SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

Texas Tech Desert Dive Invitational

Announcer Program

Print Preview
Event List
1 Women 400 Medley Relay
2 Men 400 Medley Relay
3 Women 50 Fly
4 Men 50 Fly
5 Women 200 IM
6 Men 200 IM
7 Women 50 Free
8 Men 50 Free
9 Women 200 Back
10 Men 200 Back
11 Women 100 Breast
12 Men 100 Breast
13 Women 200 Free
14 Men 200 Free
15 Women 100 Back
16 Men 100 Back
17 Women 200 Free Relay
18 Men 200 Free Relay
19 Women 200 Medley Relay
20 Men 200 Medley Relay
21 Women 100 Free
22 Men 100 Free
23 Women 100 Fly
24 Men 100 Fly
25 Women 50 Breast
26 Men 50 Breast
27 Women 500 Free
28 Men 500 Free
29 Women 200 Breast
30 Men 200 Breast
31 Women 50 Back
32 Men 50 Back
33 Women 100 IM
34 Men 100 IM
35 Women 400 Free Relay
36 Men 400 Free Relay

Lane Status Name Club Seed
Time
Finals
Time
Event 1 Women 400 Medley Relay
        4 TTU A TTU NT 5:01.12
        5 TXST A TXST NT 4:45.01
Event 2 Men 400 Medley Relay
        3 TXST A TXST NT 4:20.12
        4 OSU A OSU NT 4:33.97
        5 LETU A LETU NT NT
        6 UNT A UNT NT NT
Event 3 Women 50 Fly
        1 Mara Gomen BU 35.50 33.50
        2 Maria Chanquin A&M 30.00 NT
        3 Jarrah Schlosberg A&M 30.00 28.75
        4 Katy Ezparza TTU 29.00 34.49
        5 Celine Sustatia TXST 30.00 31.18
        6 Lizzy Markos UNT 30.00 NT
        7 Madeline Landis UNT 32.00 NT
Event 4 Men 50 Fly
    Heat 1 of 3 Event 4 Men 50 Fly
        3 Roberto Sanchez TTU NT 32.72
        4 Hunter Johnson TTU NT 27.66
        5 Martin Merino TTU NT 28.69
        6 Alex Wilkins OSU NT 33.67
    Heat 2 of 3 Event 4 Men 50 Fly
        1 Chandler Bunhfink TXST 32.00 31.68
        2 KC Hurley SEU 30.00 28.38
        3 Clayton Sloan UNT 28.00 NT
        4 David Erikson LETU 27.90 26.15
        5 Tim Tran TXST 28.00 29.82
        6 Mitchel Sauborin TXST 29.00 26.91
        7 Taylor Main SEU 31.30 31.97
    Heat 3 of 3 Event 4 Men 50 Fly
        1 Keegan Kittrell A&M 27.00 NT
        2 Chase Mulligan TTU 25.00 25.84
        3 Ryan McManus A&M 24.80 24.00
        4 Nick Boase TTU 23.90 25.80
        5 Wassim Daghri A&M 24.50 25.72
        6 Nicolas Tornoe BU 25.00 26.16
        7 Parker Sheppard UNT 26.00 NT
Event 5 Women 200 IM
Event 6 Men 200 IM
        3 Alec Meyer TTU NT 2:41.59
        4 Andy Dunklee SEU NT NT
        5 Justice Ruiz BU NT 2:29.32
Event 7 Women 50 Free
    Heat 1 of 3 Event 7 Women 50 Free
        2 Tara Serocki OSU NT 28.50
        3 Zora Hermins SEU NT NT
        4 Kyra Bonath OSU NT 28.53
        5 Brittney Matthews BU NT 29.15
        6 Victoria Jones ROSE NT NT
    Heat 2 of 3 Event 7 Women 50 Free
        1 Sarah Jeffries BU NT NT
        2 Erin Badger SEU 43.09 42.09
        3 Halei Meitzen TXST 31.00 NT
        4 Victoria Rios TXST 29.00 29.12
        5 Samantha Price TTU 29.90 30.09
