2018 San Diego Long Course Championships

Announcer Program

Print Preview
Event List
1 Mixed 400 Free
2 Mixed 50 Back
3 Mixed 100 Breast
4 Mixed 200 Free
5 Mixed 50 Fly
6 Mixed 400 IM
7 Mixed 50 Free
8 Mixed 200 Breast
9 Mixed 100 Back
10 Mixed 200 Fly
11 Mixed 100 Free
12 Mixed 200 IM
13 Mixed 50 Breast
14 Mixed 100 Fly
15 Mixed 200 Back
16 Men 200 Free Relay
17 Women 200 Free Relay
18 Mixed 200 Free Relay
19 Men 400 Medley Relay
20 Women 400 Medley Relay
21 Mixed 400 Medley Relay
22 Men 800 Free Relay
23 Women 800 Free Relay
24 Mixed 800 Free Relay
25 Men 200 Medley Relay
26 Women 200 Medley Relay
27 Mixed 200 Medley Relay
28 Men 400 Free Relay
29 Women 400 Free Relay
30 Mixed 400 Free Relay
31 Mixed 800 Free
32 Mixed 1500 Free

Lane Status Name Club Seed
Time
Finals
Time
Event 1 Mixed 400 Free Est. Start 9:00A
    Heat 1 of 4 Event 1 Mixed 400 Free
        1 Hayley Berryhill LBG 7:00.00 5:45.54
        2 Darrell Jett SDSM 6:06.74 NT
        3 Diana Dolan LaMar LVM 6:01.00 5:53.02
        4 Robert Mitchell LVM 6:00.22 5:47.21
        5 Marieke Thayer SDSM 6:11.18 6:26.39
        6 Mary Lee Christensen SDSM 7:29.00 7:19.94
    Heat 2 of 4 Event 1 Mixed 400 Free
        1 Robert Daltorio ROSE 6:00.00 5:30.17
        2 Henry Morales SDSM 6:00.00 NT
        3 Bingham Stickney SDSM 5:45.00 5:45.40
        4 Tony Ralphs SDSM 5:47.10 5:45.67
        5 Jonathan Scheff WIND 6:00.00 6:01.04
        6 Harlan Pinto MELO 6:02.61 6:07.27
    Heat 3 of 4 Event 1 Mixed 400 Free
        1 Scott Bolcoa NOVA 5:31.16 5:33.16
        2 Maya Holay SDSM 5:28.79 5:41.58
        3 Terry Frogley SDSM 4:58.42 5:07.01
        4 Lyle Nalli PSM 4:59.00 5:09.59
        5 Scott Jarvis UC44 5:29.20 5:25.00
        6 Hashim Al-Mashat SDSM 5:39.59 5:24.14
    Heat 4 of 4 Event 1 Mixed 400 Free
        1 Steve Gunnell MVN 4:50.00 4:56.50
        2 David Popko ROSE 4:37.24 4:35.20
        3 Stephen Allnutt SDSM 4:23.35 4:28.54
        4 Andrew Mullen SDSM 4:35.78 4:42.45
        5 Michael Lucero GRA 4:47.91 NT
        6 Jonathan Pierce LAPS 4:53.35 4:46.00
Event 2 Mixed 50 Back Est. Start 9:29A
    Heat 1 of 5 Event 2 Mixed 50 Back
        2 Jesse Dahl UC48 1:20.00 54.47
        3 William Haines SDSM 1:02.00 1:01.66
        4 Alta Stengel SDSM 52.34 50.18
        5 Everett Smethurst NOVA 55.00 52.67
        6 Laura Meldrum SDSM 1:06.44 1:10.54
    Heat 2 of 5 Event 2 Mixed 50 Back
        1 Philip Beguhl SBM 50.00 58.55
        2 Bill Durell SDSM 46.04 46.73
        3 John Bell ROSE 45.75 55.76
        4 Danielle Maddox RAQ 45.77 41.25
        5 Heather Berryhill LBG 50.00 49.62
        6 Megan Haugh SDSM 50.00 43.89
    Heat 3 of 5 Event 2 Mixed 50 Back
