Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2014 Pacific Masters Long Course Swimming Championships ( Fri, Jun 27, 2014 - Sun, Jun 29, 2014 )
Psych Sheet
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 24: Men 800 M Free
95 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Age Group 18-24
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SMM
Oto, Jillian
12:00.00
4/2
10:15.03
1
9
USF
Chan, Kristie
12:30.00
5/3
11:02.21
2
7
Age Group 18-24
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SMM
Jacobs, Bryant
9:30.00
1/6
9:20.23
1
9
LAMV
Thomas, Michael
10:16.00
1/2
10:36.22
2
7
Age Group 25-29
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SRM
Farnham, Kaelly
10:56.35
2/1
11:05.85
1
9
USF
Meissner, Rebecca
12:00.00
NS
NS
0
QSS
Fernandes, Sara
13:02.00
6/6
11:59.73
2
7
Age Group 25-29
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
USF
Litvak, Igor
12:30.00
5/6
13:55.64
1
9
Age Group 30-34
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BAC
Groskopf, Sarah
11:48.22
NS
NS
0
SMM
West, Meredith
12:23.61
5/4
12:39.93
2
7
RHMS
Rempe, Rachel
12:30.12
5/2
11:40.98
1
9
Age Group 30-34
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
FOG
Dahlz, Jd
9:08.00
1/4
9:08.56
1
9
USF
Timbrell, James
18:00.00
NS
NS
0
Age Group 35-39
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC36
Kalas, Pamela
10:40.00
1/8
10:31.97
1
9
USF
Letson, Mary
13:30.00
7/5
14:34.11
2
7
CHIC
Martinez, Heather
14:46.17
NS
NS
0
MEMO
Lindahl, Sarah
15:30.00
9/4
15:36.63
3
6
Age Group 35-39
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
USF
Donlon, Kevin
10:40.00
2/4
10:51.98
1
9
SMM
Garlie, Michael
10:54.71
2/7
NS
0
Age Group 40-44
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SMM
Elgaaen, Katie
10:53.45
2/6
11:13.76
1
9
USF
Edler, Monica
13:00.00
6/5
12:47.44
2
7
MELO
Santilhano, Michele
15:00.00
8/3
15:01.19
3
6
Age Group 40-44
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
USF
Niemi, Matt
9:18.33
1/5
9:38.58
1
9
TCAM
Stock, Kyle
13:55.80
7/6
14:11.41
2
7
Age Group 45-49
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SMM
Bjerknes, Wendy
11:11.23
3/5
11:20.00
1
9
SRM
Bulman, Robin
11:56.19
4/5
11:28.89
2
7
CRUZ
Bechhoefer, Marta
12:05.14
NS
NS
0
Age Group 45-49
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TOC
Veatch, Dan
9:30.00
NS
NS
0
VCM
Shaffer, Mike
9:35.59
NS
NS
0
MAM
Craven, Rob
11:23.00
NS
NS
0
Age Group 50-54
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MELO
Matena, Jana
10:54.30
2/2
10:36.80
1
9
WCM
Ward, Lisa
11:15.00
3/3
10:55.42
2
7
USF
Dornan, Gwen
11:50.00
4/4
11:46.65
4
5
USF
Gerhan, Martha
12:21.81
4/8
12:14.24
5
4
DAM
Phalen, Jennifer
12:45.64
5/8
12:49.75
6
3
DAM
Price, Patricia
13:00.00
6/4
11:44.23
3
6
Age Group 50-54
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
STAN
Phelan, Darren
9:28.19
1/3
NS
0
SMM
Coquillard, Moby
10:15.00
NS
NS
0
Age Group 55-59
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TOC
Meyer, Marguerite
10:32.00
1/7
10:31.41
1
9
SRM
Jaubert, Leslie
11:48.00
3/8
12:16.25
3
6
TOC
Quinn, Phyllis
12:33.49
5/1
12:35.22
4
5
MELO
Pinto, Rebecca
13:10.00
6/7
13:22.57
5
4