        6 Maya Carter SEU 31.90 31.53
        7 Kathryn Sheahen UNT 50.00 NT
    Heat 3 of 3 Event 7 Women 50 Free
        1 Summer Thigpen TTU 28.00 28.50
        2 Maria Chanquin A&M 28.00 NT
        3 Morgan Okroi ROSE 27.50 27.03
        4 Katya Torres TTU 26.00 26.30
        5 Lizzy Markos UNT 27.00 NT
        6 Sarah Cumm BU 27.90 NT
        7 Danielle Henderson TTU 28.00 32.38
Event 8 Men 50 Free
    Heat 1 of 5 Event 8 Men 50 Free
        1 Alec Meyer TTU NT 27.90
        2 Martin Merino TTU NT 26.66
        3 Aaron Furton OSU NT 26.89
        4 Emil Wickman TTU NT 26.41
        5 Hunter Johnson TTU NT NT
        6 Brandon Bihm OSU NT 25.22
        7 Roberto Sanchez TTU NT 27.00
    Heat 2 of 5 Event 8 Men 50 Free
        1 Sean Acol ROSE 41.70 40.59
        2 Sam McGovern TXST 36.00 26.00
        3 Javier Ruiz TXST 30.00 25.65
        4 Josh Austin LETU 28.60 NT
        5 Ryan Slatter TXST 28.60 NT
        6 Levi Crook LETU 30.60 29.78
        7 Lincoln Pulliam BU 41.00 40.03
    Heat 3 of 5 Event 8 Men 50 Free
        1 Steven Chavez UNT 28.00 NT
        2 Joel Cepeda TTU 27.00 NT
        3 Jeppesen Feliciano A&M 26.00 25.38
        4 David Erikson LETU 25.17 24.72
        5 Luke Myslik SEU 26.00 26.16
        6 Chris Nation ROSE 26.90 26.66
        7 Grant Meza UNT 28.00 NT
    Heat 4 of 5 Event 8 Men 50 Free
        1 KC Hurley SEU 25.00 23.75
        2 Joshua Joransen LETU 24.50 23.44
        3 Luis Trevino TXST 24.00 NT
        4 Eric Flores TXST 24.00 25.62
        5 Nolan Craft BU 24.00 23.68
        6 Chase Mulligan TTU 24.00 26.56
        7 Nathaniel Go BU 25.00 24.81
    Heat 5 of 5 Event 8 Men 50 Free
        1 Keegan Kittrell A&M 24.00 22.60
        2 Israel Muniz A&M 24.00 24.81
        3 Michael Monk A&M 23.00 23.52
        4 Noah Levine UNT 22.70 NT
        5 Michael Wright TXST 23.00 23.75
        6 Victor Saenz LETU 23.10 22.19
        7 Tim Tran TXST 24.00 26.00
Event 9 Women 200 Back
        4 Natalia McDonald SEU 3:01.00 2:47.44
        5 Sydney Blaas TTU NT 2:40.56
Event 10 Men 200 Back
Event 11 Women 100 Breast
        2 Reagan Bleasdell BU NT 1:30.57
        3 Jessie Herzburg SEU 1:32.00 1:33.72
        4 Madeline Landis UNT 1:12.00 NT
        5 Ella Parr TXST 1:18.00 1:19.90
        6 Brooklyn Toney ROSE NT 1:28.96
Event 12 Men 100 Breast
    Heat 1 of 2 Event 12 Men 100 Breast
        3 Corbon Howerter ROSE NT NT
        4 Cole Crownover OSU NT 1:19.22
        5 Levi Crook LETU NT 1:28.90
    Heat 2 of 2 Event 12 Men 100 Breast
        2 Keegan Kittrell A&M 1:09.00 1:11.28
        3 Chris Nation ROSE 1:08.00 1:05.97
        4 Victor Saenz LETU 1:03.80 1:07.13
        5 Parker Sheppard UNT 1:08.00 NT
        6 Walter Furness TXST 1:09.00 1:12.06
        7 Luke Myslik SEU 1:12.00 1:15.60
Event 13 Women 200 Free
