heat 3 of 4 Event 6 Men 200 Free
        1 Patrick Drake PSC 2:01.50 1:53.81
        2 Jacob Gray IUP 2:00.19 1:54.84
        3 Jared Deeds AUSC 1:58.50 2:07.12
        4 Jeremiah Vannest CSOSU 1:57.00 1:58.61
        5 Adam Carrol UTSC 1:54.00 1:56.74
        6 Nick Aukerman UC 1:54.00 1:57.68
        7 Josh Allen PSC! 1:58.00 2:00.54
        8 Chris Miklos CSOSU 1:59.08 2:01.82
        9 Adam Vale UC 2:01.00 2:02.65
        10 Chase Mays XUSC 2:04.00 1:58.49
    Heat 4 of 4 Event 6 Men 200 Free
        1 Trevor Buonomo UMD 1:53.22 2:05.83
        2 Jeffrey Su UMD 1:53.00 1:51.39
        3 Hunter Starbuck UC 1:50.00 1:52.93
        4 Sam Lundry CSOSU 1:49.00 1:52.29
        5 Parker Bushey PSC! 1:42.10 2:01.99
        6 Maximilian Strittmatter CSOSU 1:45.70 1:51.83
        7 Chris Kaptur PSC! 1:50.00 1:59.21
        8 Patrick Hoback MIZZ 1:52.65 1:57.34
        9 Charlie Cain ISC 1:53.00 1:58.45
        10 Robert Steinwandel UMD 1:53.77 1:57.92
Event 7 Women 25 Fly
    Heat 1 of 8 Event 7 Women 25 Fly
        4 Stefani Scimeca ISC NT 14.57
        5 Jamie Laughlin PSC 20.44 15.94
        6 Nichole Miller CSOSU 25.00 14.69
    Heat 2 of 8 Event 7 Women 25 Fly
        2 Lian Mitzian DCS 20.00 15.29
        3 Anna Stamper UTSC 20.00 19.72
        4 Sydney Erickson LUC 20.00 13.34
        5 Rachel Border CMCS 20.00 NT
        6 Monet Cosnotti PSC 20.00 16.45
        7 Amelia Hurley-Novatny UMD 20.00 14.68
        8 Erika Brown UTSC 20.00 19.11
        9 Nicole Volchek LUC 20.10 14.52
    Heat 3 of 8 Event 7 Women 25 Fly
        1 Rachael Reineck UTSC 20.00 16.42
        2 Savannah Mitchell IUP 18.20 17.12
        3 Hannah Loewenstein CSOSU 18.00 14.86
        4 Brittany Caldwell CSOSU 18.00 17.00
        5 Carleen Markey PSC! 17.00 14.86
        6 Jennifer Chmiel WVU 17.00 14.13
        7 Rachel Oberholzer DCS 18.00 15.90
        8 Sydney Skinner PSC! 18.00 16.90
        9 Carley Eichhorn CMCS 20.00 16.09
        10 Jessica Wasek SRU 20.00 13.64
    Heat 4 of 8 Event 7 Women 25 Fly
        1 Madison Huffman UTSC 17.00 15.32
        2 Vicki Remley PSC 16.69 16.44
        3 Gina Santi CSOSU 16.50 14.27
        4 Breanne McDermott PSC 16.40 14.65
        5 Hannah Kelly WVU 16.00 15.20
        6 Madeline Pifer IUP 16.30 16.29
        7 Sydney Wakefield ASCS 16.47 15.16
        8 Emma Round CSOSU 16.55 14.57
        9 Tori Meadows CSOSU 17.00 14.66
        10 Lena Clerici DCS 17.00 13.86
    Heat 5 of 8 Event 7 Women 25 Fly
        1 Morgan Ritzi PSC! 16.00 15.54
        2 Katie Donovan CSOSU 16.00 14.11
        3 Jennifer Hatton WVU 16.00 14.89
        4 Emily Dobrzykowski UMD 15.64 15.25
        5 Colleen Kaufman UMD 15.60 13.15
        6 Allyson Fomich CSOSU 15.63 NT
        7 Santina Schiaretta IUP 15.80 13.70
        8 Meghan Williams PSC 16.00 15.47
        9 Sophie Scopelliti UMD 16.00 15.03
        10 Maeve Schlichting WVU 16.00 15.14
    Heat 6 of 8 Event 7 Women 25 Fly
        1 Lindsay Brennan UC 15.59 13.58
        2 Sarah Thompson DCS 15.00 15.00
        3 Morgan Page UMD 15.00 13.96
        4 Amanda Civitello PSC! 15.00 14.18
        5 Alexis Spiotta UMD 15.00 14.75
        6 Maddie Burns UMD 15.00 13.63
        7 Lindsey Jackson WVU 15.00 14.50
        8 Lizzie Phillips XUSC 15.00 13.85
        9 Katie Chung UC 15.59 13.38
        10 Emily Mayfield PSC 15.60 NT
    Heat 7 of 8 Event 7 Women 25 Fly
        1 Maura Clark SRU 15.00 14.07
        2 Paula Lee-Osterreich PSC 14.66 14.63
        3 Maddy Kramer UC 14.59 12.99
        4 Katie Adorable PSC! 14.00 13.42
        5 Fanny Wu UMD 14.00 14.00
        6 Sophie Maharry CSOSU 14.00 14.79
        7 Alexandria Merle UTSC 14.00 13.31
        8 Catherine Kray UC 14.59 13.24
        9 Olivia Hom PSC! 15.00 13.91
        10 Abby Moellering CSOSU 15.00 13.69
    Heat 8 of 8 Event 7 Women 25 Fly
        1 Abbey Dial CSOSU 14.00 13.73
        2 Melanie Bak UTSC 14.00 14.97
        3 Maureen Hickey UTSC 14.00 14.02
        4 Tiana Han PSC 13.18 13.33
        5 Lydia Bettinger UC 11.00 13.08
        6 Sydney Knurek UC 13.00 13.14
        7 Jenna Berg CSOSU 14.00 14.26
        8 Joy Chung ISC 14.00 14.02
        9 Erika Ford PSC! 14.00 12.55
        10 Mackenzie Kirkham ISC 14.00 13.24
Event 8 Men 25 Fly
    Heat 1 of 7 Event 8 Men 25 Fly
        4 Keanan Fomich CSOSU NT 11.32
        5 Zeve Olbum SRU 20.00 15.19
        6 Dennis Vinokurov PSC 27.27 12.38
    Heat 2 of 7 Event 8 Men 25 Fly
        1 Richard Moyer UMD 17.00 13.27
        2 Mickey Brock UMD 17.00 12.56
        3 Austin Williams CSOSU 16.07 13.24
        4 Austin Sizemore MIZZ 15.68 NT
        5 Trent Nguyen UC 15.00 12.86
        6 Sloan Dolan UMD 15.11 11.77
        7 Ali Nazar WVU 16.00 14.31
        8 Gabriel Abreu-Vigil WVU 16.40 13.15
        9 Jack Dougherty WVU 17.00 13.06
    Heat 3 of 7 Event 8 Men 25 Fly
        1 Matthew McCormely PSC! 15.00 12.43
        2 Blake Roberts MIZZ 14.97 13.94
        3 Matthew Lowther WVU 14.50 13.30
        4 Nolan Woods CSOSU 14.00 11.88
        5 Brett Mastrangelo PSC 13.60 12.06
        6 Alex Sorsen ISC 14.00 13.04
        7 Kyle Edwards PSC 14.50 12.69
        8 Robbie Seymour WVU 14.70 12.76
        9 Felix Geunther WVU 15.00 12.42
        10 Bobby Wilkens DCS 15.00 12.52
    Heat 4 of 7 Event 8 Men 25 Fly
        1 Navjot Singh WVU 13.45 12.76
        2 Matt Bronakowski SRU 13.19 12.68
        3 Kieran Mahoney PSC! 13.00 12.18
        4 Jack Ruff XUSC 13.00 12.31
        5 Clint Raye ISC 13.00 15.11
        6 Payton Lanie PSC! 13.00 12.93
        7 Kyle Maloney CSOSU 13.00 12.41
        8 Chris Byrne CMCS 13.01 NT
        9 John Lipowki CSOSU 13.30 13.15
        10 Kristian Van Wiel UC 13.50 13.47
    Heat 5 of 7 Event 8 Men 25 Fly
        1 Gavin Baisa PSC! 12.88 11.61
        2 Michael Meyer ISC 12.50 12.55
        3 Stephen Ivey MIZZ 12.43 12.59
        4 Daniel Chen UMD 12.00 NT
        5 Liam Manning CSOSU 12.00 10.63
        6 Joshua Miller PSC! 12.00 11.87
        7 Jake Stoner PSC 12.22 10.83
        8 Ryan Lee ISC 12.50 NT
        9 Devon Saccocio UC 12.59 11.87
        10 Asensio Lorenzo ISC 13.00 12.43
    Heat 6 of 7 Event 8 Men 25 Fly
        1 Jordan Hermann WVU 12.00 12.51
        2 Jacob Christofi CSOSU 11.90 11.87
        3 Connor Keith UC 11.80 13.78
        4 Brennan Wright PSC 11.47 11.90
        5 Isaac Lumley CSOSU 11.38 11.21
        6 Dane Lambert WVU 11.46 11.69
        7 Joseph Blust CSOSU 11.50 11.85
        8 Morgan Harris IUP 11.89 12.30
        9 Filip Pancerz ISC 12.00 11.44
        10 Chris Piserchia CSOSU 12.00 12.19
    Heat 7 of 7 Event 8 Men 25 Fly
        1 Shannon Saw PSC! 11.00 11.86
        2 Brandon Ascher WVU 10.80 NT
        3 Michael Kessler UTSC 10.50 10.72
        4 Jonathon Voelker UTSC 10.00 11.47
        5 Aaron Tam PSC! 8.68 11.01
        6 Caleb Torgerson PSC! 8.69 11.55
        7 Eric Sibley PSC! 10.00 NT
        8 Jon Hranek PSC 10.69 12.03
        9 Calvin Higdon AUSC 10.91 10.83
        10 Andrew Gluntz CSOSU 11.10 12.04
Event 9 Women 200 IM
        1 Maggie Given PSC 2:38.72 2:35.71
        2 Catherine Kray UC 2:33.79 2:31.22
        3 Abigail Santoni UMD 2:30.14 2:42.81
        4 Colleen Kaufman UMD 2:25.76 2:24.11
        5 Sarah Levendusky UMD 2:15.00 2:22.33
        6 Caerwyn Hartten UMD 2:25.30 2:33.16
        7 Mandi Lene PSC 2:28.90 2:41.30
        8 Addie Lennon PSC 2:31.60 2:30.84
        9 Lindsay Brennan UC 2:33.79 2:29.22
        10 Amanda Sequeira CSOSU 3:00.00 2:37.37
Event 10 Men 200 IM
    Heat 1 of 3 Event 10 Men 200 IM
        4 Eric Ziegler IUP 2:26.50 2:23.20
        5 Jake Morrison SRU 2:26.35 2:20.87
        6 Evan Thomae AUSC 2:26.40 2:29.18
    Heat 2 of 3 Event 10 Men 200 IM
        1 Bryce Gray UC 2:22.00 NT
        2 Shane Riddle CSOSU 2:18.00 2:27.82
        3 Matt Hayes ISC 2:17.00 2:20.83
        4 Max Lingle PSC! 2:15.00 2:27.96
        5 Michael Hull PSC! 2:12.00 2:16.59
        6 Chris Miklos CSOSU 2:14.00 2:19.92
        7 Jake McFate PSC 2:16.12 2:10.54
        8 Jackson Perry PSC 2:17.41 2:15.67
        9 Kevin Loushin UC 2:19.39 2:20.08
    Heat 3 of 3 Event 10 Men 200 IM
        1 Zeke Fulton UC 2:08.52 2:16.79
        2 Trevor Buonomo UMD 2:06.30 2:20.44
        3 Blake Hanna UC 2:04.00 1:59.62
        4 Jarrell Gamilla LUC 2:00.00 2:15.45
        5 Lucas Kokuio XUSC 1:58.06 NT
        6 Sam Lundry CSOSU 2:00.00 2:08.69
        7 Grayton Giesman CSOSU 2:03.00 2:04.99
        8 Nick Brauer UC 2:05.00 2:08.58
        9 Jack Mantkowski CSOSU 2:07.39 2:08.44
        10 Michael Cochenour CSOSU 2:09.00 2:15.38
Event 11 Women 25 Free
    Heat 1 of 7 Event 11 Women 25 Free
        3 Alyssa Norden UTSC 30.00 15.64
        4 Anna Green CSOSU 20.00 15.71
        5 Sarah Snavely PSC 20.00 NT
        6 Tabitha Pangalangan CSOSU 20.00 14.30
        7 Rina Laois PSC! 20.00 12.51
    Heat 2 of 7 Event 11 Women 25 Free
        1 Mackenzie Smith PSC 19.56 16.43
        2 Elizabeth Troiano LUC 19.00 13.50
        3 Jamie Laughlin PSC 18.23 15.02
        4 Ariana Casimates UMD 18.00 13.89
