SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

Downey Swim Meet

Announcer Program

Print Preview
Event List
1 Girls 5-8 100 Free
2 Boys 5-8 100 Free
3 Girls 7-10 200 Free
4 Boys 7-10 200 Free
5 Girls 11-12 200 Free
6 Girls 7-10 100 Breast
7 Boys 7-10 100 Breast
8 Girls 11-12 100 Breast
9 Girls 5-8 50 Back
10 Boys 5-8 50 Back
11 Girls 7-10 50 Back
12 Boys 7-10 50 Back
13 Girls 11-12 50 Back
14 Girls 5-8 50 Free
15 Boys 5-8 50 Free
16 Girls 7-10 50 Free
17 Boys 7-10 50 Free
18 Girls 11-12 50 Free
19 Girls 7-10 100 Fly
20 Boys 7-10 100 Fly
21 Girls 11-12 100 Fly
22 Girls 5-10 200 Medley Relay
23 Boys 5-10 200 Medley Relay
24 Girls 11-12 400 Medley Relay
25 Girls Open 200 Fly
26 Boys Open 200 Fly
27 Girls Open 200 Back
28 Boys Open 200 Back
29 Boys 11-12 200 Free
30 Girls 13-14 200 Free
30 Girls 15&O 200 Free
31 Boys 13-14 200 Free
31 Boys 15&O 200 Free
32 Boys 11-12 100 Breast
33 Girls 13-14 100 Breast
33 Girls 15&O 100 Breast
34 Boys 13-14 100 Breast
34 Boys 15&O 100 Breast
35 Boys 11-12 50 Back
36 Girls 13-14 50 Free
36 Girls 15&O 50 Free
37 Boys 13-14 50 Free
37 Boys 15&O 50 Free
38 Boys 11-12 50 Free
39 Girls 13-14 100 Fly
39 Girls 15&O 100 Fly
40 Boys 13-14 100 Fly
40 Boys 15&O 100 Fly
41 Boys 11-12 100 Fly
42 Boys 11-12 400 Medley Relay
43 Girls 13-14 400 Medley Relay
44 Boys 13-14 400 Medley Relay
45 Girls 15&O 400 Medley Relay
46 Boys 15&O 400 Medley Relay
47 Girls Open 400 Free
48 Boys Open 400 Free
49 Girls 7-10 200 IM
50 Boys 7-10 200 IM
51 Girls 11-12 50 Breast
52 Girls 5-8 50 Breast
53 Boys 5-8 50 Breast
54 Girls 7-10 50 Breast
55 Boys 7-10 50 Breast
56 Girls 11-12 200 IM
57 Girls 5-8 50 Fly
58 Boys 5-8 50 Fly
59 Girls 7-10 50 Fly
60 Boys 7-10 50 Fly
61 Girls 11-12 50 Fly
62 Girls 7-10 100 Back
63 Boys 7-10 100 Back
64 Girls 11-12 100 Back
65 Girls 7-10 100 Free
66 Boys 7-10 100 Free
67 Girls 11-12 100 Free
68 Girls 5-10 200 Free Relay
69 Boys 5-10 200 Free Relay
70 Girls 11-12 400 Free Relay
71 Girls Open 400 IM
72 Girls Open 200 Breast
73 Boys Open 200 Breast
74 Boys 11-12 100 Back
75 Girls 13-14 100 Back
75 Girls 15&O 100 Back
76 Boys 13-14 100 Back
76 Boys 15&O 100 Back
77 Boys 11-12 50 Fly
78 Girls 15&O 200 IM
79 Boys 15&O 200 IM
80 Boys 11-12 200 IM
81 Girls 13-14 200 IM
82 Boys 13-14 200 IM
83 Boys 11-12 50 Breast
84 Girls 13-14 100 Free
85 Boys 13-14 100 Free
86 Boys 11-12 100 Free
87 Girls 15&O 100 Free
88 Boys 15&O 100 Free
89 Boys Open 400 IM
90 Boys 11-12 400 Free Relay
91 Girls 13-14 400 Free Relay
92 Boys 13-14 400 Free Relay
93 Girls 15&O 400 Free Relay
94 Boys 15&O 400 Free Relay
95 Girls Open 1500 Free
96 Boys Open 1500 Free

Lane Status Name Club Seed
Time
Finals
Time
Event 1 Girls 5-8 100 Free
    Heat 1 of 3 Event 1 Girls 5-8 100 Free
        2 Kamea Christ FROG 2:45.79 2:02.21
        3 Grace Hong UN 1:55.33 1:48.05
        4 Charlotte Kim CERR 1:41.91 1:41.33
        5 Angelina Dieu SGSG 1:35.39 1:35.90
        6 Nana Takeuchi CERR 1:41.02 1:40.80
        7 Hailey Smith VKNG 1:50.26 1:44.86
        8 Aubrey Velasco OAS 1:59.18 1:58.33
    Heat 2 of 3 Event 1 Girls 5-8 100 Free
        2 Keilani Monge DWNY NT 2:23.88
        3 Mya Bohannon WAC NT 1:57.02
        4 Phoebe Kuo MSAC NT 1:41.71
        5 Lucille Jureidini DWNY 2:47.24 2:29.10
        6 Ellie Cruz WAC NT 1:43.13
        7 Andrea Echeverria PASA NT 1:45.74
        8 Elizabeth Clay RMDA NT 1:40.13
    Heat 3 of 3 Event 1 Girls 5-8 100 Free
        3 Ainsley Kuhne MSAC NT 1:51.47
        4 Ava Peterson RMDA NT 1:46.31
        5 Ava Alejandre RMDA NT 1:54.78
        6 Danielle Choi PASA NT 1:56.31
        7 Alexandra Rodriguez RMDA NT 2:29.64
Event 2 Boys 5-8 100 Free
    Heat 1 of 2 Event 2 Boys 5-8 100 Free
        2 Cash Trowbridge VKNG 1:55.18 1:38.20
        3 Roy Ramirez RMDA 1:49.60 1:34.54
        4 Julian Reyes WAC 1:45.89 1:45.88
        5 Dominic Estrada WAC 1:43.56 1:40.82
        6 Aaron Chengswasdisthaporn RMDA 1:44.99 1:43.87
        7 Jordan Chiang RMDA 1:46.25 1:52.14
        8 Zer Maldonado RFSH 1:52.38 1:47.29
    Heat 2 of 2 Event 2 Boys 5-8 100 Free
        2 Luke Kim RMDA NT 1:46.98
        3 Jayden Shin RMDA NT 2:11.97
        4 Brooklyn Vega VKNG NT 1:36.07
        5 Nathan Jang RMDA 1:55.36 1:58.72
        6 Mathew Buiniskis LBSH NT 2:07.04
        7 Westin Wong RMDA NT 1:51.11
        8 Charlie Dotts LBSH NT 2:06.02
Event 3 Girls 7-10 200 Free
        3 Angelique Lacheno MSAC 3:02.70 2:50.39
        4 Alyssa McClure RMDA 2:57.34 2:45.55
        5 Kai Izquierdo ULTR 2:40.35 2:43.77
        6 Avah Garcia WAC 2:50.73 2:51.38
        7 Megan Sallenbach RMDA 3:02.70 3:10.29
Event 4 Boys 7-10 200 Free
    Heat 1 of 2 Event 4 Boys 7-10 200 Free
        2 Jake Jordan LBSH 3:02.40 2:53.87
        3 Adam Chavez RMDA 3:02.40 3:12.16
        4 Ryli Rodriguez RMDA 3:02.40 3:02.98
        5 Ian Quintas ULTR 2:13.30 2:49.84
        6 River Chiang RMDA 2:38.09 2:37.63
        7 Bryan Chang ARSC 3:02.40 2:56.87
        8 Noah Samanta RMDA 3:02.40 3:06.93
    Heat 2 of 2 Event 4 Boys 7-10 200 Free
        4 Leon Mikulski RMDA 3:02.40 2:45.15
        5 Ian Slowinski LBSH 3:02.40 3:15.88
        6 Anthony Dornoff CERR 3:02.40 2:51.94
Event 5 Girls 11-12 200 Free
    Heat 1 of 5 Event 5 Girls 11-12 200 Free
        2 Alexandria Dornoff CERR 2:35.15 2:34.30
        3 Ayden Min RMDA 2:33.24 2:28.49
        4 Kiana Henriquez FROG 2:32.05 2:32.94
        5 Eliana Limmen PASA 2:25.92 2:23.85
        6 Trinity Salcedo MSAC 2:26.00 2:31.58
        7 Elaine Kwang CRWN 2:33.16 2:35.40
        8 Hanna La Brada WAC 2:35.13 2:34.01
    Heat 2 of 5 Event 5 Girls 11-12 200 Free
        2 Kaya Reyes WAC 2:41.58 2:40.57
        3 Charlotte Jordan CERR 2:38.77 2:34.08
        4 Anna Jordan CERR 2:37.45 2:36.39
        5 Nina Gonzalez VKNG 2:36.91 2:33.23
        6 Kathryn Simpson RMDA 2:37.19 2:32.14
        7 Madison Mercado CERR 2:38.29 2:31.49
        8 Remy Wong RMDA 2:40.36 2:38.06
    Heat 3 of 5 Event 5 Girls 11-12 200 Free
        2 Natalie Guevara MSAC 3:05.67 2:51.28
        3 Aira Takeuchi CERR 2:55.67 2:45.91
        4 Madison Forrest WAC 2:50.83 2:49.05
        5 Emily Kim RMDA 2:43.06 2:40.25
        6 Frances Mikulski RMDA 2:48.22 2:36.68
        7 Thu May CRWN 2:55.45 2:46.37
        8 Stella Ho CRWN 3:01.73 2:55.61
    Heat 4 of 5 Event 5 Girls 11-12 200 Free
        2 Charlize Garcia OAS NT 3:01.27
        3 Naima Arteaga DWNY NT 3:55.61
        4 Emery Fishbach PASA 3:32.58 3:23.19
        5 Paige LaValley VKNG 3:08.63 3:03.43
        6 Amelia Martinez RMDA 3:16.13 3:07.04
        7 Sarah Kaven LBSH NT 2:49.36
        8 Ava Ziroli LBSH NT 2:52.57
    Heat 5 of 5 Event 5 Girls 11-12 200 Free
        2 Yolotzin Subdias SPS NT 3:02.33
        3 Lydia Campbell RMDA NT 3:31.97
        4 Odella Tea LBSH NT 2:56.84
        5 Yasmin Yanthis BSC NT 3:20.00
        6 Evelyn Dowd SPS NT 3:06.39
        7 Emily Ramirez RMDA NT 3:21.23
        8 Karen Tang MPMR NT 2:38.70
Event 6 Girls 7-10 100 Breast
    Heat 1 of 7 Event 6 Girls 7-10 100 Breast
        2 Kiara Maze VKNG 1:50.74 1:49.69
        3 Taylor Weber RMDA 1:49.29 1:55.64
        4 Alyssa McClure RMDA 1:44.65 1:44.66
        5 Clemence Choy CERR 1:36.67 1:35.45
        6 Anh Vu CERR 1:40.09 1:39.37
        7 Lily Nagle VKNG 1:47.53 1:46.73
        8 Candice Cheung ARSC 1:49.38 1:38.51
    Heat 2 of 7 Event 6 Girls 7-10 100 Breast
        2 Isabel Merica-Jones RMDA 1:59.86 2:06.20
        3 Samantha Wong CRWN 1:55.73 1:57.98
        4 Gisselle Cruz COMM 1:52.56 1:49.02
        5 Jacqueline Escalante BSC 1:51.36 1:54.77
        6 Sarah Banh SGSG 1:52.29 1:54.17
        7 Samantha Lee RMDA 1:55.70 1:48.17
        8 Twyla Metcalfe SPS 1:58.97 2:05.75
    Heat 3 of 7 Event 6 Girls 7-10 100 Breast
        2 Luna Cerrillo VKNG 2:06.66 2:12.35
        3 Amaya Mahler SPS 2:05.03 2:04.73
        4 Madeline Cheramy WAC 2:02.92 2:00.69
        5 Samira Semaan VKNG 2:00.15 2:03.65
        6 Patrisha Hordista RMDA 2:01.06 2:12.09
        7 Makenah Reveles ULTR 2:04.20 1:53.25
        8 Jolene Shen ARSC 2:05.89 1:56.44
    Heat 4 of 7 Event 6 Girls 7-10 100 Breast
        2 Sarah Dotts LBSH NT 2:26.70
        3 Nevaeh Soto RMDA 2:26.95 2:13.28
        4 Nicki Carrillo EMS 2:16.57 2:15.81
        5 Aleaha Gonzalez COMM 2:11.92 1:56.48
        6 Matilda Davison-Lakey BSC 2:13.80 1:59.25
        7 Janelle Gutierrez BPAC 2:20.06 2:07.35
        8 Samantha Wong PASA NT 1:57.18
    Heat 5 of 7 Event 6 Girls 7-10 100 Breast
        2 Kaitlyn Morales FROG NT 2:40.19
        3 Adrienne Lim PASA NT 1:59.04
        4 Ruchi Bondre SGSG NT 1:56.61
        5 Ava Rosche DWNY NT 1:57.36
        6 Kate Clay RMDA NT 2:07.46
        7 Chloe Held PASA NT 2:41.32
        8 Cailey Christen VKNG NT 2:18.46
    Heat 6 of 7 Event 6 Girls 7-10 100 Breast
        2 Madalyn Torres ULTR NT 2:05.10
        3 Amanda Crockett SPS NT 1:53.64
        4 Penny Chang RFSH NT 2:30.79
        5 Michelle Erdenebat SPS NT 2:04.73
        6 Jessica Vicioso LBSH NT 2:52.52
        7 Angelique Lacheno MSAC NT 1:52.93
        8 Caitlin Ludwig RFSH NT 2:19.05
    Heat 7 of 7 Event 6 Girls 7-10 100 Breast
        4 Makayla Johnson RMDA NT 2:07.46
        5 Presley Griess VKNG NT 2:23.72
        6 Jorja Neumann VKNG NT 1:51.31
Event 7 Boys 7-10 100 Breast
    Heat 1 of 4 Event 7 Boys 7-10 100 Breast
        2 Joshua Lam BPAC 1:57.13 1:58.87
        3 Zinadin Rosales DWNY 1:51.40 1:52.08
        4 Cheney Mo CERR 1:50.61 1:45.51
        5 Matvey Kandul SPS 1:43.78 1:41.99
        6 Conner Alvarez OAS 1:49.67 1:47.67
        7 Leon Mikulski RMDA 1:51.16 1:52.74
        8 Almos Petho FROG 1:55.74 1:54.01
    Heat 2 of 4 Event 7 Boys 7-10 100 Breast
        2 Adrian Benedict WAC NT 2:04.68
        3 Alejandro Lucas COMM 2:18.45 2:06.09
        4 Lucas Smith VKNG 2:06.36 1:53.18
        5 Kristian Loza OAS 2:01.31 2:03.53
        6 Tim Chun SGSG 2:04.25 1:54.93
        7 Dylan Pham CERR 2:09.66 2:01.21
        8 Andy Yang SPS NT 2:08.55
    Heat 3 of 4 Event 7 Boys 7-10 100 Breast
        2 Eathan Garner VKNG NT 2:51.26
        3 Kyle Ybaceta VKNG NT 3:11.95
        4 Colin Shiung MPMR NT 1:57.30
        5 Jake Hernandez SGSG NT 2:11.04
        6 Cole Grotjohn OAS NT 2:01.57
        7 William Thomas PASA NT 2:23.44
        8 Elliott Jang RMDA NT 3:05.86
    Heat 4 of 4 Event 7 Boys 7-10 100 Breast
        4 Avery Thompson FROG NT 2:06.82
        5 Gabriel Chiu CRWN NT 2:06.73
        6 Kenny Jiang CRWN NT 1:46.82
        7 Jarem Usita RMDA NT 2:12.21
Event 8 Girls 11-12 100 Breast
    Heat 1 of 6 Event 8 Girls 11-12 100 Breast
        2 Lia Francisco VKNG 1:42.81 1:46.91
        3 Kaya Reyes WAC 1:40.76 1:43.12
