Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2022 Auburn Masters SCY Invitational ( Sat, Mar 19, 2022 - Sun, Mar 20, 2022 )
Psych Sheet
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 6: Mixed 100 Y Back
47 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Rank
Club
Swimmer
Age
Group
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
1
EXCL
Lynch, John
25-29
55.00
6/4
56.45
1
9
2
UC15
Broome, David
18-24
55.03
6/5
57.44
1
9
3
GAJA
Snyder, Dan
35-39
57.66
6/3
56.00
1
9
4
AMS
Hughey, Richard
55-59
58.50
6/6
1:00.30
1
9
5
GAJA
Beatty, Dan
55-59
1:01.00
6/2
1:00.53
2
7
6
ESMS
Corvo, Cheryl
30-34
1:01.82
6/7
1:02.58
1
9
7
CHEL
Sciacca, Krysten
30-34
1:06.10
NS
NS
0
8
SMS
Enderle, Wendy
40-44
1:06.48
6/8
1:06.30
1
9
9
SMS
Schneider, Aaron
50-54
1:06.50
5/4
1:07.25
1
9
10
GAJA
Andrews, Harrison
18-24
1:07.95
5/5
1:04.04
2
7
11
AWJ
Hildebrandt, David
65-69
1:08.00
5/3
1:11.51
1
9
12
MATT
He, Byron
18-24
1:10.00
5/2
1:06.55
3
6
12
ESMS
Tomley, Patty
50-54
1:10.00
5/6
1:06.71
1
9
14
ENSW
Noyes, Penny
65-69
1:10.50
5/7
1:10.94
1
9
15
AMS
Wagner, Rebecca
25-29
1:11.00
5/1
1:12.96
1
9
16
PBM
Berwald, Joshua
40-44
1:15.00
5/8
1:08.88
1
9
17
PCST
Jinks, Allison
35-39
1:18.84
4/4
1:16.65
1
9
18
CAMS
Beeker, Sheri
40-44
1:18.97
4/5
1:16.54
3
6
19
NAUT
Douglas, Opio
18-24
1:19.70
4/3
1:43.81
5
4
20
GAJA
Boosalis, Libby
40-44
1:20.00
4/6
1:13.33
2
7
20
GCPS
Knisely, Bill
65-69
1:20.00
4/2
1:16.77
2
7
20
AMS
Gantner, Chuck
75-79
1:20.00
4/7
1:27.65
1
9
23
GAJA
Cabaniss, Katelyn
18-24
1:20.09
4/1
1:25.33
2
7
24
GAJA
Lose, John
18-24
1:21.00
4/8
1:12.71
4
5
25
TNAQ
Burlingame, Sharon
65-69
1:24.40
3/4
1:21.35
2
7
26
MASC
Johnson, Elizabeth
50-54
1:26.00
3/5
1:27.00
2
7
27
AMS
Parker, Jenks
60-64
1:28.96
3/3
1:22.67
1
9
28
UC45
Lewis, Julie
50-54
1:30.00
3/6
1:29.94
3
6
29
ESMS
Pastorcich, Matt
40-44
1:30.27
3/2
1:29.44
2
7
30
MATT
McCoy, Katera
18-24
1:35.00
3/7
1:19.69
1
9
31
GAJA
Qualls-Kalafut, Mary
55-59
1:36.00
3/1
1:28.50
1
9
32
MATT
Detwiler, Alicia
40-44
1:40.00
3/8
1:28.64
4
5
32
AWJ
Penn, Ginger
65-69
1:40.00
2/4
1:36.68
3
6
34
UC15
Schumacher, Joseph
65-69
1:40.77
2/5
1:40.88
3
6
35
NAUT
Beem, Anna
25-29
1:40.94
2/3
1:39.71
2
7
36
GS
Panayotoff, Kristi
70-74
1:47.20
2/6
1:51.04
1
9
37
GCPS
Ascherfeld, Ray
85-89
1:48.30
6/1
1:41.98
1
9
38
GAJA
Zeigler, John
75-79
1:49.95
NS
NS
0
39
MATT
Yokochi, Haruki
70-74
1:50.00
2/1
1:51.03
2
7
40
GAJA
Horton III, John
70-74
1:55.00
2/8
1:37.14
1
9
41
KSUM
Guglielmi, Luc
45-49
2:00.00
1/4
1:46.75
1
9
42
SMS
Parliman Schneider, Tricia
50-54
2:19.27
1/5
2:19.83
4
5
43
AMS
Jinright, Brandon
18-24
2:30.00
1/3
2:12.17
6
3
44
GAJA
Haase, Judith
80-84
2:34.09
1/6
2:48.95
1
9
45
GCPS
Simmons, Debbie
60-64
2:44.00
1/2
2:35.07
1
9
46
PPSL
McGregor, Julia
40-44
2:45.99
1/7
1:44.65
5
4
47
GAJA
Baima, June
85-89
NT
1/8
2:35.20
1
9
Key
NS
No Swim (or No Show)
<<< Previous Event
Next Event >>>
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home