2019 San Diego-Imperial LCM Champs

Announcer Program

Print Preview
Event List
1 Mixed 1500 Free
2 Mixed 800 Free
3 Mixed 400 Free
4 Mixed 50 Back
5 Mixed 100 Breast
6 Mixed 200 Free
7 Mixed 50 Fly
8 Mixed 400 IM
9 Mixed 50 Free
10 Mixed 200 Breast
11 Mixed 100 Back
12 Mixed 200 Fly
13 Mixed 100 Free
14 Mixed 200 IM
15 Mixed 50 Breast
16 Mixed 100 Fly
17 Mixed 200 Back
18 Men 200 Free Relay
19 Women 200 Free Relay
20 Mixed 200 Free Relay
21 Men 200 Medley Relay
22 Women 200 Medley Relay
23 Mixed 200 Medley Relay
24 Men 400 Free Relay
25 Women 400 Free Relay
26 Mixed 400 Free Relay
27 Men 400 Medley Relay
28 Women 400 Medley Relay
29 Mixed 400 Medley Relay
30 Men 800 Free Relay
31 Women 800 Free Relay
32 Mixed 800 Free Relay

Lane Status Name Club Seed
Time
Finals
Time
Event 1 Mixed 1500 Free Est. Start 9:00A
    Heat 0 of 3 Event 1 Mixed 1500 Free
        0 Mitchell Compton II HFFM 20:59.00 NT
        0 Stephen Germain GRA 24:46.18 NT
    Heat 1 of 3 Event 1 Mixed 1500 Free
        1 Lynne Lund UTAH 45:00.00 30:18.97
        3 Diane Evans KCSD 31:00.00 30:40.42
        4 Beverly Montrella MVN 29:14.05 26:18.05
        5 Bill Durell SDSM 35:00.00 26:17.46
    Heat 2 of 3 Event 1 Mixed 1500 Free
        1 Barbara Dunbar SDSM 25:21.22 25:09.91
        2 Darrell Jett SDSM 24:12.44 24:42.54
        3 Tony Ralphs SDSM 23:30.00 23:59.00
        4 Scott Bolcoa NOVA 23:45.00 24:03.31
        5 Robert Daltorio GRA 25:00.00 NT
    Heat 3 of 3 Event 1 Mixed 1500 Free
        1 Scott Jarvis MVN 21:38.54 22:16.44
        2 Kelsie Baker SDSM 21:00.00 21:13.61
        3 Casey Powers GRA 18:31.50 18:51.86
        4 Lindsay Fuller GRA 21:00.00 NT
        5 David Hughes SDSM 21:33.96 20:58.79
        6 Cathy Neville SDSM 23:00.26 23:27.46
Event 2 Mixed 800 Free Est. Start 10:34A
    Heat 0 of 2 Event 2 Mixed 800 Free
        0 Lindsay Fuller GRA 12:00.00 NT
        0 Michael Lucero GRA 9:54.03 NT
        0 Stephen Germain GRA 12:54.66 NT
    Heat 1 of 2 Event 2 Mixed 800 Free
        1 Mary Lee Christensen SDSM 15:40.00 14:57.07
        2 Kate Chambers ROSE 13:45.00 12:33.93
        3 Scott Bolcoa NOVA 12:40.00 13:06.00
        4 Sylvia Depta UC48 13:23.32 14:19.24
        5 Nancy Stanbury LBG 15:30.01 15:43.38
        6 Maggie Riley-Hagan SDSM 16:00.00 14:44.25
    Heat 2 of 2 Event 2 Mixed 800 Free
        1 Julie Dussliere JDAM 11:16.75 11:23.71
        2 Terry Frogley SDSM 10:37.07 10:58.68
        4 David Popko ROSE 9:59.99 9:53.74
        5 John Holbeck YST 11:11.11 10:54.88
        6 Kristina Maroudis SDSM 11:59.01 11:49.48
Event 3 Mixed 400 Free Est. Start 11:18A
    Heat 0 of 5 Event 3 Mixed 400 Free
        0 Stephen Germain GRA 6:00.00 NT
    Heat 1 of 5 Event 3 Mixed 400 Free
        2 Anne Williams SDSM 7:37.29 7:29.29
        3 Jana Crosby KCSD 7:20.00 8:53.54
        4 Beverly Montrella MVN 7:21.80 7:40.69
    Heat 2 of 5 Event 3 Mixed 400 Free
        1 Barbara Dunbar SDSM 6:35.21 6:31.99
        2 Christina Principe UC44 6:27.00 7:18.82
        3 Marieke Thayer SDSM 6:23.19 6:19.32
        4 Mike Freshley SDSM 6:25.00 6:38.47
        5 Robert Mitchell MVN 6:34.54 6:33.83
        6 Chi-Ying Huang ROSE 7:03.93 7:04.15
    Heat 3 of 5 Event 3 Mixed 400 Free
        1 Liane Bathey WIND 6:05.00 6:25.15
        3 Federico Sicard SDSM 6:00.00 6:29.30
        4 Robert Daltorio GRA 6:00.00 NT
        5 Jonathan Scheff WIND 6:04.00 5:51.88