        1 Scott Smithers RAQ 42.50 44.39
        2 Darrell Jett SDSM 41.96 NT
        3 Joe Russell UC44 40.00 42.38
        4 Catherine De Groot-Hedlin WIND 41.00 43.73
        5 Marilyn Fink SDSM 42.50 42.42
        6 Melissa Arzave Trujillo SDSM 43.48 42.47
    Heat 4 of 5 Event 2 Mixed 50 Back
        1 Pascal Monney SDSM 40.00 39.35
        2 Victoria Davidson SDSM 38.50 38.28
        3 Scott Shake ARIZ 34.90 34.34
        4 David Johannsen SBM 38.00 49.08
        5 Nicolette Timmons RAQ 39.19 39.04
        6 Scott Fishwick SPP 40.00 NT
    Heat 5 of 5 Event 2 Mixed 50 Back
        1 Karen Younkins SPP 34.50 NT
        2 Daniel Monin SDSM 31.50 33.29
        3 Todd Dreitzler PSCM 31.00 30.36
        4 Adrian Stackhouse SBRM 31.50 NT
        5 Jelena Kunovac LVM 34.39 NT
        6 Emily Parker SDSM 34.57 35.09
Event 3 Mixed 100 Breast Est. Start 9:43A
    Heat 1 of 4 Event 3 Mixed 100 Breast
        2 Anne Williams SDSM 2:03.07 NT
        3 Bob Best SDSM 2:00.00 2:01.64
        4 Kimberly Belvedere TCC 2:00.86 1:56.31
        5 William Haines SDSM 2:10.00 2:08.10
        6 Al Clepper SDSM 2:11.00 2:09.37
    Heat 2 of 4 Event 3 Mixed 100 Breast
        1 Gregory Otto RAQ 1:45.00 1:37.40
        2 Antonio Geremia SDSM 1:38.00 1:28.71
        3 Michael Given SDSM 1:36.99 1:35.96
        4 Mike Freshley SDSM 1:36.99 1:35.66
        5 Diana Dolan LaMar LVM 1:45.00 1:43.83
        6 Hayley Berryhill LBG 1:50.00 1:36.77
    Heat 3 of 4 Event 3 Mixed 100 Breast
        1 Jimmy Harden SDSM 1:34.00 1:32.32
        2 Peter Andersen SDSM 1:31.00 NT
        3 Scott Bolcoa NOVA 1:28.20 1:28.44
        4 Harlan Pinto MELO 1:29.84 1:36.55
        5 Julie Dussliere JDAM 1:32.98 1:31.27
        6 Anselm Lee SDSM 1:36.36 1:33.98
    Heat 4 of 4 Event 3 Mixed 100 Breast
        1 Peter Cool SDSM 1:25.87 1:30.08
        2 Nathan Ascher SDSM 1:22.13 1:24.57
        3 Taylor Kneisley ROSE 1:15.37 1:10.80
        4 Preme Prasannil RAQ 1:20.14 1:26.91
        5 Jonathan Pierce LAPS 1:25.00 1:26.34
        6 Brendan Hickey SCAQ 1:27.75 NT
Event 4 Mixed 200 Free Est. Start 9:54A
    Heat 1 of 3 Event 4 Mixed 200 Free
        2 Jesse Dahl UC48 4:15.00 3:21.81
        3 Philip Beguhl SBM 3:30.00 NT
        4 Mary Lee Christensen SDSM 3:30.00 3:27.56
        5 Donald Hubbard SDSM 4:42.77 5:07.08
    Heat 2 of 3 Event 4 Mixed 200 Free
        1 Henry Morales SDSM 2:50.00 NT
        2 Hashim Al-Mashat SDSM 2:39.59 2:32.70
        3 James Banbury UC38 2:30.00 2:17.61
        4 Scott Jarvis UC44 2:35.97 2:33.28
        5 Tony Ralphs SDSM 2:42.35 2:46.53
        6 Heather Berryhill LBG 3:00.00 2:57.67
    Heat 3 of 3 Event 4 Mixed 200 Free
        1 Jay Calhoun DCAC 2:28.00 2:24.88
