Salzillo Splash Fall Championship

Announcer Program

Print Preview
Event List
1 Women 200 Medley Relay
2 Men 200 Medley Relay
3 Women 200 Free
4 Men 200 Free
5 Women 100 IM
6 Men 100 IM
7 Women 100 Back
8 Men 100 Back
9 Women 50 Back
10 Men 50 Back
11 Women 100 Fly
12 Men 100 Fly
13 Women 50 Breast
14 Men 50 Breast
15 Women 400 Free
16 Men 400 Free
17 Women 500 Free
18 Men 500 Free
19 Women 100 Breast
20 Men 100 Breast
21 Women 50 Fly
22 Men 50 Fly
23 Women 100 Free
24 Men 100 Free
25 Women 50 Back
26 Men 50 Back
27 Women 200 IM
28 Men 200 IM
29 Co-ed 200 Free Relay
30 Women 200 Back
31 Men 200 Back
32 Women 200 Breast
33 Men 200 Breast
34 Women 200 Fly
35 Men 200 Fly
36 Women 400 IM
37 Men 400 IM

Lane Status Name Club Seed
Time
Finals
Time
Event 1 Women 200 Medley Relay
    Heat 1 of 0 Event 1 Women 200 Medley
        2 NEAST B NEAST NT 2:06.80
        3 NEAST A NEAST 1:55.50 2:02.28
        4 PROV A PROV NT 2:16.60
Event 2 Men 200 Medley Relay
    Heat 1 of 0 Event 2 Men 200 Medley
        2 UMO A UMO NT 2:01.71
        3 NEAST A NEAST 1:39.37 1:47.58
        4 PROV A PROV NT 1:58.99
        5 NEAST B NEAST NT 1:53.58
Event 3 Women 200 Free
    Heat 1 of 0 Event 3 Women 200 Free
        2 Grace Whitman PROV 2:31.15 2:36.40
        3 Megan Foley NEAST NT 2:10.76
        4 Kara Gilbert NEAST NT 2:13.69
    Heat 2 of 0 Event 3 Women 200 Free
        2 Maura Keith NEAST 2:20.16 2:19.70
        3 Allison Noble NEAST 1:59.62 2:04.58
        4 Hannah Boyce NEAST 2:06.16 2:13.20
        5 Alexandra Shute PROV 2:22.34 2:37.64
Event 4 Men 200 Free
    Heat 1 of 0 Event 4 Men 200 Free
        2 Andrew Schmitt NEAST NT 1:58.69
        3 Nicholas Small UMO NT 2:31.85
        4 Wenyi Qi NEAST NT 2:21.42
    Heat 2 of 0 Event 4 Men 200 Free
        1 Daniel McGann NEAST 2:20.84 2:07.58
        2 Evan Bardinas UMO 2:10.00 2:15.43
        3 Yin Wai Li NEAST 1:54.73 1:58.14
        4 John Schlichte PROV 1:57.39 2:05.24
        5 Gavin Harris NEAST 2:13.68 2:08.50
Event 5 Women 100 IM
    Heat 1 of 0 Event 5 Women 100 IM
        1 Anastasia Leopold NEAST NT 1:13.16
        2 Courtney Sullivan PROV 1:23.02 1:23.36
        3 Sydney Formica NEAST 1:08.74 1:12.49
        4 Isabel Smith PROV 1:16.09 NT
        5 Emma Knox UMO NT 1:28.02
Event 6 Men 100 IM
    Heat 1 of 0 Event 6 Men 100 IM
        1 Truman Dunkley PROV 1:09.94 1:10.28
        2 Connor Christuk PROV 1:02.36 1:01.23
        3 Hari Kumar NEAST 58.36 1:01.69
        4 Evan Bardinas UMO 1:02.00 1:12.72
        5 Maxwell Revis UMO 1:03.00 1:04.07
Event 7 Women 100 Back
    Heat 1 of 0 Event 7 Women 100 Back
        2 Elisabeth Angotti NEAST 1:37.54 1:14.36
        3 Emily Orloff PROV 1:19.60 1:11.25
        4 Meghan Walsh PROV 1:23.44 1:19.36
    Heat 2 of 0 Event 7 Women 100 Back
        1 Hanalei Fong NEAST 1:11.99 1:14.24
        2 Morgan Lenney NEAST 1:08.37 1:08.50
        3 Caroline Miller NEAST 1:03.96 1:07.45
        4 Maddie Rogers NEAST 1:06.20 1:10.48
        5 Isabel Smith PROV 1:08.95 1:10.80
Event 8 Men 100 Back
    Heat 1 of 0 Event 8 Men 100 Back
        3 Harrison Rooney NEAST 1:03.65 59.40
        4 Ryan Li NEAST 1:05.05 1:08.62
Event 9 Women 50 Back
    Heat 1 of 0 Event 9 Women 50 Free
