SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Schools | Scores

2nd Annual Citrus Valley Blackhawk Swim Invitational

Announcer Program

Print Preview
Event List
1 Girls Jr Varsity 200 Medley Relay
2 Boys Jr Varsity 200 Medley Relay
3 Girls Varsity 200 Medley Relay
4 Boys Varsity 200 Medley Relay
5 Girls Jr Varsity 200 Free
6 Boys Jr Varsity 200 Free
7 Girls Varsity 200 Free
8 Boys Varsity 200 Free
9 Girls Jr Varsity 100 IM
10 Boys Jr Varsity 100 IM
11 Girls Varsity 200 IM
12 Boys Varsity 200 IM
13 Girls Jr Varsity 50 Free
14 Boys Jr Varsity 50 Free
15 Girls Varsity 50 Free
16 Boys Varsity 50 Free
17 Girls Jr Varsity 50 Fly
18 Boys Jr Varsity 50 Fly
19 Girls Varsity 100 Fly
20 Boys Varsity 100 Fly
21 Girls Jr Varsity 100 Free
22 Boys Jr Varsity 100 Free
23 Girls Varsity 100 Free
24 Boys Varsity 100 Free
25 Girls Varsity 500 Free
26 Boys Varsity 500 Free
27 Girls Jr Varsity 200 Free Relay
28 Boys Jr Varsity 200 Free Relay
29 Girls Varsity 200 Free Relay
30 Boys Varsity 200 Free Relay
31 Girls Jr Varsity 50 Back
32 Boys Jr Varsity 50 Back
33 Girls Varsity 100 Back
34 Boys Varsity 100 Back
35 Girls Jr Varsity 50 Breast
36 Boys Jr Varsity 50 Breast
37 Girls Varsity 100 Breast
38 Boys Varsity 100 Breast
39 Girls Jr Varsity 400 Free Relay
40 Boys Jr Varsity 400 Free Relay
41 Girls Varsity 400 Free Relay
42 Boys Varsity 400 Free Relay

Lane Status Name School Seed
Time
Finals
Time
Event 1 Girls Jr Varsity 200 Medley Relay
        1 HEME A Hemet NT NT
        2 HERI A Heritage 3:02.67 3:03.56
        3 NRTH A North JW 2:45.00 2:44.60
        4 BEAU A Beaumont 2:14.00 2:26.43
        5 CIVA A Citrus Valley 2:26.64 2:26.40
        6 HICR A Hillcrest 2:50.00 2:36.57
        7 TEVA A Temecula Valley NT 2:36.38
Event 2 Boys Jr Varsity 200 Medley Relay
        2 TEVA A Temecula Valley NT 2:11.51
        3 HERI A Heritage 2:14.34 2:20.07
        4 BEAU A Beaumont 2:02.00 1:59.07
        5 CIVA A Citrus Valley 2:10.26 2:07.35
        6 HICR A Hillcrest 2:33.09 2:35.71
Event 3 Girls Varsity 200 Medley Relay
    Heat 0 of 2 Event 3 Girls Varsity 200 Medley
        0 HEME B Hemet NT NT
    Heat 1 of 2 Event 3 Girls Varsity 200 Medley
        1 HEME A Hemet NT 2:13.87
        2 HERI B Heritage 3:00.23 NT
        3 HICR B Hillcrest 2:30.00 2:42.27
        4 NRTH A North JW 2:20.00 2:12.27
        5 LAKS A Lakeside 2:26.71 2:35.11
        6 YUCI A Yucaipa 2:30.00 2:05.65
        7 INDSP A Indian Springs H NT NT
    Heat 2 of 2 Event 3 Girls Varsity 200 Medley
        1 BEAU B Beaumont 2:14.89 2:14.86
        2 CIVA B Citrus Valley 2:11.72 2:13.34
        3 BEAU A Beaumont 2:06.00 2:04.55
        4 TEVA A Temecula Valley 1:58.39 2:02.94
        5 CIVA A Citrus Valley 2:01.81 1:59.92
        6 TEVA B Temecula Valley 2:09.77 2:20.69
        7 HICR A Hillcrest 2:14.00 2:16.43
        8 HERI A Heritage 2:16.09 2:25.50
Event 4 Boys Varsity 200 Medley Relay
    Heat 1 of 2 Event 4 Boys Varsity 200 Medley
        2 INDSP A Indian Springs H 2:31.50 2:30.48
        3 HERI B Heritage 2:07.21 2:02.12
        4 HICR A Hillcrest 1:58.13 2:00.96
        5 YUCI A Yucaipa 2:00.00 2:00.09
        6 HICR B Hillcrest 2:16.10 2:13.08
    Heat 2 of 2 Event 4 Boys Varsity 200 Medley
        1 CIVA B Citrus Valley 1:55.78 1:59.66
        2 TEVA B Temecula Valley 1:50.66 2:05.99
        3 CIVA A Citrus Valley 1:47.10 1:47.62
        4 TEVA A Temecula Valley 1:46.25 1:45.90
        5 BEAU A Beaumont 1:47.00 1:45.30
        6 HEME A Hemet 1:50.26 1:51.20
        7 HERI A Heritage 1:51.90 1:49.69
        8 BEAU B Beaumont 1:56.00 1:56.34
Event 5 Girls Jr Varsity 200 Free
    Heat 1 of 3 Event 5 Girls Jr Varsity 200 Free
        2 Jae Jackson Heritage 4:16.58 3:53.37
        3 Jaylee Conaway Heritage 3:28.90 3:14.62
        4 Rae-Ann Love Lakeside 3:11.27 3:15.64
        5 Zanyah Ingram North JW 3:20.00 NT
        6 Sheena Ishida-Schanafelt North JW 3:29.00 2:58.67
    Heat 2 of 3 Event 5 Girls Jr Varsity 200 Free
        1 Jenna Mercer Citrus Valley 3:06.71 2:57.71
        2 Alyssa Fierro Lakeside 3:03.83 3:08.57
        3 Brandi Beltran Hillcrest 2:58.00 3:07.89
        4 Kayla Dahlberg Temecula Valley 2:54.26 2:50.30
        5 Emily Fisher Temecula Valley 2:54.56 NT
        6 Nicole Hill Hillcrest 3:00.00 3:10.49
        7 Itzel Barrios Heritage 3:04.67 3:23.53
        8 Rebecca Alvardo Hillcrest 3:10.00 NT
    Heat 3 of 3 Event 5 Girls Jr Varsity 200 Free
        1 Isabella Morales Temecula Valley 2:49.56 3:00.93
        2 Brooklyn DeBruyn Hemet 2:44.80 2:44.15
        3 Rachael Salan Beaumont 2:24.11 2:22.80
        4 Earlyn Woodley Beaumont 2:20.00 2:22.75
        5 Ella Browning Beaumont 2:24.00 2:42.58
        6 Isabella Vazquez Citrus Valley 2:34.99 2:31.40
        7 Sarah Sinclair North JW 2:45.00 2:44.02
        8 Jaden Batts Citrus Valley 2:49.81 2:45.27
Event 6 Boys Jr Varsity 200 Free
    Heat 1 of 2 Event 6 Boys Jr Varsity 200 Free
        1 Jacob Burns Hillcrest 3:24.84 NT
        2 Harrison Smith Temecula Valley 3:02.89 2:45.56
        3 Nomar Martinez Heritage 2:59.28 3:26.03
        4 Adam Doverspike Hillcrest 2:53.21 2:52.08
        5 Juan Nunez Heritage 2:55.41 2:38.30
        6 Ethan Larson Temecula Valley 3:01.28 NT
        7 Diego Moran Hillcrest 3:23.40 NT
    Heat 2 of 2 Event 6 Boys Jr Varsity 200 Free
        1 Jonathan Lazcano Lakeside 2:46.07 NT
        2 Satwik Pattanaik Citrus Valley 2:28.19 2:27.83
        3 Braden Claus Beaumont 2:11.00 2:30.72
        4 Amad Butt Beaumont 2:04.00 2:12.48
        5 Kyle Hutabarat Beaumont 2:05.00 2:12.50
        6 Angelo Galvan-Trevino Citrus Valley 2:23.53 2:30.17