        4 Charlotte Jordan CERR 1:38.80 1:41.26
        5 Megan Lam BPAC 1:34.26 1:36.49
        6 Jordan Mullin CRWN 1:34.81 1:36.47
        7 Sarah Kaven LBSH 1:39.20 1:39.75
        8 Allysan Tse CRWN 1:41.71 1:32.33
    Heat 2 of 6 Event 8 Girls 11-12 100 Breast
        2 Emery Fishbach PASA 1:51.20 1:56.71
        3 Irene Tsen RMDA 1:45.89 1:43.73
        4 Malia Munsayac SGSG 1:45.38 1:47.74
        5 Hanna La Brada WAC 1:44.91 1:38.92
        6 Ellen Leung CRWN 1:45.21 1:42.67
        7 Abigail Bueno DWNY 1:45.74 1:41.39
        8 Natalie Guevara MSAC 1:47.47 1:46.88
    Heat 3 of 6 Event 8 Girls 11-12 100 Breast
        2 Sydney Chaikittirattana LBSH 2:26.39 2:27.41
        3 Diane Celeste BSC 2:00.10 2:00.67
        4 Stella Ho CRWN 1:55.80 1:55.13
        5 Ariel Cordova VKNG 1:51.33 1:47.01
        6 Sandra Redding RMDA 1:54.63 1:37.54
        7 Bianca Cruz COMM 2:00.08 2:00.51
        8 Kassidy Ly RMDA 2:04.23 2:00.10
    Heat 4 of 6 Event 8 Girls 11-12 100 Breast
        2 Victoria Quiroz SPS NT 2:10.55
        3 Allison Severs FROG NT 2:15.08
        4 Tea Satariano LBSH NT 2:02.71
        5 Paige LaValley VKNG 2:30.09 2:06.86
        6 Krystal Ung MPMR NT 2:13.84
        7 Alicia Avetisyan PASA NT 1:52.88
        8 Shaily Sarmiento BPAC NT 2:10.33
    Heat 5 of 6 Event 8 Girls 11-12 100 Breast
        3 Skyler Hirota LBSH NT 1:59.45
        4 Catherine Karle LBSH NT 2:04.99
        5 Yolotzin Subdias SPS NT 1:58.76
        6 Emily Hernandez SGSG NT 1:56.86
        7 Isabel Sollender RMDA NT 1:55.34
    Heat 6 of 6 Event 8 Girls 11-12 100 Breast
        4 Grizelle Sandoval DWNY NT 2:14.16
        5 Josephine Larsen SPS NT 1:56.92
        6 Priscila Tea LBSH NT 1:44.69
Event 9 Girls 5-8 50 Back
    Heat 1 of 4 Event 9 Girls 5-8 50 Back
        2 Aubrey Velasco OAS 1:01.72 1:03.45
        3 Hailey Smith VKNG 59.32 55.66
        4 Ainsley Kuhne MSAC 56.34 52.63
        5 Angelina Dieu SGSG 53.49 51.63
        6 Charlotte Kim CERR 53.77 55.26
        7 Nana Takeuchi CERR 58.73 58.55
        8 Danielle Choi PASA 1:00.18 1:04.10
    Heat 2 of 4 Event 9 Girls 5-8 50 Back
        2 Gabriella Chavez DWNY 1:20.08 1:09.55
        3 Ava Peterson RMDA 1:06.87 53.99
        4 Ivy Flores WAC 1:05.10 1:00.59
        5 Valentina Bueno DWNY 1:02.37 1:00.21
        6 Grace Hong UN 1:04.95 1:03.72
        7 Andrea Echeverria PASA 1:05.81 54.51
        8 Stella Garcia DWNY 1:16.18 1:16.68
    Heat 3 of 4 Event 9 Girls 5-8 50 Back
        2 Elora Kimura FROG NT 1:00.27
        3 Ava Alejandre RMDA NT 1:09.24
        4 Alexa Sepulveda DWNY NT 1:12.01
        5 Lucille Jureidini DWNY 1:37.89 1:20.05
        6 Rebecca Granger DWNY 1:47.99 1:36.72
        7 Phoebe Kuo MSAC NT 53.92
        8 Keilani Monge DWNY NT 1:14.83
    Heat 4 of 4 Event 9 Girls 5-8 50 Back
        3 Katelyn Chiu EMS NT 1:10.30
        4 Ellie Cruz WAC NT 1:00.13
        5 Xochitl Lopez DWNY NT 1:30.02
        6 Alexandra Rodriguez RMDA NT 1:19.41
        7 Alissa Chengswasdisthaporn RMDA NT 1:17.39
        8 Mya Bohannon WAC NT 1:06.71
Event 10 Boys 5-8 50 Back
    Heat 1 of 3 Event 10 Boys 5-8 50 Back
        2 Westin Wong RMDA 1:03.98 1:02.55
        3 Cash Trowbridge VKNG 1:03.51 57.82
        4 Jordan Chiang RMDA 57.64 57.03
        5 Brooklyn Vega VKNG 51.53 48.25
        6 Aaron Chengswasdisthaporn RMDA 53.54 49.33
        7 Julian Reyes WAC 59.87 59.98
        8 Fox Wise RFSH 1:03.89 1:02.91
    Heat 2 of 3 Event 10 Boys 5-8 50 Back
        2 Wei Ham PASA NT 1:01.91
        3 Luke Kim RMDA 1:26.80 1:06.39
        4 Zer Maldonado RFSH 1:10.07 1:03.03
        5 Roy Ramirez RMDA 1:04.81 50.47
        6 Nathan Jang RMDA 1:07.28 1:05.50
        7 Jake Bertao DWNY 1:25.94 59.88
        8 Mathew Buiniskis LBSH NT NT
    Heat 3 of 3 Event 10 Boys 5-8 50 Back
        3 Charlie Dotts LBSH NT 1:03.55
        4 Jeremiah Frascini RMDA NT 1:00.00
        5 Jayden Shin RMDA NT 1:06.76
        6 Dominic Estrada WAC NT 59.40
        7 Eric Luong MPMR NT 52.57
Event 11 Girls 7-10 50 Back
    Heat 1 of 10 Event 11 Girls 7-10 50 Back
        2 Sarah Banh SGSG 46.00 45.74
        3 Clemence Choy CERR 44.82 43.64
        4 Kai Izquierdo ULTR 43.65 44.37
        5 Isabelle Drossel FROG 41.98 45.43
        6 Sofia Brys RFSH 42.42 42.00
        7 Daniella Reina BSC 44.76 45.08
        8 Anh Vu CERR 44.95 45.20
    Heat 2 of 10 Event 11 Girls 7-10 50 Back
        2 Valerie Flores DWNY 47.61 46.27
        3 Mila Ciampa BSC 47.58 48.80
        4 Isabel Merica-Jones RMDA 46.97 44.58
        5 Kiara Maze VKNG 46.10 47.21
        6 Luna Cerrillo VKNG 46.56 47.87
        7 Samira Semaan VKNG 47.34 NT
        8 Gisselle Cruz COMM 47.59 48.71
    Heat 3 of 10 Event 11 Girls 7-10 50 Back
        2 Makenah Reveles ULTR 51.39 46.06
        3 Rachel Ramirez DWNY 51.34 46.61
        4 Samantha Wong CRWN 49.66 49.57
        5 Candice Cheung ARSC 48.23 43.32
        6 Madeline Cheramy WAC 49.43 48.76
        7 Lily Nagle VKNG 49.68 51.06
        8 Jolene Shen ARSC 51.36 44.91
    Heat 4 of 10 Event 11 Girls 7-10 50 Back
        2 Natalie Martinez DWNY 54.06 52.95
        3 Ashley Vasconcelos WAC 52.84 51.84
        4 Adrienne Lim PASA 52.23 49.11
        5 Kaylee Bloeser RFSH 51.43 49.98
        6 Mylie Jayne Erezo VKNG 51.50 44.37
        7 Matilda Davison-Lakey BSC 52.81 53.06
        8 Ava Rosche DWNY 53.91 54.38
    Heat 5 of 10 Event 11 Girls 7-10 50 Back
        2 Amaya Mahler SPS 57.32 55.63
        3 Samantha Lee RMDA 55.70 50.85
        4 Megan Sallenbach RMDA 54.84 57.86
        5 Samantha Labrado DWNY 54.11 51.70
        6 Janelle Gutierrez BPAC 54.34 57.09
        7 Annika Barriteau RFSH 55.21 55.19
        8 Reyna Barragan COMM 55.82 55.60
    Heat 6 of 10 Event 11 Girls 7-10 50 Back
        2 Mia Gomez DWNY 59.11 53.69
        3 Jessica Vicioso LBSH 58.61 1:01.95
        4 Katherine Garcia DWNY 58.39 1:00.10
        5 Kailyn Song UN 57.92 48.25
        6 Twyla Metcalfe SPS 58.06 51.11
        7 Berlynn Mani COMM 58.52 47.99
        8 Madison Jo Erezo VKNG 59.01 51.39
    Heat 7 of 10 Event 11 Girls 7-10 50 Back
        2 Peta Eriksen RFSH 1:02.14 1:03.27
        3 Jacqueline Escalante BSC 1:00.64 58.96
        4 Stephanie Rosales DWNY 1:00.03 51.11
        5 Argyrula Kiousis LBSH 59.38 59.21
        6 Chloe Held PASA 59.63 55.58
        7 Nicki Carrillo EMS 1:00.63 1:01.30
        8 Penny Chang RFSH 1:00.91 51.99
    Heat 8 of 10 Event 11 Girls 7-10 50 Back
        2 Alyssa Portillo DWNY NT 1:10.60
        3 Jocelyn Kim RMDA 1:06.40 53.21
        4 Nevaeh Soto RMDA 1:04.77 1:01.39
        5 Patrisha Hordista RMDA 1:02.18 57.41
        6 Jorja Neumann VKNG 1:02.22 48.76
        7 Presley Griess VKNG 1:05.17 1:04.84
        8 Lynda Sierra MDNA 1:07.00 1:03.77
    Heat 9 of 10 Event 11 Girls 7-10 50 Back
        2 Ahmaja Rodgers DWNY NT 45.04
        3 Leia Saathoff UN-03 NT 1:00.38
        4 Vivian Galvez VKNG NT 1:08.39
        5 Alyssa Sidikpramana FROG NT 58.17
        6 Leila Soto RMDA NT 1:05.67
        7 Sarah Dotts LBSH NT 53.52
        8 Madalyn Torres ULTR NT 54.55
    Heat 10 of 10 Event 11 Girls 7-10 50 Back
        3 Cailey Christen VKNG NT 57.17
        4 Camila Sepulveda DWNY NT 1:01.53
        5 Kelly Heredia Viteri COMM NT 50.58
        6 Amanda Crockett SPS NT 56.00
        7 Natalia Ponce RMDA NT 1:03.56
        8 Ruchi Bondre SGSG NT 55.02
Event 12 Boys 7-10 50 Back
    Heat 1 of 7 Event 12 Boys 7-10 50 Back
        2 Conner Alvarez OAS 46.78 45.56
        3 Gabriel Labrado DWNY 44.37 44.79
        4 Kenny Jiang CRWN 43.36 NT
        5 Jacob Shaffer RFSH 41.54 40.73
        6 Jake Jordan LBSH 42.24 43.16
        7 Ronald Lim PASA 43.57 43.85
        8 Adam Chavez RMDA 45.67 44.48
    Heat 2 of 7 Event 12 Boys 7-10 50 Back
        2 Ryli Rodriguez RMDA 49.61 48.26
        3 Gian Velasco OAS 48.21 47.18
        4 Sebastian Farrington ARSC 47.34 41.85
        5 Matvey Kandul SPS 46.84 47.07
        6 Cheney Mo CERR 47.24 45.90
        7 Tim Chun SGSG 47.93 52.98
        8 Samuel Chen RMDA 48.43 52.90
    Heat 3 of 7 Event 12 Boys 7-10 50 Back
        2 Dylan Pham CERR 56.37 51.36
        3 Ian Slowinski LBSH 55.59 55.06
        4 Jarem Usita RMDA 51.30 51.08
        5 Kristian Loza OAS 50.86 49.17
        6 Almos Petho FROG 51.14 50.58
        7 Adrian Benedict WAC 53.00 55.43
        8 Andy Yang SPS 56.12 52.35
    Heat 4 of 7 Event 12 Boys 7-10 50 Back
        2 Javante Fearence BSC 1:05.33 1:02.66
        3 Alejandro Lucas COMM 1:01.60 1:03.84
        4 Elliott Jang RMDA 58.21 59.92
        5 Avery Thompson FROG 56.90 1:00.49
        6 Bennett Williamson RFSH 57.97 52.80
        7 Raiden Resurreccion DWNY 1:00.00 57.09
        8 Gabriel Chiu CRWN 1:01.77 56.44
    Heat 5 of 7 Event 12 Boys 7-10 50 Back
        2 Brandon Choung CERR NT 52.55
        3 Nathan Urrea RMDA NT 55.42
        4 Kyle Ybaceta VKNG NT 59.03
        5 Jacobi Medina MDNA 1:05.84 1:01.46
        6 Brandon Lim RMDA 1:06.90 1:06.93
        7 Cole Grotjohn OAS NT 49.70
        8 Eathan Garner VKNG NT 1:11.95
    Heat 6 of 7 Event 12 Boys 7-10 50 Back
        3 Omar Macedo WAC NT 1:02.31
        4 Joshua Ruiz DWNY NT 1:12.01
        5 Colin Shiung MPMR NT 49.99
        6 Misael Vazquez MSAC NT 1:01.01
        7 Nathanael Acker ARSC NT 56.45
    Heat 7 of 7 Event 12 Boys 7-10 50 Back
        4 Frank Pang MPMR NT 51.84
        5 Jake Hernandez SGSG NT 58.38
        6 William Thomas PASA NT 55.16
Event 13 Girls 11-12 50 Back
    Heat 1 of 11 Event 13 Girls 11-12 50 Back
        2 Madison Forrest WAC 39.83 40.87
        3 Lorelei Rojo VKNG 38.62 36.27
        4 Jordan Mullin CRWN 37.88 38.81
        5 Allysan Tse CRWN 34.31 35.34
        6 Genevieve Niko RMDA 36.92 36.75
        7 Katie Pak RMDA 38.29 39.90
        8 Emily Kim RMDA 39.29 39.13
    Heat 2 of 11 Event 13 Girls 11-12 50 Back
        2 Elaine Kwang CRWN 41.17 39.21
        3 Karen Tang MPMR 40.78 41.11
        4 Breeana Flores DWNY 40.70 41.16
        5 Nina Gonzalez VKNG 40.12 40.28
        6 Remy Wong RMDA 40.27 39.93
        7 Ayden Min RMDA 40.74 37.32
        8 Michaela Sumortin VKNG 41.11 41.08
    Heat 3 of 11 Event 13 Girls 11-12 50 Back
        2 Madison Mercado CERR 43.53 40.62
        3 Thu May CRWN 43.15 39.57
        4 Glory Gage CERR 42.55 42.51
        5 Anna Jordan CERR 41.22 40.93
        6 Alicia Avetisyan PASA 42.27 43.69
        7 Alyssa Thomas VKNG 42.73 42.91
        8 Alexandria Dornoff CERR 43.44 42.25
    Heat 4 of 11 Event 13 Girls 11-12 50 Back
        2 Abigail Bueno DWNY 45.97 48.53
        3 Megan Hurley RFSH 44.49 44.95
        4 Isabelle Neri CERR 44.19 44.41
