Rose Invitational

Announcer Program

Print Preview
Event List
1 Women 200 Medley Relay
2 Men 200 Medley Relay
3 Women 400 IM
4 Men 400 IM
5 Women 50 Back
6 Men 50 Back
7 Women 200 Fly
8 Men 200 Fly
9 Women 100 Free
10 Men 100 Free
11 Women 800 Free Relay
12 Men 800 Free Relay
13 Women 200 Back
14 Men 200 Back
15 Women 50 Fly
16 Men 50 Fly
17 Women 200 Free
18 Men 200 Free
19 Women 100 Breast
20 Men 100 Breast
21 Women 400 Free
22 Men 400 Free
23 Women 400 Medley Relay
24 Men 400 Medley Relay
25 Women 50 Free
26 Men 50 Free
27 Men 200 Breast
28 Women 200 Breast
29 Women 800 Free
30 Men 800 Free
31 Women 200 Free Relay
32 Men 200 Free Relay
33 Women 100 Back
34 Men 100 Back
35 Women 50 Breast
36 Men 50 Breast
37 Women 100 Fly
38 Men 100 Fly
39 Women 200 IM
40 Men 200 IM
41 Women 400 Free Relay
42 Men 400 Free Relay
43 Women 1500 Free
44 Men 1500 Free

Lane Status Name Club Seed
Time
Finals
Time
Event 1 Women 200 Medley Relay
    Heat 1 of 2 Event 1 Women 200 Medley
        2 BAY A BAY NT 2:32.00
        3 TXST A TXST NT 2:27.70
        4 RSC A RSC NT 4:03.00
    Heat 2 of 2 Event 1 Women 200 Medley
        2 STED A STED 2:41.16 2:42.00
        3 UTSA A UTSA 2:10.89 2:40.37
        4 UTD A UTD 2:17.27 3:16.00
        5 TAMU A TAMU NT 2:23.52
Event 2 Men 200 Medley Relay
    Heat 1 of 2 Event 2 Men 200 Medley
        1 TAMU B TAMU NT 2:01.62
        2 TAMU A TAMU NT 2:00.00
        3 UNT A UNT NT 2:01.18
        4 TXST A TXST NT 2:24.28
        5 RSC A RSC NT 2:39.00
        6 UNT B UNT NT 2:17.99
    Heat 2 of 2 Event 2 Men 200 Medley
        1 LTECH A LTECH NT 2:20.24
        2 UTD B UTD 1:53.12 2:15.00
        3 UTSA A UTSA 1:45.25 2:07.57
        4 UTD A UTD 1:51.12 2:12.00
        5 LETU A LETU 1:58.68 2:14.16
        6 BAY A BAY NT 2:09.13
Event 3 Women 400 IM
Event 4 Men 400 IM
        2 Mark Trotchie UNT NT 6:06.07
        3 Mason Greenblatt TAMU 4:15.00 4:56.82
        4 Alberto Samaniego UTSA 4:45.00 6:24.03
        5 Jacob Hubzina UNT NT 6:37.99
Event 5 Women 50 Back
    Heat 1 of 2 Event 5 Women 50 Back
        1 Elizabeth Markos UNT NT 36.35
        3 Sarah Trevino UTSA 45.50 45.51
        4 Ranait McDonald UTSA 45.58 50.51
        6 Anna Shiavone BAY NT 38.84
    Heat 2 of 2 Event 5 Women 50 Back
        1 Sara Ryel UTSA 34.38 36.35
        2 Pfeil Cassandra TAMU 34.00 36.38
        3 Alex Remy TAMU 30.00 33.67
        4 Toni Lubrano TXST 31.00 38.89
        5 Victoria Rios TXST 34.09 37.10
        6 Natalia McDonald STED 45.00 41.00
Event 6 Men 50 Back
    Heat 1 of 3 Event 6 Men 50 Back
        2 Zach Tassin UNT NT 36.51
        3 Zac Steudel BAY NT 32.64
        4 Corbin Howerter RSC NT 37.75
    Heat 2 of 3 Event 6 Men 50 Back
        1 Noah Levine UNT NT 31.95
        2 Kevin Garcia UTSA 1:00.15 1:07.07
