Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Reports
Login
2019 U.S. Masters Swimming Spring National Championship ( Thu, Apr 25, 2019 - Sun, Apr 28, 2019 )
Event Results
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 103: Mixed 1000 Y Free
Results by Age Group
Results by Result Time
Age Group 18-24 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GAJA
Sibilia, Maddie
11:10.69
28/4
11:08.26
1
11
SDSM
Holay, Maya
12:40.59
18/2
12:19.15
2
9
PSM
Caulfield, Miranda
14:53.14
8/6
15:31.11
3
8
MICH
Tirakian, Yvonne
13:36.81
13/8
15:42.59
4
7
Age Group 18-24 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SFTL
Rosenbaum, Ryan
10:30.00
31/3
9:48.95
1
11
USU
Howell, Jayden
10:50.00
30/1
10:57.04
2
9
OREG
Wiggins, Baylor
11:08.13
29/1
11:17.30
3
8
NEM
Weis, Jason
11:36.47
25/4
11:18.18
4
7
NAM
Birnbrich, Luke
11:30.00
26/6
11:20.48
5
6
SPP
Galvez, Anthony
12:32.09
19/4
12:13.46
6
5
Age Group 25-29 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WMAC
Hojan-Clark, Kelsey
11:40.00
25/8
10:25.84
1
11
TOC
Arnold, Allison
10:50.00
30/8
10:36.83
2
9
ASC
Balz, Marielle
11:40.00
25/2
11:11.06
3
8
TOC
Pedote, Elyssa
11:30.00
26/4
11:21.80
4
7
GS
Heatley, Stephanie
11:42.25
24/6
11:43.23
5
6
TOC
Wilde, Courtney
11:40.00
25/9
11:52.89
6
5
AKMS
Iverson, Jordan
12:00.00
22/2
12:05.48
7
4
UC48
Fergusson, Maggie
12:50.00
17/8
12:57.86
8
3
SFTL
Singleton, Amanda
12:40.19
18/8
13:13.99
9
2
ASC
MacQueen, Jessica
12:34.37
19/8
13:37.89
10
1
AKMS
Miller, Kristina
15:00.18
8/7
14:18.81
11
0
Age Group 25-29 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ARIZ
Sarikas, John
10:10.10
32/4
9:54.69
1
11
WH2O
Stryker, Sam
10:30.90
31/2
10:24.30
2
9
FAST
Losch, Nathan
11:04.05
29/9
10:33.46
3
8
NAM
Birnbrich, Zachary
10:29.69
31/7
10:36.52
4
7
SPM
Stiles, David
11:14.77
28/8
10:41.31
5
6
CONN
Gerard, William
11:27.80
27/1
11:24.28
6
5
ROSE
Whitehead, Christopher
11:31.12
26/8
11:27.77
7
4
GRA
Daltorio, Robert
11:15.25
28/1
11:32.65
8
3
Age Group 30-34 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CMS
Holman, Sara
10:54.03
29/4
11:13.74
1
11
CMS
Holman, Mary
10:59.45
29/7
11:22.77
2
9
MAM
McQuade, Stephanie
11:56.12
23/1
11:35.36
3
8
CHEL
Sawicz, Kasia
12:21.19
20/2
12:17.34
4
7
LVM
Cuthbert, Catriona
12:55.10
16/6
13:10.55
5
6
ARIZ
St. Sauveur, Katelyn
12:53.71
17/9
13:16.29
6
5
ENSW
Twist, Christina
13:06.06
15/6
13:18.27
7
4
WMAC
Mankowski, Ashley
13:45.00
13/9
13:23.64
8
3
Age Group 30-34 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ARIZ