        2 Michael Lucero GRA 2:15.98 NT
        3 Andrew Mullen SDSM 2:06.41 NT
        4 David Popko ROSE 2:10.00 2:09.97
        5 Matthew Berkman MVN 2:16.00 2:18.21
        6 Hayley Berryhill LBG 2:30.00 2:44.62
Event 5 Mixed 50 Fly Est. Start 10:07A
    Heat 1 of 5 Event 5 Mixed 50 Fly
        1 Laura Meldrum SDSM 1:13.41 1:26.10
        2 Lisa Smith SDSM 52.00 1:22.01
        3 Liane Bathey WIND 46.00 40.32
        4 Bill Durell SDSM 48.73 48.36
        5 Everett Smethurst NOVA 58.00 1:06.18
        6 Tom Mitchell SDSM 1:24.00 1:27.31
    Heat 2 of 5 Event 5 Mixed 50 Fly
        1 Kimberly Belvedere TCC 44.80 58.24
        2 Harlan Pinto MELO 41.13 42.12
        3 Joe Russell UC44 40.00 35.80
        4 John Bell ROSE 40.34 1:01.64
        5 Marieke Thayer SDSM 44.18 47.27
        6 Gregory Otto RAQ 45.00 40.28
    Heat 3 of 5 Event 5 Mixed 50 Fly
        1 Scott Fishwick SPP 38.32 NT
        2 Anselm Lee SDSM 38.00 38.16
        3 David Johannsen SBM 37.03 NT
        4 Victoria Davidson SDSM 37.70 45.25
        5 Melissa Arzave Trujillo SDSM 38.13 39.28
        6 Cathy Neville SDSM 39.70 39.33
    Heat 4 of 5 Event 5 Mixed 50 Fly
        1 Mike Freshley SDSM 36.00 NT
        2 Catherine De Groot-Hedlin WIND 35.87 37.62
        3 Pascal Monney SDSM 35.00 35.28
        4 Laura Ruberto PSCM 35.00 35.05
        5 Richard Giffen SDSM 36.00 36.26
        6 Maya Holay SDSM 36.40 42.91
    Heat 5 of 5 Event 5 Mixed 50 Fly
        1 David Popko ROSE 30.97 31.06
        2 Todd Dreitzler PSCM 29.00 27.78
        3 Taylor Kneisley ROSE 28.57 28.39
        4 Daniel Monin SDSM 29.00 29.50
        5 Adrian Stackhouse SBRM 29.50 NT
        6 Preme Prasannil RAQ 31.35 30.97
Event 6 Mixed 400 IM Est. Start 10:16A
    Heat 1 of 2 Event 6 Mixed 400 IM
        3 Elizabeth Carlin LBG 12:30.00 10:17.40
        4 Jimmy Harden SDSM 6:42.00 6:51.20
        5 Diana Dolan LaMar LVM 7:15.00 7:06.08
    Heat 2 of 2 Event 6 Mixed 400 IM
        1 Julie Dussliere JDAM 6:25.68 6:25.49
        2 Patrick Mc Ginley ROSE 6:10.12 6:25.10
        3 Steve Gunnell MVN 5:35.00 5:43.97
        4 James Banbury UC38 6:00.00 NT
        5 Michael Given SDSM 6:10.72 6:16.93
        6 Robert Daltorio ROSE 6:30.00 6:11.49
Event 7 Mixed 50 Free Est. Start 10:37A
    Heat 1 of 8 Event 7 Mixed 50 Free
        2 Dick Lansing SDSM 1:00.00 58.40
        3 Megan Haugh SDSM 50.00 36.35
        4 Jesse Dahl UC48 1:00.00 33.88
        5 Laura Meldrum SDSM 1:07.92 1:07.89
        6 Al Clepper SDSM 1:08.00 44.99
    Heat 2 of 8 Event 7 Mixed 50 Free
        1 Tom Mitchell SDSM 47.43 48.87
        2 William Haines SDSM 44.00 42.46
        3 Everett Smethurst NOVA 41.06 47.13
