Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2018 NE-LMSC & Colonies Zone SCM Championships ( Fri, Dec 7, 2018 - Sun, Dec 9, 2018 )
Event Results
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 38: Men 200 M Breast
Results by Age Group
Results by Result Time
Age Group 25-29
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MIT
Soldatov, Viktor
2:21.97
4/6
2:23.40
1
17
UC02
Bauchwitz, Benjamin
2:20.20
4/5
2:24.12
2
15
BERK
Materniak, Eric
2:25.28
4/4
2:26.43
3
14
MESC
Dolben, Warren
2:30.99
4/7
2:45.05
4
13
GWDM
Pope, Ryan
2:49.83
3/5
2:47.84
5
12
SPM
Stiles, David
2:49.25
4/10
2:57.80
6
11
WAM
Wild, Mark
3:32.58
2/10
3:37.53
7
10
Age Group 30-34
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CONN
Duguay, Robert
3:10.15
3/1
3:11.69
1
17
Age Group 35-39
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CONN
Mehlhaff, Matthew
3:30.00
2/9
3:07.21
1
17
CHEL
Sabala, Michael
2:49.79
1/1
NS
0
Age Group 40-44
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CRSC
Lawaetz, Frans
3:15.00
2/5
3:04.79
1
17
GSP
Graham, David
3:17.02
2/3
3:28.96
2
15
GSP
Wright, Brendan
3:15.00
NS
NS
0
Age Group 45-49
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GSP
Hersh, Craig
2:43.47
4/3
2:43.40
1
17
UMAC
Goodison, Michael
2:44.88
4/8
2:45.31
2
15
MESC
Morse, Benjamin
3:03.91
3/3
3:08.59
3
14
CRM
Kwa, Ken
3:16.57
2/4
3:13.91
4
13
Age Group 50-54
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SWMR
Allen, Rob
2:51.22
3/4
2:51.91
1
16
UMAC
Ellis, Andrew
2:55.00
3/7
2:51.91
1
16
MESC
Millett, Jon
2:51.02
3/6
2:59.03
3
14
CONN
Wyckoff, Benjamin
3:04.07
3/8
3:17.84
4
13
MAMA
Prescott, Al
3:30.69
2/1
3:28.89
5
12
Age Group 55-59
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GBM
Gendreau, Edmund
2:45.00
4/2
2:41.53
1
17
CONN
Burbank, Gerald
3:27.60
2/8
3:32.09
2
15
WCMS
Brown, Phil
3:07.57
3/9
NS
0
LANE
Mansilla, Frankin
3:45.00
1/5
NS
0
LANE
Shea, William
3:01.50
NS
NS
0
Age Group 60-64
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BERK
Doyle, Benn
2:45.20
4/9
2:46.92
1
17
GSP
Naylor, Jeff
2:49.00
4/1
2:49.90
2
15
KFAC
Connolly, Brian
3:17.00
2/7
3:18.56
3
14
CONN
Lamontagne, Robert
3:14.11
3/10
3:19.99
4
13
ABC
McLaughlin, Brian
3:29.80
2/2
3:32.80
5
12
GBM
Miller, Steve
3:15.00
2/6
3:36.12
6
11
ANA
Maldari, Frank
4:02.90
1/8
4:06.80
7
10
CONN
Canning, Peter
4:30.00
1/9
4:18.71
8
9
NCMS
Miller, Jamie
4:20.88
1/2
5:04.75
9
8
Age Group 65-69
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SWMR
Garr, Michael
3:45.72
1/4
3:56.59
1
17
MAMA
Keil, Mark
3:58.08
1/7
4:08.10
2
15
Age Group 70-74
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PITY
Rogacki, Daniel
3:06.03
3/2
3:22.16
1
17
AGUA
Bernstein, Rich
3:45.00
1/6
3:43.30
2
15
CONN
Epstein, Paul
4:00.00
1/3
3:55.00
3
14
Key
NS
No Swim (or No Show)
<<< Previous Event
Next Event >>>
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home