        7 Kyle Shreenan Temecula Valley 2:34.43 2:37.69
        8 Tylo Gutierrez Lakeside 2:51.01 2:41.99
Event 7 Girls Varsity 200 Free
    Heat 0 of 3 Event 7 Girls Varsity 200 Free
        0 Gabriella Garcia Hemet NT NT
        0 Karina Medina Indian Springs H 2:51.80 NT
        0 Kate Cazares Indian Springs H 2:38.65 NT
    Heat 1 of 3 Event 7 Girls Varsity 200 Free
        1 Isabel Cruz Hillcrest 2:52.00 NT
        2 Madeline Hwang Hillcrest 2:46.00 NT
        3 Kayla Castro North JW 2:41.45 2:43.45
        4 Jasmine Valdovinos North JW 2:35.00 NT
        5 Kendall Burnett Hemet NT 2:31.30
        6 Madison Brett Lakeside 2:43.08 2:36.14
        7 Diamond Tolbert Indian Springs H 4:07.59 4:09.11
        8 Sylvana Olivares Heritage 3:10.00 NT
    Heat 2 of 3 Event 7 Girls Varsity 200 Free
        1 Monserratt Garcia Citrus Valley 2:34.36 2:37.21
        2 Dixie Vega Heritage 2:32.89 2:28.42
        3 Megan Zepek Hemet 2:27.20 2:28.31
        4 Ashley Williams Citrus Valley 2:18.14 2:21.63
        5 Marissa Velasquez Hillcrest 2:26.00 2:31.26
        6 Elaina Newberry Temecula Valley 2:29.26 2:27.18
        7 Leandra Costa Hillcrest 2:34.00 2:27.52
        8 Katherine Savage North JW 2:35.00 2:23.07
    Heat 3 of 3 Event 7 Girls Varsity 200 Free
        1 Anna Dunn Beaumont 2:10.00 2:13.58
        2 Danielle Wheeler Citrus Valley 2:07.47 2:13.86
        3 Millie Centiner Beaumont 2:06.00 2:07.03
        4 Tiahna Thomas Beaumont 2:02.98 2:01.04
        5 Leah Robinson Temecula Valley 2:04.33 2:01.10
        6 Peggy Rose Hemet 2:07.31 2:13.37
        7 Emma Petersen Beaumont 2:10.00 2:09.38
        8 Naidelin Meza Citrus Valley 2:10.41 2:09.48
Event 8 Boys Varsity 200 Free
    Heat 1 of 4 Event 8 Boys Varsity 200 Free
        3 Fausto Cedillo Indian Springs H 3:24.84 NT
        4 Victor Smith Hillcrest 2:44.34 2:49.63
        5 Brendan Geiger Heritage 2:46.69 2:31.93
    Heat 2 of 4 Event 8 Boys Varsity 200 Free
        1 Joshua Morales Indian Springs H 2:41.52 2:48.18
        2 JP Foster Temecula Valley 2:27.70 2:16.78
        3 Ezra McCullough Hillcrest 2:26.24 2:21.57
        4 AJ Alvarez North JW 2:24.00 2:15.69
        5 Jaden Isaac Hillcrest 2:25.60 2:26.06
        6 Tre Turner Heritage 2:27.47 2:24.73
        7 Ryan Castro North JW 2:30.00 2:19.99
    Heat 3 of 4 Event 8 Boys Varsity 200 Free
        1 James Salmon Citrus Valley 2:15.00 NT
        2 Diego Romero North JW 2:13.55 2:10.81
        3 Romany Cordova Hillcrest 2:13.43 2:14.55
        4 Cristian Contreras Heritage 2:03.45 2:02.47
        5 Riley Kis Temecula Valley 2:03.87 2:03.73
        6 Eric Tillet Heritage 2:13.45 2:10.55
        7 Avery Hansberger North JW 2:15.00 2:18.03
        8 Niko Lucore Citrus Valley 2:19.27 2:23.35
    Heat 4 of 4 Event 8 Boys Varsity 200 Free
        1 Chris Weidman Temecula Valley 2:01.18 2:01.39
        2 Gerald Griffin Yucaipa 2:00.00 1:52.13
        3 Trevor Pauly Beaumont 1:58.00 2:00.09
        4 Memphis Gile Citrus Valley 1:49.67 1:49.39
        5 Raymond Martin Beaumont 1:57.62 1:57.32
        6 Zackary Viola Beaumont 1:59.85 2:00.42
        7 Peyton Lacey Citrus Valley 2:00.05 2:00.21
        8 Kevin Medina Beaumont 2:02.45 2:02.03
Event 9 Girls Jr Varsity 100 IM
    Heat 1 of 3 Event 9 Girls Jr Varsity 100 IM
        3 Morgan Shaw Hemet NT 1:36.92
        4 Destiny Zombrano North JW 2:00.00 1:47.56
        5 April Larsen North JW 2:00.00 1:48.77
        6 Sophia Quintanilla Hemet NT NT
    Heat 2 of 3 Event 9 Girls Jr Varsity 100 IM
        1 Rodriguez Rodriguez Heritage 1:50.93 2:12.53
        2 Jordan Genovea North JW 1:42.00 1:55.96
        3 Jordan Bourbonnais Hillcrest 1:37.00 NT
        4 Catherine Alvarez Citrus Valley 1:33.67 1:32.53
        5 Sara Copeland Hillcrest 1:35.00 1:37.47
        6 Victoria Carlos Hillcrest 1:39.00 1:38.35
        7 Alina Lozano Heritage 1:49.92 1:40.96
        8 Rocio Reyes Heritage 1:56.29 1:58.29
    Heat 3 of 3 Event 9 Girls Jr Varsity 100 IM
        1 Isabella Morales Temecula Valley 1:29.98 1:30.71
        2 Samantha Blackman Beaumont 1:26.00 1:22.84
        3 Vanessa Betancourt Temecula Valley 1:24.48 1:28.95
        4 Alexus Martin Beaumont 1:20.00 1:19.49
        5 Josie Smith Temecula Valley 1:22.36 NT
        6 Mikala Felix Beaumont 1:25.00 1:24.99
        7 Amanda Li Citrus Valley 1:28.07 1:24.14
        8 Kendal Gorczyca Citrus Valley 1:30.00 1:26.69
Event 10 Boys Jr Varsity 100 IM
    Heat 1 of 2 Event 10 Boys Jr Varsity 100 IM
        2 Nathan Crouch Heritage 1:28.41 NT
        3 Caiden Guss Heritage 1:25.67 1:14.30
        4 Jeremy Allen Citrus Valley 1:24.53 1:19.74
        5 Porter Swenson Temecula Valley 1:25.09 1:19.56
        6 Zane Marsh Temecula Valley 1:26.19 NT
        7 Jesse Medina North JW 2:00.00 NT
    Heat 2 of 2 Event 10 Boys Jr Varsity 100 IM
        1 Eddie Correa Temecula Valley 1:21.98 1:18.72
        2 Ivan Brzezinski Heritage 1:18.57 1:12.62
        3 Gabriel Villanobos Beaumont 1:14.34 1:10.60
        4 Tristan Barlow Citrus Valley 1:12.81 1:11.67
        5 Hunter Mattox Beaumont 1:14.20 1:14.70
        6 Albert Wang Citrus Valley 1:18.15 1:17.58
        7 Ryan Renslow Beaumont 1:20.00 1:09.30
        8 Carlos Ayala Hillcrest 1:22.70 1:21.87
Event 11 Girls Varsity 200 IM
    Heat 1 of 3 Event 11 Girls Varsity 200 IM
        1 Azlyn Ortiz Hemet NT 3:20.87
        2 Candice Hirt Lakeside 3:05.66 NT
        3 Samantha Sinclair North JW 3:05.00 2:58.64
        4 Delianna Thirkettle Hillcrest 2:54.00 2:52.73
        5 Sarah Evans Citrus Valley 2:55.00 2:54.32
        6 Morgan Cortez Heritage 3:05.34 2:53.22