        4 Alta Stengel SDSM 43.55 43.59
        5 Mary Lee Christensen SDSM 45.00 43.81
        6 Donald Hubbard SDSM 48.00 54.13
    Heat 3 of 8 Event 7 Mixed 50 Free
        1 Philip Beguhl SBM 39.44 39.45
        2 Marilyn Fink SDSM 36.50 36.00
        3 Scott Smithers RAQ 35.76 37.06
        4 Nicolette Timmons RAQ 36.41 34.86
        5 Kimberly Belvedere TCC 38.94 39.77
        6 Bob Best SDSM 40.00 38.88
    Heat 4 of 8 Event 7 Mixed 50 Free
        1 Bingham Stickney SDSM 35.00 34.79
        2 Danielle Maddox RAQ 33.83 33.03
        3 David Johannsen SBM 33.44 32.89
        4 Melissa Arzave Trujillo SDSM 33.52 33.20
        5 John Bell ROSE 34.76 39.66
        6 Gregory Otto RAQ 35.00 33.55
    Heat 5 of 8 Event 7 Mixed 50 Free
        1 Tara Rakotz SDSM 33.00 35.24
        2 Jonathan Scheff WIND 32.10 32.13
        3 Liane Bathey WIND 32.00 36.79
        4 Karen Younkins SPP 32.00 NT
        5 Peter Andersen SDSM 32.49 32.63
        6 Victoria Davidson SDSM 33.10 31.94
    Heat 6 of 8 Event 7 Mixed 50 Free
        1 Jelena Kunovac LVM 31.49 32.13
        2 Peter Cool SDSM 30.75 31.14
        3 Pascal Monney SDSM 30.20 30.16
        4 Jasmine Stiles SDSM 30.41 31.15
        5 Tony Ralphs SDSM 31.47 32.80
        6 Preme Prasannil RAQ 31.88 30.08
    Heat 7 of 8 Event 7 Mixed 50 Free
        1 Jadan Smithers UC44 29.10 28.74
        2 Jay Calhoun DCAC 28.59 29.58
        3 Brian Strate SDSM 27.30 27.49
        4 James Banbury UC38 28.11 NT
        5 Michael Lucero GRA 29.10 NT
        6 Emily Parker SDSM 30.13 30.51
    Heat 8 of 8 Event 7 Mixed 50 Free
        1 Richard Giffen SDSM 27.00 31.38
        2 Matthew Berkman MVN 27.00 27.68
        3 Adrian Stackhouse SBRM 26.50 NT
        4 Taylor Kneisley ROSE 26.78 25.68
        5 Todd Dreitzler PSCM 27.00 25.67
        6 Daniel Monin SDSM 27.00 27.68
Event 8 Mixed 200 Breast Est. Start 10:50A
    Heat 1 of 3 Event 8 Mixed 200 Breast
        2 William Haines SDSM 4:49.00 4:46.92
        3 Anne Williams SDSM 4:17.88 4:08.62
        4 Bill Durell SDSM 4:13.00 4:03.78
        5 Heather Berryhill LBG 4:30.00 4:08.00
    Heat 2 of 3 Event 8 Mixed 200 Breast
        2 Kimberly Belvedere TCC 4:05.29 NT
        3 Bill Walsh SDSM 3:38.41 3:44.71
        4 Peter Andersen SDSM 3:30.90 NT
        5 Mike Freshley SDSM 3:33.00 3:31.25
        6 John Werner LBG 4:00.01 NT
    Heat 3 of 3 Event 8 Mixed 200 Breast
        1 Scott Bolcoa NOVA 3:20.29 3:16.06
        2 Jimmy Harden SDSM 3:20.00 3:18.86
        3 Tarek El Dokor PSCM 3:04.00 2:53.82
        4 Terry Frogley SDSM 3:04.81 3:13.21
        5 Peter Cool SDSM 3:20.00 3:22.64
        6 Brendan Hickey SCAQ 3:27.00 NT
Event 9 Mixed 100 Back Est. Start 11:06A
