Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2022 Colonies Zone & NE-LMSC SCM Championships ( Fri, Dec 9, 2022 - Sun, Dec 11, 2022 )
Psych Sheet
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 36: Men 100 M Free
81 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Age Group 18-24
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GBM
Ferris, Alex
1:07.06
6/1
1:13.23
1
17
Age Group 25-29
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WAM
Alonte, Christian
53.71
8/6
56.40
1
17
UC02
Wang, Joe
57.00
8/2
57.35
2
15
LYMT
Bonnabeau, Nick
1:00.00
7/4
59.16
3
14
BOSMS
Weis, Jason
1:02.59
7/1
1:05.30
5
12
UC02
Durepo, Dane
1:15.00
4/7
1:04.23
4
13
WAM
Boersma, Martin
1:30.00
2/5
NS
0
Age Group 30-34
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LYMT
Fei, David
56.00
8/3
1:00.73
3
14
TERR
Laplante, Brett
57.20
8/9
58.85
1
17
MWM
Pope, Ryan
1:00.01
7/7
59.54
2
15
NEM
Bimmler, Paul
1:09.23
5/5
NS
0
Age Group 35-39
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MIT
Nilsson, Eric
52.35
8/5
53.81
1
17
SWMR
Card, Mathew
56.00
8/8
56.42
2
15
TERR
OLoughlin, Jonathan
1:02.10
7/2
1:03.66
3
14
CONN
Duguay, Robert
1:11.75
5/7
1:07.45
4
13
Age Group 40-44
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC05
Marchand, Jeremy
58.95
8/1
59.36
1
17
TERR
Strahota, Jeffrey
59.95
7/5
1:00.31
2
15
PITY
Plankey II, Christopher
1:12.00
5/8
1:03.54
3
14
WAM
Cude, Craig
1:12.00
5/2
1:09.29
4
13
Age Group 45-49
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GSP
Phillips, Tom
55.87
8/7
58.06
1
17
CRM
Doucet, Douglas
1:04.04
7/10
1:00.69
2
15
UMAS
Albertson, Craig
1:04.50
NS
0
TNYA
Wehmann, Kurt
1:04.88
6/4
NS
0
GSP
Edsall, Tyler
1:05.07
6/8
1:06.62
5
12
GSP
Ohman, Niclas
1:07.35
6/10
1:01.53
3
14
UC02
Chicoski, James
1:09.33
NS
0
UC02
Fusi, Kevin
1:09.90
5/6
1:06.53
4
13
GBM
Cloitre, Christophe
1:15.45
4/8
1:13.69
6
11
WAM
Paul, Shawn
2:00.00
2/10
1:52.94
7
10
Age Group 50-54
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MESC
Waldfried, Carlo
59.50
8/10
1:00.47
1
17
SWMR
Duru, Kaan
1:02.09
7/8
NS
0
KFAC
O'Brien, Douglas
1:02.53
7/9
1:04.64
3
14
SRPM
Blank, Adam
1:05.00
6/7
1:04.52
2
15
PITY
Snowise, Mark
1:12.00
5/3
1:07.56
4
13
SCY
Quelch, Dennis
1:12.78
5/9
1:12.56
6
11
CONN
Miller, Brian
1:13.00
5/1
1:11.77
5
12
SCY
Dwyer, James
1:15.00
4/4
1:16.61
7
10
GBM
Green, Rob
1:48.34
2/9
NS
0
Age Group 55-59
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
1776
Hiltabiddle, Steve
55.55
8/4
55.58
1
17
CONN
Doyle, Christopher
1:00.00
7/6
59.48
2
15
SWMR
Gilson, Matthew
1:05.00
6/3
1:03.24
3
14
SRPM
Rudman, Frederic
1:05.57
6/2
1:10.48
4
13
WAM
Ols, John
1:07.90
NS
0
WARH
Baker, August
1:11.50
NS
0
NITR
Unruh, Steven
1:19.97
NS
0
CONN
Palluzzi, Anthony
1:25.00
3/9
1:10.81
5
12
CONN
Mettler, Steve
1:30.00
3/1
1:15.99
6
11
Age Group 60-64
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GSP
Tyler, Bob
1:01.59
7/3
1:01.78
1
17
WCMSS
Weissman, Greg
1:04.24
6/5
1:19.92
7
10
SRPM
Sforzini, Andy
1:04.75
6/6
1:04.60
2
15
SHARK
Newman, Steven
1:06.00
6/9
NS
0
UC02
Rehmus, Jonathan
1:15.00
4/6
1:09.65
3
14
CRM
Savuto, Paul
1:16.50
4/9
1:16.31
5
12
SCY
Fletcher, Gordon
1:20.00
3/4
1:13.02
4
13
SRPM
Deville, Douglas
1:20.00
3/7
1:18.02
6
11
TERR
Payne, Stephen
1:25.00
3/2
1:22.09
8
9
SRPM
Sultan, Christopher
1:31.00
2/6
1:31.67
10
7
WAM
Whitney, Howard
1:33.00
2/7
1:29.15
9
8
CONN
Canning, Peter
1:50.00
NS
0
Age Group 65-69
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MESC
Syphers, Dale
1:10.50
5/4
1:11.17
1
17
CONN
Ahrens, Miles
1:16.60
4/10
1:16.82
3
14
CRM
Fuerman, Ross
1:20.00
3/6
1:19.83
4
13
MIT
Fisher, J Kevin
1:21.10
3/3
1:16.44
2
15
SWMR
Elturkmani, Majed
1:23.00
3/8
1:24.67
6
11
SRPM
Freed, Marc
1:30.00
3/10
1:34.22
8
9
PITY
RyanMann, Duncan
1:32.00
2/4
1:25.47
7
10
PITY
Kolis, Steve
1:35.00
2/3
1:23.72
5
12
Age Group 70-74
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CCSC
Lane, Homer
1:14.90
5/10
1:14.61
1
17
MIT
Maclennan, John
1:15.00
4/3
1:21.73
4
13
NEM
Ryan, Bill
1:15.00
4/5
NS
0
MWM
Holt, Steve
1:16.00
4/2
1:19.76
3
14
GSP
Plencner, Bob
1:16.50
4/1
1:17.37
2
15
MESC
Darling, Drew
1:45.00
2/8
1:35.44
5
12
Age Group 75-79
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PITY
Rogacki, Daniel
1:18.06
3/5
1:17.56
1
17
CONN
Epstein, Paul
1:50.00
2/1
1:43.44
2
15
ABC
Baxter, David
2:00.00
1/5
1:56.73
3
14
SRPM
Putz, Bob
2:37.00
1/3
2:33.25
4
13
Age Group 80-84
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GSP
Dunham, Larry
1:46.00
2/2
1:56.99
1
17
SRPM
Hatchette, Michael
2:20.00
1/4
2:10.25
2
15
Age Group 85-89
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MESC
Jones, William
2:06.11
1/6
2:30.73
1
17
SRPM
Bernstein, Bruce
2:30.00
1/7
2:49.33
2
15
<<< Previous Event
Next Event >>>
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home