        6 Scott Bolcoa NOVA 6:20.00 6:28.38
    Heat 4 of 5 Event 3 Mixed 400 Free
        1 Howard Hsu ROSE 5:45.00 5:29.14
        2 Brendan Hickey SCAQ 5:33.30 5:26.16
        3 Hashim Al-Mashat SDSM 5:23.62 5:21.40
        4 Scott Jarvis MVN 5:25.00 5:35.63
        5 Jasmine Stiles SDSM 5:43.37 5:26.73
        6 Lindsay Fuller GRA 5:50.00 NT
    Heat 5 of 5 Event 3 Mixed 400 Free
        1 Brady Bradshaw SDSM 5:15.00 4:53.92
        2 Michael Lucero GRA 4:51.61 NT
        3 Casey Powers GRA 4:35.00 NT
        4 Jamie Fowler NOVA 4:37.01 NT
        5 Andrew Lum ROSE 5:09.51 5:05.67
        6 Kelsie Baker SDSM 5:20.00 5:25.85
Event 4 Mixed 50 Back Est. Start 12:00P
    Heat 0 of 6 Event 4 Mixed 50 Back
        0 Rega Petlin ROSE 1:03.47 NT
    Heat 1 of 6 Event 4 Mixed 50 Back
        1 Armen Gharibi ROSE 1:05.00 53.28
        2 Christina Principe UC44 1:00.00 1:18.04
        3 Anne Williams SDSM 56.01 55.32
        4 William Haines SDSM 57.00 53.11
    Heat 2 of 6 Event 4 Mixed 50 Back
        1 Maggie Riley-Hagan SDSM 53.00 54.24
        2 Alta Stengel SDSM 50.18 52.33
        3 Bill Durell SDSM 48.22 48.45
        4 Donald Graham PSM 49.00 34.58
        5 Zhong Quan Wang ROSE 52.00 50.64
        6 Tessa Nagy SCAQ 53.95 54.49
    Heat 3 of 6 Event 4 Mixed 50 Back
        1 Tony Bathey WIND 44.97 46.16
        2 Marilyn Fink SDSM 43.50 42.55
        3 William Kennedy RAA 41.07 42.38
        4 Darrell Jett SDSM 41.96 41.93
        5 Kathleen Bryan SDSM 44.61 45.23
        6 Yuko Iwamoto SDSM 47.00 44.78
    Heat 4 of 6 Event 4 Mixed 50 Back
        1 Elizabeth Jenkins ROSE 41.00 39.43
        2 Christine Siegel SDSM 38.91 39.30
        3 Howard Hsu ROSE 37.50 37.85
        4 William McBride ROSE 38.47 NT
        5 Cathy Ganze SDSM 39.00 38.24
        6 Tony Ralphs SDSM 41.00 41.13
    Heat 5 of 6 Event 4 Mixed 50 Back
        1 Jamaal AmiryinClipps ROSE 36.50 36.99
        2 Tord Benner SDSM 35.65 37.10
        3 Robert Fremont WIND 34.30 36.34
        4 Raphael Carpio UC33 34.66 34.00
        5 John Lorenz NOVA 35.90 35.71
        6 Julie Dussliere JDAM 37.04 38.65
    Heat 6 of 6 Event 4 Mixed 50 Back
        1 Scot Frontis WIND 33.00 31.74
        2 Micah Otazu ROSE 32.43 31.28
        3 Cory Nguyen RIPT 29.50 30.20
        4 Mitchell Huxhold UC44 31.40 30.48
        5 David Popko ROSE 32.99 34.93
        6 Michael Gutierrez HFFM 34.00 32.85
Event 5 Mixed 100 Breast Est. Start 12:11P
    Heat 0 of 7 Event 5 Mixed 100 Breast
        0 Monte Gast VSM 1:57.80 NT
    Heat 1 of 7 Event 5 Mixed 100 Breast
        2 Donald Hubbard SDSM 3:36.50 3:46.55
        3 Diane Hirakawa SDSM 2:25.00 2:26.74
        4 Tom Mitchell SDSM 2:52.00 2:29.08
    Heat 2 of 7 Event 5 Mixed 100 Breast
        1 William Haines SDSM 2:20.00 2:13.44
        2 Scott Bolcoa NOVA 2:00.00 1:39.99
        3 John Allaire CTSM 1:56.00 NT
        5 Sylvia Depta UC48 2:05.00 1:57.54
    Heat 3 of 7 Event 5 Mixed 100 Breast
        1 Chi-Ying Huang ROSE 1:47.91 1:50.28
        2 Bill Walsh SDSM 1:41.83 1:45.12
        3 Gregory Otto RAQ 1:36.09 1:32.09
        4 Emma Piggott SDSM 1:41.56 NT
        5 Veronica Espino WIND 1:45.00 1:30.57
        6 Kate Chambers ROSE 1:49.00 1:44.62
    Heat 4 of 7 Event 5 Mixed 100 Breast
        1 Peter Andersen SDSM 1:33.49 1:38.36
        2 Peter Cool SDSM 1:30.87 1:29.04
        3 Nancy Leichter ROSE 1:27.61 NT