        5 Monet Cosnotti PSC 17.00 14.35
        6 Grace Jachimiec PSC 17.60 14.82
        7 Emily Mountain UMD 18.00 13.00
        8 Jessica Crow ASCS 18.73 16.61
        9 Nicole Volchek LUC 19.50 13.85
        10 Lauren Graves CMCS 20.00 14.16
    Heat 3 of 7 Event 11 Women 25 Free
        1 Hannah Loewenstein CSOSU 17.00 13.61
        2 Ritika Bajpai PSC 16.25 16.19
        3 Annie Stankivicz CSOSU 16.00 12.72
        4 Madison Huffman UTSC 16.00 14.27
        5 Gretchen Rudolph CSOSU 15.50 14.00
        6 Lena Constable PSC 15.70 NT
        7 Liz Bateman CSOSU 16.00 13.52
        8 Bailey Jones CSOSU 16.00 14.67
        9 Brooke Knight ASCS 16.81 NT
        10 Caitlin Regan XUSC 17.00 14.07
    Heat 4 of 7 Event 11 Women 25 Free
        1 Audrey Layne PSC 15.40 NT
        2 Grace Havens PSC 15.23 13.46
        3 Sabrina Elshafei UMD 15.00 13.89
        4 Aislinn Florio XUSC 15.00 14.12
        5 Rachel Oberholzer DCS 15.00 15.53
        6 Gina Santi CSOSU 15.00 13.76
        7 Silea Tan CSOSU 15.00 15.00
        8 Brittany Gatson SRU 15.06 14.03
        9 Kristin Link PSC 15.30 13.67
        10 Rachael Brozynski ASCS 15.40 14.77
    Heat 5 of 7 Event 11 Women 25 Free
        1 Olivia Boling UC 15.00 14.55
        2 Mary Elizabeth DeWitt XUSC 15.00 16.20
        3 Hannah Wakefield ASCS 14.97 14.11
        4 Kendal Brasch PSC 14.25 13.82
        5 Renee Schmitzer SRU 14.18 13.37
        6 Annika Swallen PSC 14.20 12.74
        7 Morgan Butterfield CSOSU 14.50 13.02
        8 Allyson Fomich CSOSU 14.98 NT
        9 Vanessa Yang ISC 15.00 12.59
        10 Leah Miller PSC! 15.00 13.10
    Heat 6 of 7 Event 11 Women 25 Free
        1 Hannah Bashardoust UC 14.00 13.88
        2 Amanda Myers UTSC 14.00 NT
        3 Katie Chung UC 13.59 12.94
        4 Paula Lee-Osterreich PSC 13.53 13.54
        5 Gina Gugliotta CSOSU 13.23 NT
        6 Charlotte Brill UTSC 13.50 13.39
        7 Catherine Kray UC 13.59 12.99
        8 Alicia Chabin IUP 13.75 13.81
        9 Sophie Scopelliti UMD 14.00 13.75
        10 Taylor Flaugh SRU 14.15 NT
    Heat 7 of 7 Event 11 Women 25 Free
        1 Jenna Berg CSOSU 13.00 13.61
        2 Sophie Maharry CSOSU 13.00 13.38
        3 Keri Tkatch PSC 12.61 12.52
        4 Alyssa Pavich ISC 12.50 NT
        5 Rachel Hawken ISC 11.00 14.03
        6 Annie Degrood XUSC 12.00 12.76
        7 Casey Ziegert UTSC 12.50 12.24
        8 Maureen Hickey UTSC 13.00 13.53
        9 Erika Ford PSC! 13.00 11.97
        10 Emily Winget CSOSU 13.01 13.50
Event 12 Men 25 Free
    Heat 1 of 8 Event 12 Men 25 Free
        4 Vincent Mendoza UMD 24.00 23.26
        5 Kenneth Au-yeung PSC! 18.00 17.14
        6 Matt Zenobia CSOSU 20.00 18.92
    Heat 2 of 8 Event 12 Men 25 Free
        2 Cole Harlow CSOSU 17.00 12.67
        3 Tyler Modock CMCS 16.00 13.65
        4 Joshua Paradysz UTSC 15.00 12.40
        5 Vincent Dang XUSC 15.00 10.93
        6 JP Pietrowski PSC! 15.00 NT
        7 Solomon Heisey PSC 15.10 12.12
        8 Ali Nazar WVU 16.00 12.63
        9 Richard Moyer UMD 17.00 12.86
    Heat 3 of 8 Event 12 Men 25 Free
        1 Philipp Muehl PSC 14.91 12.07
        2 Zeve Olbum SRU 14.10 12.80
        3 Douglas Goodell WVU 14.00 NT
        4 Kyle Weeden XUSC 14.00 13.78
        5 Luke Hays UMD 14.00 11.48
        6 Mickey Brock UMD 14.00 11.98
        7 Seth Richner XUSC 14.00 12.18
        8 Jack Dunn XUSC 14.00 12.71
        9 Austin Joseph WVU 14.50 11.96
        10 Shannon Saw PSC! 15.00 11.05
    Heat 4 of 8 Event 12 Men 25 Free
        1 Jonathan Hunte IUP 13.26 12.24
        2 Santiago Salazar XUSC 13.00 12.67
        3 Carter Bulington PSC! 12.98 12.04
        4 Kristian Van Wiel UC 12.50 12.18
        5 Rob Gazall XUSC 12.06 11.93
        6 Anthony Atalla UMD 12.38 11.71
        7 Nick Calvaresi PSC 12.70 12.31
        8 Matt Skidmore PSC! 13.00 13.19
        9 Ryan Sears UTSC 13.00 13.45
        10 Navjot Singh WVU 13.78 11.47
    Heat 5 of 8 Event 12 Men 25 Free
        1 Justin Giss DCS 12.00 NT
        2 Matthew McCormely PSC! 12.00 11.62
        3 Alex Sorsen ISC 12.00 11.79
        4 Jarod Crowell PSC 11.90 10.71
        5 John Burwell IUP 11.71 12.13
        6 Gavin Baisa PSC! 11.78 10.91
        7 Payton Lanie PSC! 12.00 11.86
        8 Thomas Pitzel UMD 12.00 11.67
        9 Ryan Lee ISC 12.00 NT
        10 Clint Raye ISC 12.00 12.57
    Heat 6 of 8 Event 12 Men 25 Free
        1 Case Webb CSOSU 11.60 10.68
        2 James Muessig UMD 11.55 11.72
        3 Nathan Plow CSOSU 11.50 11.13
        4 Benjamin Jans UC 11.30 11.58
        5 Carson Grin PSC! 11.10 11.83
        6 Remington Ro UMD 11.23 11.19
        7 Braden Kane CSOSU 11.42 11.56
        8 Stephen Ivey MIZZ 11.54 11.85
        9 Mitchell Wilcox UC 11.59 10.22
        10 Chris Hayburn PSC 11.60 11.67
    Heat 7 of 8 Event 12 Men 25 Free
        1 Maximilian Strittmatter CSOSU 11.05 11.07
        2 Jack Ruff XUSC 11.00 11.25
        3 Filip Pancerz ISC 11.00 11.00
        4 Tony Feng ISC 11.00 10.48
        5 Joseph Blust CSOSU 10.90 11.15
        6 Brennan Kneubel ISC 11.00 10.98
        7 Peter Kiernan XUSC 11.00 10.11
        8 Jeffrey Zhang ISC 11.00 NT
        9 Kyle Maloney CSOSU 11.00 11.42
        10 Mohit Pathak PSC! 11.05 11.29
    Heat 8 of 8 Event 12 Men 25 Free
        1 Andrew Baldwin PSC! 10.50 10.84
        2 Parker Bushey PSC! 10.50 10.82
        3 Parker Meek UMD 10.21 10.97
        4 Phil Saunders UMD 10.00 10.80
        5 Aaron Tam PSC! 8.14 10.26
        6 Caleb Torgerson PSC! 8.15 10.93
        7 John Hoffman XUSC 10.00 11.20
        8 Dane Lambert WVU 10.46 10.51
        9 Isaac Lumley CSOSU 10.50 10.41
        10 Max Chou CSOSU 10.75 11.24
Event 13 Women 50 Breast
    Heat 1 of 7 Event 13 Women 50 Breast
        3 Anna Stamper UTSC 51.00 51.48
        4 Brooke Knight ASCS 49.63 NT
        5 Erika Brown UTSC 49.00 47.62
        6 Rachael Brozynski ASCS 49.08 43.92
        7 Hannah Almeida LUC 50.00 44.91
    Heat 2 of 7 Event 13 Women 50 Breast
        1 Gabriella Novak UTSC 45.00 NT
        2 Arcadia Schmid LUC 45.00 NT
        3 Sara Stoma UMD 42.35 47.86
        4 Hannah Wakefield ASCS 41.77 39.85
        5 Morgan Page UMD 41.00 37.47
        6 Sydney Wakefield ASCS 41.31 38.78
        7 Olivia Everitt IUP 42.22 42.71
        8 Jasper Phy IUP 43.96 40.80
        9 Marisa Dharte CMCS 45.00 45.37
        10 Jordan Tyler UTSC 47.00 46.63
    Heat 3 of 7 Event 13 Women 50 Breast
        1 Erica Vanone CSOSU 41.00 39.94
        2 Rebecca Wesley UMD 40.10 40.98
        3 Emma Grier UMD 40.00 39.66
        4 Amanda Sequeira CSOSU 40.00 35.49
        5 Katy Zemke LUC 40.00 37.50
        6 Anna Kuehne CMCS 40.00 36.86
        7 Sabrina Smith CSOSU 40.00 34.67
        8 Nia Garama CSOSU 40.00 39.52
        9 Emma Palumbo PSC 40.22 38.28
        10 Karen Garn XUSC 41.00 49.06
    Heat 4 of 7 Event 13 Women 50 Breast
        1 Lindsay Brennan UC 39.59 38.76
        2 Maddie Faris UC 39.00 40.52
        3 Mackenzie Schley SRU 38.81 37.96
        4 Olivia Sinclair WVU 38.00 NT
        5 Anna Chen CSOSU 38.00 44.50
        6 Amelia Hurley-Novatny UMD 38.00 37.85
        7 Claire Kinnear CSOSU 38.50 38.32
        8 Jillian Satz XUSC 39.00 36.07
        9 Brenna Schuler UTSC 39.00 37.85
        10 Lauren Graves CMCS 40.00 41.82
    Heat 5 of 7 Event 13 Women 50 Breast
        1 Olivia Bartholomew PSC 37.80 40.45
        2 Ana Mathers UC 37.59 33.87
        3 Nathalia Ochman UMD 37.34 NT
        4 Allison Watkins CSOSU 37.00 37.72
        5 Grace Havens PSC 36.73 35.99
        6 Annika Swallen PSC 36.87 36.53
        7 Addie Lennon PSC 37.02 36.44
        8 Elizabeth Ansel IUP 37.40 37.97
        9 Sabrina Elshafei UMD 37.60 37.68
        10 Carleen Markey PSC! 38.00 38.92
    Heat 6 of 7 Event 13 Women 50 Breast
        1 Mercy Housh MIZZ 36.24 36.50
        2 Candice Lee UMD 36.00 36.58
        3 Maeve Schlichting WVU 36.00 37.40
        4 Emily Mayfield PSC 36.00 NT
        5 Emma Reger XUSC 35.00 34.22
        6 Amanda Myers UTSC 36.00 NT
        7 Alison Valentino ISC 36.00 37.28
        8 Sophia Kiser UC 36.00 NT
        9 Shelby Prieto CSOSU 36.00 36.47
        10 Shannon Pyle CSOSU 36.59 37.18
    Heat 7 of 7 Event 13 Women 50 Breast
        1 Mia Pupillo CSOSU 35.00 36.14
        2 Carley Shingleton WVU 34.50 35.93
        3 Ashley Piepol UMD 34.00 33.72
        4 Mo Gray CSOSU 33.00 32.43
        5 Mary Rothenberger PSC! 30.00 32.66
        6 Leah Dupre UC 31.00 31.64
        7 Alice Han ISC 33.50 38.12
        8 Sydney Calhoun PSC! 34.00 NT
        9 Caroline Stepchuck XUSC 35.00 36.18
        10 Dany McCormick ISC 35.00 36.39
Event 14 Men 50 Breast
    Heat 1 of 5 Event 14 Men 50 Breast
        2 Joseph Davault ASCS 42.99 35.90
        3 Bradey Harris UTSC 39.00 36.55
        4 Matt Skidmore PSC! 38.00 36.34
        5 Austin Sizemore MIZZ 37.28 NT
        6 Jonathan Green UTSC 38.00 NT
        7 Matthew Lowther WVU 38.69 34.80
        8 Michael Flinchbaugh LUC 40.00 31.35
        9 Kevin Hong CSOSU NT 34.73
