Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2024 Arizona LMSC SCY State Championship ( Sat, Apr 20, 2024 - Sun, Apr 21, 2024 )
Event Results
<<< Previous Event
Next Event >>>
Event 13: Mixed 100 Y Free
Results by Age Group
Results by Result Time
Age Group 18-24 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OEVT
Stanley, Kira
55.00
12/2
55.66
1
9
CMS
Dravenstott, Aden
58.50
11/5
56.45
2
7
Age Group 18-24 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LT-AZ
Alexandrovich, Ivan
51.46
13/3
50.29
1
9
MMAC
Emoto, Kanta
53.86
12/5
55.73
2
7
Age Group 25-29 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MMAC
Akerland, Blair
58.00
12/8
56.78
1
9
PSCM
Church, Kelly
1:01.35
10/4
1:05.09
2
7
OEVT
Hodgkinson, Kristine
2:48.53
1/8
2:36.36
3
6
CMS
Murphy, Danielle
51.75
13/6
NS
0
Age Group 25-29 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
FORD
Coen, Addison
52.26
13/1
53.21
1
9
CMS
Murphy, David
44.47
13/4
NS
0
Age Group 30-34 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MMAC
McNicol, Stephanie
56.20
12/7
56.54
1
9
FORD
Guthrie, Anne
1:15.00
6/3
1:06.19
2
7
Age Group 30-34 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MMAC
Fisher, Ethan
51.25
13/5
52.10
1
9
OEVT
Schaaf, Chase
53.50
12/4
52.27
2
7
Age Group 35-39 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MMAC
Harrigan, Kelly
51.80
13/2
53.31
1
9
FFAST
Bixby, Heather
1:00.92
11/8
1:01.32
2
7
DDSA
Vermann, Kate
1:05.99
9/7
1:02.50
3
6
RIO
Cali, Sarah
1:08.00
8/7
1:05.05
4
5
Age Group 35-39 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
DDSA
Elz, Joshua
1:10.44
7/4
1:03.55
1
9
Age Group 40-44 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LVM
Giovanni, Melissa
58.60
11/3
59.28
1
9
DDSA
Geiger, Ellen
1:04.89
9/6
1:00.01
2
7
DDSA
Phelps, Danielle
1:07.85
8/3
1:08.52
3
6
DDSA
Koch, Gretchen
1:24.77
4/6
1:20.45
4
5
Age Group 45-49 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SDM
Ewen, Lisa
57.05
12/1
57.34
1
9
FORD
Driscoll, Shannon
1:02.30
10/5
1:05.13
2
7
SDM
Colgan, Devon
59.41
11/2
NS
0
Age Group 45-49 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MMAC
Nichols, Kory
54.79
12/6
53.33
1
9
DDSA
Sorbellini, Maximiliano
1:04.23
9/4
59.70
2
7
DDSA
Carvalho, Marco
1:02.31
10/3
1:02.26
3
6
PRESC
Riordan, Greg
1:53.00
2/2
1:12.56
4
5
Age Group 50-54 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CMS
Dravenstott, Laura
1:00.10
11/7
59.86
1
9
TRB
Wegner, Karin
1:03.00
10/2
1:04.84
2
7
UC48
Vasko, Jennifer
1:13.17
7/8
1:13.30
3
6
DDSA
Goodger, Jenn
1:16.17
6/7
1:16.02
4
5
Age Group 50-54 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
DDSA
Hawley, Sean
59.00
11/6
59.11
1
9
LVM
Schott, Henry
1:05.24
9/2
1:06.58
2
7
Age Group 55-59 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BEAST
Gray, Hitomi
1:11.75
7/2
1:09.60
1
9
PRESC
Baillie, Peggy
1:20.00
5/6
1:11.19
2
7
MMAC
Borgialli, Daniela
1:15.97
6/2
1:18.98
3
6
SCWM
Brown, Nina
1:21.27
4/4
1:20.89
4
5
Age Group 55-59 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SDSM
Strate, Brian
54.68
12/3
53.80
1
9
OEVT
Thorp, Scott
1:08.55
8/1
1:01.23
2
7
FORD
Utsch, Jeffrey
52.17
13/7
NS
0
Age Group 60-64 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SDM
Esahak-Gage, Jane
1:04.28
9/5
1:03.02
1
9
OEVT
Brown, Janis
1:10.90
7/3
1:10.00
2
7
LVM
Cushman, Susan
1:15.00
6/5
1:10.78
3
6
PRESC
Thompson, Kim
