SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

Harvard Fall Invitational

Announcer Program

Print Preview
Event List
1 Women 200 Medley Relay
2 Men 200 Medley Relay
3 Women 200 Free
4 Men 200 Free
5 Women 200 IM
6 Men 200 IM
7 Women 100 Back
8 Men 100 Back
9 Women 50 Breast
10 Men 50 Breast
11 Women 100 Free
12 Men 100 Free
13 Women 100 Fly
14 Men 100 Fly
15 Women 200 Free Relay
16 Men 200 Free Relay
17 Women 100 IM
18 Men 100 IM
19 Women 500 Free
20 Men 500 Free
21 Women 50 Back
22 Men 50 Back
23 Women 100 Breast
24 Men 100 Breast
25 Women 50 Fly
26 Men 50 Fly
27 Women 50 Free
28 Men 50 Free

Lane Status Name Club Seed
Time
Finals
Time
Event 1 Women 200 Medley Relay
    Heat 1 of 3 Event 1 Women 200 Medley
        3 HCS E HCS NT NT
        4 NUSC C NUSC NT 2:05.52
        5 NUSC D NUSC NT 2:09.73
    Heat 2 of 3 Event 1 Women 200 Medley
        1 NUSC B NUSC NT 2:05.28
        2 BROWN C BROWN 2:25.00 2:18.36
        3 HCS B HCS 2:20.00 2:22.18
        4 BROWN B BROWN 2:15.00 2:09.38
        5 DART A DART 2:17.20 2:14.26
        6 HCS C HCS 2:22.00 2:17.63
        7 HCS D HCS 2:45.00 NT
    Heat 3 of 3 Event 1 Women 200 Medley
        1 UCONN C UCONN 2:06.00 2:08.72
        2 HCS A HCS 2:05.00 2:07.93
        3 BROWN A BROWN 2:00.00 2:00.92
        4 UCONN A UCONN 1:59.00 1:54.01
        5 NUSC A NUSC 1:59.34 2:01.96
        6 UCONN B UCONN 2:04.00 2:06.38
        7 UPENN A UPENN 2:06.00 2:12.29
        8 UPENN B UPENN 2:13.00 NT
Event 2 Men 200 Medley Relay
    Heat 1 of 3 Event 2 Men 200 Medley
        3 NUSC C NUSC NT 1:57.13
        4 HCS C HCS 2:20.00 1:48.54
        5 NUSC B NUSC NT 1:45.24
    Heat 2 of 3 Event 2 Men 200 Medley
        2 BROWN E BROWN 2:06.00 NT
        3 DART A DART 2:00.00 1:55.48
        4 BROWN C BROWN 1:55.00 1:50.00
        5 UCONN C UCONN 1:56.00 1:53.75
        6 BROWN D BROWN 2:00.00 1:38.45
        7 HCS B HCS 2:10.00 1:43.52
    Heat 3 of 3 Event 2 Men 200 Medley
        1 UCONN B UCONN 1:52.00 1:45.59
        2 UPENN A UPENN 1:46.00 1:44.41
        3 BROWN B BROWN 1:45.00 1:46.40
        4 BROWN A BROWN 1:41.00 1:40.46
        5 NUSC A NUSC 1:42.38 1:46.19
        6 UCONN A UCONN 1:46.00 1:44.75
        7 UPENN B UPENN 1:51.50 1:52.31
        8 HCS A HCS 1:54.00 1:55.57
Event 3 Women 200 Free
    Heat 1 of 3 Event 3 Women 200 Free
        3 Hannah Andrews NUSC NT 2:12.18
        4 Kristina Wirkowski UPENN 2:30.00 2:39.73
        5 Allison Noble NUSC NT 2:07.20
    Heat 2 of 3 Event 3 Women 200 Free
        1 Erin Supko UCONN 2:20.00 NT
        2 Claire Kim BROWN 2:20.00 2:14.86
        3 Julia Tetreault BROWN 2:18.00 2:31.69
        4 Nicolle Anderson UCONN 2:17.00 2:26.15
        5 Natalie Paliulis UCONN 2:17.00 2:21.29
        6 Annie Doris HCS 2:18.99 2:12.21
        7 Nicole Kowalski UCONN 2:20.00 2:27.63
        8 Julia Suozzo HCS 2:25.00 2:24.93
    Heat 3 of 3 Event 3 Women 200 Free
        1 Rebecca Aman BROWN 2:12.00 2:21.90
        2 Allie Romanowski UCONN 2:12.00 2:12.32
        3 Madeline Wolf NUSC 2:08.98 2:00.67
        4 Emma Finnerty UCONN 2:05.00 2:03.02
        5 Samantha Pinkes NUSC 2:07.31 2:10.73
        6 Cherie Lo HCS 2:10.00 2:05.94
        7 Melinda Wei UCONN 2:12.00 2:10.59
        8 Hannah Boyce NUSC 2:15.37 2:14.79
Event 4 Men 200 Free
    Heat 1 of 3 Event 4 Men 200 Free
        3 Henry Mack NUSC NT NT
        4 Benjamin Harrison UPENN 2:10.00 2:01.88
        5 Che Esch DART 2:18.28 2:07.31
    Heat 2 of 3 Event 4 Men 200 Free
        1 Cameron Wright DART 2:08.11 NT
        2 Matthew Liu BROWN 2:05.00 2:02.21
        3 Benjamin Molinari UCONN 2:01.00 2:06.18
        4 Alex Mukai BROWN 1:59.00 2:03.63
        5 Connor McKeon UPENN 1:59.00 1:58.67
        6 Hyunbin Kim DART 2:04.44 1:55.42
        7 Daniel Bobylov UCONN 2:06.00 2:03.17
