Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2019 Pacific Masters Long Course Meters Championships ( Sun, Jul 14, 2019 - Sun, Jul 21, 2019 )
Psych Sheet
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 9: Women 400 M Free
85 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Age Group 25-29
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
USF
Chu, Christine
6:00.00
4/8
5:34.09
1
21
UC38
Hwang, Jenn
6:00.00
5/4
5:37.40
2
19
Age Group 25-29
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
USF
Cline, Bradley
4:30.50
1/4
4:27.04
1
21
MVM
Thomas, Michael
5:10.00
2/4
5:28.65
2
19
Age Group 30-34
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WCM
Gaudinier, Lindsay
4:54.02
1/3
4:56.74
1
21
Age Group 35-39
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SRM
Rueda, Marcela
5:40.00
3/2
5:38.64
2
19
DAM
Nehrebecki, Helene
5:44.79
4/4
5:31.08
1
21
Age Group 35-39
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
AAM
Lemke, Zebron
4:50.00
1/5
4:45.61
1
21
Age Group 40-44
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
STAN
Keeler, Susan
5:03.54
1/7
5:25.59
1
21
MEMO
Flynn, Elizabeth
6:27.87
6/5
6:27.39
2
19
Age Group 40-44
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
USF
Bucy, John
6:30.00
6/6
6:14.91
1
21
Age Group 45-49
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MEMO
Parker, Aron
5:00.00
1/2
5:07.82
1
21
TSUN
Denton, Joe
5:21.55
NS
NS
0
CGM
Wright, Eric
5:40.00
3/7
5:26.93
2
19
MEMO
Lehnert, Ahren
6:21.17
6/4
6:09.83
3
18
Age Group 50-54
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
DAM
Garforth, Emma
5:41.72
3/8
5:45.90
1
21
SRM
Nelson, Sheila
6:10.00
5/7
5:58.39
2
19
WCM
Cannon, Lindsey
7:00.00
7/7
6:21.70
3
18
Age Group 50-54
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SACMA
Smith, Stephen
4:55.50
1/6
4:56.70
1
21
DAM
Krovetz, Ted
5:12.78
2/5
5:11.09
2
19
USF
Paris, Lorenzo
5:48.36
4/2
5:57.36
3
18
WCM
Carter, Paul
6:12.13
NS
NS
0
WCM
Abegg, Michael
7:35.00
8/3
8:13.32
4
17
Age Group 55-59
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
USF
Gerhan, Martha
6:30.00
6/2
6:10.46
1
21
WCM
Taylor, Catherine
6:35.01
6/8
6:16.42
2
19
USF
McNamara, Kathleen
7:00.00
NS
NS
0
USF
Zipp, Frederika
7:04.67
7/1
7:19.95
3
18
Age Group 55-59
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
USF
Smith, Curtice
5:05.00
1/1
NS
0
WCM
Nootbaar, Tom
5:09.99
NS
NS
0
WCM
King, Ian
5:29.75
2/2
5:30.09
3
18
WCM
Chao, Hector
5:30.00
2/1
5:06.88
1
21
WCM
Gothberg, Brad
5:30.00
2/8
5:09.50
2
19
WCM
Cook, Doug
5:37.05
NS
NS
0
USF
Gregor, Eugene
6:10.00
5/2
5:59.43
4
17
MVM
Campbell, Chris
6:10.00
5/6
6:22.19
5
16
MEMO
Inchausti, Robert
7:00.00
7/2
6:44.79
6
15
Age Group 60-64
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WCM
Heim-Bowen, Suzanne
5:07.00
1/8
5:15.34
1
21
WCM
O'Brien, Charlene
5:32.00
3/4
5:29.28
2
19
USF
