Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
South Carolina LCM Championships ( Sat, Jun 16, 2018 - Sun, Jun 17, 2018 )
Psych Sheet
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 2: Mixed 200 M IM
61 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Rank
Club
Swimmer
Age
Group
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
1
LOCO
Korsedal, John
40-44
2:20.00
8/4
2:37.18
2
7
2
AWJ
O'Leary, Britta
30-34
2:26.00
8/5
2:28.38
1
9
3
NCMS
Lee, Lawrence
50-54
2:26.13
8/3
2:28.82
1
9
4
UC12
Gushe, Len
55-59
2:30.00
8/6
2:26.80
1
9
5
PALM
LeMoine, Benjamin
30-34
2:30.54
8/2
2:39.05
2
7
6
PALM
Sites, Tyler
25-29
2:33.06
8/7
2:27.98
1
9
7
GS
Decker, John
40-44
2:34.00
8/1
2:35.97
1
9
8
SYS
Iovanovich, Courtney
25-29
2:34.33
8/8
2:34.25
1
9
9
PALM
Malik, Michael
35-39
2:34.40
7/4
2:35.84
2
7
10
NCMS
Uhl, Alicia
40-44
2:34.67
7/5
2:50.56
2
7
11
PALM
Moro, Erin
40-44
2:38.99
7/3
2:42.07
1
9
12
NCMS
Butcher, Rob
45-49
2:40.00
7/6
2:37.19
1
9
12
GS
Biere, Alexander
30-34
2:40.00
7/2
2:43.69
4
5
14
NCMS
Lindquist, Carrie
40-44
2:42.00
7/7
2:52.34
3
6
15
NCMS
Rossi, Dave
30-34
2:42.11
7/1
2:39.81
3
6
16
PALM
Betenbaugh, David
40-44
2:45.00
7/8
2:41.83
3
6
17
PALM
Vogler, Terry
45-49
2:47.00
6/4
2:46.05
2
7
18
NCMS
Rubacky, Mark
45-49
2:47.84
6/5
NS
0
19
NCMS
Holland, Irish
35-39
2:48.00
6/3
2:47.21
1
9
20
GAJA
McDonald, George
25-29
2:51.48
6/6
2:51.82
2
7
21
GS
Anguiano, Jerry
50-54
2:54.01
6/2
2:52.07
2
7
22
GS
Hall, David
45-49
2:55.00
6/7
3:19.59
3
6
23
GS
Moore, Carolyn
55-59
2:57.35
6/1
2:59.48
1
9
24
NCMS
Ballenger, Angie
45-49
3:04.00
6/8
3:08.30
1
9
25
LOCO
Dennis, Tom
50-54
3:05.00
5/4
2:58.91
3
6
26
PALM
Gasparovic, Kimberly
30-34
3:14.67
5/5
3:07.31
3
6
27
PALM
Burkholder, Kirby
55-59
3:15.00
5/3
3:10.33
2
7
27
LOCO
Winter, Richard
50-54
3:15.00
5/6
3:27.07
6
3
29
SSCM
Malone, Jim
50-54
3:20.00
5/2
3:18.05
4
5
30
PALM
Brown, Dana
70-74
3:26.82
5/7
3:32.16
1
9
31
GAJA
Zeigler, John
70-74
3:29.26
5/1
4:00.88
2
7
32
LOCO
Gray, Madeleine
18-24
3:30.00
4/4
3:13.06
1
9
32
SSCM
Davis, Allene
35-39
3:30.00
5/8
3:42.18
2
7
32
NCMS
Murray, Cheryl
65-69
3:30.00
4/5
NS
0
35
YGF
Rogers, Mark
50-54
3:35.00
4/3
3:26.64
5
4
36
GAJA
Reid, Joe
70-74
3:36.56
4/6
3:38.28
1
9
37
LOCO
Dietz, Sarah
18-24
3:40.00
4/2
3:31.01
3
6
38
GAJA
Penn, Ginger
60-64
3:40.71
4/7
3:38.54
1
9
39
LOCO
Korsedal, Susan
65-69
3:49.00
4/1
3:42.13
1
9
40
GS
Haverland, Rick
65-69
3:55.00
4/8
4:06.33
2
7
41
PALM
Sidletsky, Marlis
40-44
3:57.79
3/4
3:48.26
4
5
42
GS
Aragon, Leah
55-59
3:58.09
3/5
4:10.47
2
7
43
LOCO
Cushman, Charlotte
45-49
4:00.00
3/3
4:18.76
2
7
44
LOCO
Colyer, Bob
80-84
4:09.37
3/6
4:19.32
1
9
45
GAJA
Hutto, Joe
65-69
4:09.96
3/2
4:03.35
1
9
46
SSCM
Sargent, Stacy
50-54
4:12.00
3/7
4:11.64
1
9
47
SCHH
Walsh, Debra
65-69
4:13.56
3/1
4:53.71
2
7
48
GAJA
Ingold, Barbara
55-59
4:22.13
3/8
4:25.59
3
6
49
NCMS
Miller, Jamie
60-64
4:25.15
2/4
4:55.54
1
9
50
GS
Panayotoff, Kristi
70-74
4:26.45
2/5
4:30.72
2
7
51
GS
Bleasdale, Donald
55-59
4:30.00
2/3
4:20.61
3
6
52
LOCO
Richardson, Laura
60-64
4:56.24
2/6
5:03.10
2
7
53
GAJA
Ottosen, Sue
75-79
6:03.75
2/2
6:19.49
1
9
54
LOCO
Eisele, Barbara
85-89
7:12.73
2/7
7:45.71
1
9
55
GAJA
Hamilton, Rebecca
65-69
7:53.60
2/1
8:10.45
3
6
56
GS
Tepe, Adam
35-39
NT
1/6
2:35.70
1
9
56
UC45
Snyder, Dan
30-34
NT
2/8
2:37.36
1
9
56
GAJA
VanBuskirk, Ruth
30-34
NT
1/4
3:02.88
2
7
56
LOCO
Cook, Joseph
25-29
NT
1/5
3:06.74
3
6
56
SYS
Crigler, Alexandra
25-29
NT
1/2
3:27.94
2
7
56
GS
Stricker, Paige
18-24
NT
1/3
3:29.68
2
7
Key
NS
No Swim (or No Show)
<<< Previous Event
Next Event >>>
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home