        1 Megan Todd A&M NT NT
        2 Reagan Bleasdell BU NT 2:58.22
        3 Natalia McDonald SEU 2:39.00 2:34.06
        4 Madison Ratcliff TXST 2:15.00 2:17.12
        5 Katya Torres TTU 2:36.00 2:17.16
        6 Tara Serocki OSU NT 2:16.90
        7 Brittney Matthews BU NT 2:35.44
Event 14 Men 200 Free
    Heat 1 of 2 Event 14 Men 200 Free
        3 Alec Meyer TTU NT NT
        4 Julian Paz TXST 2:25.00 2:42.75
        5 Andy Dunklee SEU 2:40.00 2:33.22
        6 Callum Parnell TTU NT NT
    Heat 2 of 2 Event 14 Men 200 Free
        1 Jacob Hudzina UNT 2:20.00 NT
        2 Clayton Sloan UNT 2:20.00 NT
        3 Michael Monk A&M 2:00.00 2:04.75
        4 Michael Wright TXST 1:58.00 2:06.00
        5 Eric Flores TXST 2:00.00 2:06.53
        6 Logan Baird TXST 2:05.00 2:27.12
        7 Joshua Joransen LETU 2:20.00 2:10.50
Event 15 Women 100 Back
        1 Katy Ezparza TTU NT NT
        2 Mara Gomen BU 1:18.00 1:23.13
        3 Morgan Okroi ROSE 1:08.10 1:07.37
        4 Sydney Blaas TTU 1:05.00 1:11.22
        5 Morgan Starr TXST 1:08.00 1:11.12
        6 Lizzy Markos UNT 1:12.00 NT
        7 Kyra Bonath OSU NT 1:13.75
Event 16 Men 100 Back
        2 Taylor Main SEU NT 1:19.16
        3 Walter Furness TXST 1:08.00 1:14.56
        4 Nolan Craft BU 57.00 59.60
        5 Mitchel Sauborin TXST 58.00 1:03.09
        6 Steven Chavez UNT 1:15.00 NT
Event 17 Women 200 Free Relay
        3 TXST A TXST NT 1:58.03
        4 SEU A SEU NT 2:21.78
        5 TTU A TTU NT 1:55.85
        6 BU A BU NT 2:01.79
Event 18 Men 200 Free Relay
    Heat 1 of 2 Event 18 Men 200 Free
        3 ROSE A ROSE NT NT
        4 OSU A OSU NT 1:44.31
        5 TTU A TTU NT 1:45.28
    Heat 2 of 2 Event 18 Men 200 Free
        2 BU A BU NT 1:40.41
        3 LETU A LETU 1:45.44 1:45.72
        4 UNT A UNT 1:38.00 NT
        5 A&M A A&M 1:45.00 1:37.00
        6 TXST A TXST NT 2:01.67
        7 SEU A SEU NT 1:58.19
Event 19 Women 200 Medley Relay
        3 TTU A TTU NT 2:09.47
        4 SEU A SEU NT 2:42.06
        5 TXST A TXST NT 2:10.09
Event 20 Men 200 Medley Relay
    Heat 1 of 2 Event 20 Men 200 Medley
        3 SEU A SEU NT 2:17.87
        4 ROSE A ROSE NT NT
        5 UNT A UNT NT NT
    Heat 2 of 2 Event 20 Men 200 Medley
        2 BU A BU NT 1:51.78
        3 TXST A TXST NT 1:55.06
        4 LETU A LETU 1:51.00 1:59.21
        5 TTU A TTU NT 1:53.79
        6 OSU A OSU NT 2:01.67
Event 21 Women 100 Free
    Heat 1 of 2 Event 21 Women 100 Free
        2 Zora Hermins SEU NT 1:14.19
        3 Kyra Bonath OSU NT 1:05.15
        4 Jessie Herzburg SEU 1:13.00 1:20.62
        5 Tara Serocki OSU NT 1:04.25
        6 Megan Todd A&M NT NT
    Heat 2 of 2 Event 21 Women 100 Free
        1 Madeline Landis UNT 1:07.00 NT
        2 Danielle Henderson TTU 1:01.00 1:00.19
        3 Morgan Starr TXST 58.00 1:01.37
