Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2014 PNA Champs and NW Zones ( Sat, Apr 12, 2014 - Sun, Apr 13, 2014 )
Psych Sheet
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 15: Mixed 50 Y Fly
104 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Age Group 18-24 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BWAQ
Boggs, Briley
27.61
12/8
28.04
2
7
LWM
King, Jordan
28.50
10/5
25.79
1
9
CWST
Lemke, Savannah
31.24
8/7
30.32
3
6
UC37
Oliszewski, Samantha
31.99
7/2
NS
0
OST
McCullough, Elyanna
32.10
7/7
31.42
4
5
WWUS
Barnick, Angela
32.42
7/1
32.90
5
4
WWUS
FitzGerald, Erin
33.42
6/8
33.59
6
3
WWUS
Hewitt, Emma
45.00
1/4
36.06
7
2
SARC
MacDonald, Kelsie
50.00
1/6
38.25
8
1
Age Group 18-24 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BWAQ
Cunningham, Tommy
24.50
13/5
23.98
1
9
DBST
Liedtke, Matthew
24.91
13/6
26.09
5
4
LWM
Chapman, Andy
25.80
13/2
24.89
3
6
PRO
Contreras Sandoval, Isaac
27.23
12/6
26.54
6
3
BWAQ
Stipek, Clinton
28.00
11/7
24.86
2
7
HMST
Ganz, Adam
28.00
11/2
25.87
4
5
ORCA
Chang, Mike
31.44
8/8
31.11
8
1
SVMS
Gomez Iriondo, Agustin
35.00
4/3
29.94
7
2
Age Group 25-29 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Oram, Lindsey
27.55
12/1
28.02
1
9
BWAQ
Bernstein, Heather
31.50
7/4
31.76
2
7
HMST
Best, Erin
33.00
6/2
32.39
3
6
ORCA
Darrah, Kelly
33.67
5/4
NS
0
YPKC
Ferber, Larissa
37.79
3/3
37.32
4
5
Age Group 25-29 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Chapman, Chris
23.11
13/4
NS
0
ORCA
Robertson, Ryan
27.00
12/3
26.48
1
9
DBST
Heaton, Jesse
29.00
10/1
29.09
3
6
LWM
Scott, Michael
29.80
9/2
29.07
2
7
Age Group 30-34 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
YPKC
Smith, Katy
30.50
8/5
30.08
1
9
UC36
Dees, Jillian
34.00
5/3
35.00
2
7
Age Group 30-34 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
HMST
Mozharov, Sergey
24.70
13/3
24.36
1
9
MUKY
Kanev, Teodor
29.66
9/6
28.99
2
7
UNAT
Block, Jonathan
33.00
6/6
33.09
3
6
Age Group 35-39 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CAC
Bradley, Sarah
32.56
6/5
31.11
1
9
LWM
Andersson, Claudia
37.99
3/2
33.86
2
7
SARC
Sundin, Caitlin
38.00
3/7
37.48
3
6
BAM
Browning, Lindsay
40.00
2/6
NS
0
MYM
Brumley, Sadie
45.00
1/5
41.16
4
5
BWAQ
Deaderick, Rachael
51.29
1/7
48.00
5
4
Age Group 35-39 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Cardoso, Rick
26.00
13/1
25.65
1
9
AKMS
Olson, Nathan
26.80
12/5
25.72
2
7
MUKY
Henriksen, Martin
27.50
12/7
26.57
3
6
BWAQ
Bush, Gabe
28.15
11/8
28.04
4
5
DBST
Cox, Gary
29.00
10/8
28.37
5
4
Age Group 40-44 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Moorhead, Amy
28.83
10/7
29.30
1
9
BAM
Reimer, Shelley
31.50
7/5
31.60
3
6
MUKY
Polidori, Wendy
31.65
7/6
31.51
2
7
BAM
Gende, Gretchen
37.80
3/6
37.49
4
5
SVMS
Aspen, Anne
42.62
2/8
43.77
5
4
Age Group 40-44 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
YPKC
Hagedorn, Chad
28.02
11/1
27.98
1
9
TACM
Castle, Matt
29.11
9/5
28.60
2
7
ORCA
Gonzalez, George
32.80
6/3
32.90
3
6
BWAQ
Lo, Eddie
35.47
4/7
NS
0