    Heat 1 of 4 Event 9 Mixed 100 Back
        1 Jesse Dahl UC48 2:30.00 1:54.11
        2 Nancy Stanbury LBG 2:10.36 2:28.83
        3 John Bell ROSE 1:52.73 2:13.03
        4 Everett Smethurst NOVA 1:55.00 NT
        5 Laura Meldrum SDSM 2:20.00 2:26.70
        6 Tom Mitchell SDSM 2:40.00 2:33.52
    Heat 2 of 4 Event 9 Mixed 100 Back
        1 Harlan Pinto MELO 1:41.46 1:48.78
        2 Diana Dolan LaMar LVM 1:36.00 NT
        3 Catherine De Groot-Hedlin WIND 1:31.00 1:30.78
        4 Marilyn Fink SDSM 1:34.00 1:34.05
        5 Megan Haugh SDSM 1:40.00 1:37.67
        6 Bill Durell SDSM 1:43.15 1:42.94
    Heat 3 of 4 Event 9 Mixed 100 Back
        1 Joe Russell UC44 1:30.00 1:41.97
        2 Michael Given SDSM 1:27.50 1:27.23
        3 Julie Dussliere JDAM 1:25.40 1:26.27
        4 Victoria Davidson SDSM 1:25.90 1:24.06
        5 Darrell Jett SDSM 1:28.92 NT
        6 David Johannsen SBM 1:30.48 NT
    Heat 4 of 4 Event 9 Mixed 100 Back
        1 Nicolette Timmons RAQ 1:23.00 1:23.68
        2 Scott Shake ARIZ 1:15.50 1:14.62
        3 Todd Dreitzler PSCM 1:06.50 NT
        4 Jadan Smithers UC44 1:14.00 1:14.39
        5 James Banbury UC38 1:20.00 1:13.78
        6 Scott Fishwick SPP 1:24.00 NT
Event 10 Mixed 200 Fly Est. Start 11:21A
    Heat 1 of 2 Event 10 Mixed 200 Fly
        2 Nancy Stanbury LBG 4:39.75 5:10.39
        3 Cathy Neville SDSM 3:43.50 3:36.70
        4 Heather Berryhill LBG 4:00.00 3:31.50
        5 Katherine Watson OJAI 4:58.00 5:03.79
    Heat 2 of 2 Event 10 Mixed 200 Fly
        1 Robert Daltorio ROSE 3:30.00 3:10.27
        2 Tarek El Dokor PSCM 3:00.00 2:46.39
        3 David Popko ROSE 2:36.54 2:33.18
        4 Laura Ruberto PSCM 3:00.00 3:06.57
        5 Hayley Berryhill LBG 3:30.00 3:28.91
        6 Patrick Mc Ginley ROSE 3:30.11 3:20.73
Event 11 Mixed 100 Free Est. Start 11:32A
    Heat 1 of 7 Event 11 Mixed 100 Free
        2 Donald Hubbard SDSM 2:10.00 2:24.01
        3 Jesse Dahl UC48 2:05.00 1:27.54
        4 Bob Best SDSM 2:00.00 1:35.52
        5 Dick Lansing SDSM 2:10.00 2:19.85
        6 Al Clepper SDSM 2:11.00 NT
    Heat 2 of 7 Event 11 Mixed 100 Free
        2 Everett Smethurst NOVA 1:50.00 NT
        3 Mary Lee Christensen SDSM 1:40.00 1:37.96
        4 Kimberly Belvedere TCC 1:31.59 NT
        5 Philip Beguhl SBM 1:34.01 1:32.92
        6 Megan Haugh SDSM 1:40.00 1:24.39
    Heat 3 of 7 Event 11 Mixed 100 Free
        1 Marieke Thayer SDSM 1:20.18 1:24.56
        2 Anselm Lee SDSM 1:20.00 1:19.54
        3 Scott Fishwick SPP 1:16.95 NT
        4 Gregory Otto RAQ 1:18.00 1:19.51
        5 Henry Morales SDSM 1:20.00 1:20.49
        6 John Bell ROSE 1:21.44 NT
    Heat 4 of 7 Event 11 Mixed 100 Free