        3 Josh Austin LETU 39.33 45.21
        4 Jeffrey Chandler UTSA 40.12 57.02
        5 Lincoln Pulliam BAY NT 34.38
    Heat 3 of 3 Event 6 Men 50 Back
        1 Jeppesen Feliciano TAMU 32.00 36.41
        2 Max Aguirre UTSA 27.78 29.98
        3 Ryan McManus TAMU 26.00 30.32
        4 Jon Waterman TAMU 26.50 31.22
        6 Leon Chiang UTD 35.00 39.66
Event 7 Women 200 Fly
Event 8 Men 200 Fly
        3 Santiago Manrique UTSA 2:43.72 3:03.04
        4 Parker Sheppard UNT NT 2:29.20
Event 9 Women 100 Free
    Heat 1 of 4 Event 9 Women 100 Free
        2 Sarah Cumm BAY NT 1:07.97
        3 Zora Hermans STED NT 1:16.75
        4 Anna Shiavone BAY NT 1:22.16
    Heat 2 of 4 Event 9 Women 100 Free
        3 Victoria Basich BAY NT 1:14.03
        4 Sarah Catherin Jeffries BAY NT 1:23.38
        5 Elizabeth Markos UNT NT 1:10.45
    Heat 3 of 4 Event 9 Women 100 Free
        1 Katelyn Grun UTSA 1:30.00 1:27.32
        2 Jessie Herzberg STED 1:13.94 1:23.60
        4 Vivianne Schaffer UTD 1:12.00 1:18.63
        5 Sarah Trevino UTSA 1:20.00 1:25.98
        6 Ranait McDonald UTSA 1:30.00 1:38.64
    Heat 4 of 4 Event 9 Women 100 Free
        1 Rachel Dexter TAMU 1:03.80 1:12.60
        2 Charlotte(Emily) Smitham TAMU 1:01.00 1:12.17
        3 Sammie Antonacci UTSA 59.00 1:07.52
        4 Madeline McMillan TAMU 1:00.00 1:06.53
        5 Morgan Starr TXST 1:03.11 1:09.27
        6 Alyssa Boudreau UTD 1:09.00 1:20.58
Event 10 Men 100 Free
    Heat 1 of 5 Event 10 Men 100 Free
        2 Thomas Bergeron LTECH NT 1:10.59
        3 Steven Chavez UNT NT 1:10.10
        4 Ethan Brantly LTECH NT 1:00.53
    Heat 2 of 5 Event 10 Men 100 Free
        1 Justice Ruiz BAY NT 1:06.14
        2 Cristian Salinas UNT NT 1:00.86
        4 Zac Steudel BAY NT 1:03.95
        5 Clayton Sloan UNT NT 1:09.99
        6 Christian Pecoraro LTECH NT 1:10.45
    Heat 3 of 5 Event 10 Men 100 Free
        1 Nathaniel Go BAY NT 1:03.15
        3 Josh Austin LETU 1:10.28 1:17.65
        4 Jeffrey Chandler UTSA 1:10.61 1:30.07
        5 Kevin Garcia UTSA 2:00.52 1:47.75
        6 Michael Mobely LTECH NT 1:33.86
    Heat 4 of 5 Event 10 Men 100 Free
        1 Dylan Nguyen UTD 58.00 1:00.22
        2 David Erikson LETU 56.50 1:03.69
        3 Alberto Samaniego UTSA 55.67 1:03.71
        4 Samuel Wooley TAMU 56.00 59.58
        5 Grady Britton LETU 56.62 1:07.01
        6 Luis Trevino TXST 59.00 1:02.48
    Heat 5 of 5 Event 10 Men 100 Free
        1 Joseph Crews TAMU 55.00 59.98
        2 Joshua Joransen LETU 54.00 1:05.28
        3 Mason Lopez TAMU 53.00 57.47
        4 Nico Restrepo TAMU 53.59 57.14
        5 Tristan Wells TXST 55.00 1:01.56
Event 11 Women 800 Free Relay
        3 TXST A TXST NT 11:47.89
Event 12 Men 800 Free Relay
        2 UNT A UNT NT 11:19.41
        3 UTSA A UTSA 7:55.65 9:49.01
