SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Schools | Scores

2019 Orange Empire Conference Invite 2

Announcer Program

Print Preview
Event List
1 Women 400 Free Relay
2 Men 400 Free Relay
3 Women 400 IM
4 Men 400 IM
5 Women 500 Free
6 Men 500 Free
7 Women 50 Free
8 Men 50 Free
9 Women 100 Fly
10 Men 100 Fly
11 Women 200 Free
12 Men 200 Free
13 Women 100 Breast
14 Men 100 Breast
15 Women 100 Back
16 Men 100 Back
17 Women 1650 Free
18 Women 200 Back
19 Men 200 Back
20 Women 100 Free
21 Men 100 Free
22 Women 200 Breast
23 Men 200 Breast
24 Women 200 Fly
25 Men 200 Fly
26 Men 1650 Free
27 Women 400 Medley Relay
28 Men 400 Medley Relay
29 Women 1 Diving
30 Men 1 Diving
31 Women 3 Diving
32 Men 3 Diving

Lane Status Name School Seed
Time
Finals
Time
Event 1 Women 400 Free Relay Est. Start 9:02A
    Heat 0 of 2 Event 1 Women 400 Free
        0 CYPR B Cypress 4:22.00 NT
        0 OCC B Orange Coast 3:49.50 NT
        0 OCC C Orange Coast 4:05.50 NT
    Heat 2 of 2 Event 1 Women 400 Free
        1 CYPR A Cypress 4:05.91 4:08.07
        2 GOLD A Golden West 4:04.84 4:09.35
        3 SADD A Saddleback 4:24.05 4:17.93
        4 OCC A Orange Coast 3:46.61 3:46.50
        5 RCC A Riverside 3:48.07 3:50.72
        6 RCC B Riverside 3:57.89 4:07.36
        7 RCC C Riverside 4:18.18 4:17.01
        8 SADD B Saddleback NT 4:46.12
Event 2 Men 400 Free Relay Est. Start 9:07A
    Heat 1 of 2 Event 2 Men 400 Free
        2 SADD C Saddleback NT 4:31.85
        3 FULL A Fullerton NT 3:41.79
        4 RCC C Riverside 3:45.25 3:32.85
        5 CYPR B Cypress 4:06.06 4:06.99
        6 SADD B Saddleback NT NT
    Heat 2 of 2 Event 2 Men 400 Free
        1 GOLD C Golden West 3:35.01 3:31.75
        2 CYPR A Cypress 3:30.45 3:36.08
        3 GOLD A Golden West 3:26.89 3:24.10
        4 RCC A Riverside 3:11.56 3:16.98
        5 OCC A Orange Coast 3:24.63 3:29.22
        6 RCC B Riverside 3:30.30 3:24.42
        7 GOLD B Golden West 3:31.01 3:24.20
        8 SADD A Saddleback 3:37.09 3:33.83
Event 3 Women 400 IM Est. Start 9:17A
    Heat 1 of 2 Event 3 Women 400 IM
        2 Lauren Nyberg Saddleback NT 5:32.03
        3 Kali Walters Cypress 5:58.00 5:42.90
        4 Lia Garcia Riverside 5:29.22 5:48.43
        5 Hanna Kemp Cypress 5:45.00 5:43.08
        6 Michelle Mukogawa Saddleback NT 5:54.63
    Heat 2 of 2 Event 3 Women 400 IM
        1 Jackie Chang Orange Coast 5:15.00 5:10.32
        2 Cam Greer Golden West 5:05.00 5:07.97
        3 Amber Theders Orange Coast 4:59.99 4:49.59
        4 Hannah Cain Riverside 4:54.69 5:09.63
        5 Amelia Bennett Riverside 4:59.99 5:03.20
        6 Cheyenne Morris Orange Coast 5:00.00 4:47.40
        7 Annabelle Victori Uderstadt Golden West 5:05.00 5:19.94
        8 Natalie Drapp Orange Coast 5:15.99 5:16.96
Event 4 Men 400 IM Est. Start 9:29A
    Heat 1 of 2 Event 4 Men 400 IM
        2 Cole Sherburne Saddleback NT 7:26.07
        3 David Breen Saddleback NT 5:10.20
        4 Andrew Avila Riverside 5:50.08 5:40.51
        5 Edward Ramos Cypress 5:51.78 5:38.55
        6 Grant Chauncey Saddleback NT NT
    Heat 2 of 2 Event 4 Men 400 IM
