SwimPhone
Meet Home | Divisions | Relay Teams | Search

35th Annual Trans Tahoe Relay

Relay Teams

188 Relay Teams

Team Captain Relay Name Boat Division Time Overall
Place
Div
Place
Gender
Place
First Name Last Name
Stephanie Lapachet Winers 12 Just for Fun 4:14:49 28 1
Marit Di Rado Blue Bombers 3 Just for Fun 5:09:38 109 2
Amy Rust Otter be Committed 10 Just for Fun 5:14:30 114 3
Warren McAndrew Otter Pops 7 Just for Fun 5:17:48 118 4
Sean Rody Otter have a Beer 9 Just for Fun 5:29:33 132 5
Hayley Vaughan Liftopia 11 Just for Fun 5:40:28 143 6
Bill Hammond Will Swim For Pie 6 Just for Fun 5:40:49 144 7
Jason Friend Team Friendship 5 Just for Fun 5:52:49 156 8
Geoffrey McCavitt Lane Etiquette 2 Just for Fun 5:56:53 158 9
Lynde Renske The Over Unders 1 Just for Fun DNF DNF DNF
Stephen Anderson 4040 Club 4 Just for Fun DNF DNF DNF
Colleen Murray Take 2 8 Just for Fun DNF DNF DNF
Bill Mc Cracken TVM Los Chulos 501 Men 114+ 3:47:44 6 1
Mirk Mirkovich Poohstrong III 502 Men 114+ 3:49:36 8 2
Richard Andron FUG 500 Men 114+ 4:24:42 43 3
Paul Cousineau Jurassic Park 601 Men 180+ 3:42:11 2 1
Kurt Oeler TOC 180 Team #2 604 Men 180+ 3:59:57 16 2
Scott Greenwood TOC Sprint Team #4 602 Men 180+ 4:05:21 18 3
Jon Boone Beavers Bulldogs and Bears 600 Men 180+ 4:09:40 26 4
Brad Marks H20 Polo is Thicker than Blood 603 Men 180+ 5:00:51 97 5
Stephen Poulious Team Lake Flacid 606 Men 180+ 5:51:57 155 6
Mike Keck TOC Keck Team #6 711 Men 240+ 3:54:47 10 1
Darryl Johnson Arden Hills 710 Men 240+ 3:58:18 15 2
Rodger Harrell Team Clovis 708 Men 240+ 4:00:34 17 3
Andrew Dennis Dave's Gonna Beat Devin 705 Men 240+ 4:08:19 23 4
Robert Brunswick Team Brunswick 704 Men 240+ 4:08:20 24 5
Joe Madigan Not So Skinny Dippers 716 Men 240+ 4:11:07 27 6
Bart Lally TOC Lally Team #1 713 Men 240+ 4:20:38 36 7
Joshua Lee Cinco-Sinko (PCAM) 714 Men 240+ 4:24:44 44 8
John Schwenger Cold Momentum 723 Men 240+ 4:30:21 47 9
Steve Thompson Firkin Swim Team 725 Men 240+ 4:31:37 51 10
Ted Mulvaney At Full Strength 717 Men 240+ 4:41:53 70 11
Mike Pickett Brawny Beach Boys 720 Men 240+ 4:43:01 72 12
Bruce Bower Circus of Sheep 702 Men 240+ 4:46:35 79 13
Lee Harris TOC Harris Team #12 709 Men 240+ 4:50:19 82 14
Ross Edwards Just us guys lookin for girls 707 Men 240+ 4:56:32 86 15
Douglas Overman Mustache Mariners 718 Men 240+ 4:58:36 89 16
Dino Pellicano LandShark 719 Men 240+ 4:59:39 91 17
Scott Adams Fathers & Sons 700 Men 240+ 4:59:47 92 18
John Dougery Doogs Inferno Team #7 706 Men 240+ 5:05:27 102 19
Matthew Tarzon Team Zola Allstars (PCAM) 724 Men 240+ 5:06:24 104 20
Jonathan Salkoff Navy 90 - Blue 721 Men 240+ 5:07:39 107 21
Jeffrey Lally BCP Thrashers 712 Men 240+ 5:15:25 116 22
Daniel Madero PigBusters 715 Men 240+ 5:20:57 123 23
Matthew Westover Straglers 726 Men 240+ 5:33:04 139 24
Fernado Bravo Tahoe Frozen Freestylers (PCAM) 703 Men 240+ 6:05:36 166 25
