Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2017 PNA Championship and Northwest Zones ( Sat, Apr 8, 2017 - Sun, Apr 9, 2017 )
Psych Sheet
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 20: Mixed 100 Y Free
127 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Age Group 18-24 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Clark, Amanda
54.00
15/8
54.64
1
9
BWAQ
Kroesen, Saskia
1:02.00
10/2
56.97
2
7
SAWS
Hoitt, Kristina
1:02.67
10/1
58.84
0
WWUS
Sare, Madelynn
1:08.05
6/4
1:06.43
4
5
LWM
Ngo, Antoinette
1:11.50
5/5
1:06.17
3
6
Age Group 18-24 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
HMST
Scheck, Joshua
49.73
16/5
48.74
1
9
HMST
Lyskin, Alexander
50.00
16/3
52.56
4
5
UC36
Waltz, James
50.13
16/2
52.04
3
6
LWM
Griffin, Benjamin
54.07
14/5
50.95
2
7
YPKC
Reehill, James
58.05
12/5
58.58
6
3
WWUS
Nixon, Blake
1:01.00
11/7
1:00.40
7
2
HMST
Couch, Brandon
1:04.94
8/5
1:02.04
8
1
DBST
Carter, Nicholas
1:05.00
8/7
56.07
5
4
Age Group 25-29 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
HMST
Lincoln, Alexandra
56.50
13/6
53.74
1
9
LWM
Werchan, Felicia
1:03.43
9/2
1:03.39
3
6
LWM
Martin, Rachel
1:04.00
9/7
57.89
2
7
GLAD
Kleint, Nancy
1:05.00
8/2
1:04.97
4
5
Age Group 25-29 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC36
Hulse, Gregory
51.50
16/8
49.35
1
9
DBST
Hao, Yawei
51.96
15/5
52.13
2
7
WAC
Pfaff, Chris
53.23
15/1
NS
0
HMST
Gemperline, Quinn
59.00
12/6
NS
0
Age Group 30-34 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MIR
Cox, Allison
57.30
13/8
56.82
1
9
LWM
Ferrel, Amelia
59.26
11/5
59.14
2
7
HMST
Braggin, Jacquelyn
1:02.50
10/7
1:02.08
3
6
WAC
Sheng, Elisa
1:06.84
7/3
1:06.16
4
5
VSC
Leary, Sarah
1:10.00
6/7
1:03.53
0
BWAQ
Crump, Melanie
3:20.00
1/1
1:18.89
5
4
Age Group 30-34 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Conroy, Chris
49.01
16/4
51.49
1
9
OREG
Kollar, Daniel
50.54
16/1
50.62
0
HMST
Orton, Michael
54.00
14/4
52.81
2
7
BWAQ
Wong, Kevin
1:12.00
5/6
NS
0
Age Group 35-39 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Ella, Ellen
59.18
11/4
NS
0
LWM
McHenry, Valerie
1:01.22
11/1
57.91
1
9
OREG
Ostrin, Stacey
1:04.45
9/8
1:02.88
0
LWM
Robins, Lori
1:08.45
6/3
1:09.64
2
7
LWM
Baker, Laurel
1:12.53
5/7
NS
0
SAM
Brown, Samantha
1:15.00
5/8
NS
0
BWAQ
Stribling Geldien, Gail
1:17.19
4/5
1:16.00
3
6
Age Group 35-39 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Cardoso, Rick
50.00
16/6
NS
0
UC36
Heaton, Kyle
57.00
13/7
53.52
1
9
UC36
Masuda, Michael
57.00
13/1
NS
0
ORCA
Bascus, William
1:03.00
9/5
1:01.06
2
7
HMST
Cho, Ron
1:05.00
8/6
1:02.37
3
6
Age Group 40-44 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Mcclafferty, Christine
1:02.91
9/4
NS
0
TACM
York, Sandi
1:05.00
8/3
1:05.01
3
6
WAC
Woare, Elisabeth
1:05.38
8/8
1:02.15
1
9
TWIM
Pelham, Kathy
1:06.82
7/5
1:04.55
2
7
LWM
Masse, Lorraine
1:10.00
6/2
1:09.24
4
5
NEO
Clark, Katherine
1:20.00
4/7
1:18.57
5
4
SWYM
Barrie, Renee
1:31.38
3/7
1:29.32
7
2
BWAQ
Noffke, Wendy
1:45.00
1/5
1:24.32
6
3
Age Group 40-44 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PMS
Ridle, Jason
51.57
15/4
51.62
1
9
WAC
Woare, Matthew
55.07
14/8
54.58
2
7
Age Group 45-49 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Moorhead, Amy
54.79
14/7
NS
0
BC
Farinas, Jennifer
1:04.59
8/4
1:05.14
1
9
PMS
Cortani, Andrea
1:07.59
7/1
1:08.19
2
7
PMS
Shugart, Theresa
1:14.00
5/1
1:12.92
3
6
YPKC
Wolfe, Amy
1:18.25
4/3
1:17.97
4
5
SWYM
Laures, Laura
1:32.16
3/8
1:41.36
5
4
Age Group 45-49 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BC
Doherty, Todd
50.51
16/7
50.00
1
9
TWIM
Alsberg, Maoz
52.18
15/6
51.75
2
7
LWM
Hanson, Max
52.70
15/2
53.35
3
6
LWM
Smith, Bryan
54.61
14/6