    Heat 2 of 5 Event 14 Men 50 Breast
        1 Michael Migliore LUC 36.00 36.69
        2 Brock Christy PSC! 35.00 30.79
        3 Sky Arend ISC 35.00 NT
        4 Jack Dougherty WVU 34.50 33.81
        5 Thomas Pitzel UMD 34.00 33.15
        6 Stephen Cottrell WVU 34.00 32.58
        7 Dayton Stahl PSC! 35.00 31.62
        8 Carson Grin PSC! 35.00 33.72
        9 Eric Ziegler IUP 35.50 32.86
        10 Solomon Heisey PSC 37.08 35.92
    Heat 3 of 5 Event 14 Men 50 Breast
        1 Justin Giss DCS 33.00 NT
        2 Douglas Goodell WVU 33.00 NT
        3 Brant Bacolod MIZZ 32.60 34.54
        4 Austin Williams CSOSU 32.10 32.27
        5 Joseph Geers CSOSU 32.00 33.31
        6 Ali Nazar WVU 32.00 36.24
        7 Mitchell Wilcox UC 32.59 28.11
        8 Matt Nolan PSC 32.64 31.86
        9 Austin Joseph WVU 33.00 34.63
        10 Bobby Wilkens DCS 34.00 32.87
    Heat 4 of 5 Event 14 Men 50 Breast
        1 Jackson Perry PSC 31.62 31.71
        2 Caleb Studt SRU 31.58 33.22
        3 Anthony Savena UC 31.20 31.69
        4 Nick Main ISC 30.00 29.18
        5 Michael Hull PSC! 30.00 31.74
        6 Kieran Mahoney PSC! 30.00 31.39
        7 Jordan Hermann WVU 31.00 31.55
        8 Jon Hranek PSC 31.34 32.78
        9 Zane Fulton UC 31.59 32.12
        10 Nick Roberts CMCS 32.00 34.52
    Heat 5 of 5 Event 14 Men 50 Breast
        1 Trent Nguyen UC 30.00 30.03
        2 Miguel Tyshing UMD 30.00 29.33
        3 Nick Bush XUSC 29.50 29.01
        4 Zeke Fulton UC 28.90 29.41
        5 Robbie Seymour WVU 14.00 36.23
        6 John King WVU 27.72 30.58
        7 Jake McFate PSC 28.96 28.63
        8 Devon Saccocio UC 29.59 28.29
        9 Leopoldo Aguerrevere PSC! 30.00 32.12
        10 Hanson Ni PSC! 30.00 30.09
Event 15 Women 50 Free
    Heat 1 of 15 Event 15 Women 50 Free
        2 Stacey Nuveman UTSC 42.00 42.47
        3 Tabitha Pangalangan CSOSU 40.00 32.49
        4 Ritika Bajpai PSC 37.69 NT
        5 Karen Garn XUSC 36.00 39.13
        6 Mackenzie Smith PSC 36.78 33.84
        7 Jessica Crow ASCS 38.32 38.97
        8 Jordan Tyler UTSC 41.00 36.32
        9 Anna Green CSOSU 45.00 34.77
    Heat 2 of 15 Event 15 Women 50 Free
        1 Jamie Laughlin PSC 35.06 33.73
        2 Rina Laois PSC! 35.00 27.93
        3 Olivia Everitt IUP 34.17 33.24
        4 Savannah Mitchell IUP 33.90 33.36
        5 Madeline Pifer IUP 33.03 32.94
        6 Jasper Phy IUP 33.90 30.73
        7 Chloe Wittersheim LUC 34.00 33.18
        8 Rachael Brozynski ASCS 34.41 34.22
        10 Marcella Donatelli PSC 35.94 36.64
    Heat 3 of 15 Event 15 Women 50 Free
        1 Neerja Garikpati PSC 32.74 32.37
        2 Sierra Knapp IUP 32.50 NT
        3 Maddie Faris UC 32.40 31.26
        4 Rebecca Wesley UMD 32.03 32.57
        5 Audrie Flinsky CMCS 32.00 28.75
        6 Sara Stoma UMD 32.03 NT
        7 Grace Jachimiec PSC 32.24 32.84
        8 Monet Cosnotti PSC 32.50 31.43
        9 Emma Palumbo PSC 32.50 31.21
        10 Silea Tan CSOSU 33.00 33.00
    Heat 4 of 15 Event 15 Women 50 Free
        1 Lauren Bermke LUC 32.00 30.58
        2 Ashli Mengel LUC 32.00 NT
        3 Arcadia Schmid LUC 32.00 43.58
        4 Gretchen Rudolph CSOSU 31.30 30.54
        5 Anna Chen CSOSU 31.00 34.68
        6 Miriah Amend IUP 31.05 31.28
        7 Anna Stamper UTSC 32.00 37.54
        8 Ariana Casimates UMD 32.00 29.42
        9 Maeve Schlichting WVU 32.00 30.74
        10 Hannah Kelly WVU 32.00 30.36
    Heat 5 of 15 Event 15 Women 50 Free
        1 Brittany Caldwell CSOSU 31.00 32.65
        2 Liz Bateman CSOSU 31.00 28.39
        3 Lauren Graves CMCS 31.00 31.49
        4 Sydney Wakefield ASCS 30.81 31.51
        5 Autumn Garvey MIZZ 30.69 27.37
        6 Alicia Chabin IUP 30.80 NT
        7 Marlynn Hall PSC 30.97 37.45
        8 Emma Moore UMD 31.00 29.48
        9 Rachel Border CMCS 31.00 33.00
        10 Bailey Jones CSOSU 31.00 31.48
    Heat 6 of 15 Event 15 Women 50 Free
        1 Erica Vanone CSOSU 30.50 31.14
        2 Brittany Gatson SRU 30.18 30.88
        3 Emily Mountain UMD 30.00 28.29
        4 Alexis Spiotta UMD 30.00 29.07
        5 Sydney Skinner PSC! 30.00 34.46
        6 Cara McCarthy XUSC 30.00 30.00
        7 Jennifer Arai UMD 30.00 28.49
        8 Gina Gugliotta CSOSU 30.10 28.02
        9 Emily Dobrzykowski UMD 30.21 31.37
        10 Lena Constable PSC 30.52 NT
    Heat 7 of 15 Event 15 Women 50 Free
        1 Aislinn Florio XUSC 30.00 30.75
        2 Mary Elizabeth DeWitt XUSC 30.00 36.42
        3 Carley Fure CMCS 30.00 31.30
        4 Sophie Scopelliti UMD 29.90 30.40
        5 Olivia Kruger PSC 29.58 28.88
        6 Elizabeth Ansel IUP 29.59 29.87
        7 Teri West UMD 29.95 30.41
        8 Gina Santi CSOSU 30.00 30.27
        9 Alexandra Christian DCS 30.00 27.64
        10 Alexandra Kukla UTSC 30.00 30.31
    Heat 8 of 15 Event 15 Women 50 Free
        1 Jordan Liptak PSC! 29.54 NT
        2 Ashley Flynn MIZZ 29.50 28.92
        3 Olivia Bartholomew PSC 29.37 29.77
        4 Amanda Haid PSC 29.20 29.99
        5 Justine Kenney UC 29.19 28.99
        6 Jenna Matthews UC 29.19 29.63
        7 Vicki Remley PSC 29.36 30.61
        8 Allison Watkins CSOSU 29.50 29.19
        9 Kristin Link PSC 29.53 29.58
        10 Paula Lee-Osterreich PSC 29.58 30.07
    Heat 9 of 15 Event 15 Women 50 Free
        1 Audrey Layne PSC 29.12 29.27
        2 Amanda Myers UTSC 29.00 NT
        3 Grace Docken DCS 29.00 29.15
        4 Caroline Locke XUSC 29.00 29.96
        5 Lian Mitzian DCS 29.00 29.70
        6 Sarah Eischen MIZZ 29.00 28.26
        7 Caitlin Regan XUSC 29.00 29.68
        8 Olivia Boling UC 29.00 31.58
        9 Claire Finnerty PSC 29.03 28.12
        10 Ana Mathers UC 29.19 29.90
    Heat 10 of 15 Event 15 Women 50 Free
        1 Dany McCormick ISC 29.00 NT
        2 Katie Bruce PSC 28.93 29.48
        3 Jennifer Standley WVU 28.90 29.12
        4 Santina Schiaretta IUP 28.76 27.69
        5 Katie Chung UC 28.59 27.70
        6 Elizabeth Zelenka ISC 28.75 27.90
        7 Brenna Moran PSC 28.87 29.36
        8 Mackenzie Germino MIZZ 28.92 29.42
        9 Katie Donovan CSOSU 29.00 28.91
        10 Olivia Sinclair WVU 29.00 29.48
    Heat 11 of 15 Event 15 Women 50 Free
        1 Ally Mora PSC 28.53 28.09
        2 Heather Furlong IUP 28.50 28.51
        3 Abby Moellering CSOSU 28.50 28.73
        4 Taylor Flaugh SRU 28.29 28.52
        5 Kat Sparrow CSOSU 28.00 27.26
        6 Cara Roche UC 28.20 NT
        7 Renee Schmitzer SRU 28.35 28.76
        8 Sophie Maharry CSOSU 28.50 29.13
        9 Morgan Butterfield CSOSU 28.50 28.16
        10 Breanne McDermott PSC 28.57 28.48
    Heat 12 of 15 Event 15 Women 50 Free
        1 Ashley Piepol UMD 28.00 27.68
        2 Charlotte Brill UTSC 28.00 29.55
        3 Chloe Greller XUSC 28.00 28.08
        4 Madison Huffman UTSC 28.00 31.05
        5 Colette Thro XUSC 28.00 28.90
        6 Katelyn Pena UC 28.00 27.48
        7 Annie Degrood XUSC 28.00 27.62
        8 Vanessa Yang ISC 28.00 27.01
        9 Fanny Wu UMD 28.00 28.32
        10 Chelsea Friedrich CSOSU 28.00 28.91
    Heat 13 of 15 Event 15 Women 50 Free
        1 Marjie Cone ISC 28.00 NT
        2 Annika Swallen PSC 27.82 27.61
        3 Julia McMinn LUC 27.60 NT
        4 Hannah Dusek XUSC 27.50 27.24
        5 Sophia Kiser UC 27.50 NT
        6 Maddy Nordstrom ISC 27.50 30.66
        7 Melissa Quinoues XUSC 27.50 28.21
        8 Megan Black MIZZ 27.65 28.24
        9 Jocelyn Baker PSC 27.88 28.76
        10 Elizabeth Bingham CSOSU 28.00 27.64
    Heat 14 of 15 Event 15 Women 50 Free
        1 Ioana Pintescu ISC 27.24 28.34
        2 Alessandra Albano-Sellati UC 27.11 27.36
        3 Sarah Levendusky UMD 27.00 27.81
        4 Carley Shingleton WVU 26.50 27.96
        5 Abby Shoyat UC 26.50 26.76
        6 Casey Ziegert UTSC 26.50 26.82
        7 Mo Gray CSOSU 26.90 26.17
        8 Candice Lee UMD 27.00 27.25
        9 Keri Tkatch PSC 27.11 27.58
        10 Nicole Kelly PSC 27.33 28.42
    Heat 15 of 15 Event 15 Women 50 Free
        1 Olivia Hom PSC! 26.00 28.47
        2 Sydney Knurek UC 26.00 26.17
        3 Lena Clerici DCS 26.00 27.11
        4 Lydia Bettinger UC 25.00 27.04
        5 Emma Round CSOSU 19.88 29.58
        6 Isabelle Jimenez UC 25.00 26.40
        7 Jacquelyn Jarachovic CSOSU 25.50 25.68
        8 Alexandria Merle UTSC 26.00 27.62
        9 Katie Adorable PSC! 26.00 27.73
        10 Erika Ford PSC! 26.00 26.49
Event 16 Men 50 Free
    Heat 1 of 15 Event 16 Men 50 Free
        4 Jack Miller LUC NT 26.17
        5 Vincent Mendoza UMD 52.41 46.41
        6 Tim Pendell CMCS NT 24.46
    Heat 2 of 15 Event 16 Men 50 Free
        1 Joshua Paradysz UTSC 35.00 27.18
        2 Cole Harlow CSOSU 33.00 29.44
        3 Charlie Gates PSC 31.04 29.88
        4 Gavin Wilkinson UTSC 30.00 29.02
        5 Philipp Muehl PSC 29.85 26.34
        6 Santiago Salazar XUSC 30.00 NT
        7 Seth Richner XUSC 30.00 27.10
        8 Tyler Modock CMCS 32.00 33.16
        9 Richard Moyer UMD 35.00 27.56
        10 Matt Zenobia CSOSU 40.00 40.19