        7 Marielena Osuna Heritage 3:50.98 3:44.72
    Heat 2 of 3 Event 11 Girls Varsity 200 IM
        1 Tiffany Tran Hillcrest 2:51.00 2:50.54
        2 Alexandra Tsakonas Heritage 2:50.00 NT
        3 Chloe Dodgen Hillcrest 2:45.00 2:49.31
        4 Ciara Bird Beaumont 2:43.91 2:39.24
        5 Gilliene Aguilar Beaumont 2:45.00 2:39.54
        6 Abigail Gilliland Hemet 2:45.39 2:43.33
        7 Ruth Barrios Citrus Valley 2:50.00 2:46.59
        8 Robyn Harrison Hillcrest 2:53.00 2:53.80
    Heat 3 of 3 Event 11 Girls Varsity 200 IM
        1 Arianna Navarro Beaumont 2:39.00 2:45.58
        2 Allyson Barlow Citrus Valley 2:30.14 2:29.46
        3 Sierra Love Yucaipa 2:30.00 2:31.36
        4 Emma Wettlaufer Temecula Valley 2:18.67 2:21.06
        5 Fernanda Knight Yucaipa 2:30.00 2:56.55
        6 Karly Vizzini Yucaipa 2:30.00 2:19.09
        7 Madeline Hernandez Citrus Valley 2:38.21 2:38.94
        8 Kathryn Hutchinson Beaumont 2:39.98 2:39.46
Event 12 Boys Varsity 200 IM
    Heat 1 of 3 Event 12 Boys Varsity 200 IM
        3 Caleb Reed Hemet NT 2:33.00
        4 Gustavo Cedillo Indian Springs H 4:00.81 3:44.21
        5 Rylie Burnett Hemet NT 2:41.10
    Heat 2 of 3 Event 12 Boys Varsity 200 IM
        1 Martin Ramos Heritage 2:44.35 2:38.47
        2 Kameron McWhorter Citrus Valley 2:36.00 2:34.62
        3 Drew Hutton Temecula Valley 2:31.93 2:34.55
        4 Dylan Hoffort Heritage 2:28.85 2:24.56
        5 Jagger Mattox Beaumont 2:31.00 2:29.34
        6 Isaiah Delgado Citrus Valley 2:33.32 NT
        7 Adam Grimes Hillcrest 2:36.78 2:43.50
        8 Davin Fite Yucaipa 3:00.00 2:48.56
    Heat 3 of 3 Event 12 Boys Varsity 200 IM
        1 Tycho Harris Pham North JW 2:23.00 2:21.27
        2 Timothy Le Citrus Valley 2:18.34 2:17.55
        3 Gavin Lichtenberg Temecula Valley 2:14.38 2:11.41
        4 Nathan Vasquez Beaumont 2:07.45 2:07.86
        5 Nic Parrott Temecula Valley 2:13.85 2:08.05
        6 Thomas LaFave Beaumont 2:16.48 2:16.06
        7 Arthur Buenaventura Beaumont 2:19.00 2:20.34
        8 William Zhao Citrus Valley 2:25.52 2:26.38
Event 13 Girls Jr Varsity 50 Free
    Heat 1 of 3 Event 13 Girls Jr Varsity 50 Free
        3 Monserrat Trujillo Hemet NT NT
        4 Vanessa Sievers Hillcrest 46.00 46.39
        5 Rebecca Castro Heritage 51.40 47.06
        6 Brooklyn DeBruyn Hemet NT 32.38
    Heat 2 of 3 Event 13 Girls Jr Varsity 50 Free
        1 Jordan Genovea North JW 43.00 44.92
        2 Kimberly Velazquez North JW 41.00 NT
        3 Rocio Reyes Heritage 39.18 37.74
        4 Sarah Connell Citrus Valley 33.63 32.01
        5 Stephanie Rojas Hillcrest 39.00 36.75
        6 Imma Brosas North JW 40.00 34.33
        7 Mia Ruvalcaba Hillcrest 42.00 40.33
        8 Alex Ahumada Heritage 45.28 39.33
    Heat 3 of 3 Event 13 Girls Jr Varsity 50 Free
        1 Kansas Polk Temecula Valley 32.84 32.72
        2 Mia Moore Citrus Valley 32.07 32.83
        3 Arianna Gutierriez Beaumont 30.91 30.41
        4 Shaylee Mariscal Beaumont 28.90 28.61
        5 Alexis Garcia Citrus Valley 30.51 30.83
        6 Shailee Strausser Beaumont 31.00 31.41
        7 Arianna Pratson Temecula Valley 32.30 31.63
        8 Alexis Araiza Temecula Valley 32.99 33.86
Event 14 Boys Jr Varsity 50 Free
    Heat 1 of 3 Event 14 Boys Jr Varsity 50 Free
        2 Ryan Sy Citrus Valley 44.02 40.07
        3 Mark Sanchez Hillcrest 39.00 36.48
        4 Michael Carty North JW 35.00 32.79
        5 James Elizondo Hillcrest 37.61 31.63
        6 Isaac Magana Lakeside 39.68 NT
    Heat 2 of 3 Event 14 Boys Jr Varsity 50 Free
        1 Ajmal Yousofzoy Hillcrest 32.12 32.34
        2 Juan Nunez Heritage 31.83 30.54
        3 Avery Johnson North JW 30.00 NT
        4 Jonathan Lazcano Lakeside 28.98 NT
        5 Adeil Butt Beaumont 29.00 29.63
        6 Adrian Flores Lakeside 30.64 30.15
        7 Ezra Ralph North JW 32.00 NT
        8 Thomas Pena Heritage 33.67 28.31
    Heat 3 of 3 Event 14 Boys Jr Varsity 50 Free
        1 Trever Clemans Citrus Valley 28.80 28.60
        2 Jonathan Steed Temecula Valley 28.37 28.01
        3 Keegan Beach Temecula Valley 27.45 27.12
        4 Juan Ramierz Beaumont 25.91 24.89
        5 Cesar Albarra Beaumont 26.50 26.17
        6 Jonathan Abbasi Citrus Valley 27.54 27.54
        7 Ryan May Temecula Valley 28.76 27.92
        8 Ivan Brzezinski Heritage 28.98 27.29
Event 15 Girls Varsity 50 Free
    Heat 1 of 4 Event 15 Girls Varsity 50 Free
        2 Jada Alexander Hemet NT NT
        3 Kristal Tolbert Indian Springs H 35.63 33.67
        4 Sylvana Olivares Heritage 34.71 NT
        5 Juliana Oropeza Hillcrest 35.00 35.03
        6 Maria Rivera Indian Springs H 55.79 NT
    Heat 2 of 4 Event 15 Girls Varsity 50 Free
        1 Amelia Baker North JW 33.91 30.48
        2 Rowan Howell Lakeside 32.94 33.26
        3 Alexia Gonzalez St Jeanne de Lestonnac HS 32.00 30.50
        3 Kaylah Williams St Jeanne de Lestonnac HS 32.00 NT
        4 Marissa Villegas North JW 31.45 29.38
        5 Staib Savannah Lakeside 31.88 31.11
        6 Alexandra Tsakonas Heritage 32.32 30.78
        7 Evelyn Flores Hillcrest 33.00 31.13
        8 Isabel Cruz Hillcrest 34.00 NT
    Heat 3 of 4 Event 15 Girls Varsity 50 Free
        1 Jasmine Valdovinos North JW 31.00 NT
        2 Dixie Vega Heritage 29.60 29.40
        3 Madelyn Schenk Hemet 28.95 28.66
        4 Morgan Cortez Heritage 28.81 NT
        5 Jayden Sanford Citrus Valley 28.89 29.32
        6 Mia Manzo Hillcrest 29.00 NT
        7 Joanna Lares Lakeside 29.86 31.96
        8 Jaclyn Forqueran Hemet 31.19 30.04
    Heat 4 of 4 Event 15 Girls Varsity 50 Free
