SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

BAMFest 2017

Announcer Program

Print Preview
Event List
1 Women 200 Medley Relay
2 Men 200 Medley Relay
3 Mixed 200 Free
4 Mixed 50 Back
5 Mixed 200 IM
6 Mixed 50 Free
7 Mixed 100 Fly
8 Mixed 50 Breast
9 Mixed 100 Free
10 Mixed 500 Free
11 Mixed 100 IM
12 Women 200 Free Relay
13 Men 200 Free Relay
14 Mixed 100 Back
15 Mixed 50 Fly
16 Mixed 100 Breast

Lane Status Name Club Seed
Time
Finals
Time
Event 1 Women 200 Medley Relay
    Heat 1 of 2 Event 1 Women 200 Medley
        2 NEO B NEO NT 2:38.49
        3 BAM E BAM 3:25.10 3:15.06
        4 NEO A NEO NT 2:10.64
    Heat 2 of 2 Event 1 Women 200 Medley
        1 BAM A BAM 2:40.50 2:56.22
        2 BAM D BAM 2:23.00 2:51.15
        3 BAM C BAM 2:10.80 2:14.40
        4 BAM B BAM 2:12.80 2:17.13
        5 BAM F BAM 2:35.50 2:39.22
Event 2 Men 200 Medley Relay
        1 BAM B BAM 3:15.00 3:00.40
        2 BAM A BAM 2:12.20 2:17.40
        3 BAM C BAM 2:06.50 2:27.52
        4 ORCA A ORCA 2:10.00 1:55.03
        5 ORCA B ORCA 2:30.00 2:14.58
        6 ORCA C ORCA 3:30.00 2:54.36
Event 3 Mixed 200 Free
    Heat 1 of 5 Event 3 Mixed 200 Free
        1 Casey Boose UC36 NT 2:26.26
        2 Ann Marie Borys BAM NT 3:36.29
        3 Lucianne Pugh SVMS 4:30.00 NT
        4 James McCann BAM 7:00.00 4:04.60
        5 Neil Sexton TSC NT 2:01.15
        6 Robert Brandt TWIM 2:43.00 2:33.02
    Heat 2 of 5 Event 3 Mixed 200 Free
        1 Beth Katz BAM 3:55.00 2:58.20
        2 Andrea Hunt BAM 3:30.00 3:18.17
        3 Alison Dennison BAM 2:45.00 2:43.58
        4 Wendy Hoffman UNA 2:47.00 2:45.12
        5 Lawrence Mayer ORCA 3:36.00 3:26.33
        6 Thomas Walker TWIM 4:00.00 3:58.80
    Heat 3 of 5 Event 3 Mixed 200 Free
        1 Shelley Reimer BAM 2:42.00 2:46.02
        2 Rod Stevens BAM 2:30.00 2:26.33
        3 Ruben Guerrero PSM 2:25.04 2:18.12
        4 George Gonzalez ORCA 2:26.31 2:25.46
        5 Elizabeth Kassen TWIM 2:35.00 2:37.71
        6 Erin Thomasson BAM 2:42.95 2:43.53
    Heat 4 of 5 Event 3 Mixed 200 Free
        1 Nancy Kleint GLAD 2:22.16 2:21.85
        2 Craig Hatton UNA 2:16.58 2:14.45
        3 Sarah Norman WSSC 2:15.00 2:16.89
        4 Nick Schnee BAM 2:15.00 2:17.83
        5 John Keppeler BAM 2:20.00 NT
        6 Scott Lautman BWAQ 2:24.00 2:20.50
    Heat 5 of 5 Event 3 Mixed 200 Free
        1 Carl Haynie TWIM 2:08.00 2:07.80
        2 Kevin Hansen NEO 2:04.00 2:06.61
        3 James Adams KM 2:00.40 2:00.04
        4 Matthew Owen WSSC 2:02.53 2:01.91
        5 Lesley Murray HMST 2:08.00 2:08.72
        6 Travis Ediger WSSC 2:10.00 2:16.59
Event 4 Mixed 50 Back
    Heat 1 of 7 Event 4 Mixed 50 Back
        1 Delaney Poggemann WSSC NT 33.19
        2 Lindsay Beilfuss BAM NT 39.72
        3 Isobel Coney BAM NT 56.32
        4 Katherine Clark NEO NT NT
        5 Meg Walsh UC35 NT 36.95
        6 Karl Kirchhofer BAM NT NT
