Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2014 NE-LMSC SCM Champs Meet & Zones North ( Fri, Dec 12, 2014 - Sun, Dec 14, 2014 )
Event Results
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 35: Women 100 M IM
Results by Age Group
Results by Result Time
Show 2014 Virtual Colonies Zone Championship
Age Group 18-24
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WAM
Beidler, Courtney
1:08.59
8/5
1:08.84
1
17
WAM
Eckles, Carly
1:17.12
7/5
1:17.99
2
15
GBM
Mitchell, Robina
1:20.00
7/7
1:25.32
3
14
CMSC
Tsutsumi, Erika
1:26.00
6/3
1:26.43
4
13
SIMM
Mullen, Rachael
1:22.45
7/8
1:32.55
5
12
Age Group 25-29
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NSY
Nihan, Lianne
1:11.14
8/7
1:15.39
1
17
SIMM
Torelli, Brittany
1:19.88
7/4
1:18.43
2
15
GWDM
Kwon, Yanghee
1:23.32
7/10
1:20.22
3
14
CMSC
Daley, Amanda
1:30.00
5/4
1:27.26
4
13
CMSC
Gencler, Jon
1:23.00
7/9
1:28.14
5
12
MAMA
Wellman, Meghan
2:00.00
2/8
1:38.63
6
11
CMSC
Titak, Jamie
1:44.00
NS
NS
0
Age Group 30-34
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MESC
Alcaide, Katrine
1:09.90
8/6
1:06.06
1
17
CMSC
Hunnewell, Becky
1:16.00
8/1
1:15.28
2
15
GBM
McGrail, Crystie
1:15.90
8/9
1:16.18
3
14
SIMM
Williams, Melinda
1:17.00
8/10
1:16.88
4
13
CMSC
Hettenbach, Maria
1:22.88
7/2
1:20.89
5
12
MAMA
Wolf, Jenny
1:27.00
6/1
1:22.25
6
11
CMSC
DeRoche, Erika
1:26.37
6/2
1:26.75
7
10
GBM
Heath, Lauren
1:50.00
3/1
1:37.11
8
9
MAMA
Afanasewicz, Elizabeth
1:40.00
4/3
1:38.77
9
8
UCLB
Hughes, Elizabeth
1:49.83
3/8
1:46.49
10
7
CMSC
Healey, Caitlin
1:17.00
NS
NS
0
Age Group 35-39
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CMSC
Downing, Jennifer
1:15.25
8/8
1:15.32
1
17
SWMR
Nappi, Keri
1:15.32
8/2
1:16.12
2
15
GSP
Crusco, Kysa
1:23.46
6/6
1:19.06
3
14
WALT
Samson, Vivian
1:23.30
7/1
1:21.73
4
13
BUMS
Davis, Elizabeth
1:23.78
6/4
1:22.39
5
12
SFTL
Rosenblat, Daniela
1:38.88
4/4
1:37.69
6
11
GBM
Selle, Lora
1:45.00
3/5
1:39.80
7
10
UCLB
Stone, Emily
1:42.59
4/2
1:44.11
8
9
SIMM
Baudis, Christina
1:26.10
NS
NS
0
Age Group 40-44
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MVM
Goodale, Rainy
1:19.00
7/6
1:15.87
1
17
YNS
Delorie, Andrea
1:28.10
5/5
1:25.60
2
15
WCMS
Millerd, Michelle
1:23.34
6/5
1:27.41
3
14
CMSC
Curko, Sandy
1:47.00
3/6
1:46.37
4
13
LANE
Acevedo, Kristine
1:54.00
2/4
1:54.14
5
12
BSCH
Dinsmore, Sharon
1:32.00
NS
NS
0
MUFF
Holmes, Jessica
1:14.00
NS
NS
0
Age Group 45-49
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC02
Willeboordse, Fall
1:11.19
8/3
1:09.66
1
17
CMSC
McCurdy, Tracy
1:10.71
8/4
1:12.81
2
15