Kirkpatrick, Adrian
9:45.86
32/5
9:53.35
1
11
NCMS
Heijnen, Michel
10:26.60
31/4
10:24.34
2
9
TOC
Yntema, Douwe
11:00.00
29/8
10:56.98
3
8
PBM
Wilson, Todd
11:52.03
23/4
12:10.63
4
7
WH2O
Manning, James
11:11.26
28/7
12:17.66
5
6
LIB
McDonnell, Michael
13:00.00
16/2
13:13.10
6
5
Age Group 35-39 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NASH
Whitney, Ashley
11:00.00
29/2
10:51.07
1
11
PSCM
Steele, Kirsten
11:30.00
26/7
11:28.79
2
9
NTXL
Frees, Heather
11:46.36
24/2
11:41.28
3
8
TOC
Shipp, Rachel
12:30.00
19/6
12:02.81
4
7
NAM
Flesner, Brooke
12:01.60
21/6
12:11.75
5
6
ARIZ
Inboden, Jen
13:25.36
13/6
12:58.76
6
5
IM
Tan, Camille
13:11.77
15/4
13:08.79
7
4
SFTL
Stutz, Kathleen
13:45.00
12/7
14:08.50
8
3
LVM
Turchin, Jennifer
14:30.00
10/9
14:37.77
9
2
PBM
Pearson, Quincy
13:57.19
11/6
15:43.84
10
1
Age Group 35-39 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
DAM
Roper, Matt
11:16.62
27/4
10:55.94
1
11
PALM
Malik, Michael
10:51.34
29/6
10:59.65
2
9
CHEL
Sabala, Michael
10:50.19
29/5
11:12.67
3
8
WH2O
Larson, Adam
11:28.10
26/5
11:21.94
4
7
MAM
Dunlap, Ryan
11:30.04
26/3
11:36.33
5
6
PBM
Loder, Scott
12:01.92
21/4
11:43.64
6
5
ROSE
Durieux, Chad
11:24.59
27/2
11:49.10
7
4
MOST
Percival, Scott
11:55.00
23/8
11:58.69
8
3
ARIZ
Wise, Steven
11:50.00
23/6
12:08.70
9
2
CMS
Nelson, Mark
15:30.15
7/1
13:55.97
10
1
MMAC
Patience, Chris
12:00.00
NS
NS
0
Age Group 40-44 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SAWS
Lee, Kristi
11:20.00
27/3
11:29.46
1
11
NEM
Crusco, Kysa
11:36.29
25/6
11:32.93
2
9
ANCM
Roddin, Julie
11:38.77
25/7
11:42.02
3
8
NEM
Downing, Jennifer
11:33.84
26/9
11:42.30
4
7
SPM
Valle, Valerie
11:41.19
24/5
11:46.93
5
6
SFTL
Congdon, Heather
11:45.00
24/7
11:47.38
6
5
PALM
Yocum, Kari
12:33.00
19/7
11:59.37
7
4
CVMM
Maidenberg, Eve
11:45.22
24/8
12:12.44
8
3
LVM
Hodges, Lesley
12:40.19
18/3
13:04.66
9
2
CMS
O'Connell, Fontaine
13:15.00
15/9
13:07.29
10
1
PAC
Killiri, Melissa
14:30.00
10/2
13:16.62
11
0
IM
Sandner, Kathleen
14:01.48
11/8
13:35.87
12
0
LVM
Bowe, Pamela
13:20.19
14/9
15:29.31
13
0
ARIZ
Beadle, Stacy
15:28.08
7/3
15:48.26
14
0
WMAC
McCarty, Kara
17:33.73
4/6
17:18.54
15
0
NYAC
Kelsey, Jane
11:10.87
NS
NS
0
Age Group 40-44 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ARIZ
Justice, R Sean
10:10.43
32/3
10:06.86
1
11
CMS
Fleischmann, Brian
10:09.00
32/6
10:10.15
2
9
IM
Secor, Don
10:18.21
32/2
10:12.01
3
8
WMAC
Babcock, Andrew
10:40.00
31/1
