SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

Commerce Aquatics BRW SC Meet

Announcer Program

Print Preview
Event List
1 Boys 11-12 200 Free
2 Girls 7-10 200 Free
3 Boys 7-10 200 Free
4 Girls 5-8 100 Free
5 Boys 5-8 100 Free
6 Boys 11-12 100 Breast
7 Girls 7-10 100 Breast
8 Boys 7-10 100 Breast
9 Girls 5-8 25 Breast
10 Boys 5-8 25 Breast
11 Boys 11-12 50 Free
12 Girls 7-10 50 Free
13 Boys 7-10 50 Free
14 Girls 5-8 50 Free
15 Boys 5-8 50 Free
16 Girls 7-10 100 Back
17 Boys 7-10 100 Back
18 Boys 11-12 100 Back
19 Girls 5-8 25 Back
20 Boys 5-8 25 Back
21 Boys 11-12 100 IM
22 Girls 7-10 100 IM
23 Boys 7-10 100 IM
24 Boys 11-12 100 Fly
25 Mixed 5-8 200 Free Relay
26 Girls 7-10 200 Free Relay
27 Boys 7-10 200 Free Relay
28 Boys 11-12 200 Free Relay
29 Girls Open 200 Back
30 Boys Open 200 Back
31 Girls Open 200 Breast
32 Boys Open 200 Breast
33 Girls 11-12 200 Free
34 Girls 13-14 200 Free
35 Boys 13-14 200 Free
36 Girls 15&O 200 Free
37 Boys 15&O 200 Free
38 Girls 11-12 100 IM
39 Girls 13-14 100 Breast
40 Boys 13-14 100 Breast
41 Girls 11-12 100 Breast
42 Girls 15&O 100 Breast
43 Boys 15&O 100 Breast
44 Girls 11-12 50 Free
45 Girls 13-14 50 Free
46 Boys 13-14 50 Free
47 Girls 11-12 50 Back
48 Girls 15&O 50 Free
49 Boys 15&O 50 Free
50 Girls 11-12 100 Fly
51 Girls 11-12 200 Free Relay
52 Girls 13-14 200 Free Relay
53 Boys 13-14 200 Free Relay
54 Girls 15&O 200 Free Relay
55 Boys 15&O 200 Free Relay
56 Girls Open 1650 Free
57 Boys Open 1650 Free
58 Girls 7-10 200 IM
59 Boys 7-10 200 IM
60 Boys 11-12 200 IM
61 Girls 5-8 100 IM
62 Boys 5-8 100 IM
63 Girls 7-10 50 Breast
64 Boys 7-10 50 Breast
65 Boys 11-12 50 Breast
66 Girls 5-8 25 Fly
67 Boys 5-8 25 Fly
68 Girls 7-10 50 Fly
69 Boys 7-10 50 Fly
70 Boys 11-12 50 Fly
71 Girls 5-8 25 Free
72 Boys 5-8 25 Free
73 Girls 7-10 100 Free
74 Boys 7-10 100 Free
75 Boys 11-12 100 Free
76 Girls 7-10 50 Back
77 Boys 7-10 50 Back
78 Boys 11-12 50 Back
79 Girls 7-10 100 Fly
80 Boys 7-10 100 Fly
81 Mixed 5-8 200 Medley Relay
82 Girls 7-10 200 Medley Relay
83 Boys 7-10 200 Medley Relay
84 Boys 11-12 200 Medley Relay
85 Girls Open 400 IM
86 Boys Open 400 IM
87 Girls Open 200 Fly
88 Boys Open 200 Fly
89 Girls 11-12 200 IM
90 Girls 13-14 200 IM
91 Boys 13-14 200 IM
92 Girls 15&O 200 IM
93 Boys 15&O 200 IM
94 Girls 11-12 50 Fly
95 Girls 13-14 100 Fly
96 Boys 13-14 100 Fly
97 Girls 15&O 100 Fly
98 Boys 15&O 100 Fly
99 Girls 11-12 100 Back
100 Girls 13-14 100 Back
101 Boys 13-14 100 Back
102 Girls 15&O 100 Back
103 Boys 15&O 100 Back
104 Girls 11-12 100 Free
105 Girls 13-14 100 Free
106 Boys 13-14 100 Free
107 Girls 15&O 100 Free
108 Boys 15&O 100 Free
109 Girls 11-12 50 Breast
110 Girls 11-12 200 Medley Relay
111 Girls 13-14 200 Medley Relay
112 Boys 13-14 200 Medley Relay
113 Girls 15&O 200 Medley Relay
114 Boys 15&O 200 Medley Relay
115 Girls Open 500 Free
116 Boys Open 500 Free

Lane Status Name Club Seed
Time
Finals
Time
Event 1 Boys 11-12 200 Free
    Heat 1 of 3 Event 1 Boys 11-12 200 Free
        1 Andrew Sakahara SPS 2:44.31 2:36.96
        2 Jonathan Ryu RAPD 2:32.15 2:23.56
        3 Kalimba Phillips RAPD 2:26.34 2:24.00
        4 Colin Kim RAPD 2:08.96 2:09.08
        5 Benjamin Wong CERR 2:03.78 2:00.76
        6 Oscar Cruz WAC 2:05.14 2:05.15
        7 Joel DeAnda RMDA 2:09.59 2:05.43
        8 Hyunvin Chang RMDA 2:28.17 2:19.22
        9 Colin Soo Hoo LBSH 2:35.70 2:30.65
        10 Guillermo De La Mora COMM 2:45.24 2:19.81
    Heat 2 of 3 Event 1 Boys 11-12 200 Free
        1 Timothy Robles COMM NT 2:47.26
        2 Andrew Kim RAPD NT 2:24.02
        3 Ambrose Zhou MPMR NT 2:50.91
        4 Joshua Berumen DWNY 3:07.83 2:44.79
        5 Kristopher Walsh WAC 2:54.81 2:38.04
        6 Ethan Ingersoll MAX 3:07.62 2:40.20
        7 Roberto Flores PRMT 3:11.94 3:10.18
        8 Bryan Finley RMDA NT 2:52.51
        9 Christopher Flores PRMT NT 3:10.88
        10 Philson Ho SPS NT 3:04.15
    Heat 3 of 3 Event 1 Boys 11-12 200 Free
        4 Edwin Medrano PRMT NT 3:06.34
        5 Roberto Yip Huang MPMR NT 2:44.48
        6 Jose Berdeja PRMT NT 2:56.92
        7 Isaac Morales PRMT NT 2:50.51
Event 2 Girls 7-10 200 Free
    Heat 1 of 2 Event 2 Girls 7-10 200 Free
        1 Kalia Phillips RAPD 2:46.10 2:39.68
        2 Megan Sallenbach RMDA 2:40.92 2:37.91
        3 Avah Garcia WAC 2:28.87 2:25.87
        4 Kailyn Song CALI 2:26.00 2:41.90
        5 Kai Izquierdo ULTR 2:23.18 2:17.58
        6 YaYa Zhai MAX 2:25.38 2:24.65
        7 Phoebe Cho ARSC 2:28.73 2:24.10
        8 Reena Hsieh MAX 2:36.14 2:30.17
        9 Sofia Martinez COMM 2:45.41 2:32.92
        10 Aleaha Gonzalez COMM 2:48.68 2:32.60
    Heat 2 of 2 Event 2 Girls 7-10 200 Free
        4 Emma Vicencio CERR 2:56.80 2:47.36
        5 Bethany Burga FROG 2:50.76 2:39.48
        6 Lily Nagle VKNG 2:54.70 2:36.82
        7 Isabella Lee MPMR 2:56.80 2:59.73
Event 3 Boys 7-10 200 Free
        3 Maximilian Marsh WAC 2:56.50 2:49.01
        4 Dylan Flores RMDA 2:41.73 2:34.31
        5 Nathan Lee CERR 2:29.63 2:21.89
        6 Cheney Mo CERR 2:30.43 2:25.92
        7 Lechuan Lin MAX 2:51.98 2:41.85
        8 Sebastian Farrington ARSC 2:56.50 2:25.28
Event 4 Girls 5-8 100 Free
        3 Melinna Jimenez RMDA 1:59.32 1:42.11
        4 Valentina Hernandez RAPD 1:41.29 1:29.92
        5 Ellie Cruz WAC 1:29.02 1:25.00
        6 Elizabeth Clay RMDA 1:31.43 1:22.12
        7 Kathryn Martinez COMM 1:42.98 1:38.03
        8 Charlotte Kim CERR NT 1:18.98
Event 5 Boys 5-8 100 Free
    Heat 1 of 2 Event 5 Boys 5-8 100 Free
        2 Westin Wong RMDA 1:48.09 1:31.90
        3 Leland Marsh WAC 1:44.38 1:33.84
        4 Elijah Marsh WAC 1:34.90 1:32.27
        5 Brooklyn Vega VKNG 1:30.44 1:21.77
        6 Nicolas Ocampo COMM 1:31.44 1:20.81
        7 Ricky Sang CERR 1:40.85 1:43.24
        8 Cash Trowbridge VKNG 1:45.64 1:29.60
        9 Logan Marsh WAC 2:12.97 2:05.69
    Heat 2 of 2 Event 5 Boys 5-8 100 Free
        4 Josue Guadron PRMT NT 1:52.89
        5 Kian Krohman OAS NT 1:26.01
        6 Jeremiah Salinas PRMT NT 2:25.03
Event 6 Boys 11-12 100 Breast
    Heat 1 of 4 Event 6 Boys 11-12 100 Breast
        1 Michael Kanemitsu RMDA 1:28.41 1:21.80
        2 Ian Quintas ULTR 1:27.20 NT
        3 Jonathan Ryu RAPD 1:22.96 1:24.87
        4 Andrew Mackinnon CERR 1:19.06 1:13.89
        5 Benjamin Wong CERR 1:14.94 1:13.87
        6 Aaron Mackinnon CERR 1:16.64 1:17.11
        7 Joshua Isip RMDA 1:22.79 1:23.98
        8 Nicholas Sudijono SPS 1:25.22 1:21.41
        9 Anderson Nakagawa SPS 1:27.33 1:25.76
        10 Diego Alcala VKNG 1:34.17 1:32.53
    Heat 2 of 4 Event 6 Boys 11-12 100 Breast
        1 Guillermo De La Mora COMM 1:45.84 1:31.03
        2 Matthew Uzan RAPD 1:39.03 1:27.22
        3 Robert Rayfield RMDA 1:38.03 1:35.35
        4 Theo Sohn RMDA 1:37.11 1:29.50
        5 Dennis Lee EMS 1:34.60 1:29.32
        6 Markus Cruz COMM 1:35.34 1:27.15
        7 Nicholas Padilla COMM 1:37.23 1:31.77
        8 Kristopher Walsh WAC 1:38.73 1:40.73
        9 Roman Kopitsa RMDA 1:42.23 1:38.11
        10 Timothy Robles COMM 1:48.39 1:38.20
    Heat 3 of 4 Event 6 Boys 11-12 100 Breast
        1 Roberto Yip Huang MPMR NT 1:33.91
        2 Alexander Montoya VKNG NT 1:21.25
        3 Matthew Azuma UN-01 2:04.54 1:49.72
        4 Nick Lee ARSC 1:56.43 1:48.56
        5 Aiden Kim RAPD 1:52.49 1:32.96
        6 Cruz Herrera FROG 1:56.36 1:45.59
        7 Liam Norris RMDA 1:59.50 1:45.25
        8 Aaron Peram FROG NT 1:36.59
        9 Brandon Kao MAX NT 1:38.45
        10 Eric Fong MPMR NT 1:40.05
    Heat 4 of 4 Event 6 Boys 11-12 100 Breast
        1 Nazareth Longoria COMM NT 1:52.74
        2 Jesse Lok ARSC NT 1:28.81
        3 Isaac Chang SPS NT 1:37.83
        4 Kenny You RAPD NT 1:48.20
        5 Jacob ji RAPD NT 1:50.00
        6 Andrew Kim RAPD NT 1:47.13
        7 Mason Silva WAC NT 1:40.55
        8 Andrew Kim RAPD NT 1:25.58
        9 Sudhir Karthikeyan CERR NT 1:39.65
        10 Nicholas Cao ARSC NT 1:22.36
Event 7 Girls 7-10 100 Breast
    Heat 1 of 7 Event 7 Girls 7-10 100 Breast
        1 Makenah Reveles ULTR 1:34.86 1:32.29
        2 Samantha Lee RMDA 1:33.53 1:34.43
        3 Jolene Shen ARSC 1:32.79 1:32.06
        4 Avah Garcia WAC 1:29.69 1:27.02
        5 Candice Cheung ARSC 1:24.82 1:23.25
        6 Alyssa McClure RMDA 1:28.84 1:30.69
        7 Keira Edralinda MAX 1:31.13 1:24.07
        8 Jodie Tran MAX 1:33.05 1:27.13
        9 Lily Nagle VKNG 1:34.60 1:29.08
        10 Taylor Weber RMDA 1:35.40 1:32.16
    Heat 2 of 7 Event 7 Girls 7-10 100 Breast
        1 Abigail Lee RAPD 1:43.11 1:31.16
        2 Elizabeth Ji MAX 1:42.13 1:31.09
        3 Christine Rho RAPD 1:41.48 1:35.26
        4 Natalie Umpornpuckdi CERR 1:40.89 1:29.25
        5 Reyna Barragan COMM 1:36.02 1:33.52
        6 Aleaha Gonzalez COMM 1:38.32 1:36.86
        7 Maralmaa Saikhanbayar RAPD 1:41.00 1:25.57
        8 Kalia Phillips RAPD 1:41.50 1:39.14
        9 Destiny Moreno COMM 1:42.98 1:31.44
        10 Ella Lesnever SPS 1:43.66 1:39.88
    Heat 3 of 7 Event 7 Girls 7-10 100 Breast
        1 Kaelyn Moreno Garcia MPMR 1:58.27 1:56.96
        2 Emma Vicencio CERR 1:50.50 1:37.57
        3 Kelly Heredia Viteri COMM 1:49.42 1:37.88
        4 Ana Mancera Rodriguez SPS 1:47.08 1:31.66
        5 Ramida Phuangchoey RMDA 1:46.07 1:38.97
        6 Ashley Vasconcelos WAC 1:46.21 1:37.93
        7 Esther Rho RAPD 1:47.56 1:36.13
        8 Aisha Isabeles MPMR 1:50.38 1:45.12
        9 Katherine Jimenez RMDA 1:53.35 1:39.25
        10 Kristine Sy MPMR 1:59.42 1:47.59
    Heat 4 of 7 Event 7 Girls 7-10 100 Breast
        1 Kayla Espeseth WAC NT 1:46.61
        2 Kate Clay UN-01 NT 1:44.65
        3 Alexa Grant RAPD NT 1:37.36
        4 Kayla Thomsic RMDA 2:14.55 1:55.32
        5 Jaydalyn Macias WAC 2:05.20 1:54.06
        6 Erin Ryu RAPD 2:12.54 1:48.34
        7 Serena Guo MAX NT 1:41.22
        8 Mayu Yager RMDA NT 1:33.59
        9 Michelle Erdenebat SPS NT 1:44.77
        10 Sophia Talbot VKNG NT 1:48.27
    Heat 5 of 7 Event 7 Girls 7-10 100 Breast
        1 Julia Franco VKNG NT 1:55.46
        2 Diana Espinoza COMM NT 1:53.16
        3 Vivian Galvez VKNG NT 2:13.48
        4 Julia Becerra COMM NT 2:00.87
        5 Patrisha Hordista RMDA NT 1:40.70
        6 Tracy Danielle Romero CERR NT 1:41.14
        7 Alexis Velazquez COMM NT 2:26.46
        8 Mikaila Louise Hernandez CERR NT 1:48.14
        9 Luna Cerrillo VKNG NT 1:40.86
