Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2013 Colonies Zone SCY Championship ( Fri, Apr 19, 2013 - Sun, Apr 21, 2013 )
Psych Sheet
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 52: Men 100 Y Fly
69 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Rank
Club
Swimmer
Age
Group
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
1
SVY
Rees, Greg
40-44
52.97
9/4
54.21
1
9
2
AGUA
Lennox, Douglas
25-29
53.00
9/5
NS
0
3
VMST
Barley, Adam
30-34
54.50
9/3
53.64
2
7
4
ANCM
Roddin, Jeffrey
40-44
54.63
NS
0
5
CHRM
Austin, John
18-24
55.00
9/6
56.34
1
9
6
AGUA
Frame, Patrick
25-29
55.64
9/2
1:00.82
2
7
7
AGUA
Mulloy, Anthony
25-29
55.80
9/7
NS
0
8
DCAC
Williams, Neill
45-49
55.82
9/1
56.31
1
9
9
GMUP
Williams, Stuart
30-34
55.99
9/8
53.45
1
9
10
SVY
Gross, Jeremy
40-44
56.54
8/4
56.98
3
6
11
DCAC
Harvey, Todd
30-34
56.76
8/5
55.71
3
6
12
PALM
Rutledge, Mark
45-49
57.00
8/3
NS
0
13
TERR
Doane, Michael
40-44
57.18
8/6
56.03
2
7
14
TERR
Goodison, Michael
40-44
57.78
8/2
59.34
4
5
15
SPRY
Wong, Peter
25-29
58.52
8/7
58.25
1
9
16
FXCM
Avery, Benjamin
18-24
59.37
8/1
DQ
0
17
DCAC
Dever, Frederick
45-49
59.62
8/8
59.74
3
6
18
FXCM
Schutzmeister, Scott
45-49
1:00.00
7/4
59.91
4
5
18
FXCM
Zoltick, Martin
50-54
1:00.00
7/5
1:02.60
1
9
20
SVY
McGuire, James
45-49
1:00.30
7/3
58.78
2
7
21
FXCM
DeHart, Morgan
18-24
1:00.99
7/6
1:00.49
2
7
22
FXCM
Dean, Nathan
35-39
1:01.10
7/2
1:00.80
1
9
23
VMST
Holland, Dave
45-49
1:01.18
7/7
NS
0
24
OWS
Toedter, Robert
40-44
1:01.20
7/1
NS
0
25
ALEX
Taylor, Tim
25-29
1:01.27
7/8
1:04.71
3
6
26
ALEX
Jent, Daniel
35-39
1:01.92
6/4
1:03.16
2
7
27
SVY
Dryburgh, Andrew
30-34
1:02.00
6/5
1:00.19
5
4
28
TERR
Strahota, Jeffrey
30-34
1:02.10
6/3
59.51
4
5
29
UNAT
Verma, Raj
35-39
1:02.20
6/6
1:03.41
3
6
30
GERM
Tomson, Farol
40-44
1:02.32
6/2
1:05.57
6
3
31
FINS
Kannegieser, Robert
55-59
1:02.40
6/7
1:00.34
1
9
31
1776
Reilly, Jeff
50-54
1:02.40
6/1
1:03.41
2
7
33
FXCM
Ellis, Brian
45-49
1:02.60
6/8
1:02.63
5
4
34
ANCM
Conze, Dietrich
40-44
1:02.72
5/4
NS
0
35
ALEX
Jaskot, Brian
30-34
1:03.00
5/5
1:04.70
6
3
35
DCAC
Bockius, Ted
45-49
1:03.00
5/3
NS
0
35
1776
Hemmerle, Jamie
55-59
1:03.00
5/6
NS
0
38
VMST
Harris, Gregory
45-49
1:03.39
5/2
NS
0
39
UNAT
Hellmann, Ralph
50-54
1:04.00
5/7
1:03.70
3
6
40
FINS
Unangst, Ted
30-34
1:04.30
5/1
NS
0
41
MERR
McGough, Tim
55-59
1:04.90
5/8
1:01.95
2
7
42
GERM
Golden, Scott
45-49
1:05.00
4/4
1:04.31
6
3
42
GERM
Baudler, Dean
18-24
1:05.00
4/2
1:06.29
3
6
42
AGUA
Kayupov, Arman
25-29
1:05.00
4/3
NS
0
42
CPAC
Minnick, Jonathan
30-34
1:05.00
4/5
NS
0
42
FXCM
Xu, Allen
25-29
1:05.00
4/6
NS
0
47
UNAT
Ellis, Joel
55-59
1:05.37
4/7
1:05.32
3
6
48
DCAC
Richard, Jean-Philippe
35-39
1:05.50
4/1
NS
0
49
NCYM
Nakahodo, Sidney
35-39
1:05.85
4/8
1:04.13
4
5
50
SVY
Harrop, Jim
40-44
1:06.00
3/4
1:02.48
5
4
51
PAFC
Morozin, Joseph
50-54
1:08.00
3/5
1:04.09
4
5
51
1776
Dougherty, Steve
60-64
1:08.00
3/3
1:08.71
1
9
53
CMYM
Hinz, Brian
35-39
1:08.20
3/6
NS
0
54
RMST
Spanhak, Karl
30-34
1:08.36
3/2
1:07.50
7
2
55
MACH
Earls, James
50-54
1:10.00
3/1
NS
0
55
DCAC
Sigward, Dustin
25-29
1:10.00
3/7
NS
0
57
DCAC
Saxvik, Michael
30-34
1:11.43
3/8
NS
0
58
GERM
Walters, Mark
60-64
1:14.00
2/4
1:11.39
2
7
59
AGUA
Kolonkowski, Bob
65-69
1:15.84
2/5
1:18.60
1
9
60
1776
Kremzier, James
65-69
1:30.00
2/3
NS
0
61
VMST
Gaulrapp, Edward
70-74
1:30.22
2/6
1:29.95
1
9
62
RMST
Paulson, Laurence
60-64
1:30.91
2/2
1:27.72
3
6
63
PAFC
Platt, Jay
65-69
1:32.00
2/7
1:27.79
2
7
64
HAYS
Cook, Richard
60-64
1:32.40
2/1
NS
0
65
GOLD
Hamada, Ahmed
70-74
1:32.63
2/8
1:30.47
2
7
66
DCAC
Smith, Fraser
55-59
1:34.00
1/4
1:51.20
4
5
67
GERM
Golden, Roger
70-74
1:39.70
1/5
1:42.26
3
6
68
MARY
Shannon, Toby
60-64
1:44.00
1/3
1:40.42
4
5
69
VMST
Scott, Richard
75-79
2:30.00
1/6
NS
0
Key
DQ
Disqualified
<<< Previous Event
Next Event >>>
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home