Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2019 PNA and PNW Zones Championship Meet ( Sat, Apr 13, 2019 - Sun, Apr 14, 2019 )
Event Results
Event 5: Mixed 200 Y Free
Results by Age Group
Results by Result Time
Age Group 18-24 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
YPKC
Cathey, Daneeka
2:32.15
5/4
2:37.23
1
9
SAM
Daniels, Avery
2:53.20
3/4
2:44.02
2
7
Age Group 18-24 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC36
Schedin, Jonah
1:44.24
11/4
1:46.37
1
9
HMST
Repeta, Alex
1:55.00
11/7
1:46.98
2
7
LWM
Mehta, Sivan
1:48.88
11/5
1:50.01
3
6
LWM
Sehy, Nick
1:57.00
11/1
1:58.85
4
5
WWUS
Jo, Nate
2:03.00
10/6
2:07.96
5
4
WWUS
Beaumont, Sam
2:15.24
8/8
2:10.70
6
3
Age Group 25-29 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC36
Anderson, Sydney
2:08.00
9/3
2:08.57
1
9
LWM
Martin, Rachel
2:14.32
8/7
2:08.88
2
7
UC36
Notari, Melanie
2:20.00
7/8
2:15.05
3
6
SEAS
Cote, Meredith
2:15.00
8/1
NS
0
Age Group 25-29 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CGSM
Frenzel, Derek
1:49.89
11/3
1:47.55
1
9
UC36
Janson, Jeremy
2:00.00
10/5
2:04.33
2
7
SAM
Ringstad, Brandon
2:10.00
8/5
2:04.56
3
6
YPKC
Plotnikov, Pavel
2:26.79
6/3
2:20.96
4
5
OREG
Porter, Jordan
2:32.63
5/3
2:26.00
5
4
Age Group 30-34 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
YPKC
Stadler, Krystina
2:36.00
5/2
2:29.36
1
9
BWAQ
Smethurst, Katlyn
2:23.03
6/5
2:37.86
2
7
HMST
Zimmerman, Stephanie
2:45.00
4/1
2:54.21
3
6
LWM
Miller, Jasmine
3:25.00
2/7
3:30.28
4
5
Age Group 30-34 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NEO
Morrison, Jeff
2:01.30
10/3
1:56.44
1
9
PSM
Branham, Lucas
2:05.00
10/7
1:59.42
2
7
HMST
Dunn, Benjamin
2:10.00
8/4
2:02.55
3
6
UC35
Kim, Matthew
2:06.05
10/1
2:06.38
4
5
ORCA
Robertson, Ryan
2:33.00
5/6
2:24.18
5
4
Age Group 35-39 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SWYM
Louzao, Loren
2:06.50
9/4
2:09.82
1
9
YPKC
Petersen, Jillian
2:19.00
7/1
2:11.27
2
7
BWAQ
Stribling Geldien, Gail
2:44.51
4/6
2:45.97
3
6
Age Group 35-39 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Miller, Aaron
2:08.82
9/7
2:15.66
1
9
Age Group 40-44 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Ella, Ellen
2:09.50
9/1
2:06.88
1
9
NEO
Clark, Katherine
2:53.96
3/5
2:54.40
2
7
YPKC
Martin, Julene
3:17.09
2/6
3:01.72
3
6
Age Group 40-44 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MIR
de Acosta, Diego
1:55.00
11/2
1:56.24
1
9
GLAD
Campea, Scott
1:59.00
10/4
1:56.68
2
7
UC36
Farrell, Andrew
1:58.00
11/8
1:58.75
3
6
OREG
Van Andel, Robbert
2:06.41
10/8
2:02.60
4
5
LWM
Yamamoto, Jin
2:11.86
8/3
2:10.04
5
4
Age Group 45-49 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TWIM
Koppelberger, Tamara
2:15.28
7/4
2:12.55
1
9
BWAQ
Kim, Nellis
2:29.49
6/2
2:28.28
2
7
SARC