    Heat 2 of 7 Event 4 Mixed 50 Back
        1 Laurence Hile BAM 1:10.08 1:18.44
        2 Jackie Morris ARIZ 59.02 1:04.46
        3 Beth Lipton BAM 55.55 41.99
        4 Mark Flickner SVMS 58.00 52.75
        5 Lucianne Pugh SVMS 1:03.00 NT
        6 Don Ellingson YPKC 1:25.50 NT
    Heat 3 of 7 Event 4 Mixed 50 Back
        1 Valerie Powell TWIM 53.48 1:03.54
        2 Mariann Tonder BAM 49.00 45.76
        3 Carolyn Hope NEO 45.00 43.45
        4 Kate Carruthers BAM 47.00 NT
        5 Nora Masters BAM 50.00 45.55
        6 Sarah Welch LWM 55.55 45.09
    Heat 4 of 7 Event 4 Mixed 50 Back
        1 Bill Galvani BAM 45.00 42.26
        2 Susan Anderson NEO 45.00 41.54
        3 Candace Morgan BAM 43.00 41.91
        4 Martha Devereaux BAM 44.89 48.35
        5 Andrea Hunt BAM 45.00 44.93
        6 Kerry Ness SVMS 45.00 44.71
    Heat 5 of 7 Event 4 Mixed 50 Back
        1 Christi Flynn NEO 40.90 42.24
        2 Gary Benson UNA 38.00 37.57
        3 Shelley Reimer BAM 35.96 35.08
        4 Jenny Ferries TWIM 36.45 NT
        5 Martha Layzer NEO 39.00 38.94
        6 Andrea Wilson BAM 41.00 40.38
    Heat 6 of 7 Event 4 Mixed 50 Back
        1 Susan Wetstone NEO 35.00 34.04
        2 John Wylie ORCA 33.22 34.76
        3 Nathan Block ORCA 33.00 33.18
        5 Jennifer Ogle ORCA 33.80 34.52
        6 Morena Calvo MUKY 35.02 34.12
    Heat 7 of 7 Event 4 Mixed 50 Back
        1 Kristine Cox BAM 32.07 31.42
        2 Erik Petersen MUKY 30.00 30.28
        3 Nikolai Paloni DBST 27.00 29.86
        4 John Keppeler BAM 29.00 NT
        5 Ryan Robertson ORCA 31.00 32.33
        6 Francie Haffner OREG 32.67 32.15
Event 5 Mixed 200 IM
    Heat 1 of 4 Event 5 Mixed 200 IM
        1 Casey Boose UC36 NT 2:51.61
        2 Kate Carruthers BAM 3:30.00 NT
        3 Denise Dumouchel BAM 3:24.94 3:27.65
        4 Paul Ikeda ORCA 3:30.00 3:18.47
        5 Michael Rosen BAM NT 3:28.25
        6 Hannah Utter WSSC NT NT
    Heat 2 of 4 Event 5 Mixed 200 IM
        1 Wendy Hoffman UNA 3:12.00 3:11.36
        2 Debra Reltien BAM 3:03.00 3:05.81
        3 Robert Powell BAM 2:50.00 2:59.64
        4 Steven Peterson YPKC 2:50.50 2:50.79
        5 Dan Underbrink MYM 3:05.84 2:48.67
        6 Andrea Wilson BAM 3:20.00 NT
    Heat 3 of 4 Event 5 Mixed 200 IM
        1 Sarah Bullock BAM 2:45.00 2:40.77
        2 Mason Chuang ORCA 2:40.00 2:31.54
        3 Sarah Norman WSSC 2:36.03 2:33.58
        4 Craig Hatton UNA 2:36.82 2:40.47
        6 Rod Stevens BAM 2:45.13 2:40.48
    Heat 4 of 4 Event 5 Mixed 200 IM
        1 Lesley Murray HMST 2:24.00 2:28.44
        2 David Kays UNA 2:15.00 2:13.60
        3 Scott Campea GLAD 2:12.12 NT
        4 Jason McAlees GLAD 2:13.44 2:16.54
        5 Jonathan Russell ORCA 2:20.00 2:14.77
        6 Randy Rogers BAM 2:35.00 2:37.00
Event 6 Mixed 50 Free
    Heat 1 of 9 Event 6 Mixed 50 Free
        2 Meg Walsh UC35 NT 32.53