        4 Brendan Hickey SCAQ 1:27.67 1:29.37
        5 William Arzt SDSM 1:31.22 1:19.88
        6 Mike Freshley SDSM 1:35.00 1:40.41
    Heat 5 of 7 Event 5 Mixed 100 Breast
        1 Cyrus Rose EQX 1:25.77 1:22.60
        2 Lia Lombardi SDSM 1:24.00 1:21.33
        3 Nathan Ascher SDSM 1:23.00 1:20.15
        4 Kendra Wilson ROSE 1:23.81 1:25.14
        5 Gerard Von Hoffmann SDSM 1:25.00 1:22.28
        6 Jason Cohen ROSE 1:27.00 1:25.37
    Heat 6 of 7 Event 5 Mixed 100 Breast
        1 Terry Frogley SDSM 1:22.37 1:25.40
        2 Jamaal AmiryinClipps ROSE 1:21.31 1:20.89
        3 Cynthia Lewis WIND 1:15.97 1:16.89
        4 Tarek El Dokor PSCM 1:17.00 1:17.28
        5 Brian Strate SDSM 1:22.14 1:20.71
        6 Stefanie Capizzi ROSE 1:22.93 1:26.86
    Heat 7 of 7 Event 5 Mixed 100 Breast
        1 Chad Durieux ROSE 1:15.40 1:21.08
        2 Daniel Peralta MVN 1:15.30 1:19.92
        3 Sergii Kukharskyi SDSM 1:07.50 1:06.62
        4 Paul Hegmann REES 1:09.23 1:11.09
        5 Eric Shi ROSE 1:15.30 1:15.64
        6 Tracy Merrill SDSM 1:15.75 1:18.30
Event 6 Mixed 200 Free Est. Start 12:30P
    Heat 1 of 6 Event 6 Mixed 200 Free
        2 Maggie Riley-Hagan SDSM 3:50.00 3:34.03
        3 Adriane Fulcher SDSM 3:30.00 3:16.84
        4 Anne Williams SDSM 3:37.65 3:39.99
    Heat 2 of 6 Event 6 Mixed 200 Free
        2 Beverly Montrella MVN 3:28.63 3:48.29
        3 Barbara Dunbar SDSM 3:12.91 3:08.30
        4 Tessa Nagy SCAQ 3:22.25 3:31.77
        5 Mary Lee Christensen SDSM 3:30.00 3:28.06
    Heat 3 of 6 Event 6 Mixed 200 Free
        1 David Landes WIND 3:00.80 3:05.51
        2 Marieke Thayer SDSM 2:59.19 3:00.96
        3 Peter Andersen SDSM 2:54.49 3:06.82
        4 Jonathan Scheff WIND 2:55.00 2:47.34
        5 Robert Daltorio GRA 3:00.00 NT
        6 Kathleen Bryan SDSM 3:10.00 3:10.26
    Heat 4 of 6 Event 6 Mixed 200 Free
        1 Federico Sicard SDSM 2:50.00 3:06.70
        2 Jasmine Stiles SDSM 2:36.67 2:32.36
        3 Julie Dussliere JDAM 2:33.16 2:38.61
        4 John Holbeck YST 2:35.00 2:34.16
        5 Tony Bathey WIND 2:39.93 2:48.81
        6 Cathy Neville SDSM 2:54.32 NT
    Heat 5 of 6 Event 6 Mixed 200 Free
        1 Lindsay Fuller GRA 2:30.00 NT
        2 Stephen Rozow SDSM 2:24.20 2:34.06
        3 Michael Lucero GRA 2:17.50 NT
        4 Micah Otazu ROSE 2:23.00 2:12.68
        5 James Tobin NOVA 2:25.00 2:24.32
        6 Hashim Al-Mashat SDSM 2:30.04 2:31.90
    Heat 6 of 6 Event 6 Mixed 200 Free
        1 Eric Shi ROSE 2:12.89 2:11.51
        2 Jonathan Pierce LAPS 2:11.69 2:12.35
        3 Mitchell Huxhold UC44 2:07.33 2:07.99
        4 Casey Powers GRA 2:11.09 NT
        5 Griffith Otazu ROSE 2:12.40 2:04.19
        6 Andrew Lum ROSE 2:15.17 2:20.18
Event 7 Mixed 50 Fly Est. Start 12:53P
    Heat 0 of 6 Event 7 Mixed 50 Fly
        0 Cathy Neville SDSM 40.05 NT
    Heat 1 of 6 Event 7 Mixed 50 Fly
        1 Armen Gharibi ROSE 52.00 50.96
        2 Tony Ralphs SDSM 46.00 46.80
        3 Donald Graham PSM 41.00 31.04
        4 Mike Freshley SDSM 45.00 46.79
        5 Alta Stengel SDSM 48.41 52.09
        6 Diane Hirakawa SDSM 1:05.00 1:13.73
    Heat 2 of 6 Event 7 Mixed 50 Fly
        1 Liane Bathey WIND 40.32 NT
        2 Veronica Espino WIND 40.00 33.07
        3 Darrell Jett SDSM 38.74 39.24
        4 Makiko Maemoto SDSM 40.00 40.44
        6 Christina Principe UC44 40.38 45.93
