Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2022 Pacific Masters Swimming Short Course Yards Championships ( Fri, Apr 1, 2022 - Sun, Apr 3, 2022 )
Psych Sheet
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 12: Men 500 Y Free
83 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Age Group 18-24
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SRVM
Guidi, Christopher
4:36.93
1/5
4:52.25
1
21
MVM
Wood, Aaron
5:15.00
1/7
5:09.51
2
19
USF
Shafer-Coffey, William
5:18.57
1/8
6:09.89
4
17
SRM
Pettibone, Holman
5:19.69
2/4
5:27.32
3
18
Age Group 25-29
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
QSSSJ
Smith, Henry
5:17.95
1/1
NS
0
Age Group 30-34
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TOC
Scheid, Trevor
4:35.09
1/4
4:54.40
1
21
SMM
Gutto, Shane
5:10.05
1/6
5:09.88
2
19
CRUZ
Calhoun, Jack
5:20.00
2/5
5:20.20
4
17
MELO
Leimkuhler, Kyle
5:25.50
2/3
5:16.27
3
18
USF
Hallman, Kevin
5:30.00
2/2
5:37.22
5
16
ALB
Rossbach, Alexander
5:44.66
NS
0
MEMO
Harding, Keevan
5:45.00
3/1
5:48.75
6
15
Age Group 35-39
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC38
La, Richard
5:36.84
3/5
5:40.46
2
19
MVM
Pereira, Ed
5:53.50
4/3
6:03.55
6
15
SRVM
Warner, Jason
5:54.56
4/6
5:33.63
1
21
QSSSJ
Canizares, Claudio
5:55.55
4/2
5:55.34
5
16
MAM
Law, David
6:09.43
5/6
5:49.85
4
17
MEMO
Massaro, Stephen
6:45.00
7/3
5:43.26
3
18
MEMO
Gibbons, Yves
7:00.00
7/1
6:46.37
7
14
FREM
Langner, Karol
7:30.00
NS
0
HTUB
Perrone, Paul
8:27.81
9/5
9:15.79
8
13
Age Group 40-44
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TOC
Valdivieso, Juan
5:00.00
1/3
4:59.50
1
21
WCM
Holbrook, Chad
5:27.98
2/6
5:18.45
2
19
DAM
Roper, Matt
5:35.00
2/8
5:58.02
4
17
HTUB
Petersen, Kenneth
6:20.00
6/2
5:57.19
3
18
HTUB
Tofanelli, Chris
6:20.00
6/6
6:14.07
5
16
JAMM
Pomarici, Federico
6:27.78
6/1
6:20.57
6
15
MEMO
Gonzales, Victor
6:50.00
7/6
6:46.18
8
13
MEMO
Wada, Ellison
7:00.00
7/7
6:39.44
7
14
MEMO
Ramirez, Brent
7:10.00
8/4
7:02.21
9
12
FDM
Wilson, Eric
7:40.00
8/2
7:43.60
10
11
Age Group 45-49
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC38
Sarrigeorgidis, Kostas
5:35.42
3/4
5:34.95
1
21
MELO
Rosales-Delmoral, Romer
6:00.00
5/4
5:46.49
2
19
WCM
Pierce, Andrew
6:00.30
5/5
6:03.68
3
18
MEMO
Lehnert, Ahren
6:27.54
6/7
6:23.72
4
17
Age Group 50-54
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SMM
Ghilardi, Nico
5:15.00
1/2
5:15.71
1
21
UC38
Jeffery, Kevin
5:37.00
3/3
5:29.38
3
18
DAM
Winsor, Brad
5:40.00
3/7
5:19.93
2
19
OAQM
Fahlen, Mark
5:50.00
3/8
5:47.18
4
17
USF
Arias, Bernard
6:15.00
6/4
6:59.69
6
15
MEMO
Dooley, Paul
6:16.08
6/5
6:37.20
5
16
HTUB
Caufield, Mark
8:40.00
9/3
7:56.95
8
13
MEMO
Ngo, Minh
9:10.00
9/6
7:45.26
7
14
Age Group 55-59
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
HTUB
Shaffer, Mike
5:38.27
3/6
5:09.01
1
21
WCM
Remmert, Greg
5:38.86
3/2
5:45.41
2
19
AAM
Gardner, William
5:44.90
NS
0
MVM
Goode, John
5:50.00
4/4
6:08.56
4
17
HTUB
Boegman, John
5:59.00
4/8
5:49.05
3
18
HTUB
Frydendahl, Jan
5:59.50
NS
0
WCM
King, Ian
6:10.54
5/2
6:09.72
5
16
HTUB
O'Brien, Patrick
6:15.00
5/1
6:10.53
6
15
MEMO
Foster, Jeffrey
7:05.00
7/8
6:52.53
7
14
Age Group 60-64
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WCM
Boatwright, David
5:15.00
NS
0
SRM
Evans, Mark
5:35.00
2/7
5:36.88
1
21
SMM
Richards, Kirk
5:35.00
2/1
NS
0
QSSSJ
Keighley, Tim
5:50.02
4/5
5:47.75
2
19
MAM
Cutting, Steve
5:58.64
4/7
5:58.72
3
18
WCM
Ottati, Dean
6:10.00
NS
0
SNM
Brancamp, David
6:12.65
5/7
6:00.42
4
17
TVM
Mc Cracken, Bill
6:15.00
5/8
6:25.47
5
16
WCM
Kemler, David
6:35.15
7/4
6:36.73
6
15
SCSC
Koehler, Frederick
7:05.00
NS
0
MEMO
Coombs, Craig
7:15.00
8/3
6:49.74
7
14
MVM
Campbell, Chris
7:25.00
8/6
7:23.06
8
13
MEMO
Tsugawa, Peter
7:45.00
8/1
7:44.89
9
12
USF
Young, Stephen
9:25.00
9/7
10:14.13
11
10
MEMO
Chew, Thomas
10:00.00
9/8
8:23.70
10
11
Age Group 65-69
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
JAMM
Nelson, John
5:59.00
4/1
6:10.70
1
21
WCM
Bell, Gordon
6:20.00
6/3
6:13.64
2
19
MEMO
Citron, Jeffrey
6:27.92
6/8
6:32.78
3
18
RHMS
Hepworth, Mark
7:15.00
8/5
6:45.58
4
17
DAM
Stoner, Gregory
8:20.00
9/4
8:33.79
5
16
ALB
Terusaki, Steven
9:30.00
9/1
8:46.58
6
15
Age Group 70-74
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CRUZ
Wilson, Joel
6:03.00
5/3
6:06.61
1
21
TAM
Bernard, Alan
6:39.99
7/5
6:29.87
2
19
UC33
Landis, Wayne
8:00.00
8/8
7:41.09
3
18
SNM
Moore, Michael
9:15.01
9/2
9:29.49
4
17
Age Group 75-79
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WCM
DeLacy, James
7:00.00
7/2
7:13.52
1
21
TCAM
Daniels, Larry
7:45.00
8/7
7:40.08
2
19
LAPS
Press, Jim
12:00.00
10/6
10:18.16
3
18
Age Group 80-84
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
DAM
Norris, Robert
10:25.00
10/4
10:33.85
1
21
Age Group 85-89
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WCM
Morner, Stan
10:55.50
10/5
10:42.55
2
19
WCM
Mayo, Robert
11:40.00
10/3
10:41.09
1
21
<<< Previous Event
Next Event >>>
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home