        1 Kaylee Durant Temecula Valley 28.52 28.04
        2 Cameron Gonzales Beaumont 27.89 27.85
        3 Kaitlynn Pierceall Beaumont 27.26 27.05
        4 Melanie Gonzalez Citrus Valley 26.78 26.65
        5 Fernanda Calderon Citrus Valley 26.85 27.21
        6 Savannah Cypert Beaumont 27.60 26.97
        7 Po Cebrian Citrus Valley 27.99 27.98
        8 Alyssa Strawter Beaumont 28.75 28.02
Event 16 Boys Varsity 50 Free
    Heat 0 of 4 Event 16 Boys Varsity 50 Free
        0 Austin Olive Yucaipa 45.00 NT
    Heat 1 of 4 Event 16 Boys Varsity 50 Free
        1 Jacob Clark Hillcrest 30.36 29.01
        2 Ryan Calderon Indian Springs H 29.40 29.48
        3 Sam Gross North JW 28.92 NT
        4 Brendan Geiger Heritage 27.98 27.08
        5 Anthony Bryant Indian Springs H 28.26 27.01
        6 Victor Pozo North JW 29.06 28.28
        7 Austin Olive Yucaipa 45.00 NT
        7 Jonah Wolf Yucaipa 30.00 28.97
        8 Conner Hickerson Hemet NT 24.66
    Heat 2 of 4 Event 16 Boys Varsity 50 Free
        1 Sebastian Cavero Hillcrest 27.46 27.97
        2 Caleb Palacios Temecula Valley 27.03 26.09
        3 Eric Tillet Heritage 26.31 25.42
        4 Adam Holmes Yucaipa 26.00 23.98
        5 James Salmon Citrus Valley 26.10 NT
        6 Omar Miramontes Lakeside 26.84 27.20
        7 Mason Huff Hemet 27.11 26.19
        8 Matthew Greene Hillcrest 27.75 27.84
    Heat 3 of 4 Event 16 Boys Varsity 50 Free
        1 Ben Woods Temecula Valley 25.47 NT
        2 Mason Hutton Hillcrest 25.13 24.82
        3 Brayden Taulli Citrus Valley 25.11 25.14
        4 Chris Weidman Temecula Valley 24.36 24.74
        5 Drew Brand Citrus Valley 24.54 24.52
        6 Isaac Preciado Citrus Valley 25.11 24.87
        7 Martin Ramos Heritage 25.32 26.12
        8 Dabin Kim Yucaipa 26.00 25.11
    Heat 4 of 4 Event 16 Boys Varsity 50 Free
        1 Brendon Harris Hemet 24.17 24.41
        2 Andrew Martinez Beaumont 23.71 23.79
        3 Cori Perez Heritage 23.10 23.40
        4 Brady Nafgzar Beaumont 22.85 22.79
        5 Jared Cripe Hemet 22.99 23.21
        6 Zach Gissel Beaumont 23.50 24.34
        7 Trevor Pauly Beaumont 23.90 24.16
        8 Brandon Fu Temecula Valley 24.32 24.43
Event 17 Girls Jr Varsity 50 Fly
    Heat 1 of 3 Event 17 Girls Jr Varsity 50 Fly
        3 Alexis Luna Heritage 1:18.00 53.82
        4 Alina Lozano Heritage 52.13 43.34
        5 Itzel Barrios Heritage 1:00.99 NT
    Heat 2 of 3 Event 17 Girls Jr Varsity 50 Fly
        2 Evrim Tuncel North JW 45.00 NT
        3 Valerie Martinez Citrus Valley 43.34 42.22
        4 Mackenzie Hoptry Hemet 41.80 43.54
        5 Rebecca Alvardo Hillcrest 43.00 NT
        6 Emily Alvarez North JW 45.00 NT
        7 Nicole Sifontes North JW 50.00 48.35
    Heat 3 of 3 Event 17 Girls Jr Varsity 50 Fly
        1 Josie Smith Temecula Valley 41.06 NT
        2 Vanessa Betancourt Temecula Valley 38.75 36.12
        3 Mackenzie Scalise Citrus Valley 36.70 35.99
        4 Ashley Scott Beaumont 33.00 34.53
        5 Rachael Salan Beaumont 35.60 36.92
        6 Rebecca Cabrera Beaumont 36.90 40.82
        7 Juliana Vigil Temecula Valley 39.75 39.59
        8 Mia Moore Citrus Valley 41.08 37.91
Event 18 Boys Jr Varsity 50 Fly
    Heat 1 of 2 Event 18 Boys Jr Varsity 50 Fly
        3 Samir Othman Heritage 45.76 42.78
        4 Timothy Nguyen Citrus Valley 36.44 39.00
        5 Andwan Miles Hillcrest 36.58 40.81
        6 Sebastian Quintero-Alba Heritage 46.23 41.73
    Heat 2 of 2 Event 18 Boys Jr Varsity 50 Fly
        1 Jonathan Steed Temecula Valley 34.47 33.17
        2 Amad Butt Beaumont 34.00 33.66
        3 Tristan Barlow Citrus Valley 31.52 32.07
        4 Andrew Tran Beaumont 28.11 26.77
        5 Porter Swenson Temecula Valley 31.24 31.94
        6 Lukas Tosten Citrus Valley 33.65 33.15
        7 Ben Smith Temecula Valley 34.23 35.48
        8 Dominick Hoff Beaumont 36.03 31.08
Event 19 Girls Varsity 100 Fly
    Heat 1 of 3 Event 19 Girls Varsity 100 Fly
        3 Paige Ray Heritage 1:38.56 1:30.93
        4 Kylee McDonald Citrus Valley 1:33.85 1:25.39
        5 Jaydah Julian Hillcrest 1:34.00 1:32.75
    Heat 2 of 3 Event 19 Girls Varsity 100 Fly
        1 Lacy Sutton Hillcrest 1:33.00 1:40.45
        2 Kendall Burnett Hemet 1:22.55 1:21.14
        3 Shyanne Tate Hemet 1:19.87 1:16.91
        4 Ciara Bird Beaumont 1:15.89 1:15.12
        5 Cat Vaudry Temecula Valley 1:16.38 1:14.21
        6 Alyssa Nunez Yucaipa 1:20.00 1:04.24
        7 Samantha Penuelas Lakeside 1:30.35 1:31.42
        8 Helen Olivares Hillcrest 1:33.00 1:34.04
    Heat 3 of 3 Event 19 Girls Varsity 100 Fly
        1 Mahayla Reyes Beaumont 1:09.00 1:10.90
        2 Rosalind Gong Hemet 1:07.07 1:06.42
        3 Allyson Barlow Citrus Valley 1:06.39 1:08.70
        4 Mia Felipe Temecula Valley 1:05.70 1:05.46
        5 Tiahna Thomas Beaumont 1:05.92 1:03.75
        6 Ariana Luna Citrus Valley 1:06.54 1:07.42
        7 Emily Walos Citrus Valley 1:07.79 1:06.34
        8 Peyton Cooney Hillcrest 1:12.00 1:11.83
Event 20 Boys Varsity 100 Fly
    Heat 1 of 2 Event 20 Boys Varsity 100 Fly
        1 Omar Othman Heritage 1:28.00 1:28.74
        2 Jonah Wolf Yucaipa 1:15.00 1:15.66
        3 Justin Couture Hillcrest 1:05.47 1:05.93
        4 Brayden Taulli Citrus Valley 1:02.90 1:03.68
        5 JT Siebold Hemet 1:04.73 1:02.51
        6 Dylan Hoffort Heritage 1:09.67 1:05.06
        7 Colton Marshall Heritage 1:15.34 1:15.66
        8 Anthony Bryant Indian Springs H 1:55.19 1:35.39
    Heat 2 of 2 Event 20 Boys Varsity 100 Fly
        1 Jordan Luna Citrus Valley 1:00.48 1:00.94