Cortani, Andrea
2:38.37
4/4
2:32.83
3
6
NEO
Long, Sarah
2:38.00
5/1
2:37.72
4
5
SWYM
Barrie, Renee
3:06.38
2/4
3:15.61
5
4
Age Group 45-49 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
YPKC
Barrows, Christopher
2:12.00
8/6
2:24.40
1
9
TWIM
Koppelberger, Jason
2:36.29
5/7
2:30.69
2
7
SAM
Brown, Stephen
2:38.00
5/8
2:38.19
3
6
Age Group 50-54 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BAM
Bullock, Sarah
2:16.00
7/3
2:15.23
1
9
STAN
Smith, Jody
2:15.44
7/5
2:21.31
2
7
BAM
Thomasson, Erin
2:45.00
4/2
2:43.67
3
6
SAM
Quistorf, Renee
2:55.00
3/3
2:43.82
4
5
Age Group 50-54 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Nygren, Mats
1:52.00
11/6
1:52.58
1
9
LWM
McCarty, David
2:04.78
10/2
2:02.72
2
7
YPKC
Bullock, J
2:06.62
9/5
2:05.59
3
6
Age Group 55-59 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Jenkins, Valerie
2:18.65
7/2
2:12.27
1
9
OREG
Delmage, Arlene
2:18.00
7/6
2:14.77
2
7
PSM
Hoffman, Wendy
2:45.00
4/7
2:41.60
3
6
BAM
Dubey, Jessica
3:28.34
2/1
3:28.04
4
5
Age Group 55-59 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MOVY
Valley, Eric
2:08.00
9/6
2:08.87
1
9
LWM
Praeger, Wade
2:10.00
9/8
2:12.24
2
7
SWYM
Fauvet, Pierre
2:30.00
6/1
2:24.10
3
6
BWAQ
Condotta, Robert
2:55.76
3/6
2:58.56
4
5
Age Group 60-64 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Andrus-Hughes, Karen
2:18.65
7/7
2:16.53
1
9
SAM
Bolerjack, Wanda
2:40.00
4/5
2:39.44
2
7
YPKC
Wilks, Brenda
3:00.00
3/1
2:47.37
3
6
OREG
Wiley, Heather
3:15.00
2/3
NS
0
Age Group 60-64 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GEM
Geiger, Kyle
2:13.00
8/2
2:13.63
1
9
SARC
Keller, John
2:32.62
5/5
2:29.83
2
7
TWIM
Fritschen, Tom
2:29.28
6/6
2:41.71
3
6
OREG
Helm, Charlie
3:39.00
2/8
3:34.51
4
5
Age Group 65-69 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Royle, Mary Anne
2:43.20
4/3
2:44.68
1
9
TWIM
Thompson, Valerie
4:09.08
1/5
3:55.82
2
7
BWAQ
Moore, Jane
5:00.00
1/3
4:18.36
3
6
Age Group 65-69 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Hayes, William
2:22.00
6/4
2:27.59
1
9
UC30
Hedrick, Trip
3:19.19
2/2
2:41.33
2
7
NEO
Heffernan, Charles
3:00.32
3/8
2:54.35
3
6
ORCA
Robinson, James
3:07.56
2/5
3:26.02
4
5
Age Group 70-74 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BC
Dillon, Sally
2:57.97
3/2
2:56.75
1
9
GLAD
Litt, Arni
3:00.00
3/7
NS
0
Age Group 70-74 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Kirkland, Dan
2:08.42
9/2
2:07.57
1
9
LWM
McColly, Michael
2:30.00
6/7
2:27.59
2
7
SWYM
Fogg, Stephen
2:45.00
4/8
2:36.62
3
6
Age Group 75-79 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
YPKC
Pilger, Robert
2:31.00
6/8
2:29.63
1
9
UC36
Duringer, Richard
3:48.11
1/4
3:31.16
2
7
Key
NS
No Swim (or No Show)
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home