Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2024 COMSA Masters Short Course Championships ( Fri, Apr 26, 2024 - Sun, Apr 28, 2024 )
Event Results
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 2: Mixed 1000 Y Free
Results by Age Group
Results by Result Time
Age Group 25-29 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
FMST
Taylor, Olivia
13:02.53
5/7
13:24.23
1
11
Age Group 30-34 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
THOR
Stevens, Elizabeth
14:39.59
3/5
14:53.59
1
11
FAST1
Roehrig, Erin
18:02.60
2/2
17:52.35
2
9
Age Group 30-34 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PPMS
Mitcheltree, Ryan
13:00.00
5/4
12:12.39
1
11
PPMS
Essells, Ben
12:30.00
6/2
12:46.26
2
9
Age Group 35-39 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
AJAM
Olivos, Maegan
13:24.61
4/5
12:26.99
1
11
FMST
Rowling, Sarah
13:51.86
4/4
14:07.13
2
9
AJAM
Boyce, Katie
15:03.80
3/2
15:07.34
3
8
Age Group 35-39 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PPMS
Heaton, Jesse
13:20.00
5/2
12:43.57
1
11
Age Group 40-44 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
DGO
Damien, Grace
14:00.00
4/7
12:35.98
1
11
AJAM
Gibbons, Chelsea
12:48.90
5/6
12:46.20
2
9
AJAM
Dee, Shannon
16:30.00
2/6
14:00.49
3
8
Age Group 40-44 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC12
Bibikau, Alex
13:20.00
5/8
12:21.94
1
11
THOR
Clark, Steve
12:30.00
6/3
12:39.51
2
9
CMS
Nelson, Mark
14:00.46
4/3
14:16.96
3
8
FAST1
Pierce, Jeffrey
13:00.00
NS
NS
0
Age Group 45-49 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
FAST1
Ogden, Stacey
12:46.22
5/5
12:52.57
1
11
AJAM
O'Connell, Fontaine
15:00.00
3/3
13:48.09
2
9
BG
Haskett, Stephanie
14:14.91
4/8
13:53.21
3
8
DGO
McGrath, Jennifer
14:30.00
NS
NS
0
Age Group 45-49 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PPMS
Fleischmann, Brian
10:18.59
6/5
10:36.64
1
11
FAST1
Crosscup, Daniel
13:24.05
5/9
13:40.04
2
9
UC32
Jones, Ryan
12:05.65
NS
NS
0
Age Group 50-54 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
FMST
Williams, Susan
12:28.28
6/7
12:16.20
1
11
FMST
Bierstedt, Michele
13:19.37
5/3
13:22.43
2
9
FMST
Coupe, IngaLisa
14:45.00
3/4
16:20.31
3
8
BG
White, Crystal
18:37.83
2/9
16:56.29
4
7
DGO
Martinez, Tina
15:33.22
NS
0
Age Group 50-54 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PPMS
Putnam, Rob
11:55.99
6/4
11:34.71
1
11
BG
White, Brad
14:55.32
3/7
14:10.87
2
9
Age Group 55-59 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
FMST
Malecki, Maribeth
14:18.64
4/2
14:11.67
1
11
Age Group 55-59 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
THOR
Daughtrey, Clay
13:30.49
4/6
13:18.85
1
11
SOPR
Mintz, Robert
17:09.00
2/4
15:27.47
2
9
FMST
Wise, Mike
12:30.30
NS
NS
0
Age Group 60-64 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MICH
McDonald, Kae
16:26.67
2/5
16:22.14
1
11
THOR
Townley, Antoinette
20:00.00
1/6
18:24.97
2
9
FMST
Daughtrey, Cindy
28:00.00
1/4
24:50.12
3
8
Age Group 60-64 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
FMST
Petersen, Craig
11:50.00
6/6
11:40.59
1
11
FMST
Collings, Mark
12:30.59
6/9
12:15.86
2
9
COSAM
Creamer, Fred
12:30.00
6/8
12:30.05
3
8
BG
Ramirez, Alfonso
17:20.86
2/7
15:26.94
4
7
BG
Kelly, John
17:30.00
2/3
15:48.96
5
6
LOV
Garcia, Doug
18:00.00
2/8
17:34.60
6
5
CT-M
Magouirk, Jeffrey
13:15.63
NS
NS
0
UC32
Phelps, Sean
12:39.48
NS
NS
0
Age Group 65-69 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BG
Craft, Brenda
14:34.70
4/9
14:26.12
1
11
Age Group 65-69 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
FAST1
Piszkin, Andy
15:00.00
3/8
13:36.36
1
11
FMST
Ronat, Jon
14:44.10
3/6
15:20.24
2
9
Age Group 70-74 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
FAST1
Bloomfield, Sue
16:03.00
3/9
15:53.96
1
11
Age Group 70-74 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MEMO
Kennedy, James
19:00.00
1/5
17:49.14
1
11
Key
NS
No Swim (or No Show)
<<< Previous Event
Next Event >>>
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home