        1 Gerardo Sarabia Riverside 5:20.70 5:31.07
        2 Trevor Carroll Riverside 5:01.37 4:55.91
        3 Kyle Cabotaje Cypress 4:46.05 4:49.19
        4 Michael Wang Golden West 4:30.01 4:27.27
        5 Aidan Mojica Riverside 4:33.63 4:34.12
        6 Nathan Chang Cypress 5:00.21 4:57.74
        7 Manuel Vargara Riverside 5:11.84 NT
        8 Jeffrey Yamanashi Riverside 5:37.52 5:42.08
Event 5 Women 500 Free Est. Start 9:44A
    Heat 0 of 2 Event 5 Women 500 Free
        0 Amber Theders Orange Coast 5:19.34 NT
        0 Josie Miller Cypress 6:38.36 NT
    Heat 2 of 2 Event 5 Women 500 Free
        1 Tori Higginson Saddleback 7:06.26 7:19.11
        2 Hannah Peercy Riverside 6:07.88 6:09.95
        3 Victoria Hernandez Riverside 5:43.28 5:45.41
        5 Caelan Loroff Riverside 5:37.28 5:38.81
        6 Lindsey Turi Saddleback 5:59.87 5:56.45
        7 Dakota Hackett Golden West 6:15.00 6:55.08
        8 Jade Towgood Cypress 6:22.74 6:20.31
Event 6 Men 500 Free Est. Start 9:52A
    Heat 0 of 2 Event 6 Men 500 Free
        0 Brian Moran Fullerton 5:36.41 NT
    Heat 1 of 2 Event 6 Men 500 Free
        1 Alex McClain Saddleback 7:09.10 6:40.56
        2 Grant Spriggs Saddleback 6:38.86 6:27.19
        3 Jose De Rosas Golden West 6:27.95 6:24.02
        4 Holden Scharer Riverside 5:57.48 5:59.55
        5 Amad Shouman Cypress 6:02.64 6:02.59
        6 Leonel Flores Jr. Cypress 6:30.77 6:18.67
        7 Aaron Franklin Cypress 6:39.97 6:44.52
    Heat 2 of 2 Event 6 Men 500 Free
        1 Juan Sosa Riverside 5:45.99 5:51.84
        2 Kenny Wulf Riverside NT 5:10.94
        3 Ty Narramore Riverside 5:18.37 5:25.17
        4 Matja Jancic Golden West 5:16.09 5:10.51
        5 Luke Prendeville Saddleback 5:16.65 5:12.63
        6 Ian Hartwell Riverside 5:31.12 5:46.74
        7 Christian Wilson Golden West 5:45.01 5:43.31
        8 Charlie Yu Saddleback 5:49.25 5:47.16
Event 7 Women 50 Free Est. Start 10:07A
    Heat 1 of 3 Event 7 Women 50 Free
        3 Linda Iwasaki Fullerton 51.56 50.70
        4 Keiana Kozai Golden West 32.00 30.54
        5 Jennica Soldin Golden West 33.56 35.44
    Heat 2 of 3 Event 7 Women 50 Free
        1 Jessica Arevalos Golden West 31.66 31.41
        2 Sharai Hernandez Saddleback 30.05 29.83
        3 Marissa Gallegos Orange Coast 29.93 29.72
        4 Mackenzie Herndon Riverside 28.06 27.59
        5 Maycee Rogers Cypress 29.18 29.61
        6 Katelin Simonson Riverside 29.99 29.71
        7 Diana Hatter Fullerton 30.33 30.90
    Heat 3 of 3 Event 7 Women 50 Free
        1 Isabel Kileen Orange Coast 27.75 27.61
        2 Kylie Stablein Golden West 27.01 26.76
        3 Liz Bouffort Riverside 25.44 26.06
        4 Meghan Kluck Orange Coast 24.75 24.75
        5 Kennedy Hood Orange Coast 25.31 25.53
        6 Kameryn Pfeiffer Riverside 26.66 27.22
        7 Monet Marquez Riverside 27.05 27.57
        8 Gabriela Walker Saddleback 27.97 28.37
Event 8 Men 50 Free Est. Start 10:11A
    Heat 1 of 4 Event 8 Men 50 Free
        3 Colin Sowers Saddleback NT 24.44
        4 Andres Gallegos Cypress 30.66 31.06