        10 Taylor Leung MAX NT 1:41.72
    Heat 6 of 7 Event 7 Girls 7-10 100 Breast
        2 Ella Fong MPMR NT 2:05.59
        3 Samira Semaan VKNG NT 1:43.55
        4 Enya Ong RMDA NT 2:14.07
        5 Chloe Nguyen VKNG NT 1:39.30
        6 Yingsi Zhu MAX NT 1:43.55
        7 Analise Johnson OAS NT 1:59.50
        8 Amaya Mahler SPS NT 1:44.13
        9 Grace Hong CALI NT 1:54.62
    Heat 7 of 7 Event 7 Girls 7-10 100 Breast
        4 Euna Kim CALI NT 2:04.85
        5 Aubree Nelson FROG NT 1:46.84
        6 Ryann Leung MAX NT 1:59.47
Event 8 Boys 7-10 100 Breast
    Heat 1 of 4 Event 8 Boys 7-10 100 Breast
        1 Andy Yang SPS 1:47.78 1:44.37
        2 Kristian Loza OAS 1:42.32 1:38.68
        3 Gavin Santoso MAX 1:40.79 1:24.17
        4 Anthony Dornoff CERR 1:36.83 1:26.46
        5 River Chiang RMDA 1:25.66 1:23.79
        6 Esiquiel Garzon RMDA 1:35.40 1:27.47
        7 Leon Mikulski RMDA 1:38.76 1:33.79
        8 Almos Petho FROG 1:41.20 1:36.09
        9 Cole Grotjohn OAS 1:47.20 1:33.16
        10 Mateo Ingersoll MAX 1:48.36 1:38.56
    Heat 2 of 4 Event 8 Boys 7-10 100 Breast
        1 Matthew Moran COMM NT 1:52.47
        2 Jarem Usita RMDA NT 1:39.34
        3 Endre Maximillian Santos VKNG 2:28.96 1:48.86
        4 Andy Yu MAX 1:55.63 1:47.73
        5 Sebastian Farrington ARSC 1:48.53 1:29.88
        6 Nathan Martinez COMM 1:49.16 1:39.80
        7 Samuel Chen RMDA 2:16.49 1:56.32
        8 Max Presepe RAPD NT 1:45.27
        9 Jason Suarez COMM NT 2:12.61
        10 Aiden Lee RAPD NT 1:35.36
    Heat 3 of 4 Event 8 Boys 7-10 100 Breast
        1 Eathan Garner VKNG NT 2:15.07
        2 Ho Yeung Chu MPMR NT 1:59.95
        3 Dominic Acevedo MPMR NT 2:44.64
        4 Elliott Jang RMDA NT 1:58.17
        5 Javante Fearence VKNG NT 2:02.62
        6 Seth Rowell RMDA NT 1:56.14
        7 Tyson Brown MAX NT 2:13.31
        8 Elonzo Madison Santos VKNG NT 1:49.28
        9 Brandon Choung CERR NT 1:46.12
        10 Kalvin Wu ARSC NT 1:58.19
    Heat 4 of 4 Event 8 Boys 7-10 100 Breast
        2 Joshua Robles-Garcia ULTR NT 2:26.50
        3 Jeremiah Frascini RMDA NT 1:49.79
        4 Brandon Lim RMDA NT 1:53.12
        5 Aiden Wakimura VKNG NT 2:10.23
        6 Hunter Hua CERR NT 1:32.49
        7 Gavin Krohman OAS NT 1:39.24
        8 Gael Cruz COMM NT 1:48.58
Event 9 Girls 5-8 25 Breast
    Heat 1 of 2 Event 9 Girls 5-8 25 Breast
        1 Alexis Kim RAPD 36.89 28.05
        2 Charlotte Kim CERR 28.72 26.78
        3 Kathryn Martinez COMM 28.54 28.49
        4 Melinna Jimenez RMDA 26.75 24.73
        5 Elizabeth Clay RMDA 24.18 23.20
        6 Suri Acharya RMDA 26.61 24.70
        7 Jemma Nagle VKNG 27.38 28.28
        8 Eliana Lee RAPD 28.55 24.02
        9 Violet Monda SPS 32.58 27.35
        10 Rachel Tran MAX NT 31.94
    Heat 2 of 2 Event 9 Girls 5-8 25 Breast
        3 Alice Tam CERR NT 30.66
        4 Xochitl Lopez DWNY NT 39.47
        5 Alani Martinez COMM NT NT
        6 Anna Chang RAPD NT 33.35
        7 Abbigail Talbot VKNG NT 34.91
        8 Aubrey Velasco OAS 31.65 29.52
Event 10 Boys 5-8 25 Breast
    Heat 1 of 2 Event 10 Boys 5-8 25 Breast
        1 Liam Cardenas COMM NT 49.25
        2 Colin Hong CALI NT 48.08
        3 Daniel Son RAPD 27.92 22.41
        4 Jordan Chiang RMDA 26.67 25.71
        5 Brooklyn Vega VKNG 24.20 22.11
        6 Julian Reyes WAC 25.09 24.65
        7 Nathan Jang RMDA 26.89 26.01
        8 Cash Trowbridge VKNG 28.05 24.18
        9 Ivan Wu ARSC NT NT
        10 Diego Garcia MPMR NT 29.73
    Heat 2 of 2 Event 10 Boys 5-8 25 Breast
        3 Kian Krohman OAS NT 25.92
        4 Ian Park RAPD NT 32.04
        5 Conner Trowbridge VKNG NT 34.58
        6 Joshua Leung MAX NT 26.58
        7 Ricardo Ramos FROG NT 27.80
        8 Chris Kim RAPD NT 27.11
Event 11 Boys 11-12 50 Free
    Heat 1 of 7 Event 11 Boys 11-12 50 Free
        1 Hyunvin Chang RMDA 30.05 28.76
        2 Bryan Chang ARSC 29.50 29.57
        3 Lenin Velasco OAS 28.93 29.53
        4 Matthew Lee CERR 28.17 27.48
        5 Abraham Lee RAPD 25.82 25.32
        6 Joel DeAnda RMDA 27.41 26.05
        7 Michael Kanemitsu RMDA 28.30 26.77
        8 Colin Soo Hoo LBSH 29.45 NT
        9 Adam Truong MPMR 29.79 26.98
        10 Nicholas Sudijono SPS 30.06 29.40
    Heat 2 of 7 Event 11 Boys 11-12 50 Free
        1 Felix Yang MPMR 32.80 29.57
        2 Markus Cruz COMM 31.82 32.13
        3 Jacob Clay UN-01 31.66 30.22
        4 Joshua Isip RMDA 31.31 31.37
        5 Theo Sohn RMDA 30.25 28.76
        6 Diego Alcala VKNG 30.90 29.02
        7 Alexander Montoya VKNG 31.38 28.88
        8 Nicholas Padilla COMM 31.70 30.33
        9 Imeth Arawgoda RMDA 32.01 32.02
        10 Gabriel Labrado DWNY 32.84 31.21
    Heat 3 of 7 Event 11 Boys 11-12 50 Free
        1 Alton Qian MPMR 36.01 NT
        2 Andrew Sakahara SPS 35.34 34.94
        3 Roberto Yip Huang MPMR 34.78 32.29
        4 Ethan Ingersoll MAX 34.68 34.44
        5 Robert Rayfield RMDA 34.08 31.97
        6 Bryan Finley RMDA 34.11 34.23
        7 Saul Mendoza COMM 34.70 33.71
        8 Timothy Robles COMM 35.20 33.63
        9 Roman Kopitsa RMDA 35.39 36.98
        10 Sudhir Karthikeyan CERR 36.22 35.83
    Heat 4 of 7 Event 11 Boys 11-12 50 Free
        1 Owen Droessler RMDA 39.87 37.37
        2 Roberto Flores PRMT 39.34 39.09
        3 Eric Fong MPMR 37.69 34.12
        4 Cruz Herrera FROG 37.44 37.43
        5 Michael Martinez COMM 36.27 36.38
        6 Aaron Peram FROG 37.26 32.45
        7 Justin York-Arias FROG 37.51 33.14
        8 Aiden Kim RAPD 38.22 32.78
        9 Noah Phillips LBSH 39.79 35.17
        10 Nick Lee ARSC 39.98 37.63
    Heat 5 of 7 Event 11 Boys 11-12 50 Free
        1 Kenny You RAPD NT 35.71
        2 David Bae RAPD NT 34.77
        3 Luis Jr. Casas PRMT NT 59.31
        4 Isaac Chang SPS NT 38.84
        5 Liam Norris RMDA 42.60 39.08
        6 Matthew Azuma UN-01 42.65 40.09
        7 Samuel Quinonez PRMT NT 40.52
        8 Tyrik Harrell PRMT NT 45.26
        9 Nazareth Longoria COMM NT 39.23
        10 Christopher Flores PRMT NT 38.45
    Heat 6 of 7 Event 11 Boys 11-12 50 Free
        2 Mason Silva WAC NT 31.84
        3 Isaac Morales PRMT NT 33.30
        4 Philson Ho SPS NT 33.53
        5 Jacob ji RAPD NT 40.75
        6 Brandon Kao MAX NT 38.38
        7 Jianson Huang ARSC NT 30.89
        8 Alessandro Corona DWNY NT 41.76
        9 Ethan Pham MAX NT 41.02
    Heat 7 of 7 Event 11 Boys 11-12 50 Free
        4 Edwin Medrano PRMT NT 35.49
        5 Andrew Kim RAPD NT 33.79
        6 Jesse Lok ARSC NT 30.33
Event 12 Girls 7-10 50 Free
    Heat 1 of 9 Event 12 Girls 7-10 50 Free
        1 Candice Cheung ARSC 32.72 30.18
        2 Sofia Martinez COMM 32.48 31.74
        3 YaYa Zhai MAX 32.29 32.36
        4 Vivian O'Keeffe RAPD 31.25 31.95
        5 Kai Izquierdo ULTR 30.37 29.42
        6 Alyssa McClure RMDA 30.83 32.34
        7 Makenah Reveles ULTR 32.22 31.60
        8 Aleaha Gonzalez COMM 32.35 31.92
        9 Kailyn Song CALI 32.72 31.95
        10 Keira Edralinda MAX 32.90 31.73
    Heat 2 of 9 Event 12 Girls 7-10 50 Free
        1 Taylor Weber RMDA 35.89 35.04
        2 Destiny Moreno COMM 35.16 31.84
        3 Kelly Heredia Viteri COMM 34.92 32.64
        4 Jodie Tran MAX 34.21 32.36
        5 Mayu Yager RMDA 33.12 32.50
        6 Valerie Flores DWNY 33.36 32.99
        7 Bethany Burga FROG 34.42 31.68
        8 Jolene Shen ARSC 35.09 33.45
        9 Samira Semaan VKNG 35.74 33.48
        10 Kate Clay UN-01 35.99 33.54
    Heat 3 of 9 Event 12 Girls 7-10 50 Free
        1 Elizabeth Lee CERR 37.28 36.75
        2 Reyna Barragan COMM 36.89 34.96
        3 Minna Tan MAX 36.42 34.86
        4 Aisha Isabeles MPMR 36.27 34.64
        5 Mylie Jayne Erezo VKNG 36.15 32.45
        6 Ramida Phuangchoey RMDA 36.27 35.73
        7 Christine Rho RAPD 36.36 34.52
        8 Emma Vicencio CERR 36.68 35.26
        9 Luna Cerrillo VKNG 37.13 36.31
        10 Lily Nagle VKNG 37.32 33.61
    Heat 4 of 9 Event 12 Girls 7-10 50 Free
        1 Berlynn Mani COMM 39.11 36.47
        2 Isabella Lee MPMR 38.39 36.48
        3 Maralmaa Saikhanbayar RAPD 38.14 32.99
        4 Samantha Labrado DWNY 37.89 34.85
        5 Elizabeth Ji MAX 37.38 34.19
        6 Megan Sallenbach RMDA 37.56 37.33
        7 Samantha Lee RMDA 38.03 36.82
        8 Serena Guo MAX 38.14 36.62
        9 Olivia Ocampo COMM 38.60 38.20
        10 Aubree Nelson FROG 39.40 36.19
    Heat 5 of 9 Event 12 Girls 7-10 50 Free
        1 Grace Hong CALI 40.92 39.83
        2 Madison Jo Erezo VKNG 40.71 34.36
        3 Patrisha Hordista RMDA 40.51 37.36
        4 Ashley Vasconcelos WAC 40.21 36.56
        5 Josephine Brandman VKNG 39.47 36.79
        6 Ana Mancera Rodriguez SPS 39.69 36.21
        7 Jocelyn Kim RMDA 40.36 37.05
        8 Isabella Luna CERR 40.52 37.09
        9 Kayla Thomsic RMDA 40.80 37.77
        10 Tracy Danielle Romero CERR 40.97 39.34
    Heat 6 of 9 Event 12 Girls 7-10 50 Free
        1 Kaelyn Moreno Garcia MPMR 43.58 44.26
        2 Ella Fong MPMR 42.95 44.22
        3 Anna Heming FROG 42.34 37.05
        4 Julia Becerra COMM 41.83 39.18
        5 Amaya Mahler SPS 41.63 36.59
        6 Kristine Sy MPMR 41.75 37.92
        7 Camila Sepulveda DWNY 42.07 40.37
        8 Sophia Talbot VKNG 42.50 38.79
        9 Mikaila Louise Hernandez CERR 43.25 38.93
        10 Tina Namiranian CERR 43.70 40.91
    Heat 7 of 9 Event 12 Girls 7-10 50 Free
        1 Kayla Espeseth WAC 58.83 42.70
        2 Elizabeth Kim RAPD 49.61 37.64
        3 Erin Ryu RAPD 47.33 38.53
        4 Sofia Cruz COMM 45.66 38.99
        5 Alia De La Mora COMM 44.30 40.91
        6 Diana Espinoza COMM 44.67 41.15
        7 Julia Franco VKNG 47.11 44.33
        8 Nicki Carrillo EMS 48.68 40.65
        9 Bella Barellano WAC 50.05 46.14
        10 Vivian Galvez VKNG 1:03.42 55.40
    Heat 8 of 9 Event 12 Girls 7-10 50 Free
        1 Aubrey Silva WAC NT 39.23
        2 Euna Kim CALI NT 45.78
        3 Sweety Picaz PRMT NT 38.42
        4 Michelle Erdenebat SPS NT 38.29
        5 Taylor Leung MAX NT 38.60
        6 Jocelyn Carrasco PRMT NT 57.37
        7 Alyssa Portillo DWNY NT 45.93
        8 Alexis Rodriguez ULTR NT 49.30
        9 Enya Ong RMDA NT 43.91
        10 Yingsi Zhu MAX NT 41.92
    Heat 9 of 9 Event 12 Girls 7-10 50 Free
        1 Ryann Leung MAX NT 41.81
        2 Alya Rojas PRMT NT 46.25
        3 Janeth Esparza PRMT NT 52.59