        3 Neil Sexton TSC NT 24.03
        4 Lindsay Beilfuss BAM NT 35.16
        5 Sahara Maltos WSSC NT 31.54
        6 Charles Heffernan NEO NT 36.69
    Heat 2 of 9 Event 6 Mixed 50 Free
        1 Lucianne Pugh SVMS 52.00 NT
        2 Laura Laures SWYM 43.65 43.05
        3 Laurence Hile BAM 43.15 45.01
        4 Chip Waterbury ORCA 43.38 44.35
        5 Mark Flickner SVMS 47.00 35.82
        6 Brent Barnes PSM 55.53 40.04
    Heat 3 of 9 Event 6 Mixed 50 Free
        1 Beth Lipton BAM 42.00 33.42
        2 Bill Galvani BAM 40.00 34.46
        3 Lawrence Mayer ORCA 39.27 40.91
        4 Nora Masters BAM 40.00 36.32
        5 Marilynn Gottlieb BAM 41.00 41.62
        6 Don Myrick BAM 42.11 46.22
    Heat 4 of 9 Event 6 Mixed 50 Free
        1 Candace Morgan BAM 38.00 38.66
        2 Karl Kirchhofer BAM 35.00 28.62
        3 Debbie White Allbritton BAM 34.08 37.29
        4 Martha Devereaux BAM 34.97 37.78
        5 Barron Cato ORCA 37.75 38.54
        6 Renee Barrie SWYM 38.78 39.81
    Heat 5 of 9 Event 6 Mixed 50 Free
        1 Gregory Henzel TSC 33.84 33.55
        2 Lisa Claesson-Gordon BAM 33.51 34.47
        3 Sarah Upsall BAM 32.00 29.42
        4 Michael Morris BAM 33.50 NT
        5 John Burge ORCA 33.55 34.37
        6 Matthew Bittner UC36 34.00 33.85
    Heat 6 of 9 Event 6 Mixed 50 Free
        1 Kimberly Mellick UC36 31.00 32.77
        2 Lena Osterberg WSSC 30.76 29.54
        3 Holly Lickwala PSM 29.50 28.68
        4 Scott Hughes DBST 30.00 25.71
        5 Mary Lippold NEO 30.85 29.99
        6 Ken Bennett BAM 31.22 33.09
    Heat 7 of 9 Event 6 Mixed 50 Free
        1 Michael Cyger BAM 28.47 28.38
        2 Dan Bailey SWYM 28.31 28.61
        3 Jonathan Russell ORCA 28.00 26.02
        4 Alan Humphrey UC36 28.22 29.00
        5 Sara Copps WSSC 28.41 29.75
        6 Delaney Poggemann WSSC 29.30 28.88
    Heat 8 of 9 Event 6 Mixed 50 Free
        1 Morena Calvo MUKY 27.74 28.77
        2 David Breiger UC36 26.70 27.61
        3 Nathan Block ORCA 26.00 26.01
        4 Stephen Bollens UC37 26.01 25.82
        5 John Wylie ORCA 27.55 26.66
        6 Ryan Robertson ORCA 28.00 26.69
    Heat 9 of 9 Event 6 Mixed 50 Free
        1 Mark Benishek BAM 25.50 24.75
        2 Isaac Contreras Sandoval PSM 24.00 24.02
        3 Maxwell Perry UC36 23.20 24.06
        4 Nikolai Paloni DBST 24.00 23.24
        5 Matthew Owen WSSC 24.12 24.09
        6 Daniel Perlovsky ORCA 26.00 26.24
Event 7 Mixed 100 Fly
    Heat 1 of 3 Event 7 Mixed 100 Fly
        1 Casey Boose UC36 NT 1:19.49
        2 Denise Dumouchel BAM 1:42.78 1:41.59
        3 Gary Benson UNA 1:24.00 1:20.31
        4 Debra Reltien BAM 1:26.76 1:32.09
        5 Michael Rosen BAM NT 1:34.47
        6 Chelsea Chan BAM NT 1:11.86
    Heat 2 of 3 Event 7 Mixed 100 Fly
        1 Erin Cyger BAM 1:18.53 1:18.66
        2 Hannah Utter WSSC 1:12.00 NT
        3 Randy Rogers BAM 1:10.00 1:07.82