    Heat 3 of 6 Event 7 Mixed 50 Fly
        1 Elizabeth Jenkins ROSE 36.87 35.84
        2 Alix Leslie SDSM 35.50 33.15
        3 Laura Ruberto PSCM 35.05 33.64
        4 William Kennedy RAA 35.49 37.85
        5 Cathy Ganze SDSM 36.00 34.97
        6 Joe Russell SDSM 37.00 35.09
    Heat 4 of 6 Event 7 Mixed 50 Fly
        1 Nancy Leichter ROSE 34.85 NT
        2 Kendra Wilson ROSE 33.77 33.99
        3 Joel Ellis IM 32.47 33.14
        4 Scott Bolcoa NOVA 33.00 38.45
        5 Jay Robnett OSIDE 34.84 NT
        6 Jason Cohen ROSE 35.00 37.10
    Heat 5 of 6 Event 7 Mixed 50 Fly
        1 Raphael Carpio UC33 31.14 31.52
        2 Scot Frontis WIND 30.70 28.73
        3 Boris Desancic UC36 30.44 30.92
        4 Tracy Merrill SDSM 30.58 31.06
        5 Cynthia Lewis WIND 30.95 30.48
        6 James Tobin NOVA 31.50 32.39
    Heat 6 of 6 Event 7 Mixed 50 Fly
        1 Chad Durieux ROSE 29.82 31.78
        2 Aditya Kamath SDSM 29.00 30.23
        3 Cory Nguyen RIPT 27.91 27.77
        4 Mike Bouchard SDSM 28.54 28.31
        5 Jamaal AmiryinClipps ROSE 29.81 29.87
        6 Steven Grune UC05 30.00 27.61
Event 8 Mixed 400 IM Est. Start 1:01P
    Heat 0 of 3 Event 8 Mixed 400 IM
        0 Stephen Germain GRA 6:00.00 NT
    Heat 1 of 3 Event 8 Mixed 400 IM
        1 Lynne Lund UTAH 15:00.00 9:41.30
        2 Nancy Stanbury LBG 8:58.84 9:30.45
        3 Sylvia Depta UC48 8:01.00 7:55.50
        4 Bill Durell SDSM 8:18.78 8:15.76
    Heat 2 of 3 Event 8 Mixed 400 IM
        1 Robert Daltorio GRA 7:00.00 NT
        2 Brendan Hickey SCAQ 6:47.00 7:13.45
        3 Michael Given SDSM 6:16.93 6:21.36
        4 Donald Graham PSM 6:40.00 NT
        5 Lisa Simpson SDSM 6:51.78 7:11.70
    Heat 3 of 3 Event 8 Mixed 400 IM
        2 Michael Lucero GRA 5:37.83 NT
        3 Michael Gutierrez HFFM 5:20.00 5:50.32
        4 Casey Powers GRA 5:23.53 NT
        5 Stefanie Capizzi ROSE 5:43.92 5:57.02
        6 Laura Ruberto PSCM 6:10.00 6:00.08
Event 9 Mixed 50 Free Est. Start 1:33P
    Heat 0 of 10 Event 9 Mixed 50 Free
        0 Monte Gast VSM 38.46 NT
        0 Rega Petlin ROSE 56.59 NT
    Heat 1 of 10 Event 9 Mixed 50 Free
        2 William Haines SDSM 46.00 47.06
        3 Mary Lee Christensen SDSM 45.00 42.49
        4 Tom Mitchell SDSM 46.00 44.95
        5 Donald Hubbard SDSM 52.00 57.27
    Heat 2 of 10 Event 9 Mixed 50 Free
        1 Bob Best SDSM 45.00 40.56
        2 Alta Stengel SDSM 43.59 43.92
        3 Maggie Riley-Hagan SDSM 42.00 NT
        4 Tessa Nagy SCAQ 42.31 48.82
        5 Jana Crosby KCSD 45.00 47.77
        6 Adriane Fulcher SDSM 45.00 37.67
    Heat 3 of 10 Event 9 Mixed 50 Free
        1 Yuko Iwamoto SDSM 38.50 36.44
        2 Armen Gharibi ROSE 38.00 38.56
        3 Edward Gauert KCSD 37.70 35.67
        4 Franklin Maphis SDSM 37.90 38.34
        6 Beverly Montrella MVN 38.84 37.95
    Heat 4 of 10 Event 9 Mixed 50 Free
        1 Darrell Jett SDSM 36.11 34.53
        2 Christine Siegel SDSM 34.76 34.82
        3 Peter Andersen SDSM 33.49 32.91
        4 John Allaire CTSM 33.58 NT
        5 Lindsay Fuller GRA 35.32 NT
        6 Marilyn Fink SDSM 37.00 36.35
    Heat 5 of 10 Event 9 Mixed 50 Free
        1 Kyla Clopein ROSE 33.00 34.09
        2 Federico Sicard SDSM 33.00 37.35
        3 Brady Bradshaw SDSM 32.10 27.94
        4 Jonathan Scheff WIND 33.00 NT
        5 Cathy Ganze SDSM 33.00 31.75
        6 Tony Bathey WIND 33.22 34.76