10:24.65
4
7
ARIZ
Friman, Doug
10:40.10
30/6
10:30.64
5
6
SHARK
Albino, Jorge
10:44.41
30/4
10:49.76
6
5
TXLA
Alley, David
10:50.00
30/9
10:51.19
7
4
WH2O
Sinel, Craig
11:15.20
28/9
10:57.13
8
3
ROSE
Popko, David
10:25.22
31/6
11:01.67
9
2
NASH
Kemmerling, Steven
12:00.00
22/8
11:06.46
10
1
OREG
Miller, Matt
10:50.00
30/2
11:07.92
11
0
OREG
Adams, James
11:15.30
27/5
11:16.46
12
0
ARIZ
Wallach, Ted
11:55.46
23/2
11:16.63
13
0
DAM
Bolz, Brian
11:42.46
24/4
11:32.44
14
0
SBM
Zahony, Gabriel
11:56.00
23/9
11:46.53
15
0
1693
Ahlgren, Kyle
13:49.50
12/8
13:10.89
16
0
WMAC
Wilson, James
14:30.34
10/1
14:32.59
17
0
SFTL
Martinez, Juan
10:22.04
31/5
NS
0
Age Group 45-49 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CMS
Wagner, Heather
11:52.94
23/3
11:05.66
1
11
GAJA
Hurst, Kim
12:11.01
20/5
11:42.10
2
9
WCM
Strong, Susan
12:44.51
18/9
12:01.04
3
8
SPM
Texel, Paula
11:58.00
22/5
12:08.17
4
7
AWJ
Hankins, Malena
12:17.36
20/3
12:17.54
5
6
WIND
Reiss, Natasha
12:06.00
21/8
12:18.57
6
5
PSM
Pelham, Kathy
12:18.84
20/8
12:24.86
7
4
CMS
Skoff, Sara
12:59.99
16/3
12:40.56
8
3
NAM
Lemen, Sarah
13:15.00
15/8
12:48.14
9
2
ASC
Traudt, Tama
12:35.10
19/2
12:49.46
10
1
IM
Nagel, Lynne
13:15.00
15/7
13:00.49
11
0
ARIZ
Meadow, Alison
13:20.00
14/7
13:13.65
12
0
CMS
Orgill, Michelle
14:00.79
11/3
13:39.33
13
0
ROSE
Khalil, Heidi
14:33.00
9/5
13:53.76
14
0
NUTS
Peroni, Diana
14:52.31
8/5
15:02.99
15
0
ROSE
Doudikian-Scaff, Nayiri
14:50.41
9/9
15:24.25
16
0
ROSE
Huang, Chi-Ying
17:12.58
5/2
16:57.00
17
0
NASH
Berry, Marie
16:57.84
5/4
17:17.19
18
0
SFTL
Volz, Kristin
18:36.88
3/7
18:33.61
19
0
FINM
Wanner, Anne
13:13.33
NS
NS
0
Age Group 45-49 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CMS
Garland, Robert
10:30.50
31/8
10:27.59
1
11
GRA
Lucero, Michael
11:26.94
27/9
11:10.85
2
9
SNM
Petrilla, Eric
11:15.01
28/2
11:22.05
3
8
SDSM
Ascher, Nathan
11:35.00
25/5
11:22.22
4
7
INDY
Koch, Joe
12:10.01
21/2
11:27.07
5
6
ROSE
Passos, Andre
11:50.00
23/5
11:40.28
6
5
WIND
Mcclung, Paton
11:59.81
22/3
11:44.58
7
4
SPM
Herman, Eric
11:16.20
27/6
12:29.29
8
3
GTX
Murphy, Timothy
13:40.00
13/2
13:07.50
9
2
SPP
McPeak, Charles
12:45.94
17/6
NS
0
OREG
Tujo, Christian
12:08.75
NS
NS
0
Age Group 50-54 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SPM
Petersen, Charlotte
11:39.69
25/3
11:25.00
1
11
AWJ
Countryman, Marianne
11:33.94
26/1
11:43.68
2
9
ARIZ
Duffield, Carolyn
12:25.27
20/1
11:55.73
3
8
PSM
Voivenel, Nathalie
11:45.00
24/3
12:06.60
