Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2018 PNA Championship Meet ( Sat, Apr 14, 2018 - Sun, Apr 15, 2018 )
Psych Sheet
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 2: Mixed 100 Y IM
141 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Age Group 18-24 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WWUS
Deardorff, Emily
1:09.75
11/3
1:10.24
1
9
WWUS
Moss, Julie
1:15.47
8/1
1:14.83
2
7
YPKC
Cathey, Daneeka
1:19.12
7/6
1:17.90
3
6
WWUS
Sare, Madelynn
1:19.16
7/2
1:17.97
4
5
Age Group 18-24 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Mehta, Sivan
55.00
18/3
52.95
1
9
SVMS
Shelly, Joseph
59.50
18/8
59.92
3
6
HMST
Hays, Kevin
1:00.00
17/4
58.50
2
7
WWUS
Anderson, Jordan
1:05.00
14/5
1:03.12
4
5
BWAQ
Schwab, Ben
1:06.27
13/3
DQ
0
WWUS
Madril, Avery
1:08.34
12/2
1:08.84
5
4
WWUS
Nixon, Blake
1:13.00
10/2
1:11.39
6
3
WWUS
Clark, Austin
1:13.12
10/1
1:12.06
7
2
Age Group 25-29 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Martin, Rachel
1:04.98
15/6
1:04.25
2
7
HMST
Lincoln, Alexandra
1:05.00
14/4
1:03.50
1
9
BAM
Chan, Chelsea
1:07.53
13/1
1:09.97
4
5
HMST
Barrington, Ann
1:12.00
10/5
1:10.02
5
4
HMST
Anderson, Anna
1:15.00
8/4
1:07.31
3
6
YPKC
Iyall, Julia
1:20.00
6/4
1:18.38
7
2
SAM
Nelson, Heather
1:30.37
4/1
1:17.59
6
3
HYCO
Pett, Brenna
1:40.00
3/2
1:25.80
0
Age Group 25-29 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Rybin, Roman
52.00
18/4
53.27
1
9
DBST
Hao, Yawei
59.19
18/7
59.06
2
7
ORCA
Russell, Jonathan
1:00.00
17/5
59.92
3
6
HMST
Williamson, Brian
1:00.52
17/6
1:00.00
4
5
DBST
Paloni, Nikolai
1:02.00
16/4
1:00.85
5
4
SAM
Ringstad, Brandon
1:04.03
16/8
1:04.18
10
0
DBST
Tan, Tim
1:05.00
15/1
1:01.64
6
3
HMST
Hardin, Aaron
1:05.00
14/6
1:01.74
7
2
ORCA
Knowles, Taylor
1:05.00
15/8
1:02.84
9
0
DBST
Carter, Nicholas
1:05.53
14/7
1:05.67
12
0
LWM
Liedtke, Matthew
1:07.00
13/6
1:07.97
13
0
DBST
Conway, John
1:08.00
12/3
1:04.69
11
0
LWM
Klassen, Max
1:15.00
8/6
1:02.01
8
1
HYCO
Pattullo, Alistair
1:33.19
4/8
1:25.88
0
Age Group 30-34 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BC
Bogachus, Brett
1:07.00
13/2
1:07.53
2
7
LWM
Ferrel, Amelia
1:09.52
12/8
1:07.72
3
6
MUK
Calvo, Morena
1:09.75
11/5
1:08.10
4
5
BWAQ
Moore, Maki
1:10.25
11/7
1:04.16
1
9
HMST
Braggin, Jacquelyn
1:13.50
9/5
1:14.38
5
4
SAM
Jones, Lynn
2:10.00
1/3
1:49.69
6
3
Age Group 30-34 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CGSM
Yung, Cejih
54.99
18/5
57.03
2
7
CGSM
Hwang, Gary
57.84
18/6
53.43
1
9
BMSC
McCurdy, Ian
1:02.20
16/5
1:01.29
3
6
UC35
Kim, Matthew
1:03.18
16/3
1:03.04
0
SAWS
Delavan, Timothy
1:06.00
13/4
1:05.40
0
ORCA
Robertson, Ryan
1:11.00
11/8
1:07.12
4
5
LWM
Miller, Aaron
1:15.23