        5 Frances Mikulski RMDA 43.92 40.69
        6 Maryanne Escalante BSC 43.98 43.72
        7 Lia Francisco VKNG 44.30 46.50
        8 Ava Ziroli LBSH 45.16 43.90
    Heat 5 of 11 Event 13 Girls 11-12 50 Back
        2 Michelle Rodriguez DWNY 47.46 45.19
        3 Yasmin Yanthis BSC 46.84 46.05
        4 Katelyn Onyekwelu FROG 46.54 46.44
        5 Kaitlin De La Cruz DWNY 46.03 46.10
        6 Ariel Cordova VKNG 46.14 44.74
        7 Hannah Szeszulski LBSH 46.65 45.29
        8 Stella Polanco CERR 47.03 46.71
    Heat 6 of 11 Event 13 Girls 11-12 50 Back
        2 Kassidy Ly RMDA 49.80 49.83
        3 Odella Tea LBSH 49.41 44.33
        4 Ellen Leung CRWN 49.08 45.79
        5 Diane Celeste BSC 47.47 46.77
        6 Tea Satariano LBSH 48.66 49.50
        7 Melissa Prata DWNY 49.29 49.20
        8 Irene Tsen RMDA 49.57 46.52
    Heat 7 of 11 Event 13 Girls 11-12 50 Back
        2 Bianca Cruz COMM 57.59 1:01.83
        3 Elsa Daugherty RMDA 53.51 50.11
        4 Alma Rios DWNY 51.40 49.72
        5 Ariana Sandoval DWNY 51.20 51.48
        6 Lydia Campbell RMDA 51.31 51.18
        7 Amelia Martinez RMDA 53.13 52.91
        8 Grizelle Sandoval DWNY 55.89 55.11
    Heat 8 of 11 Event 13 Girls 11-12 50 Back
        2 Emily Ramirez RMDA 1:00.46 53.69
        3 Krystal Ung MPMR 58.74 53.80
        4 Isabel Sollender RMDA 58.02 47.48
        5 Rayana Bhardwaj CERR 57.71 57.79
        6 Skyler Hirota LBSH 57.89 58.65
        7 Emma Wilderman RFSH 58.38 57.24
        8 Naima Arteaga DWNY 1:00.44 58.51
    Heat 9 of 11 Event 13 Girls 11-12 50 Back
        2 Alyssa Jimenez DWNY NT 50.85
        3 Madeline Hidalgo DWNY 1:23.75 1:20.59
        4 Sydney Chaikittirattana LBSH 1:04.93 59.29
        5 Jasmin Rosales DWNY 1:00.60 54.07
        6 Ximena Pescio DWNY 1:02.56 59.75
        7 Yesenia Hernandez DWNY 1:06.47 56.74
        8 Zora Hinrichs CRWN NT 46.33
    Heat 10 of 11 Event 13 Girls 11-12 50 Back
        2 Kazuki Nagao ARSC NT 49.41
        3 Evelyn Dowd SPS NT 49.23
        4 Emily Hernandez SGSG NT 49.19
        5 Isabella Dobbs RFSH NT 46.33
        6 Mireya Saathoff UN-03 NT 46.93
        7 Victoria Quiroz SPS NT 1:03.71
        8 Catherine Karle LBSH NT 49.81
    Heat 11 of 11 Event 13 Girls 11-12 50 Back
        3 Josephine Larsen SPS NT 51.16
        4 Samantha Burgess RMDA NT 47.93
        5 Allison Severs FROG NT 56.80
        6 Shaily Sarmiento BPAC NT 59.69
        7 Samantha Gamero RMDA NT 45.85
Event 14 Girls 5-8 50 Free
    Heat 1 of 5 Event 14 Girls 5-8 50 Free
        2 Danielle Choi PASA 51.78 55.01
        3 Hailey Smith VKNG 51.15 46.09
        4 Grace Hong UN 48.87 47.61
        5 Angelina Dieu SGSG 44.10 42.52
        6 Charlotte Kim CERR 46.70 44.15
        7 Ainsley Kuhne MSAC 50.91 48.97
        8 Ava Peterson RMDA 51.27 46.25
    Heat 2 of 5 Event 14 Girls 5-8 50 Free
        2 Sydney Shaffer RFSH 59.92 56.38
        3 Mya Bohannon WAC 56.84 56.69
        4 Andrea Echeverria PASA 55.51 46.56
        5 Alice Tam CERR 52.92 52.37
        6 Aubrey Velasco OAS 55.36 55.05
        7 Valentina Bueno DWNY 55.55 53.90
        8 Ivy Flores WAC 58.44 53.14
    Heat 3 of 5 Event 14 Girls 5-8 50 Free
        2 Phoebe Kuo MSAC NT 44.67
        3 Gabriella Chavez DWNY 1:25.54 1:14.46
        4 Lucille Jureidini DWNY 1:16.06 1:02.23
        5 Stella Garcia DWNY 1:02.98 1:13.88
        6 Kamea Christ FROG 1:12.16 1:01.58
        7 Xochitl Lopez DWNY 1:25.40 1:25.81
        8 Rebecca Granger DWNY 1:30.71 1:20.46
    Heat 4 of 5 Event 14 Girls 5-8 50 Free
        2 Elora Kimura FROG NT 54.99
        3 Elizabeth Clay RMDA NT 46.52
        4 Olivia Choung CERR NT 1:08.71
        5 Karleigh Ortega WAC NT 1:00.72
        6 Keilani Monge DWNY NT 1:07.18
        7 Ellie Cruz WAC NT 49.45
        8 Alissa Chengswasdisthaporn RMDA NT 57.68
    Heat 5 of 5 Event 14 Girls 5-8 50 Free
        3 Alexa Sepulveda DWNY NT 1:05.04
        4 Katelyn Chiu EMS NT 1:13.65
        5 Natalie Avetisyan PASA NT 1:13.30
        6 Alexandra Rodriguez RMDA NT 1:08.29
        7 Ava Alejandre RMDA NT 48.67
Event 15 Boys 5-8 50 Free
    Heat 1 of 3 Event 15 Boys 5-8 50 Free
        2 Westin Wong RMDA 55.89 50.95
        3 Roy Ramirez RMDA 51.65 41.92
        4 Cash Trowbridge VKNG 49.03 42.87
        5 Julian Reyes WAC 47.14 45.77
        6 Jordan Chiang RMDA 47.37 47.45
        7 Aaron Chengswasdisthaporn RMDA 49.30 48.11
        8 Nathan Jang RMDA 53.43 52.11
    Heat 2 of 3 Event 15 Boys 5-8 50 Free
        2 Charlie Dotts LBSH NT 54.41
        3 Dominic Estrada WAC NT 45.50
        4 Fox Wise RFSH 1:01.22 1:00.47
        5 Luke Kim RMDA 58.97 49.89
        6 Jake Bertao DWNY 1:00.74 47.41
        7 Conner Trowbridge VKNG NT 1:09.73
        8 Eric Luong MPMR NT 46.21
    Heat 3 of 3 Event 15 Boys 5-8 50 Free
        4 Jayden Shin RMDA NT 58.78
        5 Jeremiah Frascini RMDA NT 47.82
        6 Wei Ham PASA NT 55.23
Event 16 Girls 7-10 50 Free
    Heat 1 of 11 Event 16 Girls 7-10 50 Free
        2 Bethany Burga FROG 37.96 37.22
        3 Alyssa McClure RMDA 37.50 34.99
        4 Isabelle Drossel FROG 36.76 36.74
        5 Kai Izquierdo ULTR 35.09 34.89
        6 Daniella Reina BSC 36.44 NT
        7 Avah Garcia WAC 36.87 37.12
        8 Angelique Lacheno MSAC 37.60 36.55
    Heat 2 of 11 Event 16 Girls 7-10 50 Free
        2 Samantha Wong PASA 39.33 41.64
        3 Samantha Wong CRWN 38.99 38.96
        4 Sarah Banh SGSG 38.81 39.25
        5 Rachel Ramirez DWNY 37.99 38.07
        6 Anh Vu CERR 38.55 38.23
        7 Kiara Maze VKNG 38.97 37.83
    Heat 3 of 11 Event 16 Girls 7-10 50 Free
        2 Mila Ciampa BSC 40.89 43.01
        3 Isabel Merica-Jones RMDA 40.66 38.87
        4 Mylie Jayne Erezo VKNG 40.12 36.92
        5 Valerie Flores DWNY 39.93 39.50
        6 Makenah Reveles ULTR 40.12 36.67
        7 Luna Cerrillo VKNG 40.35 42.55
        8 Katherine Garcia DWNY 40.82 40.70
    Heat 4 of 11 Event 16 Girls 7-10 50 Free
        2 Twyla Metcalfe SPS 42.55 44.66
        3 Jolene Shen ARSC 41.93 NT
        4 Mia Gomez DWNY 41.76 42.18
        5 Aleaha Gonzalez COMM 40.96 36.69
        6 Lily Nagle VKNG 41.28 39.32
        7 Kailyn Song UN 41.86 37.94
        8 Ashley Vasconcelos WAC 42.52 46.25
    Heat 5 of 11 Event 16 Girls 7-10 50 Free
        2 Megan Sallenbach RMDA 43.99 45.90
        3 Adrienne Lim PASA 43.44 43.21
        4 Reyna Barragan COMM 42.91 40.76
        5 Matilda Davison-Lakey BSC 42.81 42.24
        6 Samantha Lee RMDA 42.84 42.69
        7 Jacqueline Escalante BSC 43.41 43.95
        8 Samantha Labrado DWNY 43.61 41.70
    Heat 6 of 11 Event 16 Girls 7-10 50 Free
        2 Patrisha Hordista RMDA 47.34 45.75
        3 Janelle Gutierrez BPAC 46.23 45.26
        4 Natalie Martinez DWNY 45.43 49.27
        5 Gisselle Cruz COMM 44.32 42.13
        6 Kaylee Bloeser RFSH 45.20 42.56
        7 Stephanie Rosales DWNY 45.81 42.41
        8 Amaya Mahler SPS 46.23 46.32
    Heat 7 of 11 Event 16 Girls 7-10 50 Free
        2 Peta Eriksen RFSH 49.66 49.01
        3 Jessica Vicioso LBSH 49.12 47.12
        4 Madison Jo Erezo VKNG 48.16 41.18
        5 Argyrula Kiousis LBSH 47.59 47.05
        6 Annika Barriteau RFSH 47.96 47.31
        7 Penny Chang RFSH 48.66 44.56
        8 Berlynn Mani COMM 49.43 45.48
    Heat 8 of 11 Event 16 Girls 7-10 50 Free
        2 Jocelyn Kim RMDA 55.85 44.12
        3 Lynda Sierra MDNA 50.79 51.89
        4 Nevaeh Soto RMDA 50.64 52.70
        5 Caitlin Ludwig RFSH 50.35 50.23
        6 Chloe Held PASA 50.54 49.93
        7 Alyssa Sidikpramana FROG 50.74 47.79
        8 Jorja Neumann VKNG 52.51 39.47
    Heat 9 of 11 Event 16 Girls 7-10 50 Free
        2 Ruchi Bondre SGSG NT 43.78
        3 Natalia Ponce RMDA NT 54.16
        4 Kelly Heredia Viteri COMM NT 39.18
        5 Leia Saathoff UN-03 NT 53.73
        6 Makayla Johnson RMDA NT 41.56
        7 Madalyn Torres ULTR NT 43.28
        8 Camila Sepulveda DWNY NT 49.68
    Heat 10 of 11 Event 16 Girls 7-10 50 Free
        2 Sarah Dotts LBSH NT 46.07
        3 Kate Clay RMDA NT 40.79
        4 Kaitlyn Morales FROG NT 55.91
        5 Ahmaja Rodgers DWNY NT 36.90
        6 Leila Soto RMDA NT 58.96
        7 Lucy Hansen SPS NT 1:01.24
        8 Nicki Carrillo EMS NT 51.89
    Heat 11 of 11 Event 16 Girls 7-10 50 Free
        4 Alyssa Portillo DWNY NT 59.96
        5 Cailey Christen VKNG NT 42.82
        6 Vivian Galvez VKNG NT 1:09.80
Event 17 Boys 7-10 50 Free
    Heat 1 of 7 Event 17 Boys 7-10 50 Free
        2 Ryli Rodriguez RMDA 36.20 35.42
        3 Gabriel Labrado DWNY 35.26 34.95
        4 Bryan Chang ARSC 34.47 34.33
        5 River Chiang RMDA 32.78 33.27
        6 Jacob Shaffer RFSH 33.80 34.21
        7 Ronald Lim PASA 34.82 35.56
    Heat 2 of 7 Event 17 Boys 7-10 50 Free
        2 Sebastian Farrington ARSC 39.08 36.80
        3 Anthony Dornoff CERR 38.28 37.76
        4 Zinadin Rosales DWNY 36.84 37.00
        5 Jake Jordan LBSH 36.70 35.93
        6 Matvey Kandul SPS 36.81 35.94
        7 Hunter Hua CERR 36.87 36.48
        8 Gian Velasco OAS 38.43 39.08
    Heat 3 of 7 Event 17 Boys 7-10 50 Free
        2 Kristian Loza OAS 42.47 41.48
        3 Lucas Smith VKNG 41.06 38.79
        4 Adam Chavez RMDA 40.10 39.61
        5 Conner Alvarez OAS 39.11 39.00
        6 Noah Samanta RMDA 39.45 36.94
        7 Almos Petho FROG 40.29 39.67
        8 Ian Slowinski LBSH 41.14 40.33
    Heat 4 of 7 Event 17 Boys 7-10 50 Free
        2 Raiden Resurreccion DWNY 48.49 48.28
        3 Dylan Pham CERR 47.37 45.64
        4 Bennett Williamson RFSH 44.01 40.07
        5 Samuel Chen RMDA 43.48 46.13
        6 Alejandro Lucas COMM 43.54 40.98
        7 Joshua Lam BPAC 44.76 40.87
        8 Javante Fearence BSC 47.88 48.87
    Heat 5 of 7 Event 17 Boys 7-10 50 Free
        2 Jianson Huang ARSC NT 39.45
        3 Elliott Jang RMDA 53.46 49.18
        4 Avery Thompson FROG 51.85 49.70
        5 Jacobi Medina MDNA 49.37 52.42
        6 Andy Yang SPS 49.60 44.42
        7 Gabriel Chiu CRWN 52.71 48.34
        8 Brandon Lim RMDA 59.94 52.83
    Heat 6 of 7 Event 17 Boys 7-10 50 Free
        2 Nathanael Acker ARSC NT 44.62
        3 Joshua Ruiz DWNY NT 55.04
        4 Frank Pang MPMR NT 44.15
        5 Jake Hernandez SGSG NT 40.67
        6 Misael Vazquez MSAC NT 57.65
        7 Omar Macedo WAC NT 48.86
        8 Cole Grotjohn OAS NT 52.66
    Heat 7 of 7 Event 17 Boys 7-10 50 Free
        2 William Thomas PASA NT 46.74
        3 Tim Chun SGSG NT 39.94
        4 Brandon Choung CERR NT 40.28
        5 Kyle Ybaceta VKNG NT 55.22
        6 Colin Shiung MPMR NT 41.76
        7 Eathan Garner VKNG NT 55.00
        8 Nathan Urrea RMDA NT 46.35
Event 18 Girls 11-12 50 Free