        4 Analise Johnson OAS NT 41.80
        5 Jocelyn Benitez PRMT NT 38.56
        6 Esther ji RAPD NT 40.31
        7 Melanie MacLean PRMT NT 44.43
        8 Sofia Tanner RMDA NT 43.25
        9 Alexis Velazquez COMM NT 48.93
Event 13 Boys 7-10 50 Free
    Heat 1 of 6 Event 13 Boys 7-10 50 Free
        1 Nathan Martinez COMM 34.81 33.50
        2 Anthony Dornoff CERR 33.83 32.56
        3 Conner Alvarez OAS 33.00 32.37
        4 Jake Jordan LBSH 32.17 31.73
        5 Cheney Mo CERR 31.48 30.65
        6 Gian Velasco OAS 32.14 33.78
        7 Dylan Flores RMDA 32.59 30.68
        8 Esiquiel Garzon RMDA 33.19 30.18
        9 Gavin Santoso MAX 34.11 31.67
        10 Almos Petho FROG 35.03 33.22
    Heat 2 of 6 Event 13 Boys 7-10 50 Free
        1 Hughes Wang MAX 37.82 34.43
        2 Aiden Lee RAPD 36.85 32.47
        3 Brandon Shin RAPD 36.80 33.97
        4 Jason Suarez COMM 35.64 37.73
        5 Maximilian Marsh WAC 35.11 34.22
        6 Lechuan Lin MAX 35.40 33.79
        7 Jarem Usita RMDA 35.69 32.46
        8 Leonardo Garcia COMM 36.81 35.62
        9 Kristian Loza OAS 37.26 34.94
        10 Samuel Chen RMDA 38.59 36.45
    Heat 3 of 6 Event 13 Boys 7-10 50 Free
        1 Kyle Ybaceta VKNG 43.61 40.63
        2 Nicholas Valente COMM 41.60 38.53
        3 Roy Ramirez RMDA 39.98 36.08
        4 Ivan Cardenas COMM 38.76 38.28
        5 Matthew Moran COMM 38.63 35.89
        6 Andy Yu MAX 38.65 34.73
        7 Cole Grotjohn OAS 39.22 33.85
        8 Aiden Wakimura VKNG 41.19 44.01
        9 Elonzo Madison Santos VKNG 42.09 39.56
        10 Matthew Hyun RAPD 44.12 35.46
    Heat 4 of 6 Event 13 Boys 7-10 50 Free
        1 Nathan Marsh WAC 59.12 52.43
        2 Eathan Garner VKNG 50.22 46.66
        3 Javante Fearence VKNG 48.21 40.60
        4 Luke Kim RMDA 45.50 39.09
        5 Elliott Jang RMDA 44.33 39.88
        6 Alonzo Marsh WAC 44.41 44.07
        7 Seth Rowell RMDA 46.01 43.08
        8 Brandon Lim RMDA 48.34 41.37
        9 Endre Maximillian Santos VKNG 52.31 43.07
        10 Galo Llerena RMDA NT 43.17
    Heat 5 of 6 Event 13 Boys 7-10 50 Free
        1 David Guadron PRMT NT 38.76
        2 Max Presepe RAPD NT 37.03
        3 Caleb Lee RAPD NT 42.22
        4 Shawn Morales DWNY NT 51.29
        5 Brandon Choung CERR NT 35.17
        6 Gael Cruz COMM NT 41.83
        7 Andrew Jo RAPD NT 51.75
        8 Joshua Robles-Garcia ULTR NT 36.83
        9 Tyson Brown MAX NT 39.90
        10 Frank Pang MPMR NT 37.84
    Heat 6 of 6 Event 13 Boys 7-10 50 Free
        4 Ho Yeung Chu MPMR NT 50.17
        5 Dominic Acevedo MPMR NT 49.84
        6 Sebastian Perez CERR NT 36.35
        7 Bryan Medrano PRMT NT 40.40
Event 14 Girls 5-8 50 Free
    Heat 1 of 3 Event 14 Girls 5-8 50 Free
        1 Aubrey Velasco OAS 49.25 49.97
        2 Eliana Lee RAPD 46.61 40.55
        3 Kathryn Martinez COMM 46.23 44.57
        4 Charlotte Kim CERR 42.09 37.01
        5 Ellie Cruz WAC 40.32 39.92
        6 Elizabeth Clay RMDA 41.85 40.44
        7 Alice Tam CERR 42.93 42.69
        8 Mya Bohannon WAC 46.60 42.64
        9 Valentina Hernandez RAPD 48.02 41.64
        10 Tatiana Garzon RMDA 51.25 45.66
    Heat 2 of 3 Event 14 Girls 5-8 50 Free
        2 Atziry Pulido PRMT NT 56.01
        3 Juliette Plascencia DWNY 1:00.13 57.80
        4 Alexis Kim RAPD 53.77 45.48
        5 Alexa Sepulveda DWNY 51.45 47.76
        6 Rachel Tran MAX 53.47 52.70
        7 Jemma Nagle VKNG 59.71 52.79
        8 Xochitl Lopez DWNY 1:05.94 1:01.79
        9 Else Portillo DWNY NT 1:07.08
    Heat 3 of 3 Event 14 Girls 5-8 50 Free
        4 Anna Chang RAPD NT 48.12
        5 Violet Monda SPS NT 48.21
        6 Suri Acharya RMDA NT 40.03
Event 15 Boys 5-8 50 Free
    Heat 1 of 3 Event 15 Boys 5-8 50 Free
        1 Nathan Jang RMDA 47.53 39.65
        2 Ricky Sang CERR 44.88 47.31
        3 Jordan Chiang RMDA 43.60 38.53
        4 Julian Reyes WAC 42.48 41.86
        5 Nicolas Ocampo COMM 38.39 37.33
        6 Cash Trowbridge VKNG 40.62 40.78
        7 Elijah Marsh WAC 43.14 41.61
        8 Leland Marsh WAC 44.09 41.97
        9 Ricardo Ramos FROG 47.26 48.80
        10 Westin Wong RMDA 49.40 40.40
    Heat 2 of 3 Event 15 Boys 5-8 50 Free
        1 Jeremiah Salinas PRMT NT 1:00.34
        2 Ian Park RAPD NT 47.54
        3 Adan Perez ULTR NT 44.49
        4 Logan Marsh WAC 1:02.18 59.63
        5 Daniel Son RAPD 54.07 41.00
        6 Liam Cardenas COMM 55.39 1:00.11
        7 Diego Garcia MPMR 1:06.76 53.82
        8 Joshua Leung MAX NT 43.41
        9 Josue Guadron PRMT NT 55.15
        10 Chris Kim RAPD NT 43.33
    Heat 3 of 3 Event 15 Boys 5-8 50 Free
        4 Sean Verduzco DWNY NT 56.17
        5 Adolfo Moline PRMT NT 1:10.31
        6 Colin Hong CALI NT 1:08.53
Event 16 Girls 7-10 100 Back
    Heat 1 of 5 Event 16 Girls 7-10 100 Back
        1 Ramida Phuangchoey RMDA 1:32.59 1:28.61
        2 Ella Lesnever SPS 1:31.60 1:28.19
        3 Reena Hsieh MAX 1:26.89 1:22.96
        4 Kai Izquierdo ULTR 1:17.96 1:15.39
        5 Vivian O'Keeffe RAPD 1:14.43 1:16.21
        6 Phoebe Cho ARSC 1:16.02 1:13.17
        7 Jolene Shen ARSC 1:25.14 1:21.21
        8 Alexa Grant RAPD 1:30.85 1:29.42
        9 Esther Rho RAPD 1:31.64 1:26.49
        10 Isabella Luna CERR 1:34.24 1:32.08
    Heat 2 of 5 Event 16 Girls 7-10 100 Back
        1 Anna Heming FROG 1:58.73 1:42.22
        2 Jaydalyn Macias WAC 1:43.11 1:42.86
        3 Berlynn Mani COMM 1:40.24 1:32.79
        4 Luna Cerrillo VKNG 1:35.15 1:29.57
        5 Isabella Lee MPMR 1:34.42 1:30.07
        6 Natalie Umpornpuckdi CERR 1:34.87 1:29.46
        7 Abigail Lee RAPD 1:35.53 1:22.99
        8 Megan Sallenbach RMDA 1:41.05 1:40.81
        9 Olivia Ocampo COMM 1:43.98 1:44.76
        10 Elizabeth Kim RAPD 2:02.19 1:36.96
    Heat 3 of 5 Event 16 Girls 7-10 100 Back
        1 Michelle Erdenebat SPS NT 1:51.31
        2 Aubrey Silva WAC NT 1:39.30
        3 Alya Rojas PRMT NT 2:13.34
        4 Madison Jo Erezo VKNG NT 1:32.10
        5 Julia Becerra COMM NT 1:42.74
        6 Elizabeth Lee CERR NT 1:32.42
        7 Sofia Cruz COMM NT 1:57.95
        8 Julia Franco VKNG NT 1:42.57
        9 Avah Garcia WAC NT 1:18.99
        10 Sophia Talbot VKNG NT 1:47.27
    Heat 4 of 5 Event 16 Girls 7-10 100 Back
        2 Nicki Carrillo EMS NT 1:42.06
        3 Camila Sepulveda DWNY NT 1:51.32
        4 Kayla Espeseth WAC NT 1:46.98
        5 Alexis Rodriguez ULTR NT 2:20.69
        6 Vivian Galvez VKNG NT 1:58.15
        7 Sofia Tanner RMDA NT 1:56.99
        8 Alyssa Portillo DWNY NT 2:16.65
        9 Alia De La Mora COMM NT 1:42.46
    Heat 5 of 5 Event 16 Girls 7-10 100 Back
        4 Esther ji RAPD NT 1:56.82
        5 Katherine Jimenez RMDA NT 1:41.33
        6 Mylie Jayne Erezo VKNG NT 1:21.41
Event 17 Boys 7-10 100 Back
    Heat 1 of 3 Event 17 Boys 7-10 100 Back
        1 Jason Suarez COMM 1:41.67 1:38.86
        2 Brandon Shin RAPD 1:23.80 1:20.66
        3 Sebastian Farrington ARSC 1:22.28 1:15.75
        4 Nathan Lee CERR 1:17.69 1:14.55
        5 River Chiang RMDA 1:09.80 1:09.04
        6 Leon Mikulski RMDA 1:16.94 1:19.11
        7 Jake Jordan LBSH 1:19.62 1:19.97
        8 Hunter Hua CERR 1:23.07 1:17.89
        9 Andy Yang SPS 1:37.83 1:36.64
        10 Xander Martin FROG 1:44.68 1:40.25
    Heat 2 of 3 Event 17 Boys 7-10 100 Back
        1 Kyle Ybaceta VKNG NT 1:44.38
        2 Frank Pang MPMR NT 1:27.29
        3 Leonardo Garcia COMM NT 1:31.80
        4 Elliott Jang RMDA 1:51.32 1:35.82
        5 Ivan Cardenas COMM 1:45.25 1:39.20
        6 Samuel Chen RMDA 1:48.71 1:36.10
        7 Matthew Hyun RAPD 1:54.04 1:35.51
        8 Luke Kim RMDA NT NT
        9 Almos Petho FROG NT 1:30.54
        10 Kalvin Wu ARSC NT 1:51.86
    Heat 3 of 3 Event 17 Boys 7-10 100 Back
        1 Aiden Wakimura VKNG NT 1:45.92
        2 Roy Ramirez RMDA NT 1:33.89
        3 Dominic Acevedo MPMR NT 2:20.98
        4 Eathan Garner VKNG NT 2:05.11
        5 Jackson Lesnever SPS NT 1:50.53
        6 Brandon Lim RMDA NT 1:51.07
        7 Galo Llerena RMDA NT 2:29.17
        8 David Guadron PRMT NT 1:48.20
        9 Gavin Krohman OAS NT 1:26.56
        10 Nicholas Valente COMM NT 1:43.32
Event 18 Boys 11-12 100 Back
    Heat 1 of 3 Event 18 Boys 11-12 100 Back
        1 Anderson Nakagawa SPS 1:24.74 1:26.21
        2 Bryan Finley RMDA 1:23.11 1:25.49
        3 Bryan Chang ARSC 1:14.10 1:13.75
        4 Adam Truong MPMR 1:13.84 1:06.09
        5 Michael Kanemitsu RMDA 1:09.97 1:05.67
        6 Theodore kim CERR 1:13.60 1:08.30
        7 Igor Gloginic RAPD 1:13.87 1:11.47
        8 Matthew Uzan RAPD 1:14.62 1:15.99
        9 Oscar Cruz WAC 1:24.69 1:05.09
        10 Imeth Arawgoda RMDA 1:25.35 1:29.09
    Heat 2 of 3 Event 18 Boys 11-12 100 Back
        1 Joshua Berumen DWNY 2:01.93 1:35.90
        2 Cruz Herrera FROG 1:57.56 1:46.59
        3 Alexander Montoya VKNG 1:36.73 1:15.44
        4 Saul Mendoza COMM 1:29.00 1:25.18
        5 Dennis Lee EMS 1:26.69 1:19.30
        6 Andrew Sakahara SPS 1:28.24 1:21.37
        7 Roman Kopitsa RMDA 1:29.22 1:28.89
        8 Nick Lee ARSC 1:53.05 1:47.96
        9 Noah Phillips LBSH 1:57.67 1:35.99
        10 Isaac Chang SPS NT 1:32.04
    Heat 3 of 3 Event 18 Boys 11-12 100 Back
        2 Edwin Medrano PRMT NT 2:00.31
        3 Samuel Quinonez PRMT NT 1:46.15
        4 David Bae RAPD NT 1:40.24
        5 Roberto Flores PRMT NT 1:53.91
        6 Nicholas Cao ARSC NT 1:20.20
        7 Jose Berdeja PRMT NT 1:38.77
        8 Alessandro Corona DWNY NT 1:54.02
        9 Justin York-Arias FROG NT 1:27.74
Event 19 Girls 5-8 25 Back
    Heat 1 of 3 Event 19 Girls 5-8 25 Back
        1 Melinna Jimenez RMDA 27.40 26.32
        2 Mya Bohannon WAC 26.40 27.01
        3 Jemma Nagle VKNG 25.83 26.15
        4 Alexis Kim RAPD 25.05 23.66
        5 Ellie Cruz WAC 24.39 21.58
        6 Alice Tam CERR 24.40 22.76
        7 Violet Monda SPS 25.59 23.98
        8 Eliana Lee RAPD 25.93 21.89
        9 Aubrey Velasco OAS 26.47 26.93
        10 Tatiana Garzon RMDA 27.40 29.73
    Heat 2 of 3 Event 19 Girls 5-8 25 Back
        1 Alani Martinez COMM NT 28.06
        2 Anna Chang RAPD NT 25.35
        3 Melissa Maclean PRMT 51.69 37.19
        4 Rachel Tran MAX 36.36 28.80
        5 Alexa Sepulveda DWNY 27.81 28.61
        6 Maia Perez DWNY 29.69 27.91
        7 Gemma Gomez PRMT 36.97 33.80
        8 Abbigail Talbot VKNG NT 37.82
        9 Juliette Plascencia DWNY NT 31.93