        2 Nathan Vasquez Beaumont 58.13 58.94
        3 Micah Husbands Beaumont 56.88 57.75
        4 Memphis Gile Citrus Valley 54.60 53.82
        5 Gavin Lichtenberg Temecula Valley 56.68 56.89
        6 Darian Sanchez Beaumont 57.08 57.81
        7 Matthew Simonton Citrus Valley 58.39 1:00.03
        8 Ryan Grunewald Beaumont 1:01.10 1:03.68
Event 21 Girls Jr Varsity 100 Free
    Heat 1 of 3 Event 21 Girls Jr Varsity 100 Free
        2 Morgan Shaw Hemet NT 1:31.20
        3 Vanessa Sievers Hillcrest 1:45.00 1:43.76
        4 April Larsen North JW 1:36.00 1:28.93
        5 Alex Ahumada Heritage 1:38.34 1:39.31
        6 Marissa Hoptry Hemet NT 1:22.23
        7 Kansas Polk Temecula Valley NT 1:11.54
    Heat 2 of 3 Event 21 Girls Jr Varsity 100 Free
        1 Rae-Ann Love Lakeside 1:32.02 1:29.38
        2 Samantha Cifuentes North JW 1:30.00 1:39.84
        3 Valerie Martinez Citrus Valley 1:27.48 1:27.67
        4 Haley McWilliams North JW 1:24.00 1:17.49
        5 Alexandria Donaldson Temecula Valley 1:24.45 NT
        6 Mia Ruvalcaba Hillcrest 1:29.00 1:28.79
        7 Alexandria McLaughlin Temecula Valley 1:31.97 1:28.69
        8 Bree Martinez Heritage 1:35.42 1:30.87
    Heat 3 of 3 Event 21 Girls Jr Varsity 100 Free
        1 Rodriguez Rodriguez Heritage 1:20.03 NT
        2 Jaden Batts Citrus Valley 1:14.87 1:12.33
        3 Shaylee Mariscal Beaumont 1:06.28 1:04.02
        4 Arianna Gutierriez Beaumont 1:03.00 1:07.82
        5 Earlyn Woodley Beaumont 1:03.00 NT
        6 Alexis Garcia Citrus Valley 1:08.82 1:07.98
        7 Brandi Beltran Hillcrest 1:19.00 1:21.98
        8 Maile Richardson Temecula Valley 1:22.19 1:11.61
Event 22 Boys Jr Varsity 100 Free
    Heat 1 of 3 Event 22 Boys Jr Varsity 100 Free
        1 Ayden Martinez Hemet NT NT
        2 Adrian Olmos Heritage 1:42.16 NT
        3 Luke Pittman Temecula Valley 1:26.56 1:19.98
        4 James Elizondo Hillcrest 1:25.16 1:13.79
        5 Jacob Burns Hillcrest 1:26.09 1:26.82
        6 Isaac Magana Lakeside 1:29.53 NT
        7 Jeshua Arevalo Hemet NT 1:29.63
    Heat 2 of 3 Event 22 Boys Jr Varsity 100 Free
        1 Mikel Palacios Temecula Valley 1:20.18 1:13.25
        2 Michael Carty North JW 1:19.00 1:15.38
        3 Jack Murphy Temecula Valley 1:15.76 1:05.38
        4 Adrian Flores Lakeside 1:11.81 1:09.80
        5 Samir Othman Heritage 1:12.45 1:12.40
        6 Ajmal Yousofzoy Hillcrest 1:18.09 1:17.10
        7 Ezra Ralph North JW 1:19.00 NT
        8 Jeremy Allen Citrus Valley 1:22.51 1:06.23
    Heat 3 of 3 Event 22 Boys Jr Varsity 100 Free
        1 Tylo Gutierrez Lakeside 1:10.87 1:12.15
        2 Nathan Crouch Heritage 1:05.34 NT
        3 Juan Ramierz Beaumont 1:03.03 58.21
        4 Noah Lopex Beaumont 1:00.45 1:00.53
        5 Angelo Galvan-Trevino Citrus Valley 1:00.51 1:03.10
        6 Kristopher Cardenas Beaumont 1:03.26 1:01.55
        7 Trever Clemans Citrus Valley 1:08.12 1:07.64
        8 Avery Johnson North JW 1:11.00 NT
Event 23 Girls Varsity 100 Free
    Heat 1 of 4 Event 23 Girls Varsity 100 Free
        2 Jada Alexander Hemet NT NT
        3 Maria Rivera Indian Springs H 2:45.55 NT
        4 Silvia Campos Yucaipa 1:40.00 1:04.31
        5 Kristal Tolbert Indian Springs H 1:50.53 1:20.14
        6 Megan Zepek Hemet NT 1:07.89
    Heat 2 of 4 Event 23 Girls Varsity 100 Free
        1 Juliana Oropeza Hillcrest 1:19.00 1:17.21
        2 Emily Theriot Temecula Valley 1:15.23 1:12.12
        3 Staib Savannah Lakeside 1:15.11 1:12.95
        4 Jaclyn Forqueran Hemet 1:11.81 1:09.80
        5 Robyn Harrison Hillcrest 1:13.00 1:07.40
        6 Rowan Howell Lakeside 1:15.12 1:17.75
        7 Paige Ray Heritage 1:18.86 1:21.29
        8 Fernanda Knight Yucaipa 1:40.00 1:04.74
    Heat 3 of 4 Event 23 Girls Varsity 100 Free
        1 Delianna Thirkettle Hillcrest 1:09.00 1:08.45
        2 Mia Manzo Hillcrest 1:07.00 1:07.12
        3 Shyanne Tate Hemet 1:05.39 1:03.31
        4 Jayden Sanford Citrus Valley 1:02.97 1:03.83
        5 Kaylah Williams St Jeanne de Lestonnac HS 1:05.00 1:23.07
        6 Elaina Newberry Temecula Valley 1:06.76 1:08.24
        7 Monserratt Garcia Citrus Valley 1:07.18 1:07.58
        8 Katherine Savage North JW 1:10.00 1:02.66
    Heat 4 of 4 Event 23 Girls Varsity 100 Free
        1 Kaitlynn Pierceall Beaumont 1:01.40 1:00.42
        2 Cameron Gonzales Beaumont 1:00.13 1:01.47
        3 Fernanda Calderon Citrus Valley 59.13 1:00.80
        4 Millie Centiner Beaumont 57.96 57.10
        5 Melanie Gonzalez Citrus Valley 58.23 56.94
        6 Alexia Gonzalez St Jeanne de Lestonnac HS 1:00.00 1:10.65
        7 Savannah Cypert Beaumont 1:00.51 58.45
        8 Kylie Ballew Temecula Valley 1:02.55 1:01.86
Event 24 Boys Varsity 100 Free
    Heat 1 of 4 Event 24 Boys Varsity 100 Free
        2 Rylie Burnett Hemet NT 1:02.02
        3 Fausto Cedillo Indian Springs H 1:20.97 NT
        4 Ryan Calderon Indian Springs H 1:10.33 1:08.80
        5 Nicholas Chhim Hillcrest 1:11.53 1:08.24
        6 Conner Hickerson Hemet NT 54.57
        7 Zach Ibarra Yucaipa NT 55.13
        8 Austin Olive Yucaipa 1:02.00 NT
    Heat 2 of 4 Event 24 Boys Varsity 100 Free
        1 Sebastian Cavero Hillcrest 1:05.28 1:04.40
        2 Ben Betty North JW 1:03.00 1:01.61
        3 Randy Schuman Heritage 1:02.35 NT
        4 Colton Marshall Heritage 1:01.33 1:00.79
        5 Ezra McCullough Hillcrest 1:02.25 1:01.04
        6 Mason Huff Hemet 1:02.47 58.71
        7 Ryan Castro North JW 1:03.00 1:03.00
        8 Sebastian Osuna Heritage 1:06.20 1:03.59
    Heat 3 of 4 Event 24 Boys Varsity 100 Free
        1 Isaac Preciado Citrus Valley 57.70 57.02