1:16.21
6/1
1:14.80
4
5
MMAC
Clutter, Cynthia
1:20.64
5/8
1:19.38
5
4
SCSTA
Ramsey, Lonna
1:28.36
3/4
1:27.37
6
3
DDSA
Lantto, Victoria
1:12.31
7/1
NS
0
Age Group 60-64 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
DDSA
Kollross, Jerry
52.75
13/8
52.53
1
9
AZSBM
John, Larry
1:06.52
9/8
1:06.80
2
7
DDSA
Landau, Steve
1:07.50
8/5
1:09.07
3
6
SCSTA
Hawkinson, Lee
1:32.75
3/2
1:22.35
4
5
LVM
Chalkley, James
1:34.43
3/7
1:42.22
5
4
Age Group 65-69 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PRESC
Newman, Janie
1:26.00
4/1
1:16.30
1
9
AZSBM
Adamen, Julie
1:21.46
4/5
1:17.73
2
7
SDM
Hofmann, Jean
1:20.00
5/3
1:19.17
3
6
PRESC
Anderson, Jill
1:30.00
3/5
1:19.99
4
5
AZSBM
Lehman, Allison
1:22.19
4/3
1:22.62
5
4
AZSBM
Collins, Molly
1:26.00
4/7
1:23.19
6
3
SCWM
Scott, Liz
1:26.52
4/8
1:23.51
7
2
AZSBM
Stewart, Elizabeth
1:30.00
3/3
1:26.86
8
1
MMAC
Cummins, Cecilia
1:50.00
2/3
1:38.37
9
0
SCSTA
Hayes, Cynthia
1:48.15
2/5
1:46.67
10
0
AZSBM
West, Deb
2:10.50
1/5
1:57.40
11
0
Age Group 65-69 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
FORD
Roth, Barry
58.50
11/4
58.24
1
9
DDSA
Yalung, Patrick
1:00.92
11/1
58.91
2
7
PSCM
Cahoon, Bradley
1:03.89
10/1
1:01.10
3
6
UC48
Mitchell, Robert
1:10.00
8/8
1:05.98
4
5
SDM
Goldsand, Rich
1:04.02
10/8
1:06.04
5
4
FORD
Shake, Scott
1:08.00
8/6
1:06.86
6
3
AZSBM
Heggy, Terry
1:15.20
6/6
1:07.78
7
2
FORD
Lavery, James
1:07.40
6/4
1:08.24
8
1
PSCM
Kishi, Glen
1:11.00
7/6
1:09.24
9
0
SDM
Esahak-Gage, George
1:10.55
7/5
1:11.06
10
0
SCSTA
Shaw, William
1:17.65
6/8
1:24.09
11
0
AZSBM
Zimsky, William
1:55.00
2/7
1:39.51
12
0
LVM
Wyson, Joseph
1:04.34
9/3
NS
0
Age Group 70-74 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TAM
Val, Laura
1:03.50
10/7
1:01.49
1
9
PSM
Davis, Charlotte
1:06.00
9/1
1:08.07
2
7
SDM
Schmidt, Jonelle
1:20.00
5/2
1:23.94
3
6
AZSBM
Takakoshi, Martha
1:30.00
3/6
1:30.64
4
5
AZSBM
Cryderman, Shawne
2:10.00
1/4
2:08.47
5
4
Age Group 70-74 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
AZSBM
Willer, Steven
1:03.00
10/6
1:05.00
1
9
UC48
Proctor, Jerry
1:15.00
8/4
1:08.24
2
7
AZSBM
Allison, Jack
1:20.00
5/7
1:15.63
3
6
AZSBM
Woods, Jeff
1:18.15
5/4
1:22.39
4
5
SCSTA
Hanan, Richard
1:53.00
2/6
1:49.64
5
4
Age Group 75-79 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MMAC
Menard, Joanne
1:18.58
5/5
1:18.17
1
9
MMAC
Mullany, Anne
2:14.00
1/3
1:58.73
2
7
Age Group 75-79 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
AZSBM
Spiegel, James
1:12.00
7/7
1:11.14
1
9
SCSTA
Travis, William
1:20.00
5/1
1:19.74
2
7
AZSBM
Vingoe, Mark
1:25.00
4/2
1:19.86
3
6
MMAC
Mullany, Charles
2:14.00
1/6
1:53.87
4
5
Age Group 80-84 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SCSTA
Case, Mary Ann
1:36.41
3/1
1:40.76
1
9
AZSBM
Fritz, Jill
2:05.15
2/8
1:56.27
2
7
PRESC
Schmock, Gretchen
1:38.00
3/8
DQ
0
Age Group 80-84 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TAM
Burns, Richard
1:08.00
8/2
1:06.54
1
9
Age Group 85-89 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SCWM
Clifford, Gynt
1:42.89
2/4
1:45.87
1
9
Age Group 90-94 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
AZSBM
Melcher, Arlyn
3:00.00
1/7
2:40.95
1
9
AZSBM
Fritz, Jack
1:55.34
2/1
2:46.77
2
7
Key
NS
No Swim (or No Show)
DQ
Disqualified
<<< Previous Event
Next Event >>>
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home