8/2
1:12.06
5
4
SAM
Davidson, Andrew
1:39.18
3/6
1:41.62
6
3
Age Group 35-39 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
YPKC
Smith, Katy
1:13.46
10/4
1:14.45
1
9
HMST
Winans, Amanda
1:14.49
9/2
1:15.86
3
6
TACM
Lisa, Cynthia
1:16.60
8/8
1:14.51
2
7
TWIM
Castillo, Emily
1:30.00
4/5
1:20.14
4
5
Age Group 35-39 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BWAQ
Carr, Jason
1:03.40
16/6
1:00.87
2
7
BAM
Benishek, Mark
1:03.40
16/2
1:01.41
3
6
HMST
Anderton, Edward
1:05.00
14/3
59.71
1
9
YPKC
Legan, Jason
1:05.00
15/2
1:06.76
6
3
ORCA
Rueda, Guillermo
1:07.90
12/4
1:06.23
5
4
ORCA
Chuang, Mason
1:15.00
9/8
1:05.86
4
5
BWAQ
Masters, Victor
1:20.00
7/8
1:20.67
7
2
Age Group 40-44 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PSM
Lickwala, Holly
1:13.31
10/8
1:12.35
2
7
EBSC
Lauzon, Chantal
1:14.18
9/6
1:13.84
0
TACM
York, Sandi
1:14.71
9/7
1:11.19
1
9
BWAQ
Casey, Shannon
1:26.32
5/6
NS
0
NEO
Clark, Katherine
1:30.25
4/7
1:29.79
3
6
SWYM
Barrie, Renee
1:41.71
2/5
1:37.17
4
5
Age Group 40-44 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PMS
Ridle, Jason
1:01.00
17/2
1:00.82
1
9
UC33
Popko, David
1:01.45
17/7
59.99
0
PSM
DeWard, Robert
1:03.67
16/7
1:03.23
2
7
HMST
Cox, Gary
1:04.67
15/5
1:03.62
3
6
LWM
Yamamoto, Jin
1:05.00
15/7
1:06.31
5
4
WAC
Woare, Matthew
1:05.87
14/8
1:04.64
4
5
LWM
Bochoeyer, Diego
2:00.00
2/8
1:12.13
6
3
Age Group 45-49 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BWAQ
Smith, Rondamarie
1:09.30
12/1
1:11.87
1
9
PMS
Cortani, Andrea
1:21.50
6/3
1:24.86
2
7
BWAQ
Wood, Kimberly
1:43.82
2/3
1:46.26
4
5
SWYM
Langdalen, Tracy
1:44.25
2/6
1:45.71
3
6
Age Group 45-49 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TWIM
Alsberg, Maoz
1:00.01
17/3
59.58
1
9
TWIM
Carmosino, Vince
1:01.62
17/1
1:01.67
2
7
YPKC
Sexton, Neil
1:04.50
15/4
1:02.85
3
6
TACM
Castle, Matt
1:07.84
13/8
1:06.39
5
4
BWAQ
Noah, Kevin
1:09.11
12/7
1:05.06
4
5
SVMS
Ness, Kerry
1:30.00
5/8
1:27.11
6
3
Age Group 50-54 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NEO
Layzer, Martha
1:18.92
7/3
1:17.68
1
9
PMS
Shugart, Theresa
1:22.30
6/7
1:24.02
2
7
SAM
Quistorf, Renee
1:30.00
4/3
1:32.93
3
6
YPKC
Morlan, CJ
1:30.00
4/2
DQ
0
PSM
Jordan, Jill
1:30.00
4/6
NS
0
Age Group 50-54 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Porter, Michael
1:01.72
17/8
1:02.99
1
9
SAWS
Cleaver, Oliver
1:06.00
13/5
1:06.33
0
SAWS
Carrell, Scott
1:10.00
11/6
1:08.20
0
UC36
Hatton, Craig
1:11.62
9/4
NS
0
LWM
Cermak, Gerald
1:12.64
10/6
1:13.69
3
6
NEO
Rody, Sean
1:15.00
8/5
1:11.69
2
7
SAWS
Knapp, Eric
1:15.00
8/3
1:09.86
0
UC36
King, Victor
1:27.59
5/7
1:32.38
4
5
Age Group 55-59 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