        4 TXST A TXST NT 10:52.01
Event 13 Women 200 Back
        3 Toni Lubrano TXST 2:27.00 3:06.44
Event 14 Men 200 Back
        3 Alberto Samaniego UTSA 2:22.78 2:43.87
        4 Dylan Nguyen UTD 2:30.00 2:33.84
Event 15 Women 50 Fly
    Heat 1 of 2 Event 15 Women 50 Fly
        1 Haruka Saito BAY NT 41.29
        2 Elizabeth Markos UNT NT 35.65
        3 Jessie Herzberg STED NT 44.36
        4 Sarah Cumm BAY NT 35.50
        5 Victoria Basich BAY NT 36.69
        6 Anna Shiavone BAY NT 42.48
    Heat 2 of 2 Event 15 Women 50 Fly
        1 Maya Carter STED 37.64 41.29
        3 Alex Remy TAMU 29.00 31.93
        4 Pfeil Cassandra TAMU 31.00 34.43
        5 Vivianne Schaffer UTD 37.50 43.23
        6 Morgan Gregory RSC NT 50.61
Event 16 Men 50 Fly
    Heat 1 of 4 Event 16 Men 50 Fly
        2 Cristian Salinas UNT NT 29.81
        3 Andrew Dunklee STED NT 32.79
        4 Clayton Sloan UNT NT 35.50
    Heat 2 of 4 Event 16 Men 50 Fly
        1 Jacob Hubzina UNT NT 33.09
        2 Mark Trotchie UNT NT 31.47
        3 Leon Chiang UTD 31.00 35.26
        4 Jeffrey Chandler UTSA 36.51 52.94
        5 Parker Sheppard UNT NT 29.25
    Heat 3 of 4 Event 16 Men 50 Fly
        1 Chandler Buchfink TXST 30.87 35.48
        2 Zach Pillman UTD 29.00 30.69
        3 Joshua Joransen LETU 27.50 31.64
        4 David Erikson LETU 27.90 25.90
        5 Rishab Nair UTD 30.00 30.54
        6 James Hurlbut UTD 31.00 32.49
    Heat 4 of 4 Event 16 Men 50 Fly
        1 Nico Restrepo TAMU 26.49 28.49
        2 Max Aguirre UTSA 25.98 28.88
        3 Samuel Wooley TAMU 25.00 30.88
        4 Ryan McManus TAMU 25.00 27.26
        5 Clayton Burkhard TAMU 26.00 30.33
        6 Alec Rakoff TXST 26.50 30.81
Event 17 Women 200 Free
        2 Natalia McDonald STED 2:20.00 2:45.83
        3 Charlotte(Emily) Smitham TAMU 2:12.80 2:39.71
        4 Madeline McMillan TAMU 2:20.00 2:31.22
        5 Madison Ratcliff TXST 2:20.00 2:30.74
Event 18 Men 200 Free
        1 Andrew Dunklee STED 2:40.27 2:49.50
        2 Anthony Perez UTSA 2:11.87 2:35.71
        3 Noah Craig UTSA 1:58.69 2:28.62
        5 Santiago Manrique UTSA 2:11.91 2:36.74
Event 19 Women 100 Breast
        1 Ella Parr TXST NT 1:30.77
        2 Jessie Herzberg STED 1:32.64 1:41.39
        3 Sammie Antonacci UTSA 1:21.18 1:30.72
        5 Amanda Matthews BAY NT 1:43.64
        6 Amanda Thomas BAY NT 1:34.25
Event 20 Men 100 Breast
    Heat 1 of 3 Event 20 Men 100 Breast
        2 Chris Nation RSC NT 1:17.45
        3 Jason Marxsen LTECH NT 1:15.23
        4 Nate Brown RSC NT 1:23.38
    Heat 2 of 3 Event 20 Men 100 Breast
        1 Landry Willis RSC NT 1:33.52
        2 Tanner Foreman UTD 1:20.00 1:26.05
        3 Dylan Nguyen UTD 1:18.00 1:19.10
        4 Diego Perez UTD 1:20.00 1:27.28