GSP
Soraghan, Marilyn
1:25.29
6/7
1:24.74
3
14
CMSC
Pasterczyk, Christine
1:30.50
5/8
1:32.58
4
13
BSCH
Pohl, Jessica
1:30.00
5/7
1:32.87
5
12
BSCH
McCallum, Joy
1:45.00
4/10
1:34.71
6
11
YNS
Tremblay, Joyce
2:00.00
2/2
1:34.88
7
10
ABC
Barlow, Jennifer
1:34.20
5/1
1:37.07
8
9
KNGM
Harvey, Lori
1:45.00
4/1
1:39.40
9
8
MAMA
Veenstra, Denise
1:37.00
4/5
1:39.51
10
7
YNS
Freedman, Andi
2:15.95
1/5
1:55.65
11
6
Age Group 50-54
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GWDM
Delorey, Laura
1:26.30
6/8
1:19.85
1
17
CMSC
Jensen, Sue
1:26.93
6/9
1:20.97
2
15
BSCH
Kim, Elizabeth
1:40.00
4/7
1:29.63
3
14
SRPM
Meyers, Kimberly
1:30.00
5/3
1:31.38
4
13
GSP
Sakr, Deborah
1:31.82
5/2
1:32.78
5
12
YNS
Zraket, Lisa
1:38.88
4/6
1:32.99
6
11
GWDM
Cheney, Jane
1:34.00
5/9
1:33.11
7
10
GBM
Pentheny, Gail
1:35.00
5/10
1:35.07
8
9
CMSC
Autissier, Anne-Cecile
1:43.00
4/9
1:41.12
9
8
GBM
Edin, Deborah
1:53.12
2/6
1:55.39
10
7
BUMS
Anderson, Maria
1:23.46
NS
NS
0
IM
Block, Andrea
1:17.73
NS
NS
0
UC02
Boys, Laiura
1:25.00
NS
NS
0
CMS
Crouch, Kim
1:14.45
NS
NS
0
CONN
Moss, Pam Henry
1:21.47
NS
NS
0
Age Group 55-59
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GSP
Estel, Beth
1:21.00
7/3
1:21.43
1
17
TNT
Goodwin, Kim
1:29.23
5/6
1:25.35
2
15
WAM
Holland, Gail
1:27.50
6/10
1:30.26
3
14
ABC
Randall, Romaine
1:47.12
3/4
1:42.37
4
13
NSY
Nihan, Marian
1:50.60
3/10
1:47.10
5
12
GBM
Garvey, Ellen
2:00.00
2/1
1:49.68
6
11
PITY
Florio-Jefferys, Joanna
1:54.66
2/7
1:49.79
7
10
CMSC
Twomey, Maura
1:54.89
2/3
1:54.08
8
9
Age Group 60-64
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MIT
White, Emily
1:51.33
2/5
1:41.54
1
17
GBM
Campbell, Patricia
1:48.00
3/7
1:50.34
2
15
ABC
Penniman, Mary Crain
2:00.00
2/9
1:51.64
3
14
ABC
Glines, Susie
1:49.64
3/3
1:51.70
4
13
GBM
Barbary, Susan
1:50.00
3/2
1:54.43
5
12
KEEN
Feldmann, Joel
1:35.00
NS
NS
0
1776
Mccloskey, Cecilia
1:29.00
NS
NS
0
Age Group 65-69
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
YNS
Slifer, Kathy
1:50.00
3/9
1:36.33
1
17
SFTL
Webb, Linda
1:41.88
4/8
1:42.41
2
15
FLA
Kent, Jeanne
3:03.72
1/6
2:58.84
3
14
CMSC
Shenouda, Baheya
4:10.00
1/4
4:22.72
4
13
SWMR
Uustal, Diann
1:23.31
NS
NS
0
PSM
Welch, Sarah
1:42.94
NS
NS
0
Age Group 70-74
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CONN
Onton, Ann Louise
2:14.31
2/10
2:13.77
1
17
Age Group 75-79
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
RINC
Olson, Jeannine
2:26.16
NS
NS
0
Key
NS
No Swim (or No Show)
<<< Previous Event
Next Event >>>
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home