        4 Katya Torres TTU 56.00 1:01.06
        5 Celine Sustatia TXST 58.00 1:01.22
        6 Sarah Cumm BU 1:00.50 1:00.81
        7 Toni Lubrano TXST 1:03.00 1:10.03
Event 22 Men 100 Free
    Heat 1 of 4 Event 22 Men 100 Free
        3 Wassim Daghri A&M NT NT
        4 Cole Crownover OSU NT 1:07.22
        5 Brandon Bihm OSU NT 58.44
    Heat 2 of 4 Event 22 Men 100 Free
        2 Alex Wilkins OSU NT 1:04.47
        3 Martin Merino TTU NT 59.68
        4 Roberto Sanchez TTU NT 58.19
        5 Hunter Johnson TTU NT 1:02.25
        6 Taylor Main SEU NT 1:09.72
    Heat 3 of 4 Event 22 Men 100 Free
        1 Sam McGovern TXST 1:30.00 1:13.00
        2 Josh Austin LETU 1:10.20 NT
        3 KC Hurley SEU 1:00.00 56.50
        4 Nathaniel Go BU 58.00 1:00.19
        5 Javier Ruiz TXST 1:00.00 58.09
        6 Ryan Slatter TXST 1:10.00 NT
        7 Levi Crook LETU 1:19.70 1:24.50
    Heat 4 of 4 Event 22 Men 100 Free
        1 David Erikson LETU 56.50 1:01.00
        2 Luis Trevino TXST 54.00 NT
        3 Nolan Craft BU 53.00 52.50
        4 Nick Boase TTU 49.10 52.63
        5 Michael Wright TXST 52.50 56.07
        6 Michael Monk A&M 53.00 55.12
        7 Joshua Joransen LETU 54.00 1:02.35
Event 23 Women 100 Fly
        4 Maria Chanquin A&M NT NT
Event 24 Men 100 Fly
        2 Tim Tran TXST 1:08.00 NT
        3 Mitchel Sauborin TXST 59.00 1:02.41
        4 Nick Boase TTU 53.00 NT
        5 Justice Ruiz BU 58.00 1:07.30
        6 Parker Sheppard UNT 1:00.00 NT
        7 Clayton Sloan UNT 1:10.00 NT
Event 25 Women 50 Breast
    Heat 1 of 2 Event 25 Women 50 Breast
        3 Summer Thigpen TTU NT 35.69
        4 Brooklyn Toney ROSE NT 40.88
        5 Brittney Matthews BU NT 41.65
    Heat 2 of 2 Event 25 Women 50 Breast
        2 Kathryn Sheahen UNT 1:00.00 49.59
        3 Halei Meitzen TXST 37.00 NT
        4 Ella Parr TXST 26.00 34.91
        5 Jarrah Schlosberg A&M 37.00 33.28
        6 Erin Badger SEU 48.30 NT
        7 Danielle Henderson TTU NT 38.69
Event 26 Men 50 Breast
    Heat 1 of 2 Event 26 Men 50 Breast
        2 Cole Crownover OSU NT 33.25
        3 Israel Muniz A&M 35.00 33.47
        4 Luke Myslik SEU 32.00 33.97
        5 Walter Furness TXST 33.00 33.87
        6 Sam McGovern TXST 49.00 42.03
        7 Levi Crook LETU NT 43.22
    Heat 2 of 2 Event 26 Men 50 Breast
        1 Keegan Kittrell A&M 32.00 30.87
        2 Chris Nation ROSE 30.90 30.87
        3 Lincoln Pulliam BU 29.00 55.75
        4 Noah Levine UNT 28.50 NT
        5 Nicolas Tornoe BU 29.00 30.63
        6 Victor Saenz LETU 30.00 29.38
        7 Jacob Hudzina UNT 31.00 NT
Event 27 Women 500 Free
    Heat 1 of 2 Event 27 Women 500 Free
        3 Reagan Bleasdell BU NT 7:02.78
        4 Megan Todd A&M NT NT
        5 Sarah Jeffries BU NT NT
    Heat 2 of 2 Event 27 Women 500 Free