        5 Jose Rodriguez Orange Coast 32.09 31.14
    Heat 2 of 4 Event 8 Men 50 Free
        1 Ethan De La Rios Fullerton 26.91 25.88
        2 Jake Paulino Riverside 24.28 23.99
        3 Garrett Dowell Fullerton 23.83 23.23
        4 Travis Spaan Golden West 23.56 23.59
        5 Andrew Carter Saddleback 23.81 23.63
        6 Lucas Plazanet Riverside 24.13 24.29
        7 Frankie Morris Cypress 26.74 26.69
        8 Morgan Choi Saddleback 27.14 27.35
    Heat 3 of 4 Event 8 Men 50 Free
        1 Alexis Gutierrez Riverside 23.39 23.92
        2 Zakkary Schively Riverside 23.25 23.61
        3 Andrew Kucenas Riverside 23.07 23.20
        4 Taylor Lungu Golden West 22.49 22.56
        5 Stefan Kaminski Golden West 22.99 23.56
        6 Andrew Cabrera Cypress 23.12 23.50
        7 A.J. Littiken Golden West 23.36 22.70
        8 Ryan Khalaf Orange Coast 23.46 25.02
    Heat 4 of 4 Event 8 Men 50 Free
        1 Andrew Dimino Saddleback 22.29 22.03
        2 Justin Gomez Riverside 22.11 22.71
        3 Sennen Chow Riverside 21.71 21.76
        4 Jace Hong Orange Coast 21.36 21.78
        5 Erick Fathoni Riverside 21.70 21.66
        6 Zack Thelwell Riverside 21.83 22.35
        7 Cobi White Golden West 22.13 22.13
        8 Zack Keysaw Golden West 22.32 22.53
Event 9 Women 100 Fly Est. Start 10:15A
    Heat 1 of 2 Event 9 Women 100 Fly
        2 Maddie Choi Saddleback NT 1:15.43
        3 Hillary Guerrero Fullerton 1:21.83 1:19.69
        4 Rachel Rorick Cypress 1:16.47 1:13.66
        5 Hailey Melendrez Saddleback 1:19.91 1:16.19
        6 Jaq Fonte Golden West 1:27.42 1:25.93
    Heat 2 of 2 Event 9 Women 100 Fly
        1 Hannah Cain Riverside 1:10.89 1:07.03
        2 Natasha Velez Cypress 1:06.86 1:06.84
        3 Kennedy Hood Orange Coast 1:02.99 NT
        4 Meghan Efseaff Cypress 1:01.30 1:01.86
        5 Andrea Lantz Fullerton 1:02.45 1:04.42
        6 Amber Freund Orange Coast 1:03.44 1:05.22
        7 Lia Garcia Riverside 1:09.61 1:11.53
        8 Kourtney Pyle Golden West 1:14.80 1:15.51
Event 10 Men 100 Fly Est. Start 10:19A
    Heat 0 of 2 Event 10 Men 100 Fly
        0 Sean Salzman Fullerton NT NT
    Heat 1 of 2 Event 10 Men 100 Fly
        2 Leonel Flores Jr. Cypress 1:10.45 1:08.68
        3 David Breen Saddleback 1:06.25 1:04.91
        4 Luke Prendeville Saddleback 1:01.66 1:00.93
        5 Vincent Arizpe Golden West 1:02.01 1:02.74
        6 Koby Taswell Saddleback 1:10.32 1:01.10
        7 Edward Ramos Cypress 1:11.82 1:13.12
    Heat 2 of 2 Event 10 Men 100 Fly
        1 Keoni Kang Orange Coast 1:00.80 59.81
        2 Alexis Gutierrez Riverside 58.10 1:02.28
        3 Angel Rosado Orange Coast 56.61 57.36
        4 Zakkary Schively Riverside 54.60 56.90
        5 Javier Bernal Riverside 56.33 54.33
        6 Manuel Agusto Golden West 56.93 57.13
        7 Nick Deloney Saddleback 59.22 57.93
        8 Kyle Graham Golden West 1:01.01 1:12.89
Event 11 Women 200 Free Est. Start 10:23A
    Heat 1 of 2 Event 11 Women 200 Free
        3 Lauren Nyberg Saddleback NT 2:20.20
        4 Rachel Rorick Cypress 2:21.99 2:27.86
        5 Makena Duty Saddleback 2:35.74 2:42.23