4
7
LVM
Jauch, Kari
12:39.95
18/6
12:17.69
5
6
WMAC
May, Jennifer
12:46.45
17/4
12:47.64
6
5
CMS
Vanderpoel, Nicole
13:00.30
16/1
12:47.74
7
4
ROSE
Simmons, Cheryl
13:20.00
14/2
12:52.94
8
3
MOVY
Huettner, Heather
13:02.15
15/5
13:16.44
9
2
ARIZ
Cooperrider, Beth
13:55.99
11/5
13:43.95
10
1
MMAC
Rodrigues, Shawn
14:09.33
10/5
13:57.21
11
0
AMS
Wolf, Sara
15:00.00
8/4
14:36.67
12
0
ARIZ
Keeling, Sara
15:12.28
8/2
14:50.66
13
0
ARIZ
Woeslaw, Dawn
17:58.74
4/2
18:22.44
14
0
OREG
Hecksel, Toni
13:25.05
NS
NS
0
WMAC
Hookstead, Rita
13:14.51
NS
NS
0
LAPS
Linkletter, Chris
13:16.02
NS
NS
0
GAJA
Rogan, Pam
11:44.27
NS
NS
0
Age Group 50-54 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PSM
Nygren, Mats
10:10.20
32/7
10:17.24
1
11
ARIZ
Utsch, Jeffrey
10:11.34
32/8
10:20.19
2
9
ARIZ
Dickson, Kurt
10:19.71
32/9
10:23.76
3
8
GRA
Magee, Mark
10:20.15
32/1
10:53.20
4
7
SDSM
Jones, Kenton
11:18.59
27/7
11:03.03
5
6
PBM
Bessire, Brent
11:40.55
25/1
11:32.85
6
5
MMAC
Herrmann, Michael
12:10.09
21/9
11:36.22
7
4
WHA
Wimberly, Kirk
11:00.00
29/3
11:39.40
8
3
NAM
Wilhelm, John
12:15.00
20/4
12:07.57
9
2
SLAM
Hopson, Bruce
12:10.50
21/1
12:31.56
10
1
NASH
Long, Michael
15:30.00
7/9
15:30.59
11
0
SFTL
Mijares, Jorge
12:10.71
NS
NS
0
PSM
St.Martin, Christophe
11:00.00
NS
NS
0
VMST
Vaughn, David
13:00.00
NS
NS
0
Age Group 55-59 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NAM
Klestinec, Robin
12:01.22
21/5
11:39.01
1
11
ARIZ
DeLozier, Anna
12:14.28
20/6
11:51.90
2
9
NAM
Birnbrich, Beth
13:00.00
16/9
12:04.73
3
8
CMS
Steffe, Kathleen
12:05.12
21/3
12:08.36
4
7
CMS
Najjar, Ellie
12:01.12
22/1
12:10.96
5
6
CMS
Garnier, Kathy
12:45.00
17/5
12:30.57
6
5
MOST
Ingraham, Susan
12:39.75
18/5
12:40.76
7
4
PBM
Jones, Eney
12:03.27
21/7
12:42.39
8
3
PBM
Irish Bostic, Linda
12:29.99
19/5
12:49.10
9
2
SRVM
Riley, Jayne
12:35.41
19/9
12:49.12
10
1
MICH
Brown, Denise
12:52.65
17/2
12:52.60
11
0
BSMT
Albershardt, Louise
12:55.99
16/4
13:10.75
12
0
SAWS
Rankin-Galane, Lisa
13:45.10
12/3
13:13.72
13
0
WH2O
Karlin, Olivia
13:30.33
13/4
13:15.89
14
0
LVM
Ashworth, Michelle
13:45.00
12/5
13:24.18
15
0
LVM
Cushman, Susan
14:42.83
9/3
14:20.39
16
0
ARIZ
Anderson, Donna
14:37.00
9/7
14:35.28
17
0
LVM
Henson, Janice
13:51.99
12/1
15:32.27
18
0
MVN
Moore Barnett, Barbara
13:51.22
33/6
18:36.12
19
0
GRA
Fricaud, Christine
26:40.00
2/8
19:34.37
20
0
SPM
Bogue, Sherri
24:00.00
2/7
21:48.80
21
0
ARIZ
Esahak-Gage, Jane
13:36.01
NS
NS
0
ARIZ
Goduto, Dana
13:51.00