        10 Elia Cerrillo VKNG NT 27.00
    Heat 3 of 3 Event 19 Girls 5-8 25 Back
        4 Atziry Pulido PRMT NT 35.49
        5 Xochitl Lopez DWNY NT 32.53
        6 Else Portillo DWNY NT 29.25
Event 20 Boys 5-8 25 Back
    Heat 1 of 3 Event 20 Boys 5-8 25 Back
        1 Conner Trowbridge VKNG 28.98 27.24
        2 Daniel Son RAPD 27.95 23.20
        3 Jordan Chiang RMDA 24.27 23.56
        4 Westin Wong RMDA 23.73 22.21
        5 Nicolas Ocampo COMM 20.04 20.42
        6 Nathan Jang RMDA 22.23 21.69
        7 Julian Reyes WAC 24.16 24.99
        8 Brooklyn Vega VKNG 26.20 19.63
        9 Ricardo Ramos FROG 28.94 25.56
        10 Leland Marsh WAC 29.30 26.76
    Heat 2 of 3 Event 20 Boys 5-8 25 Back
        1 Adolfo Moline PRMT NT 34.44
        2 Ivan Wu ARSC NT 22.35
        3 Liam Cardenas COMM 36.90 32.82
        4 Elijah Marsh WAC 34.50 24.56
        5 Logan Marsh WAC 34.33 28.38
        6 Diego Garcia MPMR 34.44 31.43
        7 Colin Hong CALI 35.92 33.28
        8 Sean Verduzco DWNY NT 26.51
        9 Jeremiah Salinas PRMT NT 35.08
        10 Kian Krohman OAS NT 22.51
    Heat 3 of 3 Event 20 Boys 5-8 25 Back
        4 Josue Guadron PRMT NT 32.21
        5 Ian Park RAPD NT 23.96
        6 Adan Perez ULTR NT 24.49
        7 Chris Kim RAPD NT 24.12
Event 21 Boys 11-12 100 IM
    Heat 1 of 4 Event 21 Boys 11-12 100 IM
        1 Theo Sohn RMDA 1:17.50 1:14.24
        2 Kalimba Phillips RAPD 1:15.63 1:14.73
        3 Ian Quintas ULTR 1:13.19 1:14.24
        4 Aaron Mackinnon CERR 1:10.92 1:11.51
        5 Abraham Lee RAPD 1:02.31 1:02.44
        6 Benjamin Wong CERR 1:05.66 1:05.66
        7 Lenin Velasco OAS 1:11.94 1:17.31
        8 Igor Gloginic RAPD 1:14.83 1:14.38
        9 Jonathan Ryu RAPD 1:16.71 1:14.80
        10 Hyunvin Chang RMDA 1:19.28 1:14.56
    Heat 2 of 4 Event 21 Boys 11-12 100 IM
        1 Robert Rayfield RMDA 1:26.85 1:21.89
        2 Jacob Clay UN-01 1:26.10 1:15.30
        3 Colin Soo Hoo LBSH 1:22.50 1:24.54
        4 Matthew Uzan RAPD 1:21.52 1:22.06
        5 Nicholas Padilla COMM 1:19.96 1:17.05
        6 Diego Alcala VKNG 1:20.88 1:17.31
        7 Anderson Nakagawa SPS 1:22.17 1:21.77
        8 Markus Cruz COMM 1:26.03 1:18.83
        9 Imeth Arawgoda RMDA 1:26.13 1:26.34
        10 Andrew Kim RAPD 1:27.79 1:13.50
    Heat 3 of 4 Event 21 Boys 11-12 100 IM
        1 David Bae RAPD NT 1:35.85
        2 Felix Yang MPMR NT 1:17.26
        3 Michael Martinez COMM 1:41.08 1:35.73
        4 Aiden Kim RAPD 1:31.57 1:25.23
        5 Saul Mendoza COMM 1:29.72 1:22.53
        6 Kristopher Walsh WAC 1:31.31 1:27.01
        7 Gabriel Labrado DWNY 1:34.19 1:21.51
        8 Owen Droessler RMDA 1:41.90 1:31.80
        9 Ethan Pham MAX NT 1:52.29
        10 Jacob ji RAPD NT 1:44.72
    Heat 4 of 4 Event 21 Boys 11-12 100 IM
        1 Nicholas Cao ARSC NT NT
        2 Eric Fong MPMR NT 1:30.44
        3 Andrew Kim RAPD NT 1:35.07
        4 Kenny You RAPD NT 1:32.01
        5 Ethan Ingersoll MAX NT 1:25.09
        6 Jianson Huang ARSC NT 1:21.68
        7 Ambrose Zhou MPMR NT 1:33.40
        8 Noah Phillips LBSH NT 1:39.43
        9 Jose Berdeja PRMT NT 1:35.53
Event 22 Girls 7-10 100 IM
    Heat 1 of 7 Event 22 Girls 7-10 100 IM
        1 Alexa Grant RAPD 1:26.59 1:28.01
        2 Vivian O'Keeffe RAPD 1:24.36 1:19.84
        3 Makenah Reveles ULTR 1:22.62 1:19.68
        4 Candice Cheung ARSC 1:21.13 1:14.53
        5 Alyssa McClure RMDA 1:18.92 1:21.78
        6 YaYa Zhai MAX 1:19.53 1:18.54
        7 Phoebe Cho ARSC 1:21.94 1:17.03
        8 Keira Edralinda MAX 1:22.95 1:17.58
        9 Valerie Flores DWNY 1:24.94 1:23.91
        10 Mayu Yager RMDA 1:26.90 1:23.60
    Heat 2 of 7 Event 22 Girls 7-10 100 IM
        1 Ella Lesnever SPS 1:30.32 1:28.10
        2 Sofia Martinez COMM 1:29.56 1:23.13
        3 Destiny Moreno COMM 1:28.91 1:20.57
        4 Jodie Tran MAX 1:28.65 1:21.41
        5 Kalia Phillips RAPD 1:27.53 1:25.47
        6 Esther Rho RAPD 1:28.26 1:25.29
        7 Reena Hsieh MAX 1:28.66 1:18.65
        8 Samantha Lee RMDA 1:29.44 1:29.01
        9 Elizabeth Lee CERR 1:30.29 1:32.53
        10 Minna Tan MAX 1:30.54 1:26.15
    Heat 3 of 7 Event 22 Girls 7-10 100 IM
        1 Mylie Jayne Erezo VKNG 1:39.90 1:22.83
        2 Abigail Lee RAPD 1:36.89 1:21.70
        3 Christine Rho RAPD 1:33.94 1:27.14
        4 Maralmaa Saikhanbayar RAPD 1:33.35 1:23.41
        5 Reyna Barragan COMM 1:31.12 1:30.10
        6 Ana Mancera Rodriguez SPS 1:31.32 1:25.72
        7 Kate Clay UN-01 1:33.58 1:29.16
        8 Tracy Danielle Romero CERR 1:34.92 1:36.43
        9 Samira Semaan VKNG 1:37.26 1:31.38
        10 Isabella Luna CERR 1:41.28 1:38.50
    Heat 4 of 7 Event 22 Girls 7-10 100 IM
        1 Madison Jo Erezo VKNG 1:46.05 1:36.07
        2 Elizabeth Ji MAX 1:44.35 1:23.56
        3 Samantha Labrado DWNY 1:43.64 1:36.50
        4 Mikaila Louise Hernandez CERR 1:42.77 1:38.05
        5 Patrisha Hordista RMDA 1:42.08 1:33.10
        6 Olivia Ocampo COMM 1:42.33 1:39.23
        7 Serena Guo MAX 1:43.46 1:30.63
        8 Katherine Jimenez RMDA 1:43.79 1:35.23
        9 Kailyn Song CALI 1:45.33 1:33.37
        10 Berlynn Mani COMM 1:47.36 1:36.65
    Heat 5 of 7 Event 22 Girls 7-10 100 IM
        1 Ashley Vasconcelos WAC NT 1:29.21
        2 Erin Ryu RAPD 1:56.38 1:40.29
        3 Elizabeth Kim RAPD 1:53.51 1:40.63
        4 Jaydalyn Macias WAC 1:52.58 1:44.10
        5 Kelly Heredia Viteri COMM 1:49.24 1:24.43
        6 Ella Fong MPMR 1:51.23 1:54.49
        7 Sofia Cruz COMM 1:52.63 1:54.00
        8 Anna Heming FROG 1:56.15 1:38.25
        9 Diana Espinoza COMM 1:57.04 1:38.99
        10 Melanie MacLean PRMT NT 2:15.77
    Heat 6 of 7 Event 22 Girls 7-10 100 IM
        1 Euna Kim CALI NT 2:00.48
        2 Esther ji RAPD NT 1:48.47
        3 Kayla Thomsic RMDA NT 1:44.17
        4 Analise Johnson OAS NT 1:54.60
        5 Kristine Sy MPMR NT 1:37.04
        6 Aisha Isabeles MPMR NT 1:31.24
        7 Jocelyn Benitez PRMT NT 1:48.67
        8 Taylor Leung MAX NT 1:38.82
        9 Bethany Burga FROG NT 1:36.87
        10 Grace Hong CALI NT 1:46.05
    Heat 7 of 7 Event 22 Girls 7-10 100 IM
        3 Jocelyn Kim RMDA NT NT
        4 Ryann Leung MAX NT 1:46.05
        5 Nicki Carrillo EMS NT 1:39.26
        6 Sweety Picaz PRMT NT 1:42.48
        7 Tina Namiranian CERR NT 1:44.75
        8 Alexis Velazquez COMM NT 2:10.03
Event 23 Boys 7-10 100 IM
    Heat 1 of 4 Event 23 Boys 7-10 100 IM
        1 Anthony Dornoff CERR 1:24.19 1:21.38
        2 Brandon Shin RAPD 1:23.99 1:22.81
        3 Esiquiel Garzon RMDA 1:22.19 1:15.94
        4 Cheney Mo CERR 1:19.43 1:16.02
        5 River Chiang RMDA 1:13.03 1:12.28
        6 Nathan Lee CERR 1:15.38 1:14.00
        7 Leon Mikulski RMDA 1:19.66 1:21.33
        8 Conner Alvarez OAS 1:22.75 1:19.83
        9 Hunter Hua CERR 1:24.18 1:18.01
        10 Jake Jordan LBSH 1:25.27 1:22.05
    Heat 2 of 4 Event 23 Boys 7-10 100 IM
        1 Andy Yang SPS 1:43.92 1:36.44
        2 Leonardo Garcia COMM 1:39.83 1:40.31
        3 Roy Ramirez RMDA 1:35.58 1:35.19
        4 Lechuan Lin MAX 1:30.25 1:27.31
        5 Gian Velasco OAS 1:26.52 1:27.44
        6 Nathan Martinez COMM 1:29.46 1:26.25
        7 Aiden Lee RAPD 1:31.04 1:24.48
        8 Cole Grotjohn OAS 1:39.77 1:28.17
        9 Elonzo Madison Santos VKNG 1:43.61 1:41.11
        10 Andy Yu MAX 1:44.60 1:34.06
    Heat 3 of 4 Event 23 Boys 7-10 100 IM
        1 Andrew Jo RAPD NT 2:24.22
        2 Jackson Lesnever SPS NT 2:22.38
        3 Kyle Ybaceta VKNG 1:55.11 1:46.69
        4 Matthew Hyun RAPD 1:49.55 1:35.61
        5 Xander Martin FROG 1:46.33 1:51.75
        6 Ivan Cardenas COMM 1:46.86 1:42.19
        7 Endre Maximillian Santos VKNG 1:54.73 1:43.15
        8 Alonzo Marsh WAC NT 1:51.75
        9 Max Presepe RAPD NT 1:31.74
        10 Gavin Krohman OAS NT 1:31.78
    Heat 4 of 4 Event 23 Boys 7-10 100 IM
        1 Tyson Brown MAX NT 1:52.61
        2 Seth Rowell RMDA NT 1:56.80
        3 Kristian Loza OAS NT 1:28.53
        4 Mateo Ingersoll MAX NT 1:24.40
        5 Dylan Flores RMDA NT 1:22.27
        6 Gael Cruz COMM NT 1:44.80
        7 Jarem Usita RMDA NT 1:27.65
        8 Maximilian Marsh WAC NT 1:31.65
        9 Caleb Lee RAPD NT 1:59.63
Event 24 Boys 11-12 100 Fly
    Heat 1 of 2 Event 24 Boys 11-12 100 Fly
        1 Felix Yang MPMR 1:28.67 1:18.62
        2 Joshua Isip RMDA 1:18.32 1:19.35
        3 Theodore kim CERR 1:16.46 1:14.45
        4 Colin Kim RAPD 1:06.25 1:08.80
        5 Oscar Cruz WAC 1:04.82 1:02.21
        6 Matthew Lee CERR 1:06.16 1:04.85
        7 Joel DeAnda RMDA 1:07.34 1:04.32
        8 Kalimba Phillips RAPD 1:16.55 1:18.12
        9 Guillermo De La Mora COMM 1:21.99 1:19.11
        10 Owen Droessler RMDA 1:39.68 1:30.94
    Heat 2 of 2 Event 24 Boys 11-12 100 Fly
        2 Jacob Clay UN-01 NT 1:20.98
        3 Jesse Lok ARSC NT 1:22.74
        4 Alton Qian MPMR NT 1:35.46
        5 Aaron Peram FROG 1:47.90 1:39.47
        6 Jose Berdeja PRMT NT 1:38.13
        7 Andrew Mackinnon CERR NT 1:12.03
        8 Dennis Lee EMS NT 1:26.09
        9 Michael Martinez COMM NT 1:43.04
Event 25 Mixed 5-8 200 Free Relay
Event 26 Girls 7-10 200 Free Relay
Event 27 Boys 7-10 200 Free Relay
        5 OAS B OAS NT 2:19.42
Event 28 Boys 11-12 200 Free Relay
Event 29 Girls Open 200 Back
    Heat 1 of 2 Event 29 Girls 200 Back
        1 Katie Pak RMDA 2:40.00 2:39.60
        2 Vanessa Uzan RAPD 2:35.68 2:31.63
        3 Sydney Noelle Romero CERR 2:33.69 2:33.34
        4 Vanessa Wu MPMR 2:24.70 2:27.64
        5 Amy Ung MPMR 2:16.03 2:12.48
        6 Michelle Ung MPMR 2:24.33 2:27.03
        7 Hannah Lee RMDA 2:30.30 2:26.77
        8 Sydney Esquerra RMDA 2:35.54 2:39.67
        9 Angelina Tang MPMR 2:36.09 2:37.72
        10 Kaili Reyes WAC 2:43.54 2:39.17
    Heat 2 of 2 Event 29 Girls 200 Back
        4 Madison Mercado CERR 2:46.20 2:33.33
        5 Claire Li MAX 2:46.20 2:37.24
        6 Isabelle Neri CERR 2:46.20 2:45.23
Event 30 Boys Open 200 Back
    Heat 1 of 2 Event 30 Boys 200 Back
        1 Jacob Sallenbach RMDA 2:26.84 2:25.08
        2 Jerald Shin RAPD 2:24.77 2:15.62
        3 Colin Kim RAPD 2:16.76 2:17.65
        4 Lyu Wu MAX 2:14.05 2:14.21
        5 Dalton Nguyen MPMR 2:04.11 2:04.70
        6 Jong-Seok Lee RAPD 2:08.54 2:08.13
        7 Carlos Rojo VKNG 2:16.14 2:10.75
        8 Ronald Young MPMR 2:18.38 2:09.12
        9 Jacob Kasparian RMDA 2:25.06 2:15.39