        2 Madeline Landis UNT 6:30.00 NT
        3 Madison Ratcliff TXST 6:00.00 6:32.38
        4 Katya Torres TTU 5:00.00 6:53.16
        5 Celine Sustatia TXST 5:50.00 6:15.85
        6 Victoria Rios TXST 6:00.00 6:17.21
        7 Natalia McDonald SEU 7:00.00 6:56.15
Event 28 Men 500 Free
        3 Adrian Rodden ROSE 7:14.00 6:45.50
        4 Logan Baird TXST 5:28.00 6:54.80
        5 Julian Paz TXST 6:00.00 7:52.62
Event 29 Women 200 Breast
        3 Jarrah Schlosberg A&M NT 2:39.90
        4 Ella Parr TXST NT 3:03.27
        5 Reagan Bleasdell BU NT 3:28.18
Event 30 Men 200 Breast
        4 Jeppesen Feliciano A&M 2:33.30 2:32.41
Event 31 Women 50 Back
        1 Kathryn Sheahen UNT 55.00 55.00
        2 Mara Gomen BU 35.90 35.75
        3 Sarah Cumm BU 32.07 32.87
        4 Katy Ezparza TTU 28.00 34.61
        5 Toni Lubrano TXST 32.00 NT
        6 Samantha Price TTU 35.30 36.13
        7 Jessie Herzburg SEU 45.00 41.07
Event 32 Men 50 Back
        1 Corbon Howerter ROSE NT 37.85
        2 Chris Nation ROSE NT 32.72
        3 Grant Meza UNT 32.00 NT
        4 Nicolas Tornoe BU 26.00 28.32
        5 Mitchel Sauborin TXST 28.00 29.03
        6 Hunter Johnson TTU NT 29.68
        7 Joel Cepeda TTU NT 32.13
Event 33 Women 100 IM
    Heat 1 of 2 Event 33 Women 100 IM
        2 Maria Chanquin A&M NT 1:18.78
        3 Samantha Price TTU NT 1:28.57
        4 Danielle Henderson TTU NT 1:15.38
        5 Tara Serocki OSU NT 1:14.31
        6 Morgan Starr TXST NT NT
        7 Kyra Bonath OSU NT 1:13.66
    Heat 2 of 2 Event 33 Women 100 IM
        1 Brittney Matthews BU NT 1:22.31
        2 Toni Lubrano TXST NT NT
        3 Summer Thigpen TTU 1:14.70 NT
        4 Katy Ezparza TTU 1:12.00 1:17.72
        5 Lizzy Markos UNT 1:12.00 NT
        6 Natalia McDonald SEU 1:40.00 1:22.22
        7 Zora Hermins SEU NT NT
Event 34 Men 100 IM
    Heat 1 of 2 Event 34 Men 100 IM
        2 Wassim Daghri A&M NT 1:05.75
        3 Alec Meyer TTU NT 1:12.84
        4 KC Hurley SEU 1:20.00 1:06.72
        5 Josh Austin LETU 1:27.10 NT
        6 Martin Merino TTU NT 1:06.22
        7 Joel Cepeda TTU NT 1:12.00
    Heat 2 of 2 Event 34 Men 100 IM
        1 Chandler Bunhfink TXST 1:15.00 1:16.50
        2 Walter Furness TXST 1:07.00 1:03.32
        3 Parker Sheppard UNT 1:03.00 NT
        4 Nicolas Tornoe BU 58.00 1:00.31
        5 Ryan McManus A&M 58.00 58.09
        6 Israel Muniz A&M 1:03.00 1:01.12
        7 Jacob Hudzina UNT 1:08.00 NT
Event 35 Women 400 Free Relay
        3 TTU A TTU NT 4:21.22
        4 TXST A TXST NT 4:15.88
        5 BU A BU NT NT
Event 36 Men 400 Free Relay
        2 TTU A TTU NT 3:57.00
        3 TXST A TXST NT 4:10.56
        4 ROSE A ROSE NT NT
        5 LETU A LETU NT 4:08.57
        6 A&M A A&M NT 3:51.60
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home