Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
Bellevue Club Masters Mile ( Sun, Jan 13, 2019 )
Event Results
Event 1: 1500 M Free
Results by Age Group
Results by Result Time
Club
Swimmer
Age
Group
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
HMST
Orland, Paul
25-29
19:00.00
1/5
18:24.17
1
HMST
Nelson, Kirk
45-49
18:20.00
1/4
18:33.09
1
UC36
Lang, Brendan
35-39
19:26.00
1/3
18:44.43
1
ORCA
Dahl, David
30-34
19:27.16
1/6
19:32.22
1
OREG
Hathaway, David
55-59
19:37.00
1/2
19:43.55
1
OREG
Kirkland, Dan
70-74
19:51.01
1/7
19:46.94
1
SAM
Petersen, Erik
30-34
20:00.00
1/1
19:54.34
2
TWIM
Koppelberger, Tamara
45-49
20:43.96
2/5
20:26.82
1
TWIM
Pelham, Kathy
45-49
20:35.20
2/4
20:47.60
2
PSM
Urquhart, Mark
45-49
23:30.00
3/7
20:51.86
2
YPKC
Gottschall, Hannah
35-39
22:15.00
2/1
21:33.61
1
PSM
Jelen, Doug
45-49
21:19.81
2/3
21:44.63
3
BC
Farinas, Jennifer
45-49
22:15.00
2/7
21:47.67
3
OREG
Howell, Richard
60-64
22:20.00
3/4
22:08.26
1
ORCA
Robertson, Ryan
30-34
21:47.64
2/2
22:09.69
3
PSM
Calvo, Morena
30-34
23:00.00
3/3
22:27.44
1
YPKC
Smith, Katy
35-39
21:41.98
2/6
22:37.68
2
PSM
Benoit, Dan
60-64
28:30.00
6/4
22:47.89
2
YPKC
Peterson, Steven
70-74
23:30.00
3/1
22:55.43
2
UC36
Urquhart, Scott
45-49
23:30.00
3/2
23:14.10
4
SAM
Polidori, Wendy
50-54
23:27.37
3/6
23:14.16
1
UC36
Brown, Barry
55-59
28:30.00
5/1
23:39.97
2
TWIM
Underbrink, Dan
60-64
24:03.59
4/4
23:40.73
3
NKM
Villarreal, Allison
55-59
26:30.00
5/4
23:48.84
1
SAM
Marsh-Limm, Margo
50-54
25:00.00
4/7
23:57.52
2
OREG
Summers, Jeanna
65-69
24:15.00
4/3
24:13.08
1
YPKC
Iyall, Julia
25-29
24:50.00
4/2
24:23.97
1
BWAQ
Kawaoka, Rebecca
25-29
27:00.00
5/5
24:49.49
2
TWIM
Kassen, Elizabeth
65-69
24:30.00
4/6
24:50.56
2
OREG
Radcliff, David
85-89
24:13.46
4/5
25:22.07
1
HMST
Filer, Rose
25-29
30:00.00
6/6
25:25.80
3
UC36
Whittington, Will
40-44
28:00.00
5/2
26:26.49
1
TWIM
Koppelberger, Jason
45-49
28:04.45
5/7
26:31.16
5
BAM
Hunt, Andrea
70-74
27:45.00
5/3
26:40.03
1
UC36
Murphy, Michelle
40-44
31:00.00
6/1
27:37.43
1
ROCK
Skrzypek, Heidi
50-54
30:00.00
6/2
27:43.93
3
UC36
Schpok, Andrea
40-44
28:00.00
5/6
27:56.10
2
BAM
Welch, Sarah
70-74
33:18.05
7/4
29:02.86
2
SAM
Balazic, MarySue
50-54
29:20.57
6/3
29:23.25
4
UC36
Boucher, Tara
45-49
26:00.00
4/1
29:46.54
4
ORCA
Ikeda, Paul
60-64
29:15.01
6/5
30:06.71
4
UC36
Elizalde-Powell, Rachel
45-49
30:00.00
6/7
31:09.60
5
ORCA
Robinson, James
70-74
40:00.00
7/3
33:29.33
3
BAM
Hile, Laurence
65-69
36:38.07
7/5
34:14.88
1
TWIM
Thompson, Valerie
65-69
41:45.00
7/6
37:48.33
3
BWAQ
Kawaoka, Elliot
30-34
23:00.00
3/5
DQ
UC36
Duringer, Richard
75-79
32:09.20
NS
TWIM
Fritschen, Tom
60-64
25:39.13
NS
Key
NS
No Swim (or No Show)
DQ
Disqualified
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home