    Heat 2 of 2 Event 11 Women 200 Free
        1 Jade Towgood Cypress 2:21.77 2:21.12
        2 Deja Martz Riverside 2:10.62 2:18.71
        3 Jackie Chang Orange Coast 2:06.18 2:07.78
        4 Amber Theders Orange Coast 1:59.54 NT
        5 Michelle Hiller Riverside 2:02.27 2:06.72
        6 Victoria Hernandez Riverside 2:08.14 2:11.50
        7 Kylie Stablein Golden West 2:10.90 2:06.91
Event 12 Men 200 Free Est. Start 10:29A
    Heat 1 of 3 Event 12 Men 200 Free
        2 Ethan De La Rios Fullerton NT 2:12.10
        3 Aaron Franklin Cypress 2:28.59 2:23.55
        4 Daniel Curry Fullerton 2:04.61 2:04.83
        5 Grant Spriggs Saddleback 2:28.03 2:16.06
        6 Matthews Brondani Fullerton NT 2:05.46
        7 Garrett Dowell Fullerton NT 2:01.06
    Heat 2 of 3 Event 12 Men 200 Free
        1 Weston Spoon Cypress 2:00.00 2:00.51
        2 Matja Jancic Golden West 1:57.67 1:57.34
        3 Brochton Troutman Riverside 1:57.17 1:57.84
        4 Trevor Carroll Riverside 1:55.94 1:52.11
        5 Andrew Cabrera Cypress 1:56.11 1:52.46
        6 Ian Hartwell Riverside 1:57.63 1:59.34
        7 Nathan Chang Cypress 1:59.74 1:58.16
        8 Andrew Carter Saddleback 2:00.87 1:57.95
    Heat 3 of 3 Event 12 Men 200 Free
        1 Aidan Mojica Riverside 1:55.61 1:51.38
        2 Justin Gomez Riverside 1:52.75 1:52.32
        3 Travis Spaan Golden West 1:52.03 1:47.93
        4 Zack Thelwell Riverside 1:46.08 1:47.42
        5 Andrew Dimino Saddleback 1:51.51 1:47.51
        6 Sennen Chow Riverside 1:52.05 1:57.11
        7 Lucas Plazanet Riverside 1:54.59 1:56.14
        8 Kenny Wulf Riverside 1:55.83 1:58.67
Event 13 Women 100 Breast Est. Start 10:38A
    Heat 1 of 3 Event 13 Women 100 Breast
        3 Diana Hatter Fullerton NT 1:30.43
        4 Jaq Fonte Golden West 1:30.40 1:29.28
        5 Marissa Gallegos Orange Coast 1:31.78 1:30.41
    Heat 2 of 3 Event 13 Women 100 Breast
        1 Jennica Soldin Golden West 1:30.00 NT
        2 Nikkol Webber Riverside 1:25.25 1:28.95
        3 Hannah Peercy Riverside 1:23.44 1:24.59
        4 Maycee Rogers Cypress 1:22.49 1:22.73
        5 Michelle Mukogawa Saddleback 1:22.62 1:21.30
        6 Maddie Choi Saddleback 1:25.15 1:22.87
        7 Sharai Hernandez Saddleback 1:28.95 1:25.12
    Heat 3 of 3 Event 13 Women 100 Breast
        1 Annabelle Victori Uderstadt Golden West 1:17.86 1:15.42
        2 Mackenzie Herndon Riverside 1:15.24 1:14.80
        3 Kylie McCormick Orange Coast 1:10.99 1:11.01
        4 Meghan Kluck Orange Coast 1:06.11 1:07.96
        5 Jenna Morley Orange Coast 1:10.57 1:12.64
        6 Cam Greer Golden West 1:14.99 1:12.41
        7 Amelia Bennett Riverside 1:15.77 1:18.57
        8 Hanna Kemp Cypress 1:18.46 1:19.75
Event 14 Men 100 Breast Est. Start 10:40A
    Heat 1 of 3 Event 14 Men 100 Breast
        3 Cole Sherburne Saddleback 1:38.72 1:36.92
        4 Jeffrey Yamanashi Riverside 1:20.41 1:14.92
        5 Alex McClain Saddleback 1:32.38 1:28.46
    Heat 2 of 3 Event 14 Men 100 Breast
        1 Morgan Choi Saddleback 1:19.19 1:18.13
        2 Zack Keysaw Golden West 1:13.01 1:06.62
