Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
MSA National Championships 2023 ( Tue, Apr 18, 2023 - Sat, Apr 22, 2023 )
Psych Sheet
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 15: Mixed 200 M Back
135 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Age Group 18-24 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
NHS
Sparks, Natalie
2:50.00
15/3
2:49.14
1
VMP
Green, Alexia
3:30.00
10/6
3:08.77
2
THV
Wilson, Victoria
4:00.00
7/8
3:55.72
3
Age Group 25-29 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
WSF
Munks, Carys
2:31.00
1/8
5:07.20
4
VMP
Bond, Brianna
2:44.45
16/7
2:45.37
2
NCA
Bowden, Kelly
2:55.50
14/4
2:43.63
1
VML
Kasif, Selin
3:18.00
12/7
3:08.39
3
Age Group 25-29 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
WSF
Burt, James
3:40.00
8/5
3:50.71
1
WSF
Broadway, Dylan
3:54.00
7/6
4:11.81
2
Age Group 30-34 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
WCM
Anderson, Katya
2:45.00
15/4
2:41.64
1
VGS
Brennan, Sophie
2:55.00
15/2
2:51.26
2
VGV
Lucchesi, Anna
2:55.00
15/8
2:52.47
3
TDP
Cochrane, Lucy
2:59.85
14/7
2:58.18
4
NCA
Meek, Belinda
3:25.00
10/4
3:13.25
5
NBT
Skulander, Annika-Lee
4:03.79
6/5
4:05.78
6
Age Group 30-34 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
NCX
Goddard, Richard
2:33.00
17/8
2:30.47
2
THB
Castelyn, Donovan
2:40.00
16/3
2:28.33
1
Age Group 35-39 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
NMR
Sakurovs, Alison
3:10.40
13/3
3:05.53
1
VPP
Siedlaczek, Ania
3:26.34
10/5
3:16.71
2
NCA
Haddad, Suzie
3:34.00
9/3
3:38.79
3
Age Group 35-39 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
QGF
Cowan, Andrew
2:20.00
17/4
2:26.21
2
NHS
Reynolds, Cameron
2:21.42
17/5
2:18.11
1
NBT
McDonald, Mark
3:20.00
11/6
3:06.11
3
Age Group 40-44 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
NTN
Merenda, Elizabeth
2:40.51
16/6
2:44.60
1
VDC
Lorimer, Shannon
2:58.00
14/6
NS
VBS
Mikulchik, Zhenya
2:58.50
14/2
2:52.99
2
VGV
Dainton, Nicole
3:12.00
13/2
NS
QRL
Mas, Claire
3:14.59
13/8
3:14.01
4
WSG
Pesci, Danielle
3:20.00
12/8
NS
TDP
Grey, Melanie
3:30.00
10/2
3:26.33
5
VMP
Goss, Anna
3:32.00
9/5
3:08.17
3
NCA
Lawrence, Laura
4:40.00
4/2
3:50.52
6
QRB
Whiting, Julie
5:30.00
3/7
NS
WSF
Duggin, Rachel
5:40.00
2/3
5:47.98
7
Age Group 40-44 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
NHS
Jones, Daniel
2:23.00
17/3
2:28.14
1
VGS
Patrick, Todd
2:45.55
15/5
2:45.86
2
NTN
Gruber, Kurt
2:58.00
14/3
3:10.88
4
SAT
Brett, Alex
3:15.00
12/2
3:03.56
3
Age Group 45-49 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
WRK
van der Wel, Ingrid
2:55.00
15/7
2:52.30
1
TDP
Parker, Heather
3:05.10
14/8
3:05.72
2
VMV
Kerr, Nicky
3:15.00
12/5
3:08.62
3
NCA
Currie, Julia
3:35.00
9/6
3:10.32
4
NTN
Lane, Kylie
3:35.00
9/2
3:28.69
5
NML
Samojlowicz, Carolyn
4:10.00
6/1
4:03.35
6
THB
Brett, Kirsten
4:15.00
5/5
4:16.76
7
Age Group 45-49 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
NPN
MacKay, Stuart
2:33.00
17/1
2:31.79
1
QPB
Hutchins, Dion
2:36.00
16/4
NS
VGS
Webb, Kodie
2:53.00
15/6
2:49.07
3
VDC
Johnson, Brad
3:14.00
13/1
2:38.29
2
Age Group 50-54 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
WOP
Trenaman, Rachel
3:15.00
12/3
3:13.76
1
NBT
Blamires, Megan
3:28.00
10/3
3:25.34
3
TAC
Lain, Jennifer
3:35.00
9/7
3:23.25
2
VMP
Effiong, Kirsty
3:50.00
8/8
3:27.12
4
QNA
Hussey, Liqun
4:16.26
5/3
4:26.11
5
VDC
Ritchie, Primrose
6:00.00
2/8
5:27.96
6
Age Group 50-54 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
TAC
Walker, Brent
2:36.50
16/5
2:34.30
1
NBT
Halicek, Bradley
2:42.00
16/2
2:37.67
2
VVM
Braun, Frank
2:44.68
16/1
2:44.28
3
VVM
Langfeldt, Juergen
2:45.00
16/8
NS
Age Group 55-59 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
SAM
Beaver, Sharon
2:55.00
15/1
2:56.08
2
VDC
Byron, Sarah
3:05.00
14/1
2:50.48
1
VMV
Spurling, Danielle
3:15.00
12/6
3:08.56
3
NTN
Burgess, Katrina
3:19.00
12/1
3:14.94
5
TAC
Henderson, Anne
3:20.00
11/5
3:10.60
4
NTS
Reid, Patricia