        5 Luke Myslik STED 1:30.00 1:19.98
        6 Justice Ruiz BAY NT 1:30.14
    Heat 3 of 3 Event 20 Men 100 Breast
        1 Grady Britton LETU 1:10.59 1:22.96
        2 Jarod Rakoff UTD 1:08.00 1:13.79
        3 Jon Waterman TAMU 1:00.97 1:11.60
        4 Victor Saenz LETU 1:03.81 NT
        5 Jeppesen Feliciano TAMU 1:09.20 1:18.61
        6 Rishab Nair UTD 1:15.00 1:16.69
Event 21 Women 400 Free
        1 Victoria Rios TXST NT 5:29.14
        2 Sarah Catherin Jeffries BAY NT 6:31.63
        3 Allie Tiehen UTD 6:15.00 5:57.01
        4 Amanda Matthews BAY NT 6:02.80
        6 Madison Ratcliff TXST NT 5:37.07
Event 22 Men 400 Free
    Heat 1 of 2 Event 22 Men 400 Free
        2 Adrian Rodden RSC NT 6:14.00
        4 Joshua Joransen LETU NT 5:50.09
    Heat 2 of 2 Event 22 Men 400 Free
        1 Steven Chavez UNT NT 6:15.01
        2 Anthony Perez UTSA 5:07.68 4:58.50
        3 Mason Greenblatt TAMU 4:20.00 6:00.79
        4 Noah Craig UTSA 4:44.44 5:29.51
        5 James Hurlbut UTD 5:50.00 5:36.22
Event 23 Women 400 Medley Relay
        3 TXST A TXST NT 6:00.79
Event 24 Men 400 Medley Relay
        2 TXST A TXST NT 5:10.83
        3 UTSA A UTSA 3:35.85 5:01.94
        4 LETU A LETU 4:34.57 5:35.50
        5 UNT A UNT NT 4:32.76
Event 25 Women 50 Free
    Heat 1 of 5 Event 25 Women 50 Free
        2 Victoria Basich BAY NT 33.00
        3 Morgan Gregory RSC NT 40.16
        4 Riley Martin RSC NT 39.27
        5 Alejandra Gallegos TXST NT 34.02
    Heat 2 of 5 Event 25 Women 50 Free
        1 Zora Hermans STED NT 34.40
        2 Haruka Saito BAY NT 33.42
        3 Sarah Cumm BAY NT 30.86
        4 Amanda Matthews BAY NT 33.15
        5 Morgan Okroi RSC NT 29.79
        6 Ashlyn Hanlon RSC NT 41.18
    Heat 3 of 5 Event 25 Women 50 Free
        1 Madeline Hickerson UTSA 1:20.55 1:05.80
        2 Ranait McDonald UTSA 38.12 37.82
        3 Alyssa Boudreau UTD 34.23 35.33
        4 Sarah Trevino UTSA 35.50 37.51
        5 Leah Lewis UTSA 45.45 36.43
        6 Elizabeth Markos UNT NT 30.84
    Heat 4 of 5 Event 25 Women 50 Free
        1 Vivianne Schaffer UTD 34.00 34.67
        3 Eva Weimer UTD 30.32 34.43
        4 Allie Tiehen UTD 31.00 34.34
        5 Maya Carter STED 31.93 34.73
        6 Katelyn Grun UTSA 34.10 37.55
    Heat 5 of 5 Event 25 Women 50 Free
        1 Madeline McMillan TAMU 29.00 30.25
        2 Charlotte(Emily) Smitham TAMU 28.74 32.71
        3 Alex Remy TAMU 27.00 29.08
        4 Rachel Dexter TAMU 28.50 32.00
        5 Sammie Antonacci UTSA 29.00 31.17
        6 Sara Ryel UTSA 29.81 33.09
Event 26 Men 50 Free
    Heat 1 of 6 Event 26 Men 50 Free
        1 Peyton Saxton RSC NT 42.92
        2 Nathaniel Go BAY NT 26.97
        5 Lincoln Pulliam BAY NT 29.70
    Heat 2 of 6 Event 26 Men 50 Free
        4 Noah Levine UNT NT 25.87
