Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2019 PNA and PNW Zones Championship Meet ( Sat, Apr 13, 2019 - Sun, Apr 14, 2019 )
Event Results
Next Event >>>
Event 1: Mixed 1000 Y Free
Results by Age Group
Results by Result Time
Age Group 18-24 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SAM
Daniels, Avery
16:00.00
3/8
14:49.41
1
9
Age Group 18-24 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WWUS
Beaumont, Sam
15:00.00
3/4
12:26.50
1
9
WWUS
Stephens, Trevor
18:00.00
2/5
15:57.85
2
7
Age Group 25-29 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC36
Anderson, Sydney
11:30.00
6/5
11:25.32
1
9
Age Group 25-29 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC36
Janson, Jeremy
11:45.00
6/3
11:34.30
1
9
Age Group 30-34 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
HMST
Braggin, Jacquelyn
13:00.00
4/5
12:56.20
1
9
YPKC
Stadler, Krystina
13:45.00
4/7
13:32.22
2
7
LWM
Miller, Jasmine
18:40.00
2/2
18:40.67
3
6
Age Group 35-39 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
YPKC
Petersen, Jillian
11:59.00
6/2
11:51.87
1
9
SWYM
Heape, Amy
12:08.00
6/8
12:11.09
2
7
TWIM
McPeak, Erin
14:10.00
NS
NS
0
Age Group 35-39 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
HMST
O'Hern, David
12:40.00
5/1
12:33.40
1
9
LWM
Miller, Aaron
12:29.76
5/3
13:05.32
2
7
Age Group 40-44 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Yamamoto, Jin
12:30.00
5/6
12:23.80
1
9
BWAQ
Geldien, Joshua
20:00.00
1/4
17:40.57
2
7
Age Group 45-49 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TWIM
Koppelberger, Tamara
12:31.35
5/2
12:11.92
1
9
Age Group 45-49 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
YPKC
Hagedorn, Chad
12:45.00
5/8
12:06.88
1
9
YPKC
Barrows, Christopher
13:20.00
4/3
13:48.55
2
7
SVMS
Ness, Kerry
15:30.00
3/6
15:45.34
3
6
OREG
Tujo, Christian
12:08.75
NS
NS
0
Age Group 50-54 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BAM
Bullock, Sarah
12:00.00
6/1
12:13.42
1
9
SAM
Quistorf, Renee
15:50.00
3/2
14:39.29
2
7
BAM
Thomasson, Erin
15:05.00
3/3
15:00.87
3
6
Age Group 50-54 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Nygren, Mats
10:30.00
6/4
10:46.47
1
9
LWM
McCarty, David
11:59.40
6/7
11:30.09
2
7
SARC
Winter, Doug
11:42.22
NS
NS
0
Age Group 55-59 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BAM
Dumouchel, Denise
15:52.83
3/7
16:03.24
1
9
SARC
Hogan, Elizabeth
20:00.00
2/8
17:04.15
2
7
BWAQ
Courtney, Zena
12:12.10
NS
NS
0
BAM
Flynn, Deborah
19:11.16
NS
NS
0
Age Group 55-59 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Phillips, Daniel
12:15.00
5/4
11:32.86
1
9
LWM
Praeger, Wade
12:20.00
5/5
12:20.13
2
7
SWYM
Fauvet, Pierre
14:00.00
4/1
13:34.97
3
6
BWAQ
Condotta, Robert
20:00.00
2/7
15:35.52
4
5
ORCA
Ikeda, Paul
18:00.00
2/3
16:58.07
5
4
YPKC
Goldsberry, David
20:00.00
2/1
17:06.34
6
3
Age Group 60-64 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
YPKC
Wilks, Brenda
17:30.00
2/4
15:18.48
1
9
BAM
Adkins-Narte, Heather
22:10.00
1/3
22:52.05
2
7
Age Group 60-64 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Piette, Jeffrey
12:34.50
5/7
12:49.35
1
9
BWAQ
Durban, Eric
12:50.00
4/4
12:53.44
2
7
TWIM
Underbrink, Dan
13:30.00
4/6
14:20.10
3
6
Age Group 65-69 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TWIM
Kassen, Elizabeth
15:00.00
3/5
15:19.56
1
9
TWIM
Thompson, Valerie
21:00.00
1/5
21:24.45
2
7
Age Group 70-74 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BAM
Hunt, Andrea
16:00.00
3/1
15:56.75
1
9
Age Group 70-74 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Kirkland, Dan
11:49.82
6/6
11:46.94
1
9
LWM
McColly, Michael
13:45.00
4/2
13:41.17
2
7
BAM
Voegtlen, Barney
14:00.00
4/8
15:33.84
3
6
Age Group 75-79 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC36
Duringer, Richard
18:13.76
2/6
18:32.48
1
9
Key
NS
No Swim (or No Show)
Next Event >>>
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home