    Heat 3 of 15 Event 16 Men 50 Free
        1 Joseph Davault ASCS 29.27 27.32
        2 Carter Bulington PSC! 28.99 26.03
        3 Evan Chase IUP 28.50 27.43
        4 Zeve Olbum SRU 28.20 28.50
        5 Jack Dunn XUSC 28.00 28.89
        6 Philip Shelly LUC 28.00 26.43
        7 Blake Roberts MIZZ 28.36 28.72
        8 Cage Hankinson IUP 28.59 NT
        9 Jonathan Hunte IUP 29.02 27.23
        10 Charlie Bennett PSC 29.62 NT
    Heat 4 of 15 Event 16 Men 50 Free
        1 Matt Girczyc PSC! 28.00 28.88
        2 Drew Parson CSOSU 28.00 28.19
        3 Kyle Weeden XUSC 28.00 29.13
        4 Brandan Dayton PSC! 28.00 27.04
        5 William Fox WVU 28.00 25.54
        6 Joey Glasgow DCS 28.00 26.78
        7 Kristian Van Wiel UC 28.00 27.19
        8 Jonathan Green UTSC 28.00 NT
        9 Theodore Sauerland UMD 28.00 24.76
        10 Harrison Schatz UMD 28.00 26.97
    Heat 5 of 15 Event 16 Men 50 Free
        1 Andrew Peal PSC 27.94 26.95
        2 Navjot Singh WVU 27.68 25.01
        3 John Burwell IUP 27.50 26.25
        4 Clint Raye ISC 27.00 28.08
        5 Joseph Loutsch UMD 26.71 27.01
        6 Stephen Cottrell WVU 27.00 25.37
        7 Jimmy Lannone UMD 27.28 26.28
        8 James McLeod PSC 27.55 27.61
        9 Misha Groman CSOSU 27.69 24.60
        10 Felix Geunther WVU 28.00 25.44
    Heat 6 of 15 Event 16 Men 50 Free
        1 Jordan Machalek ISC 26.45 26.99
        2 Anthony Atalla UMD 26.25 25.46
        3 Alex Sorsen ISC 26.00 25.83
        4 Zachary Fuller UC 26.00 NT
        5 Tyler Ben SRU 25.89 25.62
        6 Sky Arend ISC 26.00 NT
        7 Jared Deeds AUSC 26.00 25.43
        8 Rob Gazall XUSC 26.09 26.52
        9 Nathan Smykowski PSC 26.30 26.26
        10 Peter Kiernan XUSC 26.50 22.20
    Heat 7 of 15 Event 16 Men 50 Free
        1 Nick Calvaresi PSC 25.53 26.82
        2 Nathan Boone UC 25.50 24.86
        3 Stephen Ivey MIZZ 25.43 26.04
        4 Joseph Geers CSOSU 25.20 25.97
        5 Garrett Fink WVU 25.00 22.91
        6 Bobby Wilkens DCS 25.00 26.15
        7 Chris Byrne CMCS 25.20 26.14
        8 Matt Bronakowski SRU 25.44 26.34
        9 Adam Buynak CSOSU 25.50 25.61
        10 Connor Keith UC 25.80 27.47
    Heat 8 of 15 Event 16 Men 50 Free
        1 Jack Zink XUSC 25.00 24.19
        2 Emerson Miller UMD 25.00 24.95
        3 Justin Giss DCS 25.00 NT
        4 Matt Nolan PSC 24.98 25.29
        5 Matt Hayes ISC 24.90 25.28
        6 John Lipowki CSOSU 24.90 26.49
        7 Michael Meyer ISC 25.00 24.84
        8 Chris Piserchia CSOSU 25.00 25.04
        9 Issiah Wolf DCS 25.00 23.60
        10 Ryan Lee ISC 25.00 NT
    Heat 9 of 15 Event 16 Men 50 Free
        1 Miguel Tyshing UMD 24.89 24.62
        2 Gavin Baisa PSC! 24.81 23.55
        3 Brennan Kneubel ISC 24.67 23.81
        4 Mitchell Wilcox UC 24.59 22.07
        5 Simon Dadosky CSOSU 24.50 24.75
        6 Matthew McCormely PSC! 24.50 24.99
        7 Jackson Perry PSC 24.63 24.55
        8 Brant Bacolod MIZZ 24.79 26.02
        9 Kyle Hopkins CSOSU 24.86 24.43
        10 Kyle Kranz UNAT 24.89 23.71
    Heat 10 of 15 Event 16 Men 50 Free
        1 Andrew Gluntz CSOSU 24.50 24.39
        2 Abe Wickstrom UC 24.50 25.06
        3 Shashank Singh CSOSU 24.34 24.14
        4 Benjamin Jans UC 24.30 24.74
        5 Samuel Swain ISC 24.06 25.64
        6 Douglas Goodell WVU 24.07 NT
        7 Brandon Ascher WVU 24.30 NT
        8 Justin Stewart SRU 24.48 25.46
        9 Michael Harrigan ISC 24.50 25.18
        10 Tyus Temple UC 24.50 25.04
    Heat 11 of 15 Event 16 Men 50 Free
        1 Jacob Lingo CSOSU 24.00 25.70
        2 Egan Ramsden PSC! 24.00 NT
        3 Chris Kaptur PSC! 24.00 23.42
        4 Jacob Christofi CSOSU 24.00 23.86
        5 Kyle Maloney CSOSU 24.00 25.22
        6 Griffin Crum PSC! 24.00 NT
        7 John Pieper DCS 24.00 24.77
        8 Rick Niu CSOSU 24.00 23.37
        9 Joe Paul CMCS 24.00 NT
        10 Adam Vale UC 24.00 23.98
    Heat 12 of 15 Event 16 Men 50 Free
        1 Robbie Seymour WVU 24.00 26.12
        2 Patrick Hoback MIZZ 23.76 24.76
        3 John King WVU 23.63 24.76
        4 Lucky Sun UMD 23.55 22.97
        5 Nathan Plow CSOSU 23.50 23.91
        6 Isaac Lumley CSOSU 23.50 22.82
        7 Nick Bush XUSC 23.60 23.99
        8 Matt Engler PSC 23.70 24.02
        9 Brian Edwards PSC 23.99 NT
        10 Bryce Gray UC 24.00 23.89
    Heat 13 of 15 Event 16 Men 50 Free
        1 Braden Kane CSOSU 23.49 25.43
        2 Andrew Baldwin PSC! 23.40 23.70
        3 Jacob Gray IUP 23.39 23.06
        4 John Hoffman XUSC 23.30 24.25
        5 Maximilian Strittmatter CSOSU 23.10 23.66
        6 Case Webb CSOSU 23.20 23.16
        7 Sean Cogley MIZZ 23.30 24.11
        8 Jarod Crowell PSC 23.39 23.10
        9 Dane Lambert WVU 23.46 23.74
        10 Connor Harris WVU 23.50 24.40
    Heat 14 of 15 Event 16 Men 50 Free
        1 Mohit Pathak PSC! 23.09 24.65
        2 Jeremiah Vannest CSOSU 23.00 23.05
        3 Cam Peachock SRU 22.93 23.75
        4 Alex Bowen PSC 22.90 24.03
        5 Jarod Rausch UC 22.80 23.07
        6 Andrey Nosatov ISC 22.80 23.48
        7 Jonathon Voelker UTSC 22.90 22.58
        8 Tony Feng ISC 23.00 22.23
        9 Brian Long PSC! 23.00 23.03
        10 Anthony Savena UC 23.10 23.50
    Heat 15 of 15 Event 16 Men 50 Free
        1 Matt Jones PSC 22.65 NT
        2 Winston Kuriger CSOSU 22.29 21.49
        3 Derek Nguyen CSOSU 22.00 22.77
        4 Liam Manning CSOSU 21.45 21.75
        5 Calvin Higdon AUSC 20.96 22.10
        6 Samuel Vester CSOSU 21.09 NT
        7 Phil Saunders UMD 21.93 23.34
        8 Jeffrey Zhang ISC 22.08 23.30
        9 Parker Bushey PSC! 22.50 23.58
        10 Jack Mantkowski CSOSU 22.69 23.11
Event 17 Women 400 Free Relay
    Heat 1 of 2 Event 17 Women 400 Free
        4 PSC C PSC NT 4:31.65
        5 ISC A ISC NT 4:10.73
        6 DCS A DCS NT 4:10.92
    Heat 2 of 2 Event 17 Women 400 Free
        2 UTSC A UTSC NT 4:46.07
        3 PSC B PSC 4:19.28 4:27.28
        4 MIZZ A MIZZ 4:06.90 4:08.07
        5 UC A UC 3:52.99 4:16.91
        6 CSOSU A CSOSU 4:05.02 4:05.79
        7 PSC A PSC 4:09.44 4:12.55
        8 IUP A IUP 4:25.99 NT
        9 CMCS A CMCS NT 4:33.03
Event 18 Men 400 Free Relay
    Heat 1 of 2 Event 18 Men 400 Free
        4 PSC C PSC NT NT
        5 PSC! B PSC! NT 3:47.14
        6 PSC B PSC NT 3:51.28
    Heat 2 of 2 Event 18 Men 400 Free
        1 UTSC A UTSC NT 3:55.89
        2 ISC A ISC NT 3:26.48
        3 CSOSU B CSOSU 3:33.50 3:33.04
        4 PSC A PSC 3:25.61 3:35.74
        5 CSOSU A CSOSU 3:20.00 3:22.42
        6 UC A UC 3:20.00 3:31.29
        7 MIZZ A MIZZ 3:30.54 3:42.15
        8 UC B UC 3:44.00 3:33.05
        9 DCS A DCS NT 3:50.82
        10 PSC! A PSC! NT 3:33.86
Event 19 Women 100 IM
    Heat 1 of 9 Event 19 Women 100 IM
        4 Marisa Dharte CMCS 2:00.00 1:30.26
        5 Carley Eichhorn CMCS 1:50.00 1:23.03
        6 Erika Brown UTSC 2:00.00 1:40.77
        7 Gabriella Novak UTSC 2:15.00 NT
    Heat 2 of 9 Event 19 Women 100 IM
        1 Madeline Pifer IUP 1:30.46 1:28.25
        2 Sofia Eliseeva UMD 1:30.00 1:18.61
        3 Neerja Garikpati PSC 1:23.40 1:24.69
        4 Phoebe Harmon XUSC 1:22.00 1:18.27
        5 Emma Palumbo PSC 1:21.20 1:17.08
        6 Jillian Satz XUSC 1:22.00 1:11.18
        7 Miriah Amend IUP 1:23.40 1:22.13
        8 Anna Chen CSOSU 1:30.00 1:26.83
        9 Melanie Bak UTSC 1:30.00 1:20.10
        10 Nichole Miller CSOSU 1:45.00 1:19.95
    Heat 3 of 9 Event 19 Women 100 IM
        1 Joy Chung ISC 1:20.00 1:09.00
        2 Bridget Shaughnessy IUP 1:20.00 1:16.25
        3 Victoria Houston UTSC 1:20.00 NT
        4 Amelia Hurley-Novatny UMD 1:20.00 1:15.24
        5 Lindsey Jackson WVU 1:18.00 1:18.92
        6 Lian Mitzian DCS 1:18.00 1:17.47
        7 Delaney Houle CMCS 1:20.00 1:17.18
        8 Shelby Prieto CSOSU 1:20.00 1:10.81
        9 Cara Roche UC 1:20.00 NT
        10 Mackenzie Germino MIZZ 1:20.72 1:17.94
    Heat 4 of 9 Event 19 Women 100 IM
        1 Sarah Thompson DCS 1:17.00 1:21.56
        2 Morgan Ritzi PSC! 1:17.00 1:20.60
        3 Alexandra Christian DCS 1:17.00 1:10.02
        4 Nathalia Ochman UMD 1:16.08 NT
        5 Alexis Spiotta UMD 1:16.00 1:17.12
        6 Emma Moore UMD 1:16.00 1:12.75
        7 Teri West UMD 1:16.91 1:20.11
        8 Lauren Bermke LUC 1:17.00 1:21.15
        9 Hannah Kelly WVU 1:17.00 1:18.08
        10 Ally Mora PSC 1:17.22 1:10.77
    Heat 5 of 9 Event 19 Women 100 IM
        1 Clarice Miles PSC! 1:16.00 1:10.29
        2 Lindsay Brennan UC 1:15.79 1:11.06
        3 Katie Yunaska PSC 1:15.30 1:10.65
        4 Emily Dobrzykowski UMD 1:15.29 1:20.26
        5 Madelyn Taylor LUC 1:15.00 1:22.03
        6 Kaitlynn Azinger CMCS 1:15.00 1:16.89
        7 Olivia Kruger PSC 1:15.30 NT
        8 Heather Furlong IUP 1:15.50 1:14.24
        9 Emily Mayfield PSC 1:15.90 NT
        10 Maeve Schlichting WVU 1:16.00 1:17.20
    Heat 6 of 9 Event 19 Women 100 IM
        1 Abbey Dial CSOSU 1:15.00 1:14.48
        2 Sabrina Smith CSOSU 1:15.00 1:05.83