        4 Shelley Reimer BAM 1:12.00 1:12.67
        5 Paul Webber BAM 1:12.00 1:12.27
        6 Gloria Dillan NEO 1:21.00 1:20.48
    Heat 3 of 3 Event 7 Mixed 100 Fly
        1 John Howard BAM 1:08.02 NT
        2 Lesley Murray HMST 1:04.00 1:06.56
        3 Erik Petersen MUKY 56.09 56.38
        4 James Adams KM 1:02.40 59.91
        5 Travis Ediger WSSC 1:05.00 1:06.29
        6 Paul Glezen UC36 1:10.00 1:05.30
Event 8 Mixed 50 Breast
    Heat 1 of 8 Event 8 Mixed 50 Breast
        2 Sahara Maltos WSSC NT 37.64
        3 Beth Lipton BAM NT 45.40
        4 Lindsay Beilfuss BAM NT 43.93
    Heat 2 of 8 Event 8 Mixed 50 Breast
        1 Isobel Coney BAM NT 57.88
        2 Barron Cato ORCA 1:02.00 55.30
        3 Jennifer Hernandez TWIM 55.00 51.17
        4 Lucianne Pugh SVMS 1:00.00 NT
        5 Thomas Walker TWIM 1:15.00 1:05.55
    Heat 3 of 8 Event 8 Mixed 50 Breast
        1 Mariann Tonder BAM 51.59 45.79
        2 Marilynn Gottlieb BAM 49.00 49.08
        3 Carolyn Hope NEO 45.00 46.18
        4 Kate Carruthers BAM 47.00 NT
        5 Nora Masters BAM 50.00 49.52
        6 Ann Marie Borys BAM 52.70 54.47
    Heat 4 of 8 Event 8 Mixed 50 Breast
        1 Bill Galvani BAM 44.00 44.39
        2 Michael Cyger BAM 42.38 40.94
        3 Susan Wetstone NEO 42.00 40.78
        4 Ken Bennett BAM 42.15 43.79
        5 Rod Sonoda ORCA 43.48 43.93
        6 James McCann BAM 45.00 43.35
    Heat 5 of 8 Event 8 Mixed 50 Breast
        1 Kerry Ness SVMS 40.00 39.80
        2 Dan Bailey SWYM 39.81 40.36
        3 Elizabeth Howard BAM 38.85 NT
        4 Holly Lickwala PSM 39.68 38.52
        5 Scott Hughes DBST 40.00 34.26
        6 Paul Ikeda ORCA 41.00 41.64
    Heat 6 of 8 Event 8 Mixed 50 Breast
        1 Ryan Robertson ORCA 38.00 37.94
        2 John Wylie ORCA 37.56 38.25
        3 Sara Copps WSSC 36.52 36.28
        4 Dan Underbrink MYM 37.48 39.29
        5 Jenny Ferries TWIM 37.68 36.21
        6 Delaney Poggemann WSSC 38.60 39.23
    Heat 7 of 8 Event 8 Mixed 50 Breast
        1 Kristine Cox BAM 35.32 34.98
        2 Joseph Richards BAM 34.06 39.68
        3 John Baker BAM 32.82 32.59
        4 Morena Calvo MUKY 33.65 33.51
        5 Robert Powell BAM 35.00 37.39
        6 Steven Peterson YPKC 36.50 37.35
    Heat 8 of 8 Event 8 Mixed 50 Breast
        1 Anne Shirey NEO 31.50 32.68
        2 Carl Haynie TWIM 31.00 31.19
        3 Nikolai Paloni DBST 29.00 31.23
        4 Ruben Guerrero PSM 29.33 30.22
        5 Richard Howell OREG 31.31 30.69
        6 Jonathan Russell ORCA 32.00 32.22
Event 9 Mixed 100 Free
    Heat 1 of 8 Event 9 Mixed 100 Free
        1 Neil Sexton TSC NT 53.72
        2 Brent Barnes PSM 1:50.32 1:27.95
        3 Chip Waterbury ORCA 1:42.17 1:43.65
        4 Sheri Somers BAM 1:45.00 1:34.43
        5 Lucianne Pugh SVMS 2:05.00 NT
        6 Lindsay Beilfuss BAM NT 1:25.68
    Heat 2 of 8 Event 9 Mixed 100 Free