    Heat 3 of 3 Event 4 Men 200 Free
        1 Nicholas Yang UPENN 1:55.00 1:52.43
        2 Samuel Kokomoor UCONN 1:54.00 1:56.55
        3 Nate McDermott BROWN 1:52.00 1:56.88
        4 Roy Chen BROWN 1:50.00 1:55.19
        5 Artem Movchan NUSC 1:50.90 1:51.24
        6 Andrew Hitt BROWN 1:53.00 2:05.51
        7 Yin Wai Li NUSC 1:54.73 1:54.77
        8 Tim Zurcher UPENN 1:56.00 2:01.16
Event 5 Women 200 IM
    Heat 1 of 2 Event 5 Women 200 IM
        3 Serena DiLiberti NUSC NT 2:40.94
        4 Sarah Miller DART 2:41.15 NT
        5 Karen Tu BROWN 2:53.00 2:51.56
    Heat 2 of 2 Event 5 Women 200 IM
        1 Gabriela Monasterio NUSC 2:37.14 2:34.21
        2 Marysia Borucinska-Begg UCONN 2:27.00 2:27.51
        3 Jessica Ding HCS 2:26.99 2:23.05
        4 Amy Li BROWN 2:21.00 NT
        5 Avery Carroll UCONN 2:25.00 2:43.71
        6 Jessica Hinckley UCONN 2:27.00 2:33.73
        7 Maya Philbrick NUSC 2:35.27 2:37.95
        8 Daphne Li-Chen BROWN 2:40.00 2:45.75
Event 6 Men 200 IM
        1 Evan Opsahl UCONN 2:20.00 2:24.33
        2 Andrew Schmitt NUSC 2:19.97 2:08.97
        3 Ryan Nguyen UCONN 2:10.00 2:13.19
        4 Alex Song BROWN 2:04.50 2:11.27
        5 James Scharfen BROWN 2:08.00 2:16.36
        6 Aidan Walsh UCONN 2:15.00 2:17.19
        7 Wyatt Smith UCONN 2:20.00 2:29.78
        8 Brennan Garber NUSC 2:25.43 2:30.10
Event 7 Women 100 Back
    Heat 0 of 3 Event 7 Women 100 Back
        0 Maria Burzillo HCS 1:04.00 NT
    Heat 1 of 3 Event 7 Women 100 Back
        3 Vismaya Kharkar HCS 1:45.00 1:40.93
        4 Lily Gao HCS 1:20.15 0.00
        5 Nishita Sinha HCS 1:30.00 NT
        6 Caroline Miller NUSC NT 1:08.18
    Heat 2 of 3 Event 7 Women 100 Back
        1 Rachel Martin DART 1:18.85 1:16.08
        2 Julia Suozzo HCS 1:16.00 1:16.45
        3 Julia Tetreault BROWN 1:14.00 1:17.81
        4 Ruth Hailu HCS 1:07.50 1:10.39
        5 Haruka Uchida HCS 1:10.00 1:08.94
        6 Ana Leopold NUSC 1:14.15 1:11.07
        7 Lauren Duhamel UPENN 1:18.00 1:16.48
        8 Mary Katherine Dewane HCS 1:19.00 1:17.25
    Heat 3 of 3 Event 7 Women 100 Back
        1 Gwendolyn Strickland UCONN 1:07.00 1:06.72
        2 Margaux Zimmerman BROWN 1:06.00 1:08.47
        3 Madison Hofert BROWN 1:05.00 1:03.54
        4 Natsumi Horikawa BROWN 58.00 1:08.63
        6 Shannon Linsey NUSC 1:05.43 1:05.28
        7 Rebecca Aman BROWN 1:07.00 1:07.63
        8 Tabatha Hickman UPENN 1:07.28 1:10.80
Event 8 Men 100 Back
    Heat 1 of 3 Event 8 Men 100 Back
        3 Daniel McGann NUSC NT 1:03.56
        4 Ashwin Palaniappan BROWN 1:20.10 1:20.82
        5 Henry Mack NUSC NT 1:00.20
        6 Berk Tural NUSC NT 56.75
    Heat 2 of 3 Event 8 Men 100 Back
        1 Yosiah Fetahi HCS 1:15.10 NT
        2 Henry Dowling HCS 1:15.00 1:02.51
        3 PJ Sullivan DART 1:06.22 NT
        4 Jacob Cruger DART 1:03.22 1:02.30
        5 PJ Morrissey HCS 1:04.00 1:04.36
        6 Jiahong Sun BROWN 1:07.00 59.77
        7 Isaac Nathoo BROWN 1:15.00 1:12.90
        8 Leon Yang HCS 1:20.00 1:09.68
    Heat 3 of 3 Event 8 Men 100 Back
        1 Alex Mukai BROWN 1:03.00 1:04.35
        2 Patrick Carignan UCONN 59.00 NT
        3 Ty Rocca HCS 57.00 55.84
        4 Nicholas Zhu UPENN 52.26 55.25
        5 Gregory McCord NUSC 56.94 57.02
        6 Matthew Dottinger NUSC 57.40 NT
        7 Nicolas Tricard UCONN 1:00.00 1:03.06
        8 Nicholas Canino UCONN 1:03.00 1:04.35
Event 9 Women 50 Breast
    Heat 0 of 4 Event 9 Women 50 Breast
        0 Emma Van Der Heide HCS 33.50 NT
    Heat 1 of 4 Event 9 Women 50 Breast
        3 Diana Schoeller HCS NT 55.93
        4 Kim Nguyen HCS 50.00 38.14
        5 Kayla Hollingsworth HCS NT 0.00
        6 Hanalei Fong NUSC NT 0.00
    Heat 2 of 4 Event 9 Women 50 Breast
        1 Berit Svenson DART 46.00 40.19