VIC
Macdonald, Sarah
1:08.00
12/5
1:05.89
0
NEO
Dillan, Gloria
1:19.50
7/1
1:15.87
1
9
PSM
Hoffman, Wendy
1:27.00
5/2
1:24.82
2
7
LWM
Underbrink, Mary
1:35.98
3/5
1:40.42
3
6
Age Group 55-59 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SWYM
Hering, Brad
58.98
18/2
59.70
1
9
STAN
Lincoln, Todd
1:04.90
15/3
1:00.83
0
NEO
Glezen, Paul
1:05.11
14/2
1:04.64
2
7
LWM
Pearson, Jay
1:05.73
14/1
1:06.91
3
6
OREG
Howell, Richard
1:07.50
13/7
1:07.13
0
BWAQ
Fullen, Warren
1:10.90
11/1
1:11.48
4
5
ORCA
Sonoda, Rod
1:25.61
5/5
1:28.70
5
4
SWYM
Fauvet, Pierre
1:30.00
4/4
NS
0
DBST
Schwaegler, Jack
2:00.00
2/7
DQ
0
TACM
Stevens, Thomas
2:05.57
1/4
2:09.01
6
3
Age Group 60-64 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NEO
Lippold, Mary
1:19.50
7/7
1:15.57
1
9
LWM
Chapman, Linda
1:20.48
6/5
1:16.56
2
7
VIC
Brault, Danielle
1:22.16
6/2
1:20.61
0
BAM
Fick, Jan
1:40.00
3/7
1:39.37
3
6
BC
Gordon, Claire
2:15.00
1/2
DQ
0
Age Group 60-64 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
YPKC
Hannula, Dave
1:04.00
16/1
1:04.27
1
9
GEM
Geiger, Kyle
1:09.61
11/4
1:13.11
3
6
UC36
Neuhaus, Scott
1:12.04
10/3
1:16.34
6
3
LWM
Lautman, Chris
1:13.00
10/7
1:09.81
2
7
SAWS
Crist, Bruce
1:13.61
9/3
1:08.65
0
SWYM
Bailey, Dan
1:15.27
8/7
1:15.77
5
4
PMS
Keller, John
1:16.80
7/4
1:13.48
4
5
UC33
Person, James
1:21.65
6/6
1:21.85
0
PMS
Harris, Robert
1:24.36
6/1
1:23.54
8
1
SWYM
Gillespie, Tom
1:24.50
6/8
1:22.25
7
2
Age Group 65-69 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Gettling, Janet
1:24.71
5/4
NS
0
TWIM
Kassen, Elizabeth
1:26.00
5/3
1:31.09
2
7
BAM
Carruthers, Kate
1:35.00
3/4
1:30.97
1
9
Age Group 65-69 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Colella, Rick
59.23
18/1
58.00
1
9
BAM
Baker, John
1:08.00
12/6
1:09.56
2
7
OREG
Wright, Larry
1:10.00
11/2
1:14.17
0
LWM
Hayes, William
1:17.75
7/5
1:16.20
3
6
ORCA
Robinson, James
1:36.55
3/3
1:43.61
4
5
Age Group 70-74 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BWAQ
Williams, Judy
1:58.00
2/2
1:46.37
2
7
NEO
Bent, Julia
2:00.00
2/1
1:45.72
1
9
Age Group 70-74 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
YPKC
Peterson, Steven
1:14.90
9/1
1:15.99
1
9
BAM
Sawyer, Dennis
1:28.91
5/1
1:24.69
2
7
BAM
Galvani, Bill
1:40.00
3/8
1:35.85
3
6
PSM
Smith, William
1:41.19
2/4
1:44.08
4
5
TWIM
Walker, Thomas
2:15.00
1/6
2:00.45
5
4
Age Group 75-79 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
YPKC
Snow, Charlotte
2:05.76
1/5
2:36.46
1
9
Age Group 80-84 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BMSC
Peterson, Dick
1:40.00
3/1
1:33.29
1
9
Key
DQ
Disqualified
<<< Previous Event
Next Event >>>
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home