        1 Laurence Hile BAM 1:39.46 1:43.93
        2 Mark Flickner SVMS 1:34.00 1:27.32
        3 Renee Barrie SWYM 1:29.32 1:34.01
        4 Gregory Henzel TSC 1:30.00 1:16.23
        5 Valerie Powell TWIM 1:37.12 1:44.81
        6 Marilynn Gottlieb BAM 1:40.00 1:37.96
    Heat 3 of 8 Event 9 Mixed 100 Free
        1 Nora Masters BAM 1:25.00 1:23.96
        2 Matthew Bittner UC36 1:23.00 1:18.21
        3 Michael Morris BAM 1:21.00 NT
        4 Karl Kirchhofer BAM 1:23.00 1:07.73
        5 Susan Anderson NEO 1:24.00 1:16.17
        6 Lawrence Mayer ORCA 1:25.31 1:36.41
    Heat 4 of 8 Event 9 Mixed 100 Free
        1 Martha Devereaux BAM 1:18.67 NT
        2 Lisa Claesson-Gordon BAM 1:17.00 1:18.21
        3 John Burge ORCA 1:15.69 1:15.87
        4 Wendy Hoffman UNA 1:16.00 1:16.67
        5 Katherine Clark NEO 1:18.57 1:20.54
        6 Debra Reltien BAM 1:20.00 1:19.63
    Heat 5 of 8 Event 9 Mixed 100 Free
        1 Robert Brandt TWIM 1:15.00 1:08.09
        2 Michael Rosen BAM 1:11.96 1:16.50
        3 Martha Layzer NEO 1:10.05 1:10.49
        4 Morgan Rohrbach BAM 1:11.93 1:09.49
        5 Ken Bennett BAM 1:12.94 1:20.51
        6 Mason Chuang ORCA 1:15.00 1:01.19
    Heat 6 of 8 Event 9 Mixed 100 Free
        1 Kacie Smarjesse UC36 1:05.73 1:04.57
        2 Nancy Kleint GLAD 1:03.77 1:05.65
        3 Sarah Norman WSSC 1:01.98 1:02.12
        4 Paul Webber BAM 1:02.00 1:02.07
        5 Nathan Block ORCA 1:05.00 58.44
        6 Robert Powell BAM 1:08.00 1:06.12
    Heat 7 of 8 Event 9 Mixed 100 Free
        1 William Bascus ORCA 1:01.06 1:02.90
        2 Nick Schnee BAM 1:00.00 58.73
        3 Kevin Hansen NEO 58.00 57.25
        4 David Breiger UC36 59.90 1:01.29
        5 Francie Haffner OREG 1:00.67 1:00.50
        6 Craig Hatton UNA 1:01.41 1:02.28
    Heat 8 of 8 Event 9 Mixed 100 Free
        1 Jason McAlees GLAD 56.50 56.10
        2 Isaac Contreras Sandoval PSM 55.00 52.89
        3 Maxwell Perry UC36 51.43 52.45
        4 Matthew Owen WSSC 54.79 54.60
        5 Scott Campea GLAD 55.00 NT
        6 Daniel Perlovsky ORCA 58.00 56.83
Event 10 Mixed 500 Free
    Heat 1 of 4 Event 10 Mixed 500 Free
        1 Casey Boose UC36 NT 6:50.73
        2 Laurence Hile BAM 10:09.04 10:24.53
        3 Beth Katz BAM 8:40.00 7:57.35
        4 Lawrence Mayer ORCA 8:51.01 9:33.70
        5 Jennifer Hernandez TWIM 12:00.00 10:36.49
        6 Karl Kirchhofer BAM 7:20.00 8:59.75
    Heat 2 of 4 Event 10 Mixed 500 Free
        1 Kerry Ness SVMS 8:10.00 7:55.58
        2 Michael Rosen BAM 7:47.18 8:21.05
        3 Alison Dennison BAM 7:30.00 7:26.06
        4 Jeff Dalton BAM 7:40.00 7:44.04
        5 Andrea Hunt BAM 7:55.00 7:54.38
        6 Charles Heffernan NEO 8:13.00 8:24.48
    Heat 3 of 4 Event 10 Mixed 500 Free
        1 Elizabeth Kassen TWIM 7:00.00 6:59.42
        2 Sarah Upsall BAM 6:40.00 6:28.65
        3 Scott Lautman BWAQ 6:40.00 6:19.61
