Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2017 Auburn Masters Short Course Yards Invitational ( Sat, Feb 11, 2017 - Sun, Feb 12, 2017 )
Event Results
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 7: Mixed 200 Y Free
Results by Age Group
Results by Result Time
Club
Swimmer
Age
Group
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MATT
Smolin, Levi
25-29
2:04.23
11/5
1:52.55
1
9
AWJ
Gricius, David
25-29
1:53.05
12/4
1:54.64
2
7
GCPS
Purdy, Adam
30-34
1:58.00
12/6
1:56.78
1
9
GS
Sawyer, Wesley
35-39
1:54.00
12/5
1:57.72
1
9
GAJA
Dunn, Jonathan
35-39
1:58.31
12/2
1:58.82
2
7
MATT
Fleming, Blakeley
25-29
2:05.00
11/6
2:00.83
1
9
AMS
Smith, Richard
50-54
2:01.59
11/4
2:01.13
1
9
MATT
Von Jouanne, Roger
55-59
2:00.00
12/7
2:01.19
1
9
GCPS
VanDillen, Kyle
18-24
1:58.00
12/3
2:02.82
1
9
AMS
Vanheyste, Wito
18-24
2:04.54
11/3
2:03.93
2
7
WHA
Berryhill, Keith
55-59
2:06.58
11/7
2:04.54
2
7
GCPS
Miller, Sonia
50-54
2:58.00
6/1
2:04.87
1
9
MMC
Newman, Mark
50-54
2:06.00
11/2
2:05.74
2
7
AMS
Paradis, Bennett
18-24
2:01.50
12/8
2:06.48
3
6
SWIFT
Knowles, Percival
60-64
2:12.19
10/6
2:07.15
1
9
UC24
Misiak, Sarah
50-54
2:54.00
6/6
2:07.39
2
7
SYSM
Walker, Rick
65-69
2:08.00
11/1
2:07.82
1
9
UC15
Lushington, Michael
30-34
2:17.00
10/7
2:09.15
2
7
MATT
Milburn, David
55-59
2:08.43
11/8
2:09.55
3
6
UC45
Morrison, Matt
45-49
2:10.63
10/5
2:12.11
1
9
CTMS
Cochran, Susan
35-39
2:10.00
10/4
2:13.31
1
9
GCPS
Malone, Evan
40-44
2:26.00
9/8
2:14.98
1
9
UC45
Mumber, Laura
45-49
2:10.64
10/3
2:14.98
1
9
GAJA
Tosh, Megan
30-34
2:18.30
10/1
2:15.32
1
9
DAS
Trimble, Ginny
30-34
2:16.00
10/2
2:15.51
2
7
MATT
Fleming, Mark
25-29
2:23.77
9/2
2:15.62
3
6
PCST
Jinks, Allison
30-34
2:19.71
10/8
2:16.37
3
6
MGCM
Hale, Jennifer
40-44
2:23.00
9/6
2:16.83
1
9
CTMS
Moore, Lin
55-59
2:19.73
9/4
2:17.03
4
5
ESMS
Grundhoefer, Marianne
50-54
2:25.15
9/7
2:24.92
3
6
ENSW
Ladd, Laura
45-49
2:31.41
8/3
2:26.34
2
7
CTMS
Reed, Ed
70-74
2:22.93
9/3
2:27.22
1
9
NTXL
McKelvey, Christina
60-64
2:40.00
7/4
2:29.84
1
9
GCPS
Evans, Bill
65-69
2:28.54
8/4
2:29.87
2
7
GAJA
Hankins, Malena
40-44
2:40.70
7/2
2:30.19
2
7
GAJA
Jones, Cathy
45-49
2:40.47
7/6
2:32.24
3
6
MATT
Villarreal, Allison
50-54
2:35.08
8/2
2:32.35
4
5
MATT
Garcia, Samuel
50-54
2:45.00
7/1
2:32.52
3
6
MATT
Rogers, Carmel
30-34
3:00.00
5/5
2:33.64
4
5
UC45
Raymond, Alicia
30-34
2:21.22
9/5
2:33.87
5
4
YGF
Rogers, Mark
50-54
2:40.00
7/5
2:34.47
4
5
BUMS
Tourtual, Dorothy
65-69
