SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2019 Mizzou Swim Club 10th Annual Fast Water Invitational

Announcer Program

Print Preview
Event List
1 Women 200 Free Relay
2 Men 200 Free Relay
3 Women 100 Breast
4 Men 100 Breast
5 Women 200 Fly
6 Men 200 Fly
7 Women 100 Free
8 Men 100 Free
9 Women 200 Back
10 Men 200 Back
11 Women 400 IM
12 Men 400 IM
13 Women 50 Back
14 Men 50 Back
15 Women 200 Free
16 Men 200 Free
17 Women 100 Fly
18 Men 100 Fly
19 Women 200 IM
20 Men 200 IM
21 Women 50 Free
22 Men 50 Free
23 Women 500 Free
24 Men 500 Free
25 Women 50 Breast
26 Men 50 Breast
27 Women 400 Free Relay
28 Men 400 Free Relay
29 Women 200 Breast
30 Men 200 Breast
31 Women 50 Fly
32 Men 50 Fly
33 Women 100 Back
34 Men 100 Back
35 Women 100 IM
36 Men 100 IM
37 Co-ed 200 IM Relay

Lane Status Name Club Seed
Time
Finals
Time
Event 1 Women 200 Free Relay
        3 UNL A UNL 2:04.00 2:08.29
        4 MUSC A MUSC 1:53.29 1:55.03
        5 MUSC B MUSC 2:02.24 2:07.88
Event 2 Men 200 Free Relay
        2 MUSC B MUSC NT 1:49.74
        3 WUSTL A WUSTL NT 1:41.29
        4 MUSC A MUSC 1:36.39 1:36.39
        5 KSUSC A KSUSC 1:38.29 NT
        6 WUSTL B WUSTL NT 1:37.23
Event 3 Women 100 Breast
        3 Catherine Barfield MUSC 1:41.73 1:42.68
        4 Mercy Housh MUSC 1:18.00 1:19.92
        5 Grace Lonergan UNL 1:35.00 1:32.67
Event 4 Men 100 Breast
    Heat 1 of 2 Event 4 Men 100 Breast
        3 Jeremy Cox KSUSC NT 1:38.26
        4 Austin Sizemore MUSC 1:26.60 1:24.25
        5 Christopher Fearnley MUSC NT NT
    Heat 2 of 2 Event 4 Men 100 Breast
        1 Noah Nemec MUSC 1:12.05 1:13.52
        2 Matthew Zeleskey KSUSC 1:10.57 NT
        3 Tyler Sondag UNL 1:09.50 1:09.97
        4 Nick Johnson UNL 1:01.99 1:03.44
        5 Matt Auda WUSTL 1:07.00 1:08.29
        6 Brock Kaufmann KSUSC 1:10.52 1:08.83
        7 Daniel Elsner UNL 1:11.89 1:10.28
Event 5 Women 200 Fly
        4 Kaitlyn Hersch WUSTL 2:20.00 2:25.11
Event 6 Men 200 Fly
Event 7 Women 100 Free
        2 Alyssa Otterstetter MUSC NT 1:08.39
        3 Mackenzie Germino MUSC 1:05.77 NT
        4 Emily Fox WUSTL 59.00 1:02.32
        5 Lauren Ries MUSC 1:03.25 1:09.98
        6 Maddie Davis UNL 1:15.00 1:15.74
Event 8 Men 100 Free
    Heat 1 of 2 Event 8 Men 100 Free
        1 Jeremy Cox KSUSC NT 1:13.45
        2 Christopher Fearnley MUSC NT 1:23.99
        3 Ryan Martynowicz WUSTL 57.50 55.34
        4 Matt Auda WUSTL 56.50 NT
        5 Keith Kamons WUSTL 57.50 54.11
        6 Dylan Calhoon MUSC NT NT
        7 Dylan Wonder UNL 57.57 56.40
        8 Noah Nemec MUSC NT NT
    Heat 2 of 2 Event 8 Men 100 Free
        1 Samual Garner WUSTL 56.50 53.17
        2 Alex Klumb MUSC 55.17 54.23
        3 Anthony Sancho WUSTL 54.50 52.60
        4 Eric Lewandowski UNL 50.50 51.64
        5 Patrick Hoback MUSC 52.91 53.01
        6 Max Culbert MUSC 54.80 56.63
        7 Braden Webb UNL 56.00 54.59
        8 Tory Farmer WUSTL 56.50 54.25
Event 9 Women 200 Back
        4 Autumn Garvey MUSC 2:29.00 2:26.30
Event 10 Men 200 Back
Event 11 Women 400 IM
        4 Emily Fox WUSTL 5:10.00 5:08.74
Event 12 Men 400 IM
        6 Jeremy Wojtak WUSTL 5:00.00 4:49.09
Event 13 Women 50 Back