        2 Christie Tzelios HCS 44.00 46.27
        3 Mary Katherine Dewane HCS 40.42 41.21
        4 Kristina Wirkowski UPENN 40.00 38.54
        5 Claire Fridkin HCS 40.15 41.02
        6 Nishita Sinha HCS 42.00 41.34
        7 Alexis Giff BROWN 44.60 38.49
        8 Ingunn Haldorsen HCS 48.00 40.59
    Heat 3 of 4 Event 9 Women 50 Breast
        1 Karen Tu BROWN 39.83 39.46
        2 Natalie Paliulis UCONN 39.00 0.00
        3 Alana Shukovsky UPENN 38.56 38.84
        4 Sarah Miller DART 37.23 37.63
        5 Katherine Daily UCONN 38.00 36.72
        6 Arissa Aoki BROWN 38.60 38.09
        7 Maura Roncace UPENN 39.00 42.08
        8 Isabel Cohen UPENN 40.00 43.07
    Heat 4 of 4 Event 9 Women 50 Breast
        1 Basia Tou NUSC 36.82 37.21
        2 Annika Fagerholm UCONN 36.00 35.26
        3 Ava Asai-Sarris NUSC 34.01 35.12
        4 Audrey Butler UCONN 30.91 30.88
        6 Ilayda Alkislar NUSC 35.33 36.55
        7 Allison Bloom NUSC 36.30 35.88
        8 Olivia Grossman UCONN 37.00 36.92
Event 10 Men 50 Breast
    Heat 1 of 4 Event 10 Men 50 Breast
        3 Paul Georgoulis HCS NT 37.08
        4 Andrew Aoyama HCS 39.99 37.42
        5 Matt Pan NUSC NT 30.00
    Heat 2 of 4 Event 10 Men 50 Breast
        2 Al Lim HCS 35.00 29.46
        3 Benjamin Winston BROWN 34.50 NT
        4 Zack Varrato UPENN 34.23 33.85
        5 Ranwei Hu UPENN 34.38 33.23
        6 James Coleman HCS 35.00 30.60
        7 Cameron Wright DART 35.13 NT
    Heat 3 of 4 Event 10 Men 50 Breast
        1 Kurt Jaisle NUSC 33.18 33.12
        2 Richard Traub UCONN 33.00 34.18
        3 Jake Lem UPENN 32.00 31.47
        4 Ryan Fleischer NUSC 31.13 NT
        5 Ethan Taswell BROWN 31.55 33.41
        6 Antonio Smith UCONN 33.00 33.41
        7 Colin Deleo UCONN 33.00 31.47
        8 Charles Haviland NUSC 33.69 33.87
    Heat 4 of 4 Event 10 Men 50 Breast
        1 Cole Rosenhein UCONN 31.00 NT
        2 Dylan Ngo BROWN 30.00 30.88
        3 Nathan Kakalec BROWN 29.50 30.53
        4 Will Dawson BROWN 27.00 NT
        5 Jonathan Frank UCONN 29.00 28.44
        6 Benjamin Molinari UCONN 30.00 31.88
        7 Corbinian Wanner UCONN 30.00 30.30
        8 Corben Braun UCONN 31.00 30.83
Event 11 Women 100 Free
    Heat 1 of 4 Event 11 Women 100 Free
        3 Sydney Formica NUSC NT 1:08.44
        4 Caroline Miller NUSC NT 1:00.83
        5 Megan Foley NUSC NT 1:00.62
    Heat 2 of 4 Event 11 Women 100 Free
        1 Vismaya Kharkar HCS 1:25.00 1:21.88
        2 Sarah Fox UPENN 1:12.00 1:11.04
        3 Olivia Ferdinand HCS 1:08.00 1:06.74
        4 Brooke Parmalee UCONN 1:06.00 NT
        5 Camille Desisto HCS 1:08.00 1:06.98
        6 Sophie Kuhl BROWN 1:11.30 1:13.95
        7 Anna Wechsler HCS 1:12.00 1:13.67
        8 Sarah Neimi NUSC NT 58.96
    Heat 3 of 4 Event 11 Women 100 Free
        1 Shawna Huang BROWN 1:05.00 1:07.92
        2 Annie Doris HCS 1:04.50 1:01.47
        3 Alana Shukovsky UPENN 1:03.50 1:07.00
        4 Lauren Duhamel UPENN 1:03.00 1:08.65
        5 Caroline Wolek BROWN 1:03.00 1:02.30
        6 Hannah Boyce NUSC 1:04.07 1:01.43
        7 Arielle Blacklow HCS 1:05.00 1:02.45
        8 Holland Edmonds DART 1:05.80 1:07.13
    Heat 4 of 4 Event 11 Women 100 Free
        1 Samantha Pinkes NUSC 58.30 59.75
        2 Allie Romanowski UCONN 58.00 59.27
        3 Katie Armstrong NUSC 56.13 1:01.56
        4 Emma Finnerty UCONN 56.00 56.58
        6 Paulina Ruta UPENN 57.00 59.14
        7 Alexis Alvarez UCONN 58.00 59.41
        8 Margaret Alvarez UCONN 1:01.00 1:08.27
Event 12 Men 100 Free
    Heat 1 of 5 Event 12 Men 100 Free
        3 Paul Georgoulis HCS NT 1:00.24
        4 Jack Daley HCS 1:40.00 NT
        5 Andrew Schmitt NUSC NT 51.47
        6 Austin Valito HCS NT 51.09
    Heat 2 of 5 Event 12 Men 100 Free