2:35.00
8/6
2:35.39
1
9
ENSW
Jackson, Adam
25-29
2:39.18
8/7
2:40.08
4
5
AMS
Wolf, Sara
45-49
2:48.53
7/8
2:40.16
4
5
LTMS
VanCuren, Jean
55-59
2:56.00
6/2
2:44.07
1
9
GAJA
McCarthy, Daniel
40-44
3:02.99
5/2
2:45.26
2
7
GCPS
Scoggins, Jennipher
40-44
2:41.40
7/7
2:45.80
3
6
MASC
Johnson, Elizabeth
45-49
2:40.31
7/3
2:46.89
5
4
AMS
Barkley, Lauren
25-29
3:00.00
6/8
2:48.20
2
7
GCPS
Duff, Linda
55-59
2:52.00
6/5
2:50.02
2
7
GAJA
Miller, David
75-79
3:00.00
5/4
2:53.78
1
9
YCHA
Disterdick, John
70-74
2:49.50
6/4
2:55.06
2
7
AMS
Brown, Lowell
30-34
3:00.00
5/3
2:56.61
3
6
GCPS
Desanctis, Carlos
70-74
3:05.00
5/8
2:58.42
3
6
AMS
Maly, Samantha
18-24
3:06.22
4/4
2:58.71
1
9
YGF
Hein, Ricardo
55-59
2:56.22
6/7
2:59.46
5
4
GAJA
Yetter, Brian
50-54
3:04.27
5/7
3:00.08
5
4
GAJA
Delair, Stan
65-69
3:05.00
5/1
3:01.86
3
6
PBM
Moak, Mary
60-64
3:00.00
5/6
3:02.82
2
7
GCPS
Ascherfeld, Ray
80-84
2:52.76
6/3
3:03.21
1
9
TNAQ
Schumann, David
70-74
3:12.00
4/3
3:07.42
4
5
GAJA
Michalke, Doug
60-64
2:25.82
9/1
3:08.88
2
7
GCPS
Straw, Mindi
45-49
3:07.12
4/5
3:09.04
6
3
AMS
Givens, Maria
30-34
3:20.00
4/2
3:09.33
6
3
ART
Edwards, Sara
35-39
3:45.15
3/4
3:19.25
2
7
MGCM
Smith, Kathy
55-59
3:30.00
4/7
3:19.85
3
6
YGF
Elmore, James
60-64
3:55.00
3/3
3:20.22
3
6
GCPS
Wolverton, Kate
60-64
4:00.00
3/1
3:26.33
3
6
ESMS
Weller, Terri
65-69
3:38.00
4/8
3:44.96
2
7
CAMS
Asselstine, David
55-59
3:54.95
3/5
3:45.90
6
3
CAMS
Lanoux, Joe
70-74
3:56.99
3/2
3:55.30
5
4
GCPS
Enfinger, Betty
70-74
4:00.00
3/7
3:56.42
1
9
GCPS
Menk, Sally
75-79
3:56.60
3/6
4:01.96
1
9
YGF
Lancaster, Rocio
80-84
4:14.67
3/8
4:19.31
1
9
SWIFT
Knowles, Percival Sr.
85-89
4:19.85
2/4
4:26.88
1
9
GAJA
Ottosen, Sue
70-74
4:38.00
2/5
4:44.62
2
7
GAJA
Baima, June
80-84
4:45.55
2/3
4:44.74
2
7
GAJA
Moyer, Peggy
65-69
4:57.22
2/6
4:56.46
3
6
GAJA
Haase, Judith
75-79
5:28.17
2/7
5:16.53
2
7
GCPS
Clarke, Katherine
70-74
5:00.00
2/2
5:24.25
3
6
GCPS
Stone, Marjorie
90-94
6:10.12
1/3
5:27.64
1
9
MASC
Johnson, Margaret
70-74
6:00.00
1/5
5:51.65
4
5
GCPS
Miller, Kay
80-84
5:57.39
1/4
5:54.95
3
6
CTMS
Englebert, Chad
40-44
3:20.00
4/6
DQ
0
TSCM
Arrington, Adam
50-54
2:01.20
12/1
NS
0
MASC
Broadhead, Amber
18-24
3:30.00
4/1
NS
0
CAMS
Hans, Brian
35-39
2:40.00
8/1
NS
0
CONC
Perry, Andrew
45-49
2:40.00
8/8
NS
0
OLD1
Schwab, Lyndsey
18-24
2:30.00
8/5
NS
0
Key
NS
No Swim (or No Show)
DQ
Disqualified
<<< Previous Event
Next Event >>>
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home