Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2017 NE-LMSC & Colonies Zone SCM Championships ( Fri, Dec 8, 2017 - Sun, Dec 10, 2017 )
Psych Sheet
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 42: Men 400 M IM
36 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Age Group 18-24
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC02
Dray, Jonathan
5:00.00
3/5
4:47.83
1
17
Age Group 25-29
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SPM
Stiles, David
5:15.13
NS
0
WAM
Mitchell, Craig
6:15.69
2/7
6:10.56
1
17
WAM
Wild, Mark
6:59.85
1/5
7:13.26
2
15
Age Group 30-34
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CONN
Duguay, Robert
6:19.03
2/3
6:21.27
1
17
Age Group 35-39
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CRM
Emmons, Michael
4:48.86
NS
0
WMW
Moran, Daniel
4:55.49
3/8
4:47.43
1
17
MESC
DeHart, Pieter
5:15.51
3/6
5:18.06
2
15
CHEL
Sabala, Michael
5:23.17
3/4
NS
0
GSP
Wright, Brendan
5:25.53
3/7
5:38.23
3
14
Age Group 40-44
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GS
Decker, John
5:26.78
3/3
5:17.43
1
17
CRM
Kwa, Ken
6:28.00
2/2
6:39.15
2
15
Age Group 45-49
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SIMM
Hersh, Craig
5:28.45
NS
0
GSP
Hopkins, Kevin
5:45.00
NS
0
GSP
Rubacky, Mark
5:47.19
3/1
5:50.32
1
17
WCMS
Strehle, Andrew
5:49.33
3/10
5:59.03
2
15
UMAC
Ellis, Andrew
7:00.00
1/6
NS
0
SRPM
Thorp, Alexander
8:00.00
1/9
DQ
0
Age Group 50-54
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SWMR
Allen, Robbie
5:29.28
3/2
5:22.58
1
17
SWMR
Sayles, Douglas
5:53.63
2/5
5:55.77
2
15
CONN
Wyckoff, Benjamin
5:53.99
2/6
6:02.10
3
14
MAMA
Devlin, Mark
6:46.85
2/1
6:55.71
4
13
Age Group 55-59
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GSP
Naylor, Jeff
5:30.00
3/9
5:35.12
1
17
WCMS
Brown, Phil
5:55.25
2/4
6:01.80
2
15
CRM
Davis, William
6:45.00
NS
0
MESC
Roth, Douglas
7:02.34
1/4
7:23.25
3
14
CONN
Canning, Peter
8:20.00
1/1
8:40.27
4
13
Age Group 60-64
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GBM
Miller, Steve
6:27.82
2/8
6:30.15
1
17
MAMA
Keil, Mark
7:17.41
1/3
7:34.01
3
14
GBM
Ceckler, Jack
7:20.00
1/8
7:04.98
2
15
NEM
Skolnick, Stewart
8:30.00
NS
0
Age Group 65-69
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BYB
Ryan, Bill
6:35.00
2/9
6:51.32
2
15
CONN
Geoghegan, William
6:49.00
2/10
6:55.38
3
14
GWDM
Holt, Steve
7:05.00
1/7
6:50.49
1
17
Age Group 70-74
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
AGUA
Bernstein, Rich
7:38.00
1/2
7:25.77
1
17
Age Group 80-84
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MESC
Jones, William
9:32.70
1/10
9:39.32
1
17
Key
DQ
Disqualified
<<< Previous Event
Next Event >>>
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home