        3 Kyle Graham Golden West 1:11.39 1:11.39
        4 Kyle Cabotaje Cypress 1:08.26 1:07.77
        5 Ty Narramore Riverside 1:10.37 1:12.57
        6 Grant Chauncey Saddleback 1:11.45 1:12.01
        7 Holden Scharer Riverside 1:15.31 1:16.43
    Heat 3 of 3 Event 14 Men 100 Breast
        1 Javier Bernal Riverside 1:03.83 1:03.77
        2 Jace Hong Orange Coast 1:01.99 1:05.97
        3 Erick Fathoni Riverside 1:00.30 59.14
        4 Kevin Chen Orange Coast 59.68 1:00.54
        5 Michael Wang Golden West 1:00.23 1:02.99
        6 Stefan Kaminski Golden West 1:01.81 1:02.05
        7 Jake Paulino Riverside 1:03.66 1:04.46
        8 Vincent Arizpe Golden West 1:04.34 1:04.68
Event 15 Women 100 Back Est. Start 10:45A
    Heat 0 of 2 Event 15 Women 100 Back
        0 Josie Miller Cypress 1:16.00 NT
    Heat 1 of 2 Event 15 Women 100 Back
        3 Tori Higginson Saddleback 1:29.79 1:30.45
        4 Kourtney Pyle Golden West 1:25.00 1:15.96
        5 Makena Duty Saddleback 1:26.89 NT
        6 Gabriela Walker Saddleback NT 1:08.55
    Heat 2 of 2 Event 15 Women 100 Back
        2 Kali Walters Cypress 1:12.53 1:11.88
        3 Liz Bouffort Riverside 1:10.10 1:07.05
        4 Meghan Efseaff Cypress 1:02.94 1:04.84
        5 Isabel Kileen Orange Coast 1:07.63 1:08.69
        6 Katelin Simonson Riverside 1:10.94 1:11.35
        7 Dakota Hackett Golden West 1:15.59 1:18.95
        8 Jessica Arevalos Golden West 1:25.00 1:31.97
Event 16 Men 100 Back Est. Start 10:55A
    Heat 0 of 3 Event 16 Men 100 Back
        0 Sean Salzman Fullerton NT NT
    Heat 2 of 3 Event 16 Men 100 Back
        1 Koby Taswell Saddleback NT 1:12.71
        2 Juan Sosa Riverside 1:15.92 1:10.33
        3 Gerardo Sarabia Riverside 1:13.49 1:14.64
        4 A.J. Littiken Golden West 1:06.77 1:04.91
        5 Manuel Vargara Riverside 1:08.68 1:04.59
        6 Jose De Rosas Golden West 1:15.53 1:14.93
        7 Andres Gallegos Cypress 1:17.55 1:18.63
        8 Colin Sowers Saddleback NT 1:05.79
    Heat 3 of 3 Event 16 Men 100 Back
        1 Daniel Curry Fullerton 1:04.44 1:04.95
        2 Taylor Lungu Golden West 1:02.45 NT
        3 Weston Spoon Cypress 1:00.20 1:02.27
        4 Andrew Kucenas Riverside 58.55 1:04.01
        5 Angel Rosado Orange Coast 59.23 1:00.21
        6 Cobi White Golden West 1:00.89 1:02.69
        7 Nick Deloney Saddleback 1:04.30 1:04.63
        8 Christian Wilson Golden West 1:06.54 1:07.14
Event 17 Women 1650 Free Est. Start 10:59A
        0 Josie Miller Cypress 23:19.29 NT
        1 Keiana Kozai Golden West NT 23:20.65
        2 Jade Towgood Cypress 23:00.98 22:22.67
        3 Lindsey Turi Saddleback 20:35.65 20:17.82
        4 Amber Theders Orange Coast 18:45.99 18:46.01
        5 Caelan Loroff Riverside 19:39.35 20:06.58
        6 Kameryn Pfeiffer Riverside 21:32.10 20:10.20
        8 Lauren Nyberg Saddleback NT 22:14.16
Event 18 Women 200 Back Est. Start 11:23A
    Heat 1 of 2 Event 18 Women 200 Back
        3 Tori Higginson Saddleback NT 3:09.01
        4 Makena Duty Saddleback 3:16.62 3:02.11
        5 Hailey Melendrez Saddleback NT 3:02.08