        1 Mike Freshley SDSM 1:14.99 1:17.73
        2 Peter Andersen SDSM 1:14.90 NT
        3 Melissa Arzave Trujillo SDSM 1:14.43 1:14.92
        4 Hashim Al-Mashat SDSM 1:14.59 1:09.01
        5 Danielle Maddox RAQ 1:14.95 1:13.27
        6 Tara Rakotz SDSM 1:16.00 NT
    Heat 5 of 7 Event 11 Mixed 100 Free
        1 Scott Jarvis UC44 1:12.88 1:09.09
        2 Tony Ralphs SDSM 1:12.54 1:13.66
        3 Bingham Stickney SDSM 1:10.00 1:13.52
        4 Maya Holay SDSM 1:11.00 1:14.86
        5 Jonathan Scheff WIND 1:12.80 1:15.56
        6 Liane Bathey WIND 1:13.36 1:21.97
    Heat 6 of 7 Event 11 Mixed 100 Free
        1 Jasmine Stiles SDSM 1:06.11 1:09.01
        2 Jay Calhoun DCAC 1:04.00 1:04.85
        3 James Banbury UC38 1:02.66 NT
        4 Michael Lucero GRA 1:03.17 NT
        5 Jadan Smithers UC44 1:04.00 1:03.56
        6 Tony Bathey WIND 1:10.00 1:11.65
    Heat 7 of 7 Event 11 Mixed 100 Free
        1 Adrian Stackhouse SBRM 1:01.00 NT
        2 Taylor Kneisley ROSE 59.04 58.12
        3 Armin Asadyari SDSM 56.00 58.18
        4 Todd Dreitzler PSCM 59.00 NT
        5 Matthew Berkman MVN 59.50 1:01.00
        6 Daniel Monin SDSM 1:01.50 1:01.50
Event 12 Mixed 200 IM Est. Start 11:49A
    Heat 1 of 3 Event 12 Mixed 200 IM
        2 Tom Mitchell SDSM 5:00.00 5:27.46
        3 Heather Berryhill LBG 3:45.00 3:25.61
        4 Bill Durell SDSM 3:55.71 3:48.84
    Heat 2 of 3 Event 12 Mixed 200 IM
        1 Joe Russell UC44 3:23.00 3:48.01
        2 Darrell Jett SDSM 3:21.93 NT
        3 Robert Daltorio ROSE 3:15.00 2:52.37
        4 Hashim Al-Mashat SDSM 3:19.59 2:58.80
        5 David Johannsen SBM 3:22.21 NT
        6 Diana Dolan LaMar LVM 3:25.00 3:15.29
    Heat 3 of 3 Event 12 Mixed 200 IM
        1 Pascal Monney SDSM 3:04.00 3:05.00
        2 Scott Bolcoa NOVA 2:48.63 2:56.38
        3 David Popko ROSE 2:29.69 2:31.72
        4 Jonathan Pierce LAPS 2:40.18 2:34.87
        5 Catherine De Groot-Hedlin WIND 2:56.61 NT
        6 Antonio Geremia SDSM 3:07.00 3:03.19
Event 13 Mixed 50 Breast Est. Start 12:03P
    Heat 1 of 5 Event 13 Mixed 50 Breast
        1 Al Clepper SDSM 1:23.00 57.55
        2 Jesse Dahl UC48 1:22.00 49.39
        3 William Haines SDSM 1:02.00 52.79
        4 Megan Haugh SDSM 1:00.00 52.38
        5 Dick Lansing SDSM 1:08.00 1:16.51
        6 Laura Meldrum SDSM 1:23.45 1:21.95
    Heat 2 of 5 Event 13 Mixed 50 Breast
        2 Anne Williams SDSM 56.44 53.10
        3 Bob Best SDSM 50.00 50.72
        4 Melissa Arzave Trujillo SDSM 46.39 46.03
        5 Gregory Otto RAQ 50.00 40.87
        6 Mary Lee Christensen SDSM 56.00 55.10
    Heat 3 of 5 Event 13 Mixed 50 Breast
        1 Nicolette Timmons RAQ 46.00 45.20