Mark Berwick The Captain 701 Men 240+ 6:05:43 167 26
Bob Sanborn Arden Hills "A" Team 722 Men 240+ DQ DQ DQ
Michael Mc Caffery Stanford Masters Sea Men 807 Men 300+ 3:57:43 14 1
Frank Elliot SMAC Daddys 803 Men 300+ 4:06:50 20 2
Bob Lowney Six Guys 806 Men 300+ 4:20:21 35 3
Thomas Anderson Shivering Timbers III 800 Men 300+ 4:35:07 58 4
Chuck Kight Boat Full of Crusty Old Seman 804 Men 300+ 4:54:39 85 5
Steve Koblick NBA 2nd Leg Naked 805 Men 300+ 5:00:26 94 6
Gannon Tidwell Team Gannon 808 Men 300+ 5:03:15 100 7
Bart Connolly MVM Old Guys 802 Men 300+ 5:04:35 101 8
Norman Ciampi Sharks 801 Men 300+ 5:33:00 138 9
John Dorr TOC Dorr Team #3 900 Mixed 114+ 3:46:11 4 1
Kevin Plashton Team Waddlebird 901 Mixed 114+ 4:24:55 45 2
Melissa Wilson Pink Flamingos 902 Mixed 114+ 4:37:45 62 3
Naoko Watanabe Phiogiston Theory 1016 Mixed 180+ 3:56:46 11 1
Katie Glenn DAM Fast Boys & Girls 1004 Mixed 180+ 3:57:12 13 2
Loren Pearson TVM Bare Ass Babes 1014 Mixed 180+ 4:21:34 37 3
Erin Moody North Bay Aquatics Team 2 1011 Mixed 180+ 4:21:36 38 4
Mary Ann Nygren TVM 1013 Mixed 180+ 4:23:21 40 5
Kent Nicholas Narwhal Overboard 1012 Mixed 180+ 4:24:07 41 6
Bonnie Benjamin Team Thunderclap 1000 Mixed 180+ 4:34:25 56 7
Holden Hardcastle Team Greenbottle 1005 Mixed 180+ 4:38:19 64 8
Sarah Fergot Marin Pirates 1003 Mixed 180+ 4:44:37 75 9
Alfonso Pulid Off the beach 1015 Mixed 180+ 4:51:06 83 10
Jennifer Korfiatis Red Zone 1010 Mixed 180+ 4:57:20 88 11
Mark Dansereau Navy 90 - Gold Team 1002 Mixed 180+ 5:07:17 106 12
Dave Yacubian Secretariat 1017 Mixed 180+ 5:30:38 134 13
Andy Cox Substitutes 1018 Mixed 180+ 5:32:29 136 14
Heidi Hengel Trans Tahoe Terrors 1007 Mixed 180+ 5:33:30 140 15
David Ismay Los Banditos 1008 Mixed 180+ 5:50:52 153 16
Chips Conlon Irish Lads and Lassies (PCAM) 1001 Mixed 180+ 5:56:14 157 17
Jennifer Kirk Manthers and Mermaids 1009 Mixed 180+ DNF DNF DNF
Doug Hawkins GDMS 1006 Mixed 180+ DNF DNF DNF
Moby Coquillard 50 Plus or Minus 1121 Mixed 240+ 4:08:10 22 1
Nathan Hamilton The Fantastic Walrus Adventure 1106 Mixed 240+ 4:16:34 30 2
Stephen Small Skip & Go Naked 1116 Mixed 240+ 4:30:47 50 3
Jennifer Nevitt Mad Fish 1113 Mixed 240+ 4:35:20 59 4
Doug Condon TVM Fire 1102 Mixed 240+ 4:36:36 61 5
John Chapman Kiribati Aquatics 1101 Mixed 240+ 4:38:38 65 6
Leila Hannon Just for Justin AKA Superman 1107 Mixed 240+ 4:44:00 74 7
Dave Summa Shovel Ready 1117 Mixed 240+ 4:48:35 80 8
Stacy Peterson AVILAnche 1114 Mixed 240+ 4:52:43 84 9
Rod Burns Sheen Dream 1120 Mixed 240+ 4:59:09 90 10
Doug Marshall Tahoe Five-O 1109 Mixed 240+ 5:18:31 119 11
Suzanne Morris The Young and the Old 1112 Mixed 240+ 5:20:38 122 12
Brian Wilbur drwilburs.com 1119 Mixed 240+ 5:23:45 125 13
Thomas Brunner PleasantSwimmers 1100 Mixed 240+ 5:23:58 126 14
Gerard Wevers Aged To Perfection 1118 Mixed 240+ 5:24:52 128 15
Brian Mercer Float Some and Jet Some 1111 Mixed 240+ 5:26:51 129 16