NS
NS
0
RPM
Gregory, Ellen
13:50.00
NS
NS
0
CMS
Nelson, Judy
12:20.00
NS
NS
0
ARIZ
Zerner, Sandra
21:58.28
NS
NS
0
Age Group 55-59 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SAWS
Sfingi, John
10:48.50
30/7
10:45.48
1
11
SDSM
Blichfeldt, Tore
10:40.00
30/5
10:50.09
2
9
CONN
Reul, Andy
10:49.00
30/3
10:53.87
3
8
NAM
Birnbrich, Chris
11:10.00
28/6
10:57.64
4
7
CMS
Melanson, Edward
11:08.60
28/5
11:26.95
5
6
OCMT
Lileikis, Joseph
11:33.74
26/2
11:37.14
6
5
SAWS
Knapp, Eric
12:16.30
20/7
12:08.12
7
4
SNM
Henricks, Ed
11:59.40
22/7
12:10.30
8
3
CRUZ
Bennett, Michael
11:47.90
24/1
12:31.45
9
2
PSCM
Goshert, Brett
13:20.00
14/3
13:00.98
10
1
MVM
Campbell, Chris
13:19.97
14/4
13:26.69
11
0
COOG
Keen, John
13:15.00
15/2
13:29.56
12
0
PSM
Fauvet, Pierre
13:25.00
14/1
13:53.68
13
0
ARIZ
Edwards, Ethan
17:13.86
5/9
16:50.46
14
0
WMAC
Schutz, Kevin
20:00.00
1/6
18:34.20
15
0
ROSE
Jihanian, Cedrick
20:30.45
1/3
20:05.83
16
0
ARIZ
Cleveland, Geoffrey
11:21.50
NS
NS
0
MMAC
Esparza, Chris
12:42.00
NS
NS
0
SCAQ
Ireland, Bill
12:37.81
19/1
NS
0
WAMS
Jaegers, Al
10:48.80
NS
NS
0
PSM
Phillips, Daniel
11:12.57
NS
NS
0
Age Group 60-64 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GSM
Steadman Martin, Nancy
12:24.42
20/9
12:39.90
1
11
WCM
O'Brien, Charlene
12:45.00
18/1
12:43.11
2
9
WMAC
Berres-Olivotti, Ann
13:45.00
12/6
13:13.43
3
8
WMAC
Mering, Kathleen
13:19.07
14/6
13:26.51
4
7
LVM
Saul-Zachau, Joanne
13:49.85
12/2
13:29.12
5
6
NEM
Beckman, Sharon
14:15.20
10/6
13:53.40
6
5
SKY
Rokich, Karen
13:31.10
13/7
13:54.91
7
4
INDY
Gettelfinger, Cheryl
13:58.66
11/4
14:05.16
8
3
IM
del Greco, Jane
14:48.95
9/2
14:34.40
9
2
TOC
Quinn, Phyllis
14:35.81
9/4
15:02.10
10
1
ARIZ
Hofmann, Jean
15:02.37
8/3
15:44.38
11
0
RGSC
Goldfarb, Amy
17:30.20
4/5
17:04.69
12
0
SFTL
Brockman, Blair
18:54.04
3/3
19:16.57
13
0
PSM
Adkins-Narte, Heather
23:34.00
2/6
22:16.94
14
0
SRVM
Bracken, Judy
13:42.68
NS
NS
0
UC33
Dolan LaMar, Diana
13:50.00
NS
NS
0
NEM
Grilli, Tracy
13:21.76
NS
NS
0
IM
Kerr, Terry
14:00.61
NS
NS
0
VCM
Warmuth, Stacey
11:59.53
NS
NS
0
Age Group 60-64 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC33
Bray, Andrew
10:34.96
31/9
10:50.06
1
11
PSM
Guerin, Serge
11:14.47
28/3
11:10.97
2
9
PSM
Laffiche, Gilles
12:00.00
22/9
11:29.21
3
8
NAM
Callahan, Jim
11:21.55
27/8
11:29.38
4
7
YST
Holbeck, John
11:58.53
22/6
12:00.23
5
6
MMAC
Cahoon, Bradley
12:50.00
17/7
12:16.00
6
5
SDSM
O'Neill, Gary
13:00.00
16/8
13:12.26
7
4
SFTL