        3 Katie von Hollen CSOSU 1:15.00 1:17.21
        4 Melissa Quinoues XUSC 1:15.00 1:12.25
        5 Annika Pentikainen LUC 1:15.00 1:15.24
        6 Amanda Civitello PSC! 1:15.00 1:16.63
        7 Grace Docken DCS 1:15.00 1:14.61
        8 Lizzie Phillips XUSC 1:15.00 1:09.93
        9 Hannah Dusek XUSC 1:15.00 1:13.14
        10 Carley Fure CMCS 1:15.00 NT
    Heat 7 of 9 Event 19 Women 100 IM
        1 Emma Reger XUSC 1:15.00 1:08.84
        2 Sarah Eischen MIZZ 1:14.28 1:15.60
        3 Mandi Lene PSC 1:13.60 1:14.29
        4 Maddy Kramer UC 1:13.59 1:04.89
        5 Jenna Berg CSOSU 1:13.00 1:14.92
        6 Addie Lennon PSC 1:13.30 1:12.65
        7 Ana Mathers UC 1:13.59 1:10.42
        8 Caerwyn Hartten UMD 1:13.60 1:10.92
        9 Catherine Kray UC 1:14.59 1:11.28
        10 Courtney O'Keefe PSC! 1:15.00 1:12.82
    Heat 8 of 9 Event 19 Women 100 IM
        1 Olivia Hom PSC! 1:13.00 1:12.71
        2 Mercy Housh MIZZ 1:11.33 1:10.84
        3 Claire Kinnear CSOSU 1:11.11 1:13.38
        4 Abby Moellering CSOSU 1:10.00 1:13.92
        5 Nicole Kelly PSC 1:10.00 1:12.45
        6 Mia Pupillo CSOSU 1:10.00 1:12.43
        7 Maddy Nordstrom ISC 1:10.00 1:16.03
        8 Abigail Santoni UMD 1:11.12 1:15.36
        9 Caroline Stepchuck XUSC 1:12.00 1:16.14
        10 Natalie DeLeon CSOSU 1:13.00 1:13.49
    Heat 9 of 9 Event 19 Women 100 IM
        1 Zoe Karabinus CSOSU 1:10.00 1:11.54
        2 Colleen Kaufman UMD 1:09.45 1:07.34
        3 Alice Han ISC 1:08.00 1:12.36
        4 Alexandria Merle UTSC 1:07.00 1:11.76
        5 Leah Dupre UC 1:00.00 1:03.61
        6 Hannah Clinger CSOSU 1:05.00 1:04.67
        7 Chloe Kobus PSC 1:07.58 1:08.96
        8 Maura Clark SRU 1:09.00 1:11.84
        9 Jocelyn Baker PSC 1:09.95 NT
        10 Lena Clerici DCS 1:10.00 1:11.53
Event 20 Men 100 IM
    Heat 1 of 9 Event 20 Men 100 IM
        4 Kevin Hong CSOSU NT 1:09.24
        5 Charlie Gates PSC 1:26.18 1:24.15
        6 Zachary Fuller UC 1:30.00 1:05.00
    Heat 2 of 9 Event 20 Men 100 IM
        1 Aaron Carrol UC 1:17.59 1:07.54
        2 Tyler Basse IUP 1:15.39 1:15.89
        3 Vincent Dang XUSC 1:15.00 59.32
        4 Joey Glasgow DCS 1:15.00 1:14.64
        5 Edward Cheng CSOSU 1:12.69 1:06.96
        6 Kyle Edwards PSC 1:13.10 NT
        7 Jared Deeds AUSC 1:15.00 1:08.96
        8 Matthew Manoleras CSOSU 1:15.00 1:12.28
        9 Evan Thomae AUSC 1:16.00 1:06.29
        10 Jack Dougherty WVU 1:18.00 1:09.37
    Heat 3 of 9 Event 20 Men 100 IM
        1 James McLeod PSC 1:10.70 1:14.46
        2 Patrick Byman PSC 1:10.42 NT
        3 Ryan Sears UTSC 1:10.00 1:19.96
        4 Anthony Atalla UMD 1:09.56 NT
        5 Ben Russ UC 1:08.59 1:09.79
        6 Morgan Harris IUP 1:08.80 1:05.97
        7 Poria Jabbari CSOSU 1:10.00 1:03.37
        8 Dayton Stahl PSC! 1:10.00 1:07.67
        9 Matthew Lowther WVU 1:10.69 1:10.66
        10 Zachary Gerlach PSC 1:12.10 1:08.33
    Heat 4 of 9 Event 20 Men 100 IM
        1 Philip Shelly LUC 1:08.00 NT
        2 Adam Vale UC 1:08.00 1:03.38
        3 Zane Fulton UC 1:07.59 1:09.64
        4 Matt Nolan PSC 1:06.69 1:03.64
        5 Jake McFate PSC 1:05.89 59.54
        6 Connor Keith UC 1:06.00 NT
        7 Austin Joseph WVU 1:07.00 1:07.76
        8 Brian Edwards PSC 1:07.94 NT
        9 Simon Dadosky CSOSU 1:08.00 1:05.69
        10 Felix Geunther WVU 1:08.00 1:04.66
    Heat 5 of 9 Event 20 Men 100 IM
        1 Lucky Sun UMD 1:05.55 57.34
        2 Adam Buynak CSOSU 1:05.00 1:07.85
        3 Nolan Woods CSOSU 1:05.00 1:03.63
        4 Benjamin Jans UC 1:05.00 1:07.05
        5 Bryce Gray UC 1:05.00 1:01.58
        6 Connor Harris WVU 1:05.00 1:07.50
        7 Michael Migliore LUC 1:05.00 1:13.75
        8 Robert Steinwandel UMD 1:05.00 1:03.02
        9 Alex Bowen PSC 1:05.23 1:03.29
        10 Austin Williams CSOSU 1:05.69 1:05.88
    Heat 6 of 9 Event 20 Men 100 IM
        1 Eric Chiu PSC 1:03.50 1:02.79
        2 Alex Garner UC 1:03.00 1:00.16
        3 Jarod Crowell PSC 1:02.30 1:00.37
        4 Chris Miklos CSOSU 1:02.00 1:05.14
        5 Patrick Drake PSC 1:01.70 59.55
        6 Case Webb CSOSU 1:02.00 NT
        7 Parker Meek UMD 1:02.00 1:04.27
        8 Shashank Singh CSOSU 1:03.00 59.94
        9 James Muessig UMD 1:03.27 1:02.12
        10 Caleb Studt SRU 1:04.64 1:07.93
    Heat 7 of 9 Event 20 Men 100 IM
        1 Matt Engler PSC 1:01.30 1:00.00
        2 Jordan Hermann WVU 1:01.00 1:01.48
        3 Brennan Kneubel ISC 1:01.00 1:02.10
        4 Shane Riddle CSOSU 1:00.56 1:08.52
        5 Charlie Cain ISC 1:00.00 NT
        6 Zeke Fulton UC 1:00.01 1:01.78
        7 Joshua Zimmerman MIZZ 1:00.69 1:04.99
        8 Andrey Nosatov ISC 1:01.00 1:01.15
        9 Cam Peachock SRU 1:01.09 1:03.57
        10 Ian Nyberg UC 1:01.59 1:06.45
    Heat 8 of 9 Event 20 Men 100 IM
        1 Nick Brauer UC 1:00.00 59.39
        2 Rick Niu CSOSU 1:00.00 58.69
        3 Gavin Wilkinson UTSC 1:00.00 1:18.17
        4 Sam Lundry CSOSU 1:00.00 1:00.13
        5 Kyle Kranz UNAT 59.97 1:01.34
        6 Kyle Hopkins CSOSU 59.98 1:00.24
        7 John King WVU 1:00.00 1:05.43
        8 Chris Hayburn PSC 1:00.00 NT
        9 Payton Lanie PSC! 1:00.00 1:06.93
        10 Andrew Gluntz CSOSU 1:00.00 1:02.90
    Heat 9 of 9 Event 20 Men 100 IM
        1 Phil Saunders UMD 59.50 NT
        2 Keanan Fomich CSOSU 58.50 57.88
        3 Jeff Patton XUSC 58.00 59.96
        4 Grayton Giesman CSOSU 57.00 56.33
        5 Winston Kuriger CSOSU 54.19 55.27
        6 Lucas Kokuio XUSC 56.99 NT
        7 Leopoldo Aguerrevere PSC! 58.00 1:04.22
        8 Theodore Sauerland UMD 58.00 NT
        9 Joseph Blust CSOSU 58.80 1:02.67
        10 Jake Stoner PSC 59.53 58.05
Event 21 Women 50 Back
    Heat 1 of 7 Event 21 Women 50 Back
        3 Gabriella Novak UTSC 1:00.00 NT
        4 Amanda Hannah CMCS 1:00.00 35.80
        5 Stacey Nuveman UTSC 47.00 48.39
        6 Tabitha Pangalangan CSOSU 50.00 38.08
        7 Rachel Border CMCS 1:00.00 38.28
    Heat 2 of 7 Event 21 Women 50 Back
        1 Rina Laois PSC! 40.00 31.99
        2 Morgan Page UMD 39.00 36.95
        3 Jessica Wasek SRU 38.00 30.20
        4 Brittany Caldwell CSOSU 37.00 39.38
        5 Annika Pentikainen LUC 36.50 42.03
        6 Sabrina Elshafei UMD 36.66 35.78
        7 Sierra Knapp IUP 38.00 NT
        8 Miriah Amend IUP 38.24 39.02
        9 Hannah Wakefield ASCS 39.48 36.96
        10 Brooke Knight ASCS 43.70 NT
    Heat 3 of 7 Event 21 Women 50 Back
        1 Nia Garama CSOSU 36.00 33.32
        2 Amanda Morgan LUC 36.00 NT
        3 Brenna Moran PSC 35.29 37.11
        4 Maddie Burns UMD 35.00 33.02
        5 Mandi Lene PSC 34.83 34.06
        6 Sarah Snavely PSC 35.00 NT
        7 Tori Meadows CSOSU 35.00 33.83
        8 Lena Constable PSC 35.80 NT
        9 Jennifer Hatton WVU 36.00 36.57
        10 Sarah Thompson DCS 36.00 36.38
    Heat 4 of 7 Event 21 Women 50 Back
        1 Olivia Bartholomew PSC 34.51 35.46
        2 Katie Yunaska PSC 34.46 32.96
        3 Jenn Hornor PSC 34.26 35.99
        4 Cara Roche UC 34.00 NT
        5 Katie Bruce PSC 33.95 34.20
        6 Hannah Bashardoust UC 34.00 34.40
        7 Erin Goedecke LUC 34.00 33.13
        8 Renee Schmitzer SRU 34.27 34.06
        9 Sophie Scopelliti UMD 34.50 35.14
        10 Autumn Garvey MIZZ 34.69 29.76
    Heat 5 of 7 Event 21 Women 50 Back
        1 Amanda Haid PSC 33.65 35.87
        2 Taylor Flaugh SRU 33.42 34.85
        3 Jennifer Arai UMD 33.00 33.39
        4 Candice Lee UMD 33.00 NT
        5 Olivia Boling UC 33.00 NT
        6 Emily Winget CSOSU 33.00 32.79
        7 Katie Donovan CSOSU 33.00 33.43
        8 Kendal Brasch PSC 33.40 33.63
        9 Jenna Matthews UC 33.59 39.17
        10 Emma Round CSOSU 33.69 35.31
    Heat 6 of 7 Event 21 Women 50 Back
        1 Alessandra Albano-Sellati UC 32.60 32.08
        2 Clarice Miles PSC! 32.00 33.12
        3 Casey Ziegert UTSC 32.00 NT
        4 Katy Zemke LUC 32.00 34.55
        5 Keri Tkatch PSC 31.90 NT
        6 Jacquelyn Jarachovic CSOSU 32.00 NT
        7 Kaitlynn Azinger CMCS 32.00 33.52
        8 Olivia Hom PSC! 32.00 34.01
        9 Justine Kenney UC 32.59 NT
        10 Mackenzie Schley SRU 32.82 33.98
    Heat 7 of 7 Event 21 Women 50 Back
        1 Meghan Williams PSC 31.73 34.49
        2 Carley Shingleton WVU 31.20 32.19
        3 Megan Black MIZZ 30.90 33.18
        4 Rachel Hawken ISC 30.00 32.29
        5 Colette Thro XUSC 15.00 36.47
        6 Ashley Piepol UMD 16.00 NT
        7 Zoe Karabinus CSOSU 30.00 31.73
        8 Courtney O'Keefe PSC! 31.00 31.48
        9 Shannon Pyle CSOSU 31.59 32.21
        10 Maggie Given PSC 31.78 30.98
Event 22 Men 50 Back
    Heat 1 of 5 Event 22 Men 50 Back
        4 Charlie Bennett PSC 40.03 NT
        5 Sloan Dolan UMD 35.24 NT
        6 Jonathan Hunte IUP 37.15 33.16
    Heat 2 of 5 Event 22 Men 50 Back
        1 Drew Parson CSOSU 35.00 36.57
        2 Harrison Schatz UMD 33.52 32.22
        3 Gavin Wilkinson UTSC 33.00 NT
        4 John Burwell IUP 32.50 32.64