    Heat 2 of 2 Event 18 Women 200 Back
        1 Dakota Hackett Golden West 2:51.59 2:56.48
        2 Katelin Simonson Riverside 2:35.92 2:37.91
        3 Natalie Drapp Orange Coast 2:20.63 2:22.89
        4 Riley Crow Orange Coast 2:12.99 2:14.86
        5 Cheyenne Morris Orange Coast 2:17.39 2:14.66
        6 Isabel Kileen Orange Coast 2:27.77 2:29.40
        7 Kali Walters Cypress 2:37.32 2:39.38
Event 19 Men 200 Back Est. Start 11:31A
    Heat 1 of 2 Event 19 Men 200 Back
        3 Cole Sherburne Saddleback NT 3:27.99
        4 Matthews Brondani Fullerton NT 2:34.40
        5 David Breen Saddleback NT 2:21.68
    Heat 2 of 2 Event 19 Men 200 Back
        1 Jeffrey Yamanashi Riverside 2:54.46 2:45.70
        2 Manuel Vargara Riverside 2:25.98 2:27.76
        3 Andrew Kucenas Riverside 2:15.84 2:22.61
        4 Weston Spoon Cypress 2:10.25 2:11.98
        5 Aidan Mojica Riverside 2:12.26 2:04.01
        6 Colin Sowers Saddleback 2:25.12 2:23.28
        7 Taylor Lungu Golden West 2:30.01 2:16.41
        8 Andrew Avila Riverside 2:54.88 2:42.08
Event 20 Women 100 Free Est. Start 11:39A
    Heat 1 of 3 Event 20 Women 100 Free
        3 Linda Iwasaki Fullerton 2:08.03 2:00.47
        4 Jessica Arevalos Golden West 1:10.79 1:09.82
        5 Jennica Soldin Golden West 1:15.00 1:21.59
    Heat 2 of 3 Event 20 Women 100 Free
        1 Marissa Gallegos Orange Coast 1:06.76 1:05.65
        2 Gabriela Walker Saddleback 1:05.14 1:01.60
        3 Kourtney Pyle Golden West 1:01.97 1:02.01
        4 Deja Martz Riverside 1:00.99 1:00.80
        5 Monet Marquez Riverside 1:01.21 1:00.63
        6 Sharai Hernandez Saddleback 1:04.97 1:08.02
        7 Diana Hatter Fullerton 1:05.80 1:08.16
    Heat 3 of 3 Event 20 Women 100 Free
        1 Cam Greer Golden West 59.60 58.72
        2 Natasha Velez Cypress 58.74 59.06
        3 Michelle Hiller Riverside 56.09 58.28
        4 Kennedy Hood Orange Coast 54.73 55.53
        5 Liz Bouffort Riverside 55.33 55.64
        6 Andrea Lantz Fullerton 57.87 59.42
        7 Kylie Stablein Golden West 59.19 58.80
        8 Amber Freund Orange Coast 1:00.00 59.69
Event 21 Men 100 Free Est. Start 11:45A
    Heat 0 of 4 Event 21 Men 100 Free
        0 Brian Moran Fullerton 54.42 NT
    Heat 1 of 4 Event 21 Men 100 Free
        3 Jose Rodriguez Orange Coast 1:14.38 1:11.76
        4 Jose De Rosas Golden West 1:02.20 1:01.32
        5 Andres Gallegos Cypress 1:12.95 1:10.18
    Heat 2 of 4 Event 21 Men 100 Free
        2 Sean Salzman Fullerton 56.25 NT
        3 Daniel Curry Fullerton 54.96 55.63
        5 Andrew Carter Saddleback 54.55 53.20
        6 Matthews Brondani Fullerton 55.46 58.14
        7 Ethan De La Rios Fullerton 1:00.41 57.66
    Heat 3 of 4 Event 21 Men 100 Free
        1 Ian Hartwell Riverside 53.06 52.72
        2 Alexis Gutierrez Riverside 52.38 53.04
        3 Garrett Dowell Fullerton 52.04 51.36
        4 Lucas Plazanet Riverside 51.20 52.75
        5 Christian Wilson Golden West 51.72 51.04
        6 Manuel Agusto Golden West 52.23 51.36
        7 Ryan Khalaf Orange Coast 52.89 NT
        8 A.J. Littiken Golden West 54.17 54.77