        5 Chris Nation RSC NT 29.70
        6 Reece Bently RSC NT 49.99
    Heat 3 of 6 Event 26 Men 50 Free
        2 Luke Myslik STED 30.00 28.52
        3 Tanner Foreman UTD 27.00 30.93
        4 Josh Austin LETU 28.68 34.58
        5 Jeffrey Chandler UTSA 30.65 32.48
        6 Kevin Garcia UTSA 50.32 45.44
    Heat 4 of 6 Event 26 Men 50 Free
        2 Zach Pillman UTD 26.00 27.89
        3 Jarod Rakoff UTD 25.66 27.45
        4 Santiago Manrique UTSA 25.75 29.28
        5 Leon Chiang UTD 26.00 28.48
        6 Luis Trevino TXST 27.00 28.09
    Heat 5 of 6 Event 26 Men 50 Free
        1 Anthony Perez UTSA 25.12 30.44
        2 Joshua Joransen LETU 24.50 28.63
        3 Mason Lopez TAMU 24.00 26.28
        4 Mason Greenblatt TAMU 24.00 26.56
        6 David Erikson LETU 25.50 30.37
    Heat 6 of 6 Event 26 Men 50 Free
        1 Joseph Crews TAMU 23.80 27.05
        2 Jon Waterman TAMU 23.08 26.91
        4 Ryan McManus TAMU 23.00 27.08
        5 Max Aguirre UTSA 23.14 26.19
        6 Nico Restrepo TAMU 23.89 26.24
Event 27 Men 200 Breast
Event 28 Women 200 Breast
        2 Diego Perez UTD 3:00.00 3:08.94
        3 Clayton Burkhard TAMU 2:26.60 2:47.24
        4 Jeppesen Feliciano TAMU 2:32.50 2:55.06
        5 Jacob Hubzina UNT NT 2:59.60
Event 29 Women 800 Free
        3 Toni Lubrano TXST 11:30.00 12:13.80
        4 Natalia McDonald STED NT 12:05.57
Event 30 Men 800 Free
        2 Noah Hernandez TXST NT 15:19.01
        3 Noah Craig UTSA 11:00.09 11:40.69
        4 Anthony Perez UTSA 11:39.19 11:07.93
Event 31 Women 200 Free Relay
    Heat 1 of 2 Event 31 Women 200 Free
        2 TXST A TXST NT 2:12.24
        3 BAY A BAY NT 2:14.41
        4 TAMU A TAMU NT 2:05.90
    Heat 2 of 2 Event 31 Women 200 Free
        2 STED A STED 2:12.13 2:21.70
        3 UTSA A UTSA 2:05.21 2:20.01
        4 UTD A UTD 2:05.97 2:18.92
        5 RSC A RSC NT 2:33.49
Event 32 Men 200 Free Relay
    Heat 1 of 2 Event 32 Men 200 Free
        1 UNT B UNT NT 2:03.11
        2 TAMU A TAMU NT 1:46.97
        3 RSC A RSC NT 2:13.49
        4 TXST A TXST NT 1:51.76
        5 UTD B UTD NT 2:01.28
    Heat 2 of 2 Event 32 Men 200 Free
        1 BAY A BAY NT 1:53.58
        2 UTSA A UTSA 1:45.25 1:52.83
        3 UTD A UTD 1:39.07 1:50.95
        6 UNT A UNT NT 1:47.59
Event 33 Women 100 Back
    Heat 1 of 2 Event 33 Women 100 Back
        2 Morgan Okroi RSC NT 1:17.07
        3 Allie Tiehen UTD 1:22.00 1:30.92
        4 Sarah Trevino UTSA 1:37.00 1:45.30
    Heat 2 of 2 Event 33 Women 100 Back
        2 Morgan Starr TXST 1:15.11 1:20.69
        3 Charlotte(Emily) Smitham TAMU 1:09.10 1:21.13
        4 Pfeil Cassandra TAMU 1:15.00 1:20.31
        5 Vivianne Schaffer UTD 1:22.00 1:38.20
Event 34 Men 100 Back
    Heat 1 of 2 Event 34 Men 100 Back
        2 Justice Ruiz BAY NT 1:14.57