        10 James Oh RAPD 2:28.40 2:21.42
    Heat 2 of 2 Event 30 Boys 200 Back
        1 Bryan Chang ARSC 2:51.40 2:42.00
        2 Nafkyh Chang RAPD 2:45.00 2:33.64
        3 Adam Truong MPMR 2:38.90 2:25.52
        4 Kyle Woo RMDA 2:35.37 2:28.32
        5 Michael Hernandez RAPD 2:30.00 2:41.82
        6 Andrew Wong MPMR 2:34.89 2:20.50
        7 Theodore kim CERR 2:37.70 2:28.95
        8 Richard Hernandez RAPD 2:45.00 2:31.97
        9 Alex Gamboa COMM 2:47.20 2:46.36
Event 31 Girls Open 200 Breast
    Heat 1 of 2 Event 31 Girls 200 Breast
        2 Sydney Esquerra RMDA 3:00.96 3:05.93
        3 Jayda Silva COMM 2:49.17 2:53.77
        4 Michelle Elisa Tan MAX 2:41.88 2:38.66
        5 Carmen Ung MPMR 2:29.26 2:30.96
        6 Frances Mikulski RMDA 2:41.11 2:43.72
        7 Paola Hernandez WAC 2:45.08 2:48.10
        8 Sadie Metcalfe SPS 2:51.16 2:50.30
        9 Cayla Oliveira CERR 3:08.80 2:49.86
    Heat 2 of 2 Event 31 Girls 200 Breast
        4 Madison Mercado CERR 3:08.80 2:56.25
        5 Lauren Francisco VKNG 3:08.80 2:58.11
        6 Charlotte Jordan CERR 3:08.80 3:07.46
Event 32 Boys Open 200 Breast
    Heat 1 of 3 Event 32 Boys 200 Breast
        1 Cristian Estrada WAC 2:33.02 2:34.58
        2 Myo Paing MAX 2:32.40 2:29.59
        3 Nathan Fong MPMR 2:27.75 2:24.88
        4 Ethan Wadsworth DWNY 2:26.78 2:31.26
        5 Nicky Zecchini RAPD 2:19.29 2:20.06
        6 Robert Mihailescu RMDA 2:22.46 2:26.59
        7 Aaron Martin FROG 2:27.56 2:36.66
        8 Derek Wadsworth DWNY 2:31.71 2:28.46
        9 Ethan Thomsic RMDA 2:32.66 2:22.39
        10 Abraham Lee RAPD 2:33.19 2:33.16
    Heat 2 of 3 Event 32 Boys 200 Breast
        1 Dominic Ochoa RMDA 2:57.09 2:55.69
        2 Andrew Mackinnon CERR 2:53.73 2:45.49
        3 Matthew Bauer RMDA 2:38.41 2:35.19
        4 Brian Park RAPD 2:37.70 2:23.99
        5 Kenneth Ryu RAPD 2:36.64 2:29.74
        6 Abraham Amory VKNG 2:37.25 2:29.24
        7 Ethan Garcia MPMR 2:38.26 2:36.88
        8 Jason Kwan MPMR 2:45.76 2:43.72
        9 Brian Lam ARSC 2:54.52 2:41.95
        10 Dalton Nguyen MPMR 2:23.58 2:24.21
    Heat 3 of 3 Event 32 Boys 200 Breast
        4 Paul Pugrad WAC 3:09.00 2:27.52
        5 Jordan Shen ARSC 3:04.52 2:58.04
        6 Isaac Yang MPMR 3:09.00 2:54.26
Event 33 Girls 11-12 200 Free
    Heat 1 of 3 Event 33 Girls 11-12 200 Free
        1 Camila Oliveira CERR 2:18.36 2:13.90
        2 Remy Wong RMDA 2:17.42 2:14.96
        3 Alexandria Dornoff CERR 2:16.26 2:13.70
        4 Kotone Okamura RMDA 2:11.01 2:09.12
        5 Ayden Min RMDA 2:08.34 2:07.24
        6 Alexsa Gimenez COMM 2:09.93 2:09.92
        7 Hanna La Brada WAC 2:13.75 2:13.98
        8 Nina Gonzalez VKNG 2:16.78 2:09.69
        9 Emily Kim RMDA 2:17.78 2:19.36
        10 Katie Pak RMDA 2:18.38 2:16.12
    Heat 2 of 3 Event 33 Girls 11-12 200 Free
        1 Nikka Jafari MAX 2:41.98 2:33.30
        2 Yolotzin Subdias SPS 2:38.15 2:26.58
        3 Breeana Flores DWNY 2:31.80 2:18.60
        4 Gema Granado WAC 2:29.67 2:23.02
        5 Kathryn Simpson RMDA 2:18.38 2:13.78
        6 Vanessa Uzan RAPD 2:21.49 2:21.80
        7 Skyler Hirota LBSH 2:30.36 2:57.40
        8 Ava Ziroli LBSH 2:37.44 2:29.13
        9 Julianna Longoria-Hernandez COMM 2:39.85 2:38.89
        10 Amelia Martinez RMDA 2:44.25 2:33.30
    Heat 3 of 3 Event 33 Girls 11-12 200 Free
        2 Isabella Loya COMM NT 4:11.50
        3 Ashlyn Park RAPD NT 2:49.93
        4 Samantha Burgess RMDA NT 2:25.15
        5 Vanessa Newton VKNG 2:49.02 2:28.55
        6 Emily Ramirez RMDA 3:05.93 2:52.34
        7 Jubilee Gil PRMT NT 2:29.76
        8 Paige LaValley VKNG NT 2:36.34
Event 34 Girls 13-14 200 Free
    Heat 1 of 5 Event 34 Girls 13-14 200 Free
        1 Erika Silva COMM 2:10.22 2:08.42
        2 Bianca Becerra COMM 2:08.85 2:07.60
        3 Natalie Walters RMDA 2:07.40 2:07.75
        4 Bridget Wong SGSG 2:04.21 2:04.71
        5 Yuxin Yao SGSG 2:00.70 2:04.37
        6 Amy Ung MPMR 2:02.41 2:01.42
        7 Emily Drossel FROG 2:04.51 2:02.55
        8 Isabelle Brus RMDA 2:08.36 2:06.34
        9 Jenna McClure RMDA 2:09.61 2:11.32
        10 Michelle Ung MPMR 2:10.82 2:10.33
    Heat 2 of 5 Event 34 Girls 13-14 200 Free
        1 Maria Atanacia Aldridge VKNG 2:24.17 2:19.47
        2 Gracin Kerry LBSH 2:20.59 2:17.30
        3 Angelina Tang MPMR 2:17.02 2:17.61
        4 Audrey Cho ARSC 2:16.41 2:13.72
        5 Paola Hernandez WAC 2:12.59 2:16.42
        6 Gabriella Gonzalez RMDA 2:14.51 2:13.93
        7 Samantha Azuma RMDA 2:16.95 2:13.34
        8 Sydney Esquerra RMDA 2:18.85 2:22.27
        9 Jewelianne Steppe RMDA 2:23.05 2:29.40
        10 Anna Jordan CERR 2:24.39 2:19.07
    Heat 3 of 5 Event 34 Girls 13-14 200 Free
        1 Alica Naranjo EMS 2:39.24 2:41.23
        2 Sophia Martinez COMM 2:36.93 2:32.45
        3 Vivian Kim RAPD 2:29.64 2:27.30
        4 Sophia Ortega COMM 2:29.02 2:26.67
        5 Julissa Velazquez COMM 2:26.73 2:27.50
        6 Karri Maze VKNG 2:27.21 2:28.55
        7 Barbara Bispango RMDA 2:29.28 2:28.58
        8 Alina Perez WAC 2:36.61 2:26.23
        9 Brooklyn Quarles LBSH 2:38.78 2:33.31
        10 Cristina Ramirez LBSH 2:39.30 2:24.40
    Heat 4 of 5 Event 34 Girls 13-14 200 Free
        1 Isabella Oseguera PRMT NT 2:34.80
        2 Evelyn Dowd SPS NT 2:40.70
        3 Audrey Qian MPMR 2:53.20 3:01.82
        4 Samantha Crockett SPS 2:45.14 2:35.44
        5 Kailyn Carrillo ULTR 2:41.58 2:37.82
        6 Christine Chua MAX 2:43.07 2:33.27
        7 Cassandra Hamilton FROG 2:46.66 2:50.01
        8 Shea Sanchez VKNG 3:03.38 2:57.69
        9 Nathalie Espinoza COMM NT 2:57.22
        10 Juliana Castro RMDA NT 2:31.16
    Heat 5 of 5 Event 34 Girls 13-14 200 Free
        4 Anette Bravo PRMT NT 2:58.02
        5 Audrey Ortega PRMT NT 2:50.82
        6 Jasmine Kwan MPMR NT NT
Event 35 Boys 13-14 200 Free
    Heat 1 of 6 Event 35 Boys 13-14 200 Free
        1 Jason Marsh WAC 2:02.20 2:07.93
        2 Ethan Newberry RMDA 2:00.97 1:59.01
        3 Michael Garcia WAC 1:59.79 1:59.22
        4 Isaiah Huerta RMDA 1:56.78 1:56.94
        5 Joshua Mahar CERR 1:56.65 1:52.55
        7 Darren Mak MPMR 1:59.15 1:55.61
        8 Jeffrey Chen CERR 2:00.76 2:01.84
        9 Jong-Seok Lee RAPD 2:01.07 1:57.10
        10 Arnold Wong MPMR 2:03.93 1:59.90
    Heat 2 of 6 Event 35 Boys 13-14 200 Free
        1 Darren Banh SGSG 2:10.56 2:07.05
        2 Ryan Lee MPMR 2:10.44 2:03.43
        3 Jarrett Tran RMDA 2:09.36 2:03.47
        4 Kobe Heaton VKNG 2:07.58 2:05.55
        5 Anthony Serrano RMDA 2:04.02 1:58.52
        6 Brian Park RAPD 2:06.78 2:00.57
        7 Jacob Sallenbach RMDA 2:07.78 2:07.65
        8 Kenneth Ryu RAPD 2:09.64 2:05.05
        9 James Oh RAPD 2:10.46 2:00.88
        10 Edward Park CERR 2:10.61 2:02.80
    Heat 3 of 6 Event 35 Boys 13-14 200 Free
        1 Samuel Chavez RMDA 2:18.15 2:18.68
        2 Brandon Cheung ARSC 2:17.88 2:12.75
        3 Michael Hernandez RAPD 2:17.49 2:21.92
        4 Wenyu Lei MPMR 2:13.11 2:22.14
        5 Tibor Petho FROG 2:10.74 2:10.31
        6 James Barellano WAC 2:11.48 2:11.12
        7 Luca Samanta RMDA 2:14.48 2:10.62
        8 Sean Tang SPS 2:17.75 2:17.66
        9 Nicholas Cruz COMM 2:18.15 2:16.09
        10 Jerald Shin RAPD 2:18.25 2:05.28
    Heat 4 of 6 Event 35 Boys 13-14 200 Free
        1 Christopher Valente COMM 2:32.38 2:24.87
        2 Adrian Estrada WAC 2:28.31 2:17.24
        3 Joseph Lee ARSC 2:25.22 2:06.61
        4 Travis Kimbrell DWNY 2:23.42 2:18.08
        5 Freddy Song MPMR 2:21.68 2:10.69
        6 Alessandro Moran RMDA 2:22.68 2:14.84
        7 Samuel Regan MAX 2:23.96 2:25.95
        8 Joshua Djajadi RMDA 2:27.19 2:24.88
        9 Richard Hernandez RAPD 2:28.47 2:21.79
        10 Nafkyh Chang RAPD 2:39.05 2:22.80
    Heat 5 of 6 Event 35 Boys 13-14 200 Free
        2 Austin Seo ARSC NT 2:18.71
        3 Kyle Woo RMDA 3:14.88 2:08.50
        4 Aldrin Hernandez COMM 2:47.99 2:39.74
        5 Andrew Zhao CERR 2:40.25 2:31.66
        6 Brian Lam CERR 2:44.96 2:39.23
        7 Colin Ngo MPMR 2:52.43 2:29.82
        8 Noah Straley RMDA NT 2:02.31
        9 Andrew Wong MPMR NT 2:09.95
    Heat 6 of 6 Event 35 Boys 13-14 200 Free
        3 Connor Fan CERR 2:14.77 2:06.35
        4 Brian Zou SPS NT 3:08.63
        5 Daniel Berumen DWNY NT 2:26.33
        6 Justin Cho CERR NT 2:24.63
Event 36 Girls 15&O 200 Free
    Heat 1 of 2 Event 36 Girls 15-109 200 Free
        1 Bethany Contreras DWNY 2:15.66 2:16.17
        2 Elizabeth Hansen RMDA 2:13.81 2:16.46
        3 Wendy Gamboa COMM 2:11.32 2:13.24
        4 Jesslyn Handaja RMDA 2:09.01 2:10.73
        5 Sarah Isip RMDA 2:04.01 2:06.75
        6 Brenna Knapp VKNG 2:05.01 2:07.88
        7 Vanessa Wu MPMR 2:09.92 2:11.75
        8 Maria Lechuga RMDA 2:11.32 2:14.67
        9 Maya Villasenor SPS 2:15.16 2:11.88
        10 Vivian Padilla MPMR 2:17.70 2:20.57
    Heat 2 of 2 Event 36 Girls 15-109 200 Free
        1 Carly Rodriguez SPS NT 2:32.67
        2 Siyi Zheng RMDA 2:45.62 2:21.28
        3 KeRINA Olivieros DWNY 2:31.73 2:31.49
        4 Jordan Chalmers VKNG 2:25.65 2:23.16
        5 Claudia Torres COMM 2:19.20 2:23.78
        6 Samantha Pastor DWNY 2:23.65 2:29.24
        7 Marisela Olivas COMM 2:27.95 2:41.80
        8 Krystal Huynh MPMR 2:39.78 2:24.29
        9 Montserrat Polanco CERR NT 2:34.09
        10 Sophia Sussman VKNG NT 2:07.58
Event 37 Boys 15&O 200 Free
    Heat 1 of 3 Event 37 Boys 15-109 200 Free
        1 Seth Aguilar ULTR 2:03.64 1:57.70
        2 Carlos Rojo VKNG 2:00.73 1:57.83
        3 Jovan Manzo COMM 1:58.08 1:59.97
        4 Matthew Simpson RMDA 1:54.27 1:51.37
        5 Paul Pugrad WAC 1:53.25 1:53.33
        6 Dalton Nguyen MPMR 1:53.98 1:52.34
        7 Zachary Hesse SGSG 1:55.41 1:54.84
        8 Nathan Fong MPMR 1:59.43 1:58.46
        9 Brandon Alcala ULTR 2:01.86 2:02.46
        10 Alex Gamboa COMM 2:05.16 2:18.90
    Heat 2 of 3 Event 37 Boys 15-109 200 Free
        1 Humberto Banuelos DWNY 2:49.70 2:08.83
        2 Minjoo jin CERR 2:10.70 2:09.50
        3 Dewey Hoglund VKNG 2:09.20 2:14.64
        4 Justin Hosler VKNG 2:07.11 2:03.24
        5 Steven Perez SGSG 2:05.30 1:57.38
        6 Jacob Yang RMDA 2:05.37 NT
        7 Jason Kwan MPMR 2:09.03 2:06.66
        8 Alistaire Martin FROG 2:09.24 2:04.48
        9 Fariz Talavera RAPD 2:14.09 2:02.34
        10 Kurt Ian Ramones OAS NT 2:12.76