    Heat 1 of 12 Event 18 Girls 11-12 50 Free
        2 Hannah Lee RMDA 32.44 31.26
        3 Nina Gonzalez VKNG 32.28 32.69
        4 Madison Mercado CERR 31.02 31.93
        5 Genevieve Niko RMDA 30.48 30.82
        6 Eliana Limmen PASA 30.54 30.64
        7 Kaya Reyes WAC 32.14 32.29
        8 Trinity Salcedo MSAC 32.30 31.08
    Heat 2 of 12 Event 18 Girls 11-12 50 Free
        2 Emily Kim RMDA 34.13 32.56
        3 Malia Munsayac SGSG 33.68 33.80
        4 Elaine Kwang CRWN 33.27 32.48
        5 Lorelei Rojo VKNG 32.61 32.72
        6 Sandra Redding RMDA 32.78 31.37
        7 Ava Ziroli LBSH 33.43 34.31
        8 Kiana Henriquez FROG 34.11 31.52
    Heat 3 of 12 Event 18 Girls 11-12 50 Free
        2 Michaela Sumortin VKNG 34.90 34.85
        3 Sarah Kaven LBSH 34.71 34.71
        4 Katie Pak RMDA 34.64 33.40
        5 Maryanne Escalante BSC 34.44 33.69
        6 Madison Forrest WAC 34.45 32.28
        7 Katelyn Onyekwelu FROG 34.71 33.20
        8 Megan Lam BPAC 34.86 36.62
    Heat 4 of 12 Event 18 Girls 11-12 50 Free
        2 Kaitlin De La Cruz DWNY 36.51 36.49
        3 Natalie Guevara MSAC 35.66 33.41
        4 Melissa Prata DWNY 35.52 35.29
        5 Thu May CRWN 34.97 33.02
        6 Alyssa Thomas VKNG 35.47 34.41
        7 Breeana Flores DWNY 35.54 34.47
        8 Megan Hurley RFSH 36.29 36.38
    Heat 5 of 12 Event 18 Girls 11-12 50 Free
        2 Stella Ho CRWN 37.84 38.69
        3 Hannah Szeszulski LBSH 37.52 37.69
        4 Paige LaValley VKNG 36.93 38.37
        5 Abigail Bueno DWNY 36.54 36.38
        6 Isabelle Neri CERR 36.56 36.63
        7 Glory Gage CERR 36.95 35.45
        8 Alicia Avetisyan PASA 37.76 37.20
    Heat 6 of 12 Event 18 Girls 11-12 50 Free
        2 Priscila Tea LBSH 39.89 35.11
        3 Michelle Rodriguez DWNY 39.81 37.60
        4 Ariana Sandoval DWNY 39.61 36.99
        5 Yasmin Yanthis BSC 38.14 38.03
        6 Lia Francisco VKNG 39.59 39.96
        7 Charlize Garcia OAS 39.74 38.27
        8 Irene Tsen RMDA 39.81 37.53
    Heat 7 of 12 Event 18 Girls 11-12 50 Free
        2 Ellen Leung CRWN 42.25 36.27
        3 Emery Fishbach PASA 41.35 41.17
        4 Stella Polanco CERR 40.92 40.61
        5 Amelia Martinez RMDA 40.48 39.02
        6 Diane Celeste BSC 40.75 42.10
        7 Tea Satariano LBSH 41.10 38.02
        8 Isabella Dobbs RFSH 41.54 38.24
    Heat 8 of 12 Event 18 Girls 11-12 50 Free
        2 Krystal Ung MPMR 46.88 46.56
        3 Odella Tea LBSH 44.79 39.24
        4 Alma Rios DWNY 43.29 43.28
        5 Bianca Cruz COMM 42.55 49.53
        6 Skyler Hirota LBSH 42.57 42.56
        7 Lydia Campbell RMDA 44.37 44.07
        8 Emma Wilderman RFSH 45.62 42.78
    Heat 9 of 12 Event 18 Girls 11-12 50 Free
        2 Isabel Sollender RMDA 48.79 41.90
        3 Rayana Bhardwaj CERR 48.13 48.68
        4 Emily Ramirez RMDA 47.32 46.32
        5 Ximena Pescio DWNY 47.00 48.93
        6 Sydney Chaikittirattana LBSH 47.31 47.40
        7 Naima Arteaga DWNY 47.35 48.12
        8 Elsa Daugherty RMDA 48.33 41.30
    Heat 10 of 12 Event 18 Girls 11-12 50 Free
        2 Evelyn Dowd SPS NT 38.79
        3 Yesenia Hernandez DWNY 56.95 41.59
        4 Victoria Reyes RMDA 53.58 41.48
        5 Alejandra Contreras BPAC 50.08 37.90
        6 Jasmin Rosales DWNY 50.20 45.80
        7 Shaily Sarmiento BPAC 54.75 46.35
        8 Madeline Hidalgo DWNY 58.15 55.76
    Heat 11 of 12 Event 18 Girls 11-12 50 Free
        2 Krishna Hajari CERR NT 45.98
        3 Emily Hernandez SGSG NT 39.29
        4 Mireya Saathoff UN-03 NT 38.75
        5 Catherine Karle LBSH NT 39.46
        6 Yolotzin Subdias SPS NT 41.01
        7 Zora Hinrichs CRWN NT 43.83
        8 Samantha Gamero RMDA NT 41.25
    Heat 12 of 12 Event 18 Girls 11-12 50 Free
        3 Samantha Burgess RMDA NT 36.81
        4 Victoria Quiroz SPS NT 58.01
        5 Josephine Larsen SPS NT 41.52
        6 Alyssa Jimenez DWNY NT 40.80
        7 Kazuki Nagao ARSC NT 46.84
        8 Allison Severs FROG NT 46.28
Event 19 Girls 7-10 100 Fly
    Heat 1 of 3 Event 19 Girls 7-10 100 Fly
        3 Bethany Burga FROG 1:40.78 1:45.37
        4 Samantha Wong PASA 1:35.05 1:40.74
        5 Clemence Choy CERR 1:25.69 1:25.59
        6 Avah Garcia WAC 1:26.36 1:28.67
        7 Sofia Brys RFSH 1:38.77 1:37.69
        8 Isabelle Drossel FROG 1:42.97 1:38.04
    Heat 2 of 3 Event 19 Girls 7-10 100 Fly
        3 Peta Eriksen RFSH NT 2:14.93
        4 Ava Rosche DWNY NT 2:04.55
        5 Aleaha Gonzalez COMM 2:00.22 1:50.75
        6 Candice Cheung ARSC NT 1:36.07
        7 Berlynn Mani COMM NT 2:13.64
        8 Kelly Heredia Viteri COMM NT 1:50.26
    Heat 3 of 3 Event 19 Girls 7-10 100 Fly
        4 Mila Ciampa BSC NT 1:47.22
        5 Reyna Barragan COMM NT 2:00.88
        6 Kate Clay RMDA NT 1:43.44
Event 20 Boys 7-10 100 Fly
    Heat 1 of 2 Event 20 Boys 7-10 100 Fly
        2 Jarem Usita RMDA NT 1:45.56
        3 Lucas Smith VKNG 1:53.55 1:54.84
        4 Ronald Lim PASA 1:32.37 1:29.46
        5 Ian Quintas ULTR 1:20.94 1:27.07
        6 Bryan Chang ARSC 1:29.48 1:33.35
        7 River Chiang RMDA 1:44.29 1:30.12
        8 Noah Samanta RMDA NT 1:50.32
    Heat 2 of 2 Event 20 Boys 7-10 100 Fly
        3 Cheney Mo CERR NT 1:23.07
        4 Adrian Benedict WAC NT 1:54.06
        5 Leon Mikulski RMDA NT 1:30.61
        6 Sebastian Farrington ARSC NT 1:43.63
        7 Anthony Dornoff CERR NT 1:43.52
        8 Gian Velasco OAS NT 1:48.82
Event 21 Girls 11-12 100 Fly
    Heat 1 of 4 Event 21 Girls 11-12 100 Fly
        2 Allysan Tse CRWN 1:25.10 1:19.51
        3 Lorelei Rojo VKNG 1:23.03 1:16.29
        4 Jordan Mullin CRWN 1:19.27 1:23.61
        5 Trinity Salcedo MSAC 1:16.52 1:21.57
        6 Hanna La Brada WAC 1:18.64 1:17.90
        7 Glory Gage CERR 1:20.65 1:23.85
        8 Katie Pak RMDA 1:23.51 1:22.80
    Heat 2 of 4 Event 21 Girls 11-12 100 Fly
        2 Maryanne Escalante BSC 1:36.42 1:42.06
        3 Remy Wong RMDA 1:30.73 1:24.02
        4 Alexandria Dornoff CERR 1:27.85 1:24.92
        5 Kiana Henriquez FROG 1:26.05 NT
        6 Charlotte Jordan CERR 1:26.57 1:25.68
        7 Michaela Sumortin VKNG 1:28.27 1:28.40
        8 Frances Mikulski RMDA 1:35.95 1:26.20
    Heat 3 of 4 Event 21 Girls 11-12 100 Fly
        2 Sandra Redding RMDA 1:50.12 1:29.74
        3 Ariel Cordova VKNG 1:44.48 1:41.49
        4 Katelyn Onyekwelu FROG 1:38.63 1:40.50
        5 Kathryn Simpson RMDA 1:37.35 1:22.92
        6 Megan Hurley RFSH 1:38.37 1:40.57
        7 Malia Munsayac SGSG 1:41.82 1:36.84
        8 Charlize Garcia OAS 1:45.94 1:34.64
    Heat 4 of 4 Event 21 Girls 11-12 100 Fly
        4 Karen Tang MPMR NT 1:30.83
        5 Emma Wilderman RFSH NT 2:09.60
        6 Alejandra Contreras BPAC NT 1:47.56
        7 Priscila Tea LBSH NT 1:28.47
Event 22 Girls 5-10 200 Medley Relay
Event 23 Boys 5-10 200 Medley Relay
Event 24 Girls 11-12 400 Medley Relay
Event 25 Girls Open 200 Fly
        4 Alexis Lay EMS 3:05.70 3:31.95
        5 Daniela Acosta SGSG 2:48.45 2:49.15
        6 Danni Murray MPMR 2:57.90 3:10.11
        7 Jessie Yu MPMR 3:05.70 2:57.51
Event 26 Boys Open 200 Fly
        4 Sean Campbell RMDA 2:56.18 2:54.28
        5 Alex Min RMDA 2:36.68 2:30.34
        6 Dominic Samanta UN-07 2:41.69 2:37.61
        7 Ben Rowe PASA 3:07.20 3:02.19
Event 27 Girls Open 200 Back
    Heat 1 of 2 Event 27 Girls 200 Back
        2 Georgia Buffington BSC 2:53.18 2:51.38
        3 Bethany Contreras DWNY 2:49.70 2:55.46
        4 Kayanne Tran SGSG 2:47.61 2:51.90
        5 Brenna Knapp UN-01 2:43.46 2:47.91
        6 Eliana Limmen PASA 2:44.55 2:42.30
        7 Sarah Isip UN-07 2:48.10 2:48.01
        8 Natalie Rosales UN-05 2:52.95 2:52.65
    Heat 2 of 2 Event 27 Girls 200 Back
        3 Wendy Gamboa UN-09 3:09.20 3:05.04
        4 Hannah Lee RMDA 3:05.88 2:53.53
        5 Jessie Yu MPMR 2:54.21 2:50.11
        6 Katie Zelaya MSAC 3:03.04 3:09.07
        7 Astha Bisht CERR 3:09.20 3:19.36
Event 28 Boys Open 200 Back
    Heat 1 of 2 Event 28 Boys 200 Back
        2 Jacob Sallenbach RMDA 3:11.79 2:44.35
        3 Carlos Rojo UN-01 2:44.61 2:32.46
        4 Matt Ortiz RMDA 2:36.66 2:35.20
        5 Jesus Murguia UN-05 2:34.71 2:33.46
        6 Liam Mc Gee BSC 2:35.83 2:36.27
        7 Ephraim Choi PASA 2:40.39 2:41.24
        8 Andre Celeste BSC 2:56.73 2:50.40
    Heat 2 of 2 Event 28 Boys 200 Back
        3 Vincent Lee UN-08 2:59.12 3:03.36
        4 Tibor Petho FROG 3:11.80 2:56.35
        5 Noah Garza CROC 3:11.80 2:44.54
        6 Brandon Cheung ARSC 3:11.80 2:57.23
        7 Ethan Garcia UN-08 3:11.80 2:59.21
Event 29 Boys 11-12 200 Free
    Heat 1 of 4 Event 29 Boys 11-12 200 Free
        2 Shawn Ho CRWN 2:41.22 2:36.59
        3 Jarrett Tran RMDA 2:31.95 2:22.55
        4 Oscar Cruz WAC 2:30.49 2:27.27
        5 Colin Geer MSAC 2:25.49 2:24.08
        6 Brett Campbell RMDA 2:29.77 2:29.43
        7 Joel DeAnda RMDA 2:31.37 2:28.39
        8 Darren Banh SGSG 2:32.93 2:35.29
    Heat 2 of 4 Event 29 Boys 11-12 200 Free
        2 Andrew Mackinnon CERR 2:57.77 2:36.30
        3 Adrian Estrada WAC 2:46.36 2:44.07
        4 Aaron Mackinnon CERR 2:43.46 2:35.85
        5 Luca Samanta RMDA 2:41.61 2:35.09
        6 Joseph Lee ARSC 2:43.30 2:38.62
        7 Ray Chun SGSG 2:44.51 2:40.42
        8 Jonathan Chiu CRWN 2:47.54 2:37.90
    Heat 3 of 4 Event 29 Boys 11-12 200 Free
        2 Luke Zimmerman SPS NT 3:14.97
        3 Andrew Wong MPMR NT 2:32.94
        4 Nicholas Padilla COMM 3:12.83 2:41.66
        5 Vicente Zapata WAC 3:02.92 3:06.65
        6 Alexander Montoya VKNG 3:03.61 2:49.13
        7 Luke Cassiano MSAC NT 3:08.88
        8 Jack Woodson LBSH NT 3:10.58
    Heat 4 of 4 Event 29 Boys 11-12 200 Free
        2 Jerison Wong SGSG NT 3:13.57
        3 Aiden Crisonino DWNY NT 3:10.53
        4 Andrew Sakahara SPS NT 2:59.85
        5 Andrew Zhao CERR NT 2:48.26
        6 Theodore kim CERR NT 2:40.50
        7 Roman Kopitsa RMDA NT 3:10.23
        8 Adam Truong MPMR NT 2:45.00
Event 30 Girls 13-14 200 Free
    Heat 1 of 7 Event 30 Girls 15-109 200 Free
        2 Samantha Mak UN-08 2:25.68 2:26.25
        3 Anya Nguyenkhoa RMDA 2:24.55 2:32.70
        4 Leila Marr BSC 2:23.15 2:27.23
        5 Abigail Rousseau PASA 2:20.53 2:28.82
        6 Marian Cheramy WAC 2:21.20 2:23.75
        7 Alyssa Esparza RMDA 2:23.45 2:28.75
        8 Alejandra Villa UN-05 2:24.71 2:26.60
    Heat 2 of 7 Event 30 Girls 13-14 200 Free
        2 Emily Drossel FROG 2:34.08 2:23.80
        3 Claudia Torres UN-09 2:33.74 2:42.95
        4 Georgia Buffington BSC 2:28.85 2:31.66
        5 Joan Choi PASA 2:26.94 2:27.44
        6 Laila Topinio RMDA 2:28.03 2:32.32
