Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
USMS 2019 South Central Zone Long Course Championships ( Fri, Jul 19, 2019 - Sun, Jul 21, 2019 )
Psych Sheet
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 2: Mixed 1500 M Free
67 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Age Group 18-24 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PACK
Hendricks, Kyle
20:00.00
8/5
20:37.09
1
9
Age Group 25-29 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ASC
Balz, Marielle
20:30.00
8/7
19:10.93
1
9
TFAM
Roehrig, Erin
31:31.59
2/4
29:00.79
2
7
Age Group 25-29 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TFAM
Fredericks, Kyle
23:00.00
6/3
23:14.47
1
9
Age Group 30-34 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TFAM
Gaulke, Ashleigh
25:00.00
5/3
24:21.24
1
9
Age Group 30-34 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ASC
Johnson, Adam
22:00.00
7/6
21:59.04
2
7
TFAM
Garza, Richard
24:00.00
6/1
25:39.34
3
6
NCMS
Sauter, Trace
25:00.00
5/5
20:53.02
1
9
TFAM
Rodriguez, Carlos
25:51.52
5/8
26:28.08
4
5
Age Group 35-39 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NTXL
Frees, Heather
20:21.06
8/6
20:11.85
1
9
ASC
Fancher-Miller, Katie
23:00.00
6/5
20:54.46
2
7
TFAM
Van Allen, Lauren
25:21.24
5/1
25:36.83
3
6
TFAM
Hengstenberg, Susan
26:30.00
4/3
26:53.41
4
5
UC26
Morgan, Kathleen
35:15.10
2/1
27:55.40
5
4
Age Group 35-39 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LTHO
Prakash, Arjun
34:00.00
2/6
33:48.69
1
9
Age Group 40-44 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TFAM
Arriola Clemenz, Maria
22:32.08
7/8
21:35.85
1
9
TFAM
Ullholm, Meghan
25:00.00
5/2
22:04.36
2
7
LTDA
Brodeur, Diana
28:00.00
4/2
27:30.23
4
5
TFAM
Kelly, Meredith
30:00.00
3/2
25:04.42
3
6
Age Group 40-44 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TFAM
Reed, Benjamin
21:02.09
8/1
21:53.86
2
7
WLOO
Gardner, Joseph
22:30.00
7/1
21:15.74
1
9
Age Group 45-49 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NTXL
Moore, Alison
21:58.23
7/5
22:12.10
2
7
MTM
Wells, Amy
22:54.17
6/4
21:59.06
1
9
SWYM
Battistini, Lauren
24:00.00
NS
NS
0
TFAM
Lane, Kylee
38:15.00
1/5
33:02.36
3
6
TFAM
Lara, Christi
39:03.08
1/3
40:29.21
4
5
Age Group 45-49 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TFAM
Lane, Bert
25:00.00
5/6
24:16.49
1
9
Age Group 50-54 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TFAM
Barndt, Kristen
38:00.00
1/4
28:38.17
1
9
Age Group 50-54 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PCAT
Von Readen, Brad
22:00.00
7/3
21:11.83
1
9
UC14
Tisdale, David
22:26.90
7/2
24:29.49
2
7
TFAM
Cole, Alan
24:25.00
6/8
25:49.51
3
6
TFAM
Barndt, Karl
32:00.00
2/5
29:18.30
4
5
Age Group 55-59 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC33
Counsell, Anne
19:14.00
NS
NS
0
MOST
Cuda, Suzanne
23:00.32
NS
NS
0
MOST
Eakle, Julie
24:04.10
NS
NS
0
MOST
Schinkel, De Shann
26:09.54
4/5
26:31.09
1
9
RICE
Pike-Luckey, Annemieke
30:00.00
3/7
27:53.71
3
6
TFAM
Bondy, Lesly
30:30.00
3/8
26:43.51
2
7
Age Group 55-59 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
DADS
Lorenz, Andreas
20:20.00
8/3
20:38.24
1
9
NTXL
Doyle, Michael
21:05.15
8/8
21:04.73
3
6
CRCC
Garcia Carranza, Jaime
21:20.10
7/4
20:42.48
2
7
TFAM
Doll, Dave
23:00.87
6/6
22:14.74
4
5
COOG
Keen, John
23:41.31
NS
NS
0
NBM
Pegues, Lex
24:54.00
5/4
24:18.24
5
4
MOST
Hover, Glenn
25:19.52
NS
NS
0
Age Group 60-64 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MOST
Valdez, Elaine
22:30.00
7/7
22:39.64
1
9
MOST
Pederson, Deborah
29:24.12
4/8
28:28.26
2
7
BLU
Shull, Sharon
35:00.00
2/7
30:38.12
3
6
Age Group 60-64 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TXLA
Archer, Branch
19:44.64
8/4
19:59.16
2
7
NCMS
Sanchez, Greg
20:28.62
8/2
19:46.23
1
9
RAM
Tucker, Sidney
22:55.10
6/7
23:29.20
3
6
WLOO
Crockett, John
25:30.30
NS
NS
0
UC26
Bludworth, Rocky
26:38.46
4/6
26:43.09
4
5
UC43
Hammond, Don
29:30.00
3/4
28:58.13
5
4
Age Group 65-69 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WMST
Ernst, Heidi
23:05.64
6/2
23:02.15
1
9
TTEX
Miller, Carol
25:12.00
5/7
25:35.44
2
7
TTEX
Ragland, Elise
26:42.99
NS
NS
0
UC25
Alvarado, Susan
28:00.00
4/7
27:42.85
3
6
BLU
Hogwood, Cheryle
29:35.09
3/5
29:48.83
4
5
MOST
Callaway, Linda
30:12.80
3/1
30:57.24
5
4
O2
Myer, Cynthia
37:00.00
2/8
32:20.79
6
3
Age Group 65-69 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NTXL
Krainik, Gregory
29:21.32
4/1
28:07.10
1
9
NCMS
Miller, Jamie
34:46.03
2/2
34:49.24
2
7
Age Group 70-74 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TXLA
Mecredy, Henry
29:58.65
3/3
32:11.59
2
7
TFAM
Norton, Richard
30:00.00
3/6
27:11.08
1
9
Age Group 75-79 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TFAM
Thatcher, Sandy
33:00.00
2/3
34:02.89
1
9
Age Group 85-89 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Radcliff, David
26:00.00
4/4
26:18.37
1
9
<<< Previous Event
Next Event >>>
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home