Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2014 PNA Champs and NW Zones ( Sat, Apr 12, 2014 - Sun, Apr 13, 2014 )
Event Results
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 20: Mixed 200 Y IM
Results by Age Group
Results by Result Time
Age Group 18-24 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CWST
Lemke, Savannah
2:30.00
6/5
2:36.64
1
9
WWUS
Barnick, Angela
2:36.36
6/8
2:37.39
2
7
WWUS
DeLong, Jackie
2:45.38
5/8
2:42.85
3
6
WWUS
FitzGerald, Erin
3:00.00
3/4
2:45.98
4
5
SARC
Mahan, Molly
2:30.00
7/2
2:47.78
5
4
Age Group 18-24 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OST
Stearnes, Baylor
2:22.20
8/3
2:28.23
1
9
WWUS
Alcantar, Eduardo
2:27.59
7/4
2:32.36
2
7
Age Group 25-29 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Dinkel, Paloma
2:07.55
9/3
2:12.96
1
9
LWM
Helgason, Chelsea
2:30.00
7/8
2:25.69
2
7
ORCA
Meinerz, Meghan
2:35.40
6/1
2:37.44
3
6
Age Group 25-29 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Chapman, Chris
2:02.16
9/4
NS
0
Age Group 30-34 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ORCA
Ferries, Jenny
2:34.90
6/7
2:28.38
1
9
BAM
Wetzler, Kari
2:40.00
5/3
2:41.45
2
7
Age Group 30-34 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
HMST
Mozharov, Sergey
2:03.80
9/5
2:03.15
1
9
Age Group 35-39 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Matlock, Shannon
2:31.00
6/3
2:32.18
1
9
BWAQ
Wellock, Kimbra
2:50.85
4/2
2:50.80
2
7
BWAQ
Neely, Wendy
3:06.58
3/5
3:01.74
3
6
SARC
Sundin, Caitlin
2:50.00
4/5
3:09.67
4
5
MYM
Brumley, Sadie
3:07.44
3/6
3:10.07
5
4
LWM
Forbess, Dani
3:15.00
2/6
3:13.75
6
3
Age Group 35-39 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SARC
Ridle, Jason
2:17.19
8/4
2:15.60
1
9
DBST
Cox, Gary
2:30.00
7/1
2:28.07
2
7
Age Group 40-44 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Clarke, Heather
3:15.00
2/3
3:07.61
1
9
CAC
Pokorny, Kathleen
3:16.00
2/1
3:08.67
2
7
SVMS
Singer, Shannon
3:35.00
1/5
3:41.07
3
6
Age Group 40-44 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BC
Doherty, Todd
2:10.28
9/2
2:09.60
1
9
YPKC
Hagedorn, Chad
2:22.77
8/2
2:20.45
2
7
TACM
Castle, Matt
2:50.71
4/6
2:44.94
3
6
SVMS
Ness, Kerry
3:14.96
2/4
2:53.15
4
5
TACM
Carlstrom, Adam
2:09.48
9/6
NS
0
Age Group 45-49 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BC
Lucco, Elizabeth
2:36.46
5/4
2:37.83
1
9
OST
Antilla, Kristine
3:08.48
3/2
3:06.21
2
7
SAM
Armstrong, Mary
2:37.50
5/6
NS
0
Age Group 45-49 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Waud, Timothy
2:28.97
7/3
2:20.46
1
9
DBST
Winter, Doug
2:28.28
7/5
2:23.20
2
7
MUKY
McCarty, David
2:23.80
8/7
NS
0
BWAQ
Wright, Dave
2:24.30
8/1
NS
0
Age Group 50-54 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Pace, Lisa
2:40.19
5/5
2:39.07
1
9
BWAQ
Boyer, Diane
3:00.00
4/1
3:03.20
2
7
MYM
Shepherd, Terrie
3:30.00
1/4
3:30.47
3
6
LWM
Underbrink, Mary
3:35.10
1/3
3:37.87
4
5
NEO
Dillan, Gloria
2:50.50
4/3
NS
0
Age Group 50-54 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Phillips, Daniel
2:11.23
9/1
2:14.81
1
9
MOVY
Valley, Eric
2:19.82
8/5
2:17.57
2
7
OREG
Howell, Richard
2:30.00
6/4
2:27.49
3
6
BWAQ
Smith, Daniel
2:22.22
8/6
2:29.41
4
5
OREG
Boone, Lou
2:31.49
6/6
2:31.32
5
4
BAM
Goodlin, Tom
2:45.00
5/7
2:45.01
6
3
ORCA
Ikeda, Paul
3:15.00
2/7
3:11.63
7
2
SVMS
Allen, Jon
3:00.00
4/8
3:13.29
8
1
TACM
Stevens, Thomas
4:35.93
1/1
4:41.19
9
0
YPKC
Steenbeeke, Alain
2:12.72
9/8
NS
0
Age Group 55-59 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Jaeger, Dawn
2:49.25
4/4
2:48.92
1
9
LWM
Chapman, Linda
2:55.00
4/7
NS
0
Age Group 55-59 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BWAQ
Magnussen, Brian
2:29.35
7/6
2:26.57
1
9
BAM
Rogers, Randy
2:27.21
8/8
2:29.77
2
7
MYM
Underbrink, Dan
2:44.40
5/2
2:41.96
3
6
BWAQ
Durban, Eric
3:15.00
2/5
2:47.76
4
5
SVMS
Mohler, Craig
3:15.00
2/2
3:19.03
5
4
OREG
Carter, Walter
3:45.00
1/2
DQ
0
SAM
Durban, Lars
2:30.00
7/7
NS
0
Age Group 60-64 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Colella, Rick
2:10.89
9/7
2:06.54
1
9
BAM
Baker, John
2:34.35
6/2
2:35.32
2
7
GLAD
Engelhardt, Carl
2:45.00
5/1
2:43.29
3
6
Age Group 65-69 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Gettling, Janet
3:09.32
3/7
3:07.84
1
9
BC
LeClercq, Toni
3:06.88
3/3
3:07.91
2
7
BAM
Carruthers, Kate
3:11.16
3/1
3:17.55
3
6
PSA
Casey, Kathrine
3:35.87
1/6
3:27.13
4
5
Age Group 65-69 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CAC
Walker, Thomas
4:15.00
1/7
4:05.62
1
9
Age Group 70-74 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BAM
Sawyer, Dennis
3:21.82
2/8
3:08.87
1
9
Age Group 75-79 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BELL
Peterson, Dick
3:11.64
3/8
3:10.48
1
9
Key
NS
No Swim (or No Show)
DQ
Disqualified
<<< Previous Event
Next Event >>>
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home