Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
ILMSA Short Course State Championships 2019 ( Fri, Apr 12, 2019 - Sun, Apr 14, 2019 )
Psych Sheet
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 25: Men 400 Y IM
46 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Age Group 18-24
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NWSC
Carpenter, Harry
4:38.00
5/3
4:46.73
1
11
Age Group 25-29
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CENT
Davis, Joshua
4:45.00
5/9
4:35.59
1
11
Age Group 30-34
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LSPS
Van Huis, Alex
4:30.55
5/4
4:30.41
1
11
CHSM
Perkey, Dan
4:44.44
5/2
4:45.88
2
9
CHSM
Misch, Daniel
5:22.97
4/7
5:54.64
3
8
CHSM
Cowen, Michael
6:00.00
3/5
6:32.92
5
6
SWED
Hanzalik, Adam
6:00.14
3/4
6:18.00
4
7
Age Group 35-39
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ELG
Sur, Thomas
4:24.27
5/6
4:22.19
1
11
SWED
Johnson, Andrew
6:25.00
3/1
6:49.65
3
8
CHSM
Lavender, Lemikas
7:30.09
2/9
6:37.56
2
9
Age Group 40-44
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ELG
Culver, Benjamin
4:20.00
5/5
4:20.84
1
11
LIB
Myhre, Adam
5:09.62
5/10
5:20.89
2
9
EVM
Corr, David
5:15.00
NS
0
SWED
Sutton, Grant
5:23.96
4/3
5:37.52
3
8
Age Group 45-49
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PALA
Keller, Matt
4:42.00
5/8
4:42.92
1
11
LSPS
Morrison, John
5:15.87
4/5
5:08.00
2
9
CHSM
Lizano, Antonio
5:34.94
4/8
5:31.77
3
8
SWED
Holck, Andy
5:45.00
4/9
5:33.85
4
7
WMAC
Conley, Scotty
6:00.00
3/6
NS
0
CHSM
Misener, Jim
6:19.50
3/3
NS
0
CHSM
Myers, Fred
6:30.00
2/5
NS
0
ELG
Tratt, Kerric
8:55.88
1/4
9:47.96
5
6
Age Group 50-54
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
FF
Tuchler, Jim
4:31.30
5/7
NS
0
SWED
Cordero, Billy
5:20.00
4/4
5:07.33
1
11
JBT
Collet, John
6:22.04
3/2
6:35.65
3
8
SWED
Jillson, Robert
6:38.07
2/6
6:23.11
2
9
ELG
Marsh, Edward
7:16.15
2/8
7:36.47
4
7
Age Group 55-59
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SWED
Sullivan, James
5:40.30
4/2
5:17.85
1
11
LSPS
Francis, Lee
5:50.41
NS
0
FF
Maser, Jörg
6:05.00
3/7
5:46.89
2
9
ELG
Schark, Mark
6:24.32
3/9
6:44.77
3
8
JBT
Jennings, Todd
7:00.00
2/7
6:52.77
4
7
ELG
Woerner, Bruce
7:22.97
2/2
7:59.71
6
5
ELG
Caffero, Louie
7:50.00
2/1
7:21.58
5
6
Age Group 60-64
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
FF
Seibt, Andreas
5:00.00
5/1
5:19.66
1
11
ELG
Ursu, Andrei
5:55.00
4/10
5:56.37
2
9
BAM
Shekleton, Tim
6:30.00
3/10
6:23.93
3
8
ELG
Gordon, Steven
8:15.00
1/5
8:19.10
4
7
Age Group 65-69
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
EVM
Dodson, Phil
5:17.50
4/6
5:28.87
1
11
CMSC
Blumenthal, Jeffrey
5:45.05
4/1
5:54.05
2
9
CHSM
Patronsky, Ross
6:20.00
3/8
6:21.68
3
8
PALA
Guilfoil, Scott
6:41.62
2/4
6:56.15
4
7
SWED
Inch, Les
8:00.00
2/10
8:19.92
5
6
Age Group 70-74
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ELG
Osborne, Oz
7:14.21
2/3
7:37.79
1
11
CHSM
Schein, Howard
8:02.02
NS
0
Age Group 75-79
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CHSM
Casebolt, Dave
8:50.00
1/6
NS
0
<<< Previous Event
Next Event >>>
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home