        7 Jenna McClure RMDA 2:32.09 2:30.90
        8 Paola Hernandez WAC 2:33.79 2:35.19
    Heat 3 of 7 Event 30 Girls 13-14 200 Free
        2 Isabella Reina BSC 2:43.46 2:42.93
        3 Samantha Azuma RMDA 2:39.34 2:42.34
        4 Samantha Pastor UN-05 2:38.12 2:39.49
        5 Anika Nguyenkhoa RMDA 2:35.34 2:47.90
        6 Angelina Tang MPMR 2:36.97 2:38.79
        7 Danni Murray MPMR 2:38.43 2:36.16
        8 Michelle Prata DWNY 2:42.24 2:46.33
    Heat 4 of 7 Event 30 Girls 13-14 200 Free
        2 Anika Ball MSAC 2:49.51 2:46.63
        3 Lauren Francisco VKNG 2:46.23 2:45.89
        4 Sydney Esquerra RMDA 2:45.31 2:36.92
        5 Jillian Gerial CERR 2:44.24 2:37.15
        6 Camila Zacarias COMM 2:44.78 2:43.79
        7 Jewelianne Steppe RMDA 2:46.04 2:39.45
        8 Alondra Villa DWNY 2:46.31 2:46.76
    Heat 5 of 7 Event 30 Girls 13-14 200 Free
        2 Jacey Marie Erezo VKNG 3:00.94 2:54.74
        3 Kate Smith VKNG 2:59.02 2:55.44
        4 Reanna Rodriguez WAC 2:54.38 2:46.28
        5 Sidney Prata DWNY 2:53.92 3:01.77
        6 Ivy Martin RFSH 2:54.01 2:52.31
        7 Anabel Reyes DWNY 2:57.83 2:58.37
        8 Brooklyn Quarles LBSH 2:59.29 2:54.79
    Heat 6 of 7 Event 30 Girls 13-14 200 Free
        2 Athena Tea LBSH NT 3:08.11
        3 Casey Barragan COMM 3:10.32 2:49.49
        4 Angelina Salazar DWNY 3:06.48 2:58.61
        5 Ella Jorgensen RFSH 3:02.00 2:55.88
        6 Ronjini Chatterjee RMDA 3:05.21 2:59.04
        7 Tyler Gose VKNG 3:10.12 3:13.22
        8 Josilyn Larson DWNY 4:03.01 3:19.38
    Heat 7 of 7 Event 30 Girls 13-14 200 Free
        4 Michelle Ung MPMR NT 2:24.31
        5 Sophia Green RMDA NT 2:32.89
        6 Jenny Benedict WAC NT 2:28.61
Event 30 Girls 15&O 200 Free
    Heat 1 of 5 Event 30 Girls 15-109 200 Free
        2 Samantha Mak UN-08 2:25.68 2:26.25
        3 Anya Nguyenkhoa RMDA 2:24.55 2:32.70
        4 Leila Marr BSC 2:23.15 2:27.23
        5 Abigail Rousseau PASA 2:20.53 2:28.82
        6 Marian Cheramy WAC 2:21.20 2:23.75
        7 Alyssa Esparza RMDA 2:23.45 2:28.75
        8 Alejandra Villa UN-05 2:24.71 2:26.60
    Heat 2 of 5 Event 30 Girls 13-14 200 Free
        2 Emily Drossel FROG 2:34.08 2:23.80
        3 Claudia Torres UN-09 2:33.74 2:42.95
        4 Georgia Buffington BSC 2:28.85 2:31.66
        5 Joan Choi PASA 2:26.94 2:27.44
        6 Laila Topinio RMDA 2:28.03 2:32.32
        7 Jenna McClure RMDA 2:32.09 2:30.90
        8 Paola Hernandez WAC 2:33.79 2:35.19
    Heat 3 of 5 Event 30 Girls 13-14 200 Free
        2 Isabella Reina BSC 2:43.46 2:42.93
        3 Samantha Azuma RMDA 2:39.34 2:42.34
        4 Samantha Pastor UN-05 2:38.12 2:39.49
        5 Anika Nguyenkhoa RMDA 2:35.34 2:47.90
        6 Angelina Tang MPMR 2:36.97 2:38.79
        7 Danni Murray MPMR 2:38.43 2:36.16
        8 Michelle Prata DWNY 2:42.24 2:46.33
    Heat 4 of 5 Event 30 Girls 13-14 200 Free
        2 Anika Ball MSAC 2:49.51 2:46.63
        3 Lauren Francisco VKNG 2:46.23 2:45.89
        4 Sydney Esquerra RMDA 2:45.31 2:36.92
        5 Jillian Gerial CERR 2:44.24 2:37.15
        6 Camila Zacarias COMM 2:44.78 2:43.79
        7 Jewelianne Steppe RMDA 2:46.04 2:39.45
        8 Alondra Villa DWNY 2:46.31 2:46.76
    Heat 5 of 5 Event 30 Girls 13-14 200 Free
        2 Jacey Marie Erezo VKNG 3:00.94 2:54.74
        3 Kate Smith VKNG 2:59.02 2:55.44
        4 Reanna Rodriguez WAC 2:54.38 2:46.28
        5 Sidney Prata DWNY 2:53.92 3:01.77
        6 Ivy Martin RFSH 2:54.01 2:52.31
        7 Anabel Reyes DWNY 2:57.83 2:58.37
        8 Brooklyn Quarles LBSH 2:59.29 2:54.79
    Heat 6 of 5 Event 30 Girls 13-14 200 Free
        2 Athena Tea LBSH NT 3:08.11
        3 Casey Barragan COMM 3:10.32 2:49.49
        4 Angelina Salazar DWNY 3:06.48 2:58.61
        5 Ella Jorgensen RFSH 3:02.00 2:55.88
        6 Ronjini Chatterjee RMDA 3:05.21 2:59.04
        7 Tyler Gose VKNG 3:10.12 3:13.22
        8 Josilyn Larson DWNY 4:03.01 3:19.38
    Heat 7 of 5 Event 30 Girls 13-14 200 Free
        4 Michelle Ung MPMR NT 2:24.31
        5 Sophia Green RMDA NT 2:32.89
        6 Jenny Benedict WAC NT 2:28.61
Event 31 Boys 13-14 200 Free
    Heat 1 of 8 Event 31 Boys 13-14 200 Free
        2 Alex Min RMDA 2:19.62 2:15.63
        3 Michael Garcia WAC 2:17.41 2:16.16
        4 Isaiah Huerta RMDA 2:15.00 2:12.94
        5 Dominic Samanta UN-07 2:09.38 2:13.05
        6 Darren Mak MPMR 2:14.48 2:13.05
        7 Joshua Mar ARSC 2:15.58 2:11.69
        8 Nathan Fong UN-08 2:18.80 2:20.20
    Heat 2 of 8 Event 31 Boys 13-14 200 Free
        2 Liam Mc Gee BSC 2:24.86 2:20.13
        3 Anthony Serrano RMDA 2:22.97 2:18.17
        4 Jordon Yu UN-08 2:20.49 2:24.09
        5 Joshua Mahar CERR 2:20.01 2:13.49
        6 Francisco Villegas CRWN 2:20.09 2:23.06
        7 Joshua Boynton RMDA 2:21.28 2:10.87
        8 Geovanni Franco UN-07 2:23.10 2:22.48
    Heat 3 of 8 Event 31 Boys 13-14 200 Free
        2 Ben Rowe PASA 2:29.06 2:28.02
        3 Tibor Petho FROG 2:27.13 2:30.83
        4 Aaron Wang UN-08 2:26.67 2:30.90
        5 Jason Marsh WAC 2:25.15 2:24.24
        6 Alex Gamboa UN-09 2:26.16 2:25.34
        7 Jacob Yang UN-07 2:26.83 2:27.62
        8 Jonathan Kuhne BSC 2:28.40 2:30.97
    Heat 4 of 8 Event 31 Boys 13-14 200 Free
        2 Huy Vu CERR 2:34.73 2:28.32
        3 Diego Wolpert RMDA 2:32.12 2:21.80
        4 John Michael Bove WAC 2:31.60 2:25.53
        5 Jacob Sallenbach RMDA 2:30.83 2:26.11
        6 Kyle Quintas ULTR 2:31.14 2:35.14
        7 Kyle Woo RMDA 2:31.76 2:27.82
        8 Anthony Franco RMDA 2:32.28 2:28.37
    Heat 5 of 8 Event 31 Boys 13-14 200 Free
        2 Noah Garcia RMDA 2:39.05 2:39.05
        3 Seth Whittaker VKNG 2:38.72 2:34.31
        4 Gene Naono SGSG 2:36.96 2:29.42
        5 Pietro Croce RMDA 2:34.86 2:21.29
        6 Jeffrey Chen CERR 2:36.56 2:17.54
        7 James Barellano WAC 2:37.58 2:32.05
        8 Tomas Hertzog VKNG 2:38.91 2:30.47
    Heat 6 of 8 Event 31 Boys 13-14 200 Free
        2 Jacob Nemeth VKNG 3:08.97 3:10.19
        3 Alfredo Coronado DWNY 2:48.24 2:35.33
        4 Joshua Chen ARSC 2:45.93 2:37.70
        5 Haig Amloyan MPMR 2:40.74 2:33.15
        6 Christian Sotomayor DWNY 2:43.05 2:18.78
        7 Kevin Tran EMS 2:47.98 2:48.65
        8 David Labrado DWNY 3:08.47 2:57.48
    Heat 7 of 8 Event 31 Boys 15-109 200 Free
        2 Jesse Barragan UN-09 2:13.45 2:24.00
        3 Freddy Song MPMR NT 2:31.68
        4 Cesar Varela BPAC NT 2:50.32
        5 Collin Kwock SPS 3:45.71 3:27.41
        6 Josef Gonzalez WAC NT NT
        7 Minjoo jin CERR NT 2:28.93
        8 James Leung SGSG 2:55.38 2:43.95
    Heat 8 of 8 Event 31 Boys 13-14 200 Free
        4 Xiao Chen Zhang EMS NT 2:50.12
        5 Timothy Barney ULTR NT 3:27.08
        6 Justin Cho CERR NT 2:47.09
        7 Vincent Lee UN-08 2:34.29 2:39.90
Event 31 Boys 15&O 200 Free
    Heat 1 of 8 Event 31 Boys 13-14 200 Free
        2 Alex Min RMDA 2:19.62 2:15.63
        3 Michael Garcia WAC 2:17.41 2:16.16
        4 Isaiah Huerta RMDA 2:15.00 2:12.94
        5 Dominic Samanta UN-07 2:09.38 2:13.05
        6 Darren Mak MPMR 2:14.48 2:13.05
        7 Joshua Mar ARSC 2:15.58 2:11.69
        8 Nathan Fong UN-08 2:18.80 2:20.20
    Heat 2 of 8 Event 31 Boys 13-14 200 Free
        2 Liam Mc Gee BSC 2:24.86 2:20.13
        3 Anthony Serrano RMDA 2:22.97 2:18.17
        4 Jordon Yu UN-08 2:20.49 2:24.09
        5 Joshua Mahar CERR 2:20.01 2:13.49
        6 Francisco Villegas CRWN 2:20.09 2:23.06
        7 Joshua Boynton RMDA 2:21.28 2:10.87
        8 Geovanni Franco UN-07 2:23.10 2:22.48
    Heat 3 of 8 Event 31 Boys 13-14 200 Free
        2 Ben Rowe PASA 2:29.06 2:28.02
        3 Tibor Petho FROG 2:27.13 2:30.83
        4 Aaron Wang UN-08 2:26.67 2:30.90
        5 Jason Marsh WAC 2:25.15 2:24.24
        6 Alex Gamboa UN-09 2:26.16 2:25.34
        7 Jacob Yang UN-07 2:26.83 2:27.62
        8 Jonathan Kuhne BSC 2:28.40 2:30.97
    Heat 4 of 8 Event 31 Boys 13-14 200 Free
        2 Huy Vu CERR 2:34.73 2:28.32
        3 Diego Wolpert RMDA 2:32.12 2:21.80
        4 John Michael Bove WAC 2:31.60 2:25.53
        5 Jacob Sallenbach RMDA 2:30.83 2:26.11
        6 Kyle Quintas ULTR 2:31.14 2:35.14
        7 Kyle Woo RMDA 2:31.76 2:27.82
        8 Anthony Franco RMDA 2:32.28 2:28.37
    Heat 5 of 8 Event 31 Boys 13-14 200 Free
        2 Noah Garcia RMDA 2:39.05 2:39.05
        3 Seth Whittaker VKNG 2:38.72 2:34.31
        4 Gene Naono SGSG 2:36.96 2:29.42
        5 Pietro Croce RMDA 2:34.86 2:21.29
        6 Jeffrey Chen CERR 2:36.56 2:17.54
        7 James Barellano WAC 2:37.58 2:32.05
        8 Tomas Hertzog VKNG 2:38.91 2:30.47
    Heat 6 of 8 Event 31 Boys 13-14 200 Free
        2 Jacob Nemeth VKNG 3:08.97 3:10.19
        3 Alfredo Coronado DWNY 2:48.24 2:35.33
        4 Joshua Chen ARSC 2:45.93 2:37.70
        5 Haig Amloyan MPMR 2:40.74 2:33.15
        6 Christian Sotomayor DWNY 2:43.05 2:18.78
        7 Kevin Tran EMS 2:47.98 2:48.65
        8 David Labrado DWNY 3:08.47 2:57.48
    Heat 7 of 8 Event 31 Boys 15-109 200 Free
        2 Jesse Barragan UN-09 2:13.45 2:24.00
        3 Freddy Song MPMR NT 2:31.68
        4 Cesar Varela BPAC NT 2:50.32
        5 Collin Kwock SPS 3:45.71 3:27.41
        6 Josef Gonzalez WAC NT NT
        7 Minjoo jin CERR NT 2:28.93
        8 James Leung SGSG 2:55.38 2:43.95
    Heat 8 of 8 Event 31 Boys 13-14 200 Free
        4 Xiao Chen Zhang EMS NT 2:50.12
        5 Timothy Barney ULTR NT 3:27.08
        6 Justin Cho CERR NT 2:47.09
        7 Vincent Lee UN-08 2:34.29 2:39.90
Event 32 Boys 11-12 100 Breast
    Heat 1 of 6 Event 32 Boys 11-12 100 Breast
        2 Darien Lin ARSC 1:31.06 1:26.88
        3 Jerison Wong SGSG 1:29.06 1:31.92
        4 Benjamin Wong UN-04 1:24.84 1:27.10
        5 Noah Garza CROC 1:22.56 1:25.01
        6 Erik Fourzon UN 1:23.01 1:20.26
        7 Michael Tang EMS 1:29.01 1:27.90
        8 Alex Jiang CRWN 1:29.54 1:29.30
    Heat 2 of 6 Event 32 Boys 11-12 100 Breast
        2 Daniel Meng CERR 1:38.65 1:40.04
        3 Darren Lam EMS 1:37.59 1:37.88
        4 Darren Banh SGSG 1:34.30 1:34.37
        5 Aaron Mackinnon CERR 1:31.32 1:34.52
        6 Andrew Mackinnon CERR 1:32.09 1:31.30
        7 Ray Chun SGSG 1:36.57 1:34.04
        8 Jordan Shen ARSC 1:38.55 1:38.95
    Heat 3 of 6 Event 32 Boys 11-12 100 Breast
        2 Kellan Mc Gee BSC 1:51.24 2:01.53
        3 Jonathan Chiu CRWN 1:41.26 1:34.50
        4 Joseph Lee ARSC 1:40.31 1:34.52
        5 Joshua Isip RMDA 1:38.70 1:38.81
        6 Shawn Ho CRWN 1:39.25 1:36.88
        7 Andrew Wong MPMR 1:40.55 1:36.36
        8 Nathan Chiu CRWN 1:44.21 1:45.81
    Heat 4 of 6 Event 32 Boys 11-12 100 Breast