        2 Emma Knox UMO NT 33.73
        3 Isabel Smith PROV 29.05 30.04
        4 Alexandra Shute PROV 30.03 32.18
    Heat 2 of 0 Event 9 Women 50 Free
        1 Emily Orloff PROV 28.61 29.68
        2 Anastasia Leopold NEAST 27.64 28.44
        3 Caroline Miller NEAST 25.97 28.15
        4 Ellie Furuta NEAST 27.03 27.74
        5 Sydney Formica NEAST 27.80 29.49
Event 10 Men 50 Back
    Heat 1 of 0 Event 10 Men 50 Free
        2 Nicholas Doran UMO NT 25.57
        3 Kyle Laforest-Roys PROV 33.66 31.94
        4 Nicholas Small UMO 37.00 29.17
    Heat 2 of 0 Event 10 Men 50 Free
        1 Jacob Holbrook UMO 26.00 26.76
        2 Henry Mack NEAST 25.05 25.24
        3 John Schlichte PROV 24.54 24.86
        4 Eric Halpern NEAST 24.86 NT
        5 Hanson Wu NEAST 25.41 26.18
        6 Spencer Richardson UMO 30.00 NT
    Heat 3 of 0 Event 10 Men 50 Free
        1 Eric Zhang NEAST 24.06 24.31
        2 Connor Christuk PROV 23.48 23.86
        3 Henry Gridley NEAST 22.32 24.14
        4 Daniel McGann NEAST 23.09 24.58
        5 Maxwell Revis UMO 23.56 24.38
        6 Charlie Haviland NEAST 24.37 25.01
Event 11 Women 100 Fly
    Heat 1 of 0 Event 11 Women 100 Fly
        2 Grace Whitman PROV 1:14.01 NT
        3 Hannah Terry NEAST 1:03.10 1:05.25
        4 Kara Gilbert NEAST 1:05.06 1:08.22
Event 12 Men 100 Fly
    Heat 1 of 0 Event 12 Men 100 Fly
        2 Spencer Richardson UMO 1:25.00 NT
        3 Yin Wai Li NEAST 56.00 58.01
        4 Sam Lui NEAST 1:04.24 1:04.60
        5 Nicholas Doran UMO NT 1:08.60
Event 13 Women 50 Breast
    Heat 1 of 0 Event 13 Women 50 Breast
        3 Kamila Wawer NEAST NT 35.59
Event 14 Men 50 Breast
    Heat 1 of 0 Event 14 Men 50 Breast
        1 Cameron Mimoso PROV 37.28 34.23
        2 Ryan Li NEAST 32.67 31.87
        3 Andrew Schmitt NEAST 29.25 29.97
        4 Eric Zhang NEAST 30.89 32.26
        5 Hanson Wu NEAST 32.74 33.70
        6 Bryce Chu NEAST NT 31.68
Event 15 Women 400 Free
Event 16 Men 400 Free
Event 17 Women 500 Free
    Heat 1 of 0 Event 17 Women 500 Free
        3 Allison Noble NEAST 5:24.77 5:47.74
        4 Hannah Boyce NEAST 5:48.29 5:48.72
Event 18 Men 500 Free
Event 19 Women 100 Breast
    Heat 1 of 0 Event 19 Women 100 Breast
        2 Maura Keith NEAST NT NT
        3 Maya Philbrick NEAST 1:13.82 1:16.74
        4 Morgan Lenney NEAST NT 1:20.57
Event 20 Men 100 Breast
    Heat 1 of 0 Event 20 Men 100 Breast
        1 Hanson Wu NEAST 1:12.90 1:14.96
        2 Sam Lui NEAST 1:09.19 1:05.04
        3 Gavin Harris NEAST 1:07.32 1:14.39
        4 Eric Zhang NEAST 1:08.93 1:10.17
        5 Bryce Chu NEAST 1:11.12 1:08.67
        6 Cameron Mimoso PROV 1:20.27 1:22.59
Event 21 Women 50 Fly
    Heat 1 of 0 Event 21 Women 50 Fly
        1 Ellie Furuta NEAST NT 32.42
        2 Sydney Formica NEAST 29.06 30.47
        3 Kara Gilbert NEAST 27.57 30.31
        4 Anastasia Leopold NEAST 28.69 31.26
        5 Emma Knox UMO NT 36.54
Event 22 Men 50 Fly
    Heat 1 of 0 Event 22 Men 50 Fly
        2 Maxwell Revis UMO 30.00 26.21
        3 Jacob Holbrook UMO 28.00 29.37
        4 Yuhan Cheng NEAST 28.38 28.30
        5 Harrison Rooney NEAST NT 25.74
Event 23 Women 100 Free