        4 Mary Lippold NEO 6:40.00 6:29.43
        5 Dan Underbrink MYM 6:52.34 6:40.49
        6 John Burge ORCA 7:10.84 7:49.49
    Heat 4 of 4 Event 10 Mixed 500 Free
        1 Travis Ediger WSSC 6:20.00 6:27.13
        2 Erik Petersen MUKY 5:22.41 5:25.28
        3 David Kays UNA 5:15.00 5:17.46
        4 James Adams KM 5:20.40 5:24.36
        5 Randy Rogers BAM 6:00.00 5:54.56
        6 George Gonzalez ORCA 6:27.95 6:35.12
Event 11 Mixed 100 IM
    Heat 1 of 9 Event 11 Mixed 100 IM
        2 Sahara Maltos WSSC NT 1:22.46
        3 Beth Lipton BAM NT 1:29.53
        4 Meg Walsh UC35 NT 1:25.45
    Heat 2 of 9 Event 11 Mixed 100 IM
        1 Thomas Walker TWIM 2:15.00 2:08.22
        2 Renee Barrie SWYM 1:51.00 1:50.24
        3 Mariann Tonder BAM 1:41.50 1:41.59
        4 Laura Laures SWYM 1:49.50 1:47.33
        5 Jackie Morris ARIZ 2:07.42 2:10.73
        6 Neil Sexton TSC NT 1:05.29
    Heat 3 of 9 Event 11 Mixed 100 IM
        1 Kate Carruthers BAM 1:35.00 NT
        2 Denise Dumouchel BAM 1:33.96 1:33.53
        3 Katherine Clark NEO 1:30.25 1:32.44
        4 Rod Sonoda ORCA 1:32.12 NT
        5 Carolyn Hope NEO 1:35.00 1:31.59
        6 Bill Galvani BAM 1:40.00 1:34.84
    Heat 4 of 9 Event 11 Mixed 100 IM
        1 Christi Flynn NEO 1:29.03 1:32.84
        2 Morgan Rohrbach BAM 1:27.24 1:20.49
        3 Michael Rosen BAM 1:26.74 1:33.57
        4 Kerry Ness SVMS 1:27.00 1:29.93
        5 Wendy Hoffman UNA 1:29.00 1:29.88
        6 Andrea Wilson BAM 1:30.00 1:32.23
    Heat 5 of 9 Event 11 Mixed 100 IM
        1 Sarah Bullock BAM 1:20.00 1:14.35
        2 Gloria Dillan NEO 1:19.00 1:18.19
        3 Jennifer Ogle ORCA 1:17.29 1:16.21
        4 Erin Cyger BAM 1:17.47 1:18.13
        5 Holly Lickwala PSM 1:19.16 1:13.31
        6 Michael Cyger BAM 1:20.68 1:23.22
    Heat 6 of 9 Event 11 Mixed 100 IM
        1 Susan Wetstone NEO 1:15.00 1:15.41
        2 Sara Copps WSSC 1:14.76 1:13.91
        3 Nick Schnee BAM 1:13.00 1:11.93
        4 Dan Bailey SWYM 1:14.27 1:19.75
        5 Jeff Dalton BAM 1:15.00 1:13.44
        6 Jenny Ferries TWIM 1:15.43 1:13.27
    Heat 7 of 9 Event 11 Mixed 100 IM
        1 Delaney Poggemann WSSC 1:12.00 1:12.77
        2 Francie Haffner OREG 1:11.67 1:09.71
        3 Lesley Murray HMST 1:10.00 1:08.99
        4 Craig Hatton UNA 1:11.62 1:13.46
        5 Kacie Smarjesse UC36 1:11.73 1:16.58
        6 Charles Norman PSM 1:12.00 1:14.16
    Heat 8 of 9 Event 11 Mixed 100 IM
        1 Paul Glezen UC36 1:10.00 NT
        2 Stephen Bollens UC37 1:09.56 1:09.63
        3 John Baker BAM 1:07.35 1:08.55
        4 Kristine Cox BAM 1:08.16 1:08.54
        5 Chelsea Chan BAM 1:09.73 1:07.53
        6 Sarah Norman WSSC 1:10.00 1:10.92
    Heat 9 of 9 Event 11 Mixed 100 IM
        1 Nikolai Paloni DBST 1:05.00 1:01.62
        2 James Adams KM 1:04.40 1:01.96
        3 Jonathan Russell ORCA 1:01.00 1:01.19
        4 Maxwell Perry UC36 1:02.10 1:03.17