William Shrader Misfits (PCAM) 1115 Mixed 240+ 5:30:59 135 17
J Patrick Mc Carthy Au Au 1110 Mixed 240+ 5:36:06 141 18
Patrick Hurley Came to Swim 1108 Mixed 240+ 5:42:57 147 19
Darrin Connolly Chunky Dunkers 1103 Mixed 240+ 5:44:05 148 20
Lynne Driscoll USNA 90 - Red Corvette 1105 Mixed 240+ 5:48:47 151 21
Celeste Miller SNM Ancients 1207 Mixed 300+ 4:32:08 53 1
Richard Burns Tahoepais 1200 Mixed 300+ 4:34:36 57 2
Duke Dahlin Aqua Nuts 1203 Mixed 300+ 5:19:29 120 3
Evelyn Smith Blue Moons 1209 Mixed 300+ 5:57:51 159 4
Michelle Glaubert Mixed Bag (PCAM) 1204 Mixed 300+ 5:58:16 160 5
Michael Lynch Guys and Dolls (PCAM) 1206 Mixed 300+ 6:06:23 168 6
Mike Silva 502 Jefferson Tide Riders 1208 Mixed 300+ 6:19:07 172 7
Scott Hubbard SCAQ 1327 Open Division 3:38:00 1 1
John McCann Stanford Masters 1333 Open Division 3:47:42 5 2
Brendan Mitchell Bunga-Bunga 1335 Open Division 3:49:17 7 3
Laurie Dodd Nautical Nymph and her Naughty 1314 Open Division 3:53:13 9 4
Kris Behrens The Clipper Ship 1300 Open Division 3:57:04 12 5
Eric Foster Team Anxiety 1322 Open Division 4:06:04 19 6
David Holmes Rock Bottom 1205 Open Division 4:07:47 21 7
Jackson Garton The Wolfpack 1324 Open Division 4:08:35 25 8
Annette Chinn Faster Than Driftwood 1304 Open Division 4:17:27 32 9
Samantha Shaughnessy To Be Determined 1343 Open Division 4:17:34 33 10
Carl Hessler Yachts On The Reg 1326 Open Division 4:22:08 39 11
Tony Leonardini Team Terroir 1330 Open Division 4:24:25 42 12
John Harlow NBA Originals 1325 Open Division 4:25:59 46 13
Randy Franke Alligator Gar 1323 Open Division 4:30:29 48 14
Matt Chivers Just In Time? 1305 Open Division 4:30:37 49 15
Joe Dowd Folsom's Finest 1316 Open Division 4:32:12 54 16
Josh Early Team Delta Beaver 1319 Open Division 4:38:18 63 17
Thomas Schatz Cocked Again XV 1341 Open Division 4:39:09 66 18
Brad Sills Golden Gators 1344 Open Division 4:43:34 73 19
Matt O'Mara Team O'Mara 1353 Open Division 4:45:18 76 20
Faith Bolliger DnF Productions: Team 1 1302 Open Division 4:45:44 77 21
David Stewart Vacaville Swim Club Deep Six 1346 Open Division 4:45:58 78 22
Richard Mc Kern East Coast 1332 Open Division 4:48:51 81 23
Jeremiah Michaels USF Swagger Wagon 1334 Open Division 4:56:34 87 24
James Collins One Angry Tuna 1308 Open Division 5:00:14 93 25
Eric Thompson Broom Wagon Cowboys 1348 Open Division 5:00:30 95 26
Tony Christo DAM Cold 1306 Open Division 5:00:48 96 27
Andrew Steinheimer Team Steinheimer 1352 Open Division 5:03:11 99 28
Virginia Waik Silver Fish 1349 Open Division 5:06:01 103 29
Scott Blasingame Don't Hassle the Hoff 1301 Open Division 5:06:52 105 30
Catherine Delneo We Swim For Food 1312 Open Division 5:07:49 108 31
Emily Janowsky Glory Days Drafters 1328 Open Division 5:11:06 110 32
H.B. Drake Oakwood 1 1317 Open Division 5:12:18 111 33
Harry Drake Oakwood 2 1318 Open Division 5:12:44 112 34
Helen Zimmermann Mountain Recreation 1351 Open Division 5:13:02 113 35