    Heat 3 of 3 Event 37 Boys 15-109 200 Free
        3 Jacob Kasparian RMDA 2:09.25 2:02.50
        4 Derek Hong ARSC NT 2:11.15
        5 Juancarlos Arguello DWNY NT 2:24.73
        6 Gaddiel Gil PRMT NT 2:07.77
        7 Andy Park SPS NT 2:16.18
        8 Pietro Croce RMDA 2:11.71 2:06.70
Event 38 Girls 11-12 100 IM
    Heat 1 of 6 Event 38 Girls 11-12 100 IM
        1 Myah Ibarra COMM 1:17.83 1:16.59
        2 Alexandria Dornoff CERR 1:15.50 1:12.94
        3 Jimena Vargas COMM 1:14.36 1:13.76
        4 Nina Gonzalez VKNG 1:12.60 1:11.62
        5 Frances Mikulski RMDA 1:10.38 1:10.51
        6 Sadie Metcalfe SPS 1:12.00 1:11.25
        7 Vanessa Uzan RAPD 1:13.49 1:11.43
        8 Claire Li MAX 1:14.86 1:15.20
        9 Breeana Flores DWNY 1:16.06 1:13.99
        10 Abigail Bueno DWNY 1:18.74 1:17.97
    Heat 2 of 6 Event 38 Girls 11-12 100 IM
        1 Julianna Longoria-Hernandez COMM 1:23.28 1:22.77
        2 Samantha Burgess RMDA 1:22.55 1:20.21
        3 Isabelle Neri CERR 1:21.76 1:17.65
        4 Juliana Vargas COMM 1:20.69 1:17.26
        5 Delilah Moreno COMM 1:18.99 1:15.16
        6 Nol Khin MAX 1:20.61 1:18.77
        7 Angelica Limon COMM 1:20.99 1:18.67
        8 Theresa Lopez COMM 1:22.28 1:19.67
        9 Ariel Cordova VKNG 1:23.07 1:18.86
        10 Alyah Ibarra COMM 1:24.64 1:21.07
    Heat 3 of 6 Event 38 Girls 11-12 100 IM
        1 Merci Liang RMDA 1:29.84 1:24.28
        2 Jia Li Wang RAPD 1:28.26 1:23.86
        3 Hannah Szeszulski LBSH 1:28.04 1:22.43
        4 Kiara Maze VKNG 1:26.56 1:26.35
        5 Leilani Du MAX 1:24.81 1:20.84
        6 Madison Grgas RMDA 1:25.34 1:23.29
        7 Isabelle Drossel FROG 1:27.10 1:20.49
        8 Yolotzin Subdias SPS 1:28.17 1:20.32
        9 Kate Hansen RMDA 1:29.33 1:23.27
        10 Amelia Martinez RMDA 1:32.42 1:28.69
    Heat 4 of 6 Event 38 Girls 11-12 100 IM
        1 Mariella Rezko ULTR 1:38.85 NT
        2 Twyla Metcalfe SPS 1:37.71 1:29.47
        3 Madalyn Torres ULTR 1:34.49 1:25.65
        4 Emily Tran MAX 1:33.63 1:28.41
        5 Samantha Gamero RMDA 1:32.82 1:28.22
        6 Madison Lee RAPD 1:33.31 1:19.88
        7 Jorja Neumann VKNG 1:33.74 1:28.82
        8 Salma Orozco COMM 1:36.80 1:30.75
        9 Lydia Campbell RMDA 1:38.10 1:29.59
        10 Sophia Naranjo EMS 1:39.11 1:28.68
    Heat 5 of 6 Event 38 Girls 11-12 100 IM
        1 Naima Arteaga DWNY NT 1:53.23
        2 Hayden Lee SPS NT 1:29.93
        3 Alyssa Valente COMM 1:44.18 1:27.33
        4 Victoria Cruz COMM 1:41.29 1:32.04
        5 Krystal Ung MPMR 1:39.16 1:35.41
        6 Rebekah Rodriguez VKNG 1:39.22 1:35.52
        7 Alondra Gonzalez COMM 1:42.83 1:33.51
        8 Stella Polanco CERR NT 1:26.27
        9 Tea Satariano LBSH NT 1:27.49
        10 Ivy Cervantes COMM NT 1:55.58
    Heat 6 of 6 Event 38 Girls 11-12 100 IM
        2 Madison Forrest WAC NT 1:13.62
        3 Alicia Espeseth WAC NT 1:31.11
        4 Katelyn Onyekwelu FROG NT 1:19.66
        5 Savannah Parks VKNG NT 1:33.09
        6 Amanda Crockett SPS NT 1:34.19
        7 Samantha Tran MAX NT 1:29.18
        8 Alyssa Thomas VKNG NT 1:19.91
        9 Xandria Milhoan WAC NT 1:35.90
        10 Lorelei Rojo VKNG 1:12.17 1:12.05
Event 39 Girls 13-14 100 Breast
    Heat 1 of 5 Event 39 Girls 13-14 100 Breast
        1 Charlotte Jordan CERR 1:23.44 1:27.65
        2 Gabriella Gonzalez RMDA 1:21.99 1:21.82
        3 Jenna McClure RMDA 1:21.73 1:21.51
        4 Jamie Rigor CERR 1:18.62 1:20.28
        5 Michelle Elisa Tan MAX 1:13.19 1:13.08
        6 Isabelle Brus RMDA 1:17.59 1:18.66
        7 Natalie Walters RMDA 1:21.23 1:18.80
        8 Audrey Cho ARSC 1:21.91 1:20.27
        9 Erika Silva COMM 1:22.13 1:21.46
        10 Maria Atanacia Aldridge VKNG 1:23.56 1:20.80
    Heat 2 of 5 Event 39 Girls 13-14 100 Breast
        1 Christine Chua MAX 1:29.03 1:30.07
        2 Angelina Tang MPMR 1:27.11 1:23.29
        3 Cristina Ramirez LBSH 1:25.40 1:30.86
        4 Kaili Reyes WAC 1:24.47 1:26.30
        5 Bianca Becerra COMM 1:23.96 1:22.74
        6 Barbara Bispango RMDA 1:24.21 1:25.36
        7 Samantha Crockett SPS 1:25.23 1:25.51
        8 Lauren Francisco VKNG 1:26.22 1:21.94
        9 Alina Perez WAC 1:27.42 1:23.89
        10 Karri Maze VKNG 1:29.75 1:29.97
    Heat 3 of 5 Event 39 Girls 13-14 100 Breast
        1 Samantha Azuma RMDA 1:36.12 1:28.53
        2 Roxanna Berentes RMDA 1:35.73 1:32.20
        3 Alica Naranjo EMS 1:33.93 1:34.52
        4 Vivian Kim RAPD 1:32.81 1:26.15
        5 Anna Jordan CERR 1:31.27 1:27.01
        6 Ryann Chalmers VKNG 1:31.71 1:33.48
        7 Kate Fletcher MAX 1:32.96 1:26.42
        8 Tessia Carty ULTR 1:34.17 1:28.04
        9 Julissa Velazquez COMM 1:36.08 1:32.44
        10 Juliana Castro RMDA 1:37.61 1:35.81
    Heat 4 of 5 Event 39 Girls 13-14 100 Breast
        1 Elsa Daugherty RMDA 1:49.56 1:42.13
        2 Gracin Kerry LBSH 1:42.20 1:33.20
        3 Kailyn Carrillo ULTR 1:40.91 1:37.29
        4 Jewelianne Steppe RMDA 1:39.89 1:34.38
        5 Audrey Qian MPMR 1:37.87 1:33.51
        6 Jasmine Kwan MPMR 1:39.03 NT
        7 Hanna Kawamoto VKNG 1:40.65 1:35.10
        8 Sophia Ortega COMM 1:41.78 1:37.05
        9 Sophia Martinez COMM 1:48.30 1:43.20
        10 Tyler Gose VKNG 1:49.97 1:40.62
    Heat 5 of 5 Event 39 Girls 13-14 100 Breast
        1 Emily Drossel FROG NT 1:23.93
        2 Genevieve Ruiz ULTR NT 1:45.75
        3 Audrey Ortega PRMT NT 1:34.55
        4 Isabella Oseguera PRMT NT 1:43.52
        5 Shreya Jampana ARSC 1:58.98 1:53.26
        6 Cassandra Hamilton FROG NT 1:42.07
        7 Maria Moreno PRMT NT 2:04.65
        8 Evelyn Dowd SPS NT 1:41.78
        9 Nathalie Espinoza COMM NT 1:50.94
Event 40 Boys 13-14 100 Breast
    Heat 1 of 5 Event 40 Boys 13-14 100 Breast
        1 Isaiah Huerta RMDA 1:15.45 1:15.78
        2 Michael Garcia WAC 1:13.87 1:11.38
        3 Ethan Thomsic RMDA 1:12.43 1:08.82
        4 Brian Park RAPD 1:11.03 1:06.24
        5 Kenneth Ryu RAPD 1:09.94 1:07.79
        6 Abraham Amory VKNG 1:10.05 1:06.73
        7 Myo Paing MAX 1:12.23 1:08.29
        8 Jong-Seok Lee RAPD 1:12.53 1:11.22
        9 Ethan Newberry RMDA 1:15.16 1:13.19
        10 Jerald Shin RAPD 1:15.57 1:14.17
    Heat 2 of 5 Event 40 Boys 13-14 100 Breast
        1 Connor Fan CERR 1:22.03 1:16.61
        2 James Barellano WAC 1:19.10 1:16.10
        3 Darien Lin ARSC 1:17.07 1:12.14
        4 Nathan Kuo ARSC 1:16.48 1:13.69
        5 Anthony Serrano RMDA 1:15.83 1:15.34
        6 Joshua Mahar CERR 1:16.15 1:14.12
        7 Brian Lam ARSC 1:16.82 1:11.51
        8 Dominic Ochoa RMDA 1:17.79 1:20.54
        9 Tobin Diep MAX 1:21.59 1:13.96
        10 Jason Marsh WAC 1:22.15 1:19.62
    Heat 3 of 5 Event 40 Boys 13-14 100 Breast
        1 Joseph Lee ARSC 1:27.39 1:17.12
        2 Jarrett Tran RMDA 1:26.78 1:17.94
        3 Nicholas Mayeda SPS 1:25.59 1:26.47
        4 Luca Samanta RMDA 1:24.71 1:19.02
        5 Andrew Wong MPMR 1:23.36 1:20.38
        6 Kyle Quintas ULTR 1:23.43 1:22.24
        7 Nicholas Cruz COMM 1:25.33 1:22.73
        8 Samuel Chavez RMDA 1:25.65 1:27.41
        9 Jordan Shen ARSC 1:27.33 1:24.99
        10 Alessandro Moran RMDA 1:28.33 1:24.59
    Heat 4 of 5 Event 40 Boys 13-14 100 Breast
        1 Andrew Zhao CERR 1:44.40 1:39.40
        2 Aldrin Hernandez COMM 1:41.29 1:40.28
        3 Isaac Yang MPMR 1:32.91 1:21.60
        4 Adrian Estrada WAC 1:31.11 1:26.38
        5 Austin Seo ARSC 1:29.47 1:18.21
        6 Brian Lam CERR 1:29.88 1:30.14
        7 Sean Tang SPS 1:31.55 1:21.69
        8 Freddy Song MPMR 1:37.16 1:19.66
        9 Samuel Regan MAX 1:44.21 1:32.74
        10 Joshua Djajadi RMDA 1:45.54 1:26.39
    Heat 5 of 5 Event 40 Boys 13-14 100 Breast
        2 Brian Zou SPS NT 1:53.72
        3 Justin Cho CERR NT 1:36.46
        4 Aidan Kim SPS NT 1:25.01
        5 Parsa Hajipour CERR 1:49.33 1:26.13
        6 Pratham Kumak ARSC NT 1:43.55
        7 Justin Huang ARSC NT 1:18.68
        8 Lyu Wu MAX NT 1:13.40
        9 Timothy Tsang MPMR NT 1:27.95
Event 41 Girls 11-12 100 Breast
    Heat 1 of 4 Event 41 Girls 11-12 100 Breast
        1 Irene Tsen RMDA 1:27.07 1:24.49
        2 Kaya Reyes WAC 1:25.81 1:22.66
        3 Sydney Noelle Romero CERR 1:23.01 1:22.86
        4 Cayla Oliveira CERR 1:20.95 1:20.30
        5 Frances Mikulski RMDA 1:16.09 1:17.41
        6 Kotone Okamura RMDA 1:18.83 1:18.83
        7 Hanna La Brada WAC 1:22.75 1:22.20
        8 Katie Pak RMDA 1:24.04 1:23.80
        9 Kathryn Simpson RMDA 1:26.10 1:22.49
        10 Shijia Tang SPS 1:28.76 1:24.73
    Heat 2 of 4 Event 41 Girls 11-12 100 Breast
        1 Ariel Cordova VKNG 1:36.37 1:32.09
        2 Theresa Lopez COMM 1:34.35 1:27.98
        3 Myah Ibarra COMM 1:32.94 1:26.62
        4 Jia Li Wang RAPD 1:30.27 1:30.26
        5 Lia Francisco VKNG 1:28.96 1:27.08
        6 Jimena Vargas COMM 1:29.07 1:29.60
        7 Gema Granado WAC 1:30.39 1:29.63
        8 Juliana Vargas COMM 1:33.56 1:32.57
        9 Samantha Tran MAX 1:35.03 NT
        10 Alyah Ibarra COMM 1:39.11 1:32.33
    Heat 3 of 4 Event 41 Girls 11-12 100 Breast
        1 Alondra Gonzalez COMM 1:49.97 1:42.16
        2 Madison Lee RAPD 1:43.98 1:27.56
        3 Madalyn Torres ULTR 1:43.18 1:38.77
        4 Ketzaly Moreno Garcia MPMR 1:41.71 1:44.62
        5 Yolotzin Subdias SPS 1:39.82 1:32.71
        6 Jorja Neumann VKNG 1:40.05 1:37.66
        7 Julianna Longoria-Hernandez COMM 1:42.17 1:38.41
        8 Emily Tran MAX 1:43.59 1:38.19
        9 Twyla Metcalfe SPS 1:44.36 1:41.13
        10 Sophia Naranjo EMS 1:50.16 1:42.36
    Heat 4 of 4 Event 41 Girls 11-12 100 Breast
        3 Ashlyn Park RAPD NT 1:35.30
        4 Isabella Loya COMM NT 1:59.68
        5 Salma Orozco COMM 1:53.03 1:51.01
        6 Chloee Padilla COMM 2:01.04 2:07.29
        7 Alicia Espeseth WAC NT 1:35.59
        8 Rebekah Rodriguez VKNG NT 1:42.72
Event 42 Girls 15&O 100 Breast
    Heat 1 of 2 Event 42 Girls 15-109 100 Breast
        1 Jayda Silva COMM 1:20.07 1:22.45
        2 Jesslyn Handaja RMDA 1:18.32 1:21.92
        3 Haley Quintas ULTR 1:17.79 1:16.70
        4 Sarah Isip RMDA 1:12.66 1:14.98
        5 Carmen Ung MPMR 1:08.40 1:08.30
        6 Tyler Quintas ULTR 1:11.52 1:12.92
        7 Rachel Lee MPMR 1:16.24 1:19.82
        8 Maria Lechuga RMDA 1:18.01 1:21.15
        9 Krystal Huynh MPMR 1:19.35 1:18.86
        10 Elizabeth Hansen RMDA 1:20.82 1:23.77