Hendrick, Marty
13:36.62
13/3
13:30.81
8
3
LVM
Wyson, Joseph
12:56.60
16/7
13:49.15
9
2
OREG
Peyton, Mike
14:05.46
11/9
13:50.14
10
1
LVM
Mitchell, Robert
13:15.41
15/1
14:06.47
11
0
ARIZ
Shaw, William
15:11.60
8/8
15:30.22
12
0
CMS
Bowman, Herbert
12:40.10
18/7
NS
0
WMAC
Clark, David
12:54.11
17/1
NS
0
PSM
Pailliez, Lionel
12:00.00
NS
NS
0
SNM
Schouweiler, Pete
12:35.00
NS
NS
0
ARIZ
Shake, Scott
11:05.50
NS
NS
0
Age Group 65-69 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LVM
Battin, Carolyn
13:58.85
11/7
12:36.94
1
11
UCLA
Ciraulo, Christie
13:15.99
14/5
12:41.49
2
9
VMST
Loftus-Charley, Shirley
12:55.00
16/5
12:49.67
3
8
PBM
Craffey, Joan
14:29.00
10/3
13:44.48
4
7
TAM
Eisenman, Judy
14:35.00
9/6
14:08.34
5
6
CMS
Roche, Carolyn
14:25.00
10/4
14:34.09
6
5
CMS
Laney, Judith
15:30.00
7/8
14:52.95
7
4
PBM
Ragalie, Diane
16:07.00
6/3
15:54.05
8
3
SAWS
Wright, Jill
15:27.41
7/7
16:17.30
9
2
KM
Penn, Jodi
17:02.90
33/5
17:32.72
10
1
WMAC
Schneider, Mary
17:48.52
4/7
17:40.25
11
0
NAM
Bixler, Jan
19:24.00
3/1
19:01.82
12
0
PBM
Chattaway, Michele
22:04.88
1/9
20:18.94
13
0
OREG
Summers, Ellen
24:00.00
2/3
25:48.56
14
0
NTA
Brown, Carol
15:00.00
NS
NS
0
SDSM
Weston, Susan
20:22.00
NS
NS
0
Age Group 65-69 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TXLA
Wood, Larry
11:59.00
22/4
12:03.59
1
11
ARIZ
Modjeska, Mark
11:47.28
24/9
12:39.61
2
9
PSM
Bell, Alan
12:50.00
17/3
12:42.03
3
8
OREG
Phipps, Tom
12:40.00
18/4
12:42.70
4
7
IM
Blumenthal, Jeffrey
12:33.05
19/3
13:00.17
5
6
DAM
Kahn, Stuart
14:07.10
11/1
13:04.83
6
5
TOC
Haris, Lee
13:25.10
13/5
13:05.24
7
4
SNM
Johnson, Clifford
13:45.00
12/4
13:14.23
8
3
PAC
Wagner, Donald
13:15.00
15/3
13:16.28
9
2
WIND
Scheff, Jonathan
13:45.00
13/1
13:31.88
10
1
OREG
Edwards, Wes
14:01.90
11/2
13:47.49
11
0
OREG
Larson, Allen
14:25.42
10/7
14:09.16
12
0
PALM
Beardmore, Roger
14:50.59
9/1
14:44.50
13
0
SUSA
Schroeder, Bruce
15:18.72
7/4
14:47.74
14
0
SNM
Lintz, Steve
15:16.17
7/6
14:56.88
15
0
NCMS
Beachler, Michael
15:37.27
6/5
15:43.36
16
0
IM
Brown, Paul
17:54.26
4/8
18:42.80
17
0
ROSE
Tomikawa, Brian
18:32.38
3/4
19:10.23
18
0
IM
Dodson, Phil
12:10.01
NS
NS
0
NAM
Merryman, Scott
13:45.42
NS
NS
0
MICH
Olson, Chuck
13:00.00
NS
NS
0
WH2O
Olson, Jay
16:30.00
NS
NS
0
LVM
Townsend, Scott
12:03.00
NS
NS
0
Age Group 70-74 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MMAC
Menard, Joanne
14:48.79
9/8
15:09.26
1
11
MVN
Montrella, Beverly
15:13.25
8/1
15:42.07
2
9
PSM
Hunt, Andrea