        1 Kaleb Hood BROWN 1:20.00 NT
        2 Leon Yang HCS 1:10.00 1:05.51
        3 Panagiotis Syrgkanis BROWN 1:04.00 1:02.25
        4 Matthew Liu BROWN 1:00.00 54.09
        5 Leo Vigna UPENN 1:00.00 1:08.84
        6 Kenny Hoang UPENN 1:06.15 57.34
        7 Simon Schroeder HCS 1:15.00 56.75
    Heat 3 of 5 Event 12 Men 100 Free
        1 Rob Nikolai DART 59.44 1:02.66
        2 Nicholas Canino UCONN 58.00 NT
        3 Cole Rosenhein UCONN 57.00 NT
        4 Eric Milligan HCS 56.00 52.57
        5 Michael Mahoney UPENN 56.50 54.81
        6 Gregory McCord NUSC 57.20 55.83
        7 Benjamin Harrison UPENN 59.00 55.17
        8 Jiahong Sun BROWN 1:00.00 NT
    Heat 4 of 5 Event 12 Men 100 Free
        1 Antonio Moreno HCS 55.00 54.71
        2 Remy Poisson BROWN 54.55 56.72
        3 Zachariah Tzepos UCONN 54.00 53.89
        4 Henry Gridley NUSC 53.50 54.21
        5 Andrew Wolf UCONN 53.50 55.92
        6 Daniel McGann NUSC 54.35 55.11
        7 Evan Opsahl UCONN 55.00 54.67
        8 Andrew Cantito UCONN 56.00 55.71
    Heat 5 of 5 Event 12 Men 100 Free
        1 Kevin Gell NUSC 52.04 52.75
        2 Roy Chen BROWN 51.00 51.28
        3 Anthony Petrozza UCONN 50.00 NT
        4 Artem Movchan NUSC 46.61 49.60
        5 Bofeng Chen UPENN 49.99 50.93
        6 Nate McDermott BROWN 50.50 51.71
        7 Andrew Hitt BROWN 52.00 NT
        8 Daniel Bobylov UCONN 53.00 55.24
Event 13 Women 100 Fly
        1 Melinda Wei UCONN 1:10.00 1:08.60
        2 Mako Mendoza BROWN 1:07.20 1:08.88
        3 Claire Kim BROWN 1:06.00 1:06.99
        4 Amy Li BROWN 1:03.00 1:03.40
        5 Jessica Hinckley UCONN 1:05.00 1:09.00
        6 Avery Carroll UCONN 1:07.00 1:10.25
        7 Kimberly Ma DART 1:07.90 NT
        8 Hannah Andrews NUSC NT 1:06.39
Event 14 Men 100 Fly
    Heat 1 of 3 Event 14 Men 100 Fly
        3 Yuhan Cheng NUSC NT 1:04.44
        4 Leo Vigna UPENN 1:10.00 1:39.27
        5 Berk Tural NUSC NT 57.46
    Heat 2 of 3 Event 14 Men 100 Fly
        1 Caleb Kyllo UCONN 1:05.00 1:07.02
        2 Aris Paschalidis BROWN 1:04.35 1:06.55
        3 Graham Keeley BROWN 1:01.50 1:02.10
        4 Sam Lichy NUSC 1:00.20 58.43
        5 Connor McKeon UPENN 1:01.50 NT
        6 Colin Deleo UCONN 1:02.00 1:04.22
        7 Max Orman-Kollmar DART 1:04.95 1:02.72
        8 Hyunbin Kim DART 1:05.95 59.13
    Heat 3 of 3 Event 14 Men 100 Fly
        1 Ryan Nguyen UCONN 58.00 1:01.02
        2 Noah Scott UCONN 58.00 1:01.49
        3 Yin Wai Li NUSC 56.00 56.46
        4 Robert Driscoll UCONN 53.00 54.14
        5 Nick Youssef UPENN 55.90 58.37
        6 Yiwen Li UPENN 56.50 56.11
        7 Aidan Walsh UCONN 58.00 1:01.00
        8 Remy Poisson BROWN 1:00.04 1:10.02
Event 15 Women 200 Free Relay
    Heat 1 of 2 Event 15 Women 200 Free
        1 NUSC B NUSC NT 1:49.53
        2 HCS C HCS 2:19.00 2:15.64
        3 DART A DART 2:04.50 2:00.47
        4 UPENN B UPENN 1:59.50 2:14.80
        5 BROWN C BROWN 2:01.00 2:10.13
        6 HCS B HCS 2:09.00 2:04.22
        7 HCS D HCS 2:20.00 NT
    Heat 2 of 2 Event 15 Women 200 Free
        1 HCS A HCS 1:56.00 1:53.23
        2 UPENN A UPENN 1:51.00 1:55.86
        3 UCONN B UCONN 1:49.00 1:49.01
        4 UCONN A UCONN 1:45.00 1:44.05
        5 NUSC A NUSC 1:46.59 1:51.28
        6 BROWN A BROWN 1:50.00 1:49.62
        7 UCONN C UCONN 1:55.00 1:58.88
        8 BROWN B BROWN 1:56.00 1:58.12
Event 16 Men 200 Free Relay
    Heat 1 of 2 Event 16 Men 200 Free
        1 HCS C HCS 1:55.00 1:44.34
        2 BROWN D BROWN 1:44.00 NT
        3 UCONN C UCONN 1:42.00 1:42.34
        4 BROWN C BROWN 1:39.00 1:46.23
        5 UCONN B UCONN 1:40.00 1:37.57
        6 DART A DART 1:43.01 1:41.68
        7 UPENN C UPENN 1:49.99 1:50.55
        8 BROWN E BROWN 1:55.00 NT