        3 Devan Parkerson MUSC NT 40.63
        4 Autumn Garvey MUSC 30.76 31.70
        5 Carrie Oaklund UNL 34.00 35.18
Event 14 Men 50 Back
        2 Matthew Zeleskey KSUSC 29.28 NT
        3 Alex Klumb MUSC 28.82 29.31
        4 Eric Lewandowski UNL 26.50 27.22
        5 Nick Johnson UNL 26.99 27.53
        6 Tyler Sondag UNL 29.00 29.77
        7 Austin Sizemore MUSC NT 41.67
Event 15 Women 200 Free
        2 Alyssa Otterstetter MUSC NT 2:31.24
        3 Lauren Ries MUSC 2:21.20 2:39.26
        4 Elizabeth Vetter MUSC 2:06.35 2:09.48
        5 Mercy Housh MUSC 2:14.88 2:12.87
        6 Kathleen Kirshenbaum UNL 2:40.00 2:53.83
Event 16 Men 200 Free
        2 Patrick Hoback MUSC 2:01.44 2:00.20
        3 Ryan Martynowicz WUSTL 1:59.00 2:06.68
        4 Nick Roehm MUSC 1:55.67 1:58.96
        5 Anthony Sancho WUSTL 1:57.00 1:57.07
        6 Max Culbert MUSC 1:59.86 NT
        7 Curran Carter WUSTL 2:02.00 2:10.07
Event 17 Women 100 Fly
Event 18 Men 100 Fly
        2 Isaiah Elsener KSUSC NT 58.36
        3 Tory Farmer WUSTL 58.50 59.55
        4 Braden Webb UNL 58.00 57.99
        5 Samual Garner WUSTL 58.50 58.00
        6 Patrick Hoback MUSC 1:00.05 1:13.11
Event 19 Women 200 IM
        4 Kaitlyn Hersch WUSTL 2:22.00 2:29.04
Event 20 Men 200 IM
        6 Jeremy Cox KSUSC NT 3:10.99
Event 21 Women 50 Free
        1 Maddie Davis UNL 32.00 33.47
        2 Ellie Steffenson MUSC 30.46 31.51
        3 Autumn Garvey MUSC 28.69 28.94
        4 Kaitlyn Hersch WUSTL 27.20 27.55
        5 Carrie Oaklund UNL 28.00 28.80
        6 Lauren Ries MUSC 28.99 31.71
        7 Mackenzie Germino MUSC 30.59 27.25
        8 Catherine Barfield MUSC NT 38.02
Event 22 Men 50 Free
    Heat 1 of 3 Event 22 Men 50 Free
        3 Max Culbert MUSC NT 25.43
        4 Austin Sizemore MUSC 32.65 30.12
        5 Isaiah Elsener KSUSC NT 25.65
    Heat 2 of 3 Event 22 Men 50 Free
        1 Matthew Zeleskey KSUSC 25.53 NT
        2 Dylan Calhoon MUSC 25.47 NT
        3 Brock Kaufmann KSUSC 25.14 24.83
        4 Dylan Wonder UNL 24.55 24.48
        5 Keith Kamons WUSTL 24.90 22.93
        6 Curran Carter WUSTL 25.30 26.80
        7 Patrick Hoback MUSC 25.47 25.50
    Heat 3 of 3 Event 22 Men 50 Free
        1 Nick Roehm MUSC 24.40 25.16
        2 Samual Garner WUSTL 24.30 24.56
        3 Charles Eversman MUSC 24.00 23.72
        4 Eric Lewandowski UNL 22.50 23.15
        5 Weston Betz MUSC 22.90 23.53
        6 Ryan Martynowicz WUSTL 24.30 24.62
        7 Alex Klumb MUSC 24.39 25.54
        8 Tory Farmer WUSTL 24.50 25.74
Event 23 Women 500 Free
        1 Devan Parkerson MUSC NT 7:41.70
        2 Kathleen Kirshenbaum UNL 7:21.00 7:43.58
        3 Mercy Housh MUSC 6:10.00 6:03.81
        4 Emily Fox WUSTL 5:30.00 5:50.60
        5 Elizabeth Vetter MUSC 5:37.18 5:42.76
        6 Francesca Romano UNL 6:45.00 7:14.26
        7 Alyssa Otterstetter MUSC NT 6:54.29
Event 24 Men 500 Free
Event 25 Women 50 Breast
        4 Grace Lonergan UNL 41.00 41.39
        5 Catherine Barfield MUSC 46.93 49.32
Event 26 Men 50 Breast
    Heat 1 of 2 Event 26 Men 50 Breast
        3 Austin Sizemore MUSC 40.91 38.50
        4 Noah Nemec MUSC 33.07 32.73
        5 Braden Webb UNL 35.00 31.62