        5 Joey Glasgow DCS 32.00 36.99
        6 Gabriel Abreu-Vigil WVU 32.00 31.17
        7 Patrick Byman PSC 32.69 NT
        8 Cage Hankinson IUP 33.10 NT
        9 Andrew Peal PSC 34.94 34.50
    Heat 3 of 5 Event 22 Men 50 Back
        1 Stephen Cottrell WVU 32.00 30.10
        2 Emerson Miller UMD 30.00 30.82
        3 Jon Hranek PSC 29.58 NT
        4 James Muessig UMD 29.37 28.34
        5 Remington Ro UMD 28.67 29.07
        6 Nick Rotchsing DCS 29.00 29.98
        7 Drew Whitmoyer XUSC 29.50 29.52
        8 Luke Hays UMD 30.00 28.24
        9 Jiho Choi UC 30.00 25.66
        10 Max Lingle PSC! 32.00 32.15
    Heat 4 of 5 Event 22 Men 50 Back
        1 Sean Dunphy CSOSU 28.00 30.13
        2 Jeremiah Vannest CSOSU 28.00 28.13
        3 Jacob Lingo CSOSU 28.00 30.57
        4 Tyler Ben SRU 27.82 27.98
        5 Jeff Patton XUSC 27.50 28.07
        6 Trevor Buonomo UMD 27.81 29.96
        7 Brandon Ascher WVU 27.90 NT
        8 Shane Riddle CSOSU 28.00 30.08
        9 Abe Wickstrom UC 28.00 29.47
        10 Brian Long PSC! 28.00 28.82
    Heat 5 of 5 Event 22 Men 50 Back
        1 Kyle Kranz UNAT 27.46 28.05
        2 Michael Hull PSC! 27.00 27.35
        3 Jeffrey Zhang ISC 26.03 26.82
        4 Anthony Savena UC 25.00 27.06
        5 Michael Wong UMD 24.16 24.22
        6 Daniel Chen UMD 24.53 NT
        7 Chris Hayburn PSC 25.78 NT
        8 Lucky Sun UMD 26.55 27.82
        9 Jarod Rausch UC 27.00 27.86
        10 Kyle Hopkins CSOSU 27.49 27.20
Event 23 Women 25 Breast
    Heat 1 of 4 Event 23 Women 25 Breast
        2 Jessica Crow ASCS 27.20 19.36
        3 Nia Garama CSOSU 24.00 17.46
        4 Ritika Bajpai PSC 23.25 NT
        5 Annie Stankivicz CSOSU 22.00 16.64
        6 Mackenzie Smith PSC 23.23 20.58
        7 Ariana Casimates UMD 24.00 17.87
        8 Jamie Laughlin PSC 24.69 21.38
    Heat 2 of 4 Event 23 Women 25 Breast
        1 Grace Jachimiec PSC 20.74 19.72
        2 Amanda Sequeira CSOSU 20.00 15.87
        3 Erica Vanone CSOSU 20.00 18.28
        4 Lauren Graves CMCS 20.00 19.13
        5 Phoebe Harmon XUSC 20.00 17.35
        6 Emma Grier UMD 20.00 17.64
        7 Maura Clark SRU 20.00 18.95
        8 Bridie Hulsebosch LUC 20.00 19.95
        9 Emma Palumbo PSC 20.55 18.26
        10 Morgan Butterfield CSOSU 21.50 16.62
    Heat 3 of 4 Event 23 Women 25 Breast
        1 Anna Kuehne CMCS 20.00 17.08
        2 Rachel Oberholzer DCS 20.00 17.70
        3 Brenna Schuler UTSC 19.00 16.84
        4 Sabrina Elshafei UMD 18.50 17.91
        5 Carleen Markey PSC! 18.00 18.02
        6 Nathalia Ochman UMD 18.50 NT
        7 Morgan Caramenico PSC 18.60 16.36
        8 Kristin Link PSC 19.02 NT
        9 Marisa Dharte CMCS 20.00 20.97
        10 Vanessa Yang ISC 20.00 15.95
    Heat 4 of 4 Event 23 Women 25 Breast
        1 Mia Pupillo CSOSU 17.00 16.18
        2 Jennifer Chmiel WVU 17.00 16.46
        3 Abbey Dial CSOSU 16.00 16.58
        4 Shannon Pyle CSOSU 15.99 16.88
        5 Mary Rothenberger PSC! 14.00 15.20
        6 Ana Mathers UC 15.59 15.66
        7 Dany McCormick ISC 16.00 16.01
        8 Alison Valentino ISC 17.00 17.27
        9 Alexandra Kukla UTSC 17.00 18.22
        10 Leah Miller PSC! 18.00 NT
Event 24 Men 25 Breast
    Heat 1 of 4 Event 24 Men 25 Breast
        1 Jiho Choi UC 25.00 12.53
        2 Kenneth Au-yeung PSC! 20.00 18.41
        3 Luke Hays UMD 18.00 15.66
        4 Joseph Davault ASCS 17.38 15.37
        5 Matt Skidmore PSC! 17.00 16.30
        6 Austin Sizemore MIZZ 17.16 NT
        7 Ryan Sears UTSC 18.00 17.01
        8 Solomon Heisey PSC 19.40 15.93
        9 Tyler Modock CMCS 25.00 NT
        10 John Pieper DCS 28.00 16.81
    Heat 2 of 4 Event 24 Men 25 Breast
        1 Mickey Brock UMD 17.00 14.91
        2 Zachary Gerlach PSC 16.80 14.84
        3 Nick Calvaresi PSC 16.69 17.46
        4 Ali Nazar WVU 16.00 16.26
        5 Jackson Perry PSC 15.90 14.02
        6 Brennan Kneubel ISC 16.00 NT
        7 Jarod Crowell PSC 16.10 13.98
        8 Logan Newman PSC 16.69 15.34
        9 Jack Dougherty WVU 17.00 15.36
        10 Nolan Woods CSOSU 17.00 14.74
    Heat 3 of 4 Event 24 Men 25 Breast
        1 Zane Fulton UC 15.59 14.42
        2 Austin Williams CSOSU 15.00 14.37
        3 Hanson Ni PSC! 15.00 13.71
        4 Brock Christy PSC! 15.00 13.82
        5 Trent Nguyen UC 15.00 14.16
        6 Ryan Lee ISC 15.00 NT
        7 Carson Grin PSC! 15.00 15.33
        8 Thomas Pitzel UMD 15.00 14.95
        9 Edward Cheng CSOSU 15.29 15.23
        10 Caleb Studt SRU 15.79 15.08
    Heat 4 of 4 Event 24 Men 25 Breast
        1 Dayton Stahl PSC! 15.00 14.16
        2 Miguel Tyshing UMD 14.00 13.17
        3 Tony Feng ISC 14.00 12.88
        4 Devon Saccocio UC 13.59 12.79
        5 Jonathon Voelker UTSC 11.00 13.17
        6 Aaron Tam PSC! 13.00 NT
        7 Alex Bowen PSC 13.82 NT
        8 Michael Harrigan ISC 14.00 14.61
        9 Andrew Baldwin PSC! 14.00 15.27
        10 Kieran Mahoney PSC! 15.00 14.14
Event 25 Women 100 Fly
    Heat 1 of 2 Event 25 Women 100 Fly
        4 Rachael Reineck UTSC 2:15.00 1:24.47
        5 Carley Eichhorn CMCS 1:20.00 1:20.05
        6 Amanda Hannah CMCS 2:00.00 1:20.25
    Heat 2 of 2 Event 25 Women 100 Fly
        1 Rebecca Kramb DCS 1:10.00 1:06.27
        2 Jillian Satz XUSC 1:05.00 1:11.22
        3 Kat Sparrow CSOSU 1:05.00 1:02.73
        4 Mackenzie Kirkham ISC 1:00.00 1:04.03
        5 Anne Evans AUSC 58.63 1:08.16
        6 Katie Adorable PSC! 59.00 1:04.63
        7 Alice Han ISC 1:01.00 1:08.72
        8 Katelyn Pena UC 1:05.00 1:07.44
        9 Tiana Han PSC 1:07.30 1:08.11
        10 Natalie DeLeon CSOSU 1:10.00 1:09.15
Event 26 Men 100 Fly
    Heat 1 of 4 Event 26 Men 100 Fly
        4 Asensio Lorenzo ISC 1:04.00 1:03.51
        5 Matt Engler PSC 1:00.10 58.99
        6 Matt Bronakowski SRU 1:00.71 NT
    Heat 2 of 4 Event 26 Men 100 Fly
        1 Matt Jones PSC 59.69 NT
        2 Jake Morrison SRU 59.49 1:00.82
        3 Brett Mastrangelo PSC 59.09 NT
        4 Tyus Temple UC 58.00 56.98
        5 Alex Garner UC 58.00 56.22
        6 Josh Allen PSC! 58.00 1:01.00
        7 Drew Whitmoyer XUSC 59.00 1:01.39
        8 Jacob Gray IUP 59.39 55.79
        9 Robert Steinwandel UMD 59.52 NT
    Heat 3 of 4 Event 26 Men 100 Fly
        1 Charlie Cain ISC 57.50 1:03.28
        2 Blake Hanna UC 57.00 53.70
        3 Ian Nyberg UC 56.59 1:04.12
        4 Jake Stoner PSC 56.17 53.94
        5 Michael Cochenour CSOSU 56.00 NT
        6 Jacob Christofi CSOSU 56.00 57.47
        7 Jeffrey Su UMD 56.30 57.00
        8 Robbie Seymour WVU 57.00 1:07.86
        9 Patrick Hoback MIZZ 57.26 1:01.06
        10 Nick Brauer UC 58.00 58.02
    Heat 4 of 4 Event 26 Men 100 Fly
        1 Eric Sibley PSC! 55.00 NT
        2 Liam Manning CSOSU 53.42 NT
        3 Winston Kuriger CSOSU 53.04 NT
        4 Michael Wong UMD 52.28 52.14
        5 Calvin Higdon AUSC 49.53 53.36
        6 Samuel Vester CSOSU 51.72 NT
        7 Hunter Starbuck UC 53.00 55.18
        8 Michael Kessler UTSC 53.20 52.63
        9 Keanan Fomich CSOSU 54.60 56.35
        10 Filip Pancerz ISC 55.00 57.43
Event 27 Women 500 Free
    Heat 1 of 2 Event 27 Women 500 Free
        1 Maddie Faris UC 7:30.00 7:16.96
        2 Audrie Flinsky CMCS 6:50.00 NT
        3 Devan Parkerson MIZZ 6:45.00 7:25.89
        4 Neerja Garikpati PSC 6:45.70 6:48.34
        5 Marcella Donatelli PSC 7:00.69 8:11.98
    Heat 2 of 2 Event 27 Women 500 Free
        1 Elouise Filas UTSC 6:40.00 7:09.02
        2 Sara Stoma UMD 6:30.52 NT
        3 Amanda Morgan LUC 6:30.00 6:39.81
        4 Alyssa Norden UTSC 6:03.00 7:02.40
        5 Susanne Kusherick PSC 5:55.34 6:05.38
        6 Morgan Caramenico PSC 6:00.33 6:16.93
        7 Jordan Liptak PSC! 6:17.85 NT
        8 Olivia Kruger PSC 6:30.50 6:07.23
        9 Sarah Eischen MIZZ 6:32.29 6:26.44
        10 Ashli Mengel LUC 6:40.00 NT
Event 28 Men 500 Free
    Heat 1 of 3 Event 28 Men 500 Free
        8 Chase Mays XUSC 7:30.00 5:32.15
        9 John Hoffman XUSC 6:20.00 5:57.65
        10 Max Lingle PSC! 7:00.00 5:56.26
    Heat 2 of 3 Event 28 Men 500 Free
        2 Drew Parson CSOSU 5:55.00 6:31.37
        3 Johny Echevers ISC 5:50.00 6:15.40
        4 Justin Stewart SRU 5:40.48 5:46.95
        5 Kevin Loushin UC 5:39.59 5:33.28
        6 Nick Roberts CMCS 5:40.00 5:48.10
        7 Emerson Miller UMD 5:45.00 5:45.20
        8 Curtiss Johnson UTSC 5:55.00 6:32.14
        9 Dennis Vinokurov PSC 5:55.80 5:37.95
    Heat 3 of 3 Event 28 Men 500 Free
        1 Aaron Carrol UC 5:39.59 5:46.36
        2 Patrick Drake PSC 5:20.70 5:21.75
        3 Adam Carrol UTSC 5:20.00 5:29.73
        4 Nick Aukerman UC 4:55.00 5:16.17
        5 Jeffrey Su UMD 4:46.00 5:06.74
        6 Sam Lundry CSOSU 4:50.00 5:02.47
        7 Brett Mastrangelo PSC 5:15.69 5:23.57
        8 Robert Steinwandel UMD 5:20.00 5:19.56
        9 Matt Nolan PSC 5:30.69 5:38.26
        10 Ben Russ UC 5:39.59 6:22.48
Event 29 Women 100 Free
    Heat 1 of 7 Event 29 Women 100 Free
        2 Madi Cole CMCS 1:25.00 1:14.62