    Heat 2 of 2 Event 16 Men 200 Free
        1 BROWN B BROWN 1:35.00 1:39.67
        2 UCONN A UCONN 1:35.00 1:34.11
        3 NUSC A NUSC 1:31.60 1:37.01
        4 HCS A HCS 1:31.00 1:36.16
        5 BROWN A BROWN 1:31.00 1:31.11
        6 UPENN A UPENN 1:33.00 1:36.64
        7 UPENN B UPENN 1:35.00 1:42.07
        8 HCS B HCS 1:36.00 1:42.37
Event 17 Women 100 IM
    Heat 0 of 4 Event 17 Women 100 IM
        0 Emma Van Der Heide HCS 1:10.00 NT
        0 Maria Burzillo HCS 1:12.00 NT
    Heat 1 of 4 Event 17 Women 100 IM
        2 Ava Asai-Sarris NUSC NT 1:14.70
        3 Lily Gao HCS 1:30.01 1:18.65
        4 Camille Desisto HCS 1:20.00 1:18.67
        5 Claire Fridkin HCS 1:25.00 1:21.38
        6 Nishita Sinha HCS 1:30.08 1:24.93
        7 Ana Leopold NUSC NT 1:12.04
    Heat 2 of 4 Event 17 Women 100 IM
        1 Mary Katherine Dewane HCS 1:19.99 1:19.99
        2 Brooke Parmalee UCONN 1:16.00 NT
        3 Daphne Li-Chen BROWN 1:15.00 1:15.93
        4 Arielle Blacklow HCS 1:15.00 1:15.17
        5 Kim Nguyen HCS 1:15.00 1:13.76
        6 Annika Fagerholm UCONN 1:16.00 1:10.33
        7 Maxime Braun UCONN 1:16.00 1:11.56
        8 Julia Tetreault BROWN 1:20.00 1:21.99
    Heat 3 of 4 Event 17 Women 100 IM
        1 Veditha Regulapati NUSC 1:14.73 NT
        2 Valerie Elefante HCS 1:12.10 NT
        3 Katherine Daily UCONN 1:12.00 1:11.21
        4 Ilayda Alkislar NUSC 1:11.48 1:14.93
        6 Nicole Kowalski UCONN 1:12.00 1:10.74
        7 Megan Foley NUSC 1:12.84 1:08.25
        8 Libby Decker DART 1:14.88 1:18.17
    Heat 4 of 4 Event 17 Women 100 IM
        2 Morgan Lenney NUSC 1:09.72 1:10.91
        3 Madison Hofert BROWN 1:07.00 1:09.17
        4 Natsumi Horikawa BROWN 1:01.00 1:12.75
        5 Marysia Borucinska-Begg UCONN 1:06.00 1:07.43
        6 Allie Romanowski UCONN 1:08.00 1:06.62
        7 Anjelica Vance UPENN 1:10.00 1:11.53
        8 Tabatha Hickman UPENN 1:11.40 1:11.71
Event 18 Men 100 IM
    Heat 1 of 5 Event 18 Men 100 IM
        1 Isaac Nathoo BROWN 1:20.00 1:11.41
        2 Kenny Hoang UPENN 1:15.63 1:07.92
        3 James Coleman HCS 1:10.50 1:02.10
        4 Andrew Wolf UCONN 1:08.00 1:05.41
        5 Aric Zhuang BROWN 1:10.00 1:06.21
        6 Zachariah Tzepos UCONN 1:15.00 NT
        7 Henry Dowling HCS 1:20.00 1:05.46
        8 Simon Schroeder HCS 1:30.00 1:06.76
    Heat 2 of 5 Event 18 Men 100 IM
        1 Colin Deleo UCONN 1:07.00 1:04.09
        2 Caleb Kyllo UCONN 1:07.00 1:11.00
        3 Connor McKeon UPENN 1:06.69 NT
        4 Noah Scott UCONN 1:06.00 1:05.43
        5 Charles Haviland NUSC 1:06.18 1:07.56
        6 Aris Paschalidis BROWN 1:07.00 1:08.57
        7 Antonio Smith UCONN 1:07.00 1:07.62
        8 Ethan Taswell BROWN 1:07.23 1:01.55
    Heat 3 of 5 Event 18 Men 100 IM
        1 Nicholas Yang UPENN 1:05.00 28.81
        2 Jake Lem UPENN 1:05.00 31.65
        3 Andrew Cantito UCONN 1:04.00 1:07.59
        4 Matthew Dottinger NUSC 1:03.24 NT
        5 Brandon Hoang NUSC 1:03.81 1:02.74
        6 Antonio Moreno HCS 1:04.00 1:05.08
        7 Brian Stevens UCONN 1:05.00 1:04.44
        8 PJ Morrissey HCS 1:05.00 1:04.20
    Heat 4 of 5 Event 18 Men 100 IM
        1 Matthew Perez NUSC 1:02.29 NT
        2 Tim Zurcher UPENN 1:02.00 1:03.32
        3 Ty Rocca HCS 1:00.00 56.78
        4 Matt Pan NUSC 59.80 59.37
        5 Anthony Petrozza UCONN 1:00.00 NT
        6 Nathan Kakalec BROWN 1:01.00 1:01.42
        7 Jonathan Frank UCONN 1:02.00 57.58
        8 Benjamin Molinari UCONN 1:03.00 1:05.54
    Heat 5 of 5 Event 18 Men 100 IM
        1 Alex Song BROWN 59.10 1:00.92
        2 James Scharfen BROWN 57.00 1:00.18
        3 Nick Youssef UPENN 57.00 1:01.74
        4 Ryan Burke BROWN 56.50 57.94
        5 Bofeng Chen UPENN 56.99 1:00.18
        6 Patrick Carignan UCONN 57.00 58.03