    Heat 1 of 0 Event 23 Women 100 Free
        2 Maura Keith NEAST NT NT
        3 Courtney Sullivan PROV 1:08.22 1:08.70
        4 Grace Whitman PROV 1:10.13 1:11.57
    Heat 2 of 0 Event 23 Women 100 Free
        2 Emily Orloff PROV 1:04.49 1:04.73
        3 Caroline Miller NEAST 56.94 1:01.99
        4 Hannah Boyce NEAST 59.11 59.25
        5 Meghan Walsh PROV 1:07.66 1:12.82
Event 24 Men 100 Free
    Heat 1 of 0 Event 24 Men 100 Free
        1 Nicholas Doran UMO NT 1:00.87
        2 Kyle Laforest-Roys PROV 1:24.28 1:17.00
        3 Truman Dunkley PROV 1:10.09 59.55
        4 Evan Bardinas UMO 1:12.00 1:00.84
        5 Wenyi Qi NEAST NT 1:00.56
    Heat 2 of 0 Event 24 Men 100 Free
        1 Nicholas Small UMO 1:03.00 1:05.44
        2 John Schlichte PROV 56.07 55.38
        3 Hari Kumar NEAST 55.58 54.20
        4 Charlie Haviland NEAST 55.66 53.91
        5 Jacob Holbrook UMO 59.00 59.45
        6 Spencer Richardson UMO 1:05.00 NT
    Heat 3 of 0 Event 24 Men 100 Free
        1 Eric Halpern NEAST 54.81 NT
        2 Connor Christuk PROV 53.72 52.07
        3 Henry Gridley NEAST 49.86 54.03
        4 Daniel McGann NEAST 51.12 55.60
        5 Henry Mack NEAST 53.87 54.28
        6 Ryan Li NEAST 55.07 52.42
Event 25 Women 50 Back
    Heat 1 of 0 Event 25 Women 50 Back
        1 Ellie Furuta NEAST NT 41.08
        2 Hanalei Fong NEAST 33.95 34.41
        3 Shannon Linsey NEAST 29.70 31.80
        4 Maddie Rogers NEAST 31.81 33.41
        5 Elisabeth Angotti NEAST 35.06 34.23
Event 26 Men 50 Back
    Heat 1 of 0 Event 26 Men 50 Back
        3 Truman Dunkley PROV 33.09 36.18
        4 Cameron Mimoso PROV 35.19 37.75
Event 27 Women 200 IM
    Heat 1 of 0 Event 27 Women 200 IM
        2 Morgan Lenney NEAST NT 2:30.53
        3 Hannah Terry NEAST 2:20.82 2:28.05
        4 Maya Philbrick NEAST NT 2:30.93
Event 28 Men 200 IM
    Heat 1 of 0 Event 28 Men 200 IM
        3 Bryce Chu NEAST NT 2:10.88
Event 29 Co-ed 200 Free Relay
    Heat 1 of 0 Event 29 Co-ed 200 Free
        2 UMO A UMO NT 1:48.45
        3 NEAST A NEAST 1:38.98 1:44.90
        4 PROV A PROV NT 2:08.97
        5 NEAST B NEAST NT 1:44.10
Event 30 Women 200 Back
    Heat 1 of 0 Event 30 Women 200 Back
        1 Elisabeth Angotti NEAST NT 2:56.54
        2 Allison Noble NEAST 2:22.49 2:27.24
        3 Shannon Linsey NEAST 2:14.87 2:20.39
        4 Maddie Rogers NEAST 2:22.10 2:34.46
        5 Meghan Walsh PROV 2:32.28 NT
Event 31 Men 200 Back
Event 32 Women 200 Breast
    Heat 1 of 0 Event 32 Women 200 Breast
        3 Maya Philbrick NEAST 2:37.18 2:43.17
        4 Kamila Wawer NEAST NT 2:40.22
Event 33 Men 200 Breast
    Heat 1 of 0 Event 33 Men 200 Breast
        2 Sam Lui NEAST NT 2:35.86
        3 Andrew Schmitt NEAST NT 2:25.24
        4 Wenyi Qi NEAST NT 3:01.22
Event 34 Women 200 Fly
    Heat 1 of 0 Event 34 Women 200 Fly
        2 Hannah Terry NEAST NT 2:34.03
        3 Megan Foley NEAST NT 2:32.78
        4 Yin Wai Li NEAST 2:08.86 2:17.14
Event 35 Men 200 Fly
Event 36 Women 400 IM
    Heat 1 of 0 Event 36 Women 400 IM
        3 Shannon Linsey NEAST 4:54.83 5:03.72
        4 Kamila Wawer NEAST NT 5:07.71
Event 37 Men 400 IM
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home