        3 Savannah Mitchell IUP 1:17.20 1:18.13
        4 Sara Stoma UMD 1:12.13 NT
        5 Rebecca Wesley UMD 1:11.76 NT
        6 Annie Degrood XUSC 1:12.00 1:04.41
        7 Sofia Eliseeva UMD 1:15.00 1:05.59
        8 Maddie Faris UC 1:20.00 1:14.77
        10 Aubry Beany CSOSU 1:30.00 1:17.80
    Heat 2 of 7 Event 29 Women 100 Free
        1 Gretchen Rudolph CSOSU 1:11.00 1:09.91
        2 Allison Watkins CSOSU 1:10.00 1:09.13
        3 Madeleine Chaudron LUC 1:10.00 NT
        4 Devan Parkerson MIZZ 1:10.00 1:15.50
        5 Grace Havens PSC 1:09.10 1:05.05
        6 Sydney Wakefield ASCS 1:09.30 NT
        7 Abby Baldwin UTSC 1:10.00 NT
        8 Cara McCarthy XUSC 1:10.00 NT
        9 Madelyn Taylor LUC 1:11.00 1:14.02
        10 Neerja Garikpati PSC 1:11.60 1:15.08
    Heat 3 of 7 Event 29 Women 100 Free
        1 Yilin Diao CSOSU 1:08.00 NT
        2 Audrey Layne PSC 1:07.30 1:06.33
        3 Brenna Moran PSC 1:06.73 1:08.60
        4 Brittany Gatson SRU 1:06.01 1:08.81
        5 Elizabeth Ansel IUP 1:05.64 1:06.23
        6 Katie von Hollen CSOSU 1:06.00 NT
        7 Vicki Remley PSC 1:06.10 NT
        8 Alexandra Christian DCS 1:07.00 59.53
        9 Miriah Amend IUP 1:07.91 1:10.80
        10 Elouise Filas UTSC 1:08.00 1:12.26
    Heat 4 of 7 Event 29 Women 100 Free
        1 Natalie Hart UMD 1:05.20 1:03.63
        2 Vanessa Yang ISC 1:05.00 1:00.05
        3 Elizabeth Bingham CSOSU 1:05.00 NT
        4 Kendal Brasch PSC 1:04.29 NT
        5 Erin Goedecke LUC 1:04.00 1:05.42
        6 Cara Roche UC 1:04.20 NT
        7 Natalie DeLeon CSOSU 1:05.00 NT
        8 Rebecca Kramb DCS 1:05.00 1:00.09
        9 Jenn Hornor PSC 1:05.20 1:06.73
        10 Ally Mora PSC 1:05.44 1:02.61
    Heat 5 of 7 Event 29 Women 100 Free
        1 Chelsea Friedrich CSOSU 1:04.00 1:03.86
        2 Breanne McDermott PSC 1:03.40 1:01.27
        3 Jenna Matthews UC 1:03.29 1:03.02
        4 Ashley Flynn MIZZ 1:02.50 1:04.62
        5 Heather Furlong IUP 1:02.21 1:05.48
        6 Susanne Kusherick PSC 1:02.30 1:02.32
        7 Taylor Flaugh SRU 1:02.70 1:03.27
        8 Mackenzie Germino MIZZ 1:03.35 1:05.98
        9 Jennifer Arai UMD 1:04.00 1:02.40
        10 Caroline Locke XUSC 1:04.00 1:06.46
    Heat 6 of 7 Event 29 Women 100 Free
        1 Nicole Kelly PSC 1:02.04 NT
        2 Maddie Burns UMD 1:01.81 1:01.49
        3 Jennifer Standley WVU 1:00.89 1:05.05
        4 Jocelyn Baker PSC 1:00.20 1:02.29
        5 Sarah Levendusky UMD 1:00.00 NT
        6 Ioana Pintescu ISC 1:00.19 NT
        7 Elizabeth Zelenka ISC 1:00.25 1:00.83
        8 Joy Chung ISC 1:01.00 59.15
        9 Charlotte Brill UTSC 1:02.00 1:05.36
        10 Sarah Eischen MIZZ 1:02.09 1:02.42
    Heat 7 of 7 Event 29 Women 100 Free
        1 Chloe Greller XUSC 1:00.00 1:03.45
        2 Hannah Bashardoust UC 1:00.00 1:05.43
        3 Kat Sparrow CSOSU 59.99 1:00.04
        4 Alessandra Albano-Sellati UC 59.00 1:00.35
        5 Anne Evans AUSC 53.60 1:00.08
        6 Mackenzie Kirkham ISC 58.00 58.96
        7 Katelyn Pena UC 59.00 1:01.46
        8 Melissa Quinoues XUSC 1:00.00 1:01.97
        9 Marjie Cone ISC 1:00.00 NT
        10 Hannah Clinger CSOSU 1:00.00 59.15
Event 30 Men 100 Free
    Heat 1 of 9 Event 30 Men 100 Free
        3 Tim Pendell CMCS NT 56.09
        4 Cole Stotler CMCS 1:15.00 54.73
        5 Joshua Paradysz UTSC 1:11.00 1:03.23
        6 Charlie Bennett PSC 1:12.80 NT
        7 Jonathan Green UTSC 1:20.00 NT
        8 Kevin Hong CSOSU NT NT
    Heat 2 of 9 Event 30 Men 100 Free
        1 Blake Roberts MIZZ 1:09.88 1:10.23
        2 Carter Bulington PSC! 1:07.53 59.20
        3 Evan Chase IUP 1:05.78 1:02.67
        4 Matthew Manoleras CSOSU 1:05.00 1:03.22
        5 Curtiss Johnson UTSC 1:02.00 1:02.98
        6 Andrew Peal PSC 1:02.60 1:01.50
        7 Bradey Harris UTSC 1:05.00 1:02.83
        8 Tyler Basse IUP 1:06.90 1:06.88
        9 Cage Hankinson IUP 1:08.78 NT
        10 Nick Blumish WVU 1:10.00 1:05.52
    Heat 3 of 9 Event 30 Men 100 Free
        1 Dylan Chambers UTSC 1:01.70 58.81
        2 Clint Raye ISC 1:00.00 NT
        3 Zachary Fuller UC 1:00.00 56.02
        4 Philip Shelly LUC 1:00.00 59.41
        5 Evan Thomae AUSC 59.80 57.21
        6 Jack Dunn XUSC 1:00.00 1:03.81
        7 Johny Echevers ISC 1:00.00 1:05.69
        8 Matt Girczyc PSC! 1:00.00 1:08.27
        9 Zeve Olbum SRU 1:00.00 1:04.35
        10 William Fox WVU 1:02.00 57.79
    Heat 4 of 9 Event 30 Men 100 Free
        1 Adam Buynak CSOSU 59.00 59.41
        2 Navjot Singh WVU 58.01 56.27
        3 Joseph Geers CSOSU 57.50 NT
        4 Jack Zink XUSC 57.00 54.83
        5 Evan Washington PSC 56.99 50.60
        6 Aaron Carrol UC 56.99 58.63
        7 Nathan Smykowski PSC 57.20 56.21
        8 Felix Geunther WVU 58.00 57.81
        9 Harrison Schatz UMD 58.20 57.86
        10 Misha Groman CSOSU 59.69 55.06
    Heat 5 of 9 Event 30 Men 100 Free
        1 Anthony Atalla UMD 56.64 56.98
        2 Issiah Wolf DCS 56.00 NT
        3 Braden Kane CSOSU 55.99 57.31
        4 Matt Hayes ISC 55.50 57.25
        5 Simon Dadosky CSOSU 55.00 54.86
        6 Joe Paul CMCS 55.00 NT
        7 Joshua Zimmerman MIZZ 55.69 56.19
        8 John Pieper DCS 56.00 56.91
        9 Garrett Fink WVU 56.00 52.74
        10 Nathan Boone UC 56.80 56.39
    Heat 6 of 9 Event 30 Men 100 Free
        1 Abe Wickstrom UC 55.00 56.14
        2 Brennan Wright PSC 54.92 57.27
        3 Sloan Dolan UMD 54.53 52.65
        4 Connor Harris WVU 54.50 56.36
        5 Parker Meek UMD 54.21 53.90
        6 Matthew McCormely PSC! 54.50 56.07
        7 Brant Bacolod MIZZ 54.50 58.30
        8 Egan Ramsden PSC! 54.70 NT
        9 Bryce Gray UC 55.00 55.80
        10 Tyus Temple UC 55.00 NT
    Heat 7 of 9 Event 30 Men 100 Free
        1 Andrew Gluntz CSOSU 54.00 54.15
        2 Chris Kaptur PSC! 54.00 52.58
        3 Jacob Lingo CSOSU 54.00 55.92
        4 Benjamin Jans UC 53.90 55.68
        5 Nathan Plow CSOSU 53.50 51.23
        6 Patrick Drake PSC 53.70 51.94
        7 Logan Newman PSC 53.98 53.14
        8 Michael Meyer ISC 54.00 55.75
        9 Alex Garner UC 54.00 55.16
        10 Adam Carrol UTSC 54.00 55.90
    Heat 8 of 9 Event 30 Men 100 Free
        1 Cam Peachock SRU 53.34 54.66
        2 Adam Vale UC 53.00 53.45
        3 Charlie Cain ISC 52.00 53.46
        4 Brian Long PSC! 52.00 51.94
        5 Andrey Nosatov ISC 52.00 52.61
        6 Poria Jabbari CSOSU 52.00 53.79
        7 Rick Niu CSOSU 52.00 50.52
        8 Jacob Gray IUP 52.59 51.58
        9 Sean Dunphy CSOSU 53.11 NT
        10 Jarrell Gamilla LUC 53.40 51.48
    Heat 9 of 9 Event 30 Men 100 Free
        1 Sean Cogley MIZZ 51.69 53.96
        2 Jeff Patton XUSC 51.00 52.89
        3 Case Webb CSOSU 50.10 52.79
        4 Jack Mantkowski CSOSU 48.00 50.18
        5 Samuel Vester CSOSU 45.71 51.74
        6 Parker Bushey PSC! 46.40 51.89
        7 Phil Saunders UMD 48.69 52.32
        8 Patrick Hoback MIZZ 50.79 53.12
        9 Isaac Lumley CSOSU 51.00 NT
        10 Tony Feng ISC 52.00 49.45
Event 31 Women 100 Back
    Heat 1 of 4 Event 31 Women 100 Back
        3 Amanda Hannah CMCS 1:45.00 1:17.72
        4 Marcella Donatelli PSC 1:37.45 1:17.63
        5 Cara McCarthy XUSC 1:20.00 NT
        6 Chloe Wittersheim LUC 1:23.00 1:20.92
        7 Delaney Houle CMCS 1:40.00 1:20.19
    Heat 2 of 4 Event 31 Women 100 Back
        1 Renee Schmitzer SRU 1:17.37 1:11.13
        2 Emma Reger XUSC 1:15.00 1:08.12
        3 Lizzie Phillips XUSC 1:15.00 1:11.96
        4 Kaitlynn Azinger CMCS 1:15.00 1:13.33
        5 Amanda Civitello PSC! 1:15.00 1:12.47
        6 Sarah Thompson DCS 1:15.00 1:19.14
        7 Madeleine Chaudron LUC 1:15.00 NT
        8 Elizabeth Bingham CSOSU 1:15.00 NT
        9 Natalie Hart UMD 1:15.80 NT
        10 Jordan Liptak PSC! 1:19.54 NT
    Heat 3 of 4 Event 31 Women 100 Back
        1 Claire Finnerty PSC 1:14.30 1:10.40
        2 Caitlin Regan XUSC 1:14.00 1:14.20
        3 Marlynn Hall PSC 1:12.60 1:10.25
        4 Gina Gugliotta CSOSU 1:12.36 1:10.11
        5 Jenn Hornor PSC 1:10.80 1:16.63
        6 Abigail Santoni UMD 1:11.09 NT
        7 Katie Bruce PSC 1:12.39 1:14.64
        8 Annika Pentikainen LUC 1:13.00 NT
        9 Susanne Kusherick PSC 1:14.09 1:12.09
        10 Colette Thro XUSC 1:15.00 1:19.81
    Heat 4 of 4 Event 31 Women 100 Back
        1 Courtney O'Keefe PSC! 1:10.00 1:08.27
        2 Maggie Given PSC 1:09.01 1:07.04
        3 Megan Black MIZZ 1:07.90 1:13.94
        4 Rachel Hawken ISC 1:05.00 1:09.45
        5 Abby Shoyat UC 1:03.00 1:09.01
        6 Elizabeth Troiano LUC 1:03.00 NT
        7 Autumn Garvey MIZZ 1:07.69 1:04.76
        8 Sabrina Smith CSOSU 1:08.00 1:03.66
        9 Jennifer Arai UMD 1:10.00 1:11.37
        10 Caerwyn Hartten UMD 1:10.10 1:10.31
Event 32 Men 100 Back
    Heat 1 of 4 Event 32 Men 100 Back
        4 Patrick Byman PSC 1:20.69 NT
        5 James McLeod PSC 1:16.26 1:16.82
        6 Nick Blumish WVU 1:20.00 NT
    Heat 2 of 4 Event 32 Men 100 Back
        2 Jared Deeds AUSC 1:14.00 1:11.37