        2 Romany Cordova Hillcrest 56.97 57.03
        3 Ben Woods Temecula Valley 55.06 NT
        4 Brendon Harris Hemet 54.17 53.42
        5 Drew Brand Citrus Valley 54.22 54.83
        6 Jagger Terski Temecula Valley 55.80 55.50
        7 Reagan Sarmiento St Jeanne de Lestonnac HS 57.00 1:05.37
        8 Caleb Palacios Temecula Valley 1:00.99 58.66
    Heat 4 of 4 Event 24 Boys Varsity 100 Free
        1 Zach Gissel Beaumont 53.78 53.84
        2 Andrew Martinez Beaumont 53.05 54.34
        3 Brady Nafgzar Beaumont 52.40 53.51
        4 Cori Perez Heritage 50.61 51.22
        5 Raymond Martin Beaumont 52.34 53.06
        6 Brandon Fu Temecula Valley 52.76 53.36
        7 Ethan Hunsaker Citrus Valley 53.51 52.78
        8 Timothy Le Citrus Valley 53.91 53.94
Event 25 Girls Varsity 500 Free
    Heat 1 of 3 Event 25 Girls Varsity 500 Free
        1 Sierra Smith Heritage 9:35.61 9:07.64
        2 Maia Delgado Hillcrest 7:20.00 7:21.56
        3 Madison Brett Lakeside 7:06.63 7:03.45
        4 Stephanie Arriaga Lakeside 6:58.88 7:12.90
        5 Joanna Lares Lakeside 7:04.31 6:53.27
        6 Madeline Hwang Hillcrest 7:13.00 NT
        7 Emma Gage North JW 7:24.00 6:49.63
    Heat 2 of 3 Event 25 Girls Varsity 500 Free
        1 Cat Vaudry Temecula Valley 6:40.29 6:36.22
        2 Marissa Velasquez Hillcrest 6:40.00 6:53.78
        3 Katelyn Beaucaire Beaumont 6:11.59 6:11.54
        4 Meadow Vinyard Hemet 5:54.79 5:57.35
        5 Emma Petersen Beaumont 5:55.45 5:54.27
        6 Ruth Barrios Citrus Valley 6:37.69 6:29.91
        7 Chloe Dodgen Hillcrest 6:40.00 NT
        8 Mariela Mendoza Heritage 6:51.73 6:55.42
    Heat 3 of 3 Event 25 Girls Varsity 500 Free
        1 Naidelin Meza Citrus Valley 5:50.08 5:51.79
        2 Danielle Wheeler Citrus Valley 5:46.59 6:08.27
        3 Sarah Lingenfelter Yucaipa 5:35.18 5:26.62
        4 Cheyanne Summers Beaumont 5:20.89 5:16.83
        5 Leah Robinson Temecula Valley 5:26.59 5:26.73
        6 Peggy Rose Hemet 5:36.59 NT
        7 Emily Walos Citrus Valley 5:48.54 5:46.62
        8 Mahayla Reyes Beaumont 5:53.52 5:53.63
Event 26 Boys Varsity 500 Free
    Heat 1 of 3 Event 26 Boys Varsity 500 Free
        3 Joshua Morales Indian Springs H 7:34.40 7:28.50
        4 Jaden Isaac Hillcrest 6:59.47 6:58.28
        5 Victor Smith Hillcrest 7:11.34 7:23.74
    Heat 2 of 3 Event 26 Boys Varsity 500 Free
        1 Jakob Garcia Citrus Valley 6:37.70 6:36.71
        2 Diego Romero North JW 6:20.00 5:51.10
        3 Avery Hansberger North JW 6:15.00 6:22.87
        4 Tyler Berg Citrus Valley 5:57.02 5:57.85
        5 Niko Lucore Citrus Valley 6:07.84 6:25.08
        6 Bradley Aery Heritage 6:18.63 5:53.91
        7 Mason Hutton Hillcrest 6:20.43 6:14.66
    Heat 3 of 3 Event 26 Boys Varsity 500 Free
        1 Riley Kis Temecula Valley 5:34.82 5:33.00
        2 Kevin Medina Beaumont 5:30.10 5:32.01
        3 Zackary Viola Beaumont 5:17.77 5:23.57
        4 Thomas LaFave Beaumont 5:07.06 5:05.68
        5 Gerald Griffin Yucaipa 5:15.00 5:00.52
        6 Cristian Contreras Heritage 5:29.34 5:40.89
        7 Peyton Lacey Citrus Valley 5:32.36 5:30.05
        8 Jagger Mattox Beaumont 5:38.50 5:45.54
Event 27 Girls Jr Varsity 200 Free Relay
        0 HEME A Hemet NT NT
        2 HERI A Heritage 3:00.00 2:34.39
        3 HICR A Hillcrest 2:20.00 2:36.27
        4 BEAU A Beaumont 2:00.00 1:58.90
        5 CIVA A Citrus Valley 2:08.41 2:09.52
        6 NRTH A North JW 2:40.00 2:24.86
        7 TEVA A Temecula Valley NT 2:12.32
Event 28 Boys Jr Varsity 200 Free Relay
        2 HICR A Hillcrest 2:18.34 2:15.21
        3 CIVA A Citrus Valley 2:01.11 1:58.51
        4 BEAU A Beaumont 1:47.00 1:41.49
        5 HERI A Heritage 1:54.11 1:55.14
        6 LAKS A Lakeside 2:12.29 NT
        7 TEVA A Temecula Valley NT 1:53.42
Event 29 Girls Varsity 200 Free Relay
    Heat 0 of 2 Event 29 Girls Varsity 200 Free
        0 HEME A Hemet NT NT
        0 HEME B Hemet NT NT
    Heat 1 of 2 Event 29 Girls Varsity 200 Free
        3 NRTH A North JW 2:04.00 1:55.26
        4 HICR B Hillcrest 2:00.00 2:09.69
        5 LAKS A Lakeside 2:00.67 2:17.34
        6 HERI A Heritage 2:19.66 NT
        7 INDSP A Indian Springs H NT NT
    Heat 2 of 2 Event 29 Girls Varsity 200 Free
        1 TEVA B Temecula Valley 1:59.89 2:01.87
        2 HICR A Hillcrest 1:55.00 2:00.26
        3 TEVA A Temecula Valley 1:49.48 1:51.68
        4 CIVA A Citrus Valley 1:47.64 1:48.34
        5 BEAU A Beaumont 1:48.00 1:44.86
        6 CIVA B Citrus Valley 1:54.07 1:54.81
        7 BEAU B Beaumont 1:57.57 1:52.09
        8 YUCI A Yucaipa 2:00.00 1:53.23
Event 30 Boys Varsity 200 Free Relay
    Heat 1 of 2 Event 30 Boys Varsity 200 Free
        2 INDSP A Indian Springs H 2:25.00 2:08.20
        3 HICR B Hillcrest 1:56.99 2:03.34
        4 TEVA B Temecula Valley 1:48.93 1:50.16
        5 HERI A Heritage 1:54.32 1:49.48
        6 NRTH A North JW 1:58.00 1:42.66
    Heat 2 of 2 Event 30 Boys Varsity 200 Free
        1 YUCI A Yucaipa 1:45.00 1:41.76
        2 TEVA A Temecula Valley 1:41.45 1:43.68
        3 BEAU B Beaumont 1:38.00 1:38.82
        4 BEAU A Beaumont 1:35.00 1:35.04
        5 HEME A Hemet 1:37.57 1:36.96
        6 CIVA A Citrus Valley 1:39.47 1:39.80
        7 CIVA B Citrus Valley 1:44.19 1:48.40
        8 HICR A Hillcrest 1:45.91 1:49.03
Event 31 Girls Jr Varsity 50 Back
    Heat 1 of 3 Event 31 Girls Jr Varsity 50 Back
        3 Mackenzie Hoptry Hemet NT 46.85
        4 Jaylee Conaway Heritage 52.73 55.82
        5 Zoe Espinoza Heritage 1:09.72 1:09.51
        6 Sophia Quintanilla Hemet NT NT