    Heat 6 of 10 Event 9 Mixed 50 Free
        1 Scott Bolcoa NOVA 32.00 32.96
        2 Scott Jarvis MVN 31.85 33.32
        3 Elizabeth Jenkins ROSE 31.14 31.71
        4 Julie Dussliere JDAM 31.29 31.87
        5 William McBride ROSE 30.73 NT
        6 Kelsie Baker SDSM 32.06 32.62
    Heat 7 of 10 Event 9 Mixed 50 Free
        1 Nancy Leichter ROSE 31.00 NT
        2 Alix Leslie SDSM 30.50 30.67
        3 Jamaal AmiryinClipps ROSE 29.90 29.55
        4 Jason Cohen ROSE 30.00 29.63
        5 Mike Freshley SDSM 32.00 33.79
        6 David Landes WIND 31.11 32.64
    Heat 8 of 10 Event 9 Mixed 50 Free
        1 Eric Wan OREG 29.25 27.62
        2 Cyrus Rose EQX 29.00 30.49
        3 James Tobin NOVA 28.30 29.44
        4 John Lorenz NOVA 29.00 29.67
        5 Raphael Carpio UC33 29.17 28.93
        6 Robert Fremont WIND 29.35 30.48
    Heat 9 of 10 Event 9 Mixed 50 Free
        1 Griffith Otazu ROSE 28.00 27.45
        2 Stephen Rozow SDSM 27.52 29.01
        3 Brian Strate SDSM 27.30 28.14
        4 Daniel Peralta MVN 27.50 28.88
        5 Mitchell Huxhold UC44 27.80 26.00
        6 Boris Desancic UC36 28.05 28.60
    Heat 10 of 10 Event 9 Mixed 50 Free
        1 Paul Hegmann REES 26.55 25.83
        2 Steven Grune UC05 26.00 26.04
        3 Mathew Bilaver GRA 25.58 NT
        4 Cory Nguyen RIPT 25.93 25.84
        5 Eric Shi ROSE 26.11 26.41
        6 Mike Bouchard SDSM 26.98 26.75
Event 10 Mixed 200 Breast Est. Start 1:46P
    Heat 0 of 4 Event 10 Mixed 200 Breast
        0 Monte Gast VSM 3:51.39 NT
    Heat 1 of 4 Event 10 Mixed 200 Breast
        1 Lynne Lund UTAH 8:00.00 5:22.65
        2 William Haines SDSM 4:50.00 4:48.98
        4 Maggie Riley-Hagan SDSM 4:40.00 4:39.72
        5 Diane Hirakawa SDSM 5:20.00 5:32.72
    Heat 2 of 4 Event 10 Mixed 200 Breast
        1 Ursula Angell ROSE 3:45.00 3:55.55
        2 Kate Chambers ROSE 3:39.72 3:47.89
        3 Brendan Hickey SCAQ 3:33.52 3:24.69
        4 Emma Piggott SDSM 3:35.71 NT
        5 Peter Andersen SDSM 3:40.00 3:50.41
        6 Chi-Ying Huang ROSE 3:45.84 3:53.65
    Heat 3 of 4 Event 10 Mixed 200 Breast
        1 Peter Cool SDSM 3:22.64 3:19.30
        2 Gerard Von Hoffmann SDSM 3:15.00 3:06.25
        3 Terry Frogley SDSM 3:09.79 3:17.96
        4 John Holbeck YST 3:15.00 3:13.45
        5 William Arzt SDSM 3:21.61 2:58.80
        6 Gregory Otto RAQ 3:30.00 3:34.62
    Heat 4 of 4 Event 10 Mixed 200 Breast
        1 Kendra Wilson ROSE 3:04.77 3:08.42
        2 Lia Lombardi SDSM 2:59.00 2:55.16
        3 Chad Durieux ROSE 2:50.95 3:01.62
        4 Tarek El Dokor PSCM 2:53.54 2:55.60
        5 David Popko ROSE 2:59.99 3:02.97
        6 Jonathan Pierce LAPS 3:05.50 3:02.68
Event 11 Mixed 100 Back Est. Start 2:08P
    Heat 1 of 4 Event 11 Mixed 100 Back
        2 Zhong Quan Wang ROSE 1:52.00 1:51.60
        3 Beverly Montrella MVN 1:47.84 NT
        4 Sylvia Depta UC48 1:49.66 1:42.29
        5 Tessa Nagy SCAQ 1:54.63 2:14.03
    Heat 2 of 4 Event 11 Mixed 100 Back
        1 Tony Ralphs SDSM 1:40.00 1:35.43
        2 Kathleen Bryan SDSM 1:36.98 NT
        3 Darrell Jett SDSM 1:28.92 1:32.47
        4 Marilyn Fink SDSM 1:36.00 1:36.45
        5 Joe Russell SDSM 1:40.00 1:42.82
        6 Tony Bathey WIND 1:44.88 NT
    Heat 3 of 4 Event 11 Mixed 100 Back
        1 Caroline Krattli WIND 1:22.32 1:20.68
        2 Jay Robnett OSIDE 1:17.45 NT