        2 Liane Bathey WIND 42.61 44.25
        3 David Johannsen SBM 42.36 42.32
        4 Preme Prasannil RAQ 42.51 42.14
        5 Jimmy Harden SDSM 43.00 41.97
        6 Tara Rakotz SDSM 46.00 49.61
    Heat 4 of 5 Event 13 Mixed 50 Breast
        1 Julie Dussliere JDAM 41.39 42.80
        2 Peter Andersen SDSM 39.60 39.92
        3 Brendan Hickey SCAQ 38.09 NT
        4 Peter Cool SDSM 38.39 40.80
        5 Anselm Lee SDSM 41.35 NT
        6 Jelena Kunovac LVM 41.73 43.27
    Heat 5 of 5 Event 13 Mixed 50 Breast
        1 Richard Giffen SDSM 38.00 41.96
        2 Tarek El Dokor PSCM 35.00 33.38
        3 Taylor Kneisley ROSE 32.76 31.58
        4 Todd Dreitzler PSCM 33.75 NT
        5 Brian Strate SDSM 35.13 34.76
        6 Jay Calhoun DCAC 38.00 NT
Event 14 Mixed 100 Fly Est. Start 12:13P
    Heat 0 of 4 Event 14 Mixed 100 Fly
        0 John Werner LBG 2:30.01 NT
    Heat 1 of 4 Event 14 Mixed 100 Fly
        4 Tom Mitchell SDSM 2:55.00 NT
    Heat 2 of 4 Event 14 Mixed 100 Fly
        1 Elizabeth Carlin LBG 4:00.00 2:48.61
        2 Bill Walsh SDSM 2:25.00 2:04.66
        3 Alta Stengel SDSM 2:09.56 2:07.56
        4 Kimberly Belvedere TCC 1:50.00 NT
        5 John Bell ROSE 1:56.89 NT
        6 Katherine Watson OJAI 2:19.20 2:17.05
    Heat 3 of 4 Event 14 Mixed 100 Fly
        1 Cathy Neville SDSM 1:40.00 1:41.69
        2 Mike Freshley SDSM 1:34.99 NT
        3 Henry Morales SDSM 1:25.00 1:27.70
        4 Harlan Pinto MELO 1:33.62 1:37.04
        5 Hayley Berryhill LBG 1:35.00 1:30.42
        6 Scott Jarvis UC44 1:40.00 NT
    Heat 4 of 4 Event 14 Mixed 100 Fly
        1 Catherine De Groot-Hedlin WIND 1:18.20 NT
        2 Jonathan Pierce LAPS 1:15.00 1:08.61
        3 James Banbury UC38 1:11.26 NT
        4 Preme Prasannil RAQ 1:13.48 1:12.14
        5 Michael Given SDSM 1:17.49 1:22.77
        6 Karen Younkins SPP 1:20.00 NT
Event 15 Mixed 200 Back Est. Start 12:26P
    Heat 1 of 3 Event 15 Mixed 200 Back
        2 Nancy Stanbury LBG 4:29.72 4:39.10
        3 Bill Durell SDSM 3:44.06 3:43.32
        4 Anne Williams SDSM 4:26.23 4:13.93
    Heat 2 of 3 Event 15 Mixed 200 Back
        2 Marieke Thayer SDSM 3:29.18 3:40.90
        3 Darrell Jett SDSM 3:18.23 NT
        4 Jelena Kunovac LVM 3:18.47 3:00.15
        5 Hashim Al-Mashat SDSM 3:29.59 3:10.44
    Heat 3 of 3 Event 15 Mixed 200 Back
        1 Scott Bolcoa NOVA 3:10.38 3:00.07
        2 Scott Shake ARIZ 2:48.50 2:39.98
        3 David Popko ROSE 2:30.05 2:40.08
        4 Lyle Nalli PSM 2:36.74 2:42.68
        5 Julie Dussliere JDAM 3:04.16 3:08.48
        6 Karen Feld TCC 3:15.87 3:15.70
Event 16 Men 200 Free Relay
        2 RAQ A RAQ 2:40.00 2:09.14
