Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
ILMSA Short Course State Championships 2019 ( Fri, Apr 12, 2019 - Sun, Apr 14, 2019 )
Event Results
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 21: Women 200 Y Back
Results by Age Group
Results by Result Time
Age Group 18-24
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
JBT
Krull, Caitlin
2:20.00
7/6
2:21.02
1
11
Age Group 25-29
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
VALM
Fozkos, Brittany
NT
1/7
2:27.99
1
11
CHSM
Edsall, Shanda
2:36.75
7/9
2:36.42
2
9
SWED
High, Melissa
3:10.00
4/4
3:06.86
3
8
WLAC
Shopp, Haley
3:00.00
5/10
3:10.33
4
7
EVM
Nelson, Laura
2:42.91
6/4
DQ
0
Age Group 30-34
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SWED
Tonelli, Marlena
3:45.54
3/3
2:36.45
1
11
CHSM
Comella, Anna
2:20.00
7/5
2:37.86
2
9
SWED
Conway, Claire
2:55.00
5/4
2:50.89
3
8
CHSM
Bolf, Victoria
2:46.24
6/2
2:54.82
4
7
SWED
Bray, Sable
2:50.00
6/10
3:00.13
5
6
SWED
Ashford, Hannah
4:00.00
3/2
3:36.19
6
5
SWED
Spray, Sara
3:51.03
3/8
3:48.81
7
4
CHSM
Cherubini, Alisa
2:31.90
7/4
NS
0
Age Group 35-39
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
HRYB
Goodwin, Amy
2:37.39
7/1
2:34.83
1
11
CMSC
Geissler, Kyle
2:58.48
5/1
2:40.73
2
9
CHSM
Wais, Tracy
2:41.00
6/5
2:40.78
3
8
CHSM
Traw, Emily
2:51.14
5/5
2:48.08
4
7
NWSC
Ubben, Beth
3:01.88
4/5
2:53.09
5
6
SWED
Logan, Rachel
2:55.00
5/3
3:01.03
6
5
SWED
Mernick, Elaine
2:55.11
5/8
3:05.58
7
4
MMA
Ferrantella, Gina
6:20.00
1/5
5:49.01
8
3
CMSC
Andrews, Melissa
2:48.41
6/1
NS
0
EVM
Yanaga, Stephanie
2:57.47
5/2
NS
0
Age Group 40-44
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WLAC
Sheehan, Nichole
2:32.22
7/7
2:30.85
1
11
SWED
Leki-Albano, Natalie
2:58.39
5/9
2:54.96
2
9
EVM
Gjerde, Elizabeth
3:18.00
4/9
3:12.57
3
8
SWED
Glick, Meredith
3:12.01
4/7
3:13.80
4
7
JBT
Bertolotti, Jessica
4:00.00
3/9
3:27.41
5
6
WLAC
Lesch, Sarah
2:40.00
7/10
NS
0
SWED
Lubbers, Caroline
2:55.00
5/6
NS
0
Age Group 45-49
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ELG
Cimilluca, Krista
2:33.63
7/2
2:36.37
1
11
SWED
Abel, Rachel
2:45.13
6/3
2:41.99
2
9
CHSM
Glover, Daphne
2:55.00
5/7
2:42.83
3
8
SWED
Tan-Cohen, Madelyn
2:47.39
6/9
2:50.17
4
7
SWED
Igoe, Ruth
3:30.00
4/10
3:01.54
5
6
ELG
Matczynski, Carrie
4:05.00
3/1
4:10.31
6
5
SWED
McKeever, Judy
4:50.00
2/2
4:36.64
7
4
SWED
Kristl, Eileen
4:46.25
2/8
4:45.98
8
3
FF
Darling, Pattie
2:45.01
6/7
NS
0
Age Group 50-54
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NAC
Sands, Liz
2:33.08
7/8
2:32.03
1
11
BAM
Kottke, Brenda
2:41.44
6/6
2:37.14
2
9
PAWW
Miller, Tracy
3:08.15
4/6
2:53.23
3
8
SWED
Wahl, Gretchen
3:41.04
3/4
3:46.17
4
7
SWED
Jillson, Lisa
3:39.03
3/6
3:48.50
5
6
JBT
Franck-Palmer, Maxine
3:22.58
4/1
4:04.23
6
5
SWED
Yutzy, Heather
4:29.20
2/6
4:35.54
7
4
Age Group 55-59
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CHSM
Kafka, Heidi
2:32.28
7/3
2:35.76
1
11
PALA
Pletch, Mary
2:45.45
6/8
2:41.93
2
9
CHSM
Gagnard, Michelle
3:15.48
4/8
3:05.65
3
8
Age Group 60-64
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
JBT
Emmrich, Ann
3:30.00
3/5
3:06.86
1
11
NAC
Kulak, Marilyn
3:45.00
3/7
3:31.97
2
9
SWED
Ceisel, Jacqueline
4:30.00
2/4
4:31.73
3
8
EVM
Fodor, Sarah
4:52.49
2/9
4:55.79
4
7
JBT
Lisy, Cheryl
4:10.09
2/5
NS
0
Age Group 65-69
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NWSC
Sarovich, Sheila
3:18.00
4/2
3:33.33
1
11
SWED
Stranc, Sheila
4:08.75
3/10
4:02.60
2
9
Age Group 70-74
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NWSC
Burfeind, Betty
3:13.72
4/3
3:30.54
1
11
SWED
Feldman, Ronna
4:41.00
2/7
5:05.73
2
9
Age Group 75-79
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NWSC
Tang, Eugenia
6:40.00
1/6
6:12.77
1
11
LSPS
Fox, Mary
4:42.73
2/3
DQ
0
Age Group 80-84
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SWED
Cordero Magie, Johanna
8:45.00
1/4
10:27.30
1
11
Key
NS
No Swim (or No Show)
DQ
Disqualified
<<< Previous Event
Next Event >>>
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home