    Heat 2 of 2 Event 34 Men 100 Back
        1 Zach Tassin UNT NT 1:17.05
        3 Ryan McManus TAMU 59.00 1:07.91
        5 Rishab Nair UTD 1:08.00 1:12.01
        6 Steven Chavez UNT NT 1:25.55
Event 35 Women 50 Breast
    Heat 1 of 2 Event 35 Women 50 Breast
        2 Ella Parr TXST NT 41.30
        3 Alex Remy TAMU NT 42.24
        4 Amanda Thomas BAY NT 42.21
    Heat 2 of 2 Event 35 Women 50 Breast
        1 Alejandra Gallegos TXST NT 47.29
        2 Alyssa Boudreau UTD 48.00 49.47
        3 Rachel Dexter TAMU 37.29 44.63
        4 Ranait McDonald UTSA 45.26 1:00.11
        5 Leah Lewis UTSA 50.05 47.54
        6 Riley Martin RSC NT 53.34
Event 36 Men 50 Breast
    Heat 1 of 4 Event 36 Men 50 Breast
        3 Noah Levine UNT NT 32.35
        4 Cristian Salinas UNT NT 33.68
    Heat 2 of 4 Event 36 Men 50 Breast
        1 Corbin Howerter RSC NT 41.41
        2 Parker Sheppard UNT NT 34.63
        3 Chris Nation RSC NT 34.47
        4 Landry Willis RSC NT 39.97
        5 Nate Brown RSC NT 36.49
    Heat 3 of 4 Event 36 Men 50 Breast
        1 Luke Myslik STED 45.00 35.37
        3 Tristan Wells TXST 34.00 37.51
        4 Diego Perez UTD 35.00 39.33
    Heat 4 of 4 Event 36 Men 50 Breast
        3 Jarod Rakoff UTD 29.50 33.20
        4 Max Aguirre UTSA 29.99 38.21
        5 Mason Greenblatt TAMU 31.00 34.01
        6 Tanner Foreman UTD 33.00 39.48
Event 37 Women 100 Fly
        3 Pfeil Cassandra TAMU 1:18.00 1:27.14
Event 38 Men 100 Fly
    Heat 1 of 2 Event 38 Men 100 Fly
        3 Clayton Sloan UNT NT 1:20.21
    Heat 2 of 2 Event 38 Men 100 Fly
        2 Nico Restrepo TAMU 58.89 1:01.05
        3 Alberto Samaniego UTSA 55.00 1:18.83
        4 Samuel Wooley TAMU 58.00 1:06.75
        5 Alec Rakoff TXST 1:05.00 NT
Event 39 Women 200 IM
        3 Sammie Antonacci UTSA 2:31.14 2:53.70
        4 Sara Ryel UTSA 3:30.00 3:15.09
Event 40 Men 200 IM
    Heat 1 of 2 Event 40 Men 200 IM
        2 Corbin Howerter RSC NT 3:01.96
        5 Nate Brown RSC NT 2:52.04
    Heat 2 of 2 Event 40 Men 200 IM
        1 Santiago Manrique UTSA 2:30.00 2:57.57
        2 Rishab Nair UTD 2:25.00 NT
        3 Jon Waterman TAMU 2:17.00 2:31.39
        4 Samuel Wooley TAMU 2:20.00 2:40.44
        5 Jeppesen Feliciano TAMU 2:25.00 2:46.29
        6 Grady Britton LETU 2:32.50 NT
Event 41 Women 400 Free Relay
        2 TXST A TXST NT 4:58.14
        3 UTSA A UTSA 4:45.66 4:18.69
        4 TAMU A TAMU NT 4:43.54
Event 42 Men 400 Free Relay
        2 TXST A TXST NT 4:24.63
        3 UTSA A UTSA 3:45.85 4:18.69
        5 TAMU A TAMU NT 3:58.58
        6 UTD A UTD NT 4:39.80
Event 43 Women 1500 Free
Event 44 Men 1500 Free
        3 Noah Craig UTSA 21:38.87 25:05.03
        4 Adrian Rodden RSC NT 27:07.76
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home