3:30.00
10/8
NS
NMR
Murray, Kylee
3:46.29
8/7
3:32.62
6
NBT
Michels, Kerry-Ann
4:08.00
6/7
4:00.62
7
QRC
Padro, Trudy
4:25.00
5/2
4:11.79
8
Age Group 55-59 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
NET
Lemmon, Paul
2:25.00
17/6
NS
QUQ
Banks, Martin
2:30.00
17/2
2:31.13
1
VBL
Dole, Cameron
3:10.00
13/5
3:03.57
2
NPN
Fraser, Darren
3:15.00
12/4
3:07.03
3
QTA
Cussen, Bindi
3:30.00
10/7
3:09.33
4
NWG
Johnson, Paul
3:40.00
8/3
3:23.12
5
Age Group 60-64 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
VMV
Dickey, Janette
3:12.00
13/7
3:06.54
1
TAC
Lucas, Penny
3:20.85
11/7
3:12.37
2
QRT
Churchill, Meryl
3:25.00
11/8
3:27.13
3
CDW
Stirrat, Jacinta
3:50.00
8/1
NS
NML
Macdonald, Suzanne
3:50.35
7/4
3:45.95
4
Age Group 60-64 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
VMP
Wilson, Robert
3:20.00
11/3
3:21.45
1
NHS
Sugden, Scott
3:30.00
10/1
3:30.35
3
VCS
Chaplin, Greg
3:35.00
9/1
3:26.13
2
Age Group 65-69 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
VMV
Rodgers, Leigh
2:58.00
14/5
2:59.77
1
TLC
Brown, Christine
3:20.00
11/4
3:13.38
2
WCM
Swire-Thompson, Susan
3:20.50
11/2
3:24.47
4
QMM
Kenny, Linda
3:21.00
11/1
3:18.14
3
QCT
Bradley, Gay
3:55.00
7/7
NS
VMV
Spencer-Gardner, Carol
4:01.00
6/4
4:07.81
6
THB
Redgrove, Fiona
4:04.00
6/3
NS
QNA
Tucker, Adele
4:15.00
6/8
4:07.25
5
TLC
Bailey, Kay
4:15.00
5/4
4:12.96
7
NSP
Noake, Jane
4:40.00
4/6
4:28.05
8
QNA
Shields, Jacky
5:00.00
4/8
4:32.17
9
CDW
Tauschke, Pauline
5:20.60
3/1
5:21.22
10
Age Group 65-69 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
NWG
Wozniak, Tony
3:07.00
13/4
3:07.59
1
QNA
Bott, Greg
3:31.00
9/4
3:36.34
3
QNA
Tucker, Ian
3:40.00
9/8
3:28.98
2
TTL
Hill, Lou
3:58.00
7/1
4:05.43
4
NBT
Rust, Chris
4:25.00
5/7
4:13.37
5
Age Group 70-74 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
NWG
Earp, Marilyn
3:45.00
8/6
NS
QBN
Clarkson, Tracy
3:46.00
8/2
3:40.20
1
VDC
Moore, Margie
3:52.00
7/5
3:49.21
3
NML
Bradshaw, Jan
3:55.00
7/2
3:41.37
2
TDP
Winzenberg, Wendy
4:05.00
6/2
3:55.96
4
THB
Adams, Judith
4:33.36
4/4
4:32.97
5
TDP
Brack, Marilyn
5:15.00
3/6
NS
NRY
Rubin, Helen
6:00.00
2/1
6:06.75
6
Age Group 70-74 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
TTS
Slugocki, Maciej
3:10.68
13/6
3:16.84
1
QUQ
Taylor, Don
3:40.00
8/4
3:32.87
2
NMR
Johnston, Ian
5:35.00
2/5
5:19.77
3
TLC
Towers, John
6:15.00
1/4
DQ
Age Group 75-79 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
VPP
Montague, Rosa
3:53.03
7/3
3:55.32
1
NWG
Wilkinson, Violet
4:17.00
5/6
4:20.70
2
NCA
Cooke, Annie
4:40.00
4/3
4:21.32
3
NWG
Campbell, Helen
5:00.00
3/4
4:46.01
4
TLC
Timperon, Ruth
5:30.02
2/4
NS
QNA
Besser, Anne
5:55.00
2/2
5:50.59
5
Age Group 75-79 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
SAT
Brett, Laurance
4:05.00
6/6
4:01.78
1
TTL
Tillema, Mendelt
4:35.00
4/5
4:31.07
3
VMV
Stanton, John
4:40.00
4/7
4:23.84
2
CDW
Magin, Robert
5:13.00
3/3
4:57.47
4
CDW
Ludvigsen, Neil
5:15.00
3/2
5:17.14
5
NWG
Campbell, Graham
5:45.00
2/6
5:23.02
6
Age Group 80-84 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
NSA
Saviane, Anita
4:33.00
5/8
4:31.61
1
QNA
Hill, Lois
4:48.00
4/1
4:50.10
2
CDW
Hristova, Valerie
6:20.00
1/3
5:49.57
3
VMV
Gregory, Judith
6:50.85
1/7
5:50.75
4
Age Group 85-89 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
QBB
Yates, Pauline
5:05.00
3/5
5:22.57
1
NPM
Jopling, Margaret
6:00.00
2/7
5:58.44
3
CDW
Roberts, Maggie
6:18.00
1/5
DQ
SMR
Pearce, Barbara
6:23.00
1/6
5:42.97
2
THB
Speed, Anne
7:30.43
1/1
NS
Age Group 85-89 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
NWY
Brown, George
6:24.00
1/2
7:07.97
1
Age Group 90-94 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
VDC
Dickey, Dorothy
5:20.00
3/8
5:16.83
1
Age Group 90-94 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
VMV
Galvin, Patrick
4:25.00
5/1
4:23.91
1
Key
DQ
Disqualified
<<< Previous Event
Next Event >>>
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home