        3 Raphael Carpio UC33 1:17.18 NT
        4 Howard Hsu ROSE 1:17.35 NT
        5 Tord Benner SDSM 1:21.56 1:27.07
        6 William McBride ROSE 1:23.42 NT
    Heat 4 of 4 Event 11 Mixed 100 Back
        1 Mitchell Huxhold UC44 1:12.00 1:08.19
        2 Michael Gutierrez HFFM 1:10.00 1:12.23
        3 Cory Nguyen RIPT 1:03.65 1:04.11
        4 Scot Frontis WIND 1:07.20 1:10.71
        5 Micah Otazu ROSE 1:11.00 1:08.18
        6 John Lorenz NOVA 1:17.00 1:19.85
Event 12 Mixed 200 Fly Est. Start 2:18P
    Heat 0 of 3 Event 12 Mixed 200 Fly
        0 Stephen Germain GRA 4:00.00 NT
    Heat 1 of 3 Event 12 Mixed 200 Fly
        1 Lynne Lund UTAH 8:00.00 5:31.03
        2 Bill Durell SDSM 4:43.19 4:43.28
        3 Katherine Watson OJAI 5:10.30 5:24.60
    Heat 2 of 3 Event 12 Mixed 200 Fly
        1 Robert Daltorio GRA 4:00.00 NT
        2 Donald Graham PSM 3:45.00 NT
        3 Cathy Neville SDSM 3:41.38 NT
        4 Lindsay Fuller GRA 3:44.18 NT
    Heat 3 of 3 Event 12 Mixed 200 Fly
        1 Michael Given SDSM 3:15.00 3:18.16
        2 Andrew Lum ROSE 2:43.96 2:59.51
        3 Casey Powers GRA 2:26.27 NT
        4 David Popko ROSE 2:37.99 2:42.76
        5 Laura Ruberto PSCM 3:06.57 NT
        6 Kristina Maroudis SDSM 3:28.83 3:29.22
Event 13 Mixed 100 Free Est. Start 2:36P
    Heat 0 of 9 Event 13 Mixed 100 Free
        0 Casey Powers GRA 1:00.70 NT
    Heat 1 of 9 Event 13 Mixed 100 Free
        2 Donald Hubbard SDSM 2:19.51 2:18.90
        3 Jana Crosby KCSD 1:50.00 NT
        4 Christina Principe UC44 1:50.00 1:27.23
        5 Tom Mitchell SDSM 1:52.00 1:58.11
    Heat 2 of 9 Event 13 Mixed 100 Free
        2 Anne Williams SDSM 1:43.97 1:42.44
        3 Mary Lee Christensen SDSM 1:35.00 1:38.13
        4 Bob Best SDSM 1:40.00 1:39.48
        5 Adriane Fulcher SDSM 1:45.00 1:26.75
    Heat 3 of 9 Event 13 Mixed 100 Free
        1 Beverly Montrella MVN 1:32.97 NT
        2 Bill Walsh SDSM 1:29.00 1:30.08
        3 John Allaire CTSM 1:20.57 NT
        4 Kate Chambers ROSE 1:22.00 1:21.83
        5 Ursula Angell ROSE 1:30.00 1:29.83
        6 Tessa Nagy SCAQ 1:34.42 1:43.67
    Heat 4 of 9 Event 13 Mixed 100 Free
        1 Joel Ellis IM 1:19.08 1:12.52
        2 Gregory Otto RAQ 1:16.80 1:20.13
        3 David Landes WIND 1:14.80 1:17.36
        4 Peter Andersen SDSM 1:15.49 1:19.72
        5 Federico Sicard SDSM 1:19.00 1:27.82
        6 Lisa Simpson SDSM 1:19.44 1:19.21
    Heat 5 of 9 Event 13 Mixed 100 Free
        1 Kyla Clopein ROSE 1:14.00 1:09.28
        2 John Holbeck YST 1:12.99 1:12.89
        3 Steven Grune UC05 1:10.00 1:00.76
        4 Elizabeth Jenkins ROSE 1:11.47 1:12.08
        5 Tony Bathey WIND 1:13.00 NT
        6 Jonathan Scheff WIND 1:14.00 NT
    Heat 6 of 9 Event 13 Mixed 100 Free
        1 Julie Dussliere JDAM 1:09.45 1:12.95
        2 Scott Jarvis MVN 1:08.54 NT
        3 Robert Fremont WIND 1:08.00 NT
        4 William McBride ROSE 1:08.08 NT
        5 Kelsie Baker SDSM 1:09.00 1:10.74
        6 Alix Leslie SDSM 1:09.99 1:09.63
    Heat 7 of 9 Event 13 Mixed 100 Free
        1 Hashim Al-Mashat SDSM 1:06.78 1:06.49
        2 Jason Cohen ROSE 1:06.50 1:09.72
        3 James Tobin NOVA 1:04.33 1:05.43
        4 Micah Otazu ROSE 1:05.00 1:02.80
        5 John Lorenz NOVA 1:06.50 NT
        6 Nancy Leichter ROSE 1:07.44 NT
    Heat 8 of 9 Event 13 Mixed 100 Free
        1 Eric Wan OREG 1:02.50 1:01.15