        7 Robert Driscoll UCONN 58.00 1:00.13
        8 Gregory McCord NUSC 59.44 58.97
Event 19 Women 500 Free
    Heat 1 of 2 Event 19 Women 500 Free
        3 Shannon Linsey NUSC NT 5:43.91
        4 Serena DiLiberti NUSC NT 6:30.81
        5 Madeline Wolf NUSC NT 5:33.20
    Heat 2 of 2 Event 19 Women 500 Free
        1 Natalie Paliulis UCONN 6:21.00 6:22.96
        2 Claire Kim BROWN 6:10.00 6:05.01
        3 Caroline Wolek BROWN 5:50.00 6:02.35
        4 Emma Finnerty UCONN 5:40.00 5:39.74
        5 Allison Noble NUSC 5:45.49 5:36.22
        6 Haruka Uchida HCS 6:00.00 5:51.37
        7 Nicolle Anderson UCONN 6:20.00 6:27.38
Event 20 Men 500 Free
        1 Artem Movchan NUSC NT NT
        2 Che Esch DART 6:01.15 5:36.52
        3 Alex Mukai BROWN 5:35.00 5:36.47
        4 Corbinian Wanner UCONN 5:25.00 5:29.38
        5 Samuel Kokomoor UCONN 5:34.00 5:28.77
        6 Wyatt Smith UCONN 6:00.00 6:02.18
        7 Cameron Wright DART 6:15.80 5:56.56
Event 21 Women 50 Back
    Heat 0 of 3 Event 21 Women 50 Back
        0 Maria Burzillo HCS 30.00 NT
    Heat 1 of 3 Event 21 Women 50 Back
        3 Camille Desisto HCS 40.00 39.39
        4 Rachel Martin DART 37.76 34.91
        5 Isabelle Desisto HCS 38.00 37.99
    Heat 2 of 3 Event 21 Women 50 Back
        1 Erin Supko UCONN 35.00 NT
        2 Veditha Regulapati NUSC 34.61 NT
        3 Hanalei Fong NUSC 34.05 NT
        4 Mako Mendoza BROWN 33.08 34.08
        5 Sydney Formica NUSC 33.68 35.75
        6 Libby Decker DART 34.45 35.77
        7 Julia Suozzo HCS 35.00 39.05
        8 Sophie Kuhl BROWN 37.41 41.49
    Heat 3 of 3 Event 21 Women 50 Back
        1 Gwendolyn Strickland UCONN 31.00 31.69
        2 Margaux Zimmerman BROWN 31.00 NT
        4 Natsumi Horikawa BROWN 28.00 33.24
        5 Alexis Alvarez UCONN 29.00 30.52
        6 Gabriela Monasterio NUSC 30.79 30.79
        7 Avery Carroll UCONN 31.00 31.20
        8 Morgan Lenney NUSC 31.85 33.31
Event 22 Men 50 Back
    Heat 1 of 3 Event 22 Men 50 Back
        3 Henry Mack NUSC NT 28.18
        4 Andrew Aoyama HCS 35.53 34.08
        5 Kaleb Hood BROWN 38.00 29.94
    Heat 2 of 3 Event 22 Men 50 Back
        1 Ashwin Palaniappan BROWN 34.10 33.42
        2 Panagiotis Syrgkanis BROWN 34.00 30.72
        3 Hamza Musana DART 32.80 31.61
        4 Omar Sorour HCS 30.70 30.31
        5 Ryan Fleischer NUSC 31.18 NT
        6 Rob Nikolai DART 33.70 34.39
        7 Al Lim HCS 34.00 28.24
    Heat 3 of 3 Event 22 Men 50 Back
        1 Graham Keeley BROWN 29.50 31.31
        2 Nicolas Tricard UCONN 28.00 28.40
        3 Dylan Ngo BROWN 28.00 28.38
        4 James Scharfen BROWN 26.00 NT
        5 Matthew Dottinger NUSC 26.84 26.76
        6 Christian Tabash HCS 28.00 NT
        7 Aidan Walsh UCONN 29.00 29.19
        8 Richard Traub UCONN 30.00 32.25
Event 23 Women 100 Breast
    Heat 0 of 3 Event 23 Women 100 Breast
        0 Emma Van Der Heide HCS 1:13.00 NT
    Heat 1 of 3 Event 23 Women 100 Breast
        3 Ingunn Haldorsen HCS NT NT
        4 Isabel Cohen UPENN 1:30.00 1:30.00
        5 Alexis Giff BROWN 1:34.00 1:16.83
        6 Kayla Hollingsworth HCS NT NT
    Heat 2 of 3 Event 23 Women 100 Breast
        1 Claire Fridkin HCS 1:25.00 1:27.92
        2 Arissa Aoki BROWN 1:22.60 1:24.19
        3 Olivia Grossman UCONN 1:20.00 1:18.97
        4 Allison Bloom NUSC 1:19.57 1:19.19
        5 Katherine Daily UCONN 1:20.00 1:26.08
        6 Maxime Braun UCONN 1:20.00 1:17.47
        7 Shawna Huang BROWN 1:24.84 1:24.68
        8 Karen Tu BROWN 1:28.44 1:29.18
    Heat 3 of 3 Event 23 Women 100 Breast
        1 Maya Philbrick NUSC 1:19.06 1:21.24
        3 Ava Asai-Sarris NUSC 1:14.78 1:18.95
        4 Audrey Butler UCONN 1:09.33 1:07.58
        6 Ilayda Alkislar NUSC 1:17.32 1:20.66