Event 17 Women 200 Free Relay
Event 18 Mixed 200 Free Relay
        5 SDSM A SDSM 2:30.40 2:18.15
Event 19 Men 400 Medley Relay
        2 SDSM A SDSM 5:37.80 6:02.62
        5 SDSM A SDSM 6:51.20 7:07.77
Event 20 Women 400 Medley Relay
Event 21 Mixed 400 Medley Relay
Event 22 Men 800 Free Relay
        3 SDSM A SDSM 10:55.60 10:45.91
Event 23 Women 800 Free Relay
Event 24 Mixed 800 Free Relay
        2 SDSM A SDSM 13:45.30 14:24.49
        3 SDSM A SDSM 9:51.60 10:13.66
        5 SDSM A SDSM 11:04.90 10:51.79
        6 SDSM A SDSM 14:31.40 14:44.05
Event 25 Men 200 Medley Relay
        2 SDSM A SDSM 2:35.40 2:34.23
        4 SDSM A SDSM 2:58.30 3:08.15
Event 26 Women 200 Medley Relay
Event 27 Mixed 200 Medley Relay
        6 RAQ A RAQ NT 2:25.89
Event 28 Men 400 Free Relay
        2 SDSM A SDSM 5:03.50 4:55.98
        4 SDSM A SDSM 6:30.00 6:35.03
Event 29 Women 400 Free Relay
Event 30 Mixed 400 Free Relay
        2 SDSM A SDSM 6:42.60 6:41.59
        4 SDSM A SDSM 4:28.00 4:30.55
        6 SDSM A SDSM 4:52.10 4:50.53
Event 31 Mixed 800 Free Est. Start 2:00P
    Heat 1 of 4 Event 31 Mixed 800 Free
        2 Julie Dussliere JDAM 20:00.00 NT
        3 Anne Williams SDSM 16:33.22 NT
        4 Katherine Watson OJAI 17:55.00 NT
    Heat 2 of 4 Event 31 Mixed 800 Free
        1 Nancy Stanbury LBG 14:52.38 NT
        2 Hayley Berryhill LBG 14:30.00 NT
        3 Mike Freshley SDSM 13:23.00 NT
        4 Heather Berryhill LBG 14:00.00 NT
        5 John Werner LBG 14:30.01 NT
    Heat 3 of 4 Event 31 Mixed 800 Free
        1 Henry Morales SDSM 12:30.00 NT
        2 Diana Dolan LaMar LVM 12:30.00 NT
        3 Robert Daltorio ROSE 12:00.00 NT
        4 Karen Feld TCC 12:05.22 NT
        5 Robert Mitchell LVM 12:30.00 NT
        6 Darrell Jett SDSM 12:49.60 NT
    Heat 4 of 4 Event 31 Mixed 800 Free
        1 Scott Jarvis UC44 11:26.48 NT
        2 Nathan Ascher SDSM 10:50.00 NT
        3 Michael Lucero GRA 10:03.96 NT
        4 Scott Shake ARIZ 10:28.00 NT
        5 Tony Bathey WIND 11:00.00 NT
        6 Michael Given SDSM 11:27.14 NT
Event 32 Mixed 1500 Free Est. Start 3:04P
    Heat 1 of 2 Event 32 Mixed 1500 Free
        1 Bill Walsh SDSM 28:00.00 NT
        2 Harlan Pinto MELO 23:27.88 NT
        3 Tony Ralphs SDSM 22:40.39 NT
        4 Karen Feld TCC 22:58.12 NT
        5 Jimmy Harden SDSM 23:30.00 NT
    Heat 2 of 2 Event 32 Mixed 1500 Free
        1 Patrick Mc Ginley ROSE 21:30.17 NT
        2 Michael Lucero GRA 19:16.34 NT
        3 Andrew Bray UC33 18:14.50 NT
        4 Jonathan Pierce LAPS 19:07.27 NT
        5 Scott Bolcoa NOVA 21:26.12 NT
        6 Scott Jarvis UC44 21:47.35 NT
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home