SMM
Kruse-Elliott, Kris
14:00.00
NS
NS
0
MEMO
Benjamin, Marcia
14:25.00
7/8
14:29.79
6
3
Age Group 55-59
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WCM
Volpp, Bryan
10:48.60
2/3
10:35.95
2
7
SRM
Hale, Dave
11:10.00
3/4
10:28.37
1
9
SMM
Kenny, Daniel
11:23.57
3/6
11:16.10
3
6
BAM
Shanks, Eric
13:04.00
6/2
13:26.56
4
5
MELO
Pinto, Harlan
13:19.50
6/1
13:34.42
5
4
USF
Vidano, Jim
15:00.00
8/6
13:53.13
6
3
MEMO
Tsugawa, Peter
15:00.00
8/5
14:30.40
7
2
USF
Lundgren, Steven
17:30.00
10/4
16:10.46
8
1
Age Group 60-64
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GOLD
Ogier, Danielle
12:30.77
NS
NS
0
UTAH
Kessinger, Katy
13:20.50
6/8
12:21.06
1
9
MELO
Strauss, Judy
13:41.81
NS
NS
0
SMM
Triest, Carol
13:55.00
7/3
13:52.23
2
7
QSS
Dobisz, Elizabeth
15:15.00
8/7
15:34.32
3
6
TCAM
Perry, Laurie
15:59.72
9/3
15:56.55
4
5
USF
Dunn, Audrey
16:00.00
9/6
16:17.85
5
4
USF
Petro, Susan
22:22.22
11/6
23:16.12
6
3
Age Group 60-64
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TOC
Ferroggiaro, Fred
10:45.00
2/5
10:43.20
2
7
MAM
Clemmons, Jim
11:05.50
2/8
10:52.37
3
6
USF
Virtue, Paul
11:36.00
NS
NS
0
SRM
Foreaker, Don
11:40.00
3/2
11:45.52
5
4
JAMM
Nelson, John
12:00.00
4/7
10:37.49
1
9
CALM
Pease, Bill
12:00.00
4/6
11:05.14
4
5
SMM
Elliott, Frank
12:12.12
4/1
11:53.96
6
3
USF
Moore, Michael
14:07.48
7/7
13:56.90
7
2
RHMS
Gloystein, James
15:00.00
8/4
14:32.54
8
1
USF
Kunihara, Daniel
22:00.00
11/3
15:48.86
9
0
Age Group 65-69
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TAM
Shoenberger, Linda
12:29.28
5/5
13:04.24
1
9
RHMS
Tevis, Maggie
16:00.00
9/2
15:56.48
3
6
TCAM
Parola, Sheryl
16:32.00
9/7
16:44.95
4
5
RHMS
Coholan, Annette
17:40.00
10/5
15:29.60
2
7
Age Group 65-69
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CRUZ
Wilson, Joel
10:35.00
1/1
10:47.97
1
9
PCCM
Ashford, Wes
11:47.00
3/1
11:42.45
2
7
SMM
Brown, Randy
12:33.33
5/7
11:52.75
3
6
USF
Sapirstein, Julian
13:00.00
6/3
11:56.74
4
5
SNM
Greenman, Larry
14:00.00
7/2
13:38.17
5
4
TCAM
Carter, Lawrence
15:26.95
8/8
15:33.75
6
3
USF
Ensor, Richard
18:00.00
10/3
NS
0
Age Group 70-74
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TCAM
Rodd, Gail
16:57.20
9/8
17:12.92
1
9
USF
Rose, Polly
30:22.00
11/2
25:39.52
2
7
Age Group 70-74
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
RHMS
Davis, Don
11:40.50
3/7
12:19.75
1
9
TCAM
Anning, William
16:56.40
9/1
17:58.96
2
7
USF
Freeman, Dale
19:00.00
NS
NS
0
USF
Sider, Gabriel
21:22.00
11/4
19:03.24
3
6
Age Group 75-79
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TOC
Van Horn, William
13:28.49
7/4
NS
0
SMM
Fasbender, Barry
14:07.67
7/1
14:31.54
1
9
DAM
Norris, Robert
15:09.81
8/2
15:26.05
2
7
Age Group 80-84
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WCM
Hirsch, Ann
19:00.00
10/6
18:19.78
1
9
USF
Bensu, Janet
21:32.16
11/5
21:50.42
2
7
Age Group 80-84
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WCM
Mayo, Robert
15:15.00
8/1
15:26.33
1
9
WCM
Morner, Stan
15:52.32
9/5
15:28.74
2
7
USF
Grohe, William
19:13.82
10/2
18:18.47
3
6
<<< Previous Event
Next Event >>>
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home