        5 Daniel Perlovsky ORCA 1:05.00 1:03.50
        6 Anne Shirey NEO 1:05.50 1:06.18
Event 12 Women 200 Free Relay
    Heat 1 of 2 Event 12 Women 200 Free
        2 NEO B NEO NT 2:18.90
        3 BAM F BAM 2:44.00 2:46.73
        4 NEO A NEO NT 2:00.78
    Heat 2 of 2 Event 12 Women 200 Free
        1 BAM E BAM 2:20.00 2:29.65
        2 BAM A BAM 2:12.00 NT
        3 BAM B BAM 1:56.00 1:55.32
        4 BAM C BAM 2:00.00 2:02.39
        5 BAM D BAM 2:13.00 2:23.54
Event 13 Men 200 Free Relay
    Heat 1 of 2 Event 13 Men 200 Free
        2 NEO A NEO NT 2:05.29
        3 BAM B BAM 2:12.00 2:15.56
        4 ORCA C ORCA 3:10.00 2:26.69
    Heat 2 of 2 Event 13 Men 200 Free
        2 BAM C BAM 2:00.00 2:13.68
        3 BAM A BAM 1:50.00 1:46.02
        4 ORCA A ORCA 1:50.00 1:41.89
        5 ORCA B ORCA 2:10.00 1:54.11
Event 14 Mixed 100 Back
    Heat 1 of 4 Event 14 Mixed 100 Back
        2 Isobel Coney BAM NT 2:03.96
        3 Don Ellingson YPKC 3:07.81 NT
        4 Ann Marie Borys BAM NT 1:51.34
        5 Casey Boose UC36 NT 1:16.89
    Heat 2 of 4 Event 14 Mixed 100 Back
        1 Sarah Welch LWM 1:52.55 1:39.82
        3 Martha Devereaux BAM 1:32.35 1:44.15
        4 Carolyn Hope NEO 1:35.00 1:33.42
        5 Mariann Tonder BAM 1:51.23 1:44.87
        6 Valerie Powell TWIM 2:03.02 2:26.74
    Heat 3 of 4 Event 14 Mixed 100 Back
        1 Jeff Dalton BAM 1:22.00 1:21.79
        2 Shelley Reimer BAM 1:13.92 NT
        3 Francie Haffner OREG 1:11.67 1:08.59
        4 Jennifer Ogle ORCA 1:12.52 1:11.24
        5 Jenny Ferries TWIM 1:17.43 1:15.75
        6 Dan Underbrink MYM 1:25.35 1:24.27
    Heat 4 of 4 Event 14 Mixed 100 Back
        1 John Howard BAM 1:09.00 NT
        2 Lesley Murray HMST 1:08.00 1:07.23
        3 Kevin Hansen NEO 1:04.00 1:07.14
        4 John Keppeler BAM 1:05.00 NT
        5 Kristine Cox BAM 1:08.44 1:07.79
        6 Sarah Norman WSSC 1:09.17 1:08.56
Event 15 Mixed 50 Fly
    Heat 1 of 7 Event 15 Mixed 50 Fly
        2 Katherine Clark NEO NT 43.29
        3 Michael Morris BAM NT NT
        4 Beth Lipton BAM NT 44.24
    Heat 2 of 7 Event 15 Mixed 50 Fly
        1 Mariann Tonder BAM 51.00 51.40
        2 James McCann BAM 45.00 42.63
        3 John Burge ORCA 44.37 50.26
        4 Nora Masters BAM 45.00 50.34
        5 Lawrence Mayer ORCA 50.20 58.45
    Heat 3 of 7 Event 15 Mixed 50 Fly
        1 Sarah Welch LWM 40.55 45.13
        2 Paul Ikeda ORCA 37.00 38.02
        3 Mary Lippold NEO 35.04 34.13
        4 Jeff Dalton BAM 37.00 33.38
        5 Erin Thomasson BAM 38.00 NT
        6 Christi Flynn NEO 40.57 42.55
    Heat 4 of 7 Event 15 Mixed 50 Fly
        1 Martha Layzer NEO 34.96 35.53
        2 Scott Lautman BWAQ 34.50 31.89
        3 Kimberly Mellick UC36 34.00 35.09
        4 Dan Bailey SWYM 34.28 37.62
        5 Jennifer Ogle ORCA 34.59 NT
        6 Susan Wetstone NEO 35.00 NT