56.78
5
4
BAM
Morrison, Karl
58.10
12/3
55.81
4
5
YPKC
Bullock, J
59.00
12/7
58.53
6
3
TACM
Castle, Matt
59.03
12/1
59.83
8
1
BWAQ
Gavin, Kent
59.74
11/3
58.84
7
2
GLAD
Kerr, Nicholas
1:04.08
9/1
1:01.60
9
0
UC36
King, Victor
1:10.18
5/4
1:12.54
10
0
TACM
Prudhomme, Philip
1:20.00
4/1
NS
0
BWAQ
Nguyen, Thai
1:32.00
3/1
1:15.05
11
0
Age Group 50-54 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NEO
Stenfjord, Tani
1:00.80
11/2
59.83
1
9
BAM
Dumouchel, Denise
1:23.00
4/8
1:19.70
3
6
NEO
Huntamer, Nancy
1:35.00
2/3
1:19.52
2
7
Age Group 50-54 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Nygren, Mats
52.00
15/3
51.84
1
9
LWM
Porter, Michael
54.66
14/2
54.24
2
7
SAWS
Cleaver, Oliver
55.75
13/4
57.32
0
UC36
Dickmann, Kurt
55.96
13/5
56.30
3
6
BWAQ
Iyall, Andy
57.00
13/2
1:00.81
5
4
BWAQ
Smith, Daniel
57.43
12/4
59.50
4
5
YPKC
LaHaie, Stephen
1:00.00
11/6
NS
0
PSM
Hatton, Craig
1:01.41
10/5
1:01.64
6
3
BWAQ
Clise, Don
1:12.02
5/2
1:11.85
8
1
YPKC
Beers, Benjamin
1:15.00
4/4
1:11.27
7
2
ORCA
Mayer, Lawrence
1:25.31
3/5
1:31.08
11
0
BAM
Rosen, Michael
1:27.00
3/3
1:11.96
9
0
BWAQ
Kennedy, Keith
1:35.00
2/5
1:13.23
10
0
Age Group 55-59 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Moore, Sheila
1:10.00
6/6
1:09.82
2
7
NEO
Dillan, Gloria
1:12.00
5/3
1:09.40
1
9
PMS
Hogan, Elizabeth
1:24.87
3/4
1:21.96
3
6
UC35
Tomlinson-Macias, Melinda
1:36.94
2/6
1:36.65
4
5
SVMS
Pugh, Lucianne
1:58.00
1/2
1:58.16
5
4
Age Group 55-59 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NEO
Colbeck, Pete
52.86
15/7
52.94
1
9
SWYM
Hering, Brad
54.45
14/3
53.07
2
7
TWIM
Haynie, Carl
56.00
13/3
55.83
3
6
BAM
Uyekawa, Keith
59.00
12/2
1:00.59
4
5
SWYM
Bailey, Dan
1:03.00
9/6
1:04.17
6
3
BAM
Goodlin, Tom
1:06.97
7/6
1:07.31
7
2
PSM
Brunner, John
1:07.35
7/2
1:03.80
5
4
NEO
Huckabee, John
1:40.00
2/2
1:25.70
8
1
TACM
Stevens, Thomas
1:44.19
2/8
1:37.85
9
0
UC35
Macias, Jesse
2:54.41
1/7
3:03.87
10
0
Age Group 60-64 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NEO
Lippold, Mary
1:06.23
7/4
1:04.52
1
9
LWM
Chapman, Linda
1:08.38
6/5
1:07.80
2
7
Age Group 60-64 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
YPKC
Hannula, Dave
55.00
14/1
55.09
1
9
UC36
Taylor, Daniel
1:01.35
10/4
1:00.44
2
7
OREG
Piette, Jeffrey
1:02.70
10/8
1:02.16
0
TWIM
Fritschen, Tom
1:05.23
8/1
1:07.83
3
6
SWYM
Gillespie, Tom
1:08.00
7/8
1:10.00
5
4
BAM
Boleda, Orlando
1:10.00
6/8
1:09.19
4
5
ORCA
Waterbury, Chip
1:50.00
1/3
NS
0
Age Group 65-69 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Davis, Charlotte
1:03.00
9/3
1:02.88
1
9
BWAQ
Blackburn, Jean
1:18.65
4/6
NS
0
BWAQ
Williams, Judy
1:35.00
2/4
1:34.89
2
7
Age Group 65-69 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Kirkland, Dan
59.16
12/8
58.21
1
9
OREG
Wright, Larry
1:01.25
11/8
1:02.92
0
LWM
Hayes, William
1:01.52
10/6
1:00.55
2
7
BAM
Stretch, James
1:07.37
7/7
1:05.51
3
6
BAM
Hile, Laurence
1:43.48
2/1
1:39.46
4
5
Age Group 70-74 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BC
Dillon, Sally
1:19.00
4/2
1:16.87
1
9
YPKC
Grisso, Carol
1:30.00
3/6
NS
0
Age Group 70-74 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SAWS
Strand, Robert
1:01.50
10/3
NS
0
YPKC
Pilger, Robert
1:10.00
6/1
1:07.11
1
9
PSM
Smith, William
1:45.00
1/4
1:23.91
2
7
Age Group 75-79 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
YPKC
Snow, Charlotte
1:56.21
1/6
1:59.73
1
9
Age Group 75-79 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SAWS
Thomas, Nate
1:40.00
2/7
NS
0
Age Group 85-89 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PSM
Dorse, Robert
1:31.00
3/2
NS
0
<<< Previous Event
Next Event >>>
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home