        2 Tracy Merrill SDSM 1:00.99 1:01.63
        3 David Popko ROSE 59.99 1:01.55
        5 Stephen Rozow SDSM 1:02.33 NT
        6 Jamaal AmiryinClipps ROSE 1:02.57 1:03.25
    Heat 9 of 9 Event 13 Mixed 100 Free
        1 Mathew Bilaver GRA 58.77 NT
        2 Paul Hegmann REES 57.98 57.95
        3 Cory Nguyen RIPT 55.70 56.41
        4 Eric Shi ROSE 57.19 58.43
        5 Mitchell Huxhold UC44 58.54 57.80
        6 Griffith Otazu ROSE 59.10 56.41
Event 14 Mixed 200 IM Est. Start 2:55P
    Heat 0 of 4 Event 14 Mixed 200 IM
        0 Stephen Germain GRA 3:14.97 NT
    Heat 1 of 4 Event 14 Mixed 200 IM
        1 Lynne Lund UTAH 6:30.00 4:43.39
        2 Cathy Neville SDSM 3:59.21 NT
        3 Bill Durell SDSM 3:48.84 3:58.22
        4 Tony Ralphs SDSM 3:58.00 3:40.12
        5 Sylvia Depta UC48 4:00.00 3:41.80
    Heat 2 of 4 Event 14 Mixed 200 IM
        1 Joe Russell SDSM 3:37.00 NT
        2 Emma Piggott SDSM 3:19.00 NT
        4 William Kennedy RAA 3:16.73 3:36.68
        5 Makiko Maemoto SDSM 3:25.00 3:20.44
        6 Christina Principe UC44 3:44.53 4:22.75
    Heat 3 of 4 Event 14 Mixed 200 IM
        1 Lia Lombardi SDSM 2:50.00 2:41.26
        2 Michael Gutierrez HFFM 2:40.00 2:40.06
        3 Jonathan Pierce LAPS 2:34.87 2:36.69
        4 Michael Lucero GRA 2:35.73 NT
        5 Boris Desancic UC36 2:44.25 2:53.33
        6 Mike Freshley SDSM 3:11.00 NT
    Heat 4 of 4 Event 14 Mixed 200 IM
        1 Tracy Merrill SDSM 2:32.46 NT
        2 Scot Frontis WIND 2:30.01 2:40.62
        3 Sergii Kukharskyi SDSM 2:25.00 2:19.37
        4 Steven Grune UC05 2:30.00 2:31.13
        5 Cynthia Lewis WIND 2:32.12 2:31.37
        6 Brady Bradshaw SDSM 2:33.00 2:33.52
Event 15 Mixed 50 Breast Est. Start 3:14P
    Heat 0 of 7 Event 15 Mixed 50 Breast
        0 Monte Gast VSM 48.45 NT
        0 Rega Petlin ROSE 1:08.41 NT
    Heat 1 of 7 Event 15 Mixed 50 Breast
        2 Tessa Nagy SCAQ 1:01.00 1:07.07
        3 William Haines SDSM 57.00 52.46
        4 Mary Lee Christensen SDSM 1:00.00 NT
        5 Katherine Watson OJAI 1:08.00 1:10.41
        6 Donald Hubbard SDSM 1:35.00 NT
    Heat 2 of 7 Event 15 Mixed 50 Breast
        1 Ursula Angell ROSE 50.00 51.62
        2 John Allaire CTSM 48.36 NT
        3 Kate Chambers ROSE 46.90 47.69
        4 Bill Walsh SDSM 48.00 47.98
        6 Anne Williams SDSM 56.44 NT
    Heat 3 of 7 Event 15 Mixed 50 Breast
        1 Cathy Ganze SDSM 45.00 42.39
        2 Micah Otazu ROSE 45.00 37.59
        3 Liane Bathey WIND 42.61 45.10
        4 William Arzt SDSM 44.05 35.87
        5 Laurel Ball SDSM 45.00 42.00
        6 Christine Siegel SDSM 45.41 44.68
    Heat 4 of 7 Event 15 Mixed 50 Breast
        1 Lisa Simpson SDSM 41.29 43.90
        2 Gregory Otto RAQ 40.86 40.43
        3 Lia Lombardi SDSM 40.00 37.48
        4 Peter Cool SDSM 40.80 40.15
        5 Julie Dussliere JDAM 41.17 44.66
        6 Peter Andersen SDSM 41.49 42.10
    Heat 5 of 7 Event 15 Mixed 50 Breast
        1 Nancy Leichter ROSE 39.83 NT
        2 Mike Freshley SDSM 38.89 44.66
        3 Cyrus Rose EQX 38.27 36.95
        4 Caroline Krattli WIND 38.33 38.91
        5 Stefanie Capizzi ROSE 38.94 39.26
        6 Michael Gutierrez HFFM 40.00 38.69
    Heat 6 of 7 Event 15 Mixed 50 Breast
        1 Jason Cohen ROSE 38.00 37.33
        2 Gerard Von Hoffmann SDSM 37.50 NT
        3 Griffith Otazu ROSE 36.00 33.73
