Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2013 PNA Champs ( Sat, Apr 13, 2013 - Sun, Apr 14, 2013 )
Psych Sheet
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 18: Mixed 100 Y Breast
107 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Rank
Club
Swimmer
Age
Group
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
1
LWM
Yung, Cejih
25-29
58.64
14/4
57.89
1
13
2
LWM
Conroy, Chris
25-29
1:01.43
14/5
1:00.65
2
11
3
BWAQ
Nitz, Jesse
30-34
1:02.00
14/3
59.48
1
13
4
HMST
Charles, Jordan
25-29
1:03.00
14/6
1:03.33
3
10
5
UNAT
Carlson, Ethan
18-24
1:03.99
14/2
NS
0
6
BC
Jordan, Richard
25-29
1:04.99
14/7
DQ
0
7
LWM
Dinkel, Paloma
25-29
1:07.13
14/1
1:06.70
1
13
8
OREG
Allender, Patrick
50-54
1:07.68
14/8
1:06.40
1
13
9
UNAT
Esko, Kevin
45-49
1:08.00
13/5
1:09.42
2
11
9
OST
Stearnes, Baylor
18-24
1:08.00
13/3
1:10.46
1
13
9
BAM
Goessman, J
45-49
1:08.00
13/4
NS
0
9
UNAT
Hettich, Mike
45-49
1:08.00
13/6
NS
0
13
LWM
Fabian, Richard
45-49
1:08.51
13/2
1:09.63
3
10
14
HMST
Mangan, Natascha
18-24
1:10.00
13/1
1:09.45
1
13
14
OREG
Waud, Timothy
45-49
1:10.00
13/7
1:09.72
4
9
14
BWAQ
Brayman, Brook
35-39
1:10.00
13/8
1:10.33
1
13
17
SSMS
Norman, Charles
45-49
1:10.11
12/4
NS
0
18
LWM
Phillips, Daniel
50-54
1:11.00
12/3
1:07.75
2
11
18
IST
Gevers, Willy
50-54
1:11.00
12/5
1:11.74
3
10
20
OREG
Howell, Richard
50-54
1:11.22
12/6
NS
0
21
BWAQ
Smith, Daniel
50-54
1:11.38
12/2
1:13.09
7
6
22
LWM
Lautman, Chris
55-59
1:11.72
12/7
1:12.09
1
13
23
OREG
Washburne, Brent
50-54
1:11.93
12/1
1:12.61
4
9
24
YPKC
Seibert, Richard
45-49
1:12.00
12/8
1:08.85
1
13
24
TCAC
Haynie, Carl
50-54
1:12.00
11/4
1:13.10
8
5
26
LWM
Miller, Aaron
25-29
1:12.44
11/5
1:12.01
5
8
27
GLAD
Tourigny, Brittany
25-29
1:12.49
11/3
NS
0
28
LWM
Busch, Ralph
55-59
1:12.50
11/2
1:12.87
2
11
28
LWM
Shimabukuro, Ryan
35-39
1:12.50
11/6
NS
0
30
OREG
Faith, Jennifer
30-34
1:13.00
11/7
1:13.63
1
13
30
LWM
Porter, Michael
45-49
1:13.00
11/1
1:13.75
5
8
32
HMST
Baker, Catherine
18-24
1:13.38
11/8
1:10.24
2
11
33
WWUS
Alcantar, Eduardo
18-24
1:14.00
10/4
1:11.21
2
11
34
OREG
Hathaway, David
50-54
1:14.10
10/5
1:12.90
5
8
35
BAM
Baker, John
60-64
1:14.16
10/3
1:13.18
1
13
36
BC
Bogachus, Brett
25-29
1:14.57
10/6
NS
0
37
YPKC
Bosselmann, Chip
50-54
1:15.00
10/2
1:13.07
6
7
37
UNAT
Dolven, Eric
45-49
1:15.00
10/7
1:17.37
7
6
37
BWAQ
Lo, Eddie
40-44
1:15.00
10/1
1:20.77
2
11
40
LWM
Pearson, Jay
50-54
1:15.22
10/8
1:15.64
9
4
41
OST
McCullough, Elyanna
18-24
1:15.51
9/4
1:13.36
3
10
42
BWAQ
Patterson, Tyler
45-49
1:15.72
9/5
1:15.85
6
7
43
EMS
Cary, Dale
55-59
1:15.99
9/3
1:14.03
3
10
44
BC
Chang, Marisa
25-29
1:16.00
9/6
1:16.24
2
11
45
GLAD
Austin, David
35-39
1:16.10
9/2
1:12.98
3
10
46
ORCA
Roberts, Curtis
30-34
1:18.20
9/7
NS
0
47
YPKC
Peterson, Steven
65-69
1:18.30
9/1
1:20.57
1
13
48
ORCA
Lasersohn, Jim
45-49
1:18.83
9/8
1:19.96
8
5
49
MYM
Underbrink, Dan
55-59
1:19.13
8/4
1:21.29
4
9
50
LWM
Van Pelt, Darren
40-44
1:19.70
8/5
1:17.34
1
13
51
HMST
Vandever, Scott
35-39
1:20.00
8/6
1:10.72
2
11
51
SVMS
Allen, Jon
