Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2016 Pacific Masters Long Course Swimming Championships ( Fri, Jul 22, 2016 - Sun, Jul 24, 2016 )
Psych Sheet
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 37: Women 200 M Breast
37 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Age Group 18-24
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
USF
Happe, Emily
4:00.00
3/2
4:19.67
1
22
Age Group 25-29
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
USF
Hogan, Kelly
3:15.00
1/3
3:19.57
2
19
DAM
Mohn, Jennifer
3:18.11
1/2
3:21.16
3
18
USF
Wong, Daniela
8:00.00
4/1
3:12.69
1
22
USF
Ogara, Genevieve
10:00.00
NS
NS
0
Age Group 30-34
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SRM
Rueda, Marcela
3:00.00
1/5
3:15.83
1
22
MAM
Chinn, Sarah
3:23.33
1/8
3:20.85
2
19
USF
Rais, Jenna
3:30.00
2/5
3:22.92
3
18
Age Group 35-39
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
USF
Nishimoto, Amber
3:45.00
2/2
3:32.08
1
22
TCAM
Hieb-Stock, Lisa
3:50.48
3/3
3:45.53
2
19
Age Group 40-44
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
STAN
Glenn, Katie
2:51.00
1/4
2:47.92
1
22
MELO
Gallagher, Hanna Alix
3:45.00
2/1
3:42.12
2
19
USF
Spott, Rachel
10:00.00
4/8
4:20.87
3
18
Age Group 45-49
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CRUZ
Hertzer, Cynthia
3:15.00
1/6
3:14.11
1
22
MAM
Rublein, Susanne
3:20.00
NS
NS
0
CRUZ
Bechhoefer, Marta
3:20.35
1/7
3:24.59
2
19
USF
Compagno, Wendy
3:47.11
2/8
4:09.23
4
17
SMM
McQuaid, Elissa
4:16.45
3/8
4:09.01
3
18
USF
Shukla, Shipra
7:50.00
4/7
6:09.67
5
16
Age Group 50-54
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
FREM
Glassman, Lucille
3:23.00
1/1
3:14.95
1
22
SRM
Bulman, Robin
3:27.74
2/4
3:24.49
2
19
DAM
Phalen, Jennifer
3:39.35
2/6
3:45.46
3
18
SMM
Viret, Kate
3:45.00
NS
NS
0
USF
Sullivan, Lynda
4:04.00
3/7
3:55.40
4
17
USF
Saylor, Alison
4:13.00
3/1
4:30.35
5
16
WCM
Asta, Lisa
5:30.00
4/2
5:40.73
6
15
Age Group 55-59
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TAM
Wheeler, Barbara
3:35.00
2/3
3:24.88
1
22
MAAC
Hodges, Jennifer
3:39.81
NS
NS
0
USF
Gerhan, Martha
3:45.00
2/7
3:55.17
2
19
USF
Zipp, Frederika
9:30.00
NS
NS
0
Age Group 60-64
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LOM
Cambra-Brungard, Jeanne
3:58.06
3/6
3:57.65
1
22
USF
Dunn, Audrey
5:00.00
4/5
5:01.08
2
19
Age Group 65-69
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Gettling, Janet
3:50.14
3/5
DQ
0
RHMS
Coholan, Annette
4:24.06
4/4
4:31.88
1
22
Age Group 70-74
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
STAN
Barnea, Daniela
3:48.00
3/4
3:53.63
1
22
DAM
Norris, Roswita
5:20.59
4/6
5:32.88
2
19
Age Group 85-89
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WCM
Hirsch, Ann
5:15.00
4/3
5:15.93
1
22
Key
DQ
Disqualified
<<< Previous Event
Next Event >>>
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home