Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2021 U.S. Masters Swimming Short Course National Championship ( Wed, Jul 21, 2021 - Sun, Jul 25, 2021 )
Psych Sheet
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 119: Men 100 Y Fly
91 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Age Group 18-24
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CHEL
Jurman, Jasper
49.37
12/4
51.46
3
8
IAMA
Bennett, Will
54.22
12/5
52.47
4
7
PBM
Kolleck, Trey
55.00
12/3
51.17
2
9
JAM
Consiglio, Marc
55.85
12/6
1:00.47
7
4
GMUP
Brukx, Peter
55.94
12/2
51.12
1
11
NICK
Pokornowski, James
58.71
12/7
56.63
5
6
CBF
Malsch, Hunter
58.76
12/1
1:02.81
8
3
NCMS
Dyer, Devin
59.50
12/8
1:14.29
9
2
XCL
Breitenstein, Joe
1:05.99
10/8
1:00.29
6
5
Age Group 25-29
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SFTL
Cieslak, Marcin
47.00
11/4
NS
0
LRM
Olson, Samuel
49.50
11/5
47.92
1
11
SFTL
Marin, Eddy
49.62
11/3
49.77
3
8
BAC
Semenov, Nikita
53.89
11/6
52.56
5
6
UC13
Treadway, Tyler
53.98
11/2
NS
0
PBM
Matheus, Kevin
54.10
11/7
52.49
4
7
CBF
Siniard, Matthew
56.08
11/1
58.55
8
3
UC02
Lavado, Marcos
56.15
11/8
48.95
2
9
O*H*
Scalli, John
56.99
10/4
53.99
6
5
WMAC
Barrowclift, Michael
58.05
10/5
57.91
7
4
NDY
Abrahamsen, Peter
58.50
10/3
58.67
9
2
NCMS
Henry, Bryan
59.00
10/6
58.74
10
1
NDY
Fatora, Morgan
1:03.00
10/2
59.96
11
0
WMAC
Thoms, Will
1:03.25
10/7
1:03.76
13
0
IM
Riveroll, Pablo
1:11.21
10/1
1:01.24
12
0
Age Group 30-34
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SLAM
Enge, Jeff
51.95
9/4
52.09
1
11
UC11
Chase, Ethan
53.22
9/5
53.57
3
8
PSM
Petersen, Erik
55.19
9/3
54.53
5
6
PBM
de Oliveira Caze Cav, Unknown
55.50
9/6
53.02
2
9
NEM
McInerney, Scott
57.99
9/7
53.79
4
7
DCAC
Meadows, Chris
57.99
9/2
55.29
7
4
SPM
Stickle, Christopher
59.03
9/1
57.44
8
3
UC13
Brastow, Tennant
59.11
9/8
54.98
6
5
ALEX
Taylor, Tim
1:02.95
8/6
1:03.05
10
1
GAJA
Verin, Alexander
1:03.30
8/7
1:01.20
9
2
Age Group 35-39
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ETEX
McCleary, Daniel
52.23
8/3
53.10
3
8
NCMS
Rimmele, Ryan
53.54
8/4
52.61
1
11
SLAM
Pounds, Eric
54.16
8/2
52.99
2
9
SPM
Wazyniak, Kenneth
56.51
8/5
55.93
4
7
UC09
Brugh, Patrick
59.50
8/1
59.47
5
6
Age Group 40-44
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PBM
Lotano, Daniel
50.59
7/4
59.99
14
0
NEM
Barnes, Chuck
51.00
7/5
51.18
1
11
CMS
Halford, Tom
52.39
7/3
51.95
2
9
NCMS
Dallamura, Scott
53.28
7/6
53.63
4
7
YCNY
Grados, Michael
53.40
7/2
53.57
3
8
GAJA
Mills, Matthew
53.91
7/7
55.79
7
4
CONN
Nokta, Omar
58.00
7/1
58.17
9
2
PBM
Loder, Scott
58.24
7/8
58.70
11
0
NOVA
Yu, Peter
59.00
6/4
NS
0
NCMS
Hill, Edward
59.34
6/5
54.62
5
6
PBM
Manrique, Alejandro
59.69
6/3
55.74
6
5
MMAC
Nichols, Kory
59.82
6/6
57.57
8
3
CGMS
Lundberg, Erik
1:00.73
6/2
58.53
10
1
NCMS
Smith, Kevin
1:02.20
6/7
58.95
12
0
PBM
Taylor, William
1:02.75
6/1
59.21
13
0
Age Group 45-49
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NOVA
Delgado, Roberto
53.50
5/4
52.77
1
11
CVMM
Karren, Kelly
57.10
5/5
57.08
2
9
NCMS
Shanks, Doug
57.50
5/3
58.16
3
8
NEM
Dornaus, David
58.00
5/2
1:00.65
6
5
WMAC
Newcomer, Zach
58.00
5/6
NS
0
WMAC
Larkin, Mark
59.00
5/7
59.36
4
7
GS
Decker, John
1:00.03
5/1
59.70
5
6
UC13
McFall, Todd
1:03.00
5/8
NS
0
CONN
Gordon, Eric
1:06.04
1/5
1:02.85
7
4
TERR
Solares, Santiago
1:10.22
1/6
1:11.40
8
3
Age Group 50-54
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NITR
Unruh, Steven
54.06
4/4
54.61
1
11
NCMS
Andersen, Morten
54.75
4/5
54.82
2
9
NCMS
Murray, Jeff
55.33
4/3
NS
0
GRA
Magee, Mark
56.87
4/6
58.71
5
6
CONN
Rossi, Matthew
57.18
4/2
57.08
3
8
PBM
Lindahl, Lennart
58.98
4/7
1:01.46
8
3
YCFM
Kroupa, Andy
59.50
4/1
59.29
6
5
1693
Ruckdeschel, Jonathan
59.61
4/8
58.70
4
7
GAJA
Merritt, Stephen
1:00.88
1/3
1:00.69
7
4
LSM
Harman, Brad
1:10.00
1/4
1:09.41
9
2
PALM
Perry, Andrew
1:15.56
1/2
1:13.75
10
1
Age Group 55-59
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
1776
Hiltabiddle, Steve
53.60
3/4
53.32
1
11
PSCM
Schuster, Fred
56.50
3/5
56.88
3
8
VCM
Shaffer, Mike
56.62
3/3
57.03
4
7
UC38
Jones, Brian
57.00
3/6
56.27
2
9
NCMS
Pulsifer, Andrew
57.27
3/2
58.48
8
3
PALM
Ekman, Evan
57.30
3/7
57.14
5
6
LAPS
Ponthier, Chuck
58.60
3/1
1:00.13
10
1
SHARK
Bradshaw, John
58.90
3/8
58.18
6
4.5
1693
Bergen, Doug
59.00
2/4
59.44
9
2
PALM
Cook, Andy
59.89
2/5
58.18
6
4.5
CONN
Adl, Rommin
1:00.00
2/3
NS
0
UC33
Arne, Anthony
1:00.95
2/6
1:00.62
11
0
AWJ
Vazhenin, Igor
1:01.57
2/2
1:05.05
14
0
LSM
Czerwinski, Robert
1:02.44
2/7
1:03.14
13
0
LSM
Doyle, Michael
1:02.88
2/1
1:00.84
12
0
MAM
Ten Grotenhuis, Dirk
1:07.00
2/8
NS
0
<<< Previous Event
Next Event >>>
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home