Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2018 OMS Association Championships ( Fri, Apr 20, 2018 - Sun, Apr 22, 2018 )
Psych Sheet
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 3: Mixed 100 Y IM
98 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Age Group 18-24 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ORM
Schuck, Makila
1:04.05
12/8
1:03.20
1
7
THB
Jayme, Diana
1:15.00
7/4
1:20.93
2
5
ORM
Schmidt, Olivia
1:30.00
3/3
NS
0
SOMA
DeCaire, Dakota
1:45.00
2/5
1:40.75
3
4
Age Group 18-24 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MAC
Bley-Male, Max
1:04.00
12/1
58.43
1
7
SHC
Aldred, Grant
1:12.31
8/5
1:08.90
2
5
SOMA
Tu, Victor
1:30.00
3/5
1:15.29
3
4
Age Group 25-29 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MAC
Wise, Mitchell
58.50
13/4
55.70
1
7
CAT
Asleson, Kris
59.99
13/3
DQ
0
CAT
Mill, Thomas
1:00.00
13/6
1:07.00
3
4
KAM
Haslebacher, Joseph
1:09.10
10/3
1:06.16
2
5
MAC
Porter, Jordan
1:15.00
8/8
1:13.43
4
3
Age Group 30-34 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PCCM
Johnson, James
1:14.00
8/2
DQ
0
PCCM
Breuer, Sam
1:15.00
8/1
1:09.50
1
7
Age Group 35-39 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
THB
Shepherd, Sara
1:03.44
12/2
1:04.59
1
7
CBAT
De Szoeke, Paula
1:08.00
10/4
1:07.43
2
5
OCT
Metz, Amanda
1:10.47
9/4
1:13.46
6
1
OCT
Reeves, Tessa
1:10.98
9/5
1:11.47
3
4
LHST
Jackson, Maresa
1:11.27
9/2
1:12.19
4
3
ORM
Gustafson, Aubree
1:15.00
8/7
1:14.30
7
0
SOMA
Clark, Molly
1:16.49
7/1
1:17.64
9
0
EA
Murphy, Megan
1:23.32
5/4
1:16.02
8
0
OCT
Thorn, Tralee
1:24.54
5/2
1:22.99
10
0
ORM
Bounds, Brandy
1:24.95
5/7
1:12.75
5
2
SOMA
Baxter, Tanya
1:30.00
4/1
1:24.26
11
0
EA
DeMarco, Carolyn
1:50.00
2/2
1:42.65
13
0
MVA
Klein, Renee
2:15.00
1/5
1:30.95
12
0
Age Group 35-39 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CAT
Marceau, Matthew
59.63
13/5
1:00.49
2
5
MAC
Dingeldein, George
1:00.74
13/7
58.87
1
7
PCCM
Bidou, Alexis
1:01.00
13/1
1:02.02
3
4
TEAM
Sutherland, David
1:03.00
12/6
1:02.85
4
3
SOMA
Oxendine, Michael
1:20.00
6/7
1:06.08
5
2
Age Group 40-44 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OCT
Skinner, Sonja
1:04.14
11/4
1:05.40
1
7
SOMA
Johnson, Serena
1:12.00
9/8
1:09.36
2
5
THB
Thompson, Erika
1:20.00
6/2
1:10.30
3
4
CAT
Norland, Melissa
1:50.03
2/7
1:34.04
4
3
THB
Harrison, Elizabeth
2:18.00
1/3
2:14.60
5
2
Age Group 40-44 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
RVM
Lantry, Todd
1:01.11
13/8
1:04.70
2
5
NCMS
Samuel, Jonathan
1:01.12
12/4
58.76
1
7
OCT
Crooks, Alex
1:06.50
11/2
1:09.92
3
4
SOMA
Stefanich, Erinn
1:10.00
10/1
DQ
0
Age Group 45-49 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
COMA
Morgen, Cheryl
1:15.00
7/5
1:11.92
1
7
SOMA
Parmentier Nesbitt, Linda
1:15.28
7/6
1:15.73
3
4
SRM
Nelson, Sheila
1:18.00
6/3
1:15.55
0
EA
Galas, Anna
1:20.00
6/1
1:12.68
2
5
LCA
Frieder, Marisa
1:23.00
6/8
1:23.81
5
2
CGM
Ready, Jodi
1:24.24
5/6
1:23.93
6
1
OREG
Engler, Lorlee
1:30.77
3/6
1:22.22
4
3
Age Group 45-49 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SOMA
Servant, Mike
1:00.25