Ogilvie, Carol
6:15.00
5/1
6:14.12
3
18
TOC
Quinn, Phyllis
6:28.38
6/3
6:26.06
4
17
MEMO
Benjamin, Marcia
6:30.07
6/7
6:34.23
5
16
USF
Byrnes, Barbara
7:25.00
8/5
7:36.17
6
15
Age Group 60-64
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SRM
Morales, John
5:12.99
2/3
5:09.51
1
21
MAM
Cutting, Steve
5:28.00
2/6
5:17.64
2
19
WCM
O'Brien, Kerry
5:40.00
3/1
5:49.03
3
18
DAM
Woodruff, David
5:50.00
4/1
6:09.47
6
15
MELO
Pinto, Harlan
6:02.61
5/5
6:05.98
4
17
MEMO
Tsugawa, Peter
7:00.00
7/3
6:46.42
7
14
USF
Coad, David
7:15.00
8/4
6:06.28
5
16
USF
Young, Stephen
8:20.00
9/3
8:24.42
8
13
Age Group 65-69
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TAM
Val, Laura
5:45.00
4/5
5:18.58
1
21
UTAH
Knapp, Lo
5:48.00
4/6
5:34.47
2
19
DAM
Guthrie, Sally
6:16.08
5/8
6:16.84
3
18
UC38
Willard, Mimi
6:56.00
7/5
NS
0
UTAH
Kessinger, Katy
7:00.00
7/6
6:27.95
4
17
QSSSJ
Zlotoff, Mara
7:40.00
8/6
7:17.22
5
16
USF
Dunn, Audrey
8:00.00
9/5
7:54.74
6
15
USF
Cohn, Darcy
9:00.00
9/8
8:53.11
7
14
USF
Niccolls, Dorothy
10:00.00
10/6
9:18.86
8
13
UCSF
Litman, Jacklyn
10:30.00
10/2
9:45.46
9
12
Age Group 65-69
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
STAN
Broderick, Tim
5:30.00
2/7
5:15.98
1
21
RAMS
Ryder, Mike
5:34.15
3/5
5:20.71
2
19
DAM
Kahn, Stuart
6:05.22
5/3
5:43.36
3
18
USF
Moore, Michael
8:30.00
9/6
8:49.28
5
16
USF
Andrews, Bryan
9:20.00
10/5
8:21.77
4
17
Age Group 70-74
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MAM
Shaps, Ruth
6:35.00
6/1
6:27.90
1
21
WCM
Scott, Stephanie
7:14.00
7/8
7:15.18
2
19
RHMS
Coholan, Annette
7:45.44
8/2
7:37.13
3
18
DAM
Iwamoto, Mizuho
9:11.70
10/4
9:15.28
4
17
USF
Campbell, Martha
12:00.00
10/1
11:14.45
5
16
Age Group 70-74
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OAK
Shestakov, Alek
5:35.00
3/3
5:28.33
1
21
TAM
Bernard, Alan
5:36.99
3/6
5:33.48
2
19
USF
Sapirstein, Julian
5:47.61
4/3
6:00.14
3
18
WCM
DeLacy, James
6:40.00
7/4
6:30.20
4
17
USF
Schiller, Randy
10:00.00
10/3
9:31.77
5
16
USF
Boland, John
10:00.00
NS
NS
0
Age Group 75-79
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
USF
Long, Anne
7:50.00
8/7
8:43.18
2
19
TAM
Ridout, Nancy
7:58.00
8/8
8:03.20
1
21
Age Group 75-79
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TAM
Burns, Richard
5:50.00
4/7
5:46.08
1
21
Age Group 80-84
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
USF
Hagiwara, Tanako
11:00.00
10/7
10:50.44
1
21
Age Group 80-84
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
DAM
Norris, Robert
7:53.21
8/1
8:17.11
3
18
WCM
Lane, Ed
7:58.58
9/4
7:48.00
2
19
TCAM
Fairfield, David
8:30.02
9/2
7:36.80
1
21
Age Group 85-89
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WCM
Mayo, Robert
8:42.00
9/7
8:29.18
2
19
WCM
Morner, Stan
8:57.62
9/1
8:18.57
1
21
<<< Previous Event
Next Event >>>
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home