50-54
1:20.00
8/3
1:20.77
10
3
53
BWAQ
Bateman, Casey
18-24
1:20.25
8/2
1:23.29
5
8
54
DBST
Timmons, Jack
50-54
1:20.43
8/7
1:26.27
12
1
55
DBST
Johansson, Hanna
45-49
1:23.00
8/1
1:22.00
1
13
56
NEO
Huckabee, John
50-54
1:23.53
8/8
1:27.48
13
0
57
SSMS
Schulz, Tom
40-44
1:23.76
7/4
NS
0
58
CAN
Lauzon, Chantal
35-39
1:23.77
7/5
1:21.60
1
13
59
WWUS
McKiernan, Alex
18-24
1:24.00
7/3
1:21.01
4
9
60
OREG
Bruce, Bob
65-69
1:24.10
7/6
1:22.88
2
11
61
BAM
Sawyer, Dennis
65-69
1:24.19
7/2
DQ
0
62
HMST
Winans, Amanda
30-34
1:24.90
7/7
1:23.92
2
11
63
SSMS
Sondgroth, Tracey
40-44
1:25.00
7/1
1:19.91
1
13
63
LWM
Dennison, Ann
45-49
1:25.00
7/8
1:28.15
3
10
65
TACM
Frampton, James
65-69
1:25.42
6/4
1:27.58
3
10
66
TACM
McMullen, Kate
30-34
1:27.35
6/5
NS
0
67
SVMS
Ness, Kerry
40-44
1:28.00
6/3
1:25.76
3
10
67
DBST
Brooks, Kathleen
25-29
1:28.00
6/6
1:27.30
3
10
69
OST
Antilla, Kristine
40-44
1:29.00
6/2
1:31.27
3
10
70
OREG
Gettling, Janet
60-64
1:29.67
6/7
1:28.32
1
13
71
BWAQ
Boyer, Graham
25-29
1:30.00
5/4
1:08.79
4
9
71
BWAQ
Kennedy, Keith
50-54
1:30.00
5/6
1:25.01
11
2
71
SARC
MacDonad, Kelsie
18-24
1:30.00
6/1
1:26.41
6
7
71
BWAQ
Wellock, Kimbra
35-39
1:30.00
5/8
1:26.73
2
11
71
OST
Speir, Kris
45-49
1:30.00
6/8
1:27.49
2
11
71
SARC
Beirne, Katherine
40-44
1:30.00
5/3
1:29.93
2
11
71
BWAQ
White, Mary Ann
50-54
1:30.00
5/1
1:30.06
2
11
71
OST
Garrison, Abigail
25-29
1:30.00
5/2
1:30.39
4
9
71
UNAT
Peugh, Benton
65-69
1:30.00
5/7
NS
0
71
ORCA
Sonoda, Rod
50-54
1:30.00
5/5
NS
0
81
OREG
Andrade, Julie
50-54
1:31.00
4/4
1:29.52
1
13
82
SSMS
Kassen, Elizabeth
60-64
1:33.00
4/5
1:34.14
3
10
83
NEO
Raynolds, William
55-59
1:35.00
4/3
1:28.81
5
8
83
ORCA
Ikeda, Paul
50-54
1:35.00
4/2
1:30.57
14
0
83
NEO
Hope, Carolyn
40-44
1:35.00
4/6
1:33.88
5
8
86
BAM
Carruthers, Kate
60-64
1:35.10
4/7
1:33.79
2
11
87
MYM
Brumley, Sadie
35-39
1:37.46
4/1
1:36.86
5
8
88
BAM
Footh, Sarah
50-54
1:38.40
4/8
NS
0
89
SVMS
Zappone, Peggy
50-54
1:39.00
3/4
NS
0
90
NEO
Davis, Katherine
18-24
1:39.56
3/5
1:34.61
7
6
91
HMST
Phillips, Alex
25-29
1:40.00
3/6
1:15.47
6
7
91
BWAQ
Johnson, Diana
40-44
1:40.00
3/3
1:32.23
4
9
93
NEO
Burris, Mary
45-49
1:43.72
3/2
1:48.95
4
9
94
SARC
Sundin, Caitlin
35-39
1:44.00
3/7
1:36.17
4
9
95
SVMS
Blank, Beth
35-39
1:45.00
3/8
1:28.04
3
10
95
SVMS
Mohler, Craig
55-59
1:45.00
2/5
1:35.26
6
7
95
UNAT
Truong, Dominique
70-74
1:45.00
2/4
1:42.09
1
13
95
BWAQ
Gormley, Bryan
45-49
1:45.00
3/1
1:46.38
9
4
99
SARC
Swanberg, Anna
30-34
1:50.00
2/3
1:39.28
3
10
99
OREG
Thayer, George
75-79
1:50.00
2/6
1:47.07
1
13
101
BWAQ
Piennett, Cindy
55-59
1:50.26
2/2
1:53.82
1
13
102
BWAQ
Kinlen, Patrick
60-64
2:00.00
2/7
2:02.37
2
11
102
CAAT
Goldberg, Jennie
55-59
2:00.00
2/1
DQ
0
104
OREG
Helm, Charlie
55-59
2:05.00
2/8
2:12.39
7
6
105
NEO
Kavadas, Janet
80-84
3:45.00
1/4
3:21.01
1
13
106
UNAT
Zapata, Luis
40-44
4:30.00
1/3
2:41.36
4
9
106
DBST
Breit, Joseph
55-59
4:30.00
1/5
DQ
0
Key
DQ
Disqualified
<<< Previous Event
Next Event >>>
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home