Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2022 Auburn Masters SCY Invitational ( Sat, Mar 19, 2022 - Sun, Mar 20, 2022 )
Psych Sheet
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 13: Mixed 500 Y Free
65 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Rank
Club
Swimmer
Age
Group
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
1
UN
Modrov, Drew
30-34
4:27.12
8/4
NS
0
2
EXCL
Baxter, Brent
25-29
5:03.50
8/5
4:59.09
1
9
3
GCPS
Kenney, Matthew
18-24
5:10.00
8/3
NS
0
4
MATT
Krings, Hannah
18-24
5:15.91
8/6
5:32.40
1
9
5
SMS
Schneider, Aaron
50-54
5:32.31
8/2
5:50.18
1
9
6
CHEL
Sciacca, Krysten
30-34
5:37.64
8/7
NS
0
7
AMS
Munn, Emily
25-29
5:40.00
8/1
5:21.25
1
9
8
AMS
Whidden, Lisa
40-44
5:41.00
8/8
5:35.24
1
9
9
ESMS
Anderson, Eric
55-59
5:42.47
7/4
5:42.98
1
9
10
GAJA
Verin, Alexander
35-39
5:44.40
7/5
6:28.34
1
9
11
MATT
von Jouanne, Roger
60-64
5:50.00
7/3
5:40.86
1
9
11
AGUA
Chambers, John
65-69
5:50.00
7/6
5:46.82
2
7
13
SMS
Hartman, Richard
65-69
5:55.90
1/1
5:45.22
1
9
14
HURM
Dennis, Benjamin
40-44
5:56.77
7/7
5:57.55
2
7
15
CAMS
Patino, Richard
55-59
5:58.00
7/1
5:47.48
2
7
16
PCST
Jinks, Allison
35-39
6:03.03
7/8
6:10.39
2
7
17
CAMS
Costa, Gabriel
40-44
6:10.00
6/4
5:47.81
1
9
17
CAMS
Costa, Gabriel
40-44
6:10.00
NS
0
19
UC15
Dillon, Lawrence
60-64
6:15.00
6/5
6:25.60
3
6
20
ART
Borrello, Elsa
18-24
6:20.00
6/3
6:07.39
2
7
21
GAJA
Hall, Marilyn
50-54
6:25.90
6/6
NS
0
22
SHARK
Couch, Bob
75-79
6:29.00
6/2
6:43.18
1
9
23
MATT
Milburn, David
60-64
6:29.99
6/7
6:11.22
2
7
24
ENSW
Phillips, Mike
65-69
6:31.66
6/1
6:34.17
3
6
25
GCPS
Evans, Bill
70-74
6:33.25
6/8
6:36.67
1
9
26
MELB
Parker Palace, Kelly
60-64
6:35.55
5/4
NS
0
27
ATMS
Barrett, Denise
55-59
6:40.00
5/5
6:28.76
1
9
27
UC44
Pursell, Kirsten
50-54
6:40.00
5/3
6:44.57
1
9
29
AWJ
Rogers, Mark
55-59
6:45.00
5/6
6:55.67
3
6
30
SHARK
Watkins, Michelle
50-54
6:47.48
5/2
NS
0
31
AMS
Parker, Jenks
60-64
6:49.80
5/7
6:31.35
4
5
32
LOCO
Alexander, Rich
65-69
6:50.00
5/1
6:57.90
4
5
33
GCPS
Malmberg, Robert
35-39
7:00.00
4/4
6:32.47
2
7
33
MATT
McCoy, Katera
18-24
7:00.00
5/8
6:53.90
3
6
35
NAUT
Jones, Matt
30-34
7:01.08
4/5
7:14.74
2
7
36
SMS
Scott, Arlie
30-34
7:05.51
4/3
6:30.40
1
9
37
GAJA
Jones, Cathy
50-54
7:13.47
4/6
6:55.55
2
7
38
CAMS
Beeker, Sheri
40-44
7:20.25
4/2
6:30.56
2
7
39
ESMS
Pastorcich, Matt
40-44
7:25.77
4/7
7:08.36
3
6
40
AMS
Towns, Taylor
35-39
7:30.00
4/1
7:11.21
3
6
40
AMS
Wolf, Sara
50-54
7:30.00
4/8
7:35.10
3
6
40
AWJ
Penn, Ginger
65-69
7:30.00
3/4
7:58.15
1
9
43
GCPS
Duff, Linda
60-64
7:45.11
3/5
7:36.40
1
9
44
PA
Myers, Molly
70-74
8:01.56
3/3
8:22.41
1
9
45
NCMS
Greene, Dana
50-54
8:06.86
3/6
NS
0
46
GAJA
Qualls-Kalafut, Mary
55-59
8:09.00
3/2
7:04.39
2
7
47
MATT
Yokochi, Haruki
70-74
8:30.00
3/1
8:40.37
2
7
47
MATT
Detwiler, Alicia
40-44
8:30.00
3/7
NS
0
49
AMS
Vanheyste, Pia
55-59
9:00.00
2/5
7:59.38
3
6
49
LOCO
Miller, David
80-84
9:00.00
2/4
9:14.18
1
9
49
AMS
Powell, Meredith
30-34
9:00.00
3/8
NS
0
52
GAJA
Ingold, Barbara
60-64
9:09.09
2/3
9:06.42
2
7
53
MATT
Sprinz, Cara
35-39
9:10.00
2/6
9:10.47
5
4
54
AMS
King, Sarah
25-29
9:17.00
2/2
7:54.52
3
6
55
GS
Panayotoff, Kristi
70-74
9:18.51
2/7
9:37.97
2
7
56
NASH
Erickson, Martha
70-74
9:30.00
NS
0
57
ESMS
Cazort, Barney
75-79
9:55.00
2/1
NS
0
58
AMS
Camus, Melinda
45-49
10:00.00
2/8
8:18.35
1
9
59
CAMS
Coppock, Stephanie
35-39
10:12.30
1/4
8:26.08
4
5
60
KSUM
Guglielmi, Luc
45-49
11:00.00
1/5
11:30.58
1
9
61
GAJA
Johnson, Laura
50-54
11:40.00
1/3
10:55.64
4
5
62
GAJA
Haase, Judith
80-84
14:12.19
1/6
15:29.85
1
9
63
ATLY
Shelnutt, Vesna
35-39
15:00.00
1/2
5:31.28
1
9
64
SMS
Subenko, Amanda
25-29
NT
1/8
6:01.77
2
7
64
HUNTS
Fox, John
50-54
NT
1/7
6:11.33
2
7
Key
NS
No Swim (or No Show)
<<< Previous Event
Next Event >>>
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home