Marion Quinones Goose Bumps 1337 Open Division 5:14:31 115 36
Michaela Prescott Sexy Sharks 1336 Open Division 5:16:34 117 37
Henry Chan 12,000 Strokes 1303 Open Division 5:24:02 127 38
Joe Ferrero TOC Ferrero Team #14 1321 Open Division 5:30:33 133 39
Ed Rudloff TOC Rudloff Team #9 1339 Open Division 5:32:50 137 40
Jessica Malone SLO Express 1331 Open Division 5:37:56 142 41
Patrick Reid Team Dolls & Balls 1338 Open Division 5:41:01 145 42
Brett Nuckols Shimmick 1354 Open Division 5:42:39 146 43
Kim Cooke 4 Chicks and 2 Dickies 1355 Open Division 5:48:56 152 44
Evan Liegins Team Thin Air 1311 Open Division 6:00:04 162 45
Mark Kniesche Trance Tahoe 3 1329 Open Division 6:03:22 163 46
Anne Schonauer Otter-bots 1342 Open Division 6:09:33 169 47
Seve Clark Clark's Lucky Ducks 1307 Open Division 6:28:12 173 48
David Coulombe AllezHydro 1309 Open Division DNF DNF DNF
Patrick Devlin Love D'em Handles Team #10 1313 Open Division DNF DNF DNF
Spencer Dornin TOC Dornin Team #8 1315 Open Division DNF DNF DNF
Alix Eastman Team America 1320 Open Division DNF DNF DNF
Stephen Sorrow Golden Gate Triathlon Club 1345 Open Division DNF DNF DNF
Mike Sample Hog Willed Bilo Fest 1340 Open Division DNF DNF DNF
Candice Wilson One More Makes Four 1350 Open Division DNF DNF DNF
Kathryn Taylor Bay Area Sharks 6 1347 Open Division DQ DQ DQ
Katie Lyons TOC Lyons Team #5 102 Women 114+ 4:16:21 29 1
Tesla Profumo Wonder Slugs 101 Women 114+ 4:19:59 34 2
Alli Lathrope CMS Swammers 100 Women 114+ 4:39:55 68 3
Lisa Hazen Bay Area Babes 202 Women 180+ 3:45:16 3 1
Jennifer Gerson Boulder Babes 200 Women 180+ 4:39:30 67 2
Amelia Kwan The Barnacles 203 Women 180+ 6:04:50 165 3
Dee Haynie TOC Haynie Team #11 201 Women 180+ DNF DNF DNF
Tasha Capen Mighty Menlo Mermaids 300 Women 240+ 4:31:50 52 1
Jennifer Rocke BAM Squad Boulder Babes 311 Women 240+ 4:33:15 55 2
Caren Mc Namara Tits of Steel 306 Women 240+ 4:35:53 60 3
Dina Hall Tahoe Tessie Temptresses (PCAM) 303 Women 240+ 4:41:40 69 4
Deborah McFerron Hypothermic Heat 308 Women 240+ 4:42:43 71 5
Denise Edwards Just us girls 301 Women 240+ 5:01:21 98 6
Judy McDonald Too Hot To Be Cold 307 Women 240+ 5:20:02 121 7
Jo Ann Porter TYT 310 Women 240+ 5:23:11 124 8
Samantha Peters Rough Water Lilies 309 Women 240+ 5:28:35 131 9
Victoria Stein Lahontan Cutthroats 312 Women 240+ 5:46:14 149 10
Retha Howard Humuhumunukunukuapuaa 304 Women 240+ 6:03:28 164 11
Sue Hadley TOWAT's 302 Women 240+ 6:11:39 170 12
Vanessa Lea AM Hotties 305 Women 240+ 6:13:19 171 13
Christie Ciraulo Mighty Mermaids 400 Women 300+ 4:16:46 31 1
Laurie Lewis Bay Brownbacks 403 Women 300+ 5:27:31 130 2
Bonnie Eschenbauch Tahoe Turtles 401 Women 300+ 5:47:08 150 3
Marcia Kottmeier Team World Peace 402 Women 300+ 5:51:16 154 4
Rosemary Mc Nally SERC Salty Hooters 404 Women 300+ 5:58:59 161 5
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home