    Heat 4 of 4 Event 21 Men 100 Free
        1 Zack Keysaw Golden West 50.82 50.36
        2 Zack Thelwell Riverside 48.93 47.82
        3 Andrew Dimino Saddleback 48.38 47.93
        4 Jace Hong Orange Coast 48.04 48.36
        5 Sennen Chow Riverside 48.37 48.60
        6 Cobi White Golden West 48.78 49.24
        7 Justin Gomez Riverside 49.59 51.32
        8 Andrew Cabrera Cypress 51.07 NT
Event 22 Women 200 Breast Est. Start 11:51A
    Heat 1 of 2 Event 22 Women 200 Breast
        2 Nikkol Webber Riverside 3:04.01 3:11.54
        3 Maddie Choi Saddleback 3:03.06 2:55.11
        4 Michelle Mukogawa Saddleback 2:57.91 2:57.99
        5 Hannah Peercy Riverside 3:02.44 2:58.45
        6 Maycee Rogers Cypress 3:03.64 3:05.94
    Heat 2 of 2 Event 22 Women 200 Breast
        1 Hanna Kemp Cypress 2:53.26 2:54.62
        2 Amelia Bennett Riverside 2:42.99 2:43.98
        3 Kylie McCormick Orange Coast 2:38.08 2:40.07
        4 Meghan Kluck Orange Coast 2:24.86 2:36.32
        5 Jenna Morley Orange Coast 2:31.56 NT
        6 Mackenzie Herndon Riverside 2:40.26 2:41.89
        7 Annabelle Victori Uderstadt Golden West 2:43.00 2:42.76
        8 Keiana Kozai Golden West 2:55.00 3:21.57
Event 23 Men 200 Breast Est. Start 11:59A
    Heat 1 of 3 Event 23 Men 200 Breast
        3 Alex McClain Saddleback 3:17.64 3:11.33
        4 Aaron Franklin Cypress 2:55.00 3:14.15
        5 Andrew Avila Riverside 3:01.63 2:55.36
    Heat 2 of 3 Event 23 Men 200 Breast
        1 Frankie Morris Cypress 2:52.70 2:53.16
        2 Morgan Choi Saddleback 2:50.19 2:49.91
        3 Holden Scharer Riverside 2:45.51 2:44.53
        4 Grant Chauncey Saddleback 2:39.86 2:39.13
        5 Gerardo Sarabia Riverside 2:42.72 2:45.01
        6 Ty Narramore Riverside 2:45.63 2:41.37
        7 Juan Sosa Riverside 2:50.75 NT
    Heat 3 of 3 Event 23 Men 200 Breast
        1 Kyle Cabotaje Cypress 2:26.60 2:25.63
        2 Vincent Arizpe Golden West 2:23.00 2:28.04
        3 Kevin Chen Orange Coast 2:13.28 2:14.31
        4 Erick Fathoni Riverside 2:07.74 2:12.15
        5 Michael Wang Golden West 2:11.44 2:16.60
        6 Jake Paulino Riverside 2:22.58 2:22.61
        7 Stefan Kaminski Golden West 2:23.88 2:19.21
        8 Kyle Graham Golden West 2:32.01 NT
Event 24 Women 200 Fly Est. Start 12:09P
    Heat 1 of 2 Event 24 Women 200 Fly
        2 Jaq Fonte Golden West 3:14.28 3:13.62
        3 Rachel Rorick Cypress 3:00.08 3:01.32
        4 Lia Garcia Riverside 2:38.90 2:48.76
        5 Lindsey Turi Saddleback 2:42.68 2:36.55
        6 Hillary Guerrero Fullerton 3:00.96 2:59.57
        7 Hailey Melendrez Saddleback NT 3:03.64
    Heat 2 of 2 Event 24 Women 200 Fly
        1 Natasha Velez Cypress 2:32.52 2:36.50
        2 Andrea Lantz Fullerton 2:29.29 NT
        3 Meghan Efseaff Cypress 2:22.78 NT
        4 Riley Crow Orange Coast 2:09.29 2:13.49
        5 Victoria Hernandez Riverside 2:20.84 2:25.57
        6 Amber Theders Orange Coast 2:23.13 NT
        7 Amber Freund Orange Coast 2:31.31 NT
        8 Hannah Cain Riverside 2:34.18 2:36.61
Event 25 Men 200 Fly Est. Start 12:16P
    Heat 1 of 2 Event 25 Men 200 Fly