16:00.00
6/4
15:57.56
3
8
SFTL
Webb, Linda
16:52.06
5/6
16:36.16
4
7
TAM
Shoenberger, Linda
17:50.77
4/3
16:55.85
5
6
ARIZ
Gillies, Judy
20:10.38
1/4
16:58.85
6
5
NAM
DeVennish, Elaine
17:06.03
5/8
17:08.83
7
4
RHMS
Coholan, Annette
17:20.95
5/1
18:00.34
8
3
ARIZ
Weinberg, Wendy
19:00.10
3/8
19:59.23
9
2
PSM
Sutherland, Kate
19:10.00
3/2
25:00.32
10
1
WMAC
Seidler, Jeanne
29:54.60
2/2
30:55.41
11
0
PBM
Camp, Robyne
35:00.00
2/1
30:59.57
12
0
PBM
Mitchell, Suzanne
16:17.74
NS
NS
0
SNM
Tyler, Sarah
18:30.30
3/6
NS
0
Age Group 70-74 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Kirkland, Dan
11:52.12
23/7
11:59.94
1
11
TOC
Knopf, Thomas
14:30.00
10/8
14:01.69
2
9
WMAC
Knuth, Clark
15:13.00
8/9
14:34.12
3
8
ARIZ
Bailey, Hop
15:15.00
7/5
15:09.49
4
7
CONN
Epstein, Paul
16:00.00
6/7
15:50.39
5
6
VCM
Owens, Robert
16:30.00
6/1
15:50.92
6
5
ARIZ
Shaffer, Craig
17:00.00
5/7
16:17.67
7
4
LVM
Cochran, Victor
21:01.01
1/8
18:11.72
8
3
SNM
Class, Patrick
18:15.34
4/1
18:34.49
9
2
NAM
Devennish, Edward
22:05.00
1/1
20:58.13
10
1
PSM
McColly, Michael
13:45.00
NS
NS
0
1693
Romano, Vince
16:51.86
NS
NS
0
Age Group 75-79 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ROSE
Shockro, Ellen
19:23.13
3/9
20:19.72
1
11
NAM
Ricketts, Mary Pat
22:20.62
2/5
22:33.69
2
9
ARIZ
Harden, Gaile
32:58.28
2/9
33:04.16
3
8
AGUA
Katz, Jane
20:00.00
NS
NS
0
Age Group 75-79 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SDSM
Ralphs, Tony
13:20.00
14/8
13:45.47
1
11
SNM
Walker, Joseph
16:27.00
6/9
15:29.89
2
9
SDSM
Carey, George
16:12.84
6/2
16:32.72
3
8
CONN
Healy, Martin
15:30.00
7/2
16:42.20
4
7
CRUZ
McCarthy, Raymond
16:35.35
5/5
16:43.65
5
6
MMAC
Colonnese, Michael
18:30.00
3/5
17:12.94
6
5
AKMS
Hamilton, Raymond
18:00.00
4/9
17:38.96
7
4
NCMS
Fletcher, Doug
17:38.40
4/4
18:10.65
8
3
LVM
Stone, Bob
19:35.99
1/5
20:08.76
9
2
SFTL
Trauber, Ami
16:10.00
6/8
NS
0
Age Group 80-84 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
INDY
Mennen, Marty
15:59.41
6/6
16:06.32
1
11
SAWS
Thomas, Nate
20:20.00
1/7
20:08.44
2
9
SPEL
Zeller, Max
17:00.00
5/3
22:08.64
3
8
TULS
Nelson, Don
21:54.78
1/2
22:14.22
4
7
Age Group 85-89 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ARIZ
Baker, Donald
23:59.00
2/4
31:14.66
1
11
Age Group 95-99 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BSMT
Sanddal, Charlotte
36:30.65
NS
NS
0
Key
NS
No Swim (or No Show)
<<< Previous Event
Next Event >>>
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home