Age Group 45-49 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MUKY
Hansen, Setsuko
32.48
7/8
32.64
1
9
LWM
Olsen, Kris
33.35
6/1
34.20
3
6
HMS
Buehler, Paige
34.90
5/7
33.55
2
7
BWAQ
Marrs, Susan
35.60
4/1
37.89
5
4
MUKY
Marsh-Limm, Margo
37.00
3/4
34.85
4
5
Age Group 45-49 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
DBST
Winter, Doug
27.50
12/2
27.41
1
9
LWM
Smith, Bryan
27.75
11/4
28.13
3
6
LWM
Porter, Michael
28.00
11/6
27.49
2
7
LWM
Martin, Rob
28.30
10/4
28.72
4
5
MUKY
McCarty, David
28.55
10/6
NS
0
SVMS
Methner, Bradly
39.30
3/8
38.03
5
4
Age Group 50-54 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BWAQ
Courtney, Zena
31.00
8/2
30.61
1
9
LWM
Voss, Julie
33.26
6/7
35.15
3
6
NEO
Dillan, Gloria
34.12
5/2
34.31
2
7
NEO
Diddams, Margaret
35.36
4/2
NS
0
BAM
McFarland, Cestjon
46.23
1/3
43.75
4
5
LWM
Underbrink, Mary
51.14
1/2
46.32
5
4
Age Group 50-54 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BWAQ
Stauffer, Matt
25.90
13/7
27.40
1
9
YPKC
Steenbeeke, Alain
27.90
11/5
27.84
2
7
LWM
Elander, Blair
28.00
11/3
30.09
5
4
OREG
Boone, Lou
29.17
9/3
29.51
3
6
GLAD
Wilwerding, Geoff
30.14
8/4
29.86
4
5
LWM
Praeger, Wade
32.50
6/4
30.46
6
3
ORCA
Sonoda, Rod
35.00
4/4
36.04
7
2
TACM
Stevens, Thomas
1:00.00
1/8
54.95
8
1
Age Group 55-59 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NEO
Lippold, Mary
34.00
5/6
32.99
1
9
LWM
Jaeger, Dawn
35.00
5/1
34.16
2
7
BWAQ
White, Mary Ann
35.00
4/5
36.02
4
5
LCNM
Hair, Margaret
37.59
3/5
35.19
3
6
Age Group 55-59 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BWAQ
Magnussen, Brian
28.60
10/2
28.62
1
9
BWAQ
Freeborn, Stephen
29.10
9/4
30.92
4
5
EMS
Cary, Dale
29.99
9/7
29.74
2
7
SAM
Hegge, Kevin
30.00
9/8
30.05
3
6
SARC
Keller, John
31.42
8/1
32.48
6
3
VMST
Sheahan, Dan
31.53
7/3
32.42
5
4
HMS
Tedrow, Allen
42.58
2/1
38.69
7
2
Age Group 60-64 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Davis, Charlotte
31.00
8/6
30.85
1
9
BWAQ
Blackburn, Jean
40.24
2/2
40.71
2
7
Age Group 60-64 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
YPKC
Hannula, David
26.50
13/8
26.47
2
7
LWM
Colella, Rick
26.56
12/4
26.44
1
9
BAM
Baker, John
30.00
9/1
31.17
3
6
HMST
Burge, John
39.51
2/4
43.44
4
5
Age Group 65-69 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Rousseau, Sandi
36.50
4/8
36.31
2
7
BC
LeClercq, Toni
38.29
3/1
36.09
1
9
HMS
Magee, Carolyn
41.00
2/7
44.42
3
6
Age Group 65-69 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
DBST
Wright, Larry
28.50
10/3
28.99
1
9
TACM
Monohon, Paul
34.00
5/5
32.98
3
6
HMS
Dick, Bill
35.00
5/8
32.56
2
7
BAM
Voegtlen, Barney
35.00
4/6
36.06
4
5
TACM
Thompson, Doug
40.00
2/5
40.54
5
4
Age Group 70-74 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Ward, Joy
40.00
2/3
38.73
1
9
Age Group 70-74 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
YPKC
Pilger, Robert
30.90
8/3
NS
0
Age Group 80-84 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
HMS
Bevier, Jack
52.77
1/1
45.00
1
9
<<< Previous Event
Next Event >>>
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home