        3 Max Lingle PSC! 1:05.00 NT
        4 Nick Rotchsing DCS 1:04.00 NT
        5 Dennis Vinokurov PSC 1:02.60 NT
        6 Chris Miklos CSOSU 1:03.25 1:05.52
        7 Sean Cogley MIZZ 1:04.69 1:10.38
        8 Cage Hankinson IUP 1:12.50 NT
        9 Gabriel Abreu-Vigil WVU 1:16.00 1:07.90
    Heat 3 of 4 Event 32 Men 100 Back
        1 Kevin Loushin UC 1:01.49 1:05.74
        2 Tyler Ben SRU 1:01.20 1:02.51
        3 Jiho Choi UC 1:00.00 NT
        4 Sean Dunphy CSOSU 58.90 NT
        5 Michael Hull PSC! 57.00 59.19
        6 Matt Jones PSC 57.89 NT
        7 Shane Riddle CSOSU 59.21 NT
        8 Jarod Rausch UC 1:00.00 1:01.03
        9 Eric Chiu PSC 1:01.20 1:02.00
        10 James Muessig UMD 1:01.96 1:01.09
    Heat 4 of 4 Event 32 Men 100 Back
        1 Joshua Miller PSC! 56.00 1:01.17
        2 Lucky Sun UMD 55.56 59.03
        3 Filip Pancerz ISC 55.00 1:00.57
        4 Winston Kuriger CSOSU 53.34 52.20
        5 Michael Wong UMD 51.43 52.44
        6 Jeffrey Zhang ISC 52.88 57.90
        7 Blake Hanna UC 54.00 52.70
        8 Chris Hayburn PSC 55.46 NT
        9 Eric Sibley PSC! 56.00 NT
        10 Trevor Buonomo UMD 56.68 1:03.89
Event 33 Women 50 Fly
    Heat 1 of 7 Event 33 Women 50 Fly
        2 Stacey Nuveman UTSC NT NT
        3 Nichole Miller CSOSU 50.00 33.82
        4 Carley Eichhorn CMCS 45.00 36.38
        5 Erin Goedecke LUC 36.50 34.26
        6 Chloe Wittersheim LUC 38.50 38.08
        7 Abby Baldwin UTSC 47.00 NT
        8 Rachael Reineck UTSC 1:00.00 38.12
    Heat 2 of 7 Event 33 Women 50 Fly
        1 Sydney Erickson LUC 36.00 30.22
        2 Emma Moore UMD 36.00 32.76
        3 Victoria Houston UTSC 35.00 NT
        4 Mackenzie Germino MIZZ 34.49 34.50
        5 Chelsea Friedrich CSOSU 34.00 34.65
        6 Bridget Shaughnessy IUP 34.02 33.45
        7 Rachel Oberholzer DCS 35.00 37.39
        8 Liz Bateman CSOSU 35.00 33.31
        9 Brenna Schuler UTSC 36.00 33.97
        10 Rebecca Wesley UMD 36.45 NT
    Heat 3 of 7 Event 33 Women 50 Fly
        1 Heather Furlong IUP 33.99 33.78
        2 Morgan Page UMD 33.00 31.55
        3 Lena Clerici DCS 33.00 31.63
        4 Mackenzie Schley SRU 32.55 32.57
        5 Claire Kinnear CSOSU 32.50 NT
        6 Natalie Hart UMD 32.52 32.55
        7 Teri West UMD 32.63 33.10
        8 Lindsey Jackson WVU 33.00 33.54
        9 Lena Constable PSC 33.45 NT
        10 Anna Chen CSOSU 34.00 36.99
    Heat 4 of 7 Event 33 Women 50 Fly
        1 Ashley Flynn MIZZ 32.50 33.62
        2 Morgan Ritzi PSC! 32.00 36.67
        3 Candice Lee UMD 32.00 29.74
        4 Maureen Hickey UTSC 32.00 32.31
        5 Katie von Hollen CSOSU 32.00 31.92
        6 Emily Mountain UMD 32.00 30.31
        7 Sophie Maharry CSOSU 32.00 NT
        8 Sarah Levendusky UMD 32.00 30.40
        9 Meghan Williams PSC 32.00 35.39
        10 Sophia Kiser UC 32.50 NT
    Heat 5 of 7 Event 33 Women 50 Fly
        1 Susanne Kusherick PSC 31.98 31.65
        2 Maddy Nordstrom ISC 31.59 33.68
        3 Mercy Housh MIZZ 31.16 30.59
        4 Addie Lennon PSC 30.70 32.13
        5 Katie Yunaska PSC 30.59 31.30
        6 Maddie Burns UMD 30.65 30.87
        7 Alexandra Christian DCS 31.00 30.11
        8 Breanne McDermott PSC 31.50 31.55
        9 Santina Schiaretta IUP 31.80 31.90
        10 Chloe Kobus PSC 31.99 33.08
    Heat 6 of 7 Event 33 Women 50 Fly
        1 Shannon Pyle CSOSU 30.29 31.15
        2 Clarice Miles PSC! 30.00 31.46
        3 Caroline Locke XUSC 30.00 33.64
        4 Abbey Dial CSOSU 30.00 31.15
        5 Katelyn Pena UC 30.00 31.32
        6 Rebecca Kramb DCS 30.00 29.56
        7 Natalie DeLeon CSOSU 30.00 31.80
        8 Grace Docken DCS 30.00 31.59
        9 Fanny Wu UMD 30.00 NT
        10 Nicole Kelly PSC 30.50 31.63
    Heat 7 of 7 Event 33 Women 50 Fly
        1 Carley Shingleton WVU 29.00 30.24
        2 Mackenzie Kirkham ISC 29.00 29.24
        3 Tiana Han PSC 28.45 30.78
        4 Katie Adorable PSC! 27.90 29.22
        5 Lydia Bettinger UC 27.00 NT
        6 Leah Dupre UC 27.00 28.83
        7 Erika Ford PSC! 28.00 28.90
        8 Abby Shoyat UC 28.50 NT
        9 Shelby Prieto CSOSU 29.00 28.61
        10 Colleen Kaufman UMD 29.66 28.74
Event 34 Men 50 Fly
    Heat 1 of 9 Event 34 Men 50 Fly
        4 Vincent Dang XUSC 1:35.00 25.87
        5 Matthew Lowther WVU 34.69 30.29
        6 Richard Moyer UMD 35.00 30.09
    Heat 2 of 9 Event 34 Men 50 Fly
        1 Blake Roberts MIZZ 34.47 35.12
        2 Jordan Machalek ISC 32.00 30.47
        3 Matthew Manoleras CSOSU 32.00 31.86
        4 Brian Edwards PSC 30.19 30.60
        5 Dylan Chambers UTSC 30.00 28.70
        6 Joey Glasgow DCS 30.00 NT
        7 William Fox WVU 31.00 30.76
        8 Michael Flinchbaugh LUC 32.00 26.33
        9 Tyler Basse IUP 32.58 32.40
    Heat 3 of 9 Event 34 Men 50 Fly
        1 Kyle Edwards PSC 29.84 28.08
        2 Ben Russ UC 29.59 29.96
        3 Sloan Dolan UMD 28.85 26.23
        4 Nolan Woods CSOSU 28.50 26.25
        5 Brandan Dayton PSC! 28.00 29.58
        6 Logan Newman PSC 28.13 27.90
        7 Jarrell Gamilla LUC 28.50 25.97
        8 Stephen Cottrell WVU 29.00 28.07
        9 Misha Groman CSOSU 29.69 26.62
        10 James McLeod PSC 29.90 31.77
    Heat 4 of 9 Event 34 Men 50 Fly
        1 Theodore Sauerland UMD 28.00 27.28
        2 Nick Rotchsing DCS 28.00 27.74
        3 Morgan Harris IUP 27.80 NT
        4 Connor Keith UC 27.50 30.04
        5 Joshua Zimmerman MIZZ 27.48 28.24
        6 John Lipowki CSOSU 27.50 NT
        7 Ian Nyberg UC 27.59 NT
        8 Kyle Maloney CSOSU 28.00 NT
        9 Kieran Mahoney PSC! 28.00 27.03
        10 Adam Buynak CSOSU 28.00 28.31
    Heat 5 of 9 Event 34 Men 50 Fly
        1 Chris Byrne CMCS 27.34 29.19
        2 Andrey Nosatov ISC 27.24 26.77
        3 Kyle Kranz UNAT 27.09 26.05
        4 Sky Arend ISC 27.00 NT
        5 Zachary Fuller UC 27.00 27.55
        6 Peter Kiernan XUSC 27.00 23.64
        7 Nick Brauer UC 27.00 26.67
        8 Kyle Hopkins CSOSU 27.11 27.32
        9 Tyler Ben SRU 27.30 28.42
        10 Brant Bacolod MIZZ 27.41 28.51
    Heat 6 of 9 Event 34 Men 50 Fly
        1 Shannon Saw PSC! 27.00 NT
        2 Chris Piserchia CSOSU 27.00 27.07
        3 Asensio Lorenzo ISC 27.00 27.36
        4 Matt Hayes ISC 26.90 28.46
        5 Sean Cogley MIZZ 26.66 30.06
        6 Mohit Pathak PSC! 26.90 25.83
        7 Gavin Baisa PSC! 26.93 25.93
        8 Connor Harris WVU 27.00 NT
        9 John Hoffman XUSC 27.00 26.92
        10 Cole Stotler CMCS 27.00 27.20
    Heat 7 of 9 Event 34 Men 50 Fly
        1 Stephen Ivey MIZZ 26.42 28.88
        2 Brennan Wright PSC 26.17 26.78
        3 Brian Long PSC! 26.00 26.49
        4 Tyus Temple UC 26.00 25.80
        5 Shashank Singh CSOSU 26.00 26.42
        6 Griffin Crum PSC! 26.00 NT
        7 Parker Meek UMD 26.00 26.99
        8 Michael Harrigan ISC 26.00 28.29
        9 Matt Bronakowski SRU 26.38 28.18
        10 Drew Whitmoyer XUSC 26.50 27.38
    Heat 8 of 9 Event 34 Men 50 Fly
        1 Brandon Ascher WVU 25.80 NT
        2 Brett Mastrangelo PSC 25.70 26.59
        3 Evan Washington PSC 25.43 25.02
        4 Keanan Fomich CSOSU 25.20 NT
        5 Jeremiah Vannest CSOSU 25.00 24.86
        6 Michael Cochenour CSOSU 25.00 26.40
        7 Matt Engler PSC 25.38 26.10
        8 Eric Chiu PSC 25.50 27.18
        9 Cam Peachock SRU 25.71 27.07
        10 Alex Garner UC 25.99 NT
    Heat 9 of 9 Event 34 Men 50 Fly
        1 Nick Aukerman UC 25.00 26.44
        2 Jake Stoner PSC 24.60 24.58
        3 Michael Kessler UTSC 24.08 23.53
        4 Hunter Starbuck UC 24.00 NT
        5 Calvin Higdon AUSC 22.23 23.43
        6 Poria Jabbari CSOSU 24.00 26.20
        7 Michael Wong UMD 24.05 24.04
        8 Andrew Baldwin PSC! 24.50 25.90
        9 Braden Kane CSOSU 24.99 28.46
        10 Daniel Chen UMD 25.00 NT
Event 35 Women 100 Breast
    Heat 1 of 3 Event 35 Women 100 Breast
        2 Rachael Brozynski ASCS 1:46.60 1:36.74
        3 Sofia Eliseeva UMD 1:30.00 1:28.97
        4 Madelyn Taylor LUC 1:26.00 NT
        5 Amanda Sequeira CSOSU 1:25.00 1:19.10
        6 Morgan Caramenico PSC 1:25.27 1:21.87
        7 Alexis Spiotta UMD 1:27.00 NT
        8 Hannah Wakefield ASCS 1:31.90 1:28.55
        9 Jordan Tyler UTSC 2:00.00 1:47.53
    Heat 2 of 3 Event 35 Women 100 Breast
        1 Bridget Shaughnessy IUP 1:24.00 1:26.05
        2 Lian Mitzian DCS 1:22.00 1:20.74
        3 Caerwyn Hartten UMD 1:20.30 1:19.65
        4 Phoebe Harmon XUSC 1:20.00 1:25.83
        5 Chloe Kobus PSC 1:18.89 NT
        6 Mercy Housh MIZZ 1:19.11 1:18.74
        7 Allison Watkins CSOSU 1:20.00 1:24.23
        8 Elizabeth Ansel IUP 1:21.50 1:21.09
        9 Grace Havens PSC 1:22.50 1:19.34
        10 Emma Grier UMD 1:24.00 1:22.76
    Heat 3 of 3 Event 35 Women 100 Breast
        1 Dany McCormick ISC 1:16.00 1:19.86
        2 Mo Gray CSOSU 1:13.00 1:11.66
        3 Caroline Stepchuck XUSC 1:12.00 1:20.13
        4 Leah Dupre UC 1:10.00 1:10.78
        5 Mary Rothenberger PSC! 1:08.00 1:14.06