        3 Edward Ramos Cypress 2:51.15 2:54.03
        4 Amad Shouman Cypress 2:40.75 2:37.59
        5 Leonel Flores Jr. Cypress 2:42.47 2:42.04
        6 Koby Taswell Saddleback NT 2:31.26
    Heat 2 of 2 Event 25 Men 200 Fly
        1 Keoni Kang Orange Coast 2:20.61 2:18.81
        2 Trevor Carroll Riverside 2:18.25 2:19.18
        3 Angel Rosado Orange Coast 2:09.21 2:09.68
        4 Javier Bernal Riverside 1:58.02 1:58.32
        5 Zakkary Schively Riverside 2:07.17 2:01.66
        6 Manuel Agusto Golden West 2:11.03 2:11.20
        7 Nathan Chang Cypress 2:20.30 NT
        8 Nick Deloney Saddleback 2:21.03 2:19.04
Event 26 Men 1650 Free Est. Start 12:24P
    Heat 0 of 2 Event 26 Men 1650 Free
        0 Kenny Wulf Riverside 17:39.98 NT
    Heat 2 of 2 Event 26 Men 1650 Free
        1 Amad Shouman Cypress 21:04.66 21:27.34
        2 Matja Jancic Golden West 19:20.01 18:57.99
        3 Luke Prendeville Saddleback 18:22.36 18:03.17
        4 Frankie Morris Cypress 20:24.47 20:01.40
        5 Brochton Troutman Riverside 18:00.48 17:53.30
        6 Travis Spaan Golden West 18:45.01 17:33.64
        7 Charlie Yu Saddleback 19:51.35 19:37.68
        8 Grant Spriggs Saddleback NT 22:52.40
Event 27 Women 400 Medley Relay Est. Start 12:48P
    Heat 1 of 2 Event 27 Women 400 Medley
        3 SADD B Saddleback NT 5:15.51
        4 GOLD A Golden West 5:15.02 4:38.68
        5 GOLD B Golden West 5:15.02 5:17.76
    Heat 2 of 2 Event 27 Women 400 Medley
        1 CYPR B Cypress 4:50.20 NT
        2 RCC B Riverside 4:29.99 4:37.96
        3 RCC A Riverside 4:21.25 4:26.19
        4 OCC A Orange Coast 4:12.23 4:14.72
        5 OCC B Orange Coast 4:19.00 4:15.46
        6 OCC C Orange Coast 4:29.50 NT
        7 CYPR A Cypress 4:38.11 4:41.42
        8 SADD A Saddleback 4:58.50 4:55.74
Event 28 Men 400 Medley Relay Est. Start 12:59P
    Heat 1 of 2 Event 28 Men 400 Medley
        3 SADD B Saddleback NT 4:17.43
        4 CYPR B Cypress 4:52.45 NT
        5 OCC A Orange Coast NT 3:51.07
        6 SADD C Saddleback NT 5:17.07
    Heat 2 of 2 Event 28 Men 400 Medley
        1 GOLD C Golden West 4:05.01 4:40.49
        2 CYPR A Cypress 3:59.80 NT
        3 GOLD A Golden West 3:51.89 3:46.29
        4 RCC A Riverside 3:35.50 3:36.28
        5 RCC B Riverside 3:50.05 3:42.22
        6 GOLD B Golden West 3:59.01 3:59.58
        7 RCC C Riverside 4:00.00 4:10.36
        8 SADD A Saddleback 4:10.01 4:08.34
Event 29 Women 1 Diving
        1 Brooke Derache Orange Coast NT 121.72
        2 Celina Melgoza Riverside NT 125.17
Event 30 Men 1 Diving
        1 Matthew Carney Riverside NT 168.16
        2 Ariel Rivera Riverside NT NT
        3 Luis Gonzales Riverside NT NT
        4 Andrew Keidel Orange Coast NT 149.40
Event 31 Women 3 Diving
        1 Celina Melgoza Riverside NT 153.59
        2 Brooke Derache Orange Coast NT NT
Event 32 Men 3 Diving
        1 Luis Gonzales Riverside NT 59.69
        2 Andrew Keidel Orange Coast NT 208.57
        3 Ariel Rivera Riverside NT NT
        4 Matthew Carney Riverside NT 189.60
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home