    Heat 2 of 2 Event 42 Girls 15-109 100 Breast
        1 Marisela Olivas COMM 1:37.35 1:49.03
        2 Siyi Zheng RMDA 1:30.47 1:23.36
        3 KeRINA Olivieros DWNY 1:27.56 1:28.69
        4 Angelica Arcos DWNY 1:22.60 1:21.49
        5 Kelsey Lam ARSC 1:21.17 1:19.90
        6 Vanessa Wu MPMR 1:21.51 1:21.17
        7 Wendy Gamboa COMM 1:24.20 1:29.18
        8 Claudia Torres COMM 1:29.03 1:32.65
        9 Montserrat Polanco CERR 1:32.14 1:31.68
        10 Bethany Contreras DWNY NT 1:25.75
Event 43 Boys 15&O 100 Breast
    Heat 1 of 3 Event 43 Boys 15-109 100 Breast
        1 Derek Wadsworth DWNY 1:09.15 1:08.87
        2 Matthew Simpson RMDA 1:08.15 1:06.82
        3 Nathan Lopez DWNY 1:07.13 1:08.30
        4 Ethan Wadsworth DWNY 1:05.10 1:08.62
        5 Nicky Zecchini RAPD 1:02.76 1:03.54
        6 Robert Mihailescu RMDA 1:04.74 1:06.20
        7 Nathan Fong MPMR 1:06.03 1:07.06
        8 Joshua Boynton RMDA 1:07.26 NT
        9 Aaron Martin FROG 1:08.37 1:12.29
        10 Cristian Estrada WAC 1:10.34 1:09.12
    Heat 2 of 3 Event 43 Boys 15-109 100 Breast
        1 Jason Kwan MPMR 1:20.38 1:19.44
        2 Alistaire Martin FROG 1:17.02 1:16.20
        3 Dewey Hoglund VKNG 1:16.97 1:20.30
        4 Matthew Bauer RMDA 1:12.97 1:10.32
        5 Ethan Garcia MPMR 1:12.17 1:10.67
        6 Ronald Young MPMR 1:12.73 1:10.62
        7 Juancarlos Arguello DWNY 1:16.38 1:18.54
        8 Jovan Manzo COMM 1:17.02 1:16.88
        9 Brandon Alcala ULTR 1:17.67 1:16.73
        10 Kurt Ian Ramones OAS 1:22.56 1:16.56
    Heat 3 of 3 Event 43 Boys 15-109 100 Breast
        3 Jared Arias FROG NT NT
        4 Gaddiel Gil PRMT NT 1:18.05
        5 Eric Nguyen CERR 1:30.46 1:28.74
        6 Matthew Wiberg OAS NT 1:23.76
        7 Andy Park SPS NT 1:23.75
        8 Camrin Felkins OAS NT 1:15.13
Event 44 Girls 11-12 50 Free
    Heat 1 of 8 Event 44 Girls 11-12 50 Free
        1 Madison Forrest WAC 29.19 29.19
        2 Nina Gonzalez VKNG 28.64 28.24
        3 Camila Oliveira CERR 28.23 28.09
        4 Alexsa Gimenez COMM 27.94 27.96
        5 Madison Mercado CERR 27.21 28.18
        6 Hannah Lee RMDA 27.90 27.12
        7 Kotone Okamura RMDA 28.03 28.13
        8 Kaya Reyes WAC 28.53 28.73
        9 Kathryn Simpson RMDA 28.97 28.39
        10 Emily Kim RMDA 29.29 28.44
    Heat 2 of 8 Event 44 Girls 11-12 50 Free
        1 Myah Ibarra COMM 31.05 31.27
        2 Juliana Vargas COMM 30.53 31.01
        3 Breeana Flores DWNY 29.90 30.22
        4 Jimena Vargas COMM 29.72 29.73
        5 Remy Wong RMDA 29.52 29.61
        6 Alexandria Dornoff CERR 29.61 29.72
        7 Ava Ziroli LBSH 29.85 28.85
        8 Katelyn Onyekwelu FROG 30.12 29.53
        9 Delilah Moreno COMM 30.88 29.40
        10 Nol Khin MAX 31.97 31.88
    Heat 3 of 8 Event 44 Girls 11-12 50 Free
        1 Vanessa Newton VKNG 32.75 31.37
        2 Xochitl Lara RMDA 32.56 33.48
        3 Sadie Metcalfe SPS 32.32 31.05
        4 Gema Granado WAC 32.18 32.20
        5 Alyssa Thomas VKNG 31.99 31.27
        6 Samantha Burgess RMDA 32.08 31.26
        7 Alyah Ibarra COMM 32.20 32.85
        8 Irene Tsen RMDA 32.54 32.40
        9 Abigail Bueno DWNY 32.60 32.51
        10 Angelica Limon COMM 32.76 31.61
    Heat 4 of 8 Event 44 Girls 11-12 50 Free
        1 Tea Satariano LBSH 34.55 34.31
        2 Shijia Tang SPS 34.20 33.68
        3 Kiara Maze VKNG 33.32 35.11
        4 Madison Grgas RMDA 33.24 32.99
        5 Isabelle Drossel FROG 33.03 33.02
        6 Hannah Szeszulski LBSH 33.23 32.66
        7 Theresa Lopez COMM 33.32 31.05
        8 Michelle Rodriguez DWNY 34.19 33.47
        9 Ariel Cordova VKNG 34.25 33.37
        10 Jia Li Wang RAPD 34.77 34.65
    Heat 5 of 8 Event 44 Girls 11-12 50 Free
        1 Ketzaly Moreno Garcia MPMR 36.20 36.52
        2 Stella Polanco CERR 36.04 35.54
        3 Samantha Gamero RMDA 35.74 34.73
        4 Ellie Ong RMDA 35.40 31.50
        5 Mariella Rezko ULTR 35.10 NT
        6 Amelia Martinez RMDA 35.17 32.34
        7 Merci Liang RMDA 35.43 35.32
        8 Lia Francisco VKNG 36.01 34.73
        9 Jorja Neumann VKNG 36.06 34.70
        10 Twyla Metcalfe SPS 36.32 38.09
    Heat 6 of 8 Event 44 Girls 11-12 50 Free
        1 Alondra Gonzalez COMM 38.25 35.74
        2 Carly Sanchez VKNG 37.33 33.76
        3 Kate Hansen RMDA 37.23 34.18
        4 Samantha Tran MAX 36.69 NT
        5 Yesenia Hernandez DWNY 36.44 35.94
        6 Skyler Hirota LBSH 36.65 36.17
        7 Victoria Cruz COMM 36.95 35.42
        8 Madalyn Torres ULTR 37.27 39.36
        9 Alyssa Valente COMM 37.39 36.52
        10 Hayden Lee SPS 38.26 33.84
    Heat 7 of 8 Event 44 Girls 11-12 50 Free
        1 Alicia Espeseth WAC 41.89 37.44
        2 Jasmin Rosales DWNY 41.37 39.75
        3 Krishna Hajari CERR 40.44 39.76
        4 Lydia Campbell RMDA 39.24 38.28
        5 Emily Ramirez RMDA 38.95 36.14
        6 Naima Arteaga DWNY 39.05 38.38
        7 Savannah Parks VKNG 39.65 36.41
        8 Krystal Ung MPMR 40.47 38.40
        9 Ximena Pescio DWNY 41.60 37.30
        10 Amanda Crockett SPS 42.49 40.24
    Heat 8 of 8 Event 44 Girls 11-12 50 Free
        1 Jada Widmeier CERR NT 33.97
        2 Jubilee Gil PRMT NT 31.29
        3 Carina Tran ARSC NT 33.10
        4 Chloee Padilla COMM 47.74 53.57
        5 Luciana Ramos FROG 44.05 43.07
        6 Rayana Bhardwaj CERR 46.41 40.68
        7 Ivy Cervantes COMM NT 40.94
        8 Xandria Milhoan WAC NT 37.19
        9 Lisette Esparza PRMT NT 52.99
        10 Chloe Quach MAX NT 35.29
Event 45 Girls 13-14 50 Free
    Heat 1 of 6 Event 45 Girls 13-14 50 Free
        1 Michelle Ung MPMR 27.68 27.79
        2 Jamie Rigor CERR 27.44 28.77
        3 Erika Silva COMM 27.22 27.11
        4 Emily Drossel FROG 26.15 26.51
        5 Yuxin Yao SGSG 26.01 26.93
        6 Bridget Wong SGSG 26.15 26.00
        7 Jenna McClure RMDA 26.95 27.43
        8 Isabelle Brus RMDA 27.30 26.91
        9 Anna Jordan CERR 27.55 27.96
        10 Natalie Walters RMDA 27.98 27.92
    Heat 2 of 6 Event 45 Girls 13-14 50 Free
        1 Alica Naranjo EMS 29.40 30.57
        2 Barbara Bispango RMDA 29.00 29.89
        3 Gabriella Gonzalez RMDA 28.73 29.16
        4 Paola Hernandez WAC 28.49 28.88
        5 Sophia Green RMDA 28.01 27.64
        6 Charlotte Jordan CERR 28.29 29.26
        7 Michelle Elisa Tan MAX 28.73 27.54
        8 Audrey Cho ARSC 28.86 27.96
        9 Samantha Azuma RMDA 29.14 27.91
        10 Ryann Chalmers VKNG 29.64 29.17
    Heat 3 of 6 Event 45 Girls 13-14 50 Free
        1 Karri Maze VKNG 30.74 30.45
        2 Tessia Carty ULTR 30.48 29.62
        3 Jewelianne Steppe RMDA 30.25 31.18
        4 Maria Atanacia Aldridge VKNG 29.88 29.86
        5 Kaili Reyes WAC 29.67 30.03
        6 Lauren Francisco VKNG 29.83 29.40
        7 Kate Fletcher MAX 30.00 30.51
        8 Gracin Kerry LBSH 30.33 29.16
        9 Kailyn Carrillo ULTR 30.54 31.65
        10 Samantha Crockett SPS 31.16 31.43
    Heat 4 of 6 Event 45 Girls 13-14 50 Free
        1 Roxanna Berentes RMDA 33.28 32.22
        2 Cristina Ramirez LBSH 33.11 29.74
        3 Brooklyn Quarles LBSH 32.20 31.85
        4 Sophia Ortega COMM 31.91 31.50
        5 Vivian Kim RAPD 31.64 29.58
        6 Julissa Velazquez COMM 31.75 31.51
        7 Christine Chua MAX 31.92 33.08
        8 Alina Perez WAC 32.53 30.21
        9 Audrey Qian MPMR 33.23 35.15
        10 Angela Erling DWNY 33.60 34.27
    Heat 5 of 6 Event 45 Girls 13-14 50 Free
        1 Elsa Daugherty RMDA 37.74 37.92
        2 Genevieve Ruiz ULTR 36.79 36.93
        3 Cassandra Hamilton FROG 35.17 34.78
        4 Riley O'Gara VKNG 34.42 33.77
        5 Juliana Castro RMDA 34.36 32.75
        6 Tyler Gose VKNG 34.40 36.26
        7 Sophia Martinez COMM 34.76 33.02
        8 Shea Sanchez VKNG 36.68 35.09
        9 Nathalie Espinoza COMM 37.26 34.64
        10 Hanna Kawamoto VKNG 39.81 31.52
    Heat 6 of 6 Event 45 Girls 13-14 50 Free
        2 Jaylene Camacho PRMT NT 39.56
        3 Anette Bravo PRMT NT 36.07
        4 Isabella Oseguera PRMT NT 30.49
        5 Shreya Jampana ARSC 41.07 40.05
        6 Maria Moreno PRMT NT 37.56
        7 Audrey Ortega PRMT NT 34.57
        8 Evelyn Dowd SPS NT 32.95
        9 Jasmine Kwan MPMR NT 44.25
Event 46 Boys 13-14 50 Free
    Heat 1 of 7 Event 46 Boys 13-14 50 Free
        1 Lyu Wu MAX 25.57 25.25
        2 Edward Park CERR 25.34 25.48
        3 Isaiah Huerta RMDA 25.04 24.23
        4 Darren Mak MPMR 24.64 24.91
        5 Jeffrey Chen CERR 24.02 24.49
        6 Joshua Mahar CERR 24.19 23.92
        7 Arnold Wong MPMR 24.87 24.08
        8 Myo Paing MAX 25.13 24.73
        9 Noah Straley RMDA 25.49 24.23
        10 James Oh RAPD 25.81 25.28
    Heat 2 of 7 Event 46 Boys 13-14 50 Free
        1 Jason Marsh WAC 27.11 27.20
        2 Anthony Serrano RMDA 26.80 26.11
        3 Abraham Amory VKNG 26.56 25.68
        4 Ethan Newberry RMDA 26.38 26.04
        5 Travis Kimbrell DWNY 25.86 25.89
        6 Ethan Thomsic RMDA 26.26 26.45
        7 Michael Hernandez RAPD 26.54 26.97
        8 Wenyu Lei MPMR 26.79 27.80
        9 Kyle Quintas ULTR 27.04 27.11
        10 Michael Garcia WAC 27.26 26.55
    Heat 3 of 7 Event 46 Boys 13-14 50 Free
        1 Darren Banh SGSG 27.99 27.10
        2 Luca Samanta RMDA 27.54 26.40
        3 Ryan Lee MPMR 27.35 26.74
        4 Marco Ramos FROG 27.33 26.61
        5 Jarrett Tran RMDA 27.26 26.28
        6 Kobe Heaton VKNG 27.28 26.03
        7 James Barellano WAC 27.34 26.96
        8 Nathan Kuo ARSC 27.42 26.54
        9 Brandon Cheung ARSC 27.83 26.42
        10 Tibor Petho FROG 28.13 28.22
    Heat 4 of 7 Event 46 Boys 13-14 50 Free
        1 Samuel Chavez RMDA 28.84 29.13
        2 Connor Fan CERR 28.46 27.50
        3 Freddy Song MPMR 28.40 27.26
        4 Dominic Ochoa RMDA 28.31 28.61
        5 Nicholas Cruz COMM 28.13 28.04
        6 Justin Huang ARSC 28.17 26.25
        7 Brian Lam ARSC 28.32 26.83
        8 Daniel Berumen DWNY 28.42 28.29
        9 Justin Cho CERR 28.75 28.15
        10 Tobin Diep MAX 29.19 26.88
    Heat 5 of 7 Event 46 Boys 13-14 50 Free
        1 Isaac Yang MPMR 30.97 29.54
        2 Jordan Shen ARSC 30.49 29.94
        3 Nafkyh Chang RAPD 30.24 28.79
        4 Richard Hernandez RAPD 29.90 29.09
        5 Joshua Djajadi RMDA 29.56 29.44
        6 Joseph Lee ARSC 29.57 26.94
        7 Sean Tang SPS 30.08 29.23
        8 Alessandro Moran RMDA 30.43 30.13
        9 Timothy Tsang MPMR 30.51 28.18
