Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2015 Colonies Zone SCY Championship ( Fri, Apr 10, 2015 - Sun, Apr 12, 2015 )
Event Results
Next Event >>>
Event 1: Mixed 1000 Y Free
Results by Age Group
Results by Result Time
Club
Swimmer
Age
Group
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
FINS
Hersh, David
30-34
10:09.99
1/4
10:31.86
1
9
SVY
Marine, David
35-39
11:06.00
1/5
10:55.64
1
9
FINS
Kannegieser, Robert
55-59
11:40.00
1/7
11:25.61
1
9
SVY
Harrop, Jim
40-44
11:23.99
1/6
11:25.91
1
9
VMST
Parker Palace, Kelly
50-54
11:52.52
1/8
11:26.42
1
9
GMUP
Sax, William
45-49
11:12.12
1/3
11:27.23
1
9
SVY
Boris, Joseph
35-39
11:40.32
1/1
11:32.21
2
7
GAJA
Letendre, Claire
25-29
11:55.58
2/4
11:34.65
1
9
SVY
Dryburgh, Andrew
30-34
12:00.00
2/3
11:38.68
2
7
VMST
Harris, Greg
50-54
11:35.43
1/2
11:43.84
1
9
DCAC
Warren-Shriner, Lindsey
25-29
12:05.00
2/6
11:50.23
2
7
ARMS
Moore, Colleen
18-24
12:00.00
2/5
11:52.67
1
9
UC10
Dawson, Jennifer
18-24
12:19.22
2/2
12:01.49
2
7
GMUP
Grecco, Paul
50-54
12:39.54
2/8
12:15.06
2
7
VMST
Loftus-Charley, Shirley
60-64
12:30.00
2/7
12:27.99
1
9
1ST
Osborn, Anne
30-34
13:22.81
3/6
12:29.47
1
9
1776
Lassiter, Mary
30-34
14:00.00
4/3
12:44.75
2
7
RMST
Jones, Leslie
40-44
12:32.73
2/1
12:45.88
1
9
GMUP
Cosgrove, Katie
30-34
13:07.00
3/3
12:48.69
3
6
MASH
Bailey, Bret
55-59
13:06.27
3/5
12:53.63
2
7
L4S
Sorensen, Eric
45-49
12:48.60
3/4
13:06.98
2
7
L4S
Shand, Chip
55-59
14:30.00
4/7
13:10.11
3
6
GMUP
Church, Aaron
35-39
13:30.00
3/7
13:16.77
3
6
MERR
Nicora, Julie
30-34
14:00.00
4/6
13:19.98
4
5
RMST
Dawson, Mandy
50-54
13:26.32
3/2
13:22.12
2
7
ANCM
Gainor, Cathy
45-49
13:53.21
3/8
13:27.95
1
9
AGUA
Bernstein, Rich
65-69
13:50.00
3/1
13:38.90
1
9
1776
Watts, Sue
60-64
14:00.97
4/2
13:52.19
2
7
L4S
Becker, Marlene
50-54
14:00.00
4/5
13:53.99
3
6
WAVA
Harwit-Whewell, Stephen
50-54
14:00.00
4/4
14:05.83
3
6
NAMI
Mockler, Shannon
30-34
16:00.01
5/2
14:09.54
5
4
SVY
Milligan, Dean
45-49
15:00.00
5/4
14:17.84
3
6
MASH
Sturm, Shari
50-54
15:00.00
5/5
14:42.19
4
5
UC10
Allen, Dewey
55-59
14:50.25
4/1
14:44.73
4
5
GMUP
McKnight, Katherine
50-54
16:05.11
5/7
15:24.06
5
4
L4S
Pederson, Debbie
35-39
15:43.96
7/7
15:28.14
1
9
1776
Tulenko, Tom
70-74
15:00.00
4/8
15:29.42
1
9
L4S
Hamal, Cliff
55-59
15:20.00
5/6
15:34.54
5
4
RIPM
Dewing, Maria
50-54
15:11.00
5/3
15:41.70
6
3
L4S
Shine, Kate
30-34
17:00.00
5/8
16:17.58
6
3
L4S
Bowers, Jeff
50-54
20:00.00
6/8
16:18.03
4
5
UC10
Leahy, John
50-54
NT
7/1
16:42.64
5
4
QMST
Maly, Cleary
45-49
17:18.35
6/4
16:43.54
2
7
TRI3
Gilbert, Stephanie
45-49
18:30.00
6/3
16:45.58
3
6
DCAC
Menes, Rebecca
50-54
17:24.00
6/5
17:27.61
7
2
HAYS
Taylor, Aimee
35-39
18:58.00
6/2
17:31.24
2
7
GMUP
Burstein, Dennis
60-64
16:39.06
5/1
17:33.89
1
9
L4S
Mabry, Scott
50-54
20:00.00
6/1
17:44.57
6
3
VMST
Gaulrapp, Edward
70-74
19:00.00
6/7
17:51.78
2
7
RMST
Nobbe, Nick
75-79
18:35.00
6/6
18:27.17
1
9
L4S
Willard, Kristen
30-34
20:39.79
7/5
19:49.01
7
2
L4S
Brown, Darla
40-44
20:17.65
7/4
20:52.93
2
7
L4S
LaPorte, Tracy
40-44
24:00.00
7/3
21:12.58
3
6
RMST
Manheim, Lucy
70-74
25:00.00
7/6
21:44.53
1
9
ARMS
Paik, David
30-34
25:00.00
7/2
23:38.45
3
6
L4S
Braithwaite, Dexter
35-39
NT
7/8
23:39.44
4
5
1776
Martin, Jack
60-64
12:30.00
NS
NS
0
SDS
Stephens, Glenn
55-59
14:59.59
NS
NS
0
1ST
Luzier, Sandy
45-49
19:36.99
NS
0
L4S
Smith, Paul
50-54
25:00.00
NS
0
GMUP
Weidner, Bob
55-59
15:04.94
NS
0
Key
NS
No Swim (or No Show)
Next Event >>>
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home