        2 Nick Lee ARSC 2:33.87 2:10.42
        3 Cruz Anthony Herrera FROG 2:12.33 2:11.19
        4 Roman Kopitsa RMDA 1:56.60 1:54.99
        5 Noah Flores WAC 1:52.38 1:54.84
        6 Dennis Lee EMS 1:52.46 1:50.37
        7 Eli McGhee VKNG 1:58.47 1:55.20
        8 Andrew Rivas DWNY 2:19.28 1:54.06
    Heat 5 of 6 Event 32 Boys 11-12 100 Breast
        2 Brandon Wong PASA 1:55.78 1:55.44
        3 Alexander Montoya VKNG NT 1:41.21
        4 Nathan Noriega LBSH NT 2:13.48
        5 Oswald Lu EMS NT 1:48.45
        6 Samuel Kuo MSAC NT 1:48.12
        7 Tanner Avalos ULTR NT 1:59.33
        8 Matthew Azuma RMDA NT 2:20.97
    Heat 6 of 6 Event 32 Boys 11-12 100 Breast
        4 Daniel Flexo BSC NT 2:09.32
        5 Austin Seo ARSC NT 1:35.51
        6 Patrick Seo ARSC NT 1:43.06
Event 33 Girls 13-14 100 Breast
    Heat 1 of 7 Event 33 Girls 15-109 100 Breast
        2 Anika Nguyenkhoa RMDA 1:28.85 1:32.93
        3 Daniela Acosta SGSG 1:26.13 1:28.32
        4 Sarah Isip UN-07 1:21.37 1:26.22
        5 Alondra Villa DWNY 1:18.25 1:46.06
        6 Kelli Andrade RMDA 1:18.93 1:20.15
        7 Ashley Yang CERR 1:25.10 1:32.29
        8 Rachel Lee UN-08 1:28.76 1:32.85
    Heat 2 of 7 Event 33 Girls 13-14 100 Breast
        2 Gabriella Gonzalez RMDA 1:35.16 1:32.28
        3 Jillian Gerial CERR 1:33.49 1:34.66
        4 Jenny Benedict WAC 1:32.43 1:32.84
        5 Leila Marr BSC 1:29.52 1:31.47
        6 Alyssa Esparza RMDA 1:32.10 1:30.55
        7 Jamie Rigor CERR 1:32.55 1:30.75
        8 Krystal Huynh UN-08 1:34.24 1:34.60
    Heat 3 of 7 Event 33 Girls 13-14 100 Breast
        2 Angelina Tang MPMR 1:39.86 1:37.09
        3 Wendy Gamboa UN-09 1:38.31 1:38.06
        4 Barbara Bispango RMDA 1:37.15 1:38.42
        5 Maria Luna UN-07 1:36.65 1:36.22
        6 Maria Atanacia Aldridge VKNG 1:36.98 1:36.58
        7 Kate Smith VKNG 1:37.37 1:39.23
        8 Lauren Francisco VKNG 1:38.83 1:38.93
    Heat 4 of 7 Event 33 Girls 13-14 100 Breast
        2 Naomi Soto RMDA 1:44.53 1:47.01
        3 Ryann Chalmers VKNG 1:44.21 1:51.36
        4 Claudia Torres UN-09 1:41.65 1:47.41
        5 Melanie Tang EMS 1:40.07 1:41.02
        6 Michelle Ung MPMR 1:40.60 1:38.27
        7 KeRINA Olivieros DWNY 1:44.10 1:44.28
        8 Mineda Tour EMS 1:44.27 1:41.30
    Heat 5 of 7 Event 33 Girls 13-14 100 Breast
        2 Ivy Martin RFSH 1:53.68 1:52.61
        3 Bailey Peterson RFSH 1:51.64 1:54.73
        4 Anika Ball MSAC 1:48.18 1:45.14
        5 Ixiana Heredia MDNA 1:46.50 1:45.78
        6 Reanna Rodriguez WAC 1:47.49 1:41.14
        7 Jordan Chalmers UN-01 1:48.48 NT
        8 Ella Jorgensen RFSH 1:51.65 1:54.55
    Heat 6 of 7 Event 33 Girls 15-109 100 Breast
        2 Aimee Nunez DWNY NT 1:47.47
        3 Erika Rivas DWNY NT 2:26.55
        4 Roxanna Berentes RMDA 1:58.60 1:51.55
        5 Hayley Mendoza UN-05 1:56.30 1:58.33
        6 Tyler Gose VKNG 1:56.42 2:00.64
        7 Sydney Neumann VKNG 2:01.80 1:40.33
        8 Emily Lee UN-07 NT 1:40.15
    Heat 7 of 7 Event 33 Girls 13-14 100 Breast
        3 Kaitlyn Ha EMS NT 2:19.25
        4 Caitlin Shiung MPMR NT 1:45.22
        5 Ronjini Chatterjee RMDA NT 1:51.95
        6 Andrea Vazquez MSAC NT 2:07.83
        7 Stacie Sauceda EMS NT 1:50.74
        8 Paola Hernandez WAC NT 1:33.05
Event 33 Girls 15&O 100 Breast
    Heat 1 of 6 Event 33 Girls 15-109 100 Breast
        2 Anika Nguyenkhoa RMDA 1:28.85 1:32.93
        3 Daniela Acosta SGSG 1:26.13 1:28.32
        4 Sarah Isip UN-07 1:21.37 1:26.22
        5 Alondra Villa DWNY 1:18.25 1:46.06
        6 Kelli Andrade RMDA 1:18.93 1:20.15
        7 Ashley Yang CERR 1:25.10 1:32.29
        8 Rachel Lee UN-08 1:28.76 1:32.85
    Heat 2 of 6 Event 33 Girls 13-14 100 Breast
        2 Gabriella Gonzalez RMDA 1:35.16 1:32.28
        3 Jillian Gerial CERR 1:33.49 1:34.66
        4 Jenny Benedict WAC 1:32.43 1:32.84
        5 Leila Marr BSC 1:29.52 1:31.47
        6 Alyssa Esparza RMDA 1:32.10 1:30.55
        7 Jamie Rigor CERR 1:32.55 1:30.75
        8 Krystal Huynh UN-08 1:34.24 1:34.60
    Heat 3 of 6 Event 33 Girls 13-14 100 Breast
        2 Angelina Tang MPMR 1:39.86 1:37.09
        3 Wendy Gamboa UN-09 1:38.31 1:38.06
        4 Barbara Bispango RMDA 1:37.15 1:38.42
        5 Maria Luna UN-07 1:36.65 1:36.22
        6 Maria Atanacia Aldridge VKNG 1:36.98 1:36.58
        7 Kate Smith VKNG 1:37.37 1:39.23
        8 Lauren Francisco VKNG 1:38.83 1:38.93
    Heat 4 of 6 Event 33 Girls 13-14 100 Breast
        2 Naomi Soto RMDA 1:44.53 1:47.01
        3 Ryann Chalmers VKNG 1:44.21 1:51.36
        4 Claudia Torres UN-09 1:41.65 1:47.41
        5 Melanie Tang EMS 1:40.07 1:41.02
        6 Michelle Ung MPMR 1:40.60 1:38.27
        7 KeRINA Olivieros DWNY 1:44.10 1:44.28
        8 Mineda Tour EMS 1:44.27 1:41.30
    Heat 5 of 6 Event 33 Girls 13-14 100 Breast
        2 Ivy Martin RFSH 1:53.68 1:52.61
        3 Bailey Peterson RFSH 1:51.64 1:54.73
        4 Anika Ball MSAC 1:48.18 1:45.14
        5 Ixiana Heredia MDNA 1:46.50 1:45.78
        6 Reanna Rodriguez WAC 1:47.49 1:41.14
        7 Jordan Chalmers UN-01 1:48.48 NT
        8 Ella Jorgensen RFSH 1:51.65 1:54.55
    Heat 6 of 6 Event 33 Girls 15-109 100 Breast
        2 Aimee Nunez DWNY NT 1:47.47
        3 Erika Rivas DWNY NT 2:26.55
        4 Roxanna Berentes RMDA 1:58.60 1:51.55
        5 Hayley Mendoza UN-05 1:56.30 1:58.33
        6 Tyler Gose VKNG 1:56.42 2:00.64
        7 Sydney Neumann VKNG 2:01.80 1:40.33
        8 Emily Lee UN-07 NT 1:40.15
    Heat 7 of 6 Event 33 Girls 13-14 100 Breast
        3 Kaitlyn Ha EMS NT 2:19.25
        4 Caitlin Shiung MPMR NT 1:45.22
        5 Ronjini Chatterjee RMDA NT 1:51.95
        6 Andrea Vazquez MSAC NT 2:07.83
        7 Stacie Sauceda EMS NT 1:50.74
        8 Paola Hernandez WAC NT 1:33.05
Event 34 Boys 13-14 100 Breast
    Heat 1 of 9 Event 34 Boys 15-109 100 Breast
        2 Aaron Martin FROG 1:17.41 1:20.95
        3 Matt Ortiz RMDA 1:15.77 1:15.55
        4 Marcus Powell UN-05 1:15.11 1:18.72
        5 Ethan Wadsworth UN-05 1:14.20 1:16.10
        6 Robert Mihailescu UN-07 1:14.60 1:17.90
        7 Jordon Yu UN-08 1:15.75 1:18.45
        8 Jesse Barragan UN-09 1:16.16 1:22.39
    Heat 2 of 9 Event 34 Boys 15-109 100 Breast
        2 Jacob Yang UN-07 1:22.68 1:23.57
        3 Ethan Thomsic RMDA 1:22.01 1:22.22
        4 Derek Wadsworth UN-05 1:20.65 1:21.84
        5 Werner Rosales UN-05 1:18.64 1:18.56
        6 Nathan Fong UN-08 1:20.21 1:22.20
        7 Dalton Nguyen UN-08 1:21.37 1:23.21
        8 Aaron Wang UN-08 1:22.49 1:25.19
    Heat 3 of 9 Event 34 Boys 13-14 100 Breast
        2 Ethan Garcia UN-08 1:26.33 1:24.23
        3 Noah Garcia RMDA 1:25.01 1:23.84
        4 Abraham Amory VKNG 1:24.61 1:18.62
        5 Steven Perez SGSG 1:22.88 1:21.59
        6 Huy Vu CERR 1:24.22 1:25.50
        7 Anthony Serrano RMDA 1:24.90 1:30.59
        8 Edward Park CERR 1:25.59 1:25.54
    Heat 4 of 9 Event 34 Boys 13-14 100 Breast
        2 Brian Lam ARSC 1:28.96 1:27.81
        3 Derek Leung CRWN 1:28.09 1:29.30
        4 Gene Naono SGSG 1:27.51 1:29.24
        5 Kyle Woo RMDA 1:27.14 1:28.99
        6 Joshua Boynton RMDA 1:27.28 1:22.15
        7 Wesley Chong UN-07 1:27.98 1:25.46
        8 Jacob Okada RMDA 1:28.72 1:28.42
    Heat 5 of 9 Event 34 Boys 13-14 100 Breast
        2 Aidan Sidikpramana FROG 1:32.18 1:31.15
        3 James Leung SGSG 1:31.57 1:28.04
        4 Armando Flores DWNY 1:30.83 1:27.11
        5 Joshua Mahar CERR 1:29.60 1:28.48
        6 Dominik Del Carpio UN-05 1:29.73 1:30.61
        7 Brandon Cheung ARSC 1:31.16 1:24.88
        8 Geovanni Franco UN-07 1:31.89 1:26.24
    Heat 6 of 9 Event 34 Boys 13-14 100 Breast
        2 Andrew Vass FROG 1:36.42 1:28.99
        3 Jacob De Los Reyes RMDA 1:34.47 1:34.91
        4 Kevin Tran EMS 1:33.97 1:39.84
        5 Dominic Ochoa RMDA 1:32.58 1:32.51
        6 Xiao Chen Zhang EMS 1:33.42 1:35.81
        7 Isaiah Huerta RMDA 1:34.10 1:30.68
        8 Kenneth Darren Abrera VKNG 1:35.39 1:35.49
    Heat 7 of 9 Event 34 Boys 13-14 100 Breast
        2 William Wong RMDA 1:47.83 1:44.73
        3 Samuel Chavez RMDA 1:43.48 1:37.52
        4 Nathan Amador DWNY 1:40.21 1:40.58
        5 Sean Campbell RMDA 1:37.36 1:34.79
        6 Juancarlos Arguello UN-05 1:39.85 1:26.87
        7 Tomas Hertzog VKNG 1:41.46 1:34.23
        8 James Barellano WAC 1:45.00 1:34.21
    Heat 8 of 9 Event 34 Boys 13-14 100 Breast
        2 Patrick Loung MPMR NT 1:27.92
        3 Joshua Nino DWNY NT 1:57.78
        4 Kurt Ian Ramones OAS NT 1:38.45
        5 Alessandro Moran RMDA 1:50.78 1:38.05
        6 William Dam RMDA 1:58.59 1:40.70
        7 Erik David Piolo OAS NT 1:46.09
        8 Ryan Lee MPMR NT 1:31.00
    Heat 9 of 9 Event 34 Boys 13-14 100 Breast
        2 Connor Fan CERR 1:32.14 1:33.51
        3 Freddy Song MPMR NT 1:45.95
        4 Edward Ng RMDA NT 1:37.08
        5 Jesus Abarca RMDA NT 2:00.05
        6 Timothy Barney ULTR NT 1:48.73
        7 Kevin Chen RMDA NT 1:39.34
Event 34 Boys 15&O 100 Breast
    Heat 1 of 8 Event 34 Boys 15-109 100 Breast
        2 Aaron Martin FROG 1:17.41 1:20.95
        3 Matt Ortiz RMDA 1:15.77 1:15.55
        4 Marcus Powell UN-05 1:15.11 1:18.72
        5 Ethan Wadsworth UN-05 1:14.20 1:16.10
        6 Robert Mihailescu UN-07 1:14.60 1:17.90
        7 Jordon Yu UN-08 1:15.75 1:18.45
        8 Jesse Barragan UN-09 1:16.16 1:22.39
    Heat 2 of 8 Event 34 Boys 15-109 100 Breast
        2 Jacob Yang UN-07 1:22.68 1:23.57
        3 Ethan Thomsic RMDA 1:22.01 1:22.22
        4 Derek Wadsworth UN-05 1:20.65 1:21.84
        5 Werner Rosales UN-05 1:18.64 1:18.56
        6 Nathan Fong UN-08 1:20.21 1:22.20
        7 Dalton Nguyen UN-08 1:21.37 1:23.21
        8 Aaron Wang UN-08 1:22.49 1:25.19
    Heat 3 of 8 Event 34 Boys 13-14 100 Breast
        2 Ethan Garcia UN-08 1:26.33 1:24.23
        3 Noah Garcia RMDA 1:25.01 1:23.84
        4 Abraham Amory VKNG 1:24.61 1:18.62
        5 Steven Perez SGSG 1:22.88 1:21.59
        6 Huy Vu CERR 1:24.22 1:25.50
        7 Anthony Serrano RMDA 1:24.90 1:30.59
        8 Edward Park CERR 1:25.59 1:25.54
    Heat 4 of 8 Event 34 Boys 13-14 100 Breast
        2 Brian Lam ARSC 1:28.96 1:27.81
        3 Derek Leung CRWN 1:28.09 1:29.30
        4 Gene Naono SGSG 1:27.51 1:29.24
        5 Kyle Woo RMDA 1:27.14 1:28.99
        6 Joshua Boynton RMDA 1:27.28 1:22.15
        7 Wesley Chong UN-07 1:27.98 1:25.46
        8 Jacob Okada RMDA 1:28.72 1:28.42
    Heat 5 of 8 Event 34 Boys 13-14 100 Breast
        2 Aidan Sidikpramana FROG 1:32.18 1:31.15
        3 James Leung SGSG 1:31.57 1:28.04