        4 Terry Frogley SDSM 36.32 NT
        5 Kendra Wilson ROSE 37.95 37.56
        6 Brendan Hickey SCAQ 38.07 NT
    Heat 7 of 7 Event 15 Mixed 50 Breast
        1 Eric Shi ROSE 33.65 34.07
        2 Chad Durieux ROSE 33.12 34.69
        3 Paul Hegmann REES 30.72 31.24
        4 Sergii Kukharskyi SDSM 31.00 30.86
        5 Tracy Merrill SDSM 33.46 34.79
        6 Jamaal AmiryinClipps ROSE 35.87 36.63
Event 16 Mixed 100 Fly Est. Start 3:26P
    Heat 1 of 4 Event 16 Mixed 100 Fly
        1 Katherine Watson OJAI 2:20.00 2:25.69
        2 Nancy Stanbury LBG 2:05.45 2:13.91
        3 Marieke Thayer SDSM 1:46.19 1:53.79
        4 Tom Mitchell SDSM 1:45.00 3:06.75
        5 Bob Best SDSM 2:00.00 2:23.87
        6 Bill Durell SDSM 2:15.00 2:12.02
    Heat 2 of 4 Event 16 Mixed 100 Fly
        1 Cathy Neville SDSM 1:42.97 NT
        2 Donald Graham PSM 1:30.00 1:14.03
        3 Joel Ellis IM 1:24.44 1:19.75
        4 Joe Russell SDSM 1:30.00 NT
        5 Christina Principe UC44 1:38.02 2:07.93
    Heat 3 of 4 Event 16 Mixed 100 Fly
        1 Steven Grune UC05 1:17.00 NT
        2 Brady Bradshaw SDSM 1:11.11 1:09.76
        3 Aditya Kamath SDSM 1:10.00 1:09.82
        4 Nathan Ascher SDSM 1:11.00 1:10.08
        5 James Tobin NOVA 1:12.07 1:11.95
        6 Laura Ruberto PSCM 1:20.00 NT
    Heat 4 of 4 Event 16 Mixed 100 Fly
        1 Jonathan Pierce LAPS 1:08.61 1:08.47
        2 Mathew Bilaver GRA 1:06.87 NT
        3 Scot Frontis WIND 1:04.20 NT
        4 Daniel Peralta MVN 1:06.60 NT
        5 Andrew Lum ROSE 1:07.91 1:09.59
        6 Mike Bouchard SDSM 1:10.00 1:11.10
Event 17 Mixed 200 Back Est. Start 3:35P
    Heat 1 of 3 Event 17 Mixed 200 Back
        1 Lynne Lund UTAH 6:30.00 4:50.77
        3 Zhong Quan Wang ROSE 4:20.00 NT
        4 Nancy Stanbury LBG 4:39.10 5:03.92
    Heat 2 of 3 Event 17 Mixed 200 Back
        1 Kathleen Bryan SDSM 4:00.00 3:22.83
        2 Tony Bathey WIND 3:59.99 NT
        3 Tony Ralphs SDSM 3:35.00 3:30.01
        4 Sylvia Depta UC48 3:40.65 3:42.47
        5 Robert Daltorio GRA 4:00.00 NT
        6 Anne Williams SDSM 4:17.56 NT
    Heat 3 of 3 Event 17 Mixed 200 Back
        1 Darrell Jett SDSM 3:18.23 3:22.14
        2 Michael Lucero GRA 2:39.34 NT
        3 Cory Nguyen RIPT 2:21.00 2:22.28
        4 David Popko ROSE 2:34.99 NT
        5 Donald Graham PSM 2:59.00 2:56.62
        6 Joe Russell SDSM 3:30.00 NT
Event 18 Men 200 Free Relay Est. Start 4:00P
Event 19 Women 200 Free Relay
Event 20 Mixed 200 Free Relay
        3 SDSM A SDSM 1:57.20 1:59.56
Event 21 Men 200 Medley Relay
Event 22 Women 200 Medley Relay
Event 23 Mixed 200 Medley Relay
        2 SDSM A SDSM 3:15.60 3:29.82
        3 SDSM A SDSM 2:04.80 2:20.41
Event 24 Men 400 Free Relay
        2 SDSM A SDSM 6:08.25 6:38.85
        3 SDSM A SDSM 4:36.20 NT
Event 25 Women 400 Free Relay
Event 26 Mixed 400 Free Relay
        5 SDSM A SDSM NT 5:13.86
Event 27 Men 400 Medley Relay
        0 SDSM A SDSM 5:06.50 NT
        2 SDSM A SDSM 6:48.42 7:54.73
        5 SDSM B SDSM 5:33.40 NT
Event 28 Women 400 Medley Relay
Event 29 Mixed 400 Medley Relay
        3 SDSM A SDSM 5:50.70 6:12.42
Event 30 Men 800 Free Relay
        2 SDSM A SDSM 12:55.00 14:54.30
Event 31 Women 800 Free Relay
        3 SDSM A SDSM 12:58.40 12:47.87
Event 32 Mixed 800 Free Relay
        5 SDSM A SDSM 10:02.10 10:24.75
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home