    Heat 2 of 3 Event 31 Girls Jr Varsity 50 Back
        1 Samantha Cifuentes North JW 50.00 54.06
        2 Stephanie Rojas Hillcrest 47.00 48.18
        3 Kaitlyn Hunton Citrus Valley 43.66 40.90
        4 Isabella Vazquez Citrus Valley 40.42 38.38
        5 Nicole Hill Hillcrest 41.00 45.57
        6 Bree Martinez Heritage 43.66 46.06
        7 Emily Alvarez North JW 50.00 46.86
        8 Destiny Zombrano North JW 50.00 45.94
    Heat 3 of 3 Event 31 Girls Jr Varsity 50 Back
        1 Kendal Gorczyca Citrus Valley 39.03 40.01
        2 Maile Richardson Temecula Valley 38.23 NT
        3 Jenna Page Temecula Valley 35.63 42.98
        4 Samantha Blackman Beaumont 34.00 36.10
        5 Akela Cannon Beaumont 35.58 34.85
        6 Tyler Carmicheal Beaumont 38.19 38.20
        7 Jordan Bourbonnais Hillcrest 39.00 NT
        8 Alexis Araiza Temecula Valley 40.26 46.07
Event 32 Boys Jr Varsity 50 Back
    Heat 1 of 2 Event 32 Boys Jr Varsity 50 Back
        2 Ayden Martinez Hemet NT NT
        3 Thomas Pena Heritage 46.93 NT
        4 Lukas Tosten Citrus Valley 40.25 34.87
        5 Carlos Ayala Hillcrest 41.87 38.77
        6 Adrian Olmos Heritage 50.80 NT
        7 Jeshua Arevalo Hemet NT 56.38
    Heat 2 of 2 Event 32 Boys Jr Varsity 50 Back
        1 Albert Wang Citrus Valley 38.22 38.11
        2 Hunter Mattox Beaumont 35.10 NT
        3 Satwik Pattanaik Citrus Valley 34.00 33.80
        4 Cesar Albarra Beaumont 32.00 33.21
        5 Keegan Beach Temecula Valley 33.14 33.59
        6 Ryan Renslow Beaumont 35.10 35.42
        7 Zane Marsh Temecula Valley 36.81 36.08
        8 Luke Pittman Temecula Valley 40.07 38.44
Event 33 Girls Varsity 100 Back
    Heat 0 of 4 Event 33 Girls Varsity 100 Back
        0 Alexia Gonzalez St Jeanne de Lestonnac HS 1:15.00 NT
    Heat 1 of 4 Event 33 Girls Varsity 100 Back
        3 Alyssa Nunez Yucaipa 1:35.00 1:08.55
        4 Emma Gage North JW 1:30.59 1:21.72
        5 Helen Olivares Hillcrest 1:34.00 1:32.65
        6 Rosalind Gong Hemet NT 1:09.11
    Heat 2 of 4 Event 33 Girls Varsity 100 Back
        1 Amelia Baker North JW 1:29.00 1:42.74
        2 Emily Glover Citrus Valley 1:29.00 1:22.90
        3 Maia Delgado Hillcrest 1:24.00 1:22.73
        4 Kate Cazares Indian Springs H 1:21.53 NT
        5 Mariela Mendoza Heritage 1:23.73 1:22.43
        6 Karly Vizzini Yucaipa 1:25.00 1:05.23
        7 Samantha Sinclair North JW 1:29.00 1:20.54
        8 Sierra Love Yucaipa 1:30.00 1:06.90
    Heat 3 of 4 Event 33 Girls Varsity 100 Back
        1 Stephanie Arriaga Lakeside 1:19.88 1:23.05
        2 Katelyn Beaucaire Beaumont 1:16.89 1:16.26
        3 Arianna Navarro Beaumont 1:15.57 1:14.38
        4 Kaylah Williams St Jeanne de Lestonnac HS 1:15.00 1:55.38
        5 Abigail Gilliland Hemet 1:15.13 1:14.09
        6 Gabriella Garcia Hemet 1:15.82 NT
        7 Peyton Cooney Hillcrest 1:18.00 1:17.53
        8 Leandra Costa Hillcrest 1:20.00 1:18.58
    Heat 4 of 4 Event 33 Girls Varsity 100 Back
        1 Meadow Vinyard Hemet 1:13.59 1:12.12
        2 Anna Dunn Beaumont 1:08.67 1:07.75
        3 Po Cebrian Citrus Valley 1:07.27 1:08.95
        4 Cheyanne Summers Beaumont 59.68 1:01.65
        5 Kylie Ballew Temecula Valley 1:05.37 1:06.35
        6 Ariana Luna Citrus Valley 1:07.65 1:07.20
        7 Kaylee Durant Temecula Valley 1:12.10 1:13.97
        8 Ashley Williams Citrus Valley 1:14.61 1:14.66
Event 34 Boys Varsity 100 Back
    Heat 1 of 3 Event 34 Boys Varsity 100 Back
        3 Gustavo Cedillo Indian Springs H 1:38.57 1:31.65
        4 Josh Rodriguez-Doyle Beaumont 1:18.90 1:12.83
        5 Ben Betty North JW 1:35.00 1:10.99
        6 Zach Ibarra Yucaipa 1:00.00 1:05.63
    Heat 2 of 3 Event 34 Boys Varsity 100 Back
        1 Clark Hull Temecula Valley 1:15.55 1:09.32
        2 Victor Pozo North JW 1:15.00 1:32.15
        3 Andrew Salinas Beaumont 1:13.78 1:14.62
        4 Jakob Garcia Citrus Valley 1:11.20 1:14.62
        5 Caleb Reed Hemet 1:12.75 1:07.46
        6 Tre Turner Heritage 1:14.00 1:07.01
        7 Davin Fite Yucaipa 1:15.00 1:19.99
        8 Sebastian Osuna Heritage 1:16.88 1:17.81
    Heat 3 of 3 Event 34 Boys Varsity 100 Back
        1 Kameron McWhorter Citrus Valley 1:08.00 1:12.34
        2 Jordan Luna Citrus Valley 1:03.71 1:04.17
        3 Adam Holmes Yucaipa 1:00.00 1:04.98
        4 Nic Parrott Temecula Valley 59.31 58.16
        5 Darian Sanchez Beaumont 59.42 59.54
        6 Ethan Hunsaker Citrus Valley 1:02.14 1:01.05
        7 Micah Husbands Beaumont 1:04.56 1:05.04
        8 Justin Couture Hillcrest 1:10.04 1:08.30
Event 35 Girls Jr Varsity 50 Breast
    Heat 1 of 3 Event 35 Girls Jr Varsity 50 Breast
        3 Monserrat Trujillo Hemet NT NT
        4 Jae Jackson Heritage 1:07.21 NT
        5 Rebecca Castro Heritage 1:45.99 1:18.74
        6 Marissa Hoptry Hemet NT 46.87
    Heat 2 of 3 Event 35 Girls Jr Varsity 50 Breast
        1 Tatayanna Machuca Hillcrest 55.00 57.70
        2 Imma Brosas North JW 50.00 55.57
        3 Sara Copeland Hillcrest 48.00 49.86
        4 Alyssa Fierro Lakeside 46.49 45.79
        5 Mikala Felix Beaumont 46.51 45.52
        6 Victoria Carlos Hillcrest 50.00 47.74
        7 Jessica Iniguez Heritage 50.32 1:03.01
        8 Sarah Sinclair North JW 55.00 52.31
    Heat 3 of 3 Event 35 Girls Jr Varsity 50 Breast
        1 Sheena Ishida-Schanafelt North JW 45.00 46.71
        2 Mackenzie Scalise Citrus Valley 43.41 41.66
        3 Alexus Martin Beaumont 42.00 40.08
        4 Emily Downs Temecula Valley 38.84 39.75
        5 Amanda Li Citrus Valley 41.36 42.12
        6 Desmond Bayardo Beaumont 42.18 41.10