    Heat 2 of 2 Event 26 Men 50 Breast
        2 Tyler Sondag UNL 31.50 31.90
        3 Jeremy Wojtak WUSTL 28.20 31.19
        4 Matt Auda WUSTL 27.90 30.37
        5 Nick Johnson UNL 27.99 28.56
        6 Brock Kaufmann KSUSC 31.22 32.15
        7 Daniel Elsner UNL 32.50 30.89
Event 27 Women 400 Free Relay
        4 MUSC A MUSC 4:24.22 4:33.93
        5 MUSC B MUSC NT 5:00.41
Event 28 Men 400 Free Relay
        3 MUSC B MUSC NT 3:41.77
        4 MUSC A MUSC 3:37.80 3:40.98
        5 WUSTL A WUSTL NT 3:57.87
        6 WUSTL B WUSTL NT 3:42.15
Event 29 Women 200 Breast
Event 30 Men 200 Breast
        4 Jeremy Wojtak WUSTL 2:25.00 2:36.84
Event 31 Women 50 Fly
        1 Elizabeth Vetter MUSC NT 31.56
        2 Francesca Romano UNL 35.00 37.74
        3 Mackenzie Germino MUSC 33.74 31.39
        4 Carrie Oaklund UNL 31.00 31.75
        5 Maddie Davis UNL 33.00 36.26
        6 Lauren Ries MUSC 34.09 34.61
        7 Ellie Steffenson MUSC NT 37.99
Event 32 Men 50 Fly
    Heat 1 of 2 Event 32 Men 50 Fly
        3 Isaiah Elsener KSUSC NT 26.34
        4 Charles Eversman MUSC 28.00 26.78
        5 Alex Klumb MUSC NT 30.10
    Heat 2 of 2 Event 32 Men 50 Fly
        1 Brant Bacolod MUSC 27.31 27.64
        2 Keith Kamons WUSTL 27.10 26.49
        3 Weston Betz MUSC 25.08 26.31
        4 Nick Johnson UNL 24.99 25.29
        5 Braden Webb UNL 25.00 25.65
        6 Anthony Sancho WUSTL 25.50 25.57
        7 Dylan Calhoon MUSC 27.20 NT
        8 Samual Garner WUSTL NT 26.01
Event 33 Women 100 Back
        4 Emily Fox WUSTL 1:02.00 1:05.02
        5 Autumn Garvey MUSC 1:08.58 1:08.24
Event 34 Men 100 Back
        3 Ryan Martynowicz WUSTL 1:00.00 1:04.96
        4 Eric Lewandowski UNL 57.00 58.11
        5 Tory Farmer WUSTL 59.50 1:03.80
        6 Matthew Zeleskey KSUSC 1:05.13 NT
Event 35 Women 100 IM
    Heat 1 of 2 Event 35 Women 100 IM
        3 Elizabeth Vetter MUSC NT 1:14.70
        4 Devan Parkerson MUSC 1:32.51 1:44.21
    Heat 2 of 2 Event 35 Women 100 IM
        2 Ellie Steffenson MUSC 1:25.28 NT
        3 Carrie Oaklund UNL 1:14.00 1:16.81
        4 Kaitlyn Hersch WUSTL 1:05.00 1:08.42
        5 Mercy Housh MUSC 1:09.35 1:10.93
        6 Maddie Davis UNL 1:20.00 1:28.45
        7 Grace Lonergan UNL 1:27.00 1:26.20
Event 36 Men 100 IM
    Heat 1 of 2 Event 36 Men 100 IM
        3 Isaiah Elsener KSUSC NT 1:04.25
        4 Noah Nemec MUSC 1:10.92 1:08.05
        5 Jeremy Cox KSUSC NT 1:25.38
    Heat 2 of 2 Event 36 Men 100 IM
        1 Nick Roehm MUSC 1:05.39 1:05.74
        2 Brock Kaufmann KSUSC 1:04.59 1:02.16
        3 Tyler Sondag UNL 1:02.00 1:02.84
        4 Jeremy Wojtak WUSTL 1:00.00 1:02.48
        5 Charles Eversman MUSC 1:02.00 1:03.33
        6 Anthony Sancho WUSTL 1:02.00 1:02.22
        7 Max Culbert MUSC 1:04.91 NT
        8 Dylan Calhoon MUSC 1:06.87 NT
Event 37 Co-ed 200 IM Relay
        1 MUSC C MUSC NT 2:23.42
        2 KSUSC A KSUSC NT 2:05.85
        3 UNL B UNL 2:15.00 2:14.88
        4 UNL A UNL 1:59.00 NT
        5 MUSC A MUSC 2:04.84 2:00.33
        6 WUSTL A WUSTL NT 1:51.46
        7 MUSC B MUSC NT 2:00.33
        8 MUSC D MUSC NT 2:20.12
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home