Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2018 Pacific Masters Short Course Championships ( Fri, Apr 6, 2018 - Sun, Apr 8, 2018 )
Psych Sheet
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 18: Men 100 Y Fly
71 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Age Group 18-24
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
DAM
Blumberg, Marc
54.00
1/9
53.04
1
21
USF
Brilhante, Andre
54.00
1/2
54.01
2
19
USF
Munoz, Kyle
1:00.00
4/6
1:06.75
5
16
WCM
Mefford, Jake
1:02.36
5/4
1:00.43
3
18
USF
Vu, Erin
1:03.35
5/9
1:03.46
4
17
USF
Saavedra, Robert
1:05.00
6/3
NS
0
Age Group 25-29
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TOC
Scheid, Trevor
51.07
1/5
52.64
2
19
UC38
Fischer, Brandon
51.73
1/6
49.67
1
21
MEMO
Hallman, Eric
52.52
1/3
54.01
3
18
TOC
Murray, Matthew
54.00
1/8
55.33
4
17
TOC
Trowbridge, Nicholas
54.20
1/1
57.45
8
13
TOC
Davis, Cole
55.00
2/3
55.62
6
15
TOC
Ferrif, Nick
55.00
2/7
57.06
7
14
TOC
MacKay, Ian
55.00
2/6
57.75
9
12
TOC
Koon, Nolan
55.10
2/2
NS
0
CRUZ
Lamb, James
55.50
2/9
55.35
5
16
TOC
Casey, Aaron
55.65
2/1
57.81
10
11
MEMO
Dunnigan, Sean
59.00
3/2
58.81
11
10
SRM
Parelius, Ian
59.59
3/1
NS
0
STAN
Stepinski, Jan
1:05.00
6/7
NS
0
Age Group 30-34
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TOC
Wang, Jackson
54.55
2/5
52.73
1
21
USF
Rieniets, Dominic
55.00
2/8
53.78
2
19
WCM
Mendenhall, Kevin
59.00
3/8
58.61
3
18
DAM
Iwamoto, Satori
1:00.51
4/7
59.49
4
17
MVM
Pereira, Eduardo
1:01.95
4/9
1:02.03
5
16
TEME
Beaulieu, Kyle
1:05.00
6/4
NS
0
MAM
Law, David
1:07.60
6/1
1:05.00
7
14
USF
Ganiyev, Doston
3:30.00
8/2
1:02.08
6
15
Age Group 35-39
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TOC
Marshall, Matthew
52.00
1/4
49.66
1
21
USF
Samotyj, John
58.00
3/4
54.91
2
19
MAM
Dunlap, Ryan
1:02.95
5/3
1:03.27
3
18
TVM
Daene, Markus
1:03.56
5/1
1:03.91
4
17
Age Group 40-44
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CGM
Stevenson, Tedder
52.33
1/7
54.23
1
21
WCM
Flakoll, Jonathan
56.26
3/5
58.77
3
18
WCM
Sway, David
1:00.00
4/5
59.60
4
17
SFGG
Seeley, Victor
1:02.50
5/7
58.35
2
19
WCM
Mc Donough, Patrick
1:03.33
5/2
1:05.34
7
14
TEME
Bentley, Orin
1:03.63
6/5
1:01.41
5
16
DAM
Bolz, Brian
1:05.01
6/8
1:03.54
6
15
SNM
Hatch, Eric
1:08.95
7/6
1:09.32
8
13
Age Group 45-49
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MEMO
Collazos, Daniel
58.00
3/7
55.61
1
21
ALMA
Gibson, Ben
58.12
3/3
56.77
2
19
MEMO
Jegers, Daniel
1:02.10
5/5
1:04.81
3
18
USF
Mc Bride, Patrick
1:05.14
6/2
1:06.64
4
17
Age Group 50-54
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SMAC
Keating, Kevin
59.50
3/9
1:00.29
2
19
WCM
Chao, Hector
1:00.01
4/4
1:00.27
1
21
DAM
Brown, Michael
1:01.77
4/2
1:04.95
3
18
Age Group 55-59
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WCM
Tittle, Kenneth
56.50
3/6
58.61
1
21
TSUN
Frentsos, Paul
1:02.00
4/1
NS
0
HTUB
Justeson, Jeff
1:07.45
6/9
1:06.15
2
19
WCM
King, Ian
1:07.78
7/5
1:10.01
3
18
Age Group 60-64
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TOC
Carter, Paul
55.00
2/4
56.98
1
21
SRM
Morales, John
1:01.00
4/8
1:01.89
2
19
DAM
Evans, Mark
1:01.00
4/3
NS
0
WCM
O'Brien, Kerry
1:02.33
5/6
1:02.54
3
18
MAM
Heath, Robert
1:03.00
5/8
1:04.35
4
17
USF
Ford, Kent
1:12.00
7/3
1:13.63
5
16
TCAM
Gass, Matthew
1:13.00
7/2
1:15.01
6
15
MEMO
Tsugawa, Peter
1:27.00
8/4
1:27.17
7
14
MEMO
Bauer, David
1:45.00
8/3
1:33.72
8
13
MEMO
Aikele, Mark
5:00.00
8/9
1:45.89
9
12
Age Group 65-69
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OCCM
Haufler, Steven
1:04.07
6/6
1:04.69
1
21
MAM
Alderson, Tom
1:11.50
7/7
1:10.16
2
19
PSK
Mange, Kenneth
1:13.80
7/9
1:15.06
4
17
CSTS
Pence, Brad
1:15.00
8/5
1:10.43
3
18
CMAM
Cort, Doug
1:20.19
8/6
1:30.47
5
16
TOC
King, Edward
1:30.00
8/7
1:34.15
6
15
USF
Murray, Ed
2:25.00
8/8
2:17.47
7
14
Age Group 70-74
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
DAM
McPherson, Andrew
1:10.00
7/4
1:05.94
1
21
TAM
Burns, Richard
1:12.30
7/8
1:10.07
2
19
TOC
Rudloff Jr., Edward
1:14.50
7/1
1:16.93
3
18
<<< Previous Event
Next Event >>>
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home