        7 Lila Wallwork Temecula Valley 44.40 NT
        8 Catherine Alvarez Citrus Valley 45.18 46.06
Event 36 Boys Jr Varsity 50 Breast
    Heat 1 of 2 Event 36 Boys Jr Varsity 50 Breast
        2 Isaac DeSchepper Temecula Valley 44.56 44.06
        3 Kyle Shreenan Temecula Valley 42.24 41.52
        4 Jesse Medina North JW 41.00 NT
        5 Timothy Nguyen Citrus Valley 41.96 37.51
        6 Adam Doverspike Hillcrest 42.72 44.90
        7 Diego Moran Hillcrest 55.00 NT
    Heat 2 of 2 Event 36 Boys Jr Varsity 50 Breast
        1 Ian Patton Temecula Valley 40.58 38.90
        2 Ryan Sy Citrus Valley 39.57 38.81
        3 Jonathan Abbasi Citrus Valley 36.68 33.84
        4 Gabriel Villanobos Beaumont 35.00 33.49
        5 Caiden Guss Heritage 36.68 36.10
        6 Sebastian Quintero-Alba Heritage 39.27 38.37
        7 Noah Lopex Beaumont 40.00 38.78
        8 Kristopher Cardenas Beaumont 41.00 35.96
Event 37 Girls Varsity 100 Breast
    Heat 1 of 3 Event 37 Girls Varsity 100 Breast
        1 Azlyn Ortiz Hemet 1:46.04 1:45.16
        2 Lacy Sutton Hillcrest 1:40.00 1:37.86
        3 Jaydah Julian Hillcrest 1:37.00 1:37.84
        4 Evelyn Flores Hillcrest 1:35.00 1:36.44
        5 Kayla Castro North JW 1:35.00 1:35.31
        6 Karina Medina Indian Springs H 1:37.02 NT
        7 Marielena Osuna Heritage 1:40.31 1:47.06
        8 Diamond Tolbert Indian Springs H 2:29.96 2:55.11
    Heat 2 of 3 Event 37 Girls Varsity 100 Breast
        1 Emily Theriot Temecula Valley 1:30.23 1:37.33
        2 Marissa Villegas North JW 1:30.00 1:25.70
        3 Tiffany Tran Hillcrest 1:27.00 1:23.09
        4 Kylee McDonald Citrus Valley 1:24.87 1:23.38
        5 Alyssa Strawter Beaumont 1:26.98 1:29.68
        6 Madelyn Schenk Hemet 1:27.63 1:28.63
        7 Silvia Campos Yucaipa 1:30.00 1:25.47
        8 Candice Hirt Lakeside 1:33.55 NT
    Heat 3 of 3 Event 37 Girls Varsity 100 Breast
        1 Kathryn Hutchinson Beaumont 1:22.00 1:26.18
        2 Madeline Hernandez Citrus Valley 1:16.76 1:17.42
        3 Mia Felipe Temecula Valley 1:15.67 1:16.29
        4 Emma Wettlaufer Temecula Valley 1:14.84 1:12.58
        5 Elicia Dowell North JW 1:15.17 1:14.74
        6 Gilliene Aguilar Beaumont 1:16.39 1:14.31
        7 Sarah Evans Citrus Valley 1:19.41 1:20.76
        8 Emily Glover Citrus Valley 1:22.11 1:22.13
Event 38 Boys Varsity 100 Breast
    Heat 1 of 3 Event 38 Boys Varsity 100 Breast
        1 Omar Othman Heritage 1:30.69 1:31.83
        2 JP Foster Temecula Valley 1:26.42 1:29.05
        3 Omar Miramontes Lakeside 1:22.94 1:24.73
        4 Randy Schuman Heritage 1:19.11 NT
        5 Jagger Terski Temecula Valley 1:20.07 1:15.44
        6 Bradley Aery Heritage 1:25.00 1:25.21
        7 Nicholas Chhim Hillcrest 1:26.50 1:24.89
        8 JT Siebold Hemet NT 1:15.11
    Heat 2 of 3 Event 38 Boys Varsity 100 Breast
        1 AJ Alvarez North JW 1:18.00 1:16.00
        2 Tycho Harris Pham North JW 1:16.00 1:12.09
        3 Talon Valero Temecula Valley 1:15.30 1:19.07
        4 Dabin Kim Yucaipa 1:12.00 1:13.03
        5 Jake Dominguez Beaumont 1:15.00 1:15.23
        6 Tyler Berg Citrus Valley 1:15.73 1:17.09
        7 Adam Grimes Hillcrest 1:17.56 1:16.81
        8 Drew Hutton Temecula Valley 1:19.07 1:21.33
    Heat 3 of 3 Event 38 Boys Varsity 100 Breast
        1 Chistian Vite Beaumont 1:11.15 1:12.54
        2 Matthew Simonton Citrus Valley 1:10.73 1:11.48
        3 William Zhao Citrus Valley 1:06.46 1:07.64
        4 Jared Cripe Hemet 1:02.55 1:05.21
        5 Adrian Treo Beaumont 1:05.82 1:04.97
        6 Reagan Sarmiento St Jeanne de Lestonnac HS 1:10.00 1:22.71
        7 Isaiah Delgado Citrus Valley 1:11.04 NT
        8 Arthur Buenaventura Beaumont 1:11.69 1:09.04
Event 39 Girls Jr Varsity 400 Free Relay
        2 NRTH A North JW 5:30.00 5:54.14
        3 HERI A Heritage 5:15.59 NT
        4 BEAU A Beaumont 4:15.00 4:30.73
        5 CIVA A Citrus Valley 4:51.82 4:47.77
        6 HICR A Hillcrest 5:25.00 5:36.83
        7 TEVA A Temecula Valley NT 5:23.85
Event 40 Boys Jr Varsity 400 Free Relay
        2 LAKS A Lakeside 5:05.05 NT
        3 HERI A Heritage 4:24.32 NT
        4 BEAU A Beaumont 3:55.45 3:59.12
        5 CIVA A Citrus Valley 4:14.58 4:16.98
        6 HICR A Hillcrest 5:03.96 5:07.90
        7 TEVA A Temecula Valley NT 5:03.52
Event 41 Girls Varsity 400 Free Relay
    Heat 0 of 2 Event 41 Girls Varsity 400 Free
        0 HEME B Hemet NT NT
    Heat 1 of 2 Event 41 Girls Varsity 400 Free
        4 HICR B Hillcrest 4:45.00 5:03.08
        5 HEME A Hemet NT 4:14.06
    Heat 2 of 2 Event 41 Girls Varsity 400 Free
        1 NRTH A North JW 4:38.00 4:44.48
        2 CIVA B Citrus Valley 4:09.81 4:10.00
        3 CIVA A Citrus Valley 4:00.52 4:03.34
        4 BEAU A Beaumont 3:48.00 3:50.07
        5 YUCI A Yucaipa 4:00.00 4:03.73
        6 BEAU B Beaumont 4:02.78 4:02.90
        7 HICR A Hillcrest 4:20.00 4:32.76
        8 LAKS A Lakeside 4:38.93 4:53.23
Event 42 Boys Varsity 400 Free Relay
    Heat 1 of 2 Event 42 Boys Varsity 400 Free
        3 HICR B Hillcrest 4:33.61 4:54.05
        4 NRTH A North JW 4:15.00 3:56.88
        5 TEVA B Temecula Valley 4:20.33 4:00.76
    Heat 2 of 2 Event 42 Boys Varsity 400 Free
        1 HEME A Hemet 4:03.21 3:47.17
        2 CIVA B Citrus Valley 3:45.80 3:47.42
        3 TEVA A Temecula Valley 3:31.10 3:29.51
        4 BEAU A Beaumont 3:29.00 3:30.41
        5 CIVA A Citrus Valley 3:30.46 3:29.70
        6 BEAU B Beaumont 3:37.00 3:44.21
        7 HICR A Hillcrest 4:00.68 4:00.24
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home