        4 Armando Flores DWNY 1:30.83 1:27.11
        5 Joshua Mahar CERR 1:29.60 1:28.48
        6 Dominik Del Carpio UN-05 1:29.73 1:30.61
        7 Brandon Cheung ARSC 1:31.16 1:24.88
        8 Geovanni Franco UN-07 1:31.89 1:26.24
    Heat 6 of 8 Event 34 Boys 13-14 100 Breast
        2 Andrew Vass FROG 1:36.42 1:28.99
        3 Jacob De Los Reyes RMDA 1:34.47 1:34.91
        4 Kevin Tran EMS 1:33.97 1:39.84
        5 Dominic Ochoa RMDA 1:32.58 1:32.51
        6 Xiao Chen Zhang EMS 1:33.42 1:35.81
        7 Isaiah Huerta RMDA 1:34.10 1:30.68
        8 Kenneth Darren Abrera VKNG 1:35.39 1:35.49
    Heat 7 of 8 Event 34 Boys 13-14 100 Breast
        2 William Wong RMDA 1:47.83 1:44.73
        3 Samuel Chavez RMDA 1:43.48 1:37.52
        4 Nathan Amador DWNY 1:40.21 1:40.58
        5 Sean Campbell RMDA 1:37.36 1:34.79
        6 Juancarlos Arguello UN-05 1:39.85 1:26.87
        7 Tomas Hertzog VKNG 1:41.46 1:34.23
        8 James Barellano WAC 1:45.00 1:34.21
    Heat 8 of 8 Event 34 Boys 13-14 100 Breast
        2 Patrick Loung MPMR NT 1:27.92
        3 Joshua Nino DWNY NT 1:57.78
        4 Kurt Ian Ramones OAS NT 1:38.45
        5 Alessandro Moran RMDA 1:50.78 1:38.05
        6 William Dam RMDA 1:58.59 1:40.70
        7 Erik David Piolo OAS NT 1:46.09
        8 Ryan Lee MPMR NT 1:31.00
    Heat 9 of 8 Event 34 Boys 13-14 100 Breast
        2 Connor Fan CERR 1:32.14 1:33.51
        3 Freddy Song MPMR NT 1:45.95
        4 Edward Ng RMDA NT 1:37.08
        5 Jesus Abarca RMDA NT 2:00.05
        6 Timothy Barney ULTR NT 1:48.73
        7 Kevin Chen RMDA NT 1:39.34
Event 35 Boys 11-12 50 Back
    Heat 1 of 6 Event 35 Boys 11-12 50 Back
        2 Jordan Shen ARSC 41.92 43.16
        3 Luca Samanta RMDA 41.61 40.07
        4 Joel DeAnda RMDA 38.82 39.29
        5 Alex Jiang CRWN 34.98 36.98
        6 Colin Geer MSAC 35.44 35.52
        7 Diego Alcala VKNG 41.47 41.89
        8 Adam Truong MPMR 41.84 38.89
    Heat 2 of 6 Event 35 Boys 11-12 50 Back
        2 Oswald Lu EMS 44.58 45.52
        3 Joshua Isip RMDA 43.95 41.77
        4 Ray Chun SGSG 42.36 45.11
        5 Jerison Wong SGSG 41.94 44.04
        6 Lenin Velasco OAS 42.28 40.18
        7 Eli McGhee VKNG 43.24 42.78
        8 Darren Lam EMS 44.14 44.76
    Heat 3 of 6 Event 35 Boys 11-12 50 Back
        2 Dennis Lee EMS 47.38 47.55
        3 Luke Cassiano MSAC 46.06 45.10
        4 Kaden Jimenez FROG 45.53 38.83
        5 Owen Peterson RFSH 45.10 45.51
        6 Andrew Zhao CERR 45.12 43.39
        7 Brandon Wong PASA 45.75 44.69
        8 Roman Kopitsa RMDA 47.25 47.27
    Heat 4 of 6 Event 35 Boys 11-12 50 Back
        2 Joshua Berumen DWNY 56.11 54.89
        3 Andrew Sakahara SPS 55.16 43.69
        4 Justin York-Arias FROG 52.18 49.76
        5 Maximiliano Soto DWNY 48.16 44.98
        6 Kellan Mc Gee BSC 51.17 51.39
        7 Edwin Luck EMS 54.05 51.33
        8 Aaron Peram FROG 55.64 49.58
    Heat 5 of 6 Event 35 Boys 11-12 50 Back
        2 Nathan Chiu CRWN NT 44.58
        3 Alessandro Corona DWNY 1:10.24 1:02.61
        4 Nick Lee ARSC 1:03.89 58.19
        5 Adrian Estrada WAC 56.95 49.19
        6 Daniel Flexo BSC 1:00.00 58.64
        7 Joshua Blanco DWNY 1:05.66 53.01
        8 Jake Jureidini DWNY 1:30.49 1:20.92
    Heat 6 of 6 Event 35 Boys 11-12 50 Back
        2 Nathan Noriega LBSH NT 51.40
        3 Finnegan Long EMS NT 48.05
        4 Andrew Wong MPMR NT 36.75
        5 Jack Woodson LBSH NT 45.44
        6 Matthew Azuma RMDA NT 54.84
        7 Tanner Avalos ULTR NT 52.87
        8 Timothy Tsang MPMR NT 42.05
Event 36 Girls 13-14 50 Free
    Heat 1 of 12 Event 36 Girls 13-14 50 Free
        2 Georgia Buffington BSC 30.34 30.23
        3 Marian Cheramy WAC 30.23 30.54
        4 Kayanne Tran SGSG 30.14 30.48
        5 Kelli Andrade RMDA 29.33 29.81
        6 Samantha Mak UN-08 29.51 29.37
        7 Jenna McClure RMDA 30.19 30.54
        8 Alejandra Villa UN-05 30.30 31.34
    Heat 2 of 12 Event 36 Girls 15-109 50 Free
        2 Bethany Contreras DWNY 31.47 32.84
        3 Abigail Rousseau PASA 31.35 32.97
        4 Wendy Gamboa UN-09 30.62 31.99
        5 Brenna Knapp UN-01 30.36 31.28
        6 Emily Drossel FROG 30.47 30.74
        7 Michelle Prata DWNY 30.83 31.76
        8 Jamie Rigor CERR 31.40 31.90
    Heat 3 of 12 Event 36 Girls 13-14 50 Free
        2 Gabriella Gonzalez RMDA 32.19 32.23
        3 Samantha Pastor UN-05 32.10 32.65
        4 Jenny Benedict WAC 32.00 32.04
        5 Natalie Walters RMDA 31.49 31.32
        6 Anya Nguyenkhoa RMDA 31.65 32.88
        7 Natalie Rosales UN-05 32.00 31.90
        8 Samantha Azuma RMDA 32.17 31.96
    Heat 4 of 12 Event 36 Girls 13-14 50 Free
        2 Laila Topinio RMDA 33.15 33.51
        3 Angelina Salazar DWNY 33.02 34.42
        4 Julia Porras UN-05 32.63 31.86
        5 Rachel Lee UN-08 32.27 33.77
        6 Anika Nguyenkhoa RMDA 32.56 34.69
        7 Sophia Green RMDA 32.71 30.96
        8 Emily Lee UN-07 33.04 33.82
    Heat 5 of 12 Event 36 Girls 13-14 50 Free
        2 Ashley Yang CERR 33.69 33.38
        3 Maria Atanacia Aldridge VKNG 33.68 33.36
        4 Katie Zelaya MSAC 33.22 33.27
        5 Maya Villasenor SPS 33.16 30.59
        6 Jennifer Porras UN-05 33.21 33.43
        7 Michelle Ung MPMR 33.30 31.66
        8 Camila Zacarias COMM 33.68 34.71
    Heat 6 of 12 Event 36 Girls 13-14 50 Free
        2 Ryann Chalmers VKNG 34.48 33.99
        3 Anika Ball MSAC 34.18 34.10
        4 Joanna Porras UN-05 33.97 33.91
        5 Joan Choi PASA 33.73 33.31
        6 Isabella Reina BSC 33.81 32.79
        7 Sidney Prata DWNY 34.15 34.95
        8 Lauren Francisco VKNG 34.25 34.50
    Heat 7 of 12 Event 36 Girls 13-14 50 Free
        2 Sydney Esquerra RMDA 34.92 34.28
        3 Alondra Villa DWNY 34.89 35.68
        4 Krystal Huynh UN-08 34.60 34.00
        5 Alexis Lay EMS 34.52 32.44
        6 Angelina Tang MPMR 34.58 34.11
        7 Jewelianne Steppe RMDA 34.70 34.19
        8 Maria Luna UN-07 34.91 36.32
    Heat 8 of 12 Event 36 Girls 13-14 50 Free
        2 Barbara Bispango RMDA 36.07 35.93
        3 Casey Barragan COMM 35.76 33.52
        4 Hayley Mendoza UN-05 35.51 37.57
        5 Ixiana Heredia MDNA 35.01 35.13
        6 Jillian Gerial CERR 35.36 34.75
        7 Ivy Martin RFSH 35.59 36.46
        8 Anabel Reyes DWNY 35.79 35.82
    Heat 9 of 12 Event 36 Girls 13-14 50 Free
        2 Melanie Tang EMS 36.91 37.46
        3 Astha Bisht CERR 36.84 36.09
        4 Brooklyn Quarles LBSH 36.74 36.18
        5 KeRINA Olivieros DWNY 36.43 36.65
        6 Mineda Tour EMS 36.68 36.05
        7 Montserrat Polanco CERR 36.84 35.28
        8 Jacey Marie Erezo VKNG 36.89 37.34
    Heat 10 of 12 Event 36 Girls 13-14 50 Free
        2 Naomi Soto RMDA 45.30 41.01
        3 Athena Tea LBSH 41.11 37.69
        4 Roxanna Berentes RMDA 40.58 36.36
        5 Bailey Peterson RFSH 37.58 37.24
        6 Tyler Gose VKNG 39.60 41.95
        7 Zayanna Serrano DWNY 40.83 38.41
        8 Angela Erling DWNY 44.06 38.77
    Heat 11 of 12 Event 36 Girls 13-14 50 Free
        2 Andrea Vazquez MSAC NT 46.81
        3 Aimee Nunez DWNY NT 35.45
        4 Erika Rivas DWNY 46.62 NT
        5 Josilyn Larson DWNY 45.35 41.12
        6 Ella Jorgensen RFSH 45.74 38.45
        7 Sydney Neumann VKNG 51.38 36.94
        8 Ronjini Chatterjee RMDA NT 35.23
    Heat 12 of 12 Event 36 Girls 13-14 50 Free
        4 Kaitlyn Ha EMS NT 53.42
        5 Caitlin Shiung MPMR NT 37.25
        6 Stacie Sauceda EMS NT 38.28
Event 36 Girls 15&O 50 Free
    Heat 1 of 11 Event 36 Girls 13-14 50 Free
        2 Georgia Buffington BSC 30.34 30.23
        3 Marian Cheramy WAC 30.23 30.54
        4 Kayanne Tran SGSG 30.14 30.48
        5 Kelli Andrade RMDA 29.33 29.81
        6 Samantha Mak UN-08 29.51 29.37
        7 Jenna McClure RMDA 30.19 30.54
        8 Alejandra Villa UN-05 30.30 31.34
    Heat 2 of 11 Event 36 Girls 15-109 50 Free
        2 Bethany Contreras DWNY 31.47 32.84
        3 Abigail Rousseau PASA 31.35 32.97
        4 Wendy Gamboa UN-09 30.62 31.99
        5 Brenna Knapp UN-01 30.36 31.28
        6 Emily Drossel FROG 30.47 30.74
        7 Michelle Prata DWNY 30.83 31.76
        8 Jamie Rigor CERR 31.40 31.90
    Heat 3 of 11 Event 36 Girls 13-14 50 Free
        2 Gabriella Gonzalez RMDA 32.19 32.23
        3 Samantha Pastor UN-05 32.10 32.65
        4 Jenny Benedict WAC 32.00 32.04
        5 Natalie Walters RMDA 31.49 31.32
        6 Anya Nguyenkhoa RMDA 31.65 32.88
        7 Natalie Rosales UN-05 32.00 31.90
        8 Samantha Azuma RMDA 32.17 31.96
    Heat 4 of 11 Event 36 Girls 13-14 50 Free
        2 Laila Topinio RMDA 33.15 33.51
        3 Angelina Salazar DWNY 33.02 34.42
        4 Julia Porras UN-05 32.63 31.86
        5 Rachel Lee UN-08 32.27 33.77
        6 Anika Nguyenkhoa RMDA 32.56 34.69
        7 Sophia Green RMDA 32.71 30.96
        8 Emily Lee UN-07 33.04 33.82
    Heat 5 of 11 Event 36 Girls 13-14 50 Free
        2 Ashley Yang CERR 33.69 33.38
        3 Maria Atanacia Aldridge VKNG 33.68 33.36
        4 Katie Zelaya MSAC 33.22 33.27
        5 Maya Villasenor SPS 33.16 30.59
        6 Jennifer Porras UN-05 33.21 33.43
        7 Michelle Ung MPMR 33.30 31.66
        8 Camila Zacarias COMM 33.68 34.71
    Heat 6 of 11 Event 36 Girls 13-14 50 Free
        2 Ryann Chalmers VKNG 34.48 33.99
        3 Anika Ball MSAC 34.18 34.10
        4 Joanna Porras UN-05 33.97 33.91
        5 Joan Choi PASA 33.73 33.31
        6 Isabella Reina BSC 33.81 32.79
        7 Sidney Prata DWNY 34.15 34.95
        8 Lauren Francisco VKNG 34.25 34.50
    Heat 7 of 11 Event 36 Girls 13-14 50 Free
        2 Sydney Esquerra RMDA 34.92 34.28
        3 Alondra Villa DWNY 34.89 35.68
        4 Krystal Huynh UN-08 34.60 34.00
        5 Alexis Lay EMS 34.52 32.44
        6 Angelina Tang MPMR 34.58 34.11
        7 Jewelianne Steppe RMDA 34.70 34.19
        8 Maria Luna UN-07 34.91 36.32
    Heat 8 of 11 Event 36 Girls 13-14 50 Free
        2 Barbara Bispango RMDA 36.07 35.93
        3 Casey Barragan COMM 35.76 33.52
        4 Hayley Mendoza UN-05 35.51 37.57
        5 Ixiana Heredia MDNA 35.01 35.13
        6 Jillian Gerial CERR 35.36 34.75
        7 Ivy Martin RFSH 35.59 36.46
        8 Anabel Reyes DWNY 35.79 35.82
    Heat 9 of 11 Event 36 Girls 13-14 50 Free
        2 Melanie Tang EMS 36.91 37.46
        3 Astha Bisht CERR 36.84 36.09
        4 Brooklyn Quarles LBSH 36.74 36.18
        5 KeRINA Olivieros DWNY 36.43 36.65
        6 Mineda Tour EMS 36.68 36.05
        7 Montserrat Polanco CERR 36.84 35.28
        8 Jacey Marie Erezo VKNG 36.89 37.34
    Heat 10 of 11 Event 36 Girls 13-14 50 Free
        2 Naomi Soto RMDA 45.30 41.01