    Heat 5 of 7 Event 15 Mixed 50 Fly
        1 Holly Lickwala PSM 32.50 NT
        2 Lena Osterberg WSSC 32.00 31.25
        3 John Baker BAM 31.04 30.16
        4 Francie Haffner OREG 31.67 31.17
        5 Shelley Reimer BAM 32.03 NT
        6 Elizabeth Howard BAM 34.00 NT
    Heat 6 of 7 Event 15 Mixed 50 Fly
        1 Delaney Poggemann WSSC 30.78 30.92
        2 John Wylie ORCA 29.49 28.84
        3 Ryan Robertson ORCA 28.00 28.72
        4 Nathan Block ORCA 28.00 27.99
        5 Alan Humphrey UC36 30.00 32.92
        6 Paul Glezen UC36 31.00 29.05
    Heat 7 of 7 Event 15 Mixed 50 Fly
        1 Daniel Perlovsky ORCA 28.00 27.76
        2 Matthew Owen WSSC 26.90 27.15
        3 Erik Petersen MUKY 25.44 25.91
        4 Nikolai Paloni DBST 26.00 NT
        5 James Adams KM 27.40 26.98
        6 Isaac Contreras Sandoval PSM 28.00 NT
Event 16 Mixed 100 Breast
    Heat 1 of 7 Event 16 Mixed 100 Breast
        2 Sahara Maltos WSSC NT 1:25.34
        3 Isobel Coney BAM NT NT
        4 Kacie Smarjesse UC36 NT 1:28.45
    Heat 2 of 7 Event 16 Mixed 100 Breast
        1 Jennifer Hernandez TWIM 2:00.00 1:55.44
        2 Marilynn Gottlieb BAM 1:50.00 1:51.69
        3 Mason Chuang ORCA 1:45.00 1:15.31
        4 Laura Laures SWYM 1:48.76 1:47.32
        5 Brent Barnes PSM 1:50.32 1:33.65
        6 Thomas Walker TWIM 2:30.00 2:20.38
    Heat 3 of 7 Event 16 Mixed 100 Breast
        1 Denise Dumouchel BAM 1:42.09 1:42.47
        2 Wendy Hoffman UNA 1:38.00 1:41.49
        3 Carolyn Hope NEO 1:35.00 1:42.65
        4 Bill Galvani BAM 1:36.00 1:37.45
        5 Erin Cyger BAM 1:38.00 1:27.15
        6 Scott Lautman BWAQ 1:45.00 NT
    Heat 4 of 7 Event 16 Mixed 100 Breast
        1 Kerry Ness SVMS 1:33.00 1:31.28
        2 Martha Devereaux BAM 1:30.00 1:40.29
        3 Dan Underbrink MYM 1:25.55 1:24.26
        4 Gloria Dillan NEO 1:27.00 1:27.52
        5 Rod Sonoda ORCA 1:32.45 1:30.81
        6 Elizabeth Kassen TWIM 1:33.00 1:34.59
    Heat 5 of 7 Event 16 Mixed 100 Breast
        1 James McCann BAM NT 1:38.52
        2 Jeff Dalton BAM 1:22.00 1:23.86
        3 Jenny Ferries TWIM 1:20.13 1:19.67
        4 Rod Stevens BAM 1:20.64 1:18.40
        5 Steven Peterson YPKC 1:22.50 1:23.76
        6 Randy Rogers BAM 1:25.00 1:25.09
    Heat 6 of 7 Event 16 Mixed 100 Breast
        1 John Howard BAM 1:17.00 NT
        2 Charles Norman PSM 1:15.00 1:16.45
        3 Morena Calvo MUKY 1:12.05 1:13.72
        4 Kristine Cox BAM 1:14.70 1:14.37
        5 Sara Copps WSSC 1:15.00 NT
        6 Chelsea Chan BAM 1:18.29 1:16.91
    Heat 7 of 7 Event 16 Mixed 100 Breast
        1 Carl Haynie TWIM 1:08.50 1:09.13
        2 Jonathan Russell ORCA 1:08.00 1:08.80
        3 Ruben Guerrero PSM 1:04.11 NT
        4 Scott Campea GLAD 1:04.13 NT
        5 Anne Shirey NEO 1:08.50 1:12.55
        6 Richard Howell OREG 1:10.94 1:10.48
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home