        10 Darien Lin ARSC 31.07 28.50
    Heat 6 of 7 Event 46 Boys 13-14 50 Free
        1 Colin Ngo MPMR 33.94 29.26
        2 Christopher Valente COMM 32.79 29.75
        3 Parsa Hajipour CERR 32.36 30.00
        4 Adrian Estrada WAC 31.87 30.05
        5 Andrew Zhao CERR 31.17 31.24
        6 Brian Lam CERR 31.73 31.34
        7 Nicholas Mayeda SPS 32.17 30.05
        8 Aldrin Hernandez COMM 32.36 31.59
        9 Samuel Regan MAX 33.37 32.42
        10 Austin Seo ARSC 34.48 27.71
    Heat 7 of 7 Event 46 Boys 13-14 50 Free
        3 Jackson Reed ARSC NT 34.96
        4 Andrew Leung RMDA NT 31.32
        5 Siddhant Watwani CERR 40.30 36.29
        6 Pratham Kumak ARSC NT 33.67
        7 Aidan Kim SPS NT 30.42
        8 Brian Zou SPS NT 36.10
Event 47 Girls 11-12 50 Back
    Heat 1 of 6 Event 47 Girls 11-12 50 Back
        1 Alyssa Thomas VKNG 38.79 NT
        2 Nol Khin MAX 37.48 42.28
        3 Nikka Jafari MAX 36.92 35.26
        4 Madison Forrest WAC 34.75 35.62
        5 Sydney Noelle Romero CERR 31.70 33.00
        6 Hannah Lee RMDA 32.23 32.70
        7 Emily Kim RMDA 34.97 35.03
        8 Delilah Moreno COMM 37.18 37.15
        9 Angelica Limon COMM 38.73 47.66
        10 Isabelle Neri CERR 38.81 48.10
    Heat 2 of 6 Event 47 Girls 11-12 50 Back
        1 Stella Polanco CERR 41.06 40.13
        2 Vanessa Newton VKNG 40.88 38.21
        3 Shijia Tang SPS 40.63 39.28
        4 Samantha Gamero RMDA 40.46 40.80
        5 Leilani Du MAX 40.06 38.09
        6 Kiara Maze VKNG 40.23 40.93
        7 Tea Satariano LBSH 40.48 41.21
        8 Lia Francisco VKNG 40.67 39.37
        9 Madison Grgas RMDA 40.91 40.99
        10 Hannah Szeszulski LBSH 41.28 40.91
    Heat 3 of 6 Event 47 Girls 11-12 50 Back
        1 Paige LaValley VKNG 44.62 41.41
        2 Xochitl Lara RMDA 42.85 40.86
        3 Kate Hansen RMDA 42.75 39.34
        4 Ellie Ong RMDA 42.45 39.99
        5 Michelle Rodriguez DWNY 41.33 40.94
        6 Irene Tsen RMDA 41.80 39.11
        7 Sophia Naranjo EMS 42.70 43.34
        8 Merci Liang RMDA 42.80 41.48
        9 Alyssa Valente COMM 43.76 41.15
        10 Lydia Campbell RMDA 44.66 46.85
    Heat 4 of 6 Event 47 Girls 11-12 50 Back
        1 Madison Lee RAPD 49.16 38.39
        2 Salma Orozco COMM 48.25 46.79
        3 Savannah Parks VKNG 47.46 45.78
        4 Yesenia Hernandez DWNY 46.26 47.25
        5 Victoria Cruz COMM 44.78 43.60
        6 Emily Ramirez RMDA 46.06 46.16
        7 Skyler Hirota LBSH 46.30 49.86
        8 Krystal Ung MPMR 47.53 46.77
        9 Rayana Bhardwaj CERR 49.14 49.27
        10 Luciana Ramos FROG 49.79 51.60
    Heat 5 of 6 Event 47 Girls 11-12 50 Back
        1 Katelyn Onyekwelu FROG NT 39.68
        2 Carly Sanchez VKNG NT 43.47
        3 Xandria Milhoan WAC NT 43.95
        4 Chloee Padilla COMM 58.44 57.40
        5 Naima Arteaga DWNY 51.47 48.81
        6 Ximena Pescio DWNY 52.62 47.63
        7 Lisette Esparza PRMT NT 1:35.13
        8 Krishna Hajari CERR NT 43.97
        9 Jubilee Gil PRMT NT 40.39
    Heat 6 of 6 Event 47 Girls 11-12 50 Back
        4 Rebekah Rodriguez VKNG NT 44.17
        5 Ivy Cervantes COMM NT 54.26
        6 Isabella Loya COMM NT 59.63
Event 48 Girls 15&O 50 Free
    Heat 1 of 3 Event 48 Girls 15-109 50 Free
        1 Haley Quintas ULTR 28.47 28.20
        2 Catherine Mendoza COMM 28.28 28.36
        3 Jesslyn Handaja RMDA 27.76 27.76
        4 Wendy Gamboa COMM 27.34 27.68
        5 Tyler Quintas ULTR 26.33 25.91
        6 Sarah Isip RMDA 26.47 27.07
        7 Brenna Knapp VKNG 27.65 27.35
        8 Jayda Silva COMM 28.21 28.57
        9 Maya Villasenor SPS 28.39 27.16
        10 Rachel Lee MPMR 28.63 29.83
    Heat 2 of 3 Event 48 Girls 15-109 50 Free
        1 Kelsey Lam ARSC 30.72 29.94
        2 Krystal Huynh MPMR 29.83 30.67
        3 Angelica Arcos DWNY 29.73 29.78
        4 Claudia Torres COMM 29.68 30.55
        5 Elizabeth Hansen RMDA 28.83 28.67
        6 Vivian Padilla MPMR 28.87 29.70
        7 Samantha Pastor DWNY 29.72 30.00
        8 Marisela Olivas COMM 29.80 33.15
        9 Siyi Zheng RMDA 30.45 29.40
        10 Montserrat Polanco CERR 31.76 32.37
    Heat 3 of 3 Event 48 Girls 15-109 50 Free
        4 Carly Rodriguez SPS 35.50 31.72
        5 Jordan Chalmers VKNG 32.02 30.70
        6 KeRINA Olivieros DWNY 32.87 31.29
        7 Sophia Sussman VKNG NT 26.58
Event 49 Boys 15&O 50 Free
    Heat 1 of 4 Event 49 Boys 15-109 50 Free
        1 Cristian Estrada WAC 25.04 24.72
        2 Ronald Young MPMR 24.54 24.45
        3 Zachary Hesse SGSG 24.28 24.03
        4 Paul Pugrad WAC 24.10 24.32
        5 Fariz Talavera RAPD 23.52 23.80
        6 Derek Wadsworth DWNY 23.85 23.80
        7 Jovan Manzo COMM 24.16 24.10
        8 Matthew Simpson RMDA 24.41 24.08
        9 Nathan Lopez DWNY 24.94 25.41
        10 Steven Perez SGSG 25.11 25.64
    Heat 2 of 4 Event 49 Boys 15-109 50 Free
        1 Pietro Croce RMDA 26.82 26.12
        2 Matthew Bauer RMDA 26.40 25.95
        3 Alex Gamboa COMM 25.57 26.73
        4 Brandon Alcala ULTR 25.30 26.27
        5 Ethan Wadsworth DWNY 25.19 25.63
        6 Daniel Hernandez DWNY 25.21 24.88
        7 Kurt Ian Ramones OAS 25.55 26.02
        8 Aaron Martin FROG 25.78 26.04
        9 Seth Aguilar ULTR 26.42 24.98
        10 Alistaire Martin FROG 27.29 26.57
    Heat 3 of 4 Event 49 Boys 15-109 50 Free
        1 Camrin Felkins OAS NT 26.68
        2 Eric Nguyen CERR 31.80 31.29
        3 Andy Park SPS 29.32 26.93
        4 Ethan Garcia MPMR 27.67 27.36
        5 Minjoo jin CERR 27.39 26.77
        6 Justin Hosler VKNG 27.62 26.27
        7 Juancarlos Arguello DWNY 27.82 27.86
        8 Humberto Banuelos DWNY 29.71 25.18
        9 Derek Hong ARSC NT 26.44
        10 Gaddiel Gil PRMT NT 26.22
    Heat 4 of 4 Event 49 Boys 15-109 50 Free
        4 Dewey Hoglund VKNG NT 28.40
        5 Jacob Kasparian RMDA NT 24.08
        6 Matthew Wiberg OAS NT 28.08
Event 50 Girls 11-12 100 Fly
    Heat 1 of 2 Event 50 Girls 11-12 100 Fly
        1 Nikka Jafari MAX 1:22.13 1:18.42
        2 Camila Oliveira CERR 1:14.33 1:10.38
        3 Cayla Oliveira CERR 1:10.54 1:10.74
        4 Hanna La Brada WAC 1:07.99 1:07.40
        5 Lorelei Rojo VKNG 1:07.71 1:06.61
        6 Alexsa Gimenez COMM 1:07.71 1:07.02
        7 Claire Li MAX 1:09.09 1:10.35
        8 Remy Wong RMDA 1:12.06 1:10.56
        9 Ava Ziroli LBSH 1:20.85 1:27.28
        10 Xochitl Lara RMDA 1:31.69 1:27.97
    Heat 2 of 2 Event 50 Girls 11-12 100 Fly
        3 Jasmin Rosales DWNY NT 1:53.23
        4 Rayana Bhardwaj CERR NT 1:54.40
        5 Emily Tran MAX 1:41.53 1:39.97
        6 Ashlyn Park RAPD NT 1:35.20
        7 Chloe Quach MAX NT 1:35.64
        8 Paige LaValley VKNG NT 1:26.82
Event 51 Girls 11-12 200 Free Relay
Event 52 Girls 13-14 200 Free Relay
Event 53 Boys 13-14 200 Free Relay
Event 54 Girls 15&O 200 Free Relay
Event 55 Boys 15&O 200 Free Relay
Event 56 Girls Open 1650 Free
        1 Yuxin Yao SGSG 21:32.10 18:43.68
        2 Bridget Wong SGSG 19:13.15 19:37.98
        3 Bianca Becerra COMM 20:18.55 19:58.62
        4 Ayden Min RMDA 21:32.10 19:11.60
Event 57 Boys Open 1650 Free
        7 Jacob Sallenbach RMDA 19:42.80 19:05.54
        8 Zachary Hesse SGSG 18:17.55 18:06.27
        9 Steven Perez SGSG 19:11.61 18:07.75
        10 Darren Banh SGSG 20:15.10 19:42.31
Event 58 Girls 7-10 200 IM
        2 Emma Vicencio CERR 3:23.50 3:06.10
        3 Makenah Reveles ULTR 3:20.20 2:48.27
        4 Keira Edralinda MAX 2:53.02 2:47.89
        5 YaYa Zhai MAX 2:41.70 2:41.96
        6 Avah Garcia WAC 2:45.00 2:44.01
        7 Natalie Umpornpuckdi CERR 3:14.39 3:02.98
        8 Kayla Rigo MAX 3:23.50 3:01.52
Event 59 Boys 7-10 200 IM
        3 Sebastian Farrington ARSC 3:24.50 2:43.06
        4 Brandon Shin RAPD 2:59.86 2:51.79
        5 River Chiang RMDA 2:32.93 2:32.04
        6 Nathan Lee CERR 2:50.35 2:39.28
        7 Lechuan Lin MAX 3:09.34 3:07.14
        8 Anthony Dornoff CERR 3:24.50 2:47.73
Event 60 Boys 11-12 200 IM
    Heat 1 of 2 Event 60 Boys 11-12 200 IM
        1 Matthew Uzan RAPD 3:04.66 2:50.06
        2 Jonathan Ryu RAPD 2:44.41 2:42.11
        3 Ian Quintas ULTR 2:41.76 2:40.13
        4 Igor Gloginic RAPD 2:39.18 2:40.11
        5 Benjamin Wong CERR 2:18.84 2:17.74
        6 Colin Kim RAPD 2:22.70 2:19.61
        7 Aaron Mackinnon CERR 2:40.60 2:36.93
        8 Kalimba Phillips RAPD 2:44.25 2:41.02
        9 Theo Sohn RMDA 2:53.20 2:40.77
        10 Guillermo De La Mora COMM 3:04.93 2:45.28
    Heat 2 of 2 Event 60 Boys 11-12 200 IM
        2 Andrew Mackinnon CERR NT 2:31.61
        3 Andrew Kim RAPD NT 2:36.30
        4 Joel DeAnda RMDA 3:40.43 2:25.41
        5 Kristopher Walsh WAC 3:12.64 3:02.34
        6 Aiden Kim RAPD 3:22.73 3:02.11
        7 Theodore kim CERR NT 2:35.59
        8 Andrew Kim RAPD NT 3:39.34
        9 Adam Truong MPMR NT 2:32.81
Event 61 Girls 5-8 100 IM
    Heat 1 of 2 Event 61 Girls 5-8 100 IM
        2 Melinna Jimenez RMDA 2:11.05 1:51.24
        3 Charlotte Kim CERR 1:58.75 1:37.18
        4 Eliana Lee RAPD 1:56.02 1:40.37
        5 Nikki Bickel VKNG 1:41.50 1:41.54
        6 Kathryn Martinez COMM 1:52.69 1:54.09
        7 Ellie Cruz WAC 1:56.59 1:34.46
        8 Mallory Alonzo RMDA 2:00.93 2:01.29
        9 Ruby Reyes COMM 2:14.15 2:02.07
    Heat 2 of 2 Event 61 Girls 5-8 100 IM
        4 Mya Bohannon WAC NT 2:04.61
        5 Alexis Kim RAPD 2:20.76 1:44.54
        6 Anna Chang RAPD NT 2:02.21
Event 62 Boys 5-8 100 IM
    Heat 1 of 2 Event 62 Boys 5-8 100 IM
        1 Aaron Chengswasdisthaporn UN-01 NT 1:40.67
        2 Garrett Carty ULTR 1:59.24 1:44.29
        3 Cash Trowbridge VKNG 1:48.91 1:38.74
        4 Julian Reyes WAC 1:42.64 1:46.56
        5 Nicolas Ocampo COMM 1:40.76 1:37.36
        6 Jordan Chiang RMDA 1:42.10 1:39.15
        7 Brooklyn Vega VKNG 1:48.71 1:31.77
        8 Westin Wong RMDA 1:57.98 1:45.87
        9 Chris Kim RAPD NT 1:49.36
        10 Dominic Estrada WAC NT 1:41.10
    Heat 2 of 2 Event 62 Boys 5-8 100 IM
        3 Elijah Marsh WAC NT 1:48.41
        4 Ian Park RAPD NT 2:02.78
        5 Logan Marsh WAC NT 2:16.17
        6 Daniel Son RAPD NT 1:39.49
        7 Liam Cardenas COMM NT 3:06.44
        8 Leland Marsh WAC NT 1:48.82
Event 63 Girls 7-10 50 Breast
    Heat 1 of 7 Event 63 Girls 7-10 50 Breast
        1 Jolene Shen ARSC 44.28 41.95
        2 Taylor Weber RMDA 43.93 43.77
        3 Lily Nagle VKNG 43.02 41.44
        4