        3 Athena Tea LBSH 41.11 37.69
        4 Roxanna Berentes RMDA 40.58 36.36
        5 Bailey Peterson RFSH 37.58 37.24
        6 Tyler Gose VKNG 39.60 41.95
        7 Zayanna Serrano DWNY 40.83 38.41
        8 Angela Erling DWNY 44.06 38.77
    Heat 11 of 11 Event 36 Girls 13-14 50 Free
        2 Andrea Vazquez MSAC NT 46.81
        3 Aimee Nunez DWNY NT 35.45
        4 Erika Rivas DWNY 46.62 NT
        5 Josilyn Larson DWNY 45.35 41.12
        6 Ella Jorgensen RFSH 45.74 38.45
        7 Sydney Neumann VKNG 51.38 36.94
        8 Ronjini Chatterjee RMDA NT 35.23
    Heat 12 of 11 Event 36 Girls 13-14 50 Free
        4 Kaitlyn Ha EMS NT 53.42
        5 Caitlin Shiung MPMR NT 37.25
        6 Stacie Sauceda EMS NT 38.28
Event 37 Boys 13-14 50 Free
    Heat 1 of 14 Event 37 Boys 13-14 50 Free
        2 Carlos Rojo UN-01 28.04 27.17
        3 Jose Salazar DWNY 27.87 27.56
        4 Derek Wadsworth UN-05 27.60 27.87
        5 Dominik Del Carpio UN-05 27.11 27.22
        6 Ethan Wadsworth UN-05 27.45 28.75
        7 Jesse Barragan UN-09 27.71 29.42
        8 Jeffrey Chen CERR 27.87 27.18
    Heat 2 of 14 Event 37 Boys 15-109 50 Free
        2 Werner Rosales UN-05 28.58 28.72
        3 Jordon Yu UN-08 28.41 28.52
        4 Darren Mak MPMR 28.32 28.65
        5 Daniel Hernandez UN-05 28.11 28.56
        6 Matt Ortiz RMDA 28.24 28.48
        7 Dalton Nguyen UN-08 28.35 28.50
        8 Joshua Mar ARSC 28.45 28.04
    Heat 3 of 14 Event 37 Boys 13-14 50 Free
        2 Huy Vu CERR 29.45 29.91
        3 Andre Celeste BSC 29.07 29.38
        4 Robert Mihailescu UN-07 28.72 28.68
        5 Steven Perez SGSG 28.58 28.42
        6 Joshua Boynton RMDA 28.65 27.32
        7 Liam Mc Gee BSC 29.02 28.23
        8 Alex Gamboa UN-09 29.41 30.62
    Heat 4 of 14 Event 37 Boys 13-14 50 Free
        2 Jonathan Kuhne BSC 30.93 29.99
        3 Noah Straley RMDA 30.73 29.13
        4 Edward Park CERR 30.51 29.70
        5 Travis Kimbrell DWNY 29.64 28.84
        6 Francisco Villegas CRWN 30.14 29.50
        7 Jacob De Los Reyes RMDA 30.60 30.53
        8 Gene Naono SGSG 30.83 30.95
    Heat 5 of 14 Event 37 Boys 13-14 50 Free
        2 Abraham Amory VKNG 31.40 29.19
        3 Noah Garcia RMDA 31.21 30.74
        4 Kenneth Darren Abrera VKNG 31.17 31.58
        5 Ethan Thomsic RMDA 30.96 30.53
        6 Kevin Tran EMS 30.99 32.30
        7 Kyle Quintas ULTR 31.18 31.30
        8 Wesley Chong UN-07 31.36 30.89
    Heat 6 of 14 Event 37 Boys 13-14 50 Free
        2 Justin Huang ARSC 31.87 31.85
        3 Alex Min RMDA 31.60 29.34
        4 Daniel Berumen DWNY 31.55 33.70
        5 Ethan Newberry RMDA 31.42 28.80
        6 Christian Sotomayor DWNY 31.49 26.91
        7 Jacob Okada RMDA 31.56 32.32
        8 Xiao Chen Zhang EMS 31.76 30.93
    Heat 7 of 14 Event 37 Boys 13-14 50 Free
        2 Connor Fan CERR 32.54 32.50
        3 James Barellano WAC 32.42 31.71
        4 Edward Ng RMDA 32.16 32.57
        5 Diego Wolpert RMDA 32.10 29.60
        6 Pietro Croce RMDA 32.15 29.60
        7 Minjoo jin CERR 32.29 30.56
        8 Kobe Heaton VKNG 32.52 29.73
    Heat 8 of 14 Event 37 Boys 15-109 50 Free
        2 Alfredo Coronado DWNY 33.72 32.38
        3 Haig Amloyan MPMR 33.02 32.88
        4 John Michael Bove WAC 32.66 31.15
        5 Anthony Franco RMDA 32.60 32.78
        6 Ryan Lee MPMR 32.62 31.17
        7 Dominic Ochoa RMDA 32.84 32.47
        8 Andrew Vass FROG 33.04 31.89
    Heat 9 of 14 Event 37 Boys 13-14 50 Free
        2 Ethan Garcia UN-08 34.47 30.95
        3 Nicholas Soto RMDA 34.34 NT
        4 Brian Lam ARSC 34.13 32.14
        5 Brandon Cheung ARSC 33.74 31.78
        6 Tomas Hertzog VKNG 33.78 31.86
        7 William Wong RMDA 34.33 33.10
        8 Joshua Chen ARSC 34.34 33.90
    Heat 10 of 14 Event 37 Boys 13-14 50 Free
        2 Alessandro Moran RMDA 35.32 33.49
        3 Sean Tang UN-06 34.81 34.05
        4 Derek Leung CRWN 34.67 32.88
        5 Samuel Chavez RMDA 34.58 33.79
        6 Aidan Sidikpramana FROG 34.59 33.32
        7 Freddy Song MPMR 34.68 31.25
        8 Cesar Varela BPAC 35.32 32.76
    Heat 11 of 14 Event 37 Boys 15-109 50 Free
        2 Nathan Amador DWNY 38.27 35.44
        3 Aaron Kim SPS 36.54 36.42
        4 David Labrado DWNY 36.14 34.71
        5 James Leung SGSG 35.36 33.65
        6 William Dam RMDA 35.91 34.42
        7 Juancarlos Arguello UN-05 36.23 31.83
        8 Kevin Chen RMDA 36.86 35.16
    Heat 12 of 14 Event 37 Boys 15-109 50 Free
        2 Kurt Ian Ramones OAS NT 30.44
        3 Aidan Kim SPS 42.12 34.88
        4 Collin Kwock SPS 40.22 40.08
        5 Jacob Nemeth VKNG 39.72 39.16
        6 Hugo Coronado DWNY 40.00 38.99
        7 Andrew Ramirez BPAC 40.33 39.92
        8 Jesus Abarca RMDA 46.13 43.46
    Heat 13 of 14 Event 37 Boys 13-14 50 Free
        3 Patrick Loung MPMR NT 31.87
        4 Wenyu Lei MPMR NT 29.99
        5 Josh Gonzales FROG NT 30.80
        6 Erik David Piolo OAS NT 35.31
        7 Steen Lamb VKNG NT 38.73
    Heat 14 of 14 Event 37 Boys 13-14 50 Free
        4 Aidan Chang SPS NT 32.91
        5 Justin Cho CERR NT 33.60
        6 Timothy Barney ULTR NT 39.32
Event 37 Boys 15&O 50 Free
    Heat 1 of 12 Event 37 Boys 13-14 50 Free
        2 Carlos Rojo UN-01 28.04 27.17
        3 Jose Salazar DWNY 27.87 27.56
        4 Derek Wadsworth UN-05 27.60 27.87
        5 Dominik Del Carpio UN-05 27.11 27.22
        6 Ethan Wadsworth UN-05 27.45 28.75
        7 Jesse Barragan UN-09 27.71 29.42
        8 Jeffrey Chen CERR 27.87 27.18
    Heat 2 of 12 Event 37 Boys 15-109 50 Free
        2 Werner Rosales UN-05 28.58 28.72
        3 Jordon Yu UN-08 28.41 28.52
        4 Darren Mak MPMR 28.32 28.65
        5 Daniel Hernandez UN-05 28.11 28.56
        6 Matt Ortiz RMDA 28.24 28.48
        7 Dalton Nguyen UN-08 28.35 28.50
        8 Joshua Mar ARSC 28.45 28.04
    Heat 3 of 12 Event 37 Boys 13-14 50 Free
        2 Huy Vu CERR 29.45 29.91
        3 Andre Celeste BSC 29.07 29.38
        4 Robert Mihailescu UN-07 28.72 28.68
        5 Steven Perez SGSG 28.58 28.42
        6 Joshua Boynton RMDA 28.65 27.32
        7 Liam Mc Gee BSC 29.02 28.23
        8 Alex Gamboa UN-09 29.41 30.62
    Heat 4 of 12 Event 37 Boys 13-14 50 Free
        2 Jonathan Kuhne BSC 30.93 29.99
        3 Noah Straley RMDA 30.73 29.13
        4 Edward Park CERR 30.51 29.70
        5 Travis Kimbrell DWNY 29.64 28.84
        6 Francisco Villegas CRWN 30.14 29.50
        7 Jacob De Los Reyes RMDA 30.60 30.53
        8 Gene Naono SGSG 30.83 30.95
    Heat 5 of 12 Event 37 Boys 13-14 50 Free
        2 Abraham Amory VKNG 31.40 29.19
        3 Noah Garcia RMDA 31.21 30.74
        4 Kenneth Darren Abrera VKNG 31.17 31.58
        5 Ethan Thomsic RMDA 30.96 30.53
        6 Kevin Tran EMS 30.99 32.30
        7 Kyle Quintas ULTR 31.18 31.30
        8 Wesley Chong UN-07 31.36 30.89
    Heat 6 of 12 Event 37 Boys 13-14 50 Free
        2 Justin Huang ARSC 31.87 31.85
        3 Alex Min RMDA 31.60 29.34
        4 Daniel Berumen DWNY 31.55 33.70
        5 Ethan Newberry RMDA 31.42 28.80
        6 Christian Sotomayor DWNY 31.49 26.91
        7 Jacob Okada RMDA 31.56 32.32
        8 Xiao Chen Zhang EMS 31.76 30.93
    Heat 7 of 12 Event 37 Boys 13-14 50 Free
        2 Connor Fan CERR 32.54 32.50
        3 James Barellano WAC 32.42 31.71
        4 Edward Ng RMDA 32.16 32.57
        5 Diego Wolpert RMDA 32.10 29.60
        6 Pietro Croce RMDA 32.15 29.60
        7 Minjoo jin CERR 32.29 30.56
        8 Kobe Heaton VKNG 32.52 29.73
    Heat 8 of 12 Event 37 Boys 15-109 50 Free
        2 Alfredo Coronado DWNY 33.72 32.38
        3 Haig Amloyan MPMR 33.02 32.88
        4 John Michael Bove WAC 32.66 31.15
        5 Anthony Franco RMDA 32.60 32.78
        6 Ryan Lee MPMR 32.62 31.17
        7 Dominic Ochoa RMDA 32.84 32.47
        8 Andrew Vass FROG 33.04 31.89
    Heat 9 of 12 Event 37 Boys 13-14 50 Free
        2 Ethan Garcia UN-08 34.47 30.95
        3 Nicholas Soto RMDA 34.34 NT
        4 Brian Lam ARSC 34.13 32.14
        5 Brandon Cheung ARSC 33.74 31.78
        6 Tomas Hertzog VKNG 33.78 31.86
        7 William Wong RMDA 34.33 33.10
        8 Joshua Chen ARSC 34.34 33.90
    Heat 10 of 12 Event 37 Boys 13-14 50 Free
        2 Alessandro Moran RMDA 35.32 33.49
        3 Sean Tang UN-06 34.81 34.05
        4 Derek Leung CRWN 34.67 32.88
        5 Samuel Chavez RMDA 34.58 33.79
        6 Aidan Sidikpramana FROG 34.59 33.32
        7 Freddy Song MPMR 34.68 31.25
        8 Cesar Varela BPAC 35.32 32.76
    Heat 11 of 12 Event 37 Boys 15-109 50 Free
        2 Nathan Amador DWNY 38.27 35.44
        3 Aaron Kim SPS 36.54 36.42
        4 David Labrado DWNY 36.14 34.71
        5 James Leung SGSG 35.36 33.65
        6 William Dam RMDA 35.91 34.42
        7 Juancarlos Arguello UN-05 36.23 31.83
        8 Kevin Chen RMDA 36.86 35.16
    Heat 12 of 12 Event 37 Boys 15-109 50 Free
        2 Kurt Ian Ramones OAS NT 30.44
        3 Aidan Kim SPS 42.12 34.88
        4 Collin Kwock SPS 40.22 40.08
        5 Jacob Nemeth VKNG 39.72 39.16
        6 Hugo Coronado DWNY 40.00 38.99
        7 Andrew Ramirez BPAC 40.33 39.92
        8 Jesus Abarca RMDA 46.13 43.46
    Heat 13 of 12 Event 37 Boys 13-14 50 Free
        3 Patrick Loung MPMR NT 31.87
        4 Wenyu Lei MPMR NT 29.99
        5 Josh Gonzales FROG NT 30.80
        6 Erik David Piolo OAS NT 35.31
        7 Steen Lamb VKNG NT 38.73
    Heat 14 of 12 Event 37 Boys 13-14 50 Free
        4 Aidan Chang SPS NT 32.91
        5 Justin Cho CERR NT 33.60
        6 Timothy Barney ULTR NT 39.32
Event 38 Boys 11-12 50 Free
    Heat 1 of 8 Event 38 Boys 11-12 50 Free
        2 Alex Jiang CRWN 32.30 32.26
        3 Darren Banh SGSG 32.19 31.30
        4 Noah Garza CROC 30.89 31.07
        5 Erik Fourzon UN 29.80 28.38
        6 Benjamin Wong UN-04 30.48 29.82
        7 Ephraim Choi PASA 31.54 29.20
        8 Brett Campbell RMDA 32.21 32.18
    Heat 2 of 8 Event 38 Boys 11-12 50 Free
        2 Daniel Meng CERR 34.64 34.63
        3 Theodore kim CERR 34.38 34.07
        4 Luca Samanta RMDA 32.80 31.68
        5 Kaden Jimenez FROG 32.39 32.35
        6 Jarrett Tran RMDA 32.43 30.27
        7 Diego Alcala VKNG 34.17 33.92
        8 Darien Lin ARSC 34.55 33.98
    Heat 3 of 8 Event 38 Boys 11-12 50 Free
        2 Andrew Zhao CERR 36.45 37.21
        3 Nicholas Padilla COMM 36.32 34.71
        4 Jordan Shen ARSC 35.42 35.32
        5 Lenin Velasco OAS 35.14 34.43
        6 Joseph Lee ARSC 35.26 32.70
        7 Jonathan Chiu CRWN 35.70 34.28
        8 Joshua Isip RMDA 36.39 35.84
    Heat 4 of 8 Event 38 Boys 11-12 50 Free
        2 Alexander Montoya VKNG 37.94 33.16
        3 Eli McGhee VKNG 37.25