        7 Annika Fagerholm UCONN 1:19.00 1:19.16
        8 Valerie Elefante HCS 1:19.10 NT
Event 24 Men 100 Breast
    Heat 1 of 3 Event 24 Men 100 Breast
        1 Austin Valito HCS NT NT
        2 James Coleman HCS 1:20.00 1:07.47
        3 Zack Varrato UPENN 1:17.41 1:16.68
        4 Jiahong Sun BROWN 1:15.00 1:19.82
        5 Ranwei Hu UPENN 1:15.49 1:19.41
        6 Isaac Nathoo BROWN 1:18.00 1:18.67
        7 Sam Lichy NUSC NT 1:15.80
    Heat 2 of 3 Event 24 Men 100 Breast
        1 Brennan Garber NUSC 1:11.71 1:16.31
        2 Brian Stevens UCONN 1:10.00 1:08.53
        3 Jake Lem UPENN 1:07.80 1:10.43
        4 Corbinian Wanner UCONN 1:06.00 1:09.43
        5 Matt Pan NUSC 1:06.27 1:05.61
        6 Aris Paschalidis BROWN 1:08.10 1:14.39
        7 Corben Braun UCONN 1:10.00 1:10.00
        8 Kurt Jaisle NUSC 1:13.33 1:13.44
    Heat 3 of 3 Event 24 Men 100 Breast
        1 Andrew Schmitt NUSC 1:04.55 1:04.22
        2 Ryan Nguyen UCONN 1:04.00 1:04.91
        3 Yiwen Li UPENN 1:03.50 1:05.42
        4 Alex Song BROWN 1:01.10 1:06.82
        5 Roy Chen BROWN 1:03.00 1:07.89
        6 Patrick Carignan UCONN 1:04.00 1:05.12
        7 Nathan Kakalec BROWN 1:04.50 1:07.69
        8 Robert Driscoll UCONN 1:05.00 1:04.18
Event 25 Women 50 Fly
    Heat 1 of 3 Event 25 Women 50 Fly
        1 Kara Gilbert NUSC NT 29.13
        2 Hannah Boyce NUSC NT 33.37
        3 Kim Nguyen HCS 45.00 31.63
        4 Sarah Fox UPENN 35.00 37.27
        5 Anna Wechsler HCS 40.00 37.63
        6 Allison Bloom NUSC NT 34.78
        7 Shannon Linsey NUSC NT 30.06
    Heat 2 of 3 Event 25 Women 50 Fly
        1 Haruka Uchida HCS 32.00 31.46
        2 Margaret Alvarez UCONN 32.00 32.91
        3 Marysia Borucinska-Begg UCONN 31.00 30.87
        4 Mako Mendoza BROWN 30.45 31.82
        5 Anjelica Vance UPENN 30.50 30.47
        6 Nicole Kowalski UCONN 31.00 31.53
        7 Megan Sweeney UPENN 32.00 33.04
        8 Holland Edmonds DART 33.40 33.27
    Heat 3 of 3 Event 25 Women 50 Fly
        1 Margaux Zimmerman BROWN 30.00 30.04
        2 Sarah Neimi NUSC 29.88 29.33
        3 Madison Hofert BROWN 29.00 30.38
        4 Rebecca Aman BROWN 28.50 29.76
        5 Jessica Hinckley UCONN 29.00 30.14
        6 Ana Leopold NUSC 29.72 29.89
        7 Alexis Alvarez UCONN 30.00 29.60
        8 Tabatha Hickman UPENN 30.18 31.19
Event 26 Men 50 Fly
    Heat 1 of 4 Event 26 Men 50 Fly
        2 Simon Schroeder HCS 35.00 28.14
        3 Hamza Musana DART 30.43 29.22
        4 Antonio Smith UCONN 29.00 28.47
        5 Yuhan Cheng NUSC 29.38 28.56
        6 Leo Vigna UPENN 32.00 NT
    Heat 2 of 4 Event 26 Men 50 Fly
        1 Matthew Liu BROWN 29.00 28.92
        2 Corben Braun UCONN 28.00 NT
        3 Wyatt Smith UCONN 28.00 33.24
        4 Ryan Fleischer NUSC 27.94 NT
        5 Omar Sorour HCS 28.00 30.57
        6 Aric Zhuang BROWN 28.00 28.36
        7 Benjamin Winston BROWN 28.50 25.32
        8 Cole Rosenhein UCONN 29.00 NT
    Heat 3 of 4 Event 26 Men 50 Fly
        1 Matthew Perez NUSC 27.21 NT
        2 Antonio Moreno HCS 27.00 27.39
        3 Eric Milligan HCS 27.00 26.18
        4 Brandon Hoang NUSC 26.51 27.31
        5 Henry Gridley NUSC 26.76 27.35
        6 Caleb Kyllo UCONN 27.00 NT
        7 Brian Stevens UCONN 27.00 28.71
        8 Tim Zurcher UPENN 27.50 27.85
    Heat 4 of 4 Event 26 Men 50 Fly
        1 Noah Scott UCONN 26.00 26.52
        2 Remy Poisson BROWN 26.00 27.57
        3 Samuel Kokomoor UCONN 25.00 26.59
        4 Ryan Burke BROWN 24.70 25.02
        5 Nate McDermott BROWN 25.00 26.01
        6 Jonathan Frank UCONN 26.00 24.93
        7 Evan Opsahl UCONN 26.00 27.20
        8 Graham Keeley BROWN 26.30 28.51
Event 27 Women 50 Free
    Heat 1 of 6 Event 27 Women 50 Free
        3 Caroline Miller NUSC NT 27.40
        4 Caleigh Traylor DART 44.00 34.43
        5 Megan Foley NUSC NT 27.79
    Heat 2 of 6 Event 27 Women 50 Free
        1 Berit Svenson DART 39.00 30.12
        2 Christie Tzelios HCS 36.00 NT
        3 Lily Gao HCS 32.00 29.82
        4 Shawna Huang BROWN 30.99 30.12
        5 Sophie Kuhl BROWN 31.25 NT
        6 Alexis Giff BROWN 34.60 30.45
        7 Vismaya Kharkar HCS 37.00 36.18
    Heat 3 of 6 Event 27 Women 50 Free
        1 Olivia Ferdinand HCS 30.05 34.55
        2 Arissa Aoki BROWN 30.00 33.74
        3 Annie Doris HCS 29.95 28.44
        4 Libby Decker DART 29.52 31.18
        5 Hanalei Fong NUSC 29.57 NT
        6 Margaret Alvarez UCONN 30.00 30.64
        7 Isabelle Desisto HCS 30.02 30.98
        8 Gabriela Monasterio NUSC 30.17 30.08
    Heat 4 of 6 Event 27 Women 50 Free
        1 Lauren Duhamel UPENN 29.00 NT
        2 Brooke Parmalee UCONN 29.00 NT
        3 Arielle Blacklow HCS 29.00 NT
        4 Veditha Regulapati NUSC 28.29 NT
        5 Maxime Braun UCONN 28.50 28.34
        6 Daphne Li-Chen BROWN 29.00 30.11
        7 Nicolle Anderson UCONN 29.00 30.07
        8 Cherie Lo HCS 29.30 27.73
    Heat 5 of 6 Event 27 Women 50 Free
        1 Valerie Elefante HCS 28.00 NT
        2 Alana Shukovsky UPENN 27.50 29.41
        3 Kara Gilbert NUSC 27.02 26.93
        4 Melinda Wei UCONN 27.00 26.56
        5 Erin Supko UCONN 27.00 NT
        6 Greta Wall HCS 27.03 NT
        7 Morgan Lenney NUSC 27.77 27.63
        8 Allison Noble NUSC 28.27 27.83
    Heat 6 of 6 Event 27 Women 50 Free
        1 Audrey Butler UCONN 26.70 26.00
        2 Gwendolyn Strickland UCONN 26.50 27.23
        3 Olivia Grossman UCONN 26.00 27.36
        5 Katie Armstrong NUSC 25.89 NT
        6 Samantha Pinkes NUSC 26.46 27.49
        7 Amy Li BROWN 26.50 26.77
        8 Jessica Ding HCS 26.99 26.94
Event 28 Men 50 Free
    Heat 1 of 6 Event 28 Men 50 Free
        3 Berk Tural NUSC NT 22.77
        4 Benjamin Ho HCS NT 28.83
        5 Paul Georgoulis HCS NT 26.33
        6 Austin Valito HCS NT 22.91
    Heat 2 of 6 Event 28 Men 50 Free
        2 Kaleb Hood BROWN 35.00 26.84
        3 Panagiotis Syrgkanis BROWN 29.00 25.24
        4 PJ Sullivan DART 27.38 NT
        5 Rob Nikolai DART 28.20 26.66
        6 Henry Dowling HCS 30.01 26.14
        7 Jack Daley HCS 35.00 34.28
    Heat 3 of 6 Event 28 Men 50 Free
        1 Michael Mahoney UPENN 26.50 25.24
        2 Nicholas Canino UCONN 26.00 NT
        3 Ethan Taswell BROWN 25.87 23.69
        4 Eric Milligan HCS 24.99 24.24
        5 Zachariah Tzepos UCONN 25.00 24.64
        6 Omar Sorour HCS 25.90 26.16
        7 Aric Zhuang BROWN 26.00 26.18
        8 Leo Vigna UPENN 27.00 29.83
    Heat 4 of 6 Event 28 Men 50 Free
        1 Max Orman-Kollmar DART 24.95 24.66
        2 Benjamin Winston BROWN 24.50 24.40
        3 Nick Youssef UPENN 24.30 24.65
        4 Jacob Cruger DART 24.01 23.46
        5 Daniel McGann NUSC 24.19 24.20
        6 PJ Morrissey HCS 24.50 24.70
        7 Andrew Cantito UCONN 24.50 24.82
        8 Matthew Perez NUSC 24.98 NT
    Heat 5 of 6 Event 28 Men 50 Free
        1 Richard Traub UCONN 24.00 24.62
        2 Christian Tabash HCS 23.99 NT
        3 Henry Gridley NUSC 23.82 24.86
        4 Andrew Wolf UCONN 23.50 25.24
        5 Andrew Hitt BROWN 23.50 23.67
        6 Kevin Gell NUSC 23.95 24.07
        7 Nicolas Tricard UCONN 24.00 24.50
        8 Daniel Bobylov UCONN 24.00 25.62
    Heat 6 of 6 Event 28 Men 50 Free
        1 Winston Michalak HCS 23.15 21.93
        2 Dylan Ngo BROWN 23.00 24.60
        3 Nicholas Zhu UPENN 22.00 23.44
        4 Ty Rocca HCS 22.00 NT
        5 Ryan Burke BROWN 22.00 22.76
        6 Bofeng Chen UPENN 22.99 23.70
        7 Anthony Petrozza UCONN 23.00 NT
        8 Yin Wai Li NUSC 23.31 22.95
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home