13/2
59.60
1
7
SOMA
Dix, Michael
1:02.23
12/5
1:00.07
2
5
OCT
Muessig, Dirk
1:10.00
10/2
1:04.26
3
4
Age Group 50-54 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SHC
Haffner, Francie
1:11.67
9/7
1:09.25
1
7
SHC
Adelman, Marcie
1:12.64
8/3
1:12.50
2
5
OCT
Daubersmith, Britta
1:13.23
8/6
1:14.88
3
4
EA
Bork, Kathryn
1:16.40
7/7
1:16.10
4
3
THB
Miller, Janelle
1:17.24
6/4
1:17.15
5
2
TCSO
Frey, Meg
1:30.00
4/8
1:28.63
7
0
OMVM
Bowman, Marcie
1:46.75
2/3
1:52.19
8
0
SOMA
Hall, Julie
1:50.00
2/6
1:25.32
6
1
Age Group 50-54 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ORM
Clydesdale, Bill
1:03.50
12/7
NS
0
CBAT
Shellhammer, Thomas
1:07.00
11/7
1:09.46
3
4
LOM
Simpson, Kris
1:08.00
11/8
1:07.95
2
5
OREG
Birdwell, Rob
1:08.99
10/5
1:07.46
1
7
MAC
Anastas, Daemon
1:10.00
10/7
1:11.21
4
3
THB
Maginnis, Ian
1:25.00
5/1
1:12.43
5
2
CAT
Thompson, Cary
1:25.00
4/5
1:20.68
6
1
Age Group 55-59 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LHST
Vincent, Nancy
1:24.00
5/3
1:22.23
2
5
CGM
Caswell, MJ
1:25.00
4/4
1:21.76
1
7
CGM
Goodman, Ann
1:26.00
4/2
1:28.80
3
4
OPEN
Malloy, Janie
1:32.93
3/2
1:33.87
5
2
THB
Bedford, Kathleen
2:00.00
1/4
1:32.58
4
3
Age Group 55-59 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SOMA
Hageman, Mark
1:03.00
12/3
NS
0
COMA
Furness, Steve
1:06.00
11/5
1:05.94
2
5
AQDK
Hanson, Donald
1:06.47
11/6
1:06.49
3
4
UC37
Bollens, Stephen
1:11.15
9/3
1:08.13
0
PCCM
Karlsen, Kjell
1:12.00
8/4
1:05.57
1
7
OPEN
Hancock, Douglas
1:18.00
6/5
DQ
0
ORM
Roberts, Steve
1:25.00
5/8
1:24.94
4
3
Age Group 60-64 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ORM
Crabbe, Colette
1:09.50
10/6
1:09.66
1
7
TCSO
Andrus-Hughes, Karen
1:12.00
9/1
1:10.96
2
5
CAT
Worden, Laura
1:25.13
4/6
1:19.79
3
4
CAT
Gannon, Laura
1:30.00
4/7
1:23.63
4
3
CAT
Daly, Claudia
1:40.00
3/8
1:41.36
5
2
Age Group 60-64 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ORM
Voll, Robert
1:06.33
11/3
1:09.02
1
7
ORM
Brockbank, Doug
1:08.00
11/1
1:09.59
2
5
SOMA
Britsch, Uwe
1:15.22
7/3
1:20.49
5
2
PCCM
Dwight, Charles
1:20.00
6/6
1:19.12
4
3
SOMA
Jung, Lawrence
1:25.00
4/3
1:18.50
3
4
ORM
Pinz, Joe
1:35.00
3/1
1:41.73
6
1
OCT
Helm, Charlie
1:52.00
2/1
1:54.98
7
0
Age Group 65-69 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
KAM
Philbrick, Larry
1:10.20
10/8
1:07.77
1
7
LHST
Wright, Larry
1:11.25
9/6
1:14.04
2
5
Age Group 70-74 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MAC
Toppel, Margaret
1:16.96
7/8
1:16.05
1
7
Age Group 70-74 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SOMA
Stout, Jon
1:15.77
7/2
1:18.40
1
7
MVA
Kelber, Michael
1:23.99
5/5
1:25.55
2
5
Age Group 75-79 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ORM
Ward, Joy
1:35.00
3/7
1:35.45
1
7
Age Group 75-79 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ORM
Nakata, Ronald
1:30.00
3/4
1:26.81
1
7
Age Group 80-84 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SOMA
Fasbender, Barry
1:40.02
2/4
NS
